Race Results for
2009 Ohio State TT
Versailles, OH
(Event Information)
View By:
Individual Time Trial on 06/21/2009

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


- MASTERS 65-69 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1LEON BURKE      
2JULES STURBOIS      
3JOZSEF RASKAY      

- MASTERS 60-64 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1BOB KIRK      
2GEORGE LIOLIOS      
3GLEN CAROFF      
4TERRY BORK      
5NEIL SUTCLIFFE      

- MASTERS 55-59 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1RICHARD WILEY      
2Ben Vanwye      
3MICHAEL MADISON      
4LEE HOWARD      
5565.00Patrick McMullen   Cleves, OH 204734   
6JOHN DALLMAN      
7BRUCE THOMAN      
8JOHN SAFIAN      
9MARK BALLENGER      

- MASTERS 50-54 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1LINDA EDWARDS      
2MARY BILL      

- MASTERS 50-54 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1DANIEL WAITE      
2RUDY SROKA      
3Derek Wilford      
4RALPH ANTOLINO JR      
5RICK HALL      
6MARSHALL LEININGER      
7Rick Toler      
8Dale Eads      
9MARTY WITHROW      
10JOHN VAN ZILE      
11DAVID BUCKNER      
12585.83Richard Jones   Hilliard, OH 231365   
13ALAN ZAFFIRO      

- MASTERS 45-49 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Sheri Noer      
2MARY BETH BALLENGER      

- MASTERS 45-49 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1FRANCIS MANFRED      
2PETER WIMBERG      
3JOHN GAGNET      
4GLEN ALDEN      
5JOHN SADAGHIANI      
6ED MINER      

- MASTERS 40-44 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1BARBARA WALKER      

- MASTERS 40-44 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1KURT SPOERLE      
2MICHAEL ORILEY      
3BRIAN AKERS      
4COREY GREEN      
5VINCE CLUNE      
6JIM KRUSE      
7RON BARNHART      
8TREY WALKER      
9BRIAN DIFFENBACHER      
10TODD BELANGER      
11MATTHEW UNGERLEIDER      
12WILLIAM A JIVIDEN JIVIDEN      

- MASTERS 35-39 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1John DILS      
2BRYAN HELLARD      
3Justin Forbes      
4DAVID RIEMENSCHNEIDER      
5PHILLIP CASTO      

- MASTERS 30-34 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1ANDREW MILLARD      

- JUNIORS 17-18 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1DAVID FIELDS      

- JUNIORS 15-16 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Kipp Silber   Dayton, OH 287701   

- JUNIOR 13-14 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1ROBERT SROKA      
2Logan Pitcher      
3JONATHAN PATTON      
4ERICK MADIS      
5landon WILLIAMS      

- JUNIOR 10-12 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Stella Rockwood      

- JUNIOR 10-12 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1AUSTIN DIFFENBACHER      
2RYAN MADIS      
3Dylan Rockwood      

- Category

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0FIRST NAME LAST NAME      

- Cat 5 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1JULIE BAILEY      
2KAYLA EDINGTON      

- Cat 5 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1STEVEN ROSINSKI      
2MARK RUCKER      
3LUKE SUNDERMEIER      
4BENJAMIN LAWRENCE      
5STEVEN WILLIAMS      
6ERIC MCKENNA      
7PETER RISCH      
8PAUL BEDELL      
9573.33John Weber   Richmond, IN 254981   
10BOB DEAN      
11SEAN COONEY      
12JAMIE WILLIAMSON      
13BILL BRICKEY      

- Cat 4 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1DARLENE BARTON      
2MARY WIENHOLTS      
3EVELYN EWING      

- Cat 4 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1439.59Mike Abney   Pittsburgh 266636   
2WILLIAM CAMPBELL      
3GARY HALL      
4504.05M. Shayne Dillinger   Beavercreek, OH 267052   
5ADAM BARTON      
6BRENDAN KIEFER      
7568.51Donald Bill   Miamisburg, OH 203552   
8BRYCE SCHIDE      

- Cat 3 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1JULIE SROKA      
2NANCY HENDERSON      
3WENDY SMITH      

- Cat 3 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1PETER BAUGHMAN      
2SCOTT SPEES      
3ANDREW HAGUE      
4VALENTIN TODOROW      
5ROB RHODES      
6MATT BRANNAN      

- Cat 1/2 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1JANE EVELY      
2SAMANTHA HOUSE      
3DIANA SHOWE      
4EMILY WALLING      

- Cat 1/2 Men

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Paul Martin      
2MATTHEW WEEKS      
3Brian Batke      
4JON CARD      
5GARY PAINTER      
6JOHN MURDOCK      
7RAY HUANG      
8JAMES MATSON      
9ANTHONY SMITH      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFShimanoBonk BreakerSpySierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee