Race Results for
Wigwam/ultimax MTB Challange- 2006 WORS #12
Sheyboygan, WI
(Event Information)
View By:
Cross Country on 10/08/2006

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - SP - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Matthew Brandt   01:43:59.1  1444 Slingshot
2R Truman Purdy   River Falls, WI01:49:39.1 242901  1006 The Route
3Tony Lemke   Fitchburg, WI01:51:19.8 229660  1004 Fond du Lac Cyclery
4Cody Shaide   Rice Lake, WI01:51:35.6 229145  1076 Spectrum
5Nathen Johnson   01:53:22.7  1092 
6Ryan Kann   01:55:34.9  1080 Adventures Racing
7Kelby Shaw   Milwaukee, WI02:00:25.6 232522  1434 
8Josh Gazdecki     2202 Alterra Coffee
9Jason Roelse     2057 PCW Cycling
10Kagen Mantz     2848 Extreme
11Joseph Maloney     2049 
12Zack Geyer     2058 Stadium Bike
13Alex Bird     2009 
14Dylan Weigel     2225 Hayes
15Sean Parker     2050 Team Extreme
16John Kummer     2249 Fat Tires and Beer
17Chris Hurst   Lake Geneva, WI 229172  2177 Skinny's Racing
18Kyle Warras     2029 Muddy Cup Cafe
19Rudy Konz     2858 Gear 'N' Up
20Ben Koenig     2808 
21Mike Sherven     2157 
22Ryan Catron     2835 
23Evan Hartig   Dubuque, IA 219225  2832 Borah
24Ryan Wenzlick     2033 GMAC Mortgage/Team 2
25Jay Millin     2198 Pedal Moraine
26Greg Parker     9003 Team Extreme
27Alan Johnson     2083 FATTIRES-N-BEER.COM
28Travis Brunner     2220 Hayes On Track
29Ryan Voss     2167 JoeBikeler's Race Team
30Brook Davis     2146 
31Chad Krenzke     2226 Team Extreme
32Joshua Rupnow     2096 Team Extreme
33Caleb Lenss     2085 Bellin Health
34Zeb Rybar     2162 
35Jim Doherty     2236 The Bikesmiths
36Lee Suring     2245 Stadium Bike
DNFEvan Harris     2126 Team East
DNFRyan Witkowski     2200 
DNFThomas Shaide     2201 Spectrum Racing / Utopia
DNFBrad Peterson     2235 Wheel and Sprocket
DNFJoe Comer     2817 UW-Madison
DNFEric Dobberfuhl     2825 PCW Cycling
DNFKagen Mantz     2898 Extreme

Men - SP - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Aaron Brandt   01:45:07.7  1910 Team Wisconsin
2Dan Teaters   01:45:40.0  1119 PCW
3Jordan Heimer   01:47:09.1  1081 Bad Ass CoffeeCo / Kegels
4Seth Eckert   01:47:57.8  1436 6DVC
5John Fang   01:48:49.7  1449 Bare Knuckle Brigade
6Adam Feltz   01:49:08.9  224 
7Matt Kamphuis   01:52:36.5  1915 Fond du Lac Cyclery
8Tyler Bursten   01:52:49.3  1455 Team Extreme
9Justin Davis   01:53:16.2  1139 UW Madison
10Casey Krueger   01:54:17.5  1450 AET
11Christopher Magyar   01:55:18.1  1961 Bike Doctor
12Joshua Heinecke   Sheboygan, WI01:55:50.3 241021  1110 UW-Whitewater
13John Beck   01:56:56.9  1115 PCW Cycling
14Joe Nolan   01:57:15.6  1967 UW Platteville
15Shawn Hoppe   01:58:15.5  1036 Fond du Lac Cyclery
16David Knauf   01:59:04.5  1451 UW Whitewater
17Joe Hicks   01:59:14.0  1083 Fat Tires Beer
18Anthony Jr. Avallone   01:59:29.1  1431 Ada Bike/ Alltel
19James Huber   02:02:04.4  1903 Muddy Cup
20Zachary Giffey   02:02:37.0  1968 UW Platteville
21Jon Camp   02:17:14.4  1105 UW-Madison
22Aarom McCombs     2828 Pamba
23Allan Schimberg     9077 
24Warren Lyman     2059 Team Wisconsin
25Dan Hendricks     2864 UW Whitewater
26Benjamin Popper     2849 
27Brian Braun     2253 Team East
28Nick Sabel     2090 Fond du Lac/Oshkosh Cyclery
29Carl Morse     2193 Wheel & Sprocket
30Ethan Lenss     2873 
31Andrew Wiesner     2148 Stadium Bike
32Kyle Guerra     2172 Brookstone Homes
33Peter Beck     2805 
34Andy Berg     9016 Bike Doctor
35Mike Rudebeck     2855 
36Matthew Lohr     2822 Whitewater
37Rob Reidl     2868 
38Mark Schindel     8002 Stadium Bike
39Michael Arnold     2804 
40Brandon Kaminski   Rock Springs, WY 254217  8090 Belliin Health
DNFTony Wagner   West Bend, WI 204671  1078 PCW Cycling
DNFMichael Avallone     1446 
DNFAndreas Nickhorn     2080 Team Extreme
DNFTaylor Bogdanske     2127 Fond Du Lac / Oshkosh Cyclery
DNFEric Oftedahl   Shoreview, MN 210080  2811 hallin/Hollywood cycles
DNFNicholas Deplaris     2859 
DNFMichael Valente     2862 

Men - SP - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Ryan Rysewyk   Madison, WI01:45:31.5 243026  1164 Chainsmokers
2Travis Olson   01:45:59.3  1005 PCW
3Ron Knutowski   01:46:28.9  1035 BIG RING RACING
4Jack Hirt   01:46:51.6  1453 
5Luke Batchelor-Clark   01:47:21.8  1199 Magnus
6Tony Pirolo   01:49:10.5  1042 Wheel & Sprocket
7Colin Powell   01:50:43.7  1088 WHEEL AND SPROCKET / TREK
8Justin Lund   Tomahawk, WI01:50:49.3 216962  1150 Wheel & Sprocket
9Richard Mezo   Crown Point, IN01:51:18.3 246376  1140 
10Erich Ponath   01:51:39.0  1901 Fattires-n-beer
11Casey Masterson   01:51:42.6  1970 Velo Trocaderd
12Nick Caliva   River Falls, WI01:56:07.0 227751  1025 The Route
13Luis Maldonado   02:04:55.9  1061 La Perla RacingTeam
14Jason Gosse     2147 
15Brett Ebben     2093 FDL/Oshkosh Cyclery
16James Parman   Oshksoh, WI 239516  2097 
17Tyler Jahn     2099 
18Christopher Schulz     2189 Alterra
19Nathan Langhurst     2819 
20Greg Cribb     2857 Bellin Health
21Mike Verhagan     2816 
22Jason Mathis     2061 
23Eric Roche     2078 UW-Whitewater
24Spencer Strigel     2087 Polska Masterlock FDL Cyclery
25Cale Wenthor     9079 
26Ernesto Ciccolini     2869 
27Christopher Ackerman     2194 Gear N Up
28Jonah Lenss     2871 
29Paul Kekstas     8089 Bellin Health
30Ryan Will     2039 Fond du Lac Cyclery
31Aaron Schneider     2824 
32Thomas Ales     2228 BLOY / HERRING
33Wally Kunstman     2187 
34Josh Giffey     9007 
35Rob Hupperich     2833 
36Paul Vepraskas     2847 
37Ryan Lipsiki     2846 
38Luke Utecht     8088 Bellin
39Timothy Sanders     8087 
40Matthew Byrge     2308 Cyclopath
DNFSamuel Oftedahl   Shoreview, MN 211093  81 salsa
DNFBrian Hill     1440 
DNFNate Jasperson     2110 
DNFMark Larson   Fitchburg, WI 70145  2179 Pacific Cycle
DNFMike Dattner     2257 FDL Cyclery
DNFRyan Shiroma     9029 Pacific Cycles/BelGioioso

Men - SP - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Shannon Orr   01:44:51.8  1969 
2Jason Kozicki   01:45:23.6  1452 
3Brian Merklein   01:45:53.4  1075 Big Ring Racing
4Mike Budd   01:46:07.4  1055 Wheel & Sprocket
5Greg Cullen   01:47:07.3  1093 Bloy Concrete
6Sanjay Ganju   01:47:14.1  1113 alterra mtb
7Ted Ramos   01:47:37.6  1432 
8Nathan Schroepfer   01:49:23.5  1905 Muddy Cup Racing
9Mark Balkenende   Pleasant Prairie, WI01:50:09.6 228524  1019 Stadium Bike
10Kevin Herman   Schaumburg, IL01:51:37.9 240028  1017 Team AMB
11Joe Greatens   01:53:21.1  1022 
12William Livingston   Janesville, WI01:53:39.4 241814  1913 Michael's Cycles
13Aaron Swanson   Ashland, WI01:54:08.6 209665  1136 Swanson Financial
14David Volm   01:54:52.6  1020 Alterra
15John Brown   01:55:04.6  1094 Point Pursuit
16Bradley Byrge   01:55:06.1  1127 Psyclopath
17Rick Walls   Wauwatosa, WI01:55:32.2 205152  1904 Team Extreme SS
18Chad Wilsing   Milwaukee, WI01:58:20.8 186886  1043 Polska Masterlock FDl Cyclery
19Krystian Pac   Chicago, IL02:04:16.2 149853  1200 OLENKA/MIODU/MAMA/Polska
20Craig Baumann   02:05:14.0  1109 
21Matthew Lanser   02:06:31.9  1807 Stadium Bike
22Aaron Fleming   Rockford, IL02:09:33.2 210500  1805 Bad Ass Coffee/ Kegels Bikes
23Joel Coon     9030 Pacific Cycle/BelGioioso
24Tim Scanley     2130 
25Anthony Dipiazza     2206 
26Jesse Turk     2242 
27Chad Wilson     2131 boneshakers
28Dean Kahl     2181 Chainsmokers
29Benjamin Swart     2056 Team Pedal Moraine
30Eric Luebke     2810 Joe BikeLer's
31Aaron Ament     2861 Alterra MTB
32Eric Pompeo     9025 Team Extreme
33Mike Shklovski     2885 
34Chad Klaus     2853 
35Rob Yeske     2829 
36Michael Kohnle     2240 Extreme
37Tony Froelich     2881 
38Christopher Goehrig     2845 
39Jesse Jaehnig     2123 FATTIRES-N-BEER.COM
40Sandor Fabian     2843 
41Anthony Ramirez     2836 
42Cal Collins     2109 
43Michael Lindow     2851 
44Jamison Stokdyk     2812 
45Chad Hendrickson     2207 Michael's Cycle
46Lee Messersmith   Benton, IL 217121  2216 Wheel Fast Racing
47Peter Cherchian     2002 Armenia
48Alan Jahn     8027 
49Karl Tillman     2840 
50Michael Olm     2016 Gen X Cycling
51Josh Bartoszuk     2159 Big Ring Racing
52Jeff Steckbauer     8004 Fattires-n-beer.com
53Kerry Drake     2830 
54Jason Lilyquist     2809 
55Travis Ott     2814 Gary Fisher
56Justin Latham   Germantown, WI 237611  2022 Gen X Cycling
57Aaron Brault     2860 
58Kyle Krasilnikov     2886 
59Matthew Forst   Hewitt, WI 175701  2252 
60Brian Smith   Janesville, WI 212540  8011 Michael's Cycles
61Mike Mennenoh     2875 
62Ryan Fosnaugh     8009 Skinny'e Racing
DNFDavid Schoenherr     1902 Muddy Cup
DNFDavid Knuff     2161 Team Extreme
DNFJason Mork     2180 Point Pursuit
DNFThomas Kenny     9076 

Men - SP - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Donny Kay   01:44:54.3  1445 
2Chris Schutte   01:45:51.8  1054 Polska-Masterlock
3Scott McClement   Hinsdale, IL01:48:35.0 192184  1104 Active Endeavors
4Steve Pribek   01:49:40.4  1057 Chainsmokers
5Richard Rudolph   01:49:47.4  1073 Alterra Coffee
6Jason LaBella   Chicago, IL01:50:33.5 219648  1111 Funky Weasel
7Kevin Plato   Grafton, WI01:51:12.5 211911  1096 Team Wisconsin
8Jess Kruchoski   01:51:14.1  1438 TEAM EXTREME /EXTREME SKI & B
9Randy Wegener   01:52:04.9  1079 Fond du Lac Cyclery
10Greg Jones   01:54:05.8  1099 Lake Geneva Cyclery
11Dan Tavela   01:54:25.4  1062 Skinny's
12Jeff Hammond   01:55:14.2  1084 Team AMB
13Stafford Kramer   Milwaukee, WI01:56:10.5 213425  1116 Cory the Bike Fixer
14Ken Knetzger   01:56:19.9  1447 
15Daniel Guse   01:57:38.3  1138 FDL Oshkosh Cyclery
16Greg Duckett   02:00:08.3  1801 Alterra Coffeemtb. team
17Steve Jeske   02:01:46.7  1041 Pedal Moraine
18Scott Sumner   02:03:16.5  1842 Fat tires N Beer
19Kenny Dretzka   02:04:17.3  1844 Team Cyclopath
20Nathin Davisson   02:04:55.5  1914 Bad Ass Coffee/ Kegel's
21Scott Janssen   02:10:34.3  1454 
22Paul Fox     9080 Velo Trocadero
23Erik Enyedy     2841 
24Brian Christensen     2839 PCW
25Shawn Meinke     2081 
26Jeff Langlois     2813 
27Tim Sutherland     2852 
28Chan Barden     2879 
29Sean Miller     2247 Michaels Cycle
30Greg Boettcher     2151 Team Extreme
31Dave Volpentesta     2165 Wheel & Sprocket
32Erik Hendrickson     2880 
33Leif Hagman     2185 DC Bikes
34Troy Olm     2007 Chainsmokers/Willys Bike
35Ken Stuckart     2823 
36Wade Flisram     2169 Team Extreme
37David Mennenoh     2232 Lake Geneva Cyclery
38Keith Russell     9017 PCW Cycling
39Brian Rummelhart     2121 KenoshaDriversClub.com
40Mitchell Baker     2068 Michael's Cycles
41Derek Struyz     2837 
42Timothy Smith     2821 Darcy Racing
43Phil Taylor     2143 
44Patrick Doornek     2140 
45Shawn Hauser     8003 Stadium Bike
46William Fraser     2878 
47Jason Stauber     2834 
48Brian Toltzmann     2122 
49Jon Moreau     2870 
50Jared Pleus     2876 
51Chris Cooper     8015 Hayes Disc Brakes
52John Buran     8091 Hayes Brakes
53Christian Hilbert     8014 Big Ring Racing
DNFRic Damm     1024 Fond du Lac/Oshkosh Cyclery
DNFRoger Eckes     1114 Alterra Coffee
DNFThomas Dvoratchek     1802 Lake Geneva Cyclery
DNFBenjamin Griggs   Green Bay, WI 229175  1908 Muddy Cup Racing
DNFTodd Engen     2807 
DNFMark Szudrowitz     8017 Team Extreme
DNFRandy Jennings     9010 Team Extreme Singlespeed

Men - SP - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1John Lirette   01:41:10.6  1008 Hayes
2Mike Curtes   01:44:35.3  1144 Big Ring Racing
3Ross Lemke   Cedarburg, WI01:49:30.0 210815  1050 Team Pedal Moraine
4J. Miller   01:49:35.6  1439 
5Robert Schlegel   01:52:33.1  1063 Michael's Cycles
6Paul Rainey   Mount Prospect, IL01:52:51.2 244381  1046 Team AMB (Always Mtn.Biking)
7David Bell   01:53:11.3  1089 Chainsmokers
8Steve Miller   01:53:43.2  1002 Skinny's
9David Hartig   01:53:56.9  1435 Bicycle World
10Russell Jobs   01:54:54.6  1818 Hayes Disc Brakes
11Glen Stroik   01:54:55.8  1070 Skinny's Fat Tire Race Team
12Jeff Seifert   Wauwatosa, WI01:55:18.0 226487  1001 Cyclesmith
13Jeffrey Gantz   Green Bay Wi01:55:51.2 187394  1044 Bellin Health
14Paul Grover   02:09:05.6  1443 
15Allen Brunner   02:09:43.1  1909 Team Cyclopath
16Chris Tamborino     2011 La Perla Racing
17Jeff Aksland     2119 
18Mike Owens     2171 Alterra
19Michael Slade     2251 
20John Shull     2112 Wheel & Sprocket
21Scott Palmersheim     2244 Cyclopath
22Stuart Shelton     9009 Team Extreme Singlespeed
23Todd Bugnacki     2066 skinnysracing
24Dan C. Kutz     2866 Cyclopath
25Brad Babcock     2028 
26Charles Kane     2153 Cronies
27Tim Peters     2144 Skinnycow Racing Inc
28Daniel Schneider   Racine, WI 31695  9006 Hayes Disc Brakes
29Tom Wendland     2052 
30Andrew Ohlsson     2882 
31Rick Biel     2234 Alterra
32Kurt Kargel     2046 Moosejaw/Wildside
33Pat Janisch     9081 Hayes
34Edward Schuster     2100 Wheel & Sprocket
35Rob Hofmann     9013 Team Extreme (SS)
36Keith Wolf     8008 Team Extreme
37Don Fischer     2044 Big Ring Racing
38Troy Sable     2030 
39Doug Erdmann     2091 Stadium Bike
40Greg Morrow     2074 
41Will Hollrith     2065 Team Extreme
42Jon Holcomb     8010 Fattires-n-beer.com
43Mark Burkholz     2806 
44Jay Labecki   Milwaukee, WI 20074  9011 hayes brake
45Jeff Riedel     8020 Hayes Brakes
46Greg Mann     2865 
47Bruce Borcherding     2195 Hayes Brake
48Daniel Backley   Germantown, WI 221070  2120 Alterra Mountain Bike Team
49Len Cabaltera     8007 Hayes/RPM Cycling
50John Mahr     2227 Wheelfast Racing
51Todd Karkula     2874 Wheel & Sprocket
52Mike Bozenik     2884 
53Jeffrey Johnson     2872 
DNFRoland Rieflin     1107 Pacific Cycle
DNFTy Gonzalez     1117 Alterra CoffeeMTB Team
DNFBarron Gira     2020 
DNFBrian Petted   Cedarburg, WI 58472  2844 Unattached

Men - SP - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1David Poulton   01:47:34.1  1135 Active Endeavors Vision Quest
2Jeff Parker   01:52:26.7  1015 Pedal Moraine
3Tony Pacini   Winfield, IL01:53:06.3 27022  1437 
4Sam Kuehnel   01:54:05.0  1090 Big Ring Racing
5Marcum Martz   01:59:00.5  1049 Mountain Outfitters
6David Torgler   02:00:54.5  1132 Skinny's Racing
7Brad Clinch   02:06:05.2  1442 Bodyworks Therapy
8Jon Hirsch   02:06:46.2  1034 Big Ring Racing
9Jim Hollister     2831 PCW
10Robert Garner     9082 VCB
11Michael Orr     2842 
12Don Freitag     2032 Big Ring Racing
13Allan Thom     2818 
14Dennis Malmanger     2034 Michaels Cycles
15Jim Feuerstein     2005 Wheel & Sprocket
16Leo Phelps     9078 
17Tim Larson     2883 Dirty Dogs
18Michael Giesen     2827 Stadium Bike
19Rory Noonan     2141 Recyclist
20Kevin Lemke     2104 Fond du Lac Cyclery
21Marty Weigel     8024 Hayes Disc Brake
22Dale Freund     2877 Cheep Team
23James Jones     2815 
24Ron Kapaun     2134 
25John Senkerik     2079 Team Extreme
26Dave Diamond     2036 Alterra
27Randy Borst     2107 Satdium Bike
28John Dabbeekeh     2210 Pedros Cheepteam
29Steven Drecoll     2863 
DNFTim Montee     1053 Hayes
DNFArthur Spurlock     2045 Stadium Bike

Men - SP - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1John Klug   02:00:14.8  1441 
2Mark Schimberg   02:01:59.5  1433 
3Larry Reimer   02:05:13.6  1007 Michael's Cycles
4Peter Kot   02:07:21.5  1023 
5Steve Ferguson   02:11:18.2  1027 Sport Rack
6Gary Meader   02:13:03.4  1448 
7Keith Westendorf     2184 Alterra MTB
8Steve Kapaun   Hudson, WI 118725  2132 
9Mark Bader     2820 
10Jeff Cummisford     2793 
11Albert Weigel   Wheeling, IL 223747  2055 Velo Club Roubaix
12Gary Bender     2854 Team Wisconsin
13Mark Ullenberg     2168 Brookstone Homes
14Rick Schnell     2856 Team Extreme /Ski & Bike
15Dale Lenss     2158 Bellin Health
16Kris Klapperich     2076 Team Cyclopath
17Ron Kubala     2064 
18Rich Mennenoh     2106 Skinny's Racing
19Brad Swenson     2219 Bad Ass CoffeeCo/Kegels Bikes
20Daniel Braun     2115 Team East
21Keith Westphal   Appleton, WI 218699  2003 Wheel & Sprocket
22Allen Olson     2031 
23Michael Ruzich   Hillside, IL 210653  2008 Wheel and Sprocket/Trek
24Randy Feuillerat     2138 Michael's Cycles
25Don Howell     2224 
26William Peters     2838 STADIUM BIKE
27Jim Shong     2323 Bike Doctor
28James Simmons     2850 
29James Heinecke   Sheboygan, WI 241024  2024 UW-Whitewater
30Mike Sherman   Box Elder, SD 225605  2041 TEAM EAST
31Robert Maloney     2867 
32Robert Langlois     2063 Joe Bikeler's Racing
DNFErrico Auricchio     1059 
DNFThomas Silbernagel     2043 Extreme Ski & Bike
DNFGary Smits     2149 Bellin Health

Men - PR/SM/EX - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Jesrin Gaier   Hayward, WI02:01:00.0 232669  26 RIVERBROOK
2Sam Wellskopf   Campbellsport, WI02:05:29.3 242169  25 Team Pedal Moraine
3Mitch Gantz   Green Bay, WI02:14:31.4 225382  227 Bellin Health
DNFCole House     231 Slingshot

Men - PR/SM/EX - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Tristan Schouten   01:52:50.5  229 Trek/VW
2Chad Sova   River Falls, WI01:59:49.1 189115  67 pcwcycling.org
3Mark LaLonde   Madison, WI02:01:28.1 226412  66 Bareknuckle Brigade
4Dallas Fowler   Green Bay, WI02:04:07.7 207074  71 Stadium Bike
5Thomas Bender   Salt Lake City, UT02:04:24.0 230273  49 Team Wisconsin
6Seth Lenss   Luxemburg, WI02:06:31.7 182019  Unattached
7Ryan Baumann   Green Bay, WI02:06:36.6 207813  23 Stadium Bike
8Tim Pacholski   Newberlin, WI02:07:04.3 246502  46 Speedzone
9Michael C Anderson   02:07:31.4  233 
10Carlos Haeckel   Waukesha, WI02:10:05.2 227622  12 Alterra CoffeeTeam
12Phil Ott   Marquette, MI02:19:32.0 227380  68 Michaels Cycles Racing
13Andrew Hanson   Delavan, WI02:19:32.7 252571  70 Michaels Cycles
14Eric Lau   02:24:03.8  223 
15William Street   Sheboygan, WI02:25:08.9 219245  64 FATTIRES-N-BEER.COM
215387 Jr Ettmayer   Team Pedal Moraine  A J 4

Men - PR/SM/EX - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Douglas Swanson   Minnetonka, MN01:53:33.1 102633  228 Trek / VW
2Brian Matter   Sheboygan, WI01:57:16.8 85929  PCW Cycling / Hyundai
3Mike Phillips   Chicago, IL01:58:20.8 84647  Alterra CoffeeMTB Team
4Nathan Guerra (1 - PR)   Oconomowoc, WI02:02:50.1 214936  38 Brookstone Homes
5Ronald Stawicki   Waukesha, WI02:04:26.8 212641  33 
6Ted Hanes   Fond Du Lac, WI02:05:33.9 247082  61 Fond du Lac Cyclery
7Matthew Racine   02:07:38.4  232 
8Neil Swanson   Colorado Springs, CO02:08:01.5 209153  28 Michael's Cycles
9Maciej Nowak   Waukesha, WI02:09:35.5 182256  20 Polska Mastelock FDL Cyclery
10Brian Schwaller   Elkhart Lake, WI02:13:20.7 164577  54 Fat Tires N Beer
11Cory Gwin   Madison, WI02:23:08.5 223072  31 Michaels Cycles
DNFJesse LaLonde   Ely Mn 203490  Gary Fisher/ BKB
DNFGreg Buhl     237 

Men - PR/SM/EX - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Jeffery Hall   Farmington, MN01:55:02.6 14705  Salsa Cycles
2Chris Peariso   Amherst, WI01:57:10.7 139566  Titus / Bike Hub
3Tim Drankus   Sheboygan, WI02:02:00.0 151397  11 PCW Cycling/Hyundai
4Jerry Long   Moscow, ID02:03:31.9 202427  13 Chainsmokers
5Scott Kylander-Johnson   Duluth, MN02:04:31.1 83047  230 The Ski Hut
6Ryan Krayer   North Freedom, WI02:07:59.3 227406  51 Moosejaw
7Chad Melis   Lyons, CO02:09:05.3 161935  225 Redstone/OskarBlues
8Chris Strout   Hendersonville, NC02:11:09.4 177553  222 The Pony Shop
9Jeremey Rodriguez   Kenosha, WI02:12:10.0 117449  Team Wisconsin
10Douglas Pietz   Milwaukee, WI02:20:19.7 138646  21 Polska Masterlock FDL Cyclery
11Mark Walter   Rochester, MN02:28:58.7 203633  58 Muddy Cup Racing

Men - PR/SM/EX - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Michael Spiro (1 - EX)   Plymouth, WI02:05:39.8 59255  234 PCW
2Ray Nelson   Woodstock, IL02:09:19.5 193027  100 Skinnys Racing
3John Gatto   Oak Forest, IL02:10:04.5 121461  34 D'Arcy/SRAM Cycling Team
4Josh Barrett   Whitewater, WI02:12:27.0 189760  27 Skinny's Fat Tire Race Team
5Bill Nigh   West Bend, WI02:13:43.5 197745  30 Team Pedal Moraine
6Jerrod Collier   Lindenhurst, IL02:20:47.0 194466  69 Muddy Cup
7Butch Welke   Lake Geneva, WI02:21:49.6 169422  40 Skinnys Racing
DNFJeff Melcher   West Bend, WI 166066  15 Pedal Moraine
DNFPetar Tomich   New Berlin, WI 159519  88 

Men - PR/SM/EX - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Bob Weintz   02:12:12.1  236 RRB Club Skinnys
2Eric Peterson   Wausau, WI02:14:11.5 208618  89 Wheel & Sprocket
3Jerome Daanen   Racine, WI02:17:53.8 164575  99 Hayes Sun Ringle
DNFSteven Gayner   Shorewood, WI 54076  14 Team Wisconsin
DNFScott Cole   Stevens Point, WI 7340  17 
DNFTim Bates     226 

Men - PR/SM/EX - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Jan Rybar   Apple Valley, MN02:14:32.1 98534  45 
2John Timm   Germantown, WI02:18:57.6 209235  36 Trek/Extreme Ski and Bike

Men - PR/SM/EX - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Bob Downs   01:54:53.2  235 
2Randy Pallex   02:07:28.4  53 Stadium Bike/BelGioioso

Men - BG - Junior - 1-10

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Jake Therrien     6023 
2Jordan Watkins   Marshfield, WI 243920  6021 LaPerla
3Garth Post     6034 Point Pursuit
4Colin Batekiewicz     6179 
5Jeffrey Martz     6025 Mountain Outfitters
6Samuel Huang     6166 
7Thomas Freiberg     6174 
8Dominic Pacini     6177 
9Joshua Collier     6010 Muddy Cup
10Shane Holcomb     6172 Fattires-n-beer.com
11Dakota Smith     6031 Michael's Cycles
12Roman Kosarzycki     6169 

Men - BG - Junior - 11-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Nathan Labecki   Milwaukee, WI00:45:50.2 209414  4074 hayes on track
2Myles Beach   Larsen, WI00:49:31.3 208348  4004 Gear N Up
3Garret Post   00:52:59.6  4086 Point Pursuit
4Jack Feuerstein   00:54:51.7  4005 Wheel & Sprocket
5David Ohlsson   01:02:09.0  4966 
6Brett Poulton     6037 Active Endeavors
7Conner Shelton     6008 Hayes Youth
8Mitchell Bogardus     6039 Team Wisconsin
9Andrew Senderhauf     6006 Wheel and Sprocket
10Cody Borst     6014 Stadium Bike
11Riley Shelton     6009 Hayes Youth
12Pete Davis     6028 Bikesmith
13Brandon Posewitz     6176 
14Max Rainey     6022 Team AMB / Norway Cycles
15Zach Scholzen     6175 
16Samuel Martz     6026 Mountain Outfitters
17Jake (age 13) Shefchik     6181 
DNFSamuel Jansen     6016 Hayes Youth

Men - BG - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Phillip Anschutz   00:46:18.8  4865 
2Nick Crocker   00:47:52.0  4932 
3William Griesbach   00:48:18.5  4049 Point Pursuit
4Leif Byrge-Liebig   00:49:41.8  4958 Cyclopath
5Joel D. Dewitt   00:50:30.9  4917 
6Sam Geyer   00:50:55.5  4952 
7Ethan Ramm   00:51:31.2  4878 
8Erik Aksland   00:57:01.2  4910 
9Travis Johnson   00:59:02.1  4032 
10David Chapman - Orr   00:59:19.3  4961 
11Colton King   01:00:32.2  4921 
12Paul Neckop   01:13:20.8  4941 

Men - BG - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Nicholas Reese   00:45:41.8  4115 
2Austin Hook   00:45:53.5  4103 
4Chris Hinshaw   00:47:26.9  4114 
5Taylor Otto   00:47:32.6  4073 Recyclist
6Andy Leslie   00:48:33.0  4923 
7Chris Denny   00:48:59.4  4823 
8Michael Michetti   00:49:47.3  4874 
9Ryan Fetting   00:50:16.9  4016 Michaels Cycles
10Daniel Grossheim   00:50:23.5  4869 
11Joe Hess   00:50:57.4  4909 
12Gavin Hoeft   00:52:39.4  4060 Bike Hub
13Johnny Chang   00:52:44.7  4057 Bellin Health
14Shawn Nelson   00:52:50.9  4942 
15Ted Sobotta   00:53:07.0  4096 Mountain Outfitters
16Byron Guerra   00:53:47.2  4092 Brookstone Homes
17Ryan Moulton   00:54:18.3  7117 
18Alex Grohmann   Chicago, IL00:54:35.5 233876  4089 XXX Racing Athletico
19Bryan Rosisnky   00:59:38.7  4880 
20Justin Welhouse   01:05:07.6  4934 
21Brant Thompson   01:06:53.5  4904 
22Benjamin Molter   01:28:06.4  4875 

Men - BG - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1William Marquardt   00:45:40.3  4962 
2Danny Holtermann   00:46:49.1  4091 Joe Bikelers
3Mike Kubala   00:49:14.9  4019 
4Michael Rosinsky   00:49:37.7  4879 
5Charles Ingrisch   00:50:54.2  4914 
6Mike Stout   00:54:46.7  7020 Joe Bikelers
7Robert Shebesta   00:55:30.2  4882 
8Sam Carpenter   00:58:26.0  4919 
9Craig Pulak   01:07:48.5  4064 Bellin
DNFSteven Brian     4946 

Men - BG - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Ben Neubauer   00:44:00.1  4876 
2Mike Bentley   00:45:47.4  4947 One Racing
3Alan Schroeder   00:46:51.6  4965 
4Joseph Majerus   00:48:20.6  7115 
5Robert Wiltzius   00:48:25.5  4883 
6Ben Marchewka   00:48:52.7  4067 
7Matt Millin   00:48:58.4  4097 Pedal Moraine
8Eric Lightbody   00:50:25.3  4920 
9James Schwindt   00:50:38.9  4888 
10Daniel Schaefer   00:50:49.0  4881 
11Benjamin Bridger   00:51:02.5  4918 
12Chad Hoppe   00:51:09.4  4030 Fond du Lac/Oshkosh Cyclery
13Michael Holbrook   00:51:16.4  4010 Joe Bikeler's
14Eric Embree   00:51:44.0  4922 
15Mike Medsker   00:54:21.0  4898 
16Timothy Zeirke   00:55:24.6  4939 
17Ben Cleveland   01:05:54.2  7118 
DNFJosh Baseheart     4948 
DNFEric Harrman     4949 

Men - BG - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Matthew Amman   00:44:25.3  4903 
2Jesse Shoemaker   00:45:21.1  4035 Bellin Health
3Jason Roggenbauer   00:46:56.0  4105 
4Steve Ruppel   00:47:54.2  4063 
5Kirk Zahn   00:48:15.1  4113 Wheel & Sprocket
6Martin Zizka   00:48:50.9  4088 
7Sam Meites   00:50:31.4  4963 
8Ryan Kunesh   00:51:37.5  4931 
9Michael Ziegler   00:52:06.6  4901 
10Joe Walvoord   00:52:44.4  4890 
11Andrew Stewart   00:54:45.9  4906 
12Kyle Weckman   00:55:16.4  4897 
13Ryan Theel   01:02:12.7  4900 
14John Wondergem   01:04:57.3  4884 
DNFRobert Hamblin     4870 
DNFScott Spoo     4889 
DNFMichael Gobert     7016 

Men - BG - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1John Paddock   00:46:00.1  4106 Bad Ass Coffee/ Kegels Bikes
2Joe Villalobos   00:46:47.0  4044 
3Anthony Dombrowski   00:47:18.0  4109 Wheel & Sprocket
4Jeremy Lentz   00:49:11.4  4886 
5Gary Otkin   00:50:11.9  4042 
6Eric Bakka   00:50:25.7  4902 
7Jessie Felde   00:50:36.7  4868 
8Darrin Kolka   00:52:16.9  4936 
9Adam Dowling   00:55:54.0  4250 
10Chris Feutz   00:56:41.1  7022 Feutz and Associates
11Kevin Schuster   00:56:41.6  4116 
12Scott Hietpas   00:59:19.9  4957 
13Nathan Wilke   00:59:21.5  7013 Team Powerbar
14Gary Held   01:01:00.2  7116 
15Felix Flores   01:01:38.6  4929 
16Jeff Spaid   01:15:09.4  4937 
DNFNorman Hoening     4872 3C Drivers Club
DNFLeo Basit     4928 
DNFEric Shaw     7111 

Men - BG - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Radek Vopalka   00:44:12.5  4119 
2Jarrod Kerkhoff   00:48:01.1  4051 The Bad Ass Coffee Co./Kegel's
3Jeff Pierce   00:49:00.9  4933 
4Mark Cheyne   00:49:14.1  4093 
5Anthony Miksa   00:49:22.7  4059 
6George Boznos   00:49:23.8  4905 Bonita/Gus/Chris
7Bret Srock   00:49:49.1  4891 
8Barry Campbell   00:50:11.9  4885 
9Jeff Bublitz   00:51:13.0  4024 
10Brian Zinda   00:52:05.1  4960 
11Felbert Edrada   00:52:31.2  4930 
12David Borun   00:53:03.8  7114 Maisy Racing
13David Augustiniak   00:53:13.3  7112 
14Scott Beduhn   00:53:29.8  4959 
15Donald Lueck   00:53:44.8  7009 FATTIRES-N-BEER.COM
16Samuel Van Jaarsveld   00:53:55.2  4927 
17Randy Johnson   00:58:24.6  4031 
18Jeff Wren   01:01:23.1  4899 
19Steven Nejedlo   01:02:29.7  7021 Bing Ring Racing
20Duane Young   01:13:02.6  4950 
21Joe Spaid   01:13:13.0  4935 
DNFScott Schneider     4955 

Men - BG - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Phil Therrien   00:47:56.1  4054 
2Matt Luger   00:49:17.5  4085 
3David De Witt   00:49:18.6  4014 Fdl / Osh Cyclery
4Dan Getzen   00:49:29.7  4070 Skinny's Fat Tire Racing Team
5Brian Gill   00:49:54.6  4112 Tekbolt
6Michael Gough   00:50:31.4  4896 
7Michael Kaspar   00:50:58.2  4915 Team Fool
8Kurt Janson   00:51:22.3  4907 
9Adam Kim   00:53:10.0  4956 
10Dave Geyer   00:53:14.4  4953 
11Paul Ihde   00:53:37.2  4938 
12Dave Dahlman   00:54:16.6  4867 
13Sam Badger   00:54:48.4  4944 
14Kevin Niesen   Burlington, WI00:55:37.2 221437  4009 
15M L Hoeft   00:57:08.0  4871 
16Gary Esko   00:57:16.1  7003 
17Larry Hipps   00:57:21.2  4951 
18Todd Strobl   Wenatchee, WA00:58:05.2 244401  4242 
19Rick Griesbach   01:00:34.5  7011 Point Pursuit
20Mark Voss   01:01:58.6  4964 
21Jon Nedland   01:03:35.2  4087 
22Kurt Otto   01:07:02.7  4916 Recyclist
23Jason Rownd   01:14:44.3  4017 
DNFScott Logue     4943 

Men - BG - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Brad Davis   00:48:03.7  4908 
2Bruce Leblanc   00:51:07.9  4873 
3Craig Scholzen   00:51:38.7  4913 Hayes
4Greg Spencer   00:51:56.8  4911 
5Mitch Weckop   00:52:05.6  4940 
6Scott Olson   00:52:29.0  4924 
7Mark Ignasiak   00:52:35.7  4078 
8Dennis Catron   00:52:43.8  4925 
9Brian Butkiewicz   00:53:00.3  4157 
10Steve Baumann   00:53:03.6  4026 Stadium Bike
11Jeff Schneider   00:53:06.0  4895 
12Jeff Pepp   00:53:42.2  4877 
13Michael Miller   00:53:46.6  4887 
14Joseph Gitter   00:54:30.7  4081 
15Steven Hoppman   00:57:57.3  4894 
16Jerry Manta Jr.   00:58:41.9  4893 
17Mike Borchardt   01:02:35.9  4037 team extream
18Christopher Voss   01:02:43.1  7018 Joe Bikeler's Race Team
19Wally Sniadajewski   01:04:12.3  4121 Point Pursuit
DNFRoss Scefchik     4954 

Men - BG - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Mick Mohrlant   00:52:54.0  4141 Team Metric
2Frank Lobello   00:53:57.9  4111 
3Steve Manthe   00:54:32.4  4047 Chainsmokers
4Bernie Parker   00:56:10.3  4018 Team Extreme
5Richard G Finch   01:03:38.1  4068 Rock Cut TrailCrew
6Duncan Adams   01:05:07.4  4912 
7Richard Wenborne   01:05:26.2  4007 Stadium Bike
8Jay Hoppe   01:08:07.1  7008 Fond du Lac Cyclery
9Jim Pokorny   01:12:25.8  4892 
10Brian Jahn   01:13:32.2  7113 

Women - SP - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Megan Wolf     3016 Team Extreme

Women - SP - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Hannah Guerra     3043 Guerra Means War
2Jamie Buske     3042 Team Extreme
3Amelia Barber     3036 MadFORCS
4Katy Steudel     3165 Pirate Pirate Pirata
5Emily Hendricks     3171 
6Heidi Goode     3033 Spectrum Racing

Women - SP - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Jennifer Jones     3019 MadFORCS
2Sonia Dubielzig     3024 Alterra
3Terra Nicklas     3020 
4Jessica Smulka     3009 PACIFIC CYCLE
5Tiffani Walter     3034 Muddy Cup

Women - SP - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Meghan Campbell     3037 Killjoy
2Mandy Hagman     3029 DC Bikes
3Lisa Krayer     3175 Moosejaw Brew Pub
4Renee Bach   Madison, WI 242850  3010 Mad FORCS
5Amy Heart     3039 Point Pursuit
6Corine Konkel Merklein     3030 Big Ring Racing
7Sarah Guse     3045 FDL/OSH Cyclery
8Rachael Gatto     3170 

Women - SP - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Samantha Kaplan     3172 
2Cathy Diamond     3003 Alterra CoffeeMTB Team
3Amy Pikalek     9510 Team Wisconsin
4Brittany Nigh   West Bend, WI 197744  3080 Team Pedal Moraine
5Tammi Stunkel   Sheldon, WI 233519  3040 Alterra
6Angella Collins     3012 
7Michelle Reddington     3177 Mad Forcs
8Lisa Leigh-Peterson     3025 Team Wisconsin
9Natalie Modugno   Lake Forest, IL 228603  3167 
10Barbara A Lothe     3017 Mad FORC
DNFLaura Baker     3011 Michael's Cycles

Women - SP - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Martha O'Connor-leigh     3173 
2Christine Griesbach     3018 Point Pursuit
3Christine Czarnecki   Milwaukee, WI 212636  3001 Alterra CoffeeMTB Team
4Sheryl Leonard-Schneck   Wauwatosa, WI 235599  3006 hayes disc brakes
5Alyson Chapman     3168 
6Candy Hofmann     9502 Team Extreme (SS)
7Gail Goehrig     3169 

Women - SP - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Paula Liske     3166 
2Colleen Westphal   Appleton, WI 218698  3038 Wheel & Sprocket
3Wendy Burns     3061 Cliffbar / Active Endeavors
4Cheryl Post     3004 Point Pursuit
DNFRegina Freund     3174 

Women - PR/SM/EX - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Samantha Schneider   Milwaukee, WI02:05:20.5 170980  518 Hayes Brake
2Sarah Lukas   Eagle River, WI02:20:01.5 218422  512 SpeedZone
DNFMurphykate Montee     551 Hayes on Track

Women - PR/SM/EX - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Abby Strigel   Madison, WI01:55:18.0 202434  503 Polska Masterlock FDl Cyclery
2Holly Liske   Stanford, CA01:59:49.8 190109  506 Hayes Disc Brakes

Women - PR/SM/EX - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Sarah Hansing   02:04:52.4  554 
2Katherine Ross   Bristol, TN02:05:47.1 160047  550 
3Katja Maertens-Wilsing (1 - EX)   Shorewood, WI02:09:28.5 202402  509 Polska Masterlock FDl Cyclery
4Catherine Swanson (2 - EX)   Janesville, WI02:12:37.8 247015  519 Michaels Cycles
5Gabriela Baranova   Zion, IL02:17:42.4 223988  514 Skinny'e Racing
DNFLindsay Guerra   Oconomowoc, WI 227849  516 Brookstone Homes

Women - PR/SM/EX - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Sara Kylander-Johnson   Duluth, MN01:49:52.4 199274  552 Trek/VW/JBL
2Christina Betz   Phoenix, AZ01:57:25.8 210738  505 Michael's Cycles
3April Dombrowski   Oshkosh, WI02:09:33.8 223874  523 Wheel & Sprocket
4Michelle Peariso   Amherst, WI02:12:06.7 227741  515 The Bike Hub

Women - PR/SM/EX - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Lori Sable   Thiensville02:02:05.0 226461  504 Team Wisconsin

Women - PR/SM/EX - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Patti Kaufmann   02:10:28.8  553 

Women - BG - Junior - 1-10

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Alyson Davis     6015 Hayes On Track
2Maja Holcomb     6173 Fattires-n-beer.com
3Anna Poulton     6180 
4Cailey Jeske     6019 Pedal Moraine
5Monica Gabrielson     6033 Moosesaw Pizza& Brewery

Women - BG - Junior - 11-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Sarah Huang   00:57:07.6  5184 
2Moriah Griesbach   00:57:26.3  5020 Point Pursuit
3Elizabeth Shull     6007 Wheel & Sprocket
4Madeline Labecki   Milwaukee, WI 250231  6027 hayes on track
5Stephanie Yost     6029 Team Cyclopath
6Elizabeth Sobotta     6036 Mountain Outfitters
7Lily Nedland     6035 Team Nedland
8Samantha Kosarzycki     6171 
9 Emily Shull     6178 

Women - BG - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Jessica Stanislaus   00:54:55.1  5016 Crank Daddy's
2Arin Lemke   01:00:49.1  5050 Team Pedal Moraine

Women - BG - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Courtney Wagner   00:52:58.2  5185 
2Bethany Olson   00:56:15.6  5194 
3Maggie Digman   00:57:06.1  5192 
4Amanda Bucci   01:03:06.9  5189 

Women - BG - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Regina Livingston   Chicago00:57:09.9 258314  5187 
2Brenda Walvoord   01:00:04.0  5186 
3Kelly Kunesh   01:01:44.9  5191 
4Elizabeth Legaspi   01:03:25.7  5022 Fattires-n-beer
5Sara Birdsall   01:04:09.8  5193 
6Sheri Byrge   01:07:25.3  5033 Team Cyclopath
7Kristal Hoppe   01:09:40.2  5013 Fond du Lac Cyclery

Women - BG - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Sara Steagall   01:05:53.3  5188 
2Angela Huang   01:10:44.9  5183 
3Jo Durnin   01:13:09.4  5034 Alterra

Women - BG - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Kathy Janda   01:02:41.9  5026 MadFORCS
2Barbara Daanen   01:12:00.8  5008 RPM/Hayes
3Rachel Gahl   01:15:24.0  5196 

Women - BG - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Diana Klapperich   01:04:08.4  5044 Team Cyclopath
2Colleen Erdmann   01:05:50.6  5027 Stadium Bike
3Renee Geyer   01:07:17.3  5195 

Women - BG - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Amy Dykema   Evanston, IL01:02:16.4 10328  5055 Active Endeavors
2Sue Borchardt   01:07:59.4  5012 team extream
3Cheryl Jeanpierre   01:25:24.8  5190 

Women - BG - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Deb Joseph   00:57:05.1  5018 Mad FORCs
2Rose Lenss   01:07:54.1  5031 

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Bonk BreakerSierra NevadaShimanoSpyUSACDF
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee