Race Results for
Capital Stage Race
Olympia, WA
(Event Information)
Stage Race on 06/02/2013

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - master - 50+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Gordon   Olympia, WA02:43:07 279863   Olympia Orthopaedics Associates
2 Tom Potter   Browns Point, WA02:43:11 206784   Olympia Orthopaedics Associates
3 Paul Krebsbach   Kent, WA02:46:47 19808   Cucina Fresca Cycling Team/Seat
4 Robert Ripley   Seattle, WA02:49:01 393647   HSP/Herriott Sports Performance
5 Bill Serantoni   Normandy Park, WA02:49:07 302728   Cycle U / Apex Racing
6 Scott Torkelson   Olympia, WA02:51:41 35771   Oldtown Bicycle
7 Robbin Goldfoos   Maple Valley, WA02:52:39 196376   Cucina Fresca
8 Garth Ferber   Seattle, WA02:52:48 277301   Cucina Fresca
9 Steve Thompson   Seattle, WA02:52:56 287800   Bikesale.com
10 Donald Stimson   Newcastle, WA02:52:56 67392   Cucina Fresca Cycling Team/Seat
11 chris adolf   Everett, WA02:55:20 1204   SCCA/Starbucks
12 Rick Roof   Puyallup, WA02:57:34 242755   Old Town Bike
13 Edgar van Lieshout   Kingston, WA02:59:50 361015   Hagens Berman/Society Consultin
14 Chris Soelling   Kirkland, WA03:01:47 305711   Cucina Fresca
15 David Friedt   Mercer Island, WA03:30:45 209057   Cucina Fresca Cycling Team
16 Stephen Grasser   Silverdale, WA03:31:52 304582   Cucina fresca

Men - Cat 1/2 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ian Crane (1 - Cat1)   Seattle, WA04:40:07 184284   Hagens Berman Cycling
2 David Fleischhauer (2 - Cat1)   Seattle, WA04:40:27 176226   HAGENS BERMAN CYCLING
3 Brian Hitchcock (3 - Cat1)   Seattle, WA04:40:33 284741   HSP
4 James Stangeland (4 - Cat1)   Seattle, WA04:40:34 208222   Keller Rohrback Cycling Team
5 Trevor Spahr (5 - Cat1)   Portland, OR04:40:39 297918   HPChiro-RPM Mortgage Cycling Te
6 Colin Gibson (6 - Cat1)   Seattle, WA04:40:40 250723   Keller Rohrback Cycling
7 Steve Fisher (7 - Cat1)   Seattle, WA04:40:42 204225   Hagens Berman Cycling
8 Kyle Farrell (8 - Cat1)   Seattle, WA04:40:49 230828   Garage Racing
9 Bill Booth (1 - Cat2)   Seattle, WA04:40:51 333350   Cycle U/Apex Racing
10 Steven Wilssens (9 - Cat1)   Bothell, WA04:40:53 287991   HSP/Herriot Sports Performance
11 David Kessler   04:40:53   Team Rio Grande Elite Cycling T
12 Ian baldwin (10 - Cat1)   Bellingham, WA04:40:54 282722   Hagens Berman Cycling/Society C
13 Jeff Gaeckle (2 - Cat2)   Olympia, WA04:40:59 12621   Olympia Orthopaedic Associates
14 ALEX YALE (3 - Cat2)   Portland, OR04:41:02 389165   Therapeutic Associates PDX Cycl
15 Max O'Neal (4 - Cat2)   Seattle, WA04:41:04 229273   HSP/Herriott Sports Performance
16 Ted Schwartz (5 - Cat2)   Seattle04:41:04 330330   Herriot Sports Performance
17 Warren McAndrew (6 - Cat2)   Edmonds, WA04:41:06 321144   Fischer Plumbing
18 Stephen Bedford (11 - Cat1)   Portland, OR04:41:08 305665   HPC Chiro/RPM Mortgage
19 John ShalekBriski (12 - Cat1)   Spokane, WA04:41:12 259043   US Military Cycling
20 Marvin Guzman   04:41:30 405926   Glotman Simpson
21 Travis Streb   04:41:41   Glotman Simpson Cycling
22 Bryan Urakawa (7 - Cat2)   Seattle, WA04:41:46 235138   Fischer Plumbing Racing
23 David Richter (13 - Cat1)   Seattle, WA04:42:27 29781   HSP
24 joshua liberles (14 - Cat1)   Portland, OR04:42:34 208558   HPChiro-RPM Mortgage Cycling
25 Zach Heskett (15 - Cat1)   Kalispell04:42:54 291411   Unattached
26 Evan Siroky (8 - Cat2)   Portland, OR04:43:50 309756   Guinness Cycling Team
27 Cort Buchholz (9 - Cat2)   Lake Oswego04:44:08 388074   HPChiro-RPMortgage
28 Mark Rainer   04:44:37   Glotman Simpson
29 Galen Mittermann (16 - Cat1)   Eugene, OR04:45:03 260025   HPChiro-RPM Mortgage
30 DUSTIN VAN WYCK (10 - Cat2)   Seattle, WA04:46:12 229254   HSP
31 Brent Emoff (11 - Cat2)   Oakland, CA04:46:21 259427   Sizzle Pie Cycling p/b Veloform
32 Zachary Heath (12 - Cat2)   La Grande, OR04:46:43 302891   Oregon Trail Racing
33 Zachary Jones (13 - Cat2)   Kent, WA04:46:56 225834   Garage Racing
34 Olivier Humbert (14 - Cat2)   Seattle, WA04:47:45 236056   HSP
35 Jake MacArthur (17 - Cat1)   Wenatchee, WA04:47:59 203580   Keller Rohrback
36 Will Teal (15 - Cat2)   Seattle, WA04:48:00 318226   HSP
37 Christopher Wingfield (18 - Cat1)   Bainbridge Island, WA04:48:04 247269   Hagens Berman Cycling
38 Lang Reynolds (19 - Cat1)   Seattle, WA04:48:06 168449   Garage Racing
39 Mike Hone (20 - Cat1)   Seattle, WA04:50:33 155193   Audi
40 Jason Cemanski (16 - Cat2)   Waterloo Wi04:50:44 318408   Cycle U/Apex Racing
41 Travis Biechele (17 - Cat2)   Seattle, WA04:50:55 294358   Cycle U/Apex Racing
42 Colby Wait-Molyneux (21 - Cat1)   Vancouver, WA04:51:13 293479   Hagens Berman Cycling
43 Robert Campbell (22 - Cat1)   Olympia, WA04:51:33 73795   Audi
44 Lonny Knabe (18 - Cat2)   Portland, OR04:52:15 286309   Team Novo Nordisk
45 Kevin Hansen (19 - Cat2)   Lake Forest Park, WA04:52:43 221895   Ravenna Capital Managment
46 David Gillam   04:52:43   Glotman Simpson Cycling
47 Brent Carlson (20 - Cat2)   Seattle, WA04:53:03 223236   Audi
48 Ryan Miller (23 - Cat1)   Corvallis, OR05:00:03 246445   Hagens Berman Cycling
49 Thorsten Askervold (21 - Cat2)   Lake Stevens, WA05:00:23 299287   HSP/Herriott Sports Performance
50 Ian Tubbs (24 - Cat1)   Bellevue, WA05:05:39 111313   AUDI
51 Stephen Gavette (22 - Cat2)   Seattle05:31:25 382864   Cycle U / Apex Racing

Men - Cat 3 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Baker   Seattle, WA04:38:44 335620   CycleU/Apex Racing
2 Alex Walker   Tacoma, WA04:38:50 212549   WWW.DOUGVASKAS.COM
3 TYLER TANGEN   Bonney Lake, WA04:38:51 353044   Rad Racing NW
4 Benjamin Peterson   Seattle, WA04:38:52 354994   First Strike Velo/Slalom Consul
5 Andrew Austin   University Place, WA04:38:57 316276   Old Town Bicycle
6 Tavish Taylor   Port Angeles04:38:57 198253   Audi
7 Bart Hawkinson   Seattle, WA04:38:57 272789   Blue Rooster
8 Dave Chipchase   Dupont, WA04:39:01 220071   Olympia Orthopaedic Associates
9 Todd Sahl   Seattle, WA04:39:04 105471   SCCA/Starbucks Cycling
10 Ayden Young   Olympia, WA04:39:04 361728   Rad Racing NW
11 PJ Bauser   Seattle, WA04:39:07 332266   Hagens Berman / Society Consult
12 Aaron Griffith   Kent, WA04:39:08 305626   SCCA/Starbucks Cycling
13 David O'Brien   Olympia, WA04:39:13 251353   Rad Racing NW
14 Andrew Easley   Olympia, WA04:39:16 293544   Audi
15 Miles Frank   Whitefish, MT04:39:17 329144   Hammer Nutrition
16 Zachary Bowden   Vancouver Wa04:39:19 245716   Audi Cycling Team
17 Joseph Ferron   Gresham, OR04:39:24 288264   Trailhead Coffee Roasters
18 Richard Arnopol   Wilmette04:39:28 264204   Revenna Capital Management
19 Allen Butler   Seattle, WA04:39:32 326902   Ravenna Capital Management
20 John Banks   Clackamas04:40:21 403042   HPChiro/RPM Mortgage
21 Francis Atkinson   Port Townsend, WA04:40:45 310182   SCCA/Starbucks Cycling
22 Birkin Owart   Ellensburg, WA04:40:56 374934   Unattached
23 Keiichi Otani   Kirkland, WA04:41:00 289231   Hagens Berman Society Consultin
24 Stephen Owens   Seattle, WA04:41:17 251280   Apex/Cycle U Racing
25 Chris Ward   Milwaukie, OR04:41:34 274038   Trailhead Coffee Roasters
26 John Bruce   Vashon, WA04:41:40 55845   Tacoma Bike
27 Josh Tanner   Seattle, WA04:42:19 218858   Hagens Berman Society Consultin
28 Tim Farrell   Seattle, WA04:43:07 292499   Audi
29 Chad Richmond   Bothell, WA04:43:26 266765   Hagens Berman
30 Henry Gertje   Olympia, WA04:44:04 107920   Olympia Orthopedics Associates
31 Marcus Nedelmann   Seattle, WA04:47:51 252009   Cycle U/Apex Racing
32 Edward Rosenberg   Seattle, WA04:47:58 286466   Garage Racing
33 Chris Bright   Portland, OR04:48:23 55163   Illy Coffee-River City Bicycles
34 Ben Storrar   Tacoma, WA04:49:48 198969   WWW.DOUGVASKAS. COM
35 Daniel Benowitz   Bellingham, WA04:53:21 359223   Fanatik
36 Jim Wood   Seattle, WA04:53:53 213076   Alki/Rubicon
37 Jim Holbrooks   Olympia, WA04:58:50 180568   Olympia Orthopedics Associates
38 Avi Mahan   Seatac, WA04:58:59 210067   ASC/Redline
39 jason Cameron   Seattle, WA05:20:56 288763   recycled cycles
40 Sam Waples   Bellingham, WA05:23:18 366360   River City Red
41 Kyle McGilvray   Tacoma, WA05:23:20 238354   WWW.DOUGVASKAS.COM
42 Kevin Wythe   Homer, AK 396209   Last Frontier Cycling/ Life Cyc

Men - Cat 3/4/5 - master - 40+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jason Connell   Lynnwood, WA02:42:26 305679   Cycle U / Apex Racing
2 John McAllister (1 - Cat3)   Redmond, WA02:42:27 306966   Herriott Sports Performance
3 Timothy Hughes (2 - Cat3)   Olympia, WA02:42:30 288962   Olympia Orthopaedic Assoc. Cycl
4 Todd Sahl (3 - Cat3)   Seattle, WA02:42:34 105471   SCCA/Starbucks Cycling
5 Michael Black (4 - Cat3)   Seattle, WA02:42:37 244477   PCP Racing
6 Ludo Max (5 - Cat3)   Seattle, WA02:42:40 355916   Herriott Sports Performance/HSP
7 John Clouse (1 - Cat4)   Seattle, WA02:42:43 302850   Fischer Plumbing
8 mark portin (6 - Cat3)   Renton, WA02:42:50 271175   Cucina Fresca
9 Rick Birdsey (7 - Cat3)   Seattle, WA02:42:51 366692   Cycle U/Apex Racing
10 Patrick Palmer (8 - Cat3)   West Linn, OR02:42:56 401389   HPChiro-RPM Mortgage
11 Brian Bolin (9 - Cat3)   Medina, WA02:42:58 224629   Fischer Plumbing
12 Nicholas Berry   02:42:58 402609   Independant
13 Daniel Liberator (2 - Cat4)   Seattle, WA02:43:00 125693   Cucina Fresca
14 Kyle Anderson (3 - Cat4)   Olympia, WA02:43:01 306848   Olympia Orthopaedic Associates
15 Richard Horacek   02:43:03   HPC/RPM
16 Ed Praitis (4 - Cat4)   Woodinville, WA02:43:03 393272   PCP Racing
17 Sean Murphy (10 - Cat3)   Tacoma, WA02:43:05 120568   Tacoma Bike Racing
18 Scott Monett (11 - Cat3)   Tacomaa, WA02:43:08 343104   Tacoma Bike Racing
19 Francisco Pons (5 - Cat4)   Maple Valley, WA02:43:10 276266   Fischer Plumbing Cycling
20 Denny Bartlett (12 - Cat3)   Seattle, WA02:43:10 49565   Market Street Cycling Club
21 Steve Bleifuhs (6 - Cat4)   Mercer Island Wa02:43:47 70153   Cucina Fresca
22 Chad Olson (7 - Cat4)   Redmond, WA02:44:19 287159   Cucina Fresca Cycling
23 Paul Coffee (13 - Cat3)   Federal Way, WA02:44:45 331942   Tacoma Bike Racing
24 Maxwell Kullaway (14 - Cat3)   Seattle, WA02:46:00 93176   PCP Racing
25 Greg Luniewski (15 - Cat3)   Seattle, WA02:46:01 207153   Bikesale.com
26 Chris Mahan (8 - Cat4)   Seatac, WA02:46:33 190831   Cucina Fresca
27 Michael Sanderson (16 - Cat3)   Seattle, WA02:47:01 309751   Bikesale.com
28 Steven Brady (1 - Cat5)   Steilacoom, WA02:47:07 337164   Old Town Bicycle
29 Mark Hubbard (9 - Cat4)   Kirkland, WA02:50:34 302869   Audi
30 Thomas Catalina (10 - Cat4)   Seattle, WA03:08:12 239086   SCCA/Starbucks Cycling
31 Bukie Mabayoje (11 - Cat4)   Hillsboro, OR03:12:18 332662   Bike n Hike Giant Continental
32 Andy Rosser (12 - Cat4)   Olympia, WA03:21:39 243889   Olympia Orthopaedic Associates

Men - Cat 4/5 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joost van Ulden   02:42:16   Glotman Simpson Cycling
2 Volodymyr Kuzmenko (1 - Cat4)   Kirkland02:42:21 378217   Cucina Fresca Cycling Team
3 Eric Mathis   College Place, WA02:42:25 305771   Unattached
4 Alan McCready   Issaquah, WA02:42:30 392095   Kryki Sports/Audi
5 Jordan Bressler (2 - Cat4)   Dupont, WA02:42:34 358593   Old Town Bicycle
6 Mathew Waterfall   Auburn, WA02:42:40 395059   Tacoma Bike Racing Team
7 Lewis Whiley (3 - Cat4)   Olympia, WA02:42:42 351580   Rad Racing NW
8 Benjy Edwards (4 - Cat4)   Olympia, WA02:42:42 379432   Olympia Orthopedic Associates
9 William Alcorn (5 - Cat4)   Spokane, ME02:42:44 270414   Old Town Bike (OTB)
10 Andy Lukes (6 - Cat4)   Spokane, WA02:42:45 367893   Bikesport
11 milo steimle   Port Townsend02:42:46 382999   Broken Spoke Racing
12 Nolan Brady   Steilacoom, WA02:42:48 329058   Rad Racing NW
13 Jordan Jackson   Issaquah02:42:48 238462   ReCycle Shop/ Iron Horse Brewer
14 Jacob Wahry (7 - Cat4)   Bozeman, MT02:42:49 395836   Montana State University
15 Jim Maddock   South Berwick, ME02:42:49 245670   Husky Cycling
16 Nick Siverly (8 - Cat4)   Seattle, WA02:42:55 397917   Blue Rooster
17 Anthony Ferronato (1 - Cat5)   Seattle, WA02:42:56 395818   Unattached
18 Kurt Litsinger   Seattle02:42:59 235532   Cycle U/ Apex Racing
19 William Muehlhausen (9 - Cat4)   Bothell, WA02:43:05 332792   First Strike Velo
20 Nathan Pepin   Seattle, WA02:43:08 249643   Olympia Orthopaedic Associates/
21 Ryan Auburn (10 - Cat4)   Seattle, WA02:43:16 397857   Recycled Cycles Racing
22 John Grandits (11 - Cat4)   Seattle , WA02:43:19 188164   Cycle-U/Apex
23 Jeff Rasor (12 - Cat4)   Seattle, WA02:43:35 210470   TBA Racing
24 Frank Colich   Seattle, WA02:43:39 270202   Cucina Fresca
25 Corey Tracey   02:43:41   Glotman Simpson Cycling
26 Martin VanEycke (13 - Cat4)   Tacoma02:43:47 375025   Tacoma Bike Racing Team
27 Justin Tornow (2 - Cat5)   Naches, WA02:44:17 393741   Unattached
28 Chris Joy-Webb (14 - Cat4)   Portland, OR02:44:26 393382   Team Oregon p/b Laurelwood
29 Nialli Smart   02:44:53   Unattached
30 Luca Freier (3 - Cat5)   Port Townsend, WA02:44:53 400204   Unattached
31 Conor Collins   Puyallup, WA02:45:00 388862   Old Town Bicycle (OTB)
32 Michael Parrish   Lafayette, CO02:45:23 220078   Glotman Simpson
33 Zachary Smith (15 - Cat4)   Seattle, WA02:45:28 366506   Herriott Sports Performance
34 Streett Silvestri (16 - Cat4)   Seattle, WA02:45:29 201992   3D Racing Team / Tom's Atlantic
35 Chris Kaiser (17 - Cat4)   Orting, WA02:45:49 112857   Wheelsport Cycling Team
36 Kurt Withers   02:46:52   Glotman Simpson Cycling
37 George Fordham (18 - Cat4)   Bellevue, WA02:47:24 392106   Kryki Sports/ Audi
38 James Menking (19 - Cat4)   Ellensburg02:47:38 378966   Recycle Shop
39 Daniel Hubbell (20 - Cat4)   Seattle, WA02:47:41 362279   Cucina Fresca
40 Samuel Best   Yelm, WA02:48:17 340892   Unattached
41 Eamon Rutledge (4 - Cat5)   Seattle02:49:52 401488   Bikesport Racing
42 Gavin Brink (5 - Cat5)   Seattle, WA02:51:26 393351   Seattle Super Squadra Cucina F
43 Aaron Adelstein (21 - Cat4)   Seattle, WA02:52:28 305846   SCCA/Starbucks Cycling
44 Ronald Jones   Olympia, WA02:52:35 246852   Olympia Orthopaedics Associates
45 Jeremy Wicker (22 - Cat4)   Billings, MT02:54:36 357490   Montana State University
46 Layton Carroll-Novack (23 - Cat4)   Seattle, WA02:54:48 368622   Cycle U/Apex Racing
47 Curtis Baird (24 - Cat4)   Olympia, WA02:55:52 331666   Olympia Orthopaedic Associates/
48 Eben Horacek (6 - Cat5)   Happy Valley, OR02:56:36 405815   pdx devo junior cycling
49 Nathan Camp (25 - Cat4)   Seattle, WA02:56:54 393332   Cycle U / Apex
50 Michael Hodgins (26 - Cat4)   Mercer Island, WA02:58:22 360674   CycleU/Apex
51 Lewis Wright (7 - Cat5)   Olympia02:59:26 381256   Unattached
52 Jorge Kaufmann (27 - Cat4)   Portland, OR02:59:45 396632   Team Oregon p/b Laurelwood Brew
53 Jim Dykstra (28 - Cat4)   Seattle, WA03:02:30 304706   Cucina Fresca
54 David Garate (29 - Cat4)   Buckley, WA03:04:32 367407   Fischer Plumbing / Jet City Vel
55 David Acheson (30 - Cat4)   Winthrop, WA03:05:17 1083   Methow Cycle & Sport - Blue Sta
56 Jonathan Kamke (31 - Cat4)   Puyallup, WA03:05:39 396211   Blue Rooster/Sports Medicine Cl

Women - Cat 1/2/3 - senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anne-Marije Rook (1 - Cat2)   Seattle, WA03:59:56 332470   Team Group Health (Sound Velo C
2 Justine Clift   04:00:05 405729   Glotman Simpson
3 Vanessa Johnson (2 - Cat2)   Seattle , WA04:00:18 367844   SCCA/Starbucks Cycling Team
4 Megan Gray (3 - Cat2)   Seattle, WA04:00:18 377586   Eddies Cycling
5 Marsa Daniel (4 - Cat2)   Seattle, WA04:00:35 302047   Team Group Health
6 Elizabeth Nettles (5 - Cat2)   Seattle, WA04:00:47 179798   Recycled Cycles Racing
7 Stacy Westbrook (1 - Cat3)   Portland, OR04:00:54 394857   Therapeutic Associates PDX Cycl
8 Rachel Lee (6 - Cat2)   Corvallis04:01:18 406060   Upper Echelon Fitness and Rehab
9 Michele Conrad (1 - Cat1)   Seattle, WA04:01:54 157480   Keller Rohrback Cycling
10 Jadine Riley (2 - Cat1)   Seattle04:03:47 187804   Team Group Health
11 Courtney Gould (2 - Cat3)   Portland, OR04:04:19 396625   Therapeutic Associates PDX Cycl
12 Jan Moss (3 - Cat3)   Portland04:04:24 177551   Therapeutic Associates- PDX
13 Sarah Tisdale (4 - Cat3)   Hillsboro, OR04:04:28 311027   Therapeutic Associates PDX Cycl
14 Heidi Wood (5 - Cat3)   Seattle, WA04:04:34 309733   Alki/Rubicon
15 Jennifer McMahon   04:04:58   Glotman Simpson Cycling
16 sharon gregg (6 - Cat3)   Seattle, WA04:18:37 270361   Blue Rooster Racing/The Sports
17 Karen Wilkinson (7 - Cat3)   Seattle, WA04:19:57 236442   Team Group Health
18 Allison Greening (8 - Cat3)   Tucson, AZ04:36:32 222948   Peterson Racing

Women - Cat 4 - senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andi Zolton   Edmonds, WA03:20:30 286622   JLVelo Ambassadors
2 Alysia Withers   03:20:34   Glotman Simpson Cycling
3 Kristen Walker   Seattle, WA03:20:55 304902   UBC/Bikesale.com
4 Christine Holland   Portland03:20:56 358734   Sorella Forte pb St. Honore Bak
5 Agnes Sauvage   Seattle, WA03:21:17 260768   Cucina Fresca
6 Cassie Ross   Port Townsend Wa03:21:20 381344   Broken Spoke Racing
7 Elizabeth Ashby   03:21:25   Glotman Simpson
8 Trish Jilot   03:21:31   Sorella Forte p/b St. Honore
9 Alexandra Mertens   Seattle, WA03:21:34 214378   Herriott Sports Performance
10 Colleen Welch   Olympia Wa03:25:15 390726   Olympia Orthopaedic Associates Cycling T
11 Susan Koonce   03:25:20   Sorella Forte p/b St. Honore Ba
12 Jean Fisher   Olympia, WA03:29:08 332986   Olympia Orthopedics CBC racing
13 JoEllen Wang   Seattle, WA03:30:30 393220   SCCA/Starbucks
14 Debbie Thomas   Olympia, WA03:31:40 393937   Olympia Orthopedics Association
15 Vikki Bourcier   Eugene03:56:38 386032   Unattached

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
ShimanoBonk BreakerSpyCUORESierra NevadaUSACDFOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee