Race Results for
Ronde Von Manor
Manor, TX
(Event Information)
Road Race on 03/24/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Wenger (1 - Cat1)   Austin, TX 89282   Bicycle Sport Shop pb Integrity
2 Stephan Hirsch   Indianapolis, IN 337040   787 Racing
3 Kevin Kremke (2 - Cat1)   Houston, TX 42330   Bike Barn Texas
4 John Trujillo (3 - Cat1)   Austin, TX 225639   Team Wooly Mammoth
5 Andrew Dahlheim (1 - Pro)   Dallas, TX 188572   FCS Cycling Team: p/b Mr. Restore
6 Christopher Powers (4 - Cat1)   Flower Mound, TX 63195   Matrix/RBM
7 Brendan Sharpe (1 - Cat2)   Austin, TX 205553   Austinbikes/Revenant
8 Simon Essl (5 - Cat1)   Dallas, TX 10992   Elbowz Racing
9 John Grant (6 - Cat1)   Louisville, KY 193579   Texas Roadhouse Cycling Team P/B Motorex
10 Wes Jerman (2 - Cat2)   Austin, TX 296681   Jack & Adam's Racing Team
11 Kenneth Day (3 - Cat2)   Houston, TX 282890   Shama Cycles
12 Nicholas Boulle (7 - Cat1)   Dallas, TX 291724   DNA Racing
13 P.J. Rabice (4 - Cat2)   Austin, TX 197598   
14 Brian ODonnell (5 - Cat2)   Houston, TX 331128   Shama Cycles
15 James Day (6 - Cat2)   Austin, TX 276837   Team Wooly Mammoth
16 Christopher Trickey (8 - Cat1)   Austin, TX 240752   Team Wooly Mammoth
17 Sergio Escutia      
18 Brent Wells (7 - Cat2)   Boerne, TX 270614   Bicycle-Heaven
19 Christopher Lutz (8 - Cat2)   San Antonio, TX 49518   Bicycle-Heaven
20 Chris Carlson   Plano, TX 6135   Matrix/RBM
21 Matthew Kessing (9 - Cat1)   Austin, TX 282150   Team Wooly Mammoth
22 Stefan Rothe   Austin, TX 205741   Tulsa Wheelmen
23 Henk Calderon (10 - Cat1)   Bellaire, TX 199154   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
24 Pedro Martinez (9 - Cat2)   Houston, TX 213034   Southern Elite/Subaru
25 Chad Hardt (10 - Cat2)   Austin, TX 275429   Austinbikes/Revenant
26 Jimmy Miller (11 - Cat1)   Hella Norcal Ca 122096   Divine Electric Norcal
27 Warney Crosby (12 - Cat1)   Dallas 69378   Elbowz Racing
28 Nick Green (11 - Cat2)   Rockport, TX 305071   Southern Elite/Sun & Ski Sports
29 Jed Rogers (13 - Cat1)   Austin Tx 271069   787 Racing
30 Michael Pincus (14 - Cat1)   Pearland, TX 254929   Bicycle Sport Shop pb Integrity
31 William Fiser (12 - Cat2)   Houston, TX 258668   Shama Cycles
32 Adam Allen (13 - Cat2)   Austin, TX 212221   Team Wooly Mammoth
33 Brant Speed (15 - Cat1)   Austin, TX 240584   787 Racing
34 Steven Guzman (14 - Cat2)   Austin, TX 235059   787 Racing
35 Casey Crosby (15 - Cat2)   Austin, TX 238357   Chicken and Waffles Racing
36 John Korioth (16 - Cat1)   Austin, TX 102704   787 Racing
37 Farangmeher Ghadiali (16 - Cat2)   Basking Ridge, NJ 195843   PARK PLACE DEALERSHIPS
38 Corey Ray (17 - Cat1)   Coppell Texas 157827   PACC
39 Russ Walker (18 - Cat1)   Hallsville, TX 68194   
40 Josh Lee (17 - Cat2)   Austin, TX 194839   Team Wooly Mammoth
41 Gray Skinner (19 - Cat1)   Austin, TX 200712   787 Racing
42 Ruarri Day-Stirrat (20 - Cat1)   Houston, TX 257640   787 Racing
43 Robert Biard (18 - Cat2)   Austin, TX 260814   787 Racing
44 Christopher Haga (21 - Cat1)   Colorado Springs, CO 249581   Bicycle Sport Shop pb Integrity
45 Alan Ting (22 - Cat1)   Austin, TX 202659   Bicycle Sport Shop pb Integrity
46 Adrian Flores (23 - Cat1)   Austin, TX 293369   Jack & Adam's Racing Team

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Ross (1 - Cat1)   Austin, TX 40280   Team Cycle Progression
2 Mark Jansen (1 - Cat2)   Austin, TX 281367   Team Seton Brain and Spine Cycling
3 Antonio Latto (2 - Cat2)   Austin, TX 20478   Austin Nationals Cycling
4 Eardie Curry (3 - Cat2)   Austin, TX 236841   787 Racing
5 Richard Lamb (1 - Cat3)   Spring, TX 20185   Southern Elite/Sun & Ski Sports
6 Alex Rodriguez (2 - Cat3)   Round Rock, TX 80049   Neoteric Racing
6 Tom Harrison (4 - Cat2)   Midland, TX 49493   Team Delirium Racing
7 Larry Blanchard (3 - Cat3)   West Monroe, LA 103849   Team Seton Brain and Spine Cycling
7 Robert McCallum (4 - Cat3)   Houston, TX 138628   Northwest Cycling Club
8 Scott Munroe (5 - Cat3)   Temple, TX 48216   TEAM FLAT BELLY ORGANICS
8 Alex Rodriguez (6 - Cat3)   Round Rock, TX 80049   Neoteric Racing
9 Brian Niederhaus (5 - Cat2)   Cedar Park, TX 26095   
9 Larry Blanchard (7 - Cat3)   West Monroe, LA 103849   Team Seton Brain and Spine Cycling
10 Charles Dixon (1 - Cat4)   Beaumont, TX 53469   Austinbikes/Revenant
10 Jeffery Scherer (8 - Cat3)   Burleson, TX 248673   TBi - Dedicated Race Team
11 Cole Gober (2 - Cat4)   Beaumont, TX 50573   Austinbikes Cyclocross Team
11 Scott Munroe (9 - Cat3)   Temple, TX 48216   TEAM FLAT BELLY ORGANICS
12 Blake Rich (10 - Cat3)   Spring, TX 176235   
12 Lee Troy (11 - Cat3)   Katy, TX 53622   Red's Racing
13 Bob Cowley (12 - Cat3)   Austin, TX 204749   Austin Nationals Cycling
13 Brian Niederhaus (6 - Cat2)   Cedar Park, TX 26095   
14 Robb Bush (7 - Cat2)   Austin, TX 245682   GS Tenzing
14 Charles Dixon (3 - Cat4)   Beaumont, TX 53469   Austinbikes/Revenant
15 Fred (Robbie) Robinette   Park City, UT 96459   787 Racing
15 Kevin Barton (8 - Cat2)   San Antonio, TX 204437   Joes Pro Bikes
16 Chris Aarhus (2 - Cat1)   San Antonio, TX 1003   Bicycle-Heaven
16 michael hall (13 - Cat3)   Austin, TX 219616   Joe's Pro Bikes
17 Mark Wiggans (14 - Cat3)   Austin, TX 38177   Austinbikes/Revenant
17 Will Visser (15 - Cat3)   Austin, TX 49892   Team Brain and Spine Cycling
18 Weston Giunta (4 - Cat4)   Austin, TX 306073   Violet Crown Sports Assoc
18 Cole Gober (5 - Cat4)   Beaumont, TX 50573   Austinbikes Cyclocross Team
19 James Murff (9 - Cat2)   Austin, TX 234056   Team Seton Brain and Spine Cycling
19 Mark Rau (6 - Cat4)   San Antonio, TX 279756   
20 Robert Eason (7 - Cat4)   Pflugerville, TX 177057   Team Seton Brain and Spine Cycling
20 Blake Rich (16 - Cat3)   Spring, TX 176235   
21 Bob Cowley (17 - Cat3)   Austin, TX 204749   Austin Nationals Cycling
22 Robb Bush (10 - Cat2)   Austin, TX 245682   GS Tenzing
23 Robbie Robinette   Park City, UT 96459   787 Racing
24 Chris Aarhus (3 - Cat1)   San Antonio, TX 1003   Bicycle-Heaven
25 Mark Wiggans (18 - Cat3)   Austin, TX 38177   Austinbikes/Revenant
26 Ed M Scardaville (19 - Cat3)   Bellaire, TX 200568   Red's Racing
27 Michael Haney (20 - Cat3)   Austin, TX 45425   Violet Crown Sports Assoc
28 Ken Germond (21 - Cat3)   Austin, TX 254085   Austin Nationals Cycling
29 John Collins (8 - Cat4)   Austin, TX 60926   Team Seton Brain and Spine Cycling
30 Weston Giunta (9 - Cat4)   Austin, TX 306073   Violet Crown Sports Assoc
31 Eric Landry (10 - Cat4)   Austin, TX 306159   Violet Crown Sports Assoc
32 James Murff (11 - Cat2)   Austin, TX 234056   Team Seton Brain and Spine Cycling
33 Robert Eason (11 - Cat4)   Pflugerville, TX 177057   Team Seton Brain and Spine Cycling
34 Jason Newman (22 - Cat3)   Cedar Park, TX 267114   Team Seton Brain and Spine Cycling
35 Darrell Hull (12 - Cat4)   Denton, TX 192916   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tom Harrison (1 - Cat2)   Midland, TX 49493   Team Delirium Racing
2 Robert McCallum (1 - Cat3)   Houston, TX 138628   Northwest Cycling Club
3 Jeffery Scherer (2 - Cat3)   Burleson, TX 248673   TBi - Dedicated Race Team
4 Lee Troy (3 - Cat3)   Katy, TX 53622   Red's Racing
5 Kevin Barton (2 - Cat2)   San Antonio, TX 204437   Joes Pro Bikes
6 Michael Hall (4 - Cat3)   Austin, TX 219616   Joe's Pro Bikes
7 Will Visser (5 - Cat3)   Austin, TX 49892   Team Brain and Spine Cycling
8 Mark Rau (1 - Cat4)   San Antonio, TX 279756   
9 Ed Scardaville (6 - Cat3)   Bellaire, TX 200568   Red's Racing
10 Michael Haney (7 - Cat3)   Austin, TX 45425   Violet Crown Sports Assoc
11 Ken Germond (8 - Cat3)   Austin, TX 254085   Austin Nationals Cycling
12 John Collins (2 - Cat4)   Austin, TX 60926   Team Seton Brain and Spine Cycling
13 John Landry (3 - Cat4)   Austin, TX 306159   Violet Crown Sports Assoc
14 Jason Newman (9 - Cat3)   Cedar Park, TX 267114   Team Seton Brain and Spine Cycling
15 Darrell Hull (4 - Cat4)   Denton, TX 192916   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Zachary Carlson   Plano, TX 277433   Matrix/RBM
2 jesse slate   Austin, TX 262278   Team Wooly Mammoth
3 Jesse Aldape   San Antonio, TX 50471   Bike World Racing
4 Felipe Nava   San Antonio, TX 59355   Bike World Racing
5 robby nussbaum   San Antonio, TX 335352   Bicycle-Heaven
6 Jeromie Payne   Leander, TX 173567   Team Brain and Spine Cycling
7 Max Bookman   Austin, TX 304144   Jack & Adam's Racing Team
8 Frank Cusimano   Richardson, TX 301599   DNA Racing
9 herman verhoeven   League City, TX 314812   Propaganda Bike Shop/ Cook Ford
10 Paul Carty   Austin, TX 316954   Comanche Racing
11 Daniel Kaminske   Buda, TX 337390   
12 Jimmy Montreuil   Austin, TX 273476   Austinbikes/Revenant
13 Jason Berardinelli   Lake Jackson, TX 310144   Propaganda Bike Shop/ Cook Ford
14 Zachary Hardage   Cedar Park, TX 120336   Ghisallo Foundation
15 Brent Neill   Austin, TX 298485   787 Racing
16 Jordan Patik   Austin, TX 307305   Ghisallo Foundation
17 Brian Handal   Houston, TX 52930   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
18 melvin barrios   Houston, TX 294768   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
19 Michael Kramer   Houston, TX 54754   Shama Cycles
20 Robert Archer   Richmond, TX 325060   Southern Elite/Sun & Ski Sports
21 Keith Jordan   Conway, AR 266864   Team Athlete Forward
22 Steve Quick   Houston, TX 263808   Shama Cycles
23 John Wilmeth   Newwaverly, TX 298416   PROACTIVE
24 Daniel Chappelear   Austin 153124   787 Racing
25 Walter Hernandez   Houston, TX 290470   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
26 James Fowler   Roanoke, TX 316020   Bicycle Sport Shop pb Integrity
27 Greg Dombrowski   Laredo, TX 48709   Dominion - Falcon Bank
28 Charles Holsen   Spring, TX 324000   Southern Elite/Sun & Ski Sports
29 Gary Dutschmann   Dallas, TX 271466   Mirage
30 Justin McQuerry   Alpharetta, GA 299251   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
31 Carlos Ordaz   Houston, TX 104955   Bike Barn (Texas)
32 Louise Smyth   Houston, TX 286102   Team LaS'port
33 Mike Panozzo   Austin, TX 333442   787 Racing
34 Richard Lamb   Spring, TX 20185   Southern Elite/Sun & Ski Sports
35 John (Tyler) Cutbirth   Austin, TX 297642   Austinbikes/Revenant
36 Ali Sobhani   Austin, TX 306525   Austinbikes/Revenant
37 Bryan Marshall   Austin, TX 248925   Austinbikes/Revenant
38 Eben Kellogg   Austin, TX 119334   Jack & Adam's Racing Team
39 BRIAN GRISWOLD   Austin, TX 275850   Team Wooly Mammoth
40 Matt Moore   Austin, TX 213505   Team Wooly Mammoth
41 Jeffrey Reiter   Austin, TX 240520   Team Cycle Progression

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 carlos Ortiz   Houston 308183   
2 Amilkar AjinSurek   Houston, TX 339626   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
3 Nery Hernandez   Houston, TX 306582   
4 Said Assali   Houston, TX 353912   Shama Cycles
5 Kent Myers   Austin, TX 260618   VooDoo Racing
6 Patrick Barrett   Santa Monica, CA 234133   Pirate Race Productions
7 Christian Bergh   Dripping Springs, TX 259586   787 Racing
8 James Gillum   Little Rock, AR 218197   Team Carve
9 jose chan   Houston, TX 295514   
10 Carl Gardner   San Antonio, TX 351118   
11 aldemar hernandez   Mcallen, TX 367758   
12 Jason Watson   Austin, TX 357819   VooDoo Racing
13 Patrick Hallett   Austin, TX 337210   Austinbikes/Revenant
14 andy webb   Hollis, NH 286355   787 Racing
15 John Pearson   Austin, TX 185241   VooDoo Racing
16 Dean Rheaume   Austin, TX 299778   787 Racing
17 Oliver Schrang   Austin, TX 341920   
18 Cole Parker   San Diego, CA 357581   Jack & Adam's Racing Team
19 Grant Koontz   Spring, TX 319214   Southern Elite/Sun & Ski Sports
20 Jason Baker   Austin, TX 352488   Ghisallo Foundation
21 Anthony Marlar   Fort Worth, TX 268358   ThinkFinance Racing
22 Matthew Beauregard   Waco, TX 282054   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
23 Nicholas McRight   Frisco, TX 333530   Matrix Cycling Club
24 Nathan Sheetz   Austin, TX 322966   Austinbikes/Revenant
25 Steve Sprinkle   Austin, TX 159240   
26 Robby Ketterhagen   Georgetown, TX 337506   787 Racing

Men - Cat 4/5 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Grant Koontz   Spring, TX 319214   Southern Elite/Sun & Ski Sports
2 Bertram Jernejcic (1 - Cat4)   Austin, TX 367596   Violet Crown Sports Assoc
3 Connor Barry (2 - Cat4)   Spring, TX 328500   Southern Elite/Sun & Ski Sports
4 Macleod Williams   Hockley, TX 355860   Southern Elite/Sun & Ski Sports
5 Jeremy Brown (1 - Cat5)   Cedar Park, TX 274808   PARK PLACE DEALERSHIPS
6 jefferey may   Greenville, TX 325930   PARK PLACE DEALERSHIPS
7 Garrett Hobbs (3 - Cat4)   Columbia, KY 330718   PARK PLACE DEALERSHIPS
8 Matthew Strange (4 - Cat4)   San Antonio, TX 366373   Dallas Racing
9 Nicolas Restrepo (2 - Cat5)   Spring, TX 376242   Southern Elite/Sun & Ski Sports
10 Ryan Brown (3 - Cat5)   Raleigh, NC 274803   PARK PLACE DEALERSHIPS
11 Andres Restrepo (4 - Cat5)   Spring, TX 376244   Southern Elite
12 Anthony Phillips (5 - Cat4)   Frisco, TX 305637   Matrix/RBM
13 Davis Dombrowski      
14 Clayton Cathey (5 - Cat5)   Kerrville 368631   Hill Country Bicycle Works
15 Xavier Williams   Houston, TX 376245   Southern Elite/Sun & Ski Sports

Men - Cat 4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Pitre (1 - Cat4)   Austin, TX 335876   Kelly's Team
2 James Jones   Grand Prairie, TX 233976   Mirage
3 Spencer Moak   Katy, TX 339808   Bike Barn (Texas)
4 Tom Tran (2 - Cat4)   Tomball, TX 350886   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
5 David Almanzan   Houston, TX 300879   
6 Ronald Medlock   Austin, TX 338732   Bike World Racing
7 Jeff Grant   Houston 365814   Shama Cycles
8 Leonard Gremillion (3 - Cat4)   Houston, TX 256932   Bikesport/ION
9 Patrick Mahan   Frisco, TX 282177   McKinney Velo Club
10 Paul Hurdlow (4 - Cat4)   Austin, TX 221165   Kelly's Team
11 Roman Lobkovsky (5 - Cat4)   Austin, TX 209098   Northwest Cycling Club
12 Richard Tatlow (6 - Cat4)   Austin, TX 215988   Kelly's Team
13 Michael Yeager (7 - Cat4)   Morgan Hill, CA 366475   Cowboys Racing
14 Kris Hooker (8 - Cat4)   Austin, TX 366106   Neoteric Racing
15 Hugh Batchelder (9 - Cat4)   San Antonio, TX 354500   Bicycle-Heaven
16 Ron Hawks (10 - Cat4)   Southlake, TX 283964   TBi - Dedicated Race Team
17 Godfrey Ortiz (11 - Cat4)   Katy, TX 314710   
18 Bryan Carlson (12 - Cat4)   Fort Worth, TX 68042   TBi - Dedicated Race Team
19 Dean Danowski (13 - Cat4)   Dallas, TX 299866   Mirage
20 Leroy Mendoza (14 - Cat4)   San Antonio, TX 205989   Bike World Racing
21 Maner Shaw (1 - Cat5)   Midland, TX 344182   Permian Basin Bicycle Assoc
22 John Turlington (15 - Cat4)   Austin, TX 285848   Kelly's Team
23 Ken Greene (16 - Cat4)   Austin, TX 283811   Violet Crown Sports Assoc
24 Daniel Martinez (17 - Cat4)   Houston, TX 308180   
25 Daniel Perkins (18 - Cat4)   Littleton, CO 274330   Violet Crown
26 Israel Gonzalez (19 - Cat4)   San Antonio, TX 220720   Bike World Racing
27 Alan Bryson (20 - Cat4)   Houston, TX 289266   Southwest Cycling Club Racing
28 Barry Conlon (2 - Cat5)   Austin, TX 336950   Team Brain and Spine Cycling
29 Michael Shenk (21 - Cat4)   Austin, TX 117879   Austin Nationals Cycling
30 Steve Sprinkle (22 - Cat4)   Austin, TX 159240   
31 Noe Espinosa (23 - Cat4)   Stafford, TX 293313   Shama Cycles
32 James Gillum (24 - Cat4)   Little Rock, AR 218197   Team Carve
33 Tom Bick (25 - Cat4)   Bedford, TX 220664   TBi - Dedicated Race Team
34 Frankie Benitez   San Antonio, TX 248633   Joes Pro Bikes
35 Daniel Curtin (26 - Cat4)   Austin, TX 224674   Bicycle Sport Shop Mountain Bike Team
36 Rickey Wilson (27 - Cat4)   Arlington, TX 73873   TBi - Dedicated Race Team
37 Frank Yang (28 - Cat4)   Houston, TX 165413   Southwest Cycling Club Racing
38 Michael Capasso (29 - Cat4)   The Woodlands, TX 201080   Southern Elite/Sun & Ski Sports
39 Ahmed King (30 - Cat4)   Houston, TX 280189   Shama Cycles
40 Rance Ivie (3 - Cat5)   Georgetown, TX 308143   Team Brain and Spine Cycling
41 Miguel Betancourt (31 - Cat4)   Georgetown, TX 338734   Neoteric Racing
42 Phil Durham (32 - Cat4)   Georgetown, TX 237185   Team Seton Brain and Spine Cycling
43 Steve Chism (33 - Cat4)   Muenster, TX 366072   Team Bicycles Plus

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 christophe amadi   Austin, TX 367988   
2 lawrence ocampo   Cypress, TX 367301   Southwest Cycling Club Racing
3 Blake McFarling   Austin, TX 370532   787 Racing
4 Carl Funk   Justin, TX 303798   
5 Gilbert Madrona   Cypress, TX 368130   Woodlands Cycling Club Race Team
6 Walter Dawes   Houston, TX 369062   
7 Hunter Harris   Hobbs 365921   
8 Jonathan Loeffler   San Antonio 366165   
9 Ben Cross   Austin Tx 366433   Austinbikes/Revenant
10 Sheldon Parmer   Tomball, TX 339298   Northwest Cycling Club
11 Robert Yuras   Bulverde 366493   Team ALS-C3
12 Philip Ruthstrom   Houston, TX 366981   
13 Jason Amezquita   Cedar Park, TX 361855   
14 Elijah Slate   Austin, TX 339196   
15 George Dias   Killeen, TX 332256   Tri-City Bicycles
16 Thaddeus Hasse   Dallas, TX 277243   
17 Cody Pedigo   Tomball, TX 361913   Northwest Cycling Club
18 Andrew Krosbakken   Fargo, ND 374838   Great Plains Cycling Club
19 Mark Moze   Austin, TX 336002   Team Brain and Spine Cycling
20 jeffrey grant   Austin 375724   
21 James Whatley   Cypress, TX 274044   Northwest Cycling Club
22 richard Nicholson   Austin  369550   
23 John Maloney   Houston 365393   
24 Robert Nelson   The Woodlands, TX 355840   Southern Elite
25 Mike Hutton   Tomball, TX 288686   Northwest Cycling Club
26 Thomas Sebring   Round Rock, TX 349588   
27 Chandler Bettis   Round Rock, TX 375748   

Women - Cat 1/2/3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer Mix (1 - Cat1)   Houston, TX 289080   787 Racing
2 Kim Ciolli (2 - Cat1)   San Antonio, TX 210485   Team Brain and Spine Cycling
3 Sheri ROTHE (3 - Cat1)   Austin, TX 221312   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
4 Celina Richardson (1 - Cat3)   West Lake Hills, TX 255934   Team Seton Brain and Spine Cycling
5 Suzy Snell (2 - Cat3)   Austin, TX 338844   Colavita Racing
6 Anna Felton (3 - Cat3)   Wenham Ma 349614   Kind Human Sports
7 Lindy Alton (4 - Cat3)   Austn, TX 240559   Team Seton Brain and Spine Cycling
8 Tiffani Harkrider (5 - Cat3)   Austin, TX 299187   Team Seton Brain and Spine Cycling

Women - Cat 1/2/3/4 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Summer Moak (1 - Cat4)   Katy, TX 343484   Northwest Cycling Club

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shannon Moak   Katy, TX 339810   FCS|ROUSE: p/b Mr. Restore
2 Mandy Heintz   Houston, TX 355078   Shama Cycles
3 kelly martinez   San Antonio, TX 309930   Team Seton Brain and Spine Cycling
4 Maryjane Stricker   Katy, TX 334754   Southwest Cycling Club Racing
5 Nicole Brady   College Station, TX 335164   Bike Barn Texas
6 Lucy Needham   Austin, TX 311209   Colavita Racing
7 Pamela Downs   Austin, TX 366201   Violet Crown Sports Assoc
8 Audrey Wanger   Manvel, TX 223851   Southwest Cycling Club Racing
9 Kathy Garrett   Houston, TX 303890   Southwest Cycling Club Racing
10 Audrey Manchester   The Woodlands, TX 248387   Southern Elite
11 Joy Brott   Belton, TX 217109   Tri-City Bicycles
12 Kelly Grant   Houston 365816   Shama Cycles
13 Lisa Mirabella   New York, NY 334526   Houlihan-Lokey
14 Inna Wirawan   Houston, TX 352710   Northwest Cycling Club
15 Patricia Collins   Alexandria, VA 219845   Team Army-USAC
16 Melinda Steele   Austin, TX 168893   
17 Sabrina Jones   Plano, TX 358475   Matrix/RBM
18 Debra Bailey   Austin, TX 220204   Austin Flyers Women's Cycling

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOSierra NevadaSpyBonk BreakerShimanoUSACDFCUORE
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee