Race Results for
2012 Arizona State Criterium Championships & Not S
Phoenix, AZ
(Event Information)
Criterium on 04/29/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michael HEMMERLIN   Mesa, AZ 286193   Strada Racing Club
DNF Christopher BENNETT      

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brandon MCNULTY   Phoenix, AZ 275694   Fly Racing Team
2 Kyle KENT   Scottsdale, AZ 350110   Strada Racing Club
3 Tyler STITES   Tucson, AZ 341120   El Grupo Youth Cycling Club
4 David POLLEY   Peoria, AZ 271015   Landis/Trek
5 John BENNETT   Sahuarita, AZ 277888   
6 Levi KRAMER   Scottsdale, AZ 353942   FASTER Performance Center
7 Joseph BATSON   Yumayuma, AZ 345376   Yuma Bike Club
8 Kyle HELMKE   Tucson, AZ 367808   El Grupo Youth Cycling Club

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kenny POLLEY   Peoria, AZ 255203   Landis/Trek
2 Dominic SUOZZI   San Pedro, CA 337242   FASTER Performance Center
3 Logan BOYD   Tucson, AZ 291078   El Grupo Youth Cycling Club
4 Clayton STONE   Anthem, AZ 330752   
5 Lance EDDIS-FINBOW   Phoenix, AZ 359920   
6 Walter LOPEZ   Somerton, AZ 287545   
7 Austin CROSBY   Phoenix, AZ 335416   Team Winded
8 Austin SWANG   Mesa, AZ 365992   Two-Wheel Jones Racing
9 Ruben REYES   Somerton 368545   YBC Racing
10 Chris MAGRAS   Phoenix, AZ 367035   
11 Nicholas HARRIS   Tucson, AZ 361322   El Grupo Youth Cycling Club
12 Christian SANTA-CRUZ   Tucson 408609   El Grupo Youth Cycling Club
13 Connor ADKISSON   Tucson, AZ 333592   El Grupo Youth Cycling Club
14 Cameron MODISETT   Tucson, AZ 339374   El Grupo Youth Cycling Club
15 Kenny ANDERSON   Anthem 366990   
16 Habib SABBAGH   Scottsdale, AZ 365769   Notre Dame Strada
17 Miguel AGUIRRE   Yuma, AZ 343522   YBC Racing
18 Wesley NUGENT   Scottsdale, AZ 367039   Strada Racing Club
19 Dale RUTH   Scottsdale, AZ 366593   McDowell Cycling
20 Edwin Yocupicio   Yuma, AZ 286814   YBC Racing
DNS David PAULSON   Scottsdale, AZ 375850   Strada Racing Club

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas KEATING   Scottsdale, AZ 304118   Team Winded
2 Donovan CAPUTO   Tucson, AZ 296677   El Grupo Youth Cycling Club
3 Scott FORD   Anthem, AZ 298798   Team Winded
4 Josh PRATT-FERGUSON   Orovalley, AZ 309840   Team Winded
5 Juan ARELLANO   Yuma, AZ 291211   Yuma Bike Club
6 Zachary KEZIRIAN   Scottsdale, AZ 365098   Notre Dame Strada
7 Don HENLEY   Phoenix, AZ 300281   Strada Racing Club
8 Nick THORPE   Scottsdale, AZ 287472   Notre Dame Strada
9 Joseph LUPIEN   Santa Maria 366765   Team Winded
10 Taylor SKINNER   Anthem, AZ 306962   FASTER Performance Center
11 Jesse GILMER   Tucson, AZ 358648   El Grupo Youth Cycling Club
12 Neftali GARCIA   Yuma, AZ 291026   Yuma Bike Club
13 Sammy LEVEY   Phoenix, AZ 349594   Strada Racing Club

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Richard HURST   Salt Lake City, UT 276239   El Grupo Youth Cycling Club
2 Michael CASTRO   Phoenix, AZ 288720   Bicycle Ranch

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Craig STREIT   Scottsdale, AZ 197252   Carlos OBriens Racing pb Tribe
2 Matthew HOLECKO   Scottsdale, AZ 148285   Carlos OBriens Racing pb Tribe
3 Joshua CHRISTENSEN   Phoenix, AZ 96858   Carlos OBriens Racing pb Tribe
4 Andrew COPE   Clearwater, FL 279994   Tribe Multisport
5 Brad WILHELM   Maricopa, AZ 213645   
6 Rodolfo ESPINO   Tempe, AZ 308389   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
7 Marc McCOMBS   Gilbert, AZ 135602   
8 Tony GONZALES   Lakewood , CA 309947   Arizona Masters Racing
DNS Jason BOLES   Tempe, AZ 84491   Camelback Bike Club
DNS Keith BERKSHIRE   Mesa, AZ 111911   FASTER Performance Center

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cody HALL   Scottsdale, AZ 58522   Carlos OBriens Racing pb Tribe
2 Daniel BENNETT   San Simon, AZ 49417   Landis/Trek
3 Chris POOLE   Phoenix, AZ 120794   FASTER Performance Center
4 Christopher TRAYNOR   Phoenix, AZ 113638   
5 Doug TERRELL   Phoenix, AZ 47706   GST Racing
6 Brian FORBES   Mesa, AZ 65615   Unity Racing
7 Kurt PAGE   Murfreesboro, TN 145792   US Military Cycling Team Fueled by FRS
8 Jim WOODBURNE   Phoenix, AZ 236370   Fleming Wealth Strategies.com
9 Michael BATSON   Yuma, AZ 61038   YBC Racing
10 Bryan ANTOL   Flagstaff, AZ 1806   GST Racing
11 Brian AXELROD   Phoenix, AZ 305379   FASTER Performance Center
12 James KRAMER   Scottsdale, AZ 54748   FASTER Performance Center
13 David JULIEN   Phoenix, AZ 220722   Procon Cycling
14 Clayton PECK   Mesa, AZ 27558   NBOUNDZ Racing
15 Todd TANKERSLEY   Phoenix, AZ 273891   FASTER Performance Center
16 Steven MUHLE   Scottsdale, AZ 55670   
17 Joseph WELLS   Phoenix, AZ 37686   Paramount Racing
DNS David CRAW   Mesa, AZ 271720   FASTER Performance Center
DNS Matthew JOY   Scottsdale, AZ 50371   Landis/Trek
DNF Benjamin GALLOWAY   Gilbert, AZ 366749   Honeywell Cycling
DNF Philip BUTLER   Cave Creek, AZ 205668   FASTER Performance Center
DNF David STRAUS   Phoenix, AZ 34380   Procon Cycling

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Walter VAUGHAN   Vail, AZ 56619   White Mountain Road Club
2 Jesus LAMB   Tucson, AZ 191857   GST Racing
3 Jim SILVERMAN   Flagstaff, AZ 183486   GST Racing
4 John RITTER   Gilbert, AZ 275293   Arizona Masters Racing
5 Mark BRADLEY   Gilbert, AZ 204760   Arizona Masters Racing
6 Steve JENKINS   Phoenix, AZ 237021   Tribe Multisport
7 Steven GEERLIGS   Vail, AZ 189184   Southwest Hand Cycling Team
8 Steven GURLEY   Phoenix, AZ 58573   FASTER Performance Center
9 David GENOVESE   Phoenix, AZ 176999   FASTER Performance Center
10 Brett VAN-DE-SANDE   Mesa, AZ 48436   
11 Dave MAGRAS   Phoenix, AZ 305147   Fleming Wealth Strategies.com
12 Luke DALE   Gilbert, AZ 252667   Unity Racing
13 David REID   Mesa, AZ 60513   Landis/Trek
14 Lewis FREED   Mesa, AZ 90606   FASTER Performance Center
15 Eric TAYLOR   Tucson, AZ 273841   
16 Woody SLOAN   Scottsdale, AZ 57163   Plano Athletic Cycling Club/PACC
17 Jim HOLBROOK   Peoria, AZ 247766   FASTER Performance Center
DNS Matthew POBLOSKE   Tucson, AZ 288775   GST Racing
DNS Bryan STAUB   Gilbert, AZ 175776   Arizona Masters Racing
DNS Kenneth KOCH   Dewey, AZ 255654   Absolute Bikes Team
DNF Raymond PAPINEAU   Anthem, AZ 27190   Arizona Masters Racing

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 50-54

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff BIEVER   Phoenix, AZ 251657   Strada Racing Club
2 Keith BRODHAGEN   Phoenix, AZ 257201   FASTER Performance Center
3 Mark FOSENBURG   Phoenix, AZ 143238   Honeywell Cycling
4 Corky KURTZ   Flagstaff, AZ 80186   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
5 Bob PONGRATZ   Scottsdale, AZ 28412   
6 Jay SILVESTRI   Scottsdale, AZ 64467   Tribe Racing
7 Brian LEMKE   Cave Creek, AZ 59550   Landis/Trek
8 Scott BAKER   Oro Valley, AZ 82541   GST Racing
9 Joe STRUTTMANN   Tempe, AZ 205141   San Tan Racing/Paragon Cycling
10 Gregory ALBERT   Scottsdale, AZ 319056   Strada Racing Club
11 James KEEGAN   Prescott, AZ 273532   YBC Racing
12 David RACKOSKI   Chandler, AZ 28988   White Mountain Road Club
13 Peter SMITH   Scottsdale, AZ 266653   FASTER Performance Center
14 Kurt KROEMER   Phoenix, AZ 200910   FASTER Performance Center
15 Ron STEVENS   Phoenix, AZ 244258   Arizona Masters Racing
16 John SURIANO   Chandler, AZ 274765   Curbside Cyclery Racing Team
17 Richard Murray   Phoenix, AZ 195896   
18 James JOHNSON   Cornville Az 46530   Absolute Bikes Team
DNS Mark PETERS   Phoenix, AZ 206159   Arizona Masters Racing
DNS Charles BRUNI   Flagstaff, AZ 288078   Absolute Bikes Team
DNS Mark RYAN   Phoenix, AZ 298303   Team Pay 'N Take
DNF Wade CLARK   Tucson, AZ 132223   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
DNF Jim PENN   Goodyear, AZ 41867   Fleming Wealth Strategies.com
DNF Donald LaMARCA   Surprise, AZ 178549   Honeywell Cycling

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 55-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lionel SPACE   Phoenix, AZ 197647   Focus Racing
2 Steve CULLINAN   Paradise Valley, AZ 87674   Arizona Masters Racing
3 Jay GUYOT   Tucson, AZ 126818   GST Racing
4 Kenneth DOSS   Glendale, AZ 9873   Camelback Bike Club
5 Raymond KIDD   Mesa, AZ 165305   Honeywell Cycling
6 David SWAIN   Tucson, AZ 271595   Team Broadway Bicycles
7 Derek GITTINGS   Chandler, AZ 72832   Honeywell Cycling
8 James BROWNING   Phoenix, AZ 336502   FASTER Performance Center
9 Doug FORSHA   Scottsdale, AZ 155879   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
10 Charles HIGGINS   Phoenix, AZ 188528   Landis/Trek
11 Larry MCCORMICK   Prescott, AZ 141009   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
12 David BIXBY   Phoenix, AZ 125651   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
13 Greg BARRETT   Scottsdale, AZ 183203   Fleming Wealth Strategies.com
14 Bill McDORMAN   Tucson, AZ 180347   Team Pay 'N Take
15 John BERRY   Mesa, AZ 224838   
16 Stephen BOBKO-HILLENAAR   Carefree, AZ 361693   Strada Racing Club
17 Dan RANSHAW   Cave Creek, AZ 336204   Strada Racing Club
18 Alan FISCHER   Tucson, AZ 45330   Jim Click Automotive Team
19 Clay WELLS   Phoenix, AZ 366890   FASTER Performance Center
DNS Randy BOLES   Tempe, AZ 304215   Bicycle Haus Racing

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 60-64

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Donald SAX   Basalt, CO 46730   
2 Robert TOMPKINS   Anthem, AZ 305794   Fleming Wealth Strategies.com
3 Joe PUCHI   Tubac, AZ 49587   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes
4 Bob JACKSON   Phoenix, AZ 365910   
5 Glenn HARRIS   Tucson, AZ 180527   Summit Velo
6 Larry HANSEN   Globe, AZ 278978   Honeywell Cycling
7 Homayoon FARSI   Scottsdale, AZ 228497   Carlos OBriens Racing pb Tribe
8 Thomas MOORE      

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 65-69

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Reginald DOWDALL   Tucson, AZ 54272   Team Colleen
2 Douglas PERRY   Tucson, AZ 280420   Aggress
3 Dale HARLESS   Bellevue, WA 57571   Cycle U
4 Richard SNYDER   Paradise Valley, AZ 180661   Arizona Masters Racing
5 Richard ELLWANGER   Tucson, AZ 272136   Aggress
6 Gary SAX   Tucson, AZ 127028   Summit Velo
DNF Norman KIBBLE   Tucson, AZ 45539   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 70-74

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 George CASNER   Phoenix, AZ 268186   
2 Jack QUINN   Phoenix, AZ 257821   Team Green Choice/Team RPM/Airpark Bikes

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 75-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David DEICHMAN   Tucson, AZ 56635   

Men - Cat 1/2/3 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 George CYRUS (1 - Cat1)   Queen Creek, AZ 324344   Landis/Trek
2 Brian FORBES (2 - Cat1)   Mesa, AZ 65615   Unity Racing
3 Michael DZIEDZIC (3 - Cat1)   Scottsdale, AZ 253798   Landis/Trek
4 Steven MUHLE (1 - Cat2)   Scottsdale, AZ 55670   
5 Christopher CHASE (2 - Cat2)   Marquette, MI 241064   RACC pb GG
6 Travis McCABE (4 - Cat1)   Tucson, AZ 268330   Landis/Trek
7 Craig STREIT (5 - Cat1)   Scottsdale, AZ 197252   Carlos OBriens Racing pb Tribe
8 Jake SPELMAN (1 - Cat3)   Gilbert, AZ 305505   FASTER Performance Center
9 Paul WARNER (6 - Cat1)   Boise, ID 349884   Bicycle Haus Racing
10 Nicholaus SCHREIBER (7 - Cat1)   Tucson, AZ 93359   Landis/Trek
11 Clayton PECK (3 - Cat2)   Mesa, AZ 27558   NBOUNDZ Racing
12 Walter VAUGHAN (8 - Cat1)   Vail, AZ 56619   White Mountain Road Club
13 Matt SNIEGOWSKI (4 - Cat2)   Phoenix, AZ 244731   Bicycle Ranch
14 David JULIEN (2 - Cat3)   Phoenix, AZ 220722   Procon Cycling
15 Matthew HOLECKO (5 - Cat2)   Scottsdale, AZ 148285   Carlos OBriens Racing pb Tribe
16 Joseph LUPIEN   Santa Maria 366765   Team Winded
17 David REID (9 - Cat1)   Mesa, AZ 60513   Landis/Trek
DNS Bryan STAUB (Cat3)   Gilbert, AZ 175776   Arizona Masters Racing
DNS Chris POOLE (Cat2)   Phoenix, AZ 120794   FASTER Performance Center
DNS Kurt PAGE (Cat2)   Murfreesboro, TN 145792   US Military Cycling Team Fueled by FRS
DNS Daniel BENNETT (Cat1)   San Simon, AZ 49417   Landis/Trek
DNS Andrew COPE (Cat3)   Clearwater, FL 279994   Tribe Multisport
DNS Richard HURST (Cat2)   Salt Lake City, UT 276239   El Grupo Youth Cycling Club
DNS Jonathan PARRISH (Cat1)   Chandler, AZ 147952   Bicycle Haus Elite
DNS Stevie CULLINAN   Paradise Valley, AZ 126775   Bicycle Haus Elite
DNS Jay SEYMOURE (Cat1)   Chandler, AZ 218044   Unity Racing
DNS Scott ARNOLD (Cat2)   Phoenix, AZ 1957   Bicycle Haus Racing
DNF John RITTER (Cat3)   Gilbert, AZ 275293   Arizona Masters Racing
DNF Dan WHITEHILL (Cat3)   Phoenix, AZ 186418   Arizona Masters Racing

Men - Cat 4/5 - 14-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mark FESER   Scottsdale, AZ 349216   
2 Marc SHIFLER   Gilbert, AZ 332926   FASTER Performance Center
3 Eric LAGERSTROM      
4 Juan ARELLANO (1 - Cat4)   Yuma, AZ 291211   Yuma Bike Club
5 Jaycen BROWN   Mesa, AZ 333330   Bicycle Haus Racing
6 Joe WITHERS   Santa Rosa 266308   
7 Casey CLARK   Tucson, AZ 322446   University of Arizona
8 Nathaniel COGHLAN (2 - Cat4)   Phoenix, AZ 291461   Bicycle Haus Racing
9 Walter CLARKE (1 - Cat5)   Phoenix, AZ 329294   Camelback Bike Club
10 Brad WILHELM (3 - Cat4)   Maricopa, AZ 213645   
11 Stephen BANTA   Tempe, AZ 289487   NBOUNDZ Racing
12 Marc McCOMBS (4 - Cat4)   Gilbert, AZ 135602   
13 Christopher TRAYNOR (5 - Cat4)   Phoenix, AZ 113638   
14 Austin CROSBY (6 - Cat4)   Phoenix, AZ 335416   Team Winded
15 Pete LEROUX      
16 Nicholas RISHER (7 - Cat4)   Phoenix, AZ 328792   Swiss American Racing Team
17 Joshua PETERSON (2 - Cat5)   Scottsdale 366147   McDowell Cycling
18 Marty HOEFFKEN (3 - Cat5)   Tempe, AZ 378865   Bicycle Haus Racing
19 Lance EDDIS-FINBOW (8 - Cat4)   Phoenix, AZ 359920   
20 David NICHOLLS (4 - Cat5)   Cave Creek, AZ 296085   
21 Thomas KEATING (9 - Cat4)   Scottsdale, AZ 304118   Team Winded
22 Robert MCNULTY (5 - Cat5)   Phoenix, AZ 125724   Swiss American Racing Team
23 Matthew CURBEAU   Penn Yan, NY 378237   
24 Ruben REYES (10 - Cat4)   Somerton 368545   YBC Racing
25 Brandon MCNULTY (11 - Cat4)   Phoenix, AZ 275694   Fly Racing Team
26 Walter LOPEZ (12 - Cat4)   Somerton, AZ 287545   
27 Joseph STATT (13 - Cat4)   Phoenix, AZ 253514   Landis/Trek
28 Allen ANTONELLI (14 - Cat4)   El Mirage, AZ 367117   
29 Don HENLEY (15 - Cat4)   Phoenix, AZ 300281   Strada Racing Club
30 Braden Bott (16 - Cat4)   Phoenix, AZ 323426   
31 Richard MEYERS (6 - Cat5)   Scottsdale, AZ 365009   McDowell Cycling
32 Richard Murray   Phoenix, AZ 195896   
33 James DELANEY (17 - Cat4)   Phoenix, AZ 100658   Carlos OBriens Racing pb Tribe
34 Neftali GARCIA (7 - Cat5)   Yuma, AZ 291026   Yuma Bike Club
35 Clayton STONE (8 - Cat5)   Anthem, AZ 330752   
36 Derek RICH (18 - Cat4)   Phoenix, AZ 307417   Landis/Trek
37 Kyle KENT (19 - Cat4)   Scottsdale, AZ 350110   Strada Racing Club
DNS Andrew SMITH (Cat4)   Mill Valley, CA 296574   Camelback Bike Club
DNS Nardo RODRIGUEZ   Phoenix, AZ 155571   Focus Racing
DNS Scott FORD   Anthem, AZ 298798   Team Winded
DNS Philip BUTLER (Cat4)   Cave Creek, AZ 205668   FASTER Performance Center
DNS Tony GONZALES   Lakewood , CA 309947   Arizona Masters Racing

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Morgan EATON   Mesa, AZ 333990   Two-Wheel Jones Racing
2 Nicole HEMMERLIN   Mesa, AZ 366958   Strada Racing Club

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrea ARRIAGA   Phoenix, AZ 357031   Strada Racing Club
2 Chloe WELCH   Tucson, AZ 367827   El Grupo Youth Cycling Club
3 Olivia NICHOLLS   Cave Creek, AZ 356742   
4 Karlie KHOMETSCHER   Yuma, AZ 378391   YBC Racing

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lizzy CAPUTO   Tucson, AZ 305597   El Grupo Youth Cycling Club
2 Vanessa DIAZ   Somerton, AZ 305911   YBC Racing

Women - Cat 1/2/3/4/5 - 16-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Natalie KOCH   Syracuse, NY 287336   Landis/Trek
2 Judy JENKINS   Tucson, AZ 263876   Landis/Trek
3 Liz DIETERLE-SREJIC   Phoenix, AZ 378539   

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Judy JENKINS   Tucson, AZ 263876   Landis/Trek

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mary HALL   Scottsdale, AZ 176755   Landis/Trek
2 Liz DIETERLE-SREJIC   Phoenix, AZ 378539   

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michelle KING   Phoenix, AZ 238539   Colavita / Outback Steakhouse Las Vegas
2 Sue ADKINS   Laveen, AZ 226643   Curbside Cyclery Racing Team

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jill SUGG   Anthem, AZ 270889   Jobing.com Women's Racing
2 Christine PHILLIPS   Chandler, AZ 264011   Strada Racing Club
3 Monica SURIANO   Chandler, AZ 275696   Curbside Cyclery Racing Team

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 50-54

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Liz MERRITT   Mesa, AZ 254640   Curbside Cyclery Racing Team
2 Michelle RUTH   Scottsdale, AZ 366076   McDowell Cycling

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 55-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karen KELLY   Cave Creek, AZ 322314   Strada Racing Club
2 LeeAnn LAND   Scottsdale, AZ 354858   Strada Racing Club
3 Katherine FARAGO   Mesa, AZ 141474   Global Bikes Racing / Specialized

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUOREUSACDFShimanoOSMOSierra NevadaSpyBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee