Race Results for
Fayetteville Stage Race
Fayetteville, TX
(Event Information)
Stage Race on 03/20/2011

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kevin Schaefer   Austin, TX 216157   Austinbikes/Revenant
2 Kurt Joseph   Austin, TX 266490   Austinbikes/Revenant
3 Patrick McGrath   Spring Branch, TX 23500   Joes Pro Bikes
4 Euan Mackay   Katy, TX 220074   PROACTIVE
5 John "Russ" Emerson   Dallas, TX 251354   Colavita Racing, Inc.
6 Farangmeher Ghadiali   Basking Ridge, NJ 195843   PARK PLACE DEALERSHIPS
7 Todd Lafleur   Wylie, TX 238163   PACC
8 Steven Guzman   Austin, TX 235059   787 Racing
9 Jorge Merle   Garland, TX 24084   PARK PLACE DEALERSHIPS
10 Jimmy Olsen   Dallas, TX 49022   PARK PLACE DEALERSHIPS
11 Todd Burgess   Boerne, TX 250951   Joes Pro Bikes
12 Nicholas Crumpton   Austin, TX 8272   Crumpton Cycles
13 Russell Wiseman   Grapevine, TX 213665   Colavita Racing
14 Felix Guardado   Katy, TX 228673   GS Tenzing
15 Lynn McMahon   Houston, TX 237107   Red's Racing
16 Michael Ereli   Houston, TX 10893   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
17 Marc Lefkowitz   Pikesville, MD 187415   Lateral Stress Velo Inc.
18 Adolfo Alzate   Richmond, TX 272699   M7 Racing
19 Robb Bush   Austin, TX 245682   GreatBrewers.com Cycling
20 Marco Corsi   Allen, TX 261317   McKinney Velo Club
21 Michael Gacki   Frisco, TX 58983   Southern Elite/Sun & Ski Sports
22 Tom Brandish   Mckinney, TX 233679   McKinney Velo Club
23 Mark Wiggans   Austin, TX 38177   Austinbikes/Revenant
24 Jimmie Vaughan   Fredericksburg, TX 203868   Bicycle-Heaven
25 Frank Karbarz   Houston, TX 70407   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
26 Richard Welch   Southlake, TX 163133   Colavita Racing

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kurt Bickel   Upland, CA 219611   Joes Pro Bikes
2 Lee Troy   Katy, TX 53622   Red's Racing
3 Peter Staneland   Corpus Christi, TX 183239   North Texas Road Team
4 Thomas Bain   San Antonio, TX 45045   Geri Atrix
5 Frank Kurzawa   Austin, TX 66479   Violet Crown Sports Assoc
6 Charles Huckabee   Kingwood, TX 16993   Sugar Cycles Factory Racing
7 David Bumbaugh   Magnolia, TX 145357   Red's Racing
8 Jason Newman   Cedar Park, TX 267114   Team Concept Racing
9 Al Kline   Corpuschristi, TX 306037   Team ALS-C3
10 Robert McCallum   Houston, TX 138628   
11 Tom Harrison   Midland, TX 49493   One Hour Racing
12 Jordan Harrelson   Fort Worth, TX 187474   North Texas Road Team
13 Michael Adams   Allen, TX 88807   McKinney Velo Club
14 Russell DeBarbieris   Sugar Land, TX 115408   
15 Barry Klunder   Haslet, TX 162941   TBi - Dedicated Race Team
16 Richard Hall   Austin, TX 210488   Violet Crown Sports Assoc
17 Terry Parrish   Fort Worth, TX 260284   Colavita Racing
18 Clif Cassidy   Dallas, TX 310674   
19 Stuart Hall   Grapevine, TX 243559   Colavita Racing, Inc.
20 Timothy McDuff   Katy, TX 264427   Bike Barn (Texas)
21 George Heagerty   San Antonio, TX 72892   Geri Atrix

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Allen   College Station, TX 46371   Colavita Racing
2 Russell Bowers   Flower Mound, TX 4441   
3 Armand Phillippi   Fort Worth, TX 254801   COLAVITA/BACI presented by COOKING LIGHT
4 John Collins   Austin, TX 60926   Violet Crown Sports Assoc

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Stuart Page   Houston, TX 301423   Shama Cycles
2 Edward Dominguez   Houston, TX 316158   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
3 James Perrin   Deer Park, TX 339558   Bike Barn (Texas)
4 Carlos Barrios   Houston, TX 294738   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
5 Amilkar AjinSurek   Houston, TX 339626   
6 Tim Kane   San Antonio, TX 290666   
7 Jorge Nazarin   Laredo, TX 331622   Dominion - Falcon Bank
8 Richie Gordon   Benbrook, TX 279459   Tuneros Racing
9 G. Scott Merrell   Houston, TX 334214   BikeLand Developmental Factory Team
10 John Hormell   Houston, TX 333758   BikeLand Developmental Factory Team
11 John Mott   Austin, TX 337602   
12 John Clem   Houston, TX 321102   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
13 Spencer Moak   Katy, TX 339808   Bike Barn (Texas)
14 BRIGIDO TAX   Concord, CA 332786   
15 James Connolly   Katy, TX 314390   Bike Barn (Texas)
16 Eric Whitworth   Richardson, TX 334196   Tuneros Racing
17 Even Gonzalez   Mcallen, TX 333586   
18 Daniel Corey   Katy, TX 249091   Bike Barn Texas
19 John Kotrla   Denver, CO 335124   Randy's Bike and Run Shop
20 jose roman   Midland, TX 304605   One Hour Racing
21 Steven Tasson   Houston, TX 339822   BikeLand Developmental Factory Team
22 Matthew Campbell   Mansfield, TX 331398   Team Bicycles Inc.
23 Barry Boulte   Houston, TX 333784   Gulf Coast Cycling Association
24 David Rilling   Houston, TX 245588   Northwest Cycling Club
25 Paul Baird   Hutto, TX 336980   

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steve Quick   Houston, TX 263808   Shama Cycles
2 David Milham   Houston, TX 274529   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
3 Claude Dickerson   Fortworth, TX 305760   ThinkFinance Racing
4 Michael Mitcham   North Richland Hills, TX 301184   TBi - Dedicated Race Team
5 Yancey Arrington   Austin, TX 327394   
6 Brian Bordovsky   Arlington, TX 167678   TBi - Dedicated Race Team
7 Cody Howell   Benbrook, TX 305187   ThinkFinance Racing
8 Michael Frentress   Austin, TX 321550   
9 Billy Self   Rockwall, TX 294116   Rockwall Cycling
10 Melvin Barrios   Houston, TX 294768   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
11 Clint Hankla   The Woodlands , TX 301568   Texas A & M University
12 Rolando Roman   Austin, TX 220829   Team Concept Racing
13 Nathan Lesniewski   Chandler, TX 178648   Joe's Pro Bikes
14 Derek Carder   Ft. Leavenworth, KS 6084   Williams Cycling
15 Sean Sullivan   Austin, TX 301167   Velossimo Racing
16 Shawn Small   Longview, TX 310349   Texas A & M University
17 Adam McCullough   Houston, TX 308149   
18 Stephen Norris   Fort Worth, TX 204825   ThinkFinance Racing
19 David Knight   Buda, TX 219069   Velossimo Racing
20 Eric Warden   Flower Mound, TX 112874   TBi - Dedicated Race Team
21 Alan Bryson   Houston, TX 289266   BikeLand Developmental Factory Team
22 John Martin   Houston, TX 287196   Bikesport/ION
23 Gordon Richardson   Houston, TX 268739   Bikesport/ION
24 Kyle Springer   Lubbock, TX 305613   FCS/ Metro Volkswagen
25 William Allison   Watauga, TX 75174   TBi - Dedicated Race Team
26 Dean Rheaume   Austin, TX 299778   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
27 Garrett Napier   Plano, TX 295202   PACC
28 Brent Napier   Plano, TX 309917   Plano Athletic Cycling Club/PACC
29 Daniel Kaminske   Buda, TX 337390   
30 Pierce Young   Houston, TX 288343   Texas A & M University
31 Erique Williams   Houston, TX 297166   
32 Jeffrey Reiter   Austin, TX 240520   Team Hotel San Jose
33 Bari Mayer   Austin, TX 310107   787 Racing
34 Nick Baird   Dallas, TX 293689   Matrix/RBM
35 frank Jurado   Cibolo, TX 273805   Factory Goodness
36 Bryan Roberts   Keller, TX 219898   TBi - Dedicated Race Team
37 Joshua Gowin   Houston, TX 280346   Bike Barn (Texas)
38 James Engle   Cypress, TX 303222   The Woodlands Cycling Club
39 Cole Adams   New Braunfels, TX 249899   TBarM Camps Racing
40 W Andrew Lechner   College Station, TX 166277   
41 Justin McQuerry   Alpharetta, GA 299251   Team Type 1
42 JonHoward Hanson   Keller, TX 290868   
43 Ed Hughey   Austin, TX 268661   Velossimo Racing
44 Lee Allen   The Woodlands, TX 286853   Woodlands Cycling Club Race Team
45 jack lomax   Sanangelo, TX 309707   Randy's Bike and Run Shop
46 Tom Zizka   Katy, TX 279575   Bike Barn Texas
47 Darryl Rosenfeld   Bellaire, TX 255458   Bike Barn (Texas)

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jonathon Schilling   Grover, MO 255838   Chipotle Junior Development Team
2 Alexander Gibson   Estes Park, CO 300219   PARK PLACE DEALERSHIPS
3 Wes Jerman   Austin, TX 296681   Alchemy Racing Team
4 Kyle Parrott   Plano, TX 306764   Matrix/RBM
5 Tom Senkevich   Moon Twp., PA 272207   Sugar Cycles Factory Racing
6 Caleb Fuchs   Hico, TX 291325   
7 Shawn Hodges   Dallas, TX 273378   Mirage
8 Mino Giunta   Austin, TX 305070   787 Racing
9 Ethan Moorhead   Austin, TX 281231   Team Wooly Mammoth
10 Grady Hodge   Shreveport, LA 291560   Alchemy Racing Team
11 Thomas Fad   Austin, TX 304325   787 Racing
12 Kenneth Day   Houston, TX 282890   Shama Cycles
13 Kevin Kimbell   Pflugerville, TX 301110   787 Racing
14 Glen Watson   Leaguecity, TX 290034   Texas Pro Health Racing
15 Jorge Munoz   Laredo, TX 255731   Dominion - Falcon Bank
16 Hunter Stewart   Dallas, TX 208878   GS Tenzing
17 Dave McLaughlin   Austin 274610   Alchemy Racing Team
18 Jason Codianne   Missouri City, TX 266799   Sugar Cycles Factory Racing
19 Jonathan Hughes   Austin, TX 295711   Austinbikes/Revenant
20 Matthew Gosling   Dallas, TX 303626   Team Party Time
21 Jacob White   Pauls Valley, OK 272180   DNA Racing
22 Dustin Flint   Baton Rouge, LA 218330   Tiger Cycling Foundation
23 Michael Wilder   Albuquerque, NM 260481   PACC
24 Matt Ellis   Denton, TX 303924   PARK PLACE DEALERSHIPS
25 Grahmm Smith   Pauls Valley, OK 238789   Chipotle Junior Development Team
26 Ryan Coover   Austin, TX 304576   Boston Bicycle School
27 Marcus Arredondo   Friendswood, TX 260066   Team ALS-C3
28 Scott Dalhover   Irving, TX 272397   
29 jeremy morris   Arlington, TX 272491   B & B Bicycles
30 Jon Blanton   Mesquite, TX 56812   Mirage
31 Craig Fulk   Roanoke, TX 250817   Williams Cycling
32 Erin Elliott   Oklahoma City, OK 225120   DNA Racing
33 Jason Rivers   Driftwood, TX 137066   GS Tenzing
34 Jesse Slate   Austin, TX 262278   Team Wooly Mammoth
35 Jeffrey Young   New York, NY 294682   Matrix Cycling Club
36 Chad Hardt   Austin, TX 275429   Austinbikes/Revenant
37 Alex Rodriguez   Round Rock, TX 80049   Violet Crown
38 Francis Asprodites   New Orleans, LA 201617   Tiger Cycling Foundation
39 Rod Dittrick   Houston, TX 234766   Bike Barn (Texas)
40 Nathan Harding   Austin, TX 259057   Joe's Pro Bikes
41 David Ryther   Austin, TX 56687   Team Lifesize
42 Greg Binion   Houston, TX 264242   Bike Barn Texas

Men - Cat 2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bryan Reid   Dallas, TX 172139   Colavita Racing, Inc.
2 Christopher Trickey   Austin, TX 240752   Team Wooly Mammoth
3 James Willis   Missouri City, TX 288511   Bike Barn Texas
4 CJ Hebert   Austin, TX 284873   787 Racing
5 Michael Morgovnik   Austin, TX 196720   787 Racing
6 John Ryan   North Richland Hills, TX 240838   TBi - Dedicated Race Team
7 Michael Pincus   Pearland, TX 254929   FCS Cycling Team
8 Ruarri Day-Stirrat   Houston, TX 257640   787 Racing
9 Anthony White   Granbury, TX 274005   Velossimo Racing
10 Rusty Stover   Diboll, TX 188032   PACC
11 Jeremey Thomson   Manvel, TX 195484   PROACTIVE
12 Robert Biard   Austin, TX 260814   787 Racing
13 Chris Kutach   Dallas, TX 219631   Matrix/RBM
14 Jeffrey LaBauve   Dallas, TX 73970   GS Tenzing
15 Stephen Borski   Mckinney, TX 55866   PACC
16 Travis Wilky   Hutto, TX 178182   787 Racing
17 Daniel Marquardt   Austin, TX 185924   787 Racing
18 P.J. Rabice   Austin, TX 197598   
19 Russell Metoyer   Austin, TX 24157   Velossimo Racing
20 Josh Lee   Austin, TX 194839   Team Wooly Mammoth
21 Evan Bybee   Oklahoma City, OK 226469   DNA Racing
22 Kyle Sigl   Fort Worth, TX 243733   ThinkFinance Racing
23 Kevin Baker   College Station, CA 176461   Team Brain and Spine Cycling
24 Todd Farrell   Keller, TX 103971   Williams Cycling
25 Keith McCollum   Houston, TX 51905   
26 Jonathan Garrett   Grapevine, TX 12865   Colavita Racing
27 Abdias Benjamin Hernandez   Houston, TX 222979   
28 Daniel Opdyke   Austin, TX 26771   787 Racing
29 David Hassan   Flower Mound, TX 186361   GS Tenzing
30 Jake Boone   Hurst, TX 284344   FCS Cycling Team
31 John-Matthew Hattaway   Austin, TX 202613   Team Brain and Spine Cycling
32 Noah Williams   Wimberley, TX 185731   Chipotle Junior Development Team
33 Christian Williams   Wimberley, TX 63862   Bicycle-Heaven

Men - Pro/Cat 1

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Simmons (1 - Cat1)   Cleburne, TX 231733   Velossimo Racing
2 Raul Alcala      
3 Brant Speed   Austin, TX 240584   787 Racing
4 Steven Wheeler   Austin, TX 152962   Bicycle Sport Shop pb Tox Strategies
5 David Wenger (2 - Cat1)   Austin, TX 89282   Bicycle Sport Shop pb Tox Strategies
6 Gray Skinner (3 - Cat1)   Austin, TX 200712   Austinbikes/Revenant
7 Kevin Nicol (4 - Cat1)   Lafayette, CO 46845   Team Hotel San Jose
8 Ben Damhoff (5 - Cat1)   Morrison, IL 133889   University of Wisconsin-Platteville
9 Adam Koble (6 - Cat1)   Denton, TX 269412   Plano Athletic Cycling Club/PACC
10 Carlos Vargas (7 - Cat1)   Kingwood, TX 177122   Team Hotel San Jose
11 Stefan Rothe   Austin, TX 205741   Tulsa Tough Elite Race Team
12 Thacker Reeves (8 - Cat1)   Tyler, TX 240130   Chipotle Junior Development Team
13 Stephen Meyer      
14 Phil Wikoff   Austin, TX 117896   Super Squadra
15 Jonathan Sundt   Austin, TX 34666   
16 Cody Foster   The Woodlands, TX 218986   FCS Cycling Team
17 Russ Walker   Hallsville, TX 68194   
18 Collin Davis   Euless, TX 225276   Plano Athletic Cycling Club/PACC
19 Christopher Haga   Colorado Springs, CO 249581   Bicycle Sport Shop pb Tox Strategies
20 Mathew Davis   Shreveport, LA 230433   Team LaS'port
21 Logan Hutchings      
22 Sol Ethan Frost   Austin, TX 165768   Austinbikes/Revenant
23 Wallace Groda   Santa Fe, TX 14246   Bike Barn (Texas)
24 John Trujillo   Austin, TX 225639   Team Wooly Mammoth
25 Alan Ting   Austin, TX 202659   Bicycle Sport Shop pb Tox Strategies
26 Henk Calderon   Bellaire, TX 199154   M7 Racing

Men - Cat 4/5 - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sebastian York   Asheville, NC 307679   Matrix Cycling Club
2 Dylan Gray   Fulshear, TX 305312   Bike Barn Texas
3 Summer Moak   Katy, TX 343484   Team Spincycle
4 Christina Tirado   Bellaire, TX 257294   
5 Reilly Harrison (1 - Cat4)   Dallas, TX 343130   

Men - Cat 4/5 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cameron Krause   Mission, TX 310870   
2 Tommy Higgins   Austin, TX 292831   787 Racing
3 Christian Bergh   Dripping Springs, TX 259586   787 Racing
4 Nicholas Cash (1 - Cat4)   Frisco, TX 261561   Matrix Cycling Club
5 Kirsten Williams (2 - Cat4)   Lonetree, CO 285625   Natural Grocers Cycling Team
6 Timothy Tirado   Bellaire, TX 256782   
7 Kyle Sanders   Cypress, TX 261033   Northwest Cycling Club
8 David Winski   Katy, TX 311181   Northwest Cycling Club
9 Christopher Winski   Katy, TX 311559   Northwest Cycling Club

Men - Cat 4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lance Looper   Houston, TX 295247   Shama Cycles
2 Paul Swen   Houston, TX 287777   Dog House Racing
3 Richard Reitman (1 - Cat4)   Frisco, TX 190359   Williamscycling.com
4 Robert Moss   Aurora, TX 286848   Team Delirium Racing
5 Enrique Varela   Austin, TX 74461   Northwest Cycling Club
6 John Pearson   Austin, TX 185241   Austin Cycle Camp
7 Fernando Delvalle   Fort Worth, TX 251661   TBi - Dedicated Race Team
8 David Gardner   Odessa, TX 56590   One Hour Racing
9 Ricardo Rodriguez   Mission, TX 134181   Team ALS-C3
10 Carey Jung   Austin, TX 270958   Violet Crown
11 Oktay Demirdal   Austin, TX 272797   Violet Crown
12 Daniel Perkins   Littleton, CO 274330   M7 Racing
13 Charles Dixon   Beaumont, TX 53469   
14 Jason Van Loo (2 - Cat4)   Houston, TX 263932   Shama Cycles
15 James Dykes   Keller, TX 236891   TBi - Dedicated Race Team
16 Mike Panozzo   Austin, TX 333442   
17 Jeff Garner   Fort Worth, TX 271490   TBi - Dedicated Race Team
18 Israel Gonzalez   San Antonio, TX 220720   Bike World Racing
19 Corvin Alstot (3 - Cat4)   Houston, TX 1477   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
20 Cole Gober   Beaumont, TX 50573   Bronze Body/Kinsel Ford Race Team
21 Leroy Mendoza (4 - Cat4)   San Antonio, TX 205989   Bike World Racing
22 Kevin Herring (5 - Cat4)   Missouri City, TX 270016   Sugar Cycles Factory Racing
23 Austin Jones (6 - Cat4)   Dallas, TX 259621   Mirage
24 Oscar Zavala   Mission, TX 284470   Team ALS-C3
25 Rich Dotson   Fort Worth, TX 244413   Velossimo Racing
26 Shane Baldon   Sugar Land, TX 247418   Sugar Cycles Factory Racing
27 Stephen Goulet (7 - Cat4)   Houston, TX 268591   Shama Cycles
28 Geoffrey Maguire   Austin, TX 287337   Austin Cycle Camp
29 Wolfgang Bangerth (8 - Cat4)   College Station, TX 258505   
30 David Gaertner   Cypress, TX 325170   
31 Scot Pemberton   Stiener Ranch, TX 114557   Austin Cycle Camp
32 Robert Dole   Austin, TX 230218   Northwest Cycling Club
33 Mathew york   Asheville, NC 292077   FCC Racing
34 Doug Baysinger   Sugar Land, TX 204536   Shama Cycles
35 John Bartle   Austin, TX 138637   Violet Crown Sports Assoc
36 Kai Dussling   Cypress, TX 141302   Northwest Cycling Club
37 Michael Baker   Fort Worth, TX 277223   TBi - Dedicated Race Team
38 Kevin Stepan (1 - Cat5)   Austin, TX 300008   
39 Tom Bick   Bedford, TX 220664   TBi - Dedicated Race Team
40 Cesar R Flores   Laredo, TX 272483   Laredo Cycling Club
41 Robert Diaz   Dickinson, TX 290690   Texas Pro Health Racing
42 Hao Le   Houston, TX 272376   M7 Racing
43 Rickey Wilson   Arlington, TX 73873   TBi - Dedicated Race Team
44 Mitch Evans      

Women - Cat1/2/3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Courtney Lowe      
2 Kate Chilcott      
3 Lauren Robertson   Dallas, TX 288678   FCS/ Metro Volkswagen
4 Louise Smyth   Houston, TX 286102   Team LaS'port
5 Amy GraySmith   Aurora, CO 304329   ProDesign Cycling
6 Kathryn Hunter   Austin, TX 337604   
7 Monica Hyslop   Dallas, TX 308370   Plano Athletic Cycling Club/PACC
8 Jennifer Mix   Houston, TX 289080   787 Racing
9 Sheri Rothe   Austin, TX 221312   Austin Flyers Women's Cycling
10 Shannon Gaffney   Las Vegas, NV 298243   
11 Kathleen (Brandi) Lafleur   Wylie, TX 258415   PACC
12 Sally Sonnier   Dallas, TX 245272   ThinkFinance Racing
13 Linda Margraf   Southlake, TX 22496   Colavita Racing, Inc.
14 Rachel Byus (1 - Cat2)   Chandler, AZ 260379   FCS Cycling Team
15 MELISSA KULISKA   Houston, TX 339748   
16 Kathleen Hattaway   Austin, TX 144579   
17 Margaux Salas   San Antonio, TX 297101   COLAVITA/BACI presented by COOKING LIGHT
18 Sarah Wells   Dallas, TX 280211   FCS Cycling Team
19 Cindy Phillippi   Fort Worth, TX 254800   COLAVITA/BACI presented by COOKING LIGHT

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kelly LaCour   Mansfield, TX 229721   Colavita Racing, Inc.
2 Michelle Lester   Austin, TX 276971   Crumpton Cycles
3 Annalisa Fish   Bozeman, MT 325964   Austin Flyers Women's Cycling
4 Michelle Lewis Sirianni   Frisco, TX 324294   Matrix Cycling Club
5 Jennifer Wagner   Denver, CO 288729   Shama Cycles
6 Afton Shelton   Houston, TX 324370   Shama Cycles
7 Melinda Steele   Austin, TX 168893   
8 Meredith Bush   Austin, TX 236922   Austin Flyers Women's Cycling
9 Jennifer Smith   Flower Mound, TX 335280   COLAVITA/BACI presented by COOKING LIGHT
10 Maryjane Stricker   Katy, TX 334754   Southwest Cycling Club Racing
11 Jennifer Zambrano   Thewoodlands, TX 304744   The Woodlands Cycling Club
12 Lisa Bick   Bedford, TX 228369   TBi - Dedicated Race Team
13 Brittany Fox   Houston, TX 344596   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Sierra NevadaOSMOUSACDFCUORESpyShimanoBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee