Race Results for
Bikefest
Pinellas Park, FL
(Event Information)
Circuit Race on 09/20/2008

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Allison Anjos   Boca Raton, FL07:00.8 153443  123 Herbal Life/bike America Racing Team
2 Chris Keane   Sw Ranches, FL07:00.8 210581  80 Preferred Alliance Cycling Team
3 Ryan Saylor   Gainesville, FL07:01.1 31413  111 Unattached
4 Garrett White   Broomfield , CO07:01.2 202202  108 Orlando Velo
5 Vance James   Lakeland, FL07:01.3 47935  233 Team 19 Cycling
6 Alexander Gil   Hialeah, FL07:01.3 228635  112 Unattached
7 Yip Tsang   Davie, FL07:02.5 204595  98 Unattached
8 Grant Potter   Parkland, FL07:10.8 73508  124 Herbal Life/bike America Racing Team
9 Robert Sweeting   Asheville, NC07:11.0 205722  99 Unattached
10 Jacob Brewer   Seattle, WA07:11.1 263501  109 Unattached
11 Leonardo Martinez   Los Angeles, CA07:11.1 185065  103 Unattached
12 Andrew Gonzales   Austin, TX07:11.2 266238  119 Unattached
13 Andrew Holland   Naples, FL07:11.2 228841  106 Naples Cyclery
14 Karel Sumbal   Jacksonville, FL07:11.3 225841  118 Unattached
15 Steven Mlujeak   Pembroke Pines, FL07:11.5 24653  121 Herbal Life/bike America Racing Team
16 Kent Wheeler   Albany, GA07:11.5 175991  101 Unattached
17 Joel Chavez   Tampa, FL07:11.6 177305  114 Unattached
18 Sean Coleman   Land O Lakes, FL07:11.7 121299  127 Unattached
19 Frank Lopez (1 - Cat2)   Largo, FL07:11.8 21574  117 Preferred Alliance Cycling Team
20 Derek Bennett   Tampa, FL07:11.9 117436  100 West Coast Cycling
21 Victor Rodriguez   07:12.9  113 Unattached
22 Matthew Wukasch   Davie, FL07:13.0 233084  120 Toshiba-santo Presented By Herbalife
24 Michael Midlarsky   Delray Beach, FL07:13.9 215015  126 Herbal Life/bike America Racing Team
25 Anthony Prioli   Clearwater, FL07:14.0 28734  107 Unattached
26 Brett Miller (2 - Cat2)   Gainesville, FL07:14.1 220527  105 Unattached
27 Carlos Soler   Longwood, FL07:19.2 104661  226 Team 19 Cycling
28 Shawn Gravois   Sarasota, FL07:22.5 230009  276 Unattached
29 Gunter Hermanni   Miami, FL07:24.2 163923  122 Herbal Life/bike America Racing Team
30 Adam Baskin   Clermont, FL08:09.0 88669  125 Team 19 Cycling
31 Josh Halvax   Mansfield, OH07:43.1 253371  110 Unattached
33 Ryan Ellner   Jupiter, FL40:15.4 207235  104 Unattached
34 Geoffrey Lanier   Odessa, FL50:11.9 84904  220 Orlando Velo
35 Thomas Moloney   Tampa, FL40:14.0 174879  116 P/c Miller
36 Santiago Rosell   Altamonte Springs, FL29:12.8 218212  102 Unattached
37 Daniel Chavez   Spring Hill, FL22:44.5 185066  115 Preferred Alliance Cycling Team

Men - JR - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Justin Pfaff   Alachua, FL21:43.6 237816  466 Cycle Logic
3 Anselm Teather   Merritt Island, FL25:02.5 256024  468 Colavita Racing Inc.
4 James Mertens   Vero Beach, FL25:49.5 269208  467 Colavita Racing Inc.
5 Ricardo Reyes   25:49.9  637 Unattached

Men - JR - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jay Major   Miami, FL00:00.0 220750   JAR Racing
2 Lucas Wardein   Naples, FL21:39.1 233364  465 Orlando Road Club Inc
3 Casey Braga   21:39.1  634 Unattached
4 Cody Sandford   Clearwater Beach, FL21:40.6 238895  625 Unattached
6 Christian Teather   Merritt Island, FL21:43.3 256023  470 Colavita Racing Inc.
7 jeffrey bunnett   21:43.4  610 Unattached
8 Nicholas Blanchard   Merritt Island Fl21:46.9 276240  471 Colavita Racing Inc.

Men - JR - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steven Rusnak   Seminole, FL29:20.0 230108  189 Gearlink Team
2 Neal Shepherd   Palm Coast, FL29:20.4 244277  474 Orlando Road Club Inc
3 Sean Lynch   Saint Petersburg, FL29:20.8 273261  604 Unattached
4 Cirilo Bencosme   St Petersburg, FL29:20.8 238203  473 Preferred Alliance Cycling Team
5 Jos Chalmers   Indian Harbour Beach, FL29:22.0 271372  190 Colavita Racing Inc.
6 Jacob Hill   Saint Petersburg, FL29:22.3 235209  632 Orlando Velo
7 Amir Merali   Miami, FL29:23.4 234586  194 Preferred Alliance Cycling Team
8 ruben delcristo   Miami, FL29:47.9 272424  621 Unattached

Men - JR - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eddie Solorzano   Miami, FL29:13.3 269867  622 Preferred Alliance Cycling Team
2 Marcos Rodriquez   Hialeah, FL29:19.9 198360  81 Preferred Alliance Cycling Team
3 Andres Cano   Miami, FL29:20.2 234452  82 Preferred Alliance Cycling Team
4 Blake Bessette   Boca Raton, FL29:21.6 275304  87 Bicycle Generation
5 Derek Phillips   Lakeland, FL29:21.9 275079  85 Best Of The Bay Cyclist
6 Arturo Bencosme   Madeira Beach, FL29:22.3 238204  80 Preferred Alliance Cycling Team
7 Cody Johnson   Tallahassee, FL29:22.8 202661  325 Unattached
8 John-Paul Russo   Oakland, FL29:23.2 219827  83 Colavita Racing Inc.
9 Henry Willis   Orlando, FL29:23.2 187343  623 Atlantic Shores Velo
10 Brandon Upson   Deltona, FL29:23.3 250358  475 Orlando Road Club Inc
11 R Maitland Jones   Tallahassee, FL29:27.2 256772  310 Unattached
12 Zacarias Grullon   29:12.3  629 Unattached

Men - MR - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Stedje   Lutz, FL46:57.1 33913  154 Best Of The Bay Cyclist
2 Vance James   Lakeland, FL46:57.3 47935  233 Team 19 Cycling
3 David Green   Tampa, FL46:57.3 96529  249 Unattached
4 Anthony Prioli   Clearwater, FL46:57.6 28734  107 Unattached
5 Anthony Prioli   Clearwater, FL46:57.7 28734   Unattached
6 Carlos Soler   Longwood, FL46:57.9 104661  226 Team 19 Cycling
7 C Allen Jones   Palm Harbor, FL46:57.9 65436  219 Unattached
8 Joseph Hamilton   Orlando, FL46:57.9 103846  234 Team 19 Cycling
9 Jose Hernandez   Cutler Bay, FL46:57.9 270047  204 Team Paisa
10 Juan Carlos Valera   Deland, FL46:58.0 212434  242 Atlantic Shores Velo
11 Ross Williams   Lakeland, FL46:58.0 38289  201 Team Bent's/Central Florida Euro Cars
12 Scott Pfaff   Alachua, FL46:58.1 237462  155 Cycle Logic
13 Ward Bates   Maitland, FL46:58.1 2871  228 Orlando Velo
14 Rob Robins   Gainesville, FL46:58.2 239969  193 Cycle Logic
15 Kevin Parker   Plant City, FL46:58.4 185996  229 Unattached
16 Pablo Santa Cruz   Safety Harbor, FL46:58.4 196540  195 Florida Velo
17 Carlos Smith   Alachua, FL46:58.5 258245  225 Unattached
18 Ray Reinders   Trinity, FL00:00.0 248260   Unattached
19 Kurt Phillips   Lakeland, FL46:58.7 49190  191 Unattached
20 Adam Schmitt   Naples, FL46:58.9 236599  156 Naples Velo
21 Talmadge Mincey   Signal Mountain46:59.2 272296  205 Unattached
22 Michael Graham   Tampa, FL46:59.3 13862  245 Neptune Cyclery
23 Michael Hall   St Petersburg, FL47:00.4 128609  198 Unattached
24 kris babula   47:00.6  211 Unattached
25 pawel koslak   47:00.7  212 Unattached
26 Douglas Pitts   Inverness, FL47:00.8 105325  203 Citrus Cycling
27 Alan Badia   Tampa, FL47:01.1 218267  214 Florida Velo
29 Thomas Wilson   Leicester, NC47:01.3 38592  223 Unattached
30 Erik Hjortaas   Naples, FL47:01.4 232824  221 Naples Velo
31 James Blaisdell   Land O Lakes, FL47:01.5 94805  241 Gearlink Team
32 Ron Palsgrove   Leesburg, FL47:19.7 236193  324 Cycle Logic
33 Gary Stern   Indialantic, FL47:47.3 153379  243 Atlantic Shores Velo
34 Christopher Marino   Tallahassee, FL47:51.2 197202  485 Unattached
35 Chris Bishop   Lakeland, FL42:45.9 144608  236 Pc Bike
36 James Penrod   St. Petersburg, FL44:48.3 213769  210 Cycle Logic
37 Kenneth Sallot   Gainesville, FL47:00.4 264564  159 Cycle Logic
38 Geoffrey Lanier   Odessa, FL42:46.2 84904  220 Orlando Velo

Men - MR - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Faulk   Gainesville, FL46:31.3 115188  224 Colavita Racing Inc.
2 Charles Jerabek   Jacksonville, FL46:31.3 46930  230 Jacksonville Racing Club
3 Jack Keiser   Tampa, FL46:31.7 208976  497 Best Of The Bay Cyclist
4 Ralph Risco   Jensen Beach, FL46:32.0 216328  490 Treasure Coast Cycling Association
5 Eddie Mullally   Tarpon Springs, FL46:32.0 84627  235 Neptune Cyclery
6 Graham White   Altamonte Springs, FL46:32.0 271587  89 Glory Racing
7 Carmine Pici   Treasure Island, FL46:32.2 77448  222 Neptune Cyclery
8 Mark Yeager   St Petersburg, FL46:32.3 46311  231 Unattached
9 Kirby Johnson   Largo, FL46:32.4 191757  247 Gearlink Team
10 Julius Aulisio   Lakeland, FL46:32.6 187514  56 Colavita Racing Inc.
11 Mark Stein   Tarpon Springs, FL46:32.6 33966  217 Florida Velo
12 Mark McGarry   St Petersburg, FL46:32.6 23456  239 Neptune Cyclery
13 Steven Kurth   Palm City, FL46:32.8 101266  489 Treasure Coast Cycling Association
14 John Salsbury   Jacksonville, FL46:32.8 69352  207 Jacksonville Racing Club
15 John Murphy   Va Beach46:32.8 197671  237 Gearlink Team
16 Thomas Mohan   Ocala, FL46:33.2 400956  488 Citrus Cycling
17 Will Larson   Dunedin, FL46:33.3 196529  486 Gearlink Team
18 Michael Chiarella   Clearwater, FL46:33.8 253573  491 Florida Velo
19 John Tanner   Clearwater, FL46:33.9 155000  238 Unattached
20 Miroslaw Magdziak   Clearwater, FL46:34.0 115944  246 Gearlink Team
21 Jack Gottlieb   Parkland, FL46:34.1 214680  202 Unattached
22 Scott Snyder   Fort Pierce, FL46:34.1 50019  88 Sprockets Adventure Inc.
23 Luciano Trevisiol   Tampa, FL46:34.9 277150  327 Unattached
24 Greg Pickren   Oldsmar, FL46:35.2 242627  227 Gearlink Team
25 Daniel Whitney   Casselberry, FL46:35.4 65626  240 Glory Racing
26 Stephen Motz   Cordova, TN46:36.3 218326  63 Naples Velo
27 Thomas Teather   Merritt Island, FL46:37.2 60123  487 Treasure Coast Cycling Association
28 James Wright   Orange Park, FL46:39.2 68129  494 Jacksonville Racing Club
29 Jim Zimmer   St. Petersburg, FL46:46.6 57623  244 Neptune Cyclery
30 Martin Kastan   Sarasota, FL46:57.4 65093  492 Best Of The Bay Cyclist
31 James Kane   Clearwater, FL28:01.8 271987  216 Florida Velo

Men - MR - 55-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert Tyler   Winter Garden, FL45:01.2 108046  95 Orlando Road Club Inc
2 Pascal Jugy   Clearwater, FL45:02.1 196983  91 Gearlink Team
3 Robert Lecznar   New Port Richey, FL45:04.1 238352  92 Gearlink Team
4 Earl Henry   Pinellas Park, FL45:04.4 45449  356 Best Of The Bay Cyclist
5 Daniel Green   Windermere, FL45:05.2 98922  354 Glory Racing
6 Marcus Watters   Altamonte Springs, FL45:05.3 105245  361 Unattached
7 Frank Mullen   Oldsmar, FL45:06.2 104477  360 Unattached
8 Wayne Larochelle   Ocean Park, ME45:06.6 122210  343 Glory Racing
9 David Butcher   Lake Mary, FL45:06.8 141566  346 Glory Racing
10 Greg Algood   Oldsmar, FL48:10.1 259650  90 Florida Velo
11 Bill Mitchell   48:11.5  355 Unattached
12 Trevor Maclaine   Orlando, FL48:53.1 276661  312 Unattached

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jesse Morse   Harker Heights, TX51:56.8 56909  352 Unattached
2 Blake Bessette   Boca Raton, FL51:56.9 275304  450 Bicycle Generation
3 Ken Vida   Lithia, FL51:57.0 60148  315 AJ'S BIKES AND BOARDS
4 Dominic Ollivierre   Tampa, FL51:57.0 246411  359 West Coast Cycling
5 Alexander Spook   Tallahasssee, FL51:57.0 257179  84 Atomic Race Team
6 Timothy Hutton   Wesley Chapel, FL51:57.1 171783  448 West Coast Cycling
7 Joshua Titsworth   Bradenton, FL51:57.1 193738  300 Eaton Bikes
8 lazaro mencia   Orlando, FL51:57.1 268717  498 Atlantic Shores Velo
9 Eric Stubbs   Gainesville, FL51:57.2 255870  358 Organicathlete
10 Diego Henao   Tampa, FL51:57.5 247861  345 Team American Classic
11 Christopher Marino   Tallahassee, FL51:57.7 197202  485 Unattached
12 David Alexandrou   Lutz, FL51:57.7 122403  351 West Coast Cycling
13 Miguel Luis   Hialeah, FL51:57.8 138708  481 Herbal Life/bike America Racing Team
14 Darren Dowling   Sarasota, FL51:57.9 219566  330 Unattached
15 Anthony Vasilas   San Diego, CA51:57.9 197167  334 Neptune Cyclery
16 Richard Perpinan   Debary, FL51:57.9 219854  483 Unattached
17 Arturo Bencosme   Madeira Beach, FL51:57.9 238204  80 Preferred Alliance Cycling Team
18 Kim Anthony Solano   Kissimmee, FL51:57.9 260455  347 Glory Racing
19 R Maitland Jones   Tallahassee, FL51:58.1 256772  310 Unattached
20 Vincent Cook   Palm Harbor, FL51:58.1 7670  357 Unattached
21 Jimmy Page   Crystal River, FL51:58.4 258254  344 Citrus Cycling
22 Neal Shepherd   Palm Coast, FL51:58.5 244277  477 Orlando Road Club Inc
23 Jon Meyer   Deltona, FL51:58.5 248178  479 Orlando Road Club Inc
24 Craig Creeden   Longwood, FL51:58.8 211913  476 Orlando Road Club Inc
25 Henry Willis   Orlando, FL51:59.1 187343  623 Atlantic Shores Velo
26 David Wright   Temple Terrace, FL51:59.2 192735  353 Unattached
27 Cody Johnson   Tallahassee, FL51:59.3 202661  325 Unattached
28 Todd Barczak   Winter Park, FL51:59.4 218682  446 Glory Racing
29 Zacarias Grullon   52:00.0  629 Unattached
30 Ronald Stenger   St Petersburg, FL52:00.1 229159  449 Us Air Force Academy Cycling Club
31 Juan Uruena   Gainesville, FL52:05.4 243915  350 Unattached
32 Roger Montes   Brooklyn, NY52:05.5 203753  335 Cycle Logic
33 David Munoz   Orlando, FL52:05.5 241035  484 Atlantic Shores Velo
34 Blain Reeves   Pembroke Pines, FL52:06.1 71611  447 Herbal Life/bike America Racing Team
35 Sean Lynch   Deltona, FL52:18.7 244744  478 Orlando Road Club Inc
36 Dayne Johnson   Tallahassee, FL52:26.0 202662  349 Unattached
37 Walter Rentz   Orlando, FL52:38.8 208965  407 Orlando Road Club Inc
38 Christopher Barthel   Langhorne, PA50:39.6 214331  348 Orlando Velo
39 Pedro Medina   Orlando, FL28:57.4 177274  482 Atlantic Shores Velo

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Patrick Barnett   Columbia, SC37:25.5 283950  317 Unattached
2 osvaldo delgado jr   Port Saint Lucie, FL37:25.8 261127  326 Unattached
3 Oscar Garcia   Orlando, FL37:25.8 282138  308 Glory Racing
4 james stahlschmidt   Tampa, FL37:25.9 258140  321 West Coast Cycling
5 Raife Snover   Fort Lauderdale, FL37:26.0 246899  336 Unattached
6 chuck holstein   Lecanto, FL37:26.2 263775  458 Citrus Cycling
7 David Ballagh   Clermont, FL37:26.2 220117  460 Orlando Road Club Inc
8 Andrew Schluck   Monticello, FL37:26.2 266290  457 Citrus Cycling
9 Harry Portellos   Tampa, FL37:26.3 84914  320 Gearlink Team
10 Douglas Pitts   Inverness, FL37:26.4 105325  203 Citrus Cycling
11 Jamie Knight III   Fort Meade, FL37:26.5 217004  310 Unattached
12 Derek Phillips   Lakeland, FL37:26.6 275079  85 Best Of The Bay Cyclist
13 Markus Mittermayr   South Pasadena, FL37:27.0 164927  323 Action Wheelsport
14 Ross Williams   Lakeland, FL00:00.0 38289  201 Unattached
15 James McConnell   Orlando, FL37:27.1 176305  455 Orlando Road Club Inc
16 Tracy Mullins   Winter Garden , FL37:27.3 247173  463 Team Armada
17 Jared Williams   Winter Haven, FL37:27.4 280130  311 Unattached
18 robert meeks   Northport, FL37:27.5 279968  313 Unattached
19 Luis Hernandez Jr   Debary, FL37:28.9 230518  304 Team Armada
20 Ron Palsgrove   Leesburg, FL37:29.0 236193  324 Cycle Logic
21 Jim Quasius   Clearwater, FL34:34.8 191691  341 Gearlink Team
22 John Gibson   Fleming Island, FL34:40.0 249400  456 Colavita Racing Inc.
23 Robert Kilcullen   North Port, FL34:40.3 139406  338 Best Of The Bay Cyclist
24 Grady Gosselin   Lithia, FL36:01.8 218024  328 West Coast Cycling
25 Jay Major   Miami, FL37:34.8 220750  472 Unattached
26 Thomas Bargnesi   Oviedo, FL37:36.6 249562  307 Glory Racing
27 Adam Newman   Pittsburgh, PA18:57.0 242827  319 Unattached
28 Michael Adams   Tampa, FL20:36.9 231630  305 Cross Creek Cycling Club-c4

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brett Dowd   00:00.0  331 Unattached
2 Anthony Steward   37:25.8  637 Unattached
3 Sean O'Neill   Miami, FL37:25.8 276271  609 Unattached
4 Joseph Vazquez   Miami Beach, FL37:26.0 259194  318 Sun Cycling Team
5 patrick ellison   37:26.0  636 Unattached
6 Demian Thomas   Naples, FL37:26.2 265284  616 Naples Velo
7 David Lavenhagen   Gainesville, FL37:26.4 275290  309 Unattached
8 Guillermo Suarez   Tampa, FL37:26.6 283294  624 Unattached
9 Michael Stover   Wesley Chapel, FL37:26.8 259210  329 Team American Classic
10 Chuck Ford   St. Petersburg, FL37:27.3 253095  454 Action Wheelsport
11 Chad Bessette   Boca Raton, FL00:00.0 275998  608 Unattached
12 Bradley McDonald   Mckinney, FL37:27.5 270062  626 Atomic Race Team
13 David Lockhart   Saint Petersburg, FL37:27.5 265489  306 Unattached
14 Jack Condrey   Plant City, FL37:28.2 261462  640 Unattached
15 francisco hernandez   37:28.4  316 Unattached
16 James Conahan   Saintpetersburg, FL37:28.6 284933  628 Unattached
17 Peter Warrick-Marsh   34:39.8  639 Unattached
18 Mathew Gerren   36:18.9  314 Unattached
19 Greg Hodges   Clearwater Fl36:19.1 242262  459 Unattached
20 david bucciantini   37:36.7  322 Unattached
21 christopher bloome   Brooklyn, NY37:40.7 272985  332 Unattached
22 DANIEL BAILEY   Cypress, TX37:41.0 259363  453 Unattached
23 Jonathan Greene   Oviedo, FL38:02.7 252362  342 Colavita Racing Inc.
24 Richard Marcus   Boca Raton, FL34:00.4 258410  635 Unattached
25 Damien Bertucelli   34:25.0  614 Unattached
26 Steven Bolton   32:11.4  615 Unattached
27 richard ainsworth   19:06.3  609 Unattached
28 john vega   20:10.2  630 Unattached
29 Roy Foley   13:58.0  607 Unattached
30 Luciano Trevisiol   Tampa, FL13:59.5 277150  610 Unattached
31 Chad Bessette   Boca Raton, FL13:59.9 275998  608 Unattached

Women - JR - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Ciara Hopkins   Clermont, FL21:43.9 257184  469 Orlando Road Club Inc

Women - JR - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
5 Michelle Blake   Orlando, FL21:43.0 233167  500 Colavita Racing Inc.

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jacquelyn Crowell   Alpharetta, GA45:03.8 185441  642 Team Kenda Tire
2 Jacqueline Kurth   Palm City, FL45:04.0 182253  278 Team Kenda Tire
3 Elizabeth Morse Hill   Saint Petersburg, FL45:04.3 126302  218 Hub Racing
4 Heather Davis   Fletcher, NC45:04.6 239644  252 Unattached
5 Karina Kroll   Weston, FL45:04.6 157601  250 Herbal Life/bike America Racing Team
6 Kimberly Vaughan   Odessa, FL45:04.9 242810  279 Unattached
7 Sheila Orem   Mt Airy, NC45:05.8 126277  257 Herbal Life/bike America Racing Team
8 Tamyra Barnard   Dania Beach, FL45:06.0 202120  256 Herbal Life/bike America Racing Team
9 Ashlyn Gerber   Sanford, FL45:06.8 197753  254 Team Swift
10 Shelly Allen   Land O Lakes45:08.4 90693  251 Unattached

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennie Collins   Lake Mary, FL45:04.2 274388  373 Atlantic Shores Velo
2 Heather Elliott-Jones   45:04.2  255 Unattached
3 Michele Bird   Albany, GA45:05.4 283377  208 Unattached
4 Patricia Gonzales   Tampa, FL45:05.6 259281  248 Team American Classic
5 Michelle Blake   Orlando, FL45:06.6 233167  500 Colavita Racing Inc.
6 Lisa Schneider   Boca Raton, FL48:43.4 221768  253 Unattached
7 Jessica Moidel   48:53.6  209 FSU Cycling
8 Julie Pitts   Inverness, FL45:07.0 272986  374 Citrus Cycling

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFBonk BreakerCUOREShimanoSierra NevadaOSMOSpy
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee