Race Results for
Fort Davis Hammerfest
Fort Davis, TX
(Event Information)
Road Race on 04/22/2006

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Nydam (1 - Cat1)   Window Rock, AZ 205020   Sports Garage/Rio Grande Cycling Club
2 Stefan Rothe      
3 Joel Grimmett   Austin, TX 62437   Lone Star Racing Club
4 Nicholas Weighall   Santa Cruz , CA 128164   Team Swift
5 John Minturn   Philadelphia, PA 179015   Team Hotel San Jose
6 Brian Wyrick   Mesquite, TX 155803   Wichita Falls Bicycling Club
7 Travis Enmon   Minneapolis, MN 192487   Permian Basin Bicycle Assoc
8 David Wenger   Austin, TX 89282   Team Hotel San Jose
9 Eduardo Vicencio      
10 Phil Wikoff   Austin, TX 117896   Team Hotel San Jose
11 Adam Gaubert   Durango, CO 219159   Velossimo Racing
12 Andrew Willis   Austin, TX 60806   Team Hotel San Jose
13 Zach Fiocca   Austin, TX 157225   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
14 Karl Kupecz   Austin, TX 215061   Velossimo Racing
15 Mat Stephens   Dallas, TX 178970   Mercy Cycling Team
16 Patrick Ramirez   Salt Lake, UT 156874   Park City Cycling Academy
17 Bruce Allen   Erie, CO 118467   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
18 William Ross   Austin, TX 40280   Team Hotel San Jose
19 John Taylor   San Antonio, TX 139362   BSK LAW/bikeworld.com
20 Jaime Gandara   El Paso, TX 130311   Cycling Center/Bio Racer
21 Barry Lee   Nederland, CO 85255   Team Hotel San Jose
22 Scott Kasin   Carbondale, CO 115958   Matrix Cycle Club
23 Christopher Powers   Flower Mound, TX 63195   Matrix Cycle Club
24 Chris Aarhus   San Antonio, TX 1003   Solar Eclipse
25 Jason Sager   Ogden, UT 31059   Team Hotel San Jose
26 Nathan Miller   Austin, TX 155048   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
27 Steven Wheeler   Austin, TX 152962   Unattached
28 Tristan Uhl   Austin, TX 168160   
29 Henry Skowronek   Valley View, TX 200360   Matrix Cycle Club
30 Fred (Robbie) Robinette   Park City, UT 96459   Team Hotel San Jose
31 Henry Swinty   Fort Wayne, IN 48628   Unattached
32 John Cody   San Antonio, TX 7243   Solar Eclipse
33 Craig Miller   Dallas, TX 49325   Plano Athletic Cycling Club/PACC
34 Sam Childs   Austin, TX 6779   Matrix Cycle Club
35 David Golden   Austin, TX 13532   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
36 John Bratton   Corpus Christi, TX 75060   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
37 Jesus Zapata      Border Sports
38 Tyler Jewell   Austin, TX 168914   Team Hotel San Jose
39 Damon RW Wiseman   Lubbock, TX 17072   Permian Basin Bicycle Assoc
40 Eric Burkhart   Midland, TX 127652   Permian Basin Bicycle Assoc

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Loren Dodson   Austin, TX 222625   Velossimo Racing
2 Mike McGalliard   Searcy, AR 121531   Unattached
3 John McAllister   Fort Worth, TX 206241   Texas Lone Star Racing
4 Gil Summy   Nichols Hills, OK 189403   Oklahoma City Velo Club
5 Kolt Bates   Bedford, TX 194640   Moritz Chevrolet Cycling
6 James Exum   Benbrook, TX 11120   Moritz Chevrolet Cycling
7 Stephen Brandt   Anytwn, TX 220326   Unattached
8 George Annillo   Arlington, TX 214385   Team Bicycles Inc.
9 Brian Cornelius   Tucson, AZ 178293   Racelab U-23 Cycling Team
10 Matthew Oseto   Kirkland, WA 59413   Great Plains Cycling Club
11 Trey Harrison   El Dorado, KS 204900   River City Racing Club
12 Shaun Dean   Austin, TX 220437   360 Cycleworks Inc
13 Andrew Beres   San Antonio, TX 3403   Ride Away Cycling Club
14 John Trujillo   Austin, TX 225639   Velossimo Racing
15 Blake Harlan   Austin, TX 175637   Team Hotel San Jose
16 Clay Snell   San Antonio, TX 219391   BSK LAW/bikeworld.com
17 Thomas Kubicek   Friendswood, TX 202263   Team Tilson Homes
18 Richard Bonner   Austin, TX 194228   REI Austin Cycling Team
19 Steve Waters   New Braunfels, TX 203152   Plano Cycling/Cannondale/GSTz
20 Matthew Jones   Lakewood, CO 225189   Unattached
21 David Kay   San Antonio, TX 187333   Solar Eclipse
22 Brian Bordovsky   Arlington, TX 167678   Team Bicycles Inc.
23 Jason Bentley   League City, TX 68011   Team Tilson Homes
24 Erick Benz   Austin, TX 216513   REI Austin Cycling Team
25 David Parker   San Antonio, TX 27256   Solar Eclipse
26 Stephen Mathias   Albuquerque, NM 219183   NMBRA (New Mexico Bicycle Racing Assoc)
27 Matt Sauls   Mckinney, TX 199314   Colavita Racing Inc.
28 Damen Sistrunk   Houston, TX 32833   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
29 Wesley Mundy   San Antonio, TX 54350   Ride Away Cycling Club
30 Mark Pride   Austin, TX 218916   Team Hotel San Jose
31 Richard Wharton   Dallas, TX 37880   Mirage
32 Matthew Beeter   Boise, ID 53049   Unattached
33 David Rendon   Lubbock, TX 223674   Ride Away Cycling Club
34 Tom Warren   Belton, TX 192481   Permian Basin Bicycle Assoc
35 Jeremey Thomson   Manvel, TX 195484   Team Tilson Homes
36 Abel Lopez   Lubbock, TX 201756   Kentucky Flyers
38 Kirk English   Houston, TX 194337   Team Tilson Homes
39 Craig Virr   Austin, TX 36726   Team Six
40 Daniel Perez      
41 Jeromie Payne   Leander, TX 173567   REI Austin Cycling Team
42 Anthony Bush   San Antonio, TX 205338   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
43 Norman Stapleton   Dallas, TX 204477   Velossimo Racing
44 Kyle Peterek   Houston, TX 229536   Unattached
45 Jackson Salling   Austin, TX 188719   Texas Lone Star Racing
46 Dirk Fruhling   Richardson, TX 72927   Dallas Racing
47 Felipe Nava   San Antonio, TX 59355   BSK LAW/bikeworld.com

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Colt Trant   Seguin, TX 223670   Camino Real Cycling Team
2 John Hatlelid   Boulder, CO 233283   U of Texas Cycling Club
3 Jesse Gaudet   Austin, TX 218314   Austin Tri-Cyclist Inc
4 Yanos Saravanos   Houston, TX 222637   UNT Cycling CLub
5 Emmanuel Rodriguez   Durango, CO 237628   Unattached
6 Dan Madru   Austin, TX 445   REI Austin Cycling Team
7 Brian Barrow   San Marcos, TX 225274   Unattached
8 John Turnbull   Winnipeg 206518   Unattached
9 Dean Blackwood   Austin, TX 240771   Unattached
10 Shane Smith   Austin, TX 202487   Team Hotel San Jose
11 Joey Machado   Austin, TX 91641   Unattached
12 R Les Terrill   Dallas, TX 60829   Mirage
13 Mark Thompson   Amarillo, TX 222868   Old Tascosa Cycling
14 William Goldapp   Austin, TX 205674   Team Tilson Homes
15 Colby Nave   San Antonio, TX 116721   Bicycle Heaven Racing Club(BHRC)
16 Mark Lopresto   University Heights, OH 213314   BSK LAW/bikeworld.com
17 Bradford Weddell   Duncanville, TX 213559   Mirage
18 Jean Paul Legault   New Braunfels, TX 237333   Unattached
19 Davis Tucker   Austin, TX 198066   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
20 Euan Mackay   Katy, TX 220074   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
21 Rogelio Aranda   San Antonio, TX 196967   Unattached
22 Rhyne Rundell   Mckinney, TX 201463   Mirage
23 Thomas Hindman   Boise, ID 109727   Team Bicycles Inc.
24 Chris Moore   Roanoke, TX 214351   Team Bicycles Inc.
25 Collin Davis   Euless, TX 225276   SFA Cycling Team
26 Andy Andreasen   Houston, TX 216724   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
27 Rob Leffel   Roanoke, TX 192059   Team Bicycles Inc.

Men - Cat 4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Wayne Strohman   Wichita Falls, TX 208430   Wichita Falls Bicycling Club
2 Gregory Kagay   Fredericksburg, TX 170728   Colavita Racing Inc.
3 Ruben Holguin    143416   Permian Basin Bicycle Assoc
4 Jim Waner   Odessa, TX 214958   Permian Basin Bicycle Assoc
5 Bryan Leuenberger   Austin, TX 221765   Team Hotel San Jose
6 Michael Steeves   Garland, TX 72640   Mirage
7 Jimmie Vaughan   Fredericksburg, TX 203868   Colavita Racing Inc.
8 Michael Ramsey      Permian Basin Bicycle Assoc
9 Edwin Braun   New Braunfels, TX 188337   Unattached
10 Kevin Urbanczyk      
11 Robert Dole   Austin, TX 230218   Unattached
12 Cody Miller   Lubbock, TX 210168   Chaparral Cycling Club
13 Patrick Dow   Las Vegas, NV 215927   Unattached
14 Rod Burgett   Shallowater, TX 219770   Chaparral Cycling Club
15 Donald Smith   Austin, TX 202489   Team Hotel San Jose
16 Thomas Carter   San Antonio, TX 220200   Unattached
17 Paul Marabito   Savage, MN 209198   Old Tascosa Cycling
18 Rodney Slaton   Midland, TX 156230   Permian Basin Bicycle Assoc
19 Gary Obernolte   Austin, TX 59979   REI Austin Cycling Team
20 David Preston   Lubbock, TX 218036   Chaparral Cycling Club
21 Andrew (Drew) Tucker   Richardson, TX 145515   Matrix Cycle Club
22 Scott Maples   Lubbock, TX 214881   Chaparral Cycling Club
23 Tim Claire   Midland, TX 203967   Permian Basin Bicycle Assoc
24 Richard Ballou   Dallas, TX 89523   Matrix Cycle Club
25 Robert Crumpler (1 - Cat4)   Midland, TX 222441   Permian Basin Bicycle Assoc
26 Robb Nixon   El Paso, TX 242516   Unattached
27 Pete Morawiec   San Antonio, TX 242981   Unattached
28 Bryon Cheatham (1 - Cat5)   Midland, TX 243171   Permian Basin Bicycle Assoc
29 Tim Barrow      
30 Gary Woolfolk   Dallas, TX 195832   Mirage
31 Joel Cunningham      
32 Roy Cason (2 - Cat5)   Midland, TX 165023   Permian Basin Bicycle Assoc
33 Kirk Brogdon   San Antonio, TX 141569   Permian Basin Bicycle Assoc

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jason Kinman   Odessa, TX 223075   Permian Basin Bicycle Assoc
2 Frank Palmieri   Hampton, VA 241682   U of Texas Cycling Club
3 Adrian Snell   Houston, TX 232028   Unattached
4 Jeremy Hill   San Antonio, TX 244253   Unattached
5 David Arringdale   Louisville, KY 236668   Unattached
6 Seth Mase   Austin, TX 222514   360 Cycleworks Inc
7 Sebastian Villava      
8 Scott McMillian   Shavano Park, TX 213599   Unattached
9 Tim Pletcher   Austin, TX 216259   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
10 Scot Morris   Brownwood, TX 240855   Unattached
11 Todd Lafleur   Wylie, TX 238163   Plano Athletic Cycling Club/PACC
12 Stephen Dodd   Midland, TX 224882   Permian Basin Bicycle Assoc
13 Morris Camp   San Antonio, TX 237503   Unattached
14 Evan Lambert   Austin, TX 239971   
15 Spencer Litzenberger      
16 Maurice East   San Antonio, TX 218497   Bicycle Heaven Racing Club(BHRC)
17 Andrew Hoffman   Houston, TX 222097   360 Cycleworks Inc
18 Daryl Laney   Trophy Club, TX 243832   Unattached
19 Chad Musgrove   Round Rock, TX 240850   REI Austin Cycling Team
20 Frankie Benitez      
21 Paul Janko   Corpus Christi, TX 156925   Unattached
22 Michael Hall   Austin, TX 219616   Unattached
23 Mark Yuhas      
24 Jason Farrar   Austin, TX 235043   360 Cycleworks Inc
25 edward moore   Austin, TX 239580   360 Cycleworks Inc
26 Ben Zesch   Seattle, WA 206478   Team Hotel San Jose
27 Harry Carroll   Austin, TX 238248   Tsunami Cycles
28 Jeremy White   San Antonio, TX 239829   Permian Basin Bicycle Assoc
29 Carlos Franco   Round Rock, TX 239859   Tsunami Cycles
30 Jordan Merson   San Antonio, TX 220802   Ciclismo SA
31 Scott McPeek   Austin, TX 241926   REI Austin Cycling Team
32 Steven Guzman   Austin, TX 235059   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
33 Gary Luce      
34 John Morlock      
35 James Dykes   Keller, TX 236891   Team Bicycles Inc.
36 Travis Perlman   Austin, TX 235399   Unattached
37 Amos Meyers      
38 Doug Randel      
39 Conrad Hermosillo   Fort Worth, TX 218754   Unattached
40 Juan Briano      

Men - Master - MR - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Patrick McGrath   Spring Branch, TX 23500   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
2 Kelly Brown   Midland, TX 126012   Colavita Racing Inc.
3 Chad Christian   San Antonio, TX 91475   Unattached
4 Frank Kurzawa   Austin, TX 66479   Violet Crown Sports Assoc
5 Edward Solis   San Antonio, TX 65416   Ride Away Cycling Club
6 James Schroeter   Longmont, CO 31808   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
7 Scott Bennett   Southlake, TX 214742   Colavita Racing Inc.
8 Richmond Frasier   Boerne, TX 58520   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
9 John Woodson   Argyle, TX 187822   Colavita Racing Inc.
10 Michael Springborn   San Antonio, TX 40683   Solar Eclipse
11 Juan Carillo      
12 Larry Price   Mckinney, TX 28693   Team Bicycles Inc.
13 B Scott Eager   North Richland, TX 207677   Moritz Chevrolet Cycling
14 Richard Miller   Dallas, TX 113870   Team Bicycles Inc.
15 Marco Chalaby   San Antonio, TX 168408   Unattached
16 Brad Limmer   San Antonio, TX 178200   Solar Eclipse
17 Oscar Acosta      
18 Kenneth Ciolli   San Antonio, TX 48671   Unattached
19 John Woodson   Argyle, TX 187822   Colavita Racing Inc.

Men - Master - MR - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joseph Howard   Dallas, TX 126617   Mirage
2 Graeme Mardon   Houston, TX 46383   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
3 Phillip Sladek   Dallas, TX 112803   Geri Atrix
4 Thomas Bain   San Antonio, TX 45045   Geri Atrix
5 R Kim Wrinkle   Cedar Park, TX 227579   Violet Crown Sports Assoc
6 Daniel Joder   Boulder, CO 17847   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
7 Michael Olstad   San Marcos, TX 45755   Geri Atrix
8 Ed Scardaville   Bellaire, TX 200568   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
9 Timothy Arnold   Los Ranchos, NM 191657   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
10 L Scott Porter   Flower Mound, TX 28463   Matrix Cycle Club
11 Scot Orgish   Houston, TX 58135   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
12 Eric Jordan   New Braunfels, TX 18277   Lone Star Racing Club
13 David Fluchel   San Antonio, TX 189173   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
14 Oscar Gonzalez   San Antonio, TX 170383   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
15 David Wolfe   Austin, TX 38782   Violet Crown Sports Assoc
16 Richard Hall   Austin, TX 210488   Violet Crown Sports Assoc
17 Norberto Valdes   The Woodlands, TX 176030   The Woodlands Cycling Club
18 Pete Kelly   Dallas, TX 187584   Mirage
19 Thomas Linehan   Austin, TX 175556   Violet Crown Sports Assoc
20 James Quinn   Houston, TX 99352   Southern Elite
21 Terry Dupler   Houston, TX 177060   Team Tilson Homes
22 James Greenawalt   Ganado, TX 186756   Southwest Cycling Club
23 Dana Chamness   Houston, TX 61039   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
24 Jeff Agee   Houston, TX 217805   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
25 Dan Lundeen   Houston, TX 231659   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
26 Dennis (Andy) Oliver (1 - Cat3)   Austin, TX 204238   Team Hotel San Jose
27 Don MacNeil   Houston, TX 207067   Southwest Cycling Club
28 Michael Haney   Austin, TX 45425   Violet Crown Sports Assoc
29 Andy Orsa   Belleville Il 227944   Chaparral Cycling Club
30 Frank Yang   Houston, TX 165413   Southwest Cycling Club
31 James Ruberti   Houston, TX 221219   Southern Elite
32 John Colburn   Lubbock, TX 154892   Permian Basin Bicycle Assoc
33 Jaime Gandara   El Paso, TX 130310   NMBRA (New Mexico Bicycle Racing Assoc)
34 Fred Kruse (1 - Cat5)   Dallas, TX 241476   Mirage
35 Michael Mathis      Permian Basin Bicycle Assoc
36 James Green (2 - Cat5)   Midland, TX 243240   Unattached
37 David Gardner   Odessa, TX 56590   Permian Basin Bicycle Assoc

Men - Master - MR - 55-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Sanford   Odessa, TX 189707   Permian Basin Bicycle Assoc
2 Thomas Geehan   Houston, TX 196557   Southwest Cycling Club
3 William Allen   College Station, TX 46371   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
4 John Roberts   Houston, TX 231248   Violet Crown Sports Assoc
5 Stephen James   Austin, TX 55172   Violet Crown Sports Assoc
6 Joe VanArsdall   San Antonio, TX 51727   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
7 Charles Jones   Lubbock, TX 58753   Permian Basin Bicycle Assoc
8 Herb Feins   Houston, TX 102797   Southwest Cycling Club
9 Lynn Cornett   Brownwood, TX 55569   Violet Crown Sports Assoc
10 Mickey Allen   Midlothian, TX 1426   Matrix Cycle Club
11 Steve Betton   Midland, TX 55698   Permian Basin Bicycle Assoc
12 Ken Pittaway (1 - Cat3)   Midland, TX 28236   Permian Basin Bicycle Assoc
13 Andre Masseau      
14 John Jones (1 - Cat5)   Bellaire, TX 244624   Unattached

Men - Master - MR - 65-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Skip Sparry   Plano, TX 46768   Matrix Cycle Club

Men - Junior - JR - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Broday Walker   Wichita Falls, TX 218248   Matrix Cycle Club
2 John Bonewitz   Grapevine, TX 232744   Moritz Chevrolet Cycling
3 Philip Miller   Plum, TX 174360   Team Bicycles Inc.
4 Draye Redfern   Austin, TX 204553   Mirage
5 Ryan Smith   Austin, TX 219781   Team Hotel San Jose
6 Eric Moscorro      
7 Andy Orsa   Lubbock, TX 227946   Chaparral Cycling Club
8 Jack Clarke   San Angelo, TX 220737   Permian Basin Bicycle Assoc
9 Ben Singletary   Clovis, NM 198101   Permian Basin Bicycle Assoc
10 Trevor Anderson   Odessa, TX 211393   Permian Basin Bicycle Assoc

Women - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Katherine Sherwin (1 - Cat1)   West Lake Hills, TX 161129   Victory Cycling
2 Elizabeth Allen   New Braunfels, TX 201610   Team Joy Rides/Austin Flyers
3 Allyson Brandt (2 - Cat1)   Georgetown, TX 204577   Team ConexTrain
4 Shontelle Gauthier   Austin, TX 80726   Team Joy Rides/Austin Flyers
5 Helene Carabin   Nichols Hills, OK 189404   B1Rocks
6 Daniela Gandara   Alhambra, CA 205934   
7 Daniele Staskal   Austin, TX 194815   Team Joy Rides/Austin Flyers
8 Julianne Fiocca   Austin, TX 202459   Team ConexTrain
9 Audrey Carmical   Austin, TX 209893   Team Joy Rides/Austin Flyers
10 Laura Meichan   Cypress, TX 204643   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
11 Jennifer Buntz   Albuquerque, NM 46309   White Mountain Road Club

Women - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Teresa Newman   Midland, TX 207240   Permian Basin Bicycle Assoc
2 Josephine Nelson   Lakewood, CO 225188   Unattached
3 Melissa McWhirter   Scottsdale, AZ 223966   Strada Racing Club
4 Kristen Andreasen   Houston, TX 216725   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
5 Shelly Campbell   San Antonio, TX 211796   Solar Eclipse
6 Kim Ciolli   San Antonio, TX 210485   Solar Eclipse
7 Paula Higgins   Albuquerque, NM 16133   White Mountain Road Club
8 Melissa Brown   Austin, TX 201389   Team ConexTrain
9 Sheila Zainfeld   Richardson, TX 202264   FCS Cycling Club

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Wendy McPeek   Austin, TX 238653   Team Joy Rides/Austin Flyers
2 Tiffany Stewart   Grapevine, TX 218891   Wichita Falls Bicycling Club
3 Kimberly Wilson   Austin, TX 148427   Team Joy Rides/Austin Flyers
4 Brenna Wozniak   Fort Collins, CO 243858   Unattached
5 Helen Tarr   Houston, TX 232151   Unattached
6 Chelsea Dodds   Cleburne, TX 199778   Moritz Chevrolet Cycling
7 Lacey Simpson   Austin, TX 234156   Unattached
8 Elizabeth Ayarbe      
9 Brigitte Jordan   Dallas, TX 186365   Colavita Racing Inc.
10 Peg Fontello   Wilmington, DE 193373   Team DRT/Deep Blue
11 Tammy Thompson   Austin, TX 239525   Team Joy Rides/Austin Flyers
12 Kim Barnett   Austin, TX 209509   Team Joy Rides/Austin Flyers
13 Monica Munsey   Rural Hall, NC 225125   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
14 Kathryn Chase      
15 Toni Lamb   Dallas, TX 237015   Colavita Racing Inc.
16 Donna Jaklich      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyUSACDFSierra NevadaBonk BreakerOSMOCUOREShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee