Race Results for
Fort Davis Hammerfest
Fort Davis, TX
(Event Information)
Individual Time Trial on 04/22/2006

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Kasin   Carbondale, CO 115958   Matrix Cycle Club
2 David Wenger   Austin, TX 89282   Team Hotel San Jose
3 Stefan Rothe      
4 Jaime Gandara   El Paso, TX 130311   Cycling Center/Bio Racer
5 Jason Sager   Ogden, UT 31059   Team Hotel San Jose
6 Phil Wikoff   Austin, TX 117896   Team Hotel San Jose
7 Andrew Willis   Austin, TX 60806   Team Hotel San Jose
8 Fred (Robbie) Robinette   Park City, UT 96459   Team Hotel San Jose
9 John Minturn   Philadelphia, PA 179015   Team Hotel San Jose
10 Travis Enmon   Minneapolis, MN 192487   Permian Basin Bicycle Assoc
11 Henry Skowronek   Valley View, TX 200360   Matrix Cycle Club
12 Patrick Ramirez   Salt Lake, UT 156874   Park City Cycling Academy
13 Joel Grimmett   Austin, TX 62437   Lone Star Racing Club
14 Barry Lee   Nederland, CO 85255   Team Hotel San Jose
15 John Cody   San Antonio, TX 7243   Solar Eclipse
16 Damon RW Wiseman   Lubbock, TX 17072   Permian Basin Bicycle Assoc
17 Sam Childs   Austin, TX 6779   Matrix Cycle Club
18 Zach Fiocca   Austin, TX 157225   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
19 Adam Gaubert   Durango, CO 219159   Velossimo Racing
20 William Ross   Austin, TX 40280   Team Hotel San Jose
21 Bruce Allen   Erie, CO 118467   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
22 Chris Aarhus   San Antonio, TX 1003   Solar Eclipse
23 Brian Wyrick   Mesquite, TX 155803   Wichita Falls Bicycling Club
24 Craig Miller   Dallas, TX 49325   Plano Athletic Cycling Club/PACC
25 Karl Kupecz   Austin, TX 215061   Velossimo Racing
26 Eduardo Vicencio      
27 Henry Swinty   Fort Wayne, IN 48628   Unattached
28 Mat Stephens   Dallas, TX 178970   Mercy Cycling Team
29 Steven Wheeler   Austin, TX 152962   Unattached
30 David Golden   Austin, TX 13532   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
31 John Bratton   Corpus Christi, TX 75060   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
32 Nathan Miller   Austin, TX 155048   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
33 Tyler Jewell   Austin, TX 168914   Team Hotel San Jose
34 John Taylor   San Antonio, TX 139362   BSK LAW/bikeworld.com
35 Christopher Powers   Flower Mound, TX 63195   Matrix Cycle Club
36 Tristan Uhl   Austin, TX 168160   
37 Eric Burkhart   Midland, TX 127652   
38 Jesus Zapata      
39 Nicholas Weighall   Santa Cruz , CA 128164   Team Swift
40 Scott Nydam (1 - Cat1)   Window Rock, AZ 205020   Sports Garage/Rio Grande Cycling Club

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Erick Benz   Austin, TX 216513   REI Austin Cycling Team
2 Kolt Bates   Bedford, TX 194640   Moritz Chevrolet Cycling
3 Gil Summy   Nichols Hills, OK 189403   Oklahoma City Velo Club
4 Jason Bentley   League City, TX 68011   Team Tilson Homes
5 Stephen Brandt   Anytwn, TX 220326   Unattached
6 Brian Bordovsky   Arlington, TX 167678   Team Bicycles Inc.
7 Shaun Dean   Austin, TX 220437   360 Cycleworks Inc
8 Matthew Jones   Lakewood, CO 225189   Unattached
9 Richard Bonner   Austin, TX 194228   REI Austin Cycling Team
10 Trey Harrison   El Dorado, KS 204900   River City Racing Club
11 John McAllister   Fort Worth, TX 206241   Texas Lone Star Racing
12 John Trujillo   Austin, TX 225639   Velossimo Racing
13 Norman Stapleton   Dallas, TX 204477   Velossimo Racing
14 Mark Pride   Austin, TX 218916   Team Hotel San Jose
15 James Exum   Benbrook, TX 11120   Moritz Chevrolet Cycling
16 Jeromie Payne   Leander, TX 173567   REI Austin Cycling Team
17 Blake Harlan   Austin, TX 175637   Team Hotel San Jose
18 Thomas Kubicek   Friendswood, TX 202263   Team Tilson Homes
19 George Annillo   Arlington, TX 214385   Team Bicycles Inc.
20 Steve Waters   New Braunfels, TX 203152   Plano Cycling/Cannondale/GSTz
21 David Kay   San Antonio, TX 187333   Solar Eclipse
22 Matthew Oseto   Kirkland, WA 59413   Great Plains Cycling Club
23 Tom Warren   Belton, TX 192481   Permian Basin Bicycle Assoc
24 Mike McGalliard   Searcy, AR 121531   Unattached
25 Matt Sauls   Mckinney, TX 199314   Colavita Racing Inc.
26 Craig Virr   Austin, TX 36726   Team Six
27 David Rendon   Lubbock, TX 223674   Ride Away Cycling Club
28 Stephen Mathias   Albuquerque, NM 219183   NMBRA (New Mexico Bicycle Racing Assoc)
29 Loren Dodson   Austin, TX 222625   Velossimo Racing
31 Wesley Mundy   San Antonio, TX 54350   Ride Away Cycling Club
32 Abel Lopez   Lubbock, TX 201756   Kentucky Flyers
33 Clay Snell   San Antonio, TX 219391   BSK LAW/bikeworld.com
34 Dirk Fruhling   Richardson, TX 72927   Dallas Racing
35 Damen Sistrunk   Houston, TX 32833   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
36 Brian Cornelius   Tucson, AZ 178293   Racelab U-23 Cycling Team
37 David Parker   San Antonio, TX 27256   Solar Eclipse
38 Jackson Salling   Austin, TX 188719   Texas Lone Star Racing
39 Matthew Beeter   Boise, ID 53049   Unattached
40 Kirk English   Houston, TX 194337   Team Tilson Homes
41 Jeremey Thomson   Manvel, TX 195484   Team Tilson Homes
42 Kyle Peterek   Houston, TX 229536   Unattached
43 Richard Wharton   Dallas, TX 37880   Mirage
44 Daniel Perez      Crazy Cat Cycle
45 Andrew Beres   San Antonio, TX 3403   Ride Away Cycling Club
46 Felipe Nava   San Antonio, TX 59355   BSK LAW/bikeworld.com
47 Anthony Bush   San Antonio, TX 205338   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
48 Jeff Campbell   Helotes, TX 5947   Solar Eclipse

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Emmanuel Rodriguez   Durango, CO 237628   Unattached
2 Davis Tucker   Austin, TX 198066   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
3 Colt Trant   Seguin, TX 223670   Camino Real Cycling Team
4 Dan Madru   Austin, TX 445   REI Austin Cycling Team
5 Jean Paul Legault   New Braunfels, TX 237333   Unattached
6 John Hatlelid   Boulder, CO 233283   U of Texas Cycling Club
7 William Goldapp   Austin, TX 205674   Team Tilson Homes
8 Mark Lopresto   University Heights, OH 213314   BSK LAW/bikeworld.com
9 R Les Terrill   Dallas, TX 60829   Mirage
10 Jesse Gaudet   Austin, TX 218314   Austin Tri-Cyclist Inc
11 Yanos Saravanos   Houston, TX 222637   UNT Cycling CLub
12 Shane Smith   Austin, TX 202487   Team Hotel San Jose
13 Collin Davis   Euless, TX 225276   SFA Cycling Team
14 John Turnbull   Winnipeg 206518   Unattached
15 Rhyne Rundell   Mckinney, TX 201463   Mirage
16 Dean Blackwood   Austin, TX 240771   Unattached
17 Colby Nave   San Antonio, TX 116721   Bicycle Heaven Racing Club(BHRC)
18 Bradford Weddell   Duncanville, TX 213559   Mirage
19 Joey Machado   Austin, TX 91641   Unattached
20 Mark Thompson   Amarillo, TX 222868   Old Tascosa Cycling
21 Euan Mackay   Katy, TX 220074   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
22 Thomas Hindman   Boise, ID 109727   Team Bicycles Inc.
23 Chris Moore   Roanoke, TX 214351   Team Bicycles Inc.
24 Rogelio Aranda   San Antonio, TX 196967   Unattached
25 Andy Andreasen   Houston, TX 216724   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
26 Rob Leffel   Roanoke, TX 192059   Team Bicycles Inc.
27 Brian Barrow   San Marcos, TX 225274   Unattached

Men - Cat 4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jim Waner   Odessa, TX 214958   Permian Basin Bicycle Assoc
2 Jimmie Vaughan   Fredericksburg, TX 203868   Colavita Racing Inc.
3 Robert Crumpler (1 - Cat4)   Midland, TX 222441   Permian Basin Bicycle Assoc
4 Gregory Kagay   Fredericksburg, TX 170728   Colavita Racing Inc.
5 Cody Miller   Lubbock, TX 210168   Chaparral Cycling Club
6 Rod Burgett   Shallowater, TX 219770   Chaparral Cycling Club
7 Michael Ramsey      Permian Basin Bicycle Assoc
8 Scott Maples   Lubbock, TX 214881   Chaparral Cycling Club
9 Robert Dole   Austin, TX 230218   Unattached
10 Tim Claire   Midland, TX 203967   Permian Basin Bicycle Assoc
11 Edwin Braun   New Braunfels, TX 188337   Unattached
12 Ruben Holguin    143416   Permian Basin Bicycle Assoc
13 Bryan Leuenberger   Austin, TX 221765   Team Hotel San Jose
14 Wayne Strohman   Wichita Falls, TX 208430   Wichita Falls Bicycling Club
15 David Preston   Lubbock, TX 218036   Chaparral Cycling Club
16 Michael Steeves   Garland, TX 72640   Mirage
17 Donald Smith   Austin, TX 202489   Team Hotel San Jose
18 Thomas Carter   San Antonio, TX 220200   Unattached
19 Richard Ballou   Dallas, TX 89523   Matrix Cycle Club
20 Rodney Slaton   Midland, TX 156230   Permian Basin Bicycle Assoc
21 Kevin Urbanczyk      
22 Pete Morawiec   San Antonio, TX 242981   Unattached
23 Patrick Dow   Las Vegas, NV 215927   Unattached
24 Roy Cason (1 - Cat5)   Midland, TX 165023   Permian Basin Bicycle Assoc
25 Paul Marabito   Savage, MN 209198   Old Tascosa Cycling
26 Gary Woolfolk   Dallas, TX 195832   Mirage
27 Robb Nixon   El Paso, TX 242516   Unattached
28 Kirk Brogdon   San Antonio, TX 141569   Permian Basin Bicycle Assoc
29 Bryon Cheatham (2 - Cat5)   Midland, TX 243171   Permian Basin Bicycle Assoc
30 Joel Cunningham      
31 Tim Barrow      
32 Alan Tennant      
33 Andrew (Drew) Tucker   Richardson, TX 145515   Matrix Cycle Club
34 Gary Obernolte   Austin, TX 59979   REI Austin Cycling Team

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jason Kinman   Odessa, TX 223075   Permian Basin Bicycle Assoc
2 Adrian Snell   Houston, TX 232028   Unattached
3 Tim Pletcher   Austin, TX 216259   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
4 Scot Morris   Brownwood, TX 240855   Unattached
5 Daryl Laney   Trophy Club, TX 243832   Unattached
6 Jason Farrar   Austin, TX 235043   360 Cycleworks Inc
7 David Arringdale   Louisville, KY 236668   Unattached
8 Frank Palmieri   Hampton, VA 241682   U of Texas Cycling Club
9 Morris Camp   San Antonio, TX 237503   Unattached
10 Steven Guzman   Austin, TX 235059   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
11 Evan Lambert   Austin, TX 239971   360 Cycleworks Inc
12 Michael Hall   Austin, TX 219616   Unattached
13 Todd Lafleur   Wylie, TX 238163   Plano Athletic Cycling Club/PACC
14 Paul Janko   Corpus Christi, TX 156925   Unattached
15 Scott McMillian   Shavano Park, TX 213599   Unattached
16 Jeremy White   San Antonio, TX 239829   Permian Basin Bicycle Assoc
17 Jeremy Hill   San Antonio, TX 244253   Unattached
18 Maurice East   San Antonio, TX 218497   Bicycle Heaven Racing Club(BHRC)
19 Spencer Litzenberger      
20 Seth Mase   Austin, TX 222514   360 Cycleworks Inc
21 Stephen Dodd   Midland, TX 224882   Permian Basin Bicycle Assoc
22 Ben Zesch   Seattle, WA 206478   Team Hotel San Jose
23 Lemmie White   Fort Worth, TX 218844   Team Bicycles Inc.
24 Harry Carroll   Austin, TX 238248   Tsunami Cycles
25 Amos Meyers      
26 James Dykes   Keller, TX 236891   Team Bicycles Inc.
27 Chad Musgrove   Round Rock, TX 240850   REI Austin Cycling Team
28 Duane Nagel   Lakewood, CO 231609   Ciclismo SA
29 Jordan Merson   San Antonio, TX 220802   Ciclismo SA
30 Mark Yuhas      
31 Fankie Benitez      
32 Scott McPeek   Austin, TX 241926   REI Austin Cycling Team
33 edward moore   Austin, TX 239580   360 Cycleworks Inc
34 Carlos Franco   Round Rock, TX 239859   Tsunami Cycles
35 Conrad Hermosillo   Fort Worth, TX 218754   Unattached
36 Andrew Hoffman   Houston, TX 222097   360 Cycleworks Inc
37 Gary Luce      
38 Travis Perlman   Austin, TX 235399   Unattached
39 Sebastian Villava      
40 Doug Randel      
41 John Morlock      
42 Juan Briano      

Men - Master - MR - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kelly Brown   Midland, TX 126012   Colavita Racing Inc.
2 John Woodson   Argyle, TX 187822   Colavita Racing Inc.
3 B Scott Eager   North Richland, TX 207677   Moritz Chevrolet Cycling
4 Will Visser   Austin, TX 49892   Team Brain & Spine/Chann McRae Cycling
5 Patrick McGrath   Spring Branch, TX 23500   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
6 Frank Kurzawa   Austin, TX 66479   Violet Crown Sports Assoc
7 Scott Bennett   Southlake, TX 214742   Colavita Racing Inc.
8 James Schroeter   Longmont, CO 31808   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
9 Richmond Frasier   Boerne, TX 58520   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
10 Michael Springborn   San Antonio, TX 40683   Solar Eclipse
11 Larry Price   Mckinney, TX 28693   Team Bicycles Inc.
12 Edward Solis   San Antonio, TX 65416   Ride Away Cycling Club
13 Chad Christian   San Antonio, TX 91475   Unattached
14 Brad Limmer   San Antonio, TX 178200   Solar Eclipse
15 Oscar Acosta      
16 Juan Carillo      
17 Kenneth Ciolli   San Antonio, TX 48671   Unattached
18 Richard Miller   Dallas, TX 113870   Team Bicycles Inc.
19 Marco Chalaby   San Antonio, TX 168408   Unattached

Men - Master - MR - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Phillip Sladek   Dallas, TX 112803   Geri Atrix
2 L Scott Porter   Flower Mound, TX 28463   Matrix Cycle Club
3 David Fluchel   San Antonio, TX 189173   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
4 Joseph Howard   Dallas, TX 126617   Mirage
5 Thomas Bain   San Antonio, TX 45045   Geri Atrix
6 Michael Olstad   San Marcos, TX 45755   Geri Atrix
7 Graeme Mardon   Houston, TX 46383   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
8 Daniel Joder   Boulder, CO 17847   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
9 Timothy Arnold   Los Ranchos, NM 191657   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
10 Jeff Agee   Houston, TX 217805   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
11 Dana Chamness   Houston, TX 61039   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
12 James Greenawalt   Ganado, TX 186756   Southwest Cycling Club
13 Don MacNeil   Houston, TX 207067   Southwest Cycling Club
14 Ed Scardaville   Bellaire, TX 200568   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
15 Andy Orsa   Belleville Il 227944   Chaparral Cycling Club
16 Scot Orgish   Houston, TX 58135   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
17 James Quinn   Houston, TX 99352   Southern Elite
18 Michael Haney   Austin, TX 45425   Violet Crown Sports Assoc
19 Oscar Gonzalez   San Antonio, TX 170383   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
20 Terry Dupler   Houston, TX 177060   Team Tilson Homes
21 Dan Lundeen   Houston, TX 231659   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
22 R Kim Wrinkle   Cedar Park, TX 227579   Violet Crown Sports Assoc
23 Thomas Linehan   Austin, TX 175556   Violet Crown Sports Assoc
24 Fred Kruse (1 - Cat5)   Dallas, TX 241476   Mirage
25 Pete Kelly   Dallas, TX 187584   Mirage
26 Dennis (Andy) Oliver (1 - Cat3)   Austin, TX 204238   Team Hotel San Jose
27 Richard Hall   Austin, TX 210488   Violet Crown Sports Assoc
28 John Colburn   Lubbock, TX 154892   Permian Basin Bicycle Assoc
29 James Ruberti   Houston, TX 221219   Southern Elite
30 Jaime Gandara   El Paso, TX 130310   NMBRA (New Mexico Bicycle Racing Assoc)
31 Norberto Valdes   The Woodlands, TX 176030   The Woodlands Cycling Club
32 Eric Jordan   New Braunfels, TX 18277   Lone Star Racing Club
33 David Gardner   Odessa, TX 56590   Permian Basin Bicycle Assoc
34 Michael Mathis      Permian Basin Bicycle Assoc
35 David Wolfe   Austin, TX 38782   Violet Crown Sports Assoc
36 Frank Yang   Houston, TX 165413   Southwest Cycling Club
37 James Green (2 - Cat5)   Midland, TX 243240   Unattached

Men - Master - MR - 55-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Allen   College Station, TX 46371   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
2 Joe VanArsdall   San Antonio, TX 51727   1st Community Bank/Joe's Pro Bikes
3 Mickey Allen   Midlothian, TX 1426   Matrix Cycle Club
4 Scott Sanford   Odessa, TX 189707   Permian Basin Bicycle Assoc
5 Herb Feins   Houston, TX 102797   Southwest Cycling Club
6 Charles Jones   Lubbock, TX 58753   Permian Basin Bicycle Assoc
7 John Roberts   Houston, TX 231248   Violet Crown Sports Assoc
8 Ken Pittaway (1 - Cat3)   Midland, TX 28236   Permian Basin Bicycle Assoc
9 Thomas Geehan   Houston, TX 196557   Southwest Cycling Club
10 Stephen James   Austin, TX 55172   Violet Crown Sports Assoc
11 Lynn Cornett   Brownwood, TX 55569   Violet Crown Sports Assoc
12 Steve Betton   Midland, TX 55698   Permian Basin Bicycle Assoc
13 Andre Masseau      
14 John Jones (1 - Cat5)   Bellaire, TX 244624   Unattached

Men - Master - MR - 65-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Skip Sparry   Plano, TX 46768   Matrix Cycle Club

Men - Junior - JR - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Broday Walker   Wichita Falls, TX 218248   Matrix Cycle Club
2 Draye Redfern   Austin, TX 204553   Mirage
3 Andy Orsa   Lubbock, TX 227946   Chaparral Cycling Club
4 John Bonewitz   Grapevine, TX 232744   Moritz Chevrolet Cycling
5 Philip Miller   Plum, TX 174360   Team Bicycles Inc.
6 Ryan Smith   Austin, TX 219781   Team Hotel San Jose
7 Eric Moscorro      
8 Jack Clarke   San Angelo, TX 220737   Permian Basin Bicycle Assoc
9 Ben Singletary   Clovis, NM 198101   Permian Basin Bicycle Assoc
10 Trevor Anderson   Odessa, TX 211393   Permian Basin Bicycle Assoc

Women - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Allyson Brandt (1 - Cat1)   Georgetown, TX 204577   Team ConexTrain
2 Julianne Fiocca   Austin, TX 202459   Team ConexTrain
3 Elizabeth Allen   New Braunfels, TX 201610   Team Joy Rides/Austin Flyers
4 Daniela Gandara   Alhambra, CA 205934   
5 Laura Meichan   Cypress, TX 204643   Northwest Cycling Club/Alkek Velodrome
6 Katherine Sherwin (2 - Cat1)   West Lake Hills, TX 161129   Victory Cycling
7 Shontelle Gauthier   Austin, TX 80726   Team Joy Rides/Austin Flyers
8 Jennifer Buntz   Albuquerque, NM 46309   White Mountain Road Club
9 Helene Carabin   Nichols Hills, OK 189404   B1Rocks
10 Daniele Staskal   Austin, TX 194815   Team Joy Rides/Austin Flyers
11 Audrey Carmical   Austin, TX 209893   Team Joy Rides/Austin Flyers

Women - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Teresa Newman   Midland, TX 207240   Permian Basin Bicycle Assoc
2 Melissa McWhirter   Scottsdale, AZ 223966   Strada Racing Club
3 Josephine Nelson   Lakewood, CO 225188   Unattached
4 Paula Higgins   Albuquerque, NM 16133   White Mountain Road Club
5 Kim Ciolli   San Antonio, TX 210485   Solar Eclipse
6 Shelly Campbell   San Antonio, TX 211796   Solar Eclipse
7 Melissa Brown   Austin, TX 201389   Team ConexTrain
8 Sheila Zainfeld   Richardson, TX 202264   FCS Cycling Club
9 Kristen Andreasen   Houston, TX 216725   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Wendy McPeek   Austin, TX 238653   Team Joy Rides/Austin Flyers
2 Tiffany Stewart   Grapevine, TX 218891   Wichita Falls Bicycling Club
3 Kimberly Wilson   Austin, TX 148427   Team Joy Rides/Austin Flyers
4 Peg Fontello   Wilmington, DE 193373   Team DRT/Deep Blue
5 Brigitte Jordan   Dallas, TX 186365   Colavita Racing Inc.
6 Elizabeth Ayarbe      
7 Brenna Wozniak   Fort Collins, CO 243858   Unattached
8 Monica Munsey   Rural Hall, NC 225125   Gulf Coast Cycling Association-Bikesport
9 Helen Tarr   Houston, TX 232151   Unattached
10 Tammy Thompson   Austin, TX 239525   Team Joy Rides/Austin Flyers
11 Lacey Simpson   Austin, TX 234156   Unattached
12 Toni Lamb   Dallas, TX 237015   Colavita Racing Inc.
13 Donna Jaklich      
14 Kathryn Chase      
15 Jennifer McGalliard      
16 Kim Barnett   Austin, TX 209509   Team Joy Rides/Austin Flyers
17 Chelsea Dodds   Cleburne, TX 199778   Moritz Chevrolet Cycling
18 Terri Cason   Midland, TX 165022   Permian Basin Bicycle Assoc

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUORESpySierra NevadaUSACDFBonk BreakerShimanoOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee