Race Results for
Iron Horse Bicycle Classic-USCF
Durango, CO
(Event Information)
This is a non-competitive event
Road Race on 05/29/2004

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Taylor Shelden      Century-tel
2 Mitchell Peterson   Salt Lake City, UT 192669   Devo - Balance Bar
3 Ian Burnett   Durango, CO 191725   Durango Cyclery
4 Kevin Soller      CenturyTel
5 Joshua Smith      Centurytel
6 Braden Bingham   Longmont, CO 163524   Centurytel
7 Aubrey Miller      Peloton Cycles
8 Andrew Wait      
9 Travis Enmon      
10 Nick Certeza      CenturyTel/VRAD
11 Alex Howard      
12 Ben Tyson      
13 Trevor Bell      
14 Benjamin Kraushaar      Durango Wheel Club
15 Kyle Horn      

Men - Master - MR - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christopher Seldin      Aspen Cycling Club
2 Scott Bartel      CenturyTel
3 Kurt Nilsson      Intermountain Orthopaedics
4 Paul Ruhling      DWC
5 Andrew Adamowski      honey stinger
6 Jeff Cospolich      Great Adventure Sports
7 Tom Ober      
9 Christopher Henderson      
10 John Deibert      
11 Steven Rane      
12 Kevin Thomas      
13 Michael Rupert      
14 Rick Joos      
15 Justin Drummond      RGRT
16 John Jordan      
17 Jason Quenzler   Durango, CO 82358   
18 Roy Pickavance      CenturyTel
19 Michael Taylor      N/A
20 Ryan McFarling      
21 Richard Biocca      
22 Sampson Bruesewitz      Red Hook / Turin
23 Christian Garlapow      CenturyTel
24 Loren Hatler      
25 Scott Hoffman      
26 Lloyd Ellis      NM Velo Sport
27 David Narajaowski      
28 Jonathan Thompson      Silverton Cycling Society
29 James Daus      
30 John Twa      Louisville Velo Club
31 Brian Smith      
32 Andrew Slayton      
33 Tim Gabelson      Ruby Canyon Cycles
34 Eric Selekof      
36 Andrew Reichert      
37 Jon Marsh      
38 Matthew Leo      Heavy Metal
39 Nathan Franke      
40 Timothy Marek      
41 Chad Carl      
42 Dylan Johns   Aspen, CO 82369   UTE CITY CYCLES
43 Joshua Burkman      Oval Concepts
44 Mark dowdy      Focus Fitness
45 Patrick Morrissey      
46 Chris Wulfert      
47 Matthew Gavin      
48 Paul Brett      
49 Arin Benjamin      
50 Michael Mougin      
51 Scott Demel      CRCA / Brooklyn Velo Force
52 Peter Stricker      
53 Alex Homaechevarria      Intermountain Orthopaedics
54 Jeremy Allen      Colorado Velo/Denver Spoke
55 Bradley Clark      
56 Travis Keeley      
57 Robert Wuebker      Contender Bikes
58 Greg Theobald      
59 Michael Davenport      Durango Wheel Club
60 Sven Brunso      
61 Michael Kinlein      
62 John Tompkins      
63 Herman Rodriguez      

Men - Master - MR - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charles Shaw      durango wheel club
2 Michael Scanlon      Hub of Aspen
3 John Haggerty      
4 David Bott      
5 Tom Koenig      Klein/WRC
6 ted macblane      hub of aspen
7 Ken Armstrong      
8 Joel Bratsch      
9 Chris Latshaw      Durango Wheel Club
10 Brett Sublett      
11 Brad Fink      Simple Green/Mazda
12 Todd Hopgood      Paragon Ski and Sport/Telluriders
13 Ken Golden      Durango Wheel Club
16 David Grant      
17 Brad Mosier      
18 Lance Miller      Jamba Juice / Fuji
19 Shawn Barr      Porcupine/Contender Bicycles
20 Geoff Mather      NMVS
21 Chris Peterson      
22 Lee Roufa      Moots
23 Doug Thormahlen   Parker 189361   Team Mobile Cyclery
24 Spencer Compton      
25 David Borchers      
26 Andrew Mapes      DWC
27 Mark Dick      
28 Chris Grotefend      
29 Joseph Kenworthy      Wheel Club
30 Rodney Wilson      
31 Eric Olson      
33 Michael Ben-Horin      
34 Eric Tostrud      St. Paul Bicycle Racing Club - Grand Per
35 Christopher Weber      
36 Geoff Hickcox      
37 Brad Price      Team Telluride
38 Dave Twinam      ICCC
39 Olan Young      
40 Aaron Tomasi      Flag Velo
41 Daniel Santopietro      
42 Lance Webster      Durango Wheel Club
43 Stuart Walsworth      
44 Doug Hammond      The Naked Romeros
45 Pieter Schouten      Jamba Juice
46 Brian Moffett      
47 Stephen Mabry      
48 Robert Milofsky      
49 Raymond Jarrosak      
50 Alec Uitti      GsBoulder
51 Francis Duckworth      
52 Bob Prieto      
53 Geoffrey Craig      
54 Daniel Aldred      
55 William Gattis      
56 Darrin Lester      
57 Lon Wilkinson      
58 Sean Clifford      
59 Bill Harms      
60 James Jorgensen      
61 Nick Piazza      
62 David Kilmoyer      
63 Travis Oliger      GARRHS/ DWC
64 David Maier      
65 Clint Mercer      
66 John McCarey      

Men - Master - MR - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mitch Carrier      DWC
2 Carman Espinoza      Porcupine - Contender
3 Robert Dwyer      
4 Craig Hofer   Littleton, CO 47071   
5 Brent Peacock      Teton Cycle Works
6 daniel miller      Cycles Veloce
7 Michael Freeburn      
8 Joe Ehasz      NM Sports and Wellness
9 Peter Ismert      Lakewood Racing Team
10 Joe Burtoni      DWC
11 Kevin Shelden      Great Adventure Sports
12 Greg Hughes      
13 Andrew Ferguson      
14 Victor Rudolph      
15 Mike Moher      Beaver Creek Resort Co
16 Kurt Magsamen      
17 Dan Knight      
18 Chris Law      Garden of the Gods Breakfast Club
19 Rick Seaborn      
20 David Urbom      
21 Peter Tempest      Unattached
22 Paul Jackson      
23 Jon Love      the kind cyclist
24 Deck Shaline      DWC
25 Chip McRight      Durango Wheel Club
26 Dan Meister      
27 Curtt Ammerman      
28 Dan Arnold      
29 David Lever      Century Tel
30 William Bock      DWC
31 Stephen Carr      none
32 Robert Roth      Pikes Peak Velo
33 Javier Rojas      
34 Robert Miskowitch      Pikes Peak Velo Racing
35 Wayne Strishock      
36 Michael Brittingham      
37 Adam Feerst      
38 David Podva      
39 John McManus      Durango Wheel Club
40 Jeff Recker      
41 Thomas Smith      
42 Peyman Razifard      
43 Kevin Brown      New Mexico Velo Sport
44 David Duckworth      
45 Jim Dunlap      Trek/VW - JDR
46 Michael Hogue      
47 Jake Dominy      
48 Steve Loyd      
49 Austin Weiss      
50 Mike Fratrick      
51 terry schreck      
52 Drew Shaw      Novara
53 Roger Knight      
54 Glenn Johnson      unattached
55 Mike Steckbeck      Ochsner
56 Aaron Countryman      
57 John Wilger      focus fitness
58 Pete Turner      
59 Erich Ewy      Landis/Trek/VW
60 Mark Bingham      Running w/ Scissors
61 Mark Alvarez      unattached
62 Gordon Fletcher      
63 Ken Gant      Rio Grande Racing Team
64 Brian Newton      
65 Jim Mackay      The Launch Factory
66 Darryl Smith      Internatl Christian Cycling Club
67 Dennis Beaver      
68 Liam Murphy      
69 Oswald Zaayman      
70 Jon Farinholt      
71 Larry Price      Bicycles Inc./TREK
72 Craig Brossman      
73 Michael KALLAL      unattached
74 Scott Zink      
75 Greg Berlind      
76 Steven Hughes      
77 Timothy Jensen      Raceframes/Country Pedaler
78 Graydon Yatabe      

Men - Master - MR - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jimi Gibson      cycles veloce/simple green
2 Mike Slattery      Olev Rapido
3 Mike Danaher      COBRAS
4 Leo McCarthy      
5 Richard Verderame      NM Velosport/NMHeart Institute
6 Greg Brumley      SLVCC
7 Gary Neben      Simple Green/CV
8 Bill Kellagher      SimpleGreen/CV
9 Mario Plaza      Simple Green/CV
10 Bill Lantz      
11 Timothy Crossen      Front Rangers Cycling Club
12 Daniel File      
13 Daniel Kelly      Sports&Wellness
14 Keith Sanders      Grand Sports King of the Rockies
15 Stephen Parziale      
16 Gregory Florez      Mi Doule
17 Andy Hornbaker      Pikes Peak Velo
18 Kevin Redig      Desert Wheel Club
19 Eric Lundberg      
20 John Knopf      Team Evanston
21 Brian Gronert      none
22 John DeSisto      
23 Paul Reich      
24 Dan Grygier      Lakewood
25 Will Herz      
26 Randy Bartel      Garden City Bicycling Club
27 Doug Forsha      
28 Robin Hunt      Colorado Velo
29 Toni Daranyi      Paragon Telluriders
30 Bill Crossman      
31 Jeff Schloss      
32 Gerry Geraghty      Fort Lewis College
33 Chris Cerruti      Cal Giant Cycling
34 Rick Mull      
35 Scott falkner      NM Sports & Wellness
36 Michael Szabo      
37 Bill Mills      Peak Racing/Red Rocks Velo
38 Edward Cortright      Mobile Cyclery
39 William Pearson      
40 Paul Whistler      
41 Christopher Rossow      bikestop colorado springs
42 Jim Barnes      
43 Steve Lamont      
44 Richard Smith      dragon sheet metal
45 Gregory Gerwin      NM Velosport
46 John Boland      Ochsner
48 Jeff Whitcock      West Slope Red Rock Riddere
49 Jim Casey      
50 David Salter      
51 John Barvik      east side wheel men
52 Ken Gauthier      
53 Keith Baker      
54 Arn Menconi      Beaver Creek
55 Lee Schelonka      
56 Craig Campbell      Durango Wheel Club
57 Doug Johnston      Grand Lizard Tours
58 Jim Dickson      
59 Denny Runck      
60 PAUL DIGNAN      AZPHALT RACING
61 NICK PALMER      DURANGO WHEEL CLUB
62 Jan Stahl      
63 Ricky Garcia      TuneUp
64 Robert Legault      
65 Mark Leininger      Mountain Sports
66 Matthew Kraushaar      
67 Matthew Grainger      
68 Steven Baca      
69 Bill Tyson      
70 mike young      
71 John Pryor      
72 James Douglass      Pinnacle Peak Cyclery
73 simon trevena      
74 Rick Kern      
75 Bryan Dear      
76 Karl Garling      
77 Eric Stavoe      
78 James Horn      
79 James Bittel      Unattached
80 Anthony Geller      
81 Daniel Scroggin      Scroggy
82 Mark Lucas      

Men - Master - MR - 50-54

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dawes Wilson      
2 Rick Montgomery      Binghams Northshore
3 Michael Ernst      
4 Hal McLean      Durango Wheel Club
5 Chris Miller      
6 Michael Jones      Team Rhino
7 Mike Endicott      
8 Dwight Hibdon      Park City Cycle Club
9 Geoffrey Ames      
10 Nathaniel Cobb      Team Ochsner
11 Thomas Pulaski      Tune-Up
12 David Balaban      Simply Fit
13 Michael MacDonald      
14 Tom Bower      Porcupine/Contender
15 Bill Peterson      Revolution Sports
16 Clifford Stoller      University of NH
17 Hector Leyba      Pikes Peak Velo
18 Bill Baughman      Dogs At Large Velo
19 Robert Dustin      
20 Fritz Diether      Pomme-Frites
21 John Holder      
22 Reed Pike      
23 Al Naudin      
24 Michael Shainline      
25 Rick Foutch      
26 Michael Shasberger      SEAR-Continental Homes Campus Cycles
27 Bruce Honisch      
28 David Thomson II      None
29 Grant Richards      
30 Wilhelm Solenthaler      
31 Robert Crouch      Colavita-Bolla Taos
32 Terry Akins      LVC
33 Bruce Liddiard      
34 Norman Bardeen      
35 PATRICK NAUGHTON      
36 Monty Moore      none
37 Alex Maslanka      
38 Michael Pionkowski      
39 John Warning      n/a
40 Gary Pallaoro      
41 Tom Cohn      
42 James Wilkens      
43 Ken Stone      
44 Kevin Skelly      

Men - Master - MR - 55-59

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
45 Greg Farley      
46 John Phillips      
47 Jeffrey Warren      
48 Bob Rubino      Louisville Cyclery
49 James Sher      Durango Cyclery
50 Tom Spross      NM VeloSport / NMBRA
51 Neil Cleaves      
52 John Belcher      Team Novara
53 Steve Tiles      
54 Jack Groves      NMVS/Heart Hospital of NM
55 Robert Havrda      durango wheel club
56 Bill Connelly      
57 Michael Miller      
58 Ron Dent      
59 Larry Jones      
60 Tomas Duran   Pueblo, CO 200024   Pikes Peak Velo
61 Ed Chamberlin      
62 Richard Bagienski      DWC
63 John Burris      Louisville Velo Club
64 Gary Masner      
65 Tom Young      
66 Perry Moyle      
67 Don Powell      

Men - Master - MR - 60-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tommy Thomas      
2 Don Mapel      
3 Fitzhugh Rollins      goat head velo
4 Tony Heacock      Durango Wheel Club
5 William Prakken      
6 Richard Gilpin      
7 Jim Blankenship      
8 Keith Paris      
9 Walt Axthelm      Durango Wheel Club
10 David Bickel      
11 James Burpee      n0ne
12 Robert Mann      
13 Lawrence Kokesh Sr.      
14 Kenneth Muskopf      
15 Larry Fitzpatrick      
16 Simeon Cook      none
17 William Brewer      None

Men - Pro/Cat 1/2

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Moninger      HealthNet/Maxxis
2 Drew Miller      White Mountain Road Club
3 Ned Overend      Specialized
4 Cody Peterson      AST/3D Racing
5 Michael Carter      Colorado Velo
6 Mitch Moreman      Hassle Free Sports
7 Jay Henry      Durango Coca-Cola
8 Travis Brown      
9 Alex Hagman      FORT FRAMES/SMITH
10 Jimi Mortenson      Specialized/Vail/Beaver Creek
11 Dan Bowman      TIAA CREF/5280
12 Ian Stanford   White Bear Lake, MN 175718   Nature Valley/Penn Cycle
13 Eric Jones      Biogen/Idec
14 Tom Zirbel      
15 Frank Mapel      
16 Nick Gould      Santa Cruz Bicycles
17 Todd Gogulski      NM Bike N Sport/VDN
18 Mark Copeland      
19 Damian Calvert      Cannondale/ Team Sol
20 Johan Levin      IMC-Print racing team
21 Jon Stierwalt      Team Rio Grande Racing
22 Ryan Hamity      RMCEF
23 Pete Dahle      unattached
24 Cale Redpath      
26 Mike West      
27 Joe Cooper      CO Velo/Denver Spoke
28 Jason Sager      Hotel San Jose
29 Erik Van den Akker      
30 Jason Spencer      No-Hair.com
31 Ben Duke      JDR-Trek/VW
32 Hugh Selby      Team Revolution Racing
33 Mike Wilk      Jamba Juice/Fuji
34 Caleb Thompson      PCW Cycling
35 Robbie Robinette      Hotel San Jose

Men - Cat 3

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Nydam      U/A
2 Alex Howes      TIAA-CREF/ 5280
3 Tane Hunter      
4 Dan Armijo      NMSW/Sportz Outdoorz
5 Trevor Krueger      KHSnm.com
7 Greg Lewis      505 Trek/howeystinger
8 Andrew Lee      Grand Sports King of the Rockies
9 Cody Stephenson      
10 Brady Kappius      TIAA-CREF/5280
11 Joshua Liberles      Colavita-Bolla Taos
12 Jarett Kennedy      
13 Daryl Dagel      
14 Michael Carroll      DWC
15 Keith Ashmore      DWC
16 Ryan Hamilton      team DEAN
17 Brent Winebarger      505-Trek/Honey Stinger
18 Jesse Rients      Nature Valley/Penn Cycle
19 Clifford Redig      Team Eclipse
20 David Harris      505 Trek/Honey Stinger
21 Miles Venzara      
22 Andy Riemenschneider      Velo Del Norte
23 Hal Clark      
24 Scott Guzman-Newton      Poison Spider Bicycles
25 Eric Neat      red rock racing
26 Dave Harber      Acmeracing.net
27 Casey Macniven      Necsa espoir elite
28 Barry Schmidt      
29 john sawasky      red rock racing
30 Juniper Hunter      Velo Del Norte
31 Brent Webb      ChristianCycling.com
32 adam plummer      pedal power
33 Zach Bingham      Vail- Go Fast
34 Sam Freeman      Acme racing.net
35 Anthony Farrar      NM Bike N Sport
36 Peter Rehn      
37 Matthew Breagy      
38 Adam Palmer      Vail- Go Fast
39 Mike Reyes      Jamba Juice
40 Todd Johnson      Boulder Couriers
41 Nick Cady      Louisville Velo
42 Jim Herbert      Jamba/Fuji
43 Mark Beaty      Swift Cycling
44 John Paul Robb      Vitamin Cottage
45 Chris DiBartolo      DEAN BIKES
46 Christophe Noel      
47 John Parker      NM Heart Hospital/NM Velo Sport
49 Robert Love      Denver/Boulder Couriers
50 George Burpee      unattached
51 Francisco Sotomayor      New Mexico Bike N Sport
52 Joe Sullivan      Vitamin Cottage Cycling Team
53 Thomas Francish      
54 Bruce Dunn      Tyson Racing
55 Bruce Gardner      Monte Vista Velo
56 David Gladstone      Trek Racing
57 Chip Chilson      Vitamin Cottage Cycling
58 Eric Lavigne      pedal power
59 Trent Stephens      
60 Stephen Boston      Vitamin Cottage Cycling Team
61 Edward Smith      gulf coast cycling association
62 Jerry Whitney      

Men - Cat 4/5

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Wade Newsom      Ajax Factory Team
2 Dan Dombroski      
3 Jonathan Garcia      Rocky Mounts
4 Nicolas Ramey      
5 Ethan Johnson      Balance Bar/Devo
6 Vincent Chavanon      
7 Stephen Beville      ECV
8 Casey Hill      CSU Triathlon
9 Daniel Murray      Paragon Ski & Sport
10 Kevin Flanagan      Colorado Velo / Denver Spoke
11 Chad McGlamery      team telluride
12 Kevin Witt      
13 Daniel Crane      CSUtri
14 Luke Jay      
15 Tim Hola      Timex
16 Walker Thompson      
17 Brian Murray      Southwest Velodrome Association
18 Scott Heinsius      
19 Brian Hetrick      Crazy Cat
20 Sean Borris      FLC
21 gardner catsman      
22 Kevin Koch      
23 Mike Armstrong      Aspen Velo
24 Chad Cheeney      
25 Steve Sharpe      CU
26 Steven DeRoma      NMBRA (SVA)
27 Eric Stradal      Durango Wheel Club
28 Jimmy Clarke      Gulf Coast Cycling Association
29 Mark Alderdice      Aspen Cycling
30 Ryan Kirchoff      Garden City Bicycle Club
31 Jason Cherry      SEAR
32 Jerry Long      Unattached
33 patrick romano      
34 Mark Horton      S.E.A.R.
36 Matt Schenk      
37 Greg Thomas      
38 Marty Golembiewski      
39 Michael Elmer      NM Velo Sport
41 Matthew Jones      Team Rhino
42 Stefan Griebel      
43 Warren Hire II      
44 James Wood      
45 Marc Jenkins      GGBC
46 Jonathan Jaecks      focus fitness
47 Joel Price      
48 James Barry      SEAR/Continental Homes/Campus Cycles
49 Alan Enos      Rocky Mt. Athletics
50 Peter Jensen      
51 Jason Katz      New Mexico VeloSport
52 Steven Ruskaup      Sear Continental Homes
53 Patrick Britton      
54 David Runkles      
55 Douglas Bellen      
56 John Simpson      
57 Matthew Jimerson      Jamba Juice
58 Chris Probst      Durango Wheel Club
59 Josh Henderson      
60 Dan Shelley      
61 Jonny Waldman      
63 Jeremy Kroto      
64 Mike Wardinsky      
65 Brandon Lundell      
66 Andy Rottman      
67 Nick Vandine      
68 Rick Miller      Porcupine/Contender
69 Todd Ousley      
70 Chris Kroto      
71 Stefan Chimoskey      
72 Alex Coleman      Kind Cyclist
73 Joel Vaughan      
74 Roland Lockard      
75 Edward-James Anderson      
76 Jason Sumner      VeloNews
77 James Becker      
78 Douglas Becker      
79 Jeffrey Sandoval      Velo de Animas
80 Michael Donegan      n/a
81 Jake Evans      
82 David Fraser      
83 Paul Long      Sticks and Stones
84 Scott Bristol      Lakewood Racing Team
85 Steven Gould      
86 David Konyndyk      
87 Andrew Scarborough      

Women - Junior - JR - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sabina Kraushaar      Durango Wheel Club Durango Cyclery
2 Maggie Casey      Durango Cyclery
3 Chantel Shoemaker      Ritchey Nova

Women - Master - MR - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mary Gonzales      Elam
2 Karen Thorpe      
3 Lyra Mooney      
4 Terri Walters      
5 Meghan Blades      
6 Alisabeth Thurston-Hicks      SEAR
7 Shannon Smith      
8 Jana Freeburn      
9 Erin Hagerty      
10 Kimmy Mahoney      PPC MItchum
11 Carolyn Feller      
12 Katie Grange      
13 Erika Lindholm      Rocky Mountain Road Club
14 Virginia Betty      
15 LYNN DABBOUS      
16 Christine Gould      
17 Kristin Carpenter-Ogden      
18 Holly Hagan      Durango Wheel Club
19 Denise Hackett      none
20 Jennifer Peterson      
21 Lisa Consiglio      
22 Meg Tomcho      
23 Jere Lester      
24 Sarah Marcikonis      Team BOB/New Belgium Brewery
25 Tracy Moore      
26 Kathy Stevenson      
27 Katrina Peterson      
28 Felice Daus      
29 Nicolette Zaayman      
30 Andrea Siener      Team BoB
31 Liz Lockette      
32 Kathleen Ebert      Velo Bella

Women - Master - MR - 40-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Linda Paris      Durango Wheel Club
2 Terryl Leroux      
3 Leslie Shainline      
4 annie bollinger      
5 Diane Shaline      DWC
6 Deb Wilson      flag velo
7 Martha Iverson      
8 Jo Burtard      Ochsner
9 Deirdre Garvey      
10 Debra Dunn      
11 Annie Fox      
12 Amy Solenthaler      
13 Kathy Turner      
14 Sarah Sumner      
15 Margo Seaborn      
16 Laura Dickinson      
17 Linda Herz      
18 Janet Kerby      Procon
19 Susan Prieto      
20 Cynthia Brossman      
21 Gina Doerner      
22 Ingrid DiPaula      none
23 Amy Milofsky      
24 Anna Hollowell      
25 Carolyn Wilber      
26 Sarah Cobb      Team Ochsner
27 Mary Kenary      
28 Debra Banks      

Women - Cat 1/2/3

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Irene Merier      
2 Sarah Tescher      3D racing
3 Teri Cady      Denver Spoke
4 Marisa Asplund      Fort Lewis College
6 Christy Kopasz      intermountain cycling organization
7 Karen Spory      Garden City Bicycling Club
8 CARLA FLORES      
9 Julie Emmerman      Epic Roots/Pearl Izumi
10 Alex Robinette      Team Hotel San Jose
11 Tiffany Pezzulo      missing link racing
12 Eszter Horanyi      University of Colorado
13 Robin Tiles-Fitzpatrick      DWC
14 Holly Marrs      New Mexico Velo Sport
15 Marlene Zuhl      Mountain Velo Cycling Team

Women - Cat 4

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sunny Gilbert      CU Tri Team
2 Carmen Small      
3 Sarah Warren      
4 Erin Treat      
5 Sydney Fuller      unattached
6 Cristen Malia      
7 McKenzie Martin      
8 Emily Summersett      Velo Bella
9 Ashleigh Martin      Colorado College/Unattached
10 Vanessa Menke      
11 Kelly Mouk      Velo Bella
12 Fanny Uphill      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOShimanoBonk BreakerCUORESierra NevadaUSACDFSpy
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee