Race Results for
Matt Wittig Memorial
Muskego, WI
(Event Information)
View By:
Criterium on 05/11/2013

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Masters Category 4/5 - 35+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1278.45 Lee Pier (1 - Cat4)   Madison Wi 377648  341 Brazen Dropouts
2287.10 Steven Sarver (1 - Cat3)   Milwaukee, WI 399875  359 Team Velocause
3295.75 Matthew Nitka (2 - Cat3)   New Berlin, WI 344292  704 CZ Velo
4304.40 Anderson Bortoletto (2 - Cat4)   Waunakee 393415  352 
5313.05 Patrick Streicher (3 - Cat3)   Menasha, WI 379308  360 
6321.70 William Burkholder (3 - Cat4)   Rockford, IL 296156  327 Team Mack
7330.35 Mark Elsdon (4 - Cat4)   Madison, WI 104671  700 Brazen Dropouts Cycling Team
8339.00 William (Tyson) Hausdoerffer (5 - Cat4)   Shorewood, WI 15440  334 KS Energy Services / Team Wisconsin
9347.65 Kurt Farrell (6 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 355538  348 Hampshire Cycle Club
10356.30 Matthew King (7 - Cat4)   Cedarburg, WI 383513  338 BELGIANWERKX
11364.95 Austin Hagerty (8 - Cat4)   Milwaukee, WI 350734  351 
12373.60 Peter Reinhard (9 - Cat4)   Greenfield 403770  333 
13382.25 John Grisa (10 - Cat4)   Brookfield, WI 244444  702 KS Energy Services / Team Wisconsin
14390.90 Steven Gilson (11 - Cat4)   Brown Deer, WI 392661  336 
15399.55 Aaron Baker (12 - Cat4)   Chicago, IL 397713  323 
16408.20 Robert Anderson (13 - Cat4)   Neenah, WI 380801  357 Diablo Cycling
17416.85 Daniel vanderWeide (14 - Cat4)   Madison, WI 393307  337 Flying Bobcats
18425.50 Robert Selberg (15 - Cat4)   Waukesha, WI 56130  707 KS Energy Services / Team Wisconsin
19434.15 Jason Bentley (1 - Cat5)   Madison, WI 379114  332 
20442.80 Lee Sensenbrenner (16 - Cat4)   Madison, WI 295615  708 Brazen Dropouts Cycling Team
21451.45 Derek Moran (17 - Cat4)   Eden, WI 389934  326 Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
22460.10 Jason Balden (18 - Cat4)   Hales Corners, WI 366934  701 KS Energy Services / Team Wisconsin
23468.75 Andrew Kenth (19 - Cat4)   Franklin, WI 368502  705 LAPT CC
24477.40 Michael Gundrum (2 - Cat5)   Colorado Springs 385814  324 
25486.05 James Winner (20 - Cat4)   Muskego, WI 232767  340 LAPT CC
26494.70 Todd Strehlow (3 - Cat5)   Thiensville, WI 250042  339 Team Extreme
27503.35 Bruce Peltier (4 - Cat5)   Hartland, WI 230070  331 
28512.00 Rit Booth (21 - Cat4)   Milwaukee, WI 51735  346 Hampshire Cycle Club
29520.65 Bradley Byrge (22 - Cat4)   Menomonee Falls, WI 93230  706 
30529.30 David Nelson (23 - Cat4)   Cedarburg, WI 274913  355 Team Extreme
31537.95 Michael Duschak (24 - Cat4)   Madison 225961  329 
32546.60 Gary Johnson (25 - Cat4)   Shorewood, WI 342510  345 Hampshire Cycle Club
33555.25 Peter Ackermann (5 - Cat5)   Whitefish Bay Wi 385963  335 
34563.90 Bryan Wazbinski (26 - Cat4)   Milwaukee 311319  356 Hampshire Cycle Club
35572.55 Stephen Bloch (6 - Cat5)   Thiensville, WI 382395  328 Team Extreme
36581.20 Otley Freymiller (27 - Cat4)   Deerfield, WI 381981  354 
37589.85 Steven Kuphal (7 - Cat5)   Fond Du Lac 394936  342 
DNF Mark Barrette (Cat4)   Beaver Dam, WI 106934  349 
DNF Thomas Hooyer (Cat4)   Shorewood, WI 196544  703 Trek Midwest Team

Men - Masters Category 1/2/3 - 35+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1112.34 Mike McKenna (1 - Cat1)   Richfield, WI 50145  274 Hollander RDC
2118.90 Ryan White (1 - Cat2)   Grafton, WI 201290  281 Team Velocause
3125.46 John Voigt (2 - Cat2)   Oconomowoc, WI 53599  269 Lakes Area Physical Therapy
4132.02 Doug Bailey (3 - Cat2)   Elkhorn, WI 212426  253 Trek Midwest Team
5138.58 Gene Tolli (4 - Cat2)   Albany, WI 83764  270 
6145.14 Andrew Feuersthaler (5 - Cat2)   Milwaukee, WI 288083  259 Team Velocause
7151.70 Jeffrey Bannink (2 - Cat1)   Shorewood, WI 2499  278 Type One United
8158.26 Alan Krueger (6 - Cat2)   Menomonee Falls, WI 129126  261 KS Energy Services / Team Wisconsin
9164.82 Chris Zugel (7 - Cat2)   Sheboygan, WI 126305  285 Team Velocause
10171.38 John Van Susteren (8 - Cat2)   Mukwonago, WI 208025  265 LAPT CC
11177.94 Chia Kung (3 - Cat1)   Fox Point, WI 112676  263 Team Velocause
12184.50 Michael Mayer (1 - Cat3)   Deforest, WI 119121  273 Trek Midwest Team
13191.06 Doug Wambach (9 - Cat2)   Menomonee Falls, WI 263312  268 KS Energy Services / Team Wisconsin
14197.62 Michael Klapperich (10 - Cat2)   Fond Du Lac, WI 246141  276 LAPT CC
15204.18 David Jablonowski (4 - Cat1)   Glendale, WI 47846  275 Hollander RDC
16210.74 William Ochowicz (5 - Cat1)   Pewaukee, WI 101140  255 ISCorp Cycling Team
17217.30 Tedd Jacobson (2 - Cat3)   Pewaukee, WI 161238  262 KS Energy Services / Team Wisconsin
18223.86 Doug Zell (11 - Cat2)   Chicago 392104  252 
19230.42 N/A (12 - Cat2)   Milwaukee, WI 81296  256 Hampshire Cycle Club
20236.98 Rick Flayter (13 - Cat2)   Waukesha, WI 200716  257 
21243.54 Samuel Tobias (14 - Cat2)   Fond Du Lac, WI 183996  267 ISCorp Cycling/NCSF
22250.10 Glen Stroik (3 - Cat3)   Franklin, WI 258547  277 KS Energy Services / Team Wisconsin
23256.66 Eric Brandt (4 - Cat3)   Mukwonago, WI 340300  258 KS Energy Services / Team Wisconsin
24263.22 Robert Schrank (15 - Cat2)   Gurnee, IL 118745  283 Type One United
25269.78 Mark Hughes (16 - Cat2)   Waukesha, WI 56093  272 CZ Velo
26276.34 Briant Kelly (5 - Cat3)   Whitewater, WI 313798  271 KS Energy Services / Team Wisconsin
27282.90 John Brown (6 - Cat3)   Stevens Point, WI 279991  266 Team Wheel & Sprocket
28289.46 Delfino Parra (6 - Cat1)   Libertyville, IL 109946  280 Team Wisconsin
29296.02 Chris Burns (7 - Cat3)   Hartland, WI 276115  254 
30302.58 Matthew Yeakey (17 - Cat2)   Shawano 110582  264 Colavita Racing
31309.14 Howard Smith (18 - Cat2)   Batavia, IL 84066  286 Van Wagner Racing
32315.70 David Klumpp (8 - Cat3)   Whitefish Bay, WI 114127  279 CZ Velo
33322.26 Gregg Coroleuski (9 - Cat3)   Pewaukee, WI 49090  260 LAPT CC
DNF Jason Kayzar (Cat3)   Brookfield, WI 287672  251 KS Energy Services / Team Wisconsin
DNF Christopher Barton (Cat3)   Madison, WI 211173  282 KS Energy Services / Team Wisconsin

Men - Masters Category 3/4 - 35+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1187.02 Grzegorz Monko (1 - Cat3)   Buffalo Grove, IL 381944  960 WDT-Allvoi International Cycling Team
2193.32 Ross Giese (2 - Cat3)   Lake Geneva, WI 248274  963 Team Velocause
3199.62 Eric Brandt (3 - Cat3)   Mukwonago, WI 340300  968 KS Energy Services / Team Wisconsin
4205.92 Chris Burns (4 - Cat3)   Hartland, WI 276115  934 
5212.22 Michael Froh (1 - Cat2)   Milwaukee, WI 172255  937 Team Velocause
6218.52 Russ Kempka (1 - Cat4)   Grafton, WI 344230  933 Team Extreme
7224.82 Grant Stevens (5 - Cat3)   Cedarburg, WI 125520  958 Team Extreme
8231.12 John Franceschi (2 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 62632  953 
9237.42 Todd Bugnacki (6 - Cat3)   Franklin, WI 81238  969 Team Velocause
10243.72 Briant Kelly (7 - Cat3)   Whitewater, WI 313798  956 KS Energy Services / Team Wisconsin
11250.02 Darin Chic (8 - Cat3)   Sussex, WI 229777  931 LAPT CC
12256.32 Rick Flayter (2 - Cat2)   Waukesha, WI 200716  964 
13262.62 William Burkholder (3 - Cat4)   Rockford, IL 296156  928 Team Mack
14268.92 Nathan Longley (9 - Cat3)   Brookfield, WI 239139  973 Lakes Area Physical Therapy
15275.22 William (Tyson) Hausdoerffer (4 - Cat4)   Shorewood, WI 15440  932 KS Energy Services / Team Wisconsin
16281.52 Randy King (10 - Cat3)   Oak Creek, WI 242470  939 LAPT CC
17287.82 James Mauck (11 - Cat3)   Cedarburg, WI 52687  936 Team Extreme
18294.12 Jeffrey Gantz (12 - Cat3)   Green Bay Wi 187394  946 Team Extreme
19300.42 James Broennimann (13 - Cat3)   Fox Point, WI 274295  974 Hollander RDC
20306.72 Tyson Beck (14 - Cat3)   Pewaukee, WI 62605  959 LAPT CC
21313.02 Scott Rice (5 - Cat4)   Hartland, WI 349616  965 
22319.32 Jarred Cassady (6 - Cat4)   Lakemills, WI 305157  941 Trek Midwest Team
23325.62 Kurt Farrell (7 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 355538  943 Hampshire Cycle Club
24331.92 Anderson Bortoletto (8 - Cat4)   Waunakee 393415  947 
25338.22 Voytek Glinkowski (15 - Cat3)   Buffalo Grove, IL 250244  975 WDT-Allvoi International Cycling Team
26344.52 Daniel vanderWeide (9 - Cat4)   Madison, WI 393307  935 Flying Bobcats
27350.82 Lawrence Stoegbauer (16 - Cat3)   Chicago, IL 249042  957 WDT-Allvoi International Cycling Team
28357.12 Gregg Coroleuski (17 - Cat3)   Pewaukee, WI 49090  977 LAPT CC
29363.42 Jeff Tumbleson (18 - Cat3)   Bristol, WI 59009  971 LAPT CC
30369.72 Michael Mayer (19 - Cat3)   Deforest, WI 119121  966 Trek Midwest Team
31376.02 Nathan Phelps (10 - Cat4)   De Pere, WI 272098  944 Big Ring Flyers
32382.32 Matthew Nitka (20 - Cat3)   New Berlin, WI 344292  951 CZ Velo
33388.62 McGee Young (21 - Cat3)   Milwaukee, WI 304978  961 Team Velocause
34394.92 Andrew Rossa (22 - Cat3)   Milwaukee, WI 69191  940 Team Extreme
35401.22 Quentin Gniot (23 - Cat3)   Green Bay, WI 293921  945 Big Ring Flyers
36407.52 Scott Moltzan (11 - Cat4)   Cedarburg, WI 350304  962 Team Velocause
37413.82 James Merrifield (24 - Cat3)   Janesville, WI 52315  929 Trek Midwest Team
38420.12 Steve Werner (25 - Cat3)   Sussex, WI 208604  970 Team Wisconsin
39426.42 James Buckley (26 - Cat3)   De Pere, WI 226361  976 Colavita Racing
40432.72 Wade Loberger (27 - Cat3)   Oshkosh, WI 114529  948 Team Wheel & Sprocket
41439.02 Jay Labecki (28 - Cat3)   Milwaukee, WI 20074  972 ISCorp Cycling/NCSF
42445.32 Richard Olson (29 - Cat3)   Milwaukee, WI 52494  967 LAPT CC
43451.62 Andrew Kenth (12 - Cat4)   Franklin, WI 368502  952 LAPT CC
DNF Gary Johnson (Cat4)   Shorewood, WI 342510  942 Hampshire Cycle Club
DNF Carl Pluim (Cat3)   Westminster, CO 240311  930 Sonic Boom Racing Team
DNF John Coyle (Cat4)   Whitefish Bay, WI 273929  938 Brazen Dropouts
DNF Patrick Streicher (Cat3)   Menasha, WI 379308  949 
DNF Thomas Hooyer (Cat4)   Shorewood, WI 196544  950 Trek Midwest Team
DNF Robert Garner (Cat3)   Sturtevant, WI 50337  954 V.C. Bikesport
DNF Robert Selberg (Cat4)   Waukesha, WI 56130  955 KS Energy Services / Team Wisconsin

Men - Junior 18 - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1316.94 Joseph Tarnowski   Milwaukee, WI 277170  427 ISCorp Cycling/NCSF
2359.33 Eric Paulos   Janesville 383953  430 Michael's Cycles Team
3401.72 Riley Hankes   New Berlin, WI 320456  429 Racers Against Childhood Cancer
4444.11 Jack Niewold   Madison, WI 403588  426 Junior Dropouts
5 Aldo Martinez     428 

Men - Junior 14 - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1342.45 Jake Tarnowski   Milwaukee, WI 306400  454 ISCorp Cycling Team
2370.93 Samuel Spende   Walworth, WI 388853  455 ISCorp Cycling Team
3399.41 Simon Jones   Milwaukee, WI 291893  461 ISCorp Cycling Team
4427.89 Alex Woyte   Milwaukee, WI 400606  457 Emery's Cycle
6484.85 Ian Tweedie   New Berlin, WI 377207  460 ISCorp Cycling/NCSF
7513.33 Nathaniel Osborne   Mequon, WI 379128  458 Team Extreme

Men - Elite Category 4/5 - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1220.63 Robert Gauss   Kenosha, WI 45366  88 
2233.77 Royce Breckon   Madison, WI 284293  85 KS Energy Services / Team Wisconsin
3246.91 Alexander Dorschner   Cedarburg, WI 379325  56 ISCorp Cycling/NCSF
4260.05 Tyler Stein   Fort Atkinson, WI 310045  71 
5273.19 Kevin Mulligan   Waukesha, WI 399918  54 Lakes Area Physical Therapy
6286.33 Simon Jones   Milwaukee, WI 291893  76 ISCorp Cycling Team
7299.47 Charles Hausman   Delafield, WI 401886  60 
8312.61 Austin Hagerty   Milwaukee, WI 350734  91 
9325.75 Tim Foltz   970-631-5434 361227  63 Brazen Dropouts
10338.89 Steven Gilson   Brown Deer, WI 392661  62 
11352.03 Peter Reinhard   Greenfield 403770  58 
12365.17 Raymond Pitzka   Grafton, WI 385571  86 Team Extreme
13378.31 Nathan Phelps   De Pere, WI 272098  74 Big Ring Flyers
14391.45 Matthew King   Cedarburg, WI 383513  64 BELGIANWERKX
15404.59 Isaac Olson   Wind Lake, WI 335520  80 
16417.73 Jadon Jaeger   Bayside, WI 344420  65 BELGIANWERKX
17430.87 Adam Zimmerman   Oak Creek, WI 301979  72 UW Whitewater
18444.01 Andrew Lowe   Fontana, WI 386730  59 Tread Head Cycling
19457.15 Peter Armstrong   Shorewood, WI 292708  69 Hampshire Cycle Club
20470.29 Peter Bock   Muskego, WI 311035  89 V.C. Bikesport
21483.43 Samuel Spende   Walworth, WI 388853  67 ISCorp Cycling Team
22496.57 Robert Sorenson (1 - Cat5)   Green Bay, WI 361260  75 Big Ring Flyers
23509.71 Ben Freas   Elkhorn, WI 338970  79 ISCorp Cycling Team
24 Mark Schindel     77 Big Ring Flyers
26549.13 Steven Kuphal (2 - Cat5)   Fond Du Lac 394936  68 
27562.27 Mark Barrette   Beaver Dam, WI 106934  73 
28575.41 Hugo Martinez (3 - Cat5)   Milwaukee, WI 404477  57 
29588.55 Felix Rosen (4 - Cat5)   Chicago 393687  61 xXx Racing
DNF Derek Moran   Eden, WI 389934  52 Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
DNF Joseph Mueller   Fond Du Lac, WI 257381  53 Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
DNF Maxx Hall   Niles, IL 297898  55 ISCorp Cycling Team
DNF Jacob Schilling   Racine, WI 255842  66 Team Mack Racing
DNF Joseph Tarnowski   Milwaukee, WI 277170  70 ISCorp Cycling/NCSF
DNF Eric Paulos   Janesville 383953  82 Michael's Cycles Team

Men - Category 3 - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1163.26 Jeff Chapin   Verona, WI 311570  310 Colavita Racing Inc.
2174.05 Michael Fioretti   Schaumburg Il 360847  330 Team Wisconsin
3184.84 Zachary Nehr   Whitefish Bay 267850  308 ISCorp Cycling/NCSF
4195.63 Matthew Kamphuis   Cottage Grove, WI 186054  324 Trek Midwest Team
5206.42 Andrew Hellpap   Belleville, WI 338786  314 Erik's Bike Club/Eriks Bike Shop
6217.21 Jesse Collins-Davies   Madison, WI 291555  315 Magnus
7228.00 Grzegorz Monko   Buffalo Grove, IL 381944  312 WDT-Allvoi International Cycling Team
8238.79 Ben Grabow   Madison, WI 254084  331 Brazen Dropouts Cycling Team
9249.58 Michael Swart   Madison, WI 377995  326 Great Dane Velo Club
10260.37 Joseph Tarnowski   Milwaukee, WI 277170  311 ISCorp Cycling/NCSF
11271.16 Tom Barry   Madison 378039  329 Great Dane Velo Club
12281.95 Nicholas Sabel   Ripon, WI 263354  322 Lakes Area Physical Therapy
13292.74 Josh Weis   Milwaukee, WI 348668  328 Colavita Racing Inc.
14303.53 Sanjay Ganju   New Berlin, WI 196060  325 Trek Midwest Team
15314.32 Matthew Kosloske   Grafton, WI 309896  327 ISCorp Cycling/NCSF
16325.11 Nicholas Hardrath   Shorewood, WI 185482  313 Team Velocause
17335.90 Tim Racette   Fort Atkinson, WI 285206  321 KS Energy Services / Team Wisconsin
18346.69 Jeff Rudy   West Bend, WI 248401  319 Team Wheel & Sprocket
DNF Voytek Glinkowski   Buffalo Grove, IL 250244  316 WDT-Allvoi International Cycling Team

Men - Pro/Cat 1/2/3 - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
186.11 Leif Byrge-Liebig (1 - Cat1)   Menomonee Falls, WI 280257  169 ISCorp Cycling/NCSF
294.71 David Paquette (2 - Cat1)   Decorah, IA 264236  167 KS Energy Services / Team Wisconsin
3103.31 Michael Michetti (1 - Cat2)   Broomfield, CO 337042  181 Lakes Area Physical Therapy
4111.91 John Acker (3 - Cat1)   Sherwood, WI 67867  170 Team Wheel & Sprocket
5120.51 Seth Eckert (4 - Cat1)   Oregon, WI 148803  171 Trek Midwest Team
6129.11 Adam McClurg (5 - Cat1)   Waukesha, WI 222744  159 Lakes Area Physical Therapy
7137.71 Brian Kaker (2 - Cat2)   Milwaukee, WI 240194  168 LAPT CC
8146.31 Michael Jenich (3 - Cat2)   Shorewood, WI 260373  164 Lakes Area Physical Therapy
9154.91 Maxwell Anderson (6 - Cat1)   Hartford, WI 178840  182 LAPT CC
10163.51 Tristan Schouten (7 - Cat1)   Plymouth, WI 145071  178 Circuit Global Sports Management
11172.11 William Pankonin (4 - Cat2)   Boulder, CO 273937  176 xXx Racing
12180.71 Chris Arndt (8 - Cat1)   Wauwatosa, WI 219506  183 Lakes Area Physical Therapy
13189.31 Zach Hyland (5 - Cat2)   Grafton, WI 149868  172 L'equipe de Cyclisme B.C.
14197.91 Nicholas Sabel (6 - Cat2)   Ripon, WI 263354  165 Lakes Area Physical Therapy
15206.51 Jay Maas (7 - Cat2)   Fitchburg, WI 203875  175 Trek Midwest Team
16215.11 Lionel Rocheleau (8 - Cat2)   Waukesha, WI 274025  180 RACC pb GG
17223.71 Jeffrey Bannink (9 - Cat1)   Shorewood, WI 2499  162 Type One United
18232.31 Ryan Lent (9 - Cat2)   Watertown, WI 214550  166 ISCorp Cycling Team
DNF Luke Seemann (Cat2)   Chicago, IL 224425  158 xXx Racing
DNF N/A (Cat2)   Milwaukee, WI 81296  160 Hampshire Cycle Club
DNF Robert Schrank (Cat2)   Gurnee, IL 118745  163 Type One United
DNF Mark Hughes (Cat2)   Waukesha, WI 56093  173 CZ Velo
DNF Kyle Jacobson (Cat1)   Milwaukee, WI 209985  174 My Wife Inc
DNF Howard Smith (Cat2)   Batavia, IL 84066  177 Van Wagner Racing
DNF Nicholas Reistad (Cat1)   Madison, WI 162120  179 ISCorp p/b Intellgentsia Coffee
DNF Brent Emery (Cat1)   Menomonee Falls, WI 45303  184 LifeCyclists

Women - Women Category 4 - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1320.82 Stephanie Winner   Muskego, WI 370518  279 LAPT CC
2349.18 Stephanie Skladzien   Madison, WI 392446  276 
3377.54 MayaLisa Holzman   Madison, WI 396414  278 KS Energy Services / Team Wisconsin
4405.90 Jennifer Skierka   Milwaukee, WI 376377  274 ISCorp Cycling Team
5434.26 Jennifer Picciolo   Milwaukee, WI 365134  273 ISCorp Cycling/NCSF
6462.62 Sarah Drilias   Milwaukee, WI 200354  277 ISCorp Cycling/NCSF
7490.98 Kari Lankford   Greenfield, WI 379047  283 LifeCyclists
8519.34 Melissa Putzer   Oshkosh, WI 161325  281 Team Wheel & Sprocket
9547.70 Jessie Llewellyn   Neenah, WI 405595  282 Team Wheel & Sprocket

Women - Women - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1176.53 Corrie Osborne   Mequon, WI 298510  429 Team Extreme
2203.74 Bethany Sodergren   Baraboo, WI 298556  428 Baraboo Sharks
3230.95 Anne Meyer   La Crosse, WI 55494  424 Iowa City Cycling Club
4258.16 Heidi Stangl   Shorewood, WI 314232  426 Early Bird Womens Developmental Cycling Team
5285.37 Andrea Pether   Lake Geneva, WI 343188  421 ISCorp p/b Intellgentsia Coffee
6312.58 Jessica Helmlinger   Cedarburg, WI 255881  423 BELGIANWERKX
7339.79 Julie Phelps   De Pere, WI 278869  422 Big Ring Flyers
8367.00 Stephanie Skladzien   Madison, WI 392446  427 
9394.21 Gale Hellpap   Belleville 377249  425 KS Energy Services / Team Wisconsin

Women - Junior 14 - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
5 Emma Osborne   Mequon, WI 359179  459 Team Extreme

- Elite Category 4/5 - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
25 Tom Spencer (1 - Cat5)   Milwaukee, WI 405271  93 

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
ShimanoUSACDFOSMOSpySierra NevadaCUOREBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee