Race Results for
Spring Classic at Driveway Austin
Austin, TX
(Event Information)
View By:
Criterium on 03/11/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Youth - 6-9

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Zeb Weiland   Cedar Park, TX 368979   787 Racing
2 Paul Porterfield      
3 Emma Porterfield      

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 George Heagerty   San Antonio, TX 72892   Geri Atrix

Men - Pro/Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Wenger (1 - Cat1)   Austin, TX 89282   Bicycle Sport Shop pb Integrity
2 Andrew Gonzales (2 - Cat1)   Austin, TX 266238   Elbowz Racing
3 John Cody   San Antonio, TX 7243   Bicycle-Heaven
4 Zach Bergh (3 - Cat1)   Dripping Springs, TX 254872   Astella Oncology p/b ABD Cycling
5 Christopher Haga (4 - Cat1)   Colorado Springs, CO 249581   Bicycle Sport Shop pb Integrity
6 Stephan Hirsch   Indianapolis, IN 337040   787 Racing
7 Stefan Rothe   Austin, TX 205741   Tulsa Wheelmen
8 John Grant (5 - Cat1)   Louisville, KY 193579   Texas Roadhouse Cycling Team P/B Motorex
9 Michael Sheehan (6 - Cat1)   Austin, TX 323876   Jack & Adam's Racing Team
10 Kenneth Day (1 - Cat2)   Houston, TX 282890   Shama Cycles
11 Michael Pincus (7 - Cat1)   Pearland, TX 254929   Bicycle Sport Shop pb Integrity
12 William Ross (8 - Cat1)   Austin, TX 40280   Team Cycle Progression
13 Austin Stewart (9 - Cat1)   Dallas, TX 193295   Elbowz Racing
14 Chris Lowry (10 - Cat1)   League City, TX 211096   PROACTIVE
15 Jeff Park (2 - Cat2)   San Antonio, TX 168358   Bicycle-Heaven
16 John Trujillo (11 - Cat1)   Austin, TX 225639   Team Wooly Mammoth
17 Adrian Flores (12 - Cat1)   Austin, TX 293369   Jack & Adam's Racing Team
18 Wes Jerman (3 - Cat2)   Austin, TX 296681   Jack & Adam's Racing Team
19 Alec ALDAPE (4 - Cat2)   San Antonio, TX 273050   Bicycle Sport Shop pb Integrity
20 Drew Hochstatter (1 - Cat3)   San Marcos, TX 274310   Team Pedal Power
21 Joseph Garcia (5 - Cat2)   Kyle, TX 262008   
22 Tor Berge (13 - Cat1)   Friendswood, TX 367650   Bike Barn (Texas)
23 Mino Giunta (6 - Cat2)   Austin, TX 305070   Slipstream-Craddock Junior Development
24 Todd Burgess (7 - Cat2)   Boerne, TX 250951   Joe's Pro Bikes
25 Gregg Ueckert (8 - Cat2)   Austin, TX 61918   Chicken and Waffles Racing
26 Mike Panozzo (2 - Cat3)   Austin, TX 333442   787 Racing
27 Christopher Hill (9 - Cat2)   Sioux Falls, SD 131183   Velossimo Racing
28 Brendan Sharpe (10 - Cat2)   Austin, TX 205553   Austinbikes/Revenant
29 Steven Guzman (11 - Cat2)   Austin, TX 235059   787 Racing
30 Rick Wetherald   Logan, UT 188971   Southern Elite/Subaru
31 Casey Crosby (12 - Cat2)   Austin, TX 238357   Chicken and Waffles Racing
32 Allen Abell (14 - Cat1)   New Braunfels, TX 147032   Joes Pro Bikes
33 Mathias Ihlenfeld (3 - Cat3)   Austin, TX 303009   787 Racing
34 Bryan Marshall (13 - Cat2)   Austin, TX 248925   Austinbikes/Revenant
35 Tom Warren (4 - Cat3)   Belton, TX 192481   TEAM FLAT BELLY ORGANICS
36 Christopher Lutz (14 - Cat2)   San Antonio, TX 49518   Bicycle-Heaven
37 Jonathan Petrillo (15 - Cat2)   Albuquerque, NM 272291   Race Team
38 Kevin Kimbell (16 - Cat2)   Pflugerville, TX 301110   Austinbikes Cyclocross Team
39 Curtis Bixler (5 - Cat3)   Austin, TX 331252   Velossimo Racing
40 Dave McLaughlin (17 - Cat2)   Austin 274610   Jack & Adam's Racing Team
41 Heath Blackgrove (15 - Cat1)   Austin, TX 366920   Elbowz Racing
42 Logan Hutchings      
43 Colton Jarisch (16 - Cat1)   Austin, TX 271716   Mercy Cycling Team
44 Michael Morgovnik (18 - Cat2)   Austin, TX 196720   Team Wooly Mammoth
45 Scott Veggeberg (17 - Cat1)   Austin, TX 188306   GS Tenzing
46 Matthew Kessing (18 - Cat1)   Austin, TX 282150   Team Wooly Mammoth
47 Wallace Groda (19 - Cat1)   Santa Fe, TX 14246   Bike Barn (Texas)
48 ed hughey (6 - Cat3)   Austin, TX 268661   Velossimo Racing
49 Christian Helmig (20 - Cat1)   Highland Village, TX 245316   Elbowz Racing
50 CJ Hebert (19 - Cat2)   Austin, TX 284873   Team Brain and Spine Cycling
51 Marc Bergeron   Austin, TX 202616   
52 Eric Woodcock (20 - Cat2)   The Woodlands, TX 290327   Southern Elite
53 John Korioth (21 - Cat1)   Austin, TX 102704   787 Racing
54 Bryan McVey (22 - Cat1)   Arlington Heights, IL 264045   Astella Oncology p/b ABD Cycling
55 Daniel Harm   Seattle 209022   ABD Cycling Club
56 Robert Biard (21 - Cat2)   Austin, TX 260814   787 Racing
57 P.J. Rabice (22 - Cat2)   Austin, TX 197598   
58 Steven Wheeler (23 - Cat1)   Austin, TX 152962   Bicycle Sport Shop pb Integrity
59 Brant Speed (24 - Cat1)   Austin, TX 240584   787 Racing
60 Max Bookman (23 - Cat2)   Austin, TX 304144   Jack & Adam's Racing Team
61 Doug Looney (24 - Cat2)   Austin, TX 21569   Chicken and Waffles Racing
62 Jonah Tannos   Leaguecity, TX 300681   Slipstream-Craddock Junior Development
63 Addison McAuley (25 - Cat2)   San Antonio, TX 256266   Bicycle-Heaven
64 Ruarri Day-Stirrat (25 - Cat1)   Houston, TX 257640   787 Racing
65 Michael Frentress (7 - Cat3)   Austin, TX 321550   787 Racing
66 Felipe Nava (26 - Cat2)   San Antonio, TX 59355   Bike World Racing
67 Ryan Haglund (8 - Cat3)   Austin, TX 212888   Jack & Adam's Racing Team
68 Ali Sobhani (9 - Cat3)   Austin, TX 306525   Austinbikes/Revenant
69 Eric Warnsman (27 - Cat2)   Round Rock, TX 73879   Bicycle-Heaven
70 John Wilmeth (28 - Cat2)   Newwaverly, TX 298416   PROACTIVE
71 Robb Bush (29 - Cat2)   Austin, TX 245682   
72 Richard Agnew (10 - Cat3)   Austin, TX 178411   Austinbikes/Revenant

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Korioth (1 - Cat1)   Austin, TX 102704   787 Racing
2 Russell Metoyer (1 - Cat2)   Austin, TX 24157   Velossimo Racing
3 Chris Lowry (2 - Cat1)   League City, TX 211096   PROACTIVE
4 P.J. Rabice (2 - Cat2)   Austin, TX 197598   
5 Andrew Smith (1 - Cat4)   Austin, TX 339140   Southwest CycleSport/Dimensional
6 Wallace Groda (3 - Cat1)   Santa Fe, TX 14246   Bike Barn (Texas)
7 Jimmy Montreuil (3 - Cat2)   Austin, TX 273476   Austinbikes/Revenant
8 Erik Ostergaard (4 - Cat2)   Asheville, NC 89358   Industry Nine Cycling Team p/b ABRC
9 Gilbert Ramirez (5 - Cat2)   Austin, TX 48817   Chicken and Waffles Racing
10 Antonio Latto (6 - Cat2)   Austin, TX 20478   Austin Nationals Cycling
11 Jeff Park (7 - Cat2)   San Antonio, TX 168358   Bicycle-Heaven
12 Jesse Aldape (1 - Cat3)   San Antonio, TX 50471   Bike World Racing
13 Paul Hurdlow (2 - Cat4)   Austin, TX 221165   Kelly's Team
14 Mark Wiggans (2 - Cat3)   Austin, TX 38177   Austinbikes/Revenant
15 Scott Kinsel (3 - Cat3)   Houston, TX 288973   Jack & Adam's Racing Team
16 Robbie Brennan (4 - Cat3)   Chicago 57309   787 Racing
17 Robert Mercado (5 - Cat3)   Converse, TX 48809   Bicycle-Heaven
18 Weston Giunta (3 - Cat4)   Austin, TX 306073   Violet Crown Sports Assoc
19 Tom Warren (6 - Cat3)   Belton, TX 192481   TEAM FLAT BELLY ORGANICS
20 Jared Johnson (7 - Cat3)   Austin, TX 204589   
21 Ronald Medlock (8 - Cat3)   Austin, TX 338732   Bike World Racing
22 Jimmie Vaughan (8 - Cat2)   Fredericksburg, TX 203868   Bicycle-Heaven
23 Larry Blanchard (9 - Cat3)   West Monroe, LA 103849   Team Seton Brain and Spine Cycling
24 Jimmy Miller (4 - Cat1)   Hella Norcal Ca 122096   Divine Electric Norcal
25 Stephen Higgins (4 - Cat4)   Austin, TX 283039   787 Racing
26 Ken Greene (5 - Cat4)   Austin, TX 283811   Violet Crown Sports Assoc
27 Russell Carr (9 - Cat2)   Austin, TX 156400   
28 Jerry Bueno (10 - Cat3)   Austin, TX 161001   787 Racing
29 Tim Pletcher (11 - Cat3)   Austin, TX 216259   Kelly's Team
30 Dave McLaughlin (10 - Cat2)   Austin 274610   Jack & Adam's Racing Team
31 Carey Jung (12 - Cat3)   Austin, TX 270958   Violet Crown
32 Scott Dill (13 - Cat3)   Austin, TX 268043   Austinbikes/Revenant
33 Roman Lobkovsky (6 - Cat4)   Austin, TX 209098   Northwest Cycling Club
34 Steve Sprinkle (7 - Cat4)   Austin, TX 159240   
35 Ernesto Cumpian (8 - Cat4)   Eagle Pass, TX 223305   Tuneros Racing
36 Philip Shama (9 - Cat4)   Houston, TX 201798   Shama Cycles

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joe Udell (1 - Cat3)   Austin, TX 90097   Kelly's Team
2 Geoffrey Maguire (1 - Cat4)   Austin, TX 287337   VooDoo Racing
3 Bruce Weinberg (2 - Cat3)   Wellesley, MA 277093   Violet Crown
4 Richard Fofi (2 - Cat4)   Austin, TX 167572   Southwest CycleSport/Dimensional
5 George Heagerty   San Antonio, TX 72892   Geri Atrix

Men - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jonah Tannos   Leaguecity, TX 300681   Slipstream-Craddock Junior Development
2 Drew Hochstatter (1 - Cat3)   San Marcos, TX 274310   Team Pedal Power
3 Daniel Chappelear (2 - Cat3)   Austin 153124   787 Racing
4 Christopher Hill   Sioux Falls, SD 131183   Velossimo Racing
5 Max Bookman   Austin, TX 304144   Jack & Adam's Racing Team
6 Carlo Villarreal   Mcallen, TX 303566   Slipstream-Craddock Junior Development
7 Zachary Hardage (3 - Cat3)   Cedar Park, TX 120336   Ghisallo Foundation
8 robby nussbaum   San Antonio, TX 335352   Bicycle-Heaven
9 Devin Parker (4 - Cat3)   Austin, TX 330808   Comanche Racing
10 Jaxson Appel (5 - Cat3)   League City, TX 316698   Propaganda Bike Shop
11 Colin Strickland   Austin, TX 338708   Jack & Adam's Racing Team
12 Jason Butler (6 - Cat3)   Austin, TX 251925   Mirage
13 chas knight (7 - Cat3)   Dripping Springs, TX 267837   787 Racing
14 John (Tyler) Cutbirth (8 - Cat3)   Austin, TX 297642   Austinbikes/Revenant
15 Enrique Varela (9 - Cat3)   Austin, TX 74461   787 Racing
16 andy webb (1 - Cat4)   Hollis, NH 286355   787 Racing
17 herman verhoeven (10 - Cat3)   League City, TX 314812   Propaganda Bike Shop
18 Jordan Parker (2 - Cat4)   Austin, TX 346256   Comanche Racing
19 Jon Wyrick (3 - Cat4)   Austin, TX 323880   VooDoo Racing
20 Larry Blanchard (11 - Cat3)   West Monroe, LA 103849   Team Seton Brain and Spine Cycling
21 Landon Beauchamp (12 - Cat3)   Frisco, TX 285093   Matrix Cycling Club
22 ed hughey (13 - Cat3)   Austin, TX 268661   Velossimo Racing
23 Paul Carty   Austin, TX 316954   Comanche Racing
24 Roman Lobkovsky (4 - Cat4)   Austin, TX 209098   Northwest Cycling Club
25 Luke Kalloch (14 - Cat3)   Austin, TX 341190   Comanche Racing
26 John Dunn (15 - Cat3)   San Antonio, TX 283048   Bike World Racing
27 Dave Ryther (16 - Cat3)   Austin, TX 56687   Kelly's Team
28 Felipe Nava   San Antonio, TX 59355   Bike World Racing
29 Curtis Bixler (17 - Cat3)   Austin, TX 331252   Velossimo Racing
30 Scott Kinsel (18 - Cat3)   Houston, TX 288973   Jack & Adam's Racing Team
31 Ali Sobhani (19 - Cat3)   Austin, TX 306525   Austinbikes/Revenant
32 Tak Makino (20 - Cat3)   Galveston, TX 305417   Propaganda Bike Shop
33 Alex Vogt (5 - Cat4)   Coupland, TX 335460   Comanche Racing
34 Aaron Nelson (21 - Cat3)   San Antonio, TX 225020   Bike World Racing
35 Joe Udell (22 - Cat3)   Austin, TX 90097   Kelly's Team
36 Zeke Mostov   San Francisco, CA 294912   Slipstream-Craddock Junior Development
37 Christian Bergh (23 - Cat3)   Dripping Springs, TX 259586   787 Racing
38 keith mcburnett   Austin, TX 284279   
39 Jeffrey Reiter (24 - Cat3)   Austin, TX 240520   Team Cycle Progression
40 Bari Mayer (25 - Cat3)   Austin, TX 310107   787 Racing
41 Grant Woolf (6 - Cat4)   Austin, TX 348158   Team Seton Brain and Spine Cycling
42 Steve Sprinkle (7 - Cat4)   Austin, TX 159240   
43 kerman hammond (8 - Cat4)   Austin, TX 325870   GS Tenzing
44 John Turlington (9 - Cat4)   Austin, TX 285848   Kelly's Team
45 Michael Miller (10 - Cat4)   San Antonio, TX 256584   Bike World Racing
46 Jordan Patik (26 - Cat3)   Austin, TX 307305   Ghisallo Foundation
47 David Figueroa (11 - Cat4)   Austin, TX 293206   Ghisallo Foundation
48 Daniel Curtin (12 - Cat4)   Austin, TX 224674   Bicycle Sport Shop Mountain Bike Team

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Devin Parker   Austin, TX 330808   Comanche Racing
2 herman verhoeven   League City, TX 314812   Propaganda Bike Shop
3 Alex Vogt   Coupland, TX 335460   Comanche Racing
4 Jordan Parker   Austin, TX 346256   Comanche Racing
5 Christian Bergh   Dripping Springs, TX 259586   787 Racing
6 Brian Hoard   Austin, TX 275246   Austinbikes/Revenant
7 Thomas Berg   Florence, TX 357727   T3Multisports Elite Junior Cycling
8 Grant Woolf   Austin, TX 348158   Team Seton Brain and Spine Cycling
9 Robby Ketterhagen   Georgetown, TX 337506   787 Racing
10 ben cukerbaum   Austin, TX 338288   Comanche Racing
11 Oliver Schrang   Austin, TX 341920   
12 Carey Jung   Austin, TX 270958   Violet Crown
13 Nick Masiewicki   Austin, TX 319242   VooDoo Racing
14 Gary Obernolte   Austin, TX 59979   Team Seton Brain and Spine Cycling
15 Tice Porterfield   Bertram 310983   T3Multisports Elite Junior Cycling
16 Paul Carty   Austin, TX 316954   Comanche Racing
17 Jason Watson   Austin, TX 357819   VooDoo Racing
18 Daniel Gonzalez   Georgetown 365613   T3Multisports
19 Steve Novak   Abilene Tx 280961   Team Seton Brain and Spine Cycling
20 Guy Nethery   Austin, TX 180703   Kelly's Team

Men - Cat 4/5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 christophe amadi (1 - Cat4)   Austin, TX 367988   
2 Xavier Hernandez (2 - Cat4)   Brownsville, TX 336674   
3 Paul Carty   Austin, TX 316954   Comanche Racing
4 andy webb (3 - Cat4)   Hollis, NH 286355   787 Racing
5 Russell Sczech (1 - Cat5)   San Antonio, TX 375022   
6 Robby Ketterhagen   Georgetown, TX 337506   787 Racing
7 Patrick Barrett   Santa Monica, CA 234133   Pirate Race Productions pb ALPHA
8 Tyruss CRAMER (4 - Cat4)   Austin, TX 274895   
9 Jordan Parker (5 - Cat4)   Austin, TX 346256   Comanche Racing
10 Carey Jung   Austin, TX 270958   Violet Crown
11 Dean Rheaume (6 - Cat4)   Austin, TX 299778   787 Racing
12 Devin Parker   Austin, TX 330808   Comanche Racing
13 Derek Stewart (7 - Cat4)   Austin, TX 347740   787 Racing
14 Kris Hooker (8 - Cat4)   Austin, TX 366106   Neoteric Racing
15 Ernesto Cumpian (9 - Cat4)   Eagle Pass, TX 223305   Tuneros Racing
16 Alex Grant (10 - Cat4)   Chicago, IL 324348   The Pony Shop
17 Terry King (11 - Cat4)   Austin, TX 313788   Austin Nationals Cycling
18 Casey Paxton   Austin, TX 336568   Austinbikes/Revenant
19 Roman Lobkovsky (12 - Cat4)   Austin, TX 209098   Northwest Cycling Club
20 Joshua deBoisblanc (13 - Cat4)   Austin, TX 316522   Bicycle Sport Shop Mountain Bike Team
21 Guy Nethery (14 - Cat4)   Austin, TX 180703   Kelly's Team
22 Steve Novak (15 - Cat4)   Abilene Tx 280961   Team Seton Brain and Spine Cycling
23 Weston Giunta (16 - Cat4)   Austin, TX 306073   Violet Crown Sports Assoc
24 Ronald Medlock   Austin, TX 338732   Bike World Racing
25 David Figueroa (17 - Cat4)   Austin, TX 293206   Ghisallo Foundation
26 Daniel Curtin (18 - Cat4)   Austin, TX 224674   Bicycle Sport Shop Mountain Bike Team
27 Mandy Heintz   Houston, TX 355078   Shama Cycles
28 Douglas Osborne (19 - Cat4)   Peru, NY 300029   Wear On Earth
29 Steve Sprinkle (20 - Cat4)   Austin, TX 159240   
30 John Mott   Austin, TX 337602   Ghisallo Foundation
31 Tommy Higgins (21 - Cat4)   Austin, TX 292831   787 Racing
32 Philip Shama (22 - Cat4)   Houston, TX 201798   Shama Cycles
33 Richard Swords (23 - Cat4)   Round Rock, TX 187459   Austinbikes/Revenant
34 Justin Duncan (2 - Cat5)   Austin, TX 368560   
35 Tim Chason (24 - Cat4)   No City, TX 6683   
36 Bert Raglin (25 - Cat4)   Corpus Christi, TX 362210   
37 David Allen (26 - Cat4)   Austin, TX 244010   

Men - Cat 4/5 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert Monahan   Covington, LA 298696   Desire Title Racing
2 Christian Bergh   Dripping Springs, TX 259586   787 Racing
3 Isaac Porterfield   Bertram, TX 342580   T3Multisports Elite Junior Cycling
4 Alex Gonzalez (1 - Cat4)   Cedar Park, TX 357344   T3Multisports Elite Junior Cycling
5 Matthew Strange (2 - Cat4)   San Antonio, TX 366373   Dallas Racing
6 Logan Vollentine (1 - Cat5)   Hutto Tx 370164   T3Multisports Elite Junior Cycling
7 Cole Robinson (2 - Cat5)   Leander, TX 366418   T3Multisports Elite Junior Cycling
8 Jack Weiland (3 - Cat5)   Cedar Park, TX 318916   787 Racing
9 Ethan Weiland (4 - Cat5)   Cedar Park, TX 336400   787 Racing
10 Saxon Ballew      

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Xavier Hernandez   Brownsville, TX 336674   
2 Kris Bates   Dripping Springs, TX 369906   VooDoo Racing
3 Paul Abel   Austin, TX 354988   University of Texas-Austin
4 christophe amadi   Austin, TX 367988   
5 Blake McFarling   Austin, TX 370532   787 Racing
6 Rider Clauss      
7 Kris Hooker   Austin, TX 366106   Neoteric Racing
8 Tim Chason   No City, TX 6683   
9 Onder Anilturk   Austin, TX 362415   Neoteric Racing
10 Kedge Cook   Webster, TX 273087   Propaganda Bike Shop
11 Daniel Berg   Florence, TX 368380   
12 Matt Miner   Helotes, TX 370419   
13 Benjamin Killen   Austin, TX 369364   
14 David Luplow   Round Rock, TX 367820   Team Army-USAC
15 Bert Raglin   Corpus Christi, TX 362210   
16 Ramon Napoles   Austin, TX 330256   
17 Edgar Strange   San Antonio, TX 187001   Dallas Racing
18 Chandler Bettis      
19 Ralph Rust   Lockhart, TX 294242   

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shontelle Gauthier (1 - Cat1)   Austin, TX 80726   Austin Flyers Women's Cycling
2 Kathryn Hunter (2 - Cat1)   Austin, TX 337604   Snapple-ATC Racing
3 Kirsten Fee (3 - Cat1)   Austin, TX 185982   SV/BikeSource Racing Team
4 Annalisa Fish (1 - Cat3)   Bozeman, MT 325964   Austin Flyers Women's Cycling
5 Jenny Park (4 - Cat1)   San Antonio, TX 188342   Team Brain and Spine Cycling
6 Michelle Hayner (2 - Cat3)   Austin, TX 355384   Velossimo Racing
7 Sheri ROTHE (5 - Cat1)   Austin, TX 221312   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
8 Kim Ciolli (6 - Cat1)   San Antonio, TX 210485   Team Brain and Spine Cycling
9 Amber Vredenburg (1 - Cat2)   Round Rock, TX 251058   T3Multisports Elite Junior Cycling
10 Suzy Snell (3 - Cat3)   Austin, TX 338844   Colavita Racing
11 Michelle Montoya (2 - Cat2)   Allen, TX 191931   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
12 Allison Atkinson (4 - Cat3)   Austin, TX 362136   Velossimo Racing
13 Rheannon Cunningham   Austin, TX 252159   Team Brain and Spine Cycling
14 Kathleen Hattaway (7 - Cat1)   Austin, TX 144579   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
15 Lindy Alton (5 - Cat3)   Austn, TX 240559   Team Seton Brain and Spine Cycling
16 Tiffani Harkrider (6 - Cat3)   Austin, TX 299187   Team Seton Brain and Spine Cycling
17 Catherine Moore   Waco, TX 70436   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
18 Kim Jennings   Waco, TX 222697   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi

Women - Cat 1/2/3/4 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Summer Moak (1 - Cat4)   Katy, TX 343484   Northwest Cycling Club
2 ChanTam Duong (2 - Cat4)   Austin, TX 344590   T3Multisports Elite Junior Cycling
3 Estefy Gonzalez (3 - Cat4)   Cedar Park, TX 366421   T3Multisports Elite Junior Cycling
4 Haley Porterfield   Bertram, TX 353896   T3Multisports Elite Junior Cycling

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mandy Heintz   Houston, TX 355078   Shama Cycles
2 Allison Floyd   Austin, TX 318378   Team Seton Brain and Spine Cycling
3 Diane Shelton   Austin, TX 336458   Austin Flyers Women's Cycling
4 Emily Butler      
5 Karla Gendler   Austin, TX 330120   Colavita Racing
6 Kelley Devine   Houston, TX 324962   Shama Cycles
7 Debra Bailey   Austin, TX 220204   Austin Flyers Women's Cycling

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
ShimanoSierra NevadaUSACDFSpyCUOREOSMOBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee