Race Results for
The Gearlink Cup
New Port Richey, FL
(Event Information)
View By:
Criterium on 03/13/2011

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nicholas Collins   Canton, GA30:56.7 288702  316 Orlando Road Club Inc
2 Anselm Teather   Merritt Island, FL31:21.6 256024  323 Colavita Racing Inc.
3 James Mertens   Vero Beach, FL31:58.7 269208  324 Colavita Racing Inc.
4 Austin Wright   Stuart, FL31:58.8 321612  330 Treasure Coast Cycling Association

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ruben delcristo   Miami, FL31:34.6 272424  103 Unattached
2 Bradley Gordon   Longwood, FL30:53.9 280638  209 David's World Cycling
3 Nicholas Blanchard   Merritt Island Fl31:04.2 276240  108 Orlando Road Club Inc
4 Christopher Pettofrezzo   Fort Collins, CO31:22.0 333000  113 Unattached
5 hunter colangelo   Orlando, FL01:48.8 290600  241 Orlando Road Club Inc

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charles Jerabek   Jacksonville, FL43:17.0 46930  501 Jacksonville Racing Club
2 Pablo Santa Cruz   Safety Harbor, FL43:17.5 196540  410 Florida Velo
3 Jack Keiser   Tampa, FL43:17.8 208976  411 Gearlink Racing Inc.
4 Will Larson   Dunedin, FL43:18.3 196529  409 Gearlink Racing Inc.
5 Robert O'Malley   Clermont, FL43:18.4 26458  343 David's World Cycling
6 Dallas Rose   Oldsmar, FL43:18.5 207120  127 Gearlink Racing Inc.
7 Andy Mapple   Winter Garden, FL43:18.8 294004  421 Florida Velo
8 Russell Kitz   Hobe Sound, FL43:18.9 194652  408 Gordon & Donor Racing
9 Vincent Cook   Palm Harbor, FL43:19.1 7670  401 Gearlink Racing Inc.
10 JJ Madrinan   Wellington, FL43:19.4 292814  428 Gordon & Donor Racing
11 Steven Kurth   Palm City, FL43:20.1 101266  405 Treasure Coast Cycling Association
12 Ken Schofield   Juno Beach, FL43:20.4 207006  436 ZMotion Racing Team
13 Nivio Diaz   Fort Lauderdale, FL43:22.2 299873  423 AG Bikes / Pink Panthers
14 Scott Lameier   Valrico, FL43:24.1 305247  420 Team AJ's Bikes and Boards
15 Robert Cutts   Orlando, FL43:27.1 140720  445 Orlando Road Club Inc
16 James Wright   Orange Park, FL43:28.4 68129  403 Jacksonville Racing Club
17 Mark Stein   Tarpon Springs, FL43:36.8 33966  402 Florida Velo
18 Michael Graham   Tampa, FL43:47.3 13862  430 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
19 Michael Chiarella   Clearwater, FL27:16.8 253573  433 Florida Velo
20 James Kane   Clearwater, FL27:16.9 271987  416 Florida Velo
21 Dean Warren   Loveland, CO25:04.1 134506  121 Colavita Racing Inc.
22 Chuck Holstein   Lecanto, FL24:05.5 263775  414 Florida Velo
23 Kirby Johnson   Largo, FL24:05.6 191757  435 Gearlink Racing Inc.
24 Kevin McNamara   Palm Beach Gardens, FL24:05.7 67618  228 Gordon & Donor Racing
25 Tim Powers   Zephyrhills, FL24:05.2 228614  412 Florida Velo
26 Kevin Bradbury   Wesley Chapel, FL14:23.8 329910  448 Florida Velo

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 55-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charles Jerabek   Jacksonville, FL22:28.7 46930  501 Jacksonville Racing Club
2 Julius Aulisio   Lakeland, FL22:29.4 187514  504 Treasure Coast Cycling Association
3 William Watkins   Lawrenceville, GA22:29.7 294788  515 Us Military Academy
4 George Broughton   Orange Park, FL23:03.3 58824  510 Velobrew Cycling Club
5 Kevin Braley   Stuart, FL23:04.4 4610  500 Treasure Coast Cycling Association
6 Robert Tyler   Winter Garden, FL23:09.6 108046  100 Orlando Road Club Inc
7 Michael Nissley   Dunedin, FL23:23.6 300633  516 Gearlink Racing Inc.
8 Robert Lecznar   New Port Richey, FL23:49.0 238352  506 Gearlink Racing Inc.
9 Raymond Park   Port Richey, FL22:30.0 295934  561 Florida Velo
10 Michael Frenette   Sarasota, FL22:30.1 56405  522 Unattached
11 John Butler   Jupiter, FL22:30.7 51372  503 Treasure Coast Cycling Association
12 Charles Thalheimer   22:30.9  250 Gearlink Racing Inc.
13 Pascal Jugy   Clearwater, FL22:30.9 196983  560 Florida Velo
14 Jeffery Golden   Kissimmee, FL22:31.0 131332  507 Jacksonville Racing Club
15 Peter Ballotta   Tampa, FL22:32.2 307683  511 Florida Velo

Men - Masters Finals

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Philip Elliott   Palm Beach, FL22:54.3 51741  302 Gordon & Donor Racing
2 Pablo Santa Cruz   Safety Harbor, FL24:27.3 196540  410 Florida Velo
3 Vance James   Lakeland, FL26:05.6 47935  326 ZMotion Racing Team
4 Jeb Stewart (1 - Cat2)   Tampa, FL27:44.2 176299  349 Gearlink Racing Inc.
5 Joshua Drew   Orlando, FL31:02.8 10026  300 Atlantic Shores Velo
6 Mark Stein   Tarpon Springs, FL31:10.7 33966  402 Florida Velo
7 Adam Baskin   Clermont, FL31:50.9 88669  325 ZMotion Racing Team
8 Julio Rojas   Pompano Beach, FL31:51.0 175402  310 AG Bikes / Pink Panthers
9 Dallas Rose   Oldsmar, FL31:51.2 207120  127 Gearlink Racing Inc.
10 Kurt Phillips   Lakeland, FL31:53.6 49190  313 ZMotion Racing Team
11 Julio Prida   Tampa, FL31:54.2 343850  235 Unattached
12 James Wright   Orange Park, FL31:54.2 68129  403 Jacksonville Racing Club
13 Christopher Corrigan   Weston, FL31:54.8 275563   Z's Bike Shop / Vista Velo.com
14 Andy Mapple   Winter Garden, FL31:55.0 294004  421 Florida Velo
15 Didier Fresne   Lutz, FL31:55.3 289531  28 Florida Velo
16 Joseph Hamilton (2 - Cat2)   Orlando, FL31:55.8 103846  305 David's World Cycling
17 Will Larson   Dunedin, FL31:55.9 196529  409 Gearlink Racing Inc.
18 Ray Reinders (1 - Cat3)   Trinity, FL31:55.9 248260  341 Florida Velo
19 Vincent Cook   Palm Harbor, FL31:56.2 7670  401 Gearlink Racing Inc.
20 Mark Poteet (2 - Cat3)   Tampa, FL31:56.3 232389  126 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
21 Robert O'Malley (3 - Cat3)   Clermont, FL31:56.7 26458  343 David's World Cycling
22 David McEnery   Largo, FL31:56.9 323966  229 Ride N Rolll Cyclery
23 Kevin Parker   Plant City, FL31:58.9 185996  333 Citrus Sports
24 Robert Tyler   Winter Garden, FL32:19.4 108046   Orlando Road Club Inc

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Westich Darwin   Tampa, FL25:02.5 334942  569 University Bicycle Center
2 Daniel DelliBovi   Port Richey, FL25:02.5 307400  568 GearLink Racing INC.
3 Kevin Bradbury   Wesley Chapel, FL25:02.7 329910  448 Florida Velo
4 Thomas Zawadski   Dunedin, FL25:02.9 331048  550 Gearlink Racing Inc.
5 Parrish Clark   Naples, FL25:03.1 343134  564 Naples Cyclery Powered By T2
6 Tim Ritter   25:03.4  543 Unattached
7 Brian Zipler   Westminster, CO25:03.5 331928  567 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
8 Jose Gonzalez   Jacksonville, FL25:46.7 342176  538 Velobrew Racing
9 Bobby Blasewitz   Newportrichey, FL25:46.8 307454  520 Unattached
10 jeff bush   Palm Harboror, FL25:47.4 336726  321 Unattached
11 Moses Bernard   Clearwater, FL25:47.6 280344  509 Unattached
12 Simon Weatherhead   Port Charlotte, FL25:48.1 345392  562 Unattached
13 Gian Framingheddu   Lutz, FL25:48.3 331462  566 Gearlink Racing Inc.
14 Zach Fout   Clearwater, FL25:10.0 330894  528 Gearlink Racing Inc.
15 Bobby Casey   25:47.2  549 Unattached
16 ihorys casals   Tampa, FL25:47.8 338384  570 Unattached
17 michael Sullivan   Clearwater, FL25:48.5 308585  565 Gearlink Racing Inc.
18 james maffucci   Clearwater, FL25:48.7 265487  526 Unattached
19 Christopher Pettofrezzo   Fort Collins, CO25:50.2 333000  113 Unattached
20 Andrew Thibault   New Port Richey, FL27:16.1 332736  523 Unattached
21 Ricky Zanker   Long Beach, CA27:29.3 327796  527 University Of South Florida
22 James Booth   25:14.2  542 Gearlink Racing Inc.
23 Elias Posth   Citrus Springs, FL25:14.9 331134  563 Unattached
24 Keith Staple   Cape Coral, FL25:59.9 339238  537 Unattached
25 Keith Bukovan   Odessa, FL25:19.3 340162  571 Unattached

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mike Frazier   Clearwater, FL24:53.4 304853  218 Team AJ's Bikes and Boards
2 Roberto Chamizo   Spring Hill, FL24:54.3 95714  259 University Bicycle Center
3 Julio Prida   Tampa, FL24:54.5 343850  235 Unattached
4 Shane Collins   Canton, GA24:54.6 289244  214 Orlando Road Club Inc
5 John Vega   Trinity, FL24:54.6 115628  210 Gearlink Racing Inc.
6 David McEnery   Largo, FL24:54.6 323966  229 Ride N Rolll Cyclery
7 Michael Appel   Pittsburgh, PA24:54.6 307479  222 Allegheny Cycling Association
8 Julian Marin   Orlando, FL24:54.8 317254  114 Orlando Road Club Inc
9 Yosvani Rosell   Tampa, FL24:54.8 305727  237 University Bicycle Center
10 angel cantero   Tampa, FL24:55.2 290108  211 University Bicycle Center
11 Craig Caswell   Indian Rocks Beach, FL24:56.9 72952  256 Outspokin Bicycles
12 Michael Adams   Tampa, FL24:57.0 231630  254 Cross Creek Cycling Club-c4
13 Justin Elza   Saint Petersburg, FL24:57.7 304204  227 Gearlink Racing Inc.
14 wayne davis   Tampa, FL24:59.2 307135  242 Gearlink Racing Inc.
15 Abel Quintana   Miami, FL25:02.6 312152  224 Unattached
16 Nicholas Blanchard   Merritt Island Fl25:02.6 276240  108 Orlando Road Club Inc
17 Bruno Moreira   Riverview, FL25:08.0 292511  248 Team Ajs Bikes and Boards
18 Shawn McCole   Lakeland, FL25:13.4 315634  253 Team Ajs Bikes and Boards
19 Daniel Secor   Fort Collins, CO25:20.6 310267  255 Black Sheep Junior Cycling
20 Mitchell Grable   Altamontesprings, FL25:51.3 287211  213 Orlando Road Club Inc
21 Jeff Bukovan   Palmetto, FL25:51.8 212674  244 Unattached
22 Kyle Dallmann   25:52.1  234 Florida Velo
23 Eric Brewer   Orlando, FL25:53.2 286798  212 Orlando Road Club Inc
24 Nicholas Collins   Canton, GA25:02.6 288702  316 Orlando Road Club Inc
25 Jeff Dicken   Altamonte Springs, FL25:02.7 301730  258 (rs) 3 Racing
26 Benjamin Talbot   Gainesville, FL25:57.7 250989  216 352 Racing P/b Bikes And More
27 Jorge Padron   Tampa, FL15:49.8 282932  252 University Bicycle Center

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Miguel Bryon   Miami, FL29:54.6 290219  215 Blue Star- Rossetti Development Team
2 Roy Foley   Lithia, FL30:00.6 280524  107 Team AJ's Bikes and Boards
3 Jacob Hill   Saint Petersburg, FL30:31.8 235209  123 Best Of The Bay Cyclist
4 Tim Ballenger   Orlando, FL30:32.1 293135  117 Compass Cycling Team
5 Casey Braga   Longwood, FL30:32.1 282133  129 ZMotion Racing Team
6 William Cosgray   Tarpon Springs, FL30:32.1 176763  101 Gearlink Racing Inc.
7 John Forgatch   Juno Beach, FL30:32.8 64571  314 Gordon & Donor Racing
8 John Manwaring   Oviedo, FL30:32.9 261036  119 Orlando Road Club Inc
9 Bradley Gordon   Longwood, FL30:32.9 280638  209 David's World Cycling
10 Matthew Scherr   Orange Park, FL30:33.2 276918  118 University Of Florida
11 Mark Poteet   Tampa, FL30:33.5 232389  126 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
12 Rolando Hernandez   Tampa, FL30:33.6 286862  112 Gearlink Racing Inc.
13 ruben delcristo   Miami, FL30:35.3 272424  103 Unattached
14 Scott Roberson   Ocoee, FL30:45.6 172661  116 Compass Cycling Team
15 Tony Timonere   Palm Harbor, FL30:02.4 164920  351 Gearlink Racing Inc.
16 Ty Mader   Orange Park, FL30:59.2 289218  226 Jacksonville Racing Club
17 Michael Rhoades   Tarpon Springs, FL31:27.1 202152  311 Neptune Cyclery
18 Grady Gosselin   Lithia, FL31:27.6 218024  128 Gearlink Racing Inc.
19 Harry Portellos   Tampa, FL15:51.0 84914  304 Gearlink Racing Inc.

Men - Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ricardo Hernandez (1 - Cat2)   Miami, FL10:31.6 118854  Blue Star- Rossetti Development Team
2 Andrew Crater   Greenville , SC10:31.6 70612  Gearlink Racing Inc.
3 Ken Vida   Lithia, FL10:31.6 60148  25 Florida Velo
4 Fredd Matute   Fort Lauderdale, FL10:33.1 305523  43 Santo Cycling Team
5 Eric Stubbs   Gainesville, FL10:33.2 255870  19 Gearlink Racing Inc.
6 Benjamin Renkema   Greenville, SC11:24.3 193086  11 ZMotion Racing Team
7 Daniel Chavez   Spring Hill, FL11:24.5 185066  39 P/c Miller
8 Grant Potter   Parkland, FL11:24.6 73508  ZMotion Racing Team
9 James Sweeney   Jacksonville, FL11:24.7 82284  Gearlink Racing Inc.
10 Luis Zayas   Miami, FL11:24.8 193019  45 Unattached
11 Dominic Ollivierre   Tampa, FL11:25.0 246411  18 Florida Velo
12 Derek Bennett (2 - Cat2)   Tampa, FL11:25.1 117436  Florida Velo
13 Andrew Gonzales   Austin, TX11:25.2 266238  21 Elbowz Racing
14 Tiago DePaula Souza   Kennesaw, GA11:25.4 228341  49 Depaula Racing
15 Andrew Holland   Naples, FL11:25.4 228841  17 Naples Cyclery Powered By T2
16 Patrick Diver (3 - Cat2)   Orlando, FL11:25.6 9601  50 Unattached
17 Darren Dowling   Sarasota, FL11:25.6 219566  15 Florida Velo
18 Karel Sumbal   Jacksonville, FL11:25.8 225841  16 Gearlink Racing Inc.
19 Garrett White   Broomfield , CO11:26.1 202202  12 Atlantic Shores Velo
20 Ryan Saylor   Gainesville, FL11:26.8 31413  Gearlink Racing Inc.
21 James Schurman   Deerfield Beach, FL11:27.1 284479  42 Four 2 One Sports
22 Didier Fresne   Lutz, FL11:27.4 289531  28 Florida Velo
23 Jimmy Woodard (4 - Cat2)   Indianharbourbeach, FL11:27.5 301586  24 Florida Velo
24 Craig Creeden   Longwood, FL11:27.7 211913  13 Florida Velo
25 Anthony Prioli   Clearwater, FL11:27.7 28734  Gearlink Racing Inc.
26 Joel Chavez   Tampa, FL11:28.9 177305  41 P/c Miller
27 Curtis Long   Atlantic Beach, FL11:34.7 108976  ZMotion Racing Team
28 Victor Rodriguez   Tampa, FL11:47.5 175371  449 P/c Miller
29 Sondre Thorbergsen   53:21.0  51 Unattached
30 Jeb Stewart (5 - Cat2)   Tampa, FL45:23.7 176299  349 Gearlink Racing Inc.
31 Radulian Pop   Jacksonville, FL33:06.7 253832  22 Gearlink Racing Inc.
32 Henry Willis   Orlando, FL38:14.2 187343  38 The Fit Lab
33 Taylor Warren   Loveland, CO27:38.8 287780  30 Florida Velo
34 Joshua Drew   Orlando, FL12:15.3 10026  300 Atlantic Shores Velo
35 Rodrigo Gomez   09:20.6  52 Unattached
36 Thomas Moloney   Tampa, FL09:27.0 174879  40 P/c Miller

Women - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Zoe Mullins   Winter Garden, FL39:13.4 290669  347 Colavita Racing Inc.
2 Holly Petrak   Tampa, FL39:16.6 248677  352 Z's Bike Shop / Vista Velo.com
3 Claudia Penaloza   York, SC39:18.0 283960  317 Riptide Cycling
4 Romina Mok   Weston, FL39:18.6 307103  320 Primal Rose Bandits
5 Samantha Heinrich   Spring Hill, FL39:20.1 333276  240 Unattached
6 Deena Mapple   Winter Garden, FL39:21.5 302262  318 Orlando Road Club Inc
7 Kaileah Blazek (1 - Cat4)   Clermont, FL39:30.8 272819  231 Orlando Road Club Inc
8 Denise Fairbanks (2 - Cat4)   Tampa, FL39:30.9 272516  238 Gearlink Racing Inc.
9 Julie Pitts   Inverness, FL39:25.3 272986  357 Florida Velo
10 Autumn Holt (3 - Cat4)   Clermont, FL39:39.3 308099  354 Colavita Racing Inc.
11 Ann Weigel   Mckinney, TX39:59.2 288493  418 Orlando Road Club Inc
12 cathy kamhi   Largo, FL32:09.5 305518  344 Florida Velo
13 Julia Fresne (4 - Cat4)   Lutz, FL13:46.2 307724  331 Florida Velo

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christy Keely (1 - Cat2)   Holland Mi39:14.6 267467  44 Team Kenda
2 Elizabeth Morse Hill   Saint Petersburg, FL39:14.7 126302  10 ZMotion Racing Team
3 Kirsten Fee   Austin, TX39:14.7 185982  27 Unattached
4 Laura Parsons   Miami, FL39:14.8 298947  32 Primal Rose Bandits
5 Valeria Galeano   Miami Beach, FL39:14.9 218526  37 Primal Rose Bandits
6 brooke hjortaas (1 - Cat3)   Naples, FL39:15.5 274089  23 T2 Racing
7 Geri Laverty   39:17.5  350 Unattached
8 Amy Horstmeyer   Gainesville, FL39:18.5 289443  29 352 Racing P/b Bikes And More
9 Frances Schofield (2 - Cat2)   Palm Beach Gardens, FL39:18.7 68653  34 ZMotion Racing Team
10 Trish Cohen   Tampa, FL39:18.8 218675  14 Florida Velo
11 Michelle Blake   Orlando, FL39:18.8 233167  48 Colavita Racing Inc.

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert Comfort   St Johns, FL31:22.1 340506  427 Unattached
2 Ricardo Reyes   Tampa, FL32:28.3 312031  447 Orlando Road Club Inc
3 Mackenzie Collins   Canton, GA32:39.8 298888  422 Orlando Road Club Inc
4 Ann Weigel   Mckinney, TX32:41.7 288493  418 Orlando Road Club Inc
5 Josue Reyes   31:59.5  446 Orlando Road Club Inc
6 Charlie Wright   Stuart, FL31:59.8 321610  431 Treasure Coast Cycling Association
7 Lachlan Hovius   Groveland, FL33:11.4 331438  426 Orlando Road Club Inc
8 Robert Zehr   Winter Garden, FL31:49.8 303478  424 Orlando Road Club Inc

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Miguel Bryon   Miami, FL30:55.8 290219  215 Blue Star- Rossetti Development Team
2 Ty Mader   Orange Park, FL31:53.5 289218  226 Jacksonville Racing Club
3 Abel Quintana   Miami, FL30:49.0 312152  224 Unattached
4 Michael Neslon   Clermont, FL32:28.0 306147  233 Orlando Road Club Inc
5 Victoria Nelson   Clermont, FL31:21.2 286684  232 Unattached
6 Kaileah Blazek   Clermont, FL32:29.8 272819  231 Orlando Road Club Inc

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Philip Elliott   Palm Beach, FL42:30.6 51741  302 Gordon & Donor Racing
2 Julio Rojas   Pompano Beach, FL42:30.7 175402  310 AG Bikes / Pink Panthers
3 Jeb Stewart   Tampa, FL42:31.0 176299  349 Gearlink Racing Inc.
4 Joshua Drew   Orlando, FL42:31.2 10026  300 Atlantic Shores Velo
5 Anthony Prioli   Clearwater, FL42:31.2 28734  Gearlink Racing Inc.
6 Julio Prida   Tampa, FL42:31.3 343850  235 Unattached
7 Adam Baskin   Clermont, FL42:31.4 88669  325 ZMotion Racing Team
8 Benjamin Weaver   Columbus, IN42:31.4 107684  355 Indianapolis Cycling Club
9 Didier Fresne   Lutz, FL42:31.4 289531  28 Florida Velo
10 Kurt Phillips   Lakeland, FL42:31.5 49190  313 ZMotion Racing Team
11 Joseph Hamilton   Orlando, FL42:31.6 103846  305 David's World Cycling
12 Mark Poteet   Tampa, FL42:31.7 232389  126 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
13 Tony Timonere   Palm Harbor, FL42:31.9 164920  351 Gearlink Racing Inc.
14 David Alexandrou   Lutz, FL42:31.9 122403  306 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
15 Vance James   Lakeland, FL42:32.0 47935  326 ZMotion Racing Team
16 Kevin Parker   Plant City, FL42:32.0 185996  333 Citrus Sports
17 Ray Reinders   Trinity, FL42:32.1 248260  341 Florida Velo
18 Christopher Corrigan   Weston, FL42:32.2 275563  353 Z's Bike Shop / Vista Velo.com
19 David McEnery   Largo, FL42:32.3 323966  229 Ride N Rolll Cyclery
20 Eric Brewer   Orlando, FL42:32.3 286798  212 Orlando Road Club Inc
21 Timothy Hutton   Wesley Chapel, FL42:32.3 171783  308 West Coast Cycling p/b STS Bikes/Crazy Mikes
22 Scott Atkins   Lutz, FL42:33.2 135438  125 Gearlink Racing Inc.
23 Jared Zimlin   Palm Harbor, FL43:51.5 52228  Gearlink Racing Inc.
24 Michael Rhoades   Tarpon Springs, FL43:00.0 202152  311 Neptune Cyclery
25 Kelby Roberts   Tampa, FL39:56.8 66431  303 Gearlink Racing Inc.
26 Harry Portellos   Tampa, FL42:33.7 84914  304 Gearlink Racing Inc.
27 John Forgatch   Juno Beach, FL42:46.7 64571  314 Gordon & Donor Racing
28 jeff bush   Palm Harboror, FL43:00.7 336726  321 Unattached
29 Todd Wilson   Minneapolis , MN43:02.3 49330  340 David's World Cycling
30 Geri Laverty   17:18.7  350 Unattached
31 Robert O'Malley   Clermont, FL08:01.5 26458  343 David's World Cycling

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 65-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joseph Becchetti   Trinity, FL23:12.1 265633  206 Gearlink Racing Inc.
2 Charles Griffiths   Tampa, FL22:30.4 257813  205 Unattached
3 Clifford Jackson   Sanford, FL22:30.8 257185  204 Florida Masters Cycling
4 Cynthia Manning   Orlando, FL23:38.8 287064  315 Orlando Road Club Inc

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Sierra NevadaOSMOCUORESpyUSACDFBonk BreakerShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee