Race Results for
Battle of CamRock
Rockdale, WI
(Event Information)
View By:
Cross Country on 08/07/2011

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 3 - Junior - 1-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Schmidt   Lake Geneva, WI47:24.90 303828  4042 Team EXPO
2 Jacob Bons   Menomonee Falls, WI50:40.20 317236  4028 
3 Andrew Schirpke   Cedarburg, WI53:01.60 289759  4004 Twin Six / Team Extreme
4 Alex Taitt   55:05.90  4629 
5 Roman Kosarzycki   Greendale, WI56:45.80 320314  4080 Alterra
6 Nick Christensen   56:53.60  4036 Sheboygan Bicycle Company
7 Kyle Kargel   Baraboo, WI57:30.20 348140  4076 Wildside Velo
8 Jimmy Splittgerber   Appleton, WI58:06.90 297081  4017 
9 Daniel Gretzinger   Greenville, WI58:11.40 296042  4031 FCYCT-The Scarlet Knights
10 Shane Holcomb   Plymouth, WI59:04.50 317350  4055 Fat Tires N Beer
11 Connor Schmidt     6176 
12 Jacob Ahles     6033 FCYCT ScarletKnights
13 Nathan Knowles   Batavia, IL 314966  6018 Endurance Trust
14 Zack Kargel   Baraboo, WI 348136  6038 Wildside Velo
15 Daxton Mock     6177 
16 Aaron Smith     6006 scarlet knightsnights
17 Owen Reich     6005 
18 William Darling   Vernon Hills, IL 318222  6007 Wildside Velo Club
19 Christian Pieper     6171 Back Door BikeShop
20 Cole McDicken     6028 FCYCT Scarlet Knights
21 Paighton Gardner     6172 
22 Ben Swenarski     6165 
23 Aidan Coleman   Cedarburg, WI 293276  6019 TEAM WORS
24 Emmit Kuphal     6168 
25 Ben Smith     6008 scarlet knightsnights
26 Reed May     6003 
27 Matt Rodenkirch     6163 Design Concepts / Dekorra
28 Noah Schwartz     6175 
29 Dylan Eggebrecht   Greenville, WI 311373  6024 FCYCT-The Scarlet Knights
30 Porter Thorpe   Wausau, WI 347916  6025 Rib Mnt Cycles/Red Eye Brewery
31 Skyler Schmitt   West Bend, WI 353906  6036 Team Extreme
32 Hunter Schmitt   West Bend, WI 353908  6035 Team Extreme
33 Emory Hutchens     6167 Capitol Off-Road Pathfinders
34 Jack Sheridan     6162 
35 Joshua Caron     6166 CAron Racing
36 Austin Peterson     6150 
37 Joshua Prewitt     6015 Attitude Sports
38 Jonah Whitedog     6023 Bikes LTD / Senic Concepts
39 Anders Davidson   De Pere, WI 343542  6012 Titletown Flyers
40 Lucas Fletcher     6010 
41 Griffin May     6004 
42 Grant Slocum     6021 FCYCT - The Scarlet Knights
43 Karl Tillman   La Crosse, WI 345804  6016 Bikes Limited/Scenic Concepts
44 John Schmidt   Geneva, IL 355322  6164 
46 Justin Munzur     6173 
47 Tyler Holden     6034 Treadhead
DNF Niko Rosado    Rockford  6169 Spoke Monkey Cyclery
DNF Brady Foate     6161 
DNF Jacob Garrow     6174 

Men - Cat 3 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mitch Otto   41:39.80  4614 Wheel and Sprocket
2 Cory Marty   Plover, WI46:38.60 303981  4014 Team WORS
3 Payson Partridge   46:39.40  4571 Design ConceptDekorra Product
4 Nathan Hofmeister   47:03.80  4580 
5 Nolan Steig   Janesville, WI47:36.60 344958  4024 
6 Brayden Schott   Beaver Dam, WI47:46.90 318684  4047 
7 Jordan Boyea   47:59.70  4060 Team WORS
8 Calvin Henderson   49:18.10  4578 Hendu Rocket
9 Austin Kernan   60:01.00  4597 
10 Kyle Lopex   1:01:57.10  4625 

Men - Cat 3 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Adam Schrank   45:01.80  4630 
2 Eric Van Dixhorn   45:22.10  4632 
3 Shane Semrow   45:43.90  4607 Wodez Bikes
4 Mike Roethel   45:44.30  4019 Sheboygan Bicycle Company
5 Terrence Fletcher   48:02.00  4582 
6 Bill Schultz   49:22.00  4599 Heavy Pedal Velo
7 Seth Boyea   49:26.30  4061 Team WORS
8 Justin Schroeter   51:31.60  4592 
9 Christopher Wilkes   51:59.60  4803 
10 Joe Guse   53:08.90  4041 Team WORS
11 Gary Gless   Milwaukee, WI54:11.60 351894  4810 Two Dimensional Shape Shifters
12 Jason Helmlinger   55:17.10  4144 
13 Jordan Jazdzewski   57:06.20  4573 
14 Matthew Kletti   57:35.80  4624 
15 Andrew Wellman   1:01:05.50  4609 
DNF Yuqing Yang     4616 

Men - Cat 3 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christopher McArdle   Greendale, WI45:18.60 356852  4086 Alterra CoffeeMTB Team
2 Nicholas Armstrong   45:56.70  4063 
3 James Druyvestein   46:41.30  4623 
4 Timothy Lim   Chicago, IL46:50.50 325322  4610 Iron Cycles
5 Jason Dahlby   47:03.00  4602 Bikes Ltd
6 Joe Vanderpuy   47:21.20  4008 Team Cthulu
7 Scott Zimmerman   47:35.90  4595 
8 Darren Haag   47:54.40  4064 Bikes Limited
9 Chris Roddick   Fort Atkinson, WI48:16.00 339424  4012 2 Rivers Racing
10 Samuel Burdick   48:16.90  4621 
11 Jon Krouse   48:22.40  4804 
12 Elginn Cordes   49:43.10  4084 667 Industries
13 Timothy Barber   50:03.10  4576 
14 Adam Handt   50:31.00  4056 SpokesNSpines
15 Josh Wood   50:37.70  4583 
16 Joel Curry   Mchenry, IL50:39.40 345054  4812 Treadheads
17 Brian Wagner   52:03.10  4626 
18 Bradley Lahner   52:25.70  4050 Cranked
19 Allan Macintyre   53:00.30  4119 
20 Ryan Giovannini   53:17.70  4590 Team Booze
21 John Sisulak   53:19.50  4628 
22 Joey Michel   53:36.30  4591 
23 Frank Worklan   53:58.20  4611 
24 CASEY BRAUER   Manitowoc, WI54:46.20 350016  4057 Heavy Pedal Velo Club
25 Peter Fetters   Neenah, WI55:19.00 292715  4065 Cranked Bike Studio
26 Aaron Dalbec   Monona, WI55:21.30 350526  4633 
27 Aaron Messenger   55:54.20  4807 
28 Nate Janik   56:26.70  4584 The Malt Houses
29 Corey Buerkman   58:01.30  4587 
30 Paul McDowell   58:13.20  4805 
31 Eric Klister   58:56.80  4594 
32 Patrick Wilcox   1:01:25.10  4574 Chips Hamburgers
33 Dave Pringnitz   1:01:42.50  4575 
DNF Darrell Scheppman     4034 Heavy Pedal Velo Club
DNF Kevin Wolfberg     4572 

Men - Cat 3 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Baines   45:59.50  4620 
2 Greg Love   46:08.40  4603 PROskydiving
3 Ron Smith   Fond Du Lac, WI46:22.50 342844  4032 
4 Mark Badger   46:27.00  4577 Brazen Dropouts
5 Chris Oleson   47:12.50  4600 
6 Chris Harold   Lindenhurst, IL47:43.20 331674  4085 Muddy Cup
7 Mark Baranowski   Cary, IL47:59.80 331596  4023 xXx Racing-AthletiCo
8 Michael Cudahy   48:33.20  4009 Velocause
9 Ted Drevalas   48:35.30  4013 Nord-Lock
10 Roy Bailey   48:55.40  4567 Design Concepts Dekorra Prod.
11 Daniel Taitt   48:59.90  4627 
12 Anthony Miksa   49:28.80  4615 
13 Jack Pabst   49:34.20  4049 
14 Andy Trewyn   49:43.70  4059 Waupun Road Warriors
15 John Grosz   Fond Du Lac, WI50:40.10 350930  4071 Waupun Road Warriors
16 Paul Baltus   Janesville, WI52:56.90 345020  4022 
17 Jay Gunderson   53:13.80  4605 
18 Benjamin Jerry   53:38.90  4601 
19 Brad Henderson   54:04.80  4857 Hendu Rocket
20 Kirk Bergstrom   54:07.60  4618 
21 Steven Brown   54:27.90  4585 
22 Andrew Papandreau   55:00.20  4613 
23 Mark Lutz   55:12.00  4619 
24 Douglas Kortbein   55:31.70  4809 
25 Brian Coleman   Cedarburg, WI55:41.90 314104  4808 TEAM WORS
26 Steve Caron   56:14.70  4598 Caron Racing
27 Mark Lackovic   58:14.20  4617 
28 Scott Barclay   58:27.20  4813 
29 Doug Rodenkirch   58:46.00  4855 Design Concepts/Dekorra
30 Robert Paschke   60:10.30  4589 
31 Mike Bons   60:47.50  4856 
32 Scott Metz   1:04:09.00  4608 
33 Anthony Smet   1:06:06.40  4612 
34 Edward Del Castillo   1:06:24.60  4596 
35 Ricky Almaguer   1:07:01.00  4070 
36 Kenneth Hale   1:07:46.40  4593 
37 Scott Lopez   1:08:36.80  4631 
38 Matthew Leonard   1:12:07.90  4636 
39 Michael Roth   1:19:06.30  4858 
DNF Jim Pekowsky   Waukesha, WI 83745  4020 Honey Stinger/Racing 4 Ryder
DNF Eric Linterman     4569 
DNF Ken Walz     4570 
DNF Doug Hein     4604 
DNF Kevin Polaski     4622 
DNF Timothy Liepert   Oshkosh, WI 344790  4801 Team Pedal Moraine
DNF Matt Knowles     4806 
DNF Dwain Holden     4859 

Men - Cat 3 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steve Cummins   Slinger, WI47:32.30 311949  4006 Team Pedal Moraine
2 Dirk Racine   51:16.70  4606 
3 Dan Marchewka   51:51.50  4579 
4 Steve Messenger   54:16.70  4054 
5 Don Howell   56:27.80  4635 
6 Dennis Klinkert   59:54.00  4043 
7 Christopher Voss   1:02:46.80  4637 
8 Jim Zahradka   1:04:45.80  4634 Albany Cougars
9 Todd Cleaveland   1:12:33.50  4588 
10 Dennis Westberg   Kewaunee, WI1:16:20.10 296314  4029 Titletown Flyer
11 Bruce Parker   1:20:48.20  4039 Freewheel Bike
DNF Andrew Mishlove   Glendale, WI 344022  4018 Hampshire Cycle Club
DNF Mike Wilkes     4033 
DNF David McFadden   Bartlett, IL 323588  4568 Spin Doctor Cyclewerks

Men - Cat 2 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Travis Johnson   1:42:43.70  1910 Heavy Pedal
2 Fletcher Arlen   Wausau, WI 368031  2071 
3 Jan Warren   Campton Hills, IL 333318  2009 EXPO Racing
4 Brandon Flisram     2169 Team Extreme
5 Jordan Watkins   Marshfield, WI 243920  2114 EXPO Racing
6 Curt Hemphill     2701 
DNF Collin Coleman   Cedarburg, WI 293072  2086 TEAM WORS
DNF Kevin Atkins   Green Bay, WI 333972  2149 Titletown Flyers
DNF CAsey Criesemer     2706 

Men - Cat 2 - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nikolai Skievaski   Madison, WI1:44:52.90 260879  1080 Team Pegasus
2 Eric Weidman   1:46:27.70  1023 Muddy Cup
3 Adam Gipril   Waukesha, WI1:46:28.10 297109  1390 Team Polska
4 Chris Harrison   Green Bay, WI1:51:35.40 296466  1039 Eriksen Cycles
5 Andrew Wiesner   Germantown, WI1:57:33.80 289953  1030 Titletown Flyers
6 Adrian Icenogle   1:59:15.50  1025 Attitude Sports
7 Mike Sherven     2133 
8 Phil Geiger     2144 Magnus
9 Joshua Heinecke   Sheboygan, WI 241021  2707 ICO
10 Jacob Jackson   Cadott, WI 307701  2581 
11 Josh Rupnow     2195 Team Extreme
12 Matt Paterson     2012 Team AttakTiks
13 Daniel Holtermann     2222 Gen EX/World bicycle relief
14 Ryan Berg     2593 UW Whitewater
DNF Dakota Dale   Cable, WI 310795  1076 Eriksen Cycles
DNF Michael Michetti   Broomfield, CO 337042  1362 UW-Platteville
DNF Mitch Gantz   Green Bay, WI 225382  1378 LWC
DNF Travis Schirpke   Sussex, WI 299361  2057 TEAM EXTREME
DNF Scott Krueger     2085 TEAM WORS
DNF JOhn Rummer     2596 
DNF Joe Decker     2724 Anybodys Bike Shop

Men - Cat 2 - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Kamphuis   Cottage Grove, WI1:41:21.20 186054  1253 Trek Midwest Team
2 Ryan Kleimenhagen   Barneveld, WI1:41:50.40 327326  1082 Chainsmokers
3 Michael Anderson   Colorado Springs, CO1:43:01.70 183953  1358 
4 Seth Eckert   1:43:14.20  1359 
5 Michael Humpal   Mundelein, IL1:43:59.00 189221  1073 
6 Scott Neperud   Madison, WI1:44:08.20 275059  1909 Magnus
7 Jereme Noffke   Madison, WI1:47:40.20 185686  1961 
8 Steve Herriges   Kewaskum, WI1:48:06.00 315364  1007 
9 Eric Stull   La Crosse1:48:59.00 288265  1381 Choadal Devestation
10 patrick scheibel   Jefferson, WI1:49:14.70 309462  1012 
11 Brett Stepanik   1:49:19.30  1956 
12 Andrew Braasch   1:51:21.00  1374 Brazen Dropouts
13 john reiker   St. Charles, IL2:02:03.70 270658  1361 Bicycle HeavenGeneva / Kswiss
14 Chad Rury   Madison, WI 342806  2200 Eriks Bike andBoard
15 Timothy Campbell   Lake Mills, WI 240400  2711 Black Line Racing
16 Brandon Teske     2163 Titletown Flyers
17 Ian Willmann     2007 Titletown Flyers
18 Martin Reza     2600 
19 Joe Valen     2723 
20 Cory Samz   Madison Wi 384848  2160 Heavy Pedal Velo
21 Marty Leum     2704 Schaefer Tracks
22 Andrew Tegge     2715 
23 Adam S Clark     2597 Bike Doctor
24 Brian Paterson   Lakemoor 397513  2006 Team AttakTiks
25 Rolf Severtson     2915 UW Stout Dirt Devils
26 Mark Schindel     2818 Titletown Flyers
27 Paul Westberg     2151 Titletown Flyers
28 Chad Hoppe     2810 Team Fond du Lac Cyclery
29 Russell Bayuk     2590 
DNF Tony Wagner   West Bend, WI 204671  1024 
DNF William Street   Sheboygan, WI 219245  1064 Kuhl Midwest Regional Team
DNF Tyler Byrnes   Madison, WI 312988  2583 Flying Bobcats
DNF Sam Weis     2709 
DNF Timothy Strege   Racine, WI 226857  2809 Gear Grinder
DNF Andrew Meyer   Mosinee, WI 307995  2910 Extreme
DNF Derek Slates     2917 RAYs MTb
DNF Brian Krueger   Merrill, WI 224056  1364 Great Dane VeloClub

Men - Cat 2 - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Vincent Steger   Fitchburg, WI1:38:58.70 356588  1003 Eriks Bikes & Boards
2 Ben Jenkins   1:41:27.10  1372 SRAM
3 David Bender   Kenosha, WI1:43:08.40 260585  1095 JVC/Michaels Cycle
4 Conrad Tufte   1:44:16.60  1962 
5 Joshua Blum   La Crosse, WI1:45:28.80 3998  1960 Echelon Coalalition
6 Justin Meyer   1:45:56.00  1384 
7 Brian Fuhrman   1:46:24.40  1959 
8 Jim Toombs   Madison, WI1:47:24.20 309850  1034 Eriks Bikes & Boards
9 Daniel Fuhrmann   Rolla, MO1:47:59.90 138408  1958 
10 Dan Wierzba   1:48:31.80  1016 rib mountain cycles
11 Mark Morgan   Madison, WI1:49:11.60 239705  1356 Brazen Dropouts
12 Anthony Ferrara   Minneapolis, MN1:50:45.70 291373  1018 Twin Six / NewMoon
13 Nathan Tock   1:51:17.40  1087 
14 Eric Johnson   Eau Claire, WI1:52:17.80 309999  1805 Anybody's Bikeshop
15 Tony Pirolo   1:57:15.80  1371 Cyclopath
16 Steve Reichel   2:11:04.30  1367 
17 Timothy Willcox   Madison, WI 326756  2918 Chainsmokers
18 Ben Schreiber   Theresa, WI 280198  2034 Team Pedal Moraine
19 Rennis Delgado     2140 Schwag
20 Chad Tucker   Fox Point, WI 266824  2582 My Wife Inc.
21 Brian Bentler     2589 
22 Martin Tank II   Oconomowoc, WI 313440  2150 Wheel & Sprocket / Vision
23 Eric Grissom   Greenville, WI 348852  2082 
24 Ben Leach     2105 Bikes Ltd / Scenic Concepts
25 Jason Gibson     2090 Gear N Up
26 Michael Williams     2096 Spokes N Spinesclery / S&S
27 Jon Kloppenburg     2592 
28 Randall Koplin   Middleton, WI 350528  2705 
29 Mark Anderson     2805 Eau Claire Bike & Sport
30 Jeff Swanstrom     2042 Cranked Bike Studio
31 Neil Jurgella     2726 
32 Nathan Schneeberger   Lake In The Hills, IL 326150  2858 Johnny Sprockets
33 Matthew Aronoff     2579 
34 Chris Strahm   Deforest, WI 298783  2702 Ruscoe VillageBikes
35 salvatore virgilio   Woodridge, IL 311698  2141 Schwag
36 Jim Scharlau     2803 Michaels Cycles
DNF Erin Sikora     1077 The Bike Hub/Specialized
DNF Jake Swenson   Stevens Point, WI 297914  1083 UWSP Cycling
DNF Nick Claussen     1380 
DNF Ben Wagener     1387 
DNF Ryan Shiroma     1903 BelGioioso/BKB
DNF Benjamin Lasecki   Stevens Point, WI 338872  2011 Team Pedal Moraine
DNF Timothy Martin     2099 
DNF Todd Nutter   Milwaukee, WI 342136  2100 Eriksen Cycles
DNF Jeremy Drake     2138 nord lock
DNF Nate Andrews     2158 Alterra Coffee
DNF Andrew Massmann     2586 
DNF Jonathan Hage     2713 Belle City Bikers
DNF Erich Brauer   Madison, WI 276022  2719 Titletown Flyers
DNF Brad Biddick     2721 

Men - Cat 2 - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gabriel Ion   Spring Grove, IL1:40:37.00 317100  1046 Treadhead Cycling
2 Scott Diedrich   Fond Du Lac, WI1:42:10.10 308086  1055 Attitude Sports
3 Bryan Frazier   Cottage Grove, WI1:42:11.30 293537  1035 Wildside Velo Club
4 Craig Manthe   1:43:33.70  1363 Polska
5 Kevin Weivoda   1:43:35.30  1964 Lacrosse Loggers
6 Mike Bishop   1:46:49.70  1373 Treadhead Cycling
7 Stathy Touloumis   Highland Park, IL1:46:54.30 86745  1370 Albertos Sport
8 Brett May   1:48:49.20  1017 
9 CHRIS FELLOWS   Genoa, IL1:51:30.40 280824  1069 Trek Store of Madison/WORS
10 Steven Schaefer   1:51:57.50  1906 
11 Cole Jacobsen   Oneida, WI1:53:15.80 309298  1006 Titletown Flyers
12 Sean Fagan   1:53:55.30  1383 Michael's Cycles/JVC
13 Noah Marcus   Omaha, NE1:56:24.80 297063  1360 Velo Veloce/Greenstreet Cycles
14 Jeff Steckbauer   Princeton, WI1:58:04.00 210181  1801 Rib Mountain Cycles
15 Rick Walls   Wauwatosa, WI2:02:53.60 205152  1065 Muddy Cup / Twin Six
16 Brian Benson   La Crosse, WI2:03:51.90 240054  1802 Bikes LTD / Scenic Concepts
17 Carl Barlow   2:04:07.20  1385 LAPT / Attitude / Wilde
18 Krystian Pac   Chicago, IL2:14:52.10 149853  1078 Polska - MIODU! - POLISH Mead
19 Christopher Schmidt   Lake Geneva, WI 293518  2088 Team EXPO
20 Mark Clinton     2107 Attitude Sports
21 Scott Howse     2720 Kegels
22 Jesse Darley     2949 
23 Anthony Dombrowski   Oshkosh, WI 343722  2904 Team Pedal Moraine
24 Christopher Richmond     2020 Heavy Pedal Velo Club
25 Darin Olski     2019 Cranked Bike Studio
26 MArk Fant     2722 Kegel's Bike Shop
27 marek kulesza   Vernon Hills, IL 342278  2010 
28 Jesse Jaehnig     2946 Sheboygan Bike
29 Benjamin Swart     2152 Pedal Moraine
30 Jack Schirpke   Cedarburg, WI 268393  2002 Team Extreme
31 Matthew Lanser     2812 Titletown Flyers
32 Aaron Fleming   Rockford, IL 210500  2859 Kegels Bikes
33 Michael Gordon   Walla Walla, WA 148693  2108 
34 Mike Mennenoh     2161 Treadhead Cycling
35 Christopher Pitts     2117 Wildside Velo Club
36 Nathan Phelps   De Pere, WI 272098  2712 Big Ring Flyers
37 Brandon Cornejo   Madison, WI 217848  2591 MadCity Velo
38 Jason Henry   Lake Geneva, WI 291422  2947 Half Arce Cycling
39 Vincent Purpero     2862 
40 Jacob Glatt     2802 Titletown Flyers
41 Steve Havlichek     2135 
DNF Sean Bjork   Lake Bluff, IL 309401  1027 xXx Racing Athletico
DNF Joe Villalobos     1036 Hayes RPM Cycling
DNF Christopher Gabrielson   Baraboo, WI 227409  1045 Wildside Velolub
DNF Mark Balkenende   Pleasant Prairie, WI 228524  1074 
DNF Troy Schaden   Oconto, WI 346728  1119 Schwag
DNF Nick Correll     1386 
DNF Joel Coon     1904 BelGioioso/BKB
DNF Erik Pueschner     1965 Smiths Cycling
DNF Marty Larson     1966 Singular Cycles
DNF Chad Klaus     2212 Schwag
DNF Eric Zarwell   Wauwatosa, WI 324992  2580 

Men - Cat 2 - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Burkholder   Rockford, IL1:42:24.20 296156  1002 Kegels Bikes
2 Steve Kobs   1:42:34.10  1015 Team Pedal Moraine
3 Fred Hubley   1:43:27.60  1365 
4 Brad Keyes   Chicago, IL1:45:06.10 77756  1963 Carborocket/Half-Acre
5 David Peters   Houston, TX1:45:46.50 219741  1375 
6 Mark Olski   Neenah, WI1:46:10.80 342712  1040 02 Cycling
7 Steve Pribek   Hales Corners, WI1:47:58.60 297069  1032 
8 Steve Schafer   Barrington, IL1:48:59.40 309583  1001 Rbikes.com
9 Jarrod Kerkhoff   Rockford, IL1:49:20.00 296158  1081 Michael's Cycles
10 Steven Forss   Rockford, IL1:49:34.80 80530  1907 Kegels
11 Steve Jeske   1:50:15.00  1901 Pedal Moraine
12 Sean Miller   1:50:35.60  1028 Michael's Cycles
13 Don Slickman   1:50:50.70  1366 
14 KEN NAEF   Green Bay, WI1:51:15.10 304889  1004 Titletown Flyers
15 Thomas Sloan   1:51:40.40  1376 
16 Gregory Blake   1:52:03.60  1389 
17 Bob Callaway   Westby, WI1:54:24.00 330964  1902 Bluedog Cycles
18 Michael Hartzell   Madison, WI2:03:25.10 129601  1382 Trek Midwest Team
19 Brian Christensen     2063 GEARGRINDER
20 Dave Blanke   N. Barrington, IL 310413  2040 Bike Connection
21 Jason Kayzar   Brookfield, WI 287672  2902 Team Wisconsin/MC2
22 Scott Veldhuizen     2595 Schwag
23 Thomas Kabacinski   Calidonia, IL 191741  2156 XXX Racing Athletic Co
24 Brian Coppock   Green Bay, WI 348282  2072 Titletown Flyers
25 Mark Cheyne     2913 Muddy Cup
26 Shane Veldhuizen     2594 Pugsly
27 Don Iwen   Milwaukee 208154  2021 Alterra Coffee
28 Gary Ehrike     2031 Rib Mountain Cycles
29 Marcus Steele   De Pere, WI 342514  2808 Title Town Flyers
30 Jeff Wren   West Bend, WI 297072  2053 Team Extreme
31 Gary Frost     2017 Tread Head Cycling
32 Michael Quitzon     2123 
33 Stephen Davidson   De Pere, WI 294363  2901 Titletown Flyers
34 Andrew Douglas     2716 
35 Quentin Gniot   Green Bay, WI 293921  2116 Titletown Flyers
36 Ruben Valez   New Lenox, IL 344670  2106 Nord-Lock SafeWheels
37 John Scambler     2708 
38 Randy Snyder   Dixon, IL 126893  2065 
39 Kent Kallsen     2130 
40 Jeff Bublitz     2087 Gen X / World Bicycle Relief
41 Michael Laufenberg   West Bend, WI 311890  2081 Team Pedal Moraine
42 Andrew Spahr     2718 Alterra
43 Shawn Hauser   Green Bay, WI 215229  2811 Titletown Flyers
44 Peter Kolar     2574 
45 Troy Olm   Madison, WI 297065  2120 Chainsmokers
46 Wade Flisram   Onalaska, WI 208096  2113 Team Extreme
47 Paul Compton     2121 Compton Bros. Racing
48 Timothy Lawrence     2599 
49 Scott Graff     2058 
50 Kenny Dretzka     2806 Team Cyclopath
DNF Matthew Dale   Cable, WI 310643  1079 Eriksen Cycles
DNF Scott Daubert     1379 
DNF Scott Secketa   Antioch, IL 303125  2032 Treadhead

Men - Cat 2 - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christopher Berge   Madison, WI1:42:21.40 280201  1051 Magnus
2 Dan Szczepanski   1:44:44.00  1029 BelGioioso/Titletown Flyers
3 Ross Lemke   1:45:11.60  1010 Pedal Moraine / Hammer
4 Roger Lundsten   1:46:54.40  1957 Muddy Cup
5 Jeff Sympson   Rockford, IL1:46:56.80 101514  1049 Big Ring Flyers /Kegel's
6 Glen Stroik   Franklin, WI1:47:36.10 258547  1042 Chiropractic Partners
7 Mike Owens   1:50:08.80  1057 Alterra
8 Bob Phelps   Milwaukee, WI1:51:17.50 314420  1072 Alterra Coffee
9 Scott Mullins   Mequon, WI1:55:18.50 245365  1005 Team Velocause
10 Brian Petted   Cedarburg, WI2:03:13.60 58472  1368 Team Extreme
11 Mike Daish     2703 
12 Peter Epperson   Mequon, WI 215851  2148 Velocause
13 Mark Adams     2714 Chainsmokers
14 thomas wendland   Port Washington, WI 262569  2036 TEAM EXTREME
15 Larry Hipps     2025 Pedal Moraine
16 Robert Zimmerman     2815 Team Pedal Moraine
17 Clive Warren   Saint Charles, IL 333314  2004 Nord-Lock / Safe Wheels
18 Scott Nyland   Madison, WI 351518  2814 Magnus
19 Troy Sable     2046 
20 Edward Piontek     2084 Title Town Flyers
21 Kevin Lisowe   Plymouth, WI 341686  2112 NordLock/Safe Wheels
22 Rob Hofmann   Brookfield, WI 296144  2916 Team Extreme
23 Scott Palmersheim     2911 Pedal Morain
24 Dave Reich   Pine River, WI 292243  2075 Team Extreme
25 Sam Huntington   Madison, WI 209052  2906 
26 Demetrius Banks     2164 Bike Lmtd
27 Dave Dahlman     2056 Team Extreme
DNF Chris Tamborino   Hubertus, WI 263786  1038 Expo Racing
DNF Todd Bugnacki   Franklin, WI 81238  1058 Club Tread
DNF Russell Jobs     1101 Haynes Brakes
DNF Jeffrey Gantz     1377 Titletown Flyers
DNF Kelly Skinkis   Sobieski, WI 314676  2145 WORS
DNF Mark Domke     2588 

Men - Cat 2 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Poulton   Lake Forest, IL1:41:54.70 28536  1043 Vision Quest LLC
2 Terry Prewitt   Black Creek, WI1:52:24.00 296195  1050 Attitude Sports
3 Neil Statz   1:53:35.20  1066 Team Overdrive
4 Tony Pacini   Winfield, IL1:55:11.50 27022  1122 Mission 1
5 Don Carr   Wauwatosa, WI1:58:23.70 185458  1111 IS Corp
6 Bradley Tennis   Baraboo, WI2:06:35.90 280203  1033 Wildside Velo
7 Don Freitag     2048 
8 Dan Millin     2018 Mountain Outfitters
9 Gregory Clausen   Lake Geneva, WI 348544  2080 TreadHeadsCycling
10 Steve Kapaun   Hudson, WI 118725  2023 team extreme
11 Dustin VandeZande   Waupaca, WI 323006  2026 Point Pursuit
12 Todd Fletcher     2039 
13 Dave Diamond     2717 Alterra
14 Steve Hoppman     2122 Fond du Lac Cyclery
15 John Senkerik   Wauwatosa, WI 288510  2166 Team Extreme
16 James Jones     2948 
17 Scott Foate     2109 
18 Keith Westendorf   Milwaukee, WI 259757  2128 Alterra MTB
19 Anton Koenigsmann     2817 
20 GEORGE DOTY   Berlin, WI 320626  2146 Nord-Lock / Safe Wheels
21 Steven Drecoll   Mundelein, IL 105534  2119 
23 Rich Mennenoh   Mchenry, IL 258036  2111 TreadHead Cycling
24 Jim Splittgerber     2585 
25 Tim Wateski     2003 
26 Larry Reimer     2125 JVC / Michael'sCycles
27 Daniel Braun   Madison, WI 297039  2153 EXPO Racing
28 Mike Brauer     2110 Heavy Pedal Velo Club
29 Sterling Schmidt     2041 Heavy Pedal Velo club
30 Brad Swenson   Stevens Point, WI 227555  2219 Spokes N Spines
31 Robert Ferrara     2095 
32 Chris Kemble     2030 
33 Frank Sniadajewski     2142 Point PursuitTB Club
34 Darryl Mataya   Mount Horeb, WI 224896  2584 Mad City Velo
35 Ron Kapaun     2043 Team Extreme
36 Randy Feuillerat     2124 Michaels Cycles
37 Franklin Lobello   Gurnee, IL 296152  2047 Muddy Cup Racing
38 James Heinecke   Sheboygan, WI 241024  2024 BRATS n BEER /B76
39 Steve Manthe     2037 Chainsmokers
40 Alex Derderian     2575 Spin Doctor
41 John Dabbeekeh     2725 
DNF Julian Coupland   Chicago, IL Chicago IL 166704  2578 Velo Club Roubaix
DNF Bob Boone   Eau Claire, WI 4227  1103 
DNF John Wegner     1355 
DNF Bill Wagener     1388 
DNF Randy Pallex     1905 Titletown Flyers
DNF Thomas Silbernagel   Wauwatosa, WI 218705  2050 Team Extreme
DNF William Styer   Sheboygan, WI 340862  2069 
DNF Bob Ferrara     2576 
DNF Al Adams     2598 Heavy Pedal Velo
DNF Dana Weis     2710 
DNF Bob Garner     2950 

Men - Cat 1 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Benjamin Senkerik   Wauwatosa, WI1:39:09.20 294148  103 Wheel and Sprocket / Vision
2 Myles Beach   Larsen, WI1:39:23.00 208348  101 Adventure 212/Specialized
3 Casey Hildebrandt   Weston, WI1:41:08.20 296192  107 MAPLELAG/SKINNYSKI/RMC/POLSKA
4 Mitchell Bogardus   Kenosha, WI1:43:47.30 210565  117 EXPO Racing
5 Brett Poulton   Lake Forest, IL1:44:02.80 259591  110 EXPO
6 Andrew Senderhauf   Neenah, WI1:45:21.10 293057  104 Wheel and Sprocket
7 Cameron Schave   Fond Du Lac, WI1:46:03.50 297078  105 Eriksen Cycles
8 Tony Kaatz   Ripon, WI1:46:08.00 297312  138 Attitude Sports
DNF Parker McColl   Oconomowoc, WI 350022  111 Wheel & Sprocket
DNF Michael Dutczak   Crete, IL 200766  113 South Chicago Wheelman

Men - Cat 1 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Isaac Neff   Madison, WI2:04:27.30 200724  57 Williamson Bicycle Works
2 Joseph maloney   Milwaukee2:06:48.90 313232  67 KS/ Team Wisconsin
3 Greg Krieger   Fort Collins , CO2:10:25.70 255039  25 Eriksen Cycles
4 Justin Piontek   Madison, WI2:10:43.00 297073  45 Bike Hub/Specialized
5 Maxwell Anderson   Hartford, WI2:12:40.10 178840  295 LAPT
6 Matthew Millin   Kenosha, WI2:13:31.40 303243  64 Mountain Outfitters
7 Eric Fossell   Berthoud, CO2:13:39.30 296311  54 JVC/Michaels Cycles
8 Nicholas Holzem   Wausau, WI2:16:03.90 311654  30 City Bike Works
9 Kenneth Statz   Wisconsin Rapids, WI2:16:08.20 262146  56 Element Mobile
10 Bryan Fosler   Madison, WI2:19:13.60 197058  51 Trek Stores ofMadison
11 Carlos Haeckel   Madison, WI2:20:38.90 227622  66 Alterra Team
12 Luke Holtan   Milwaukee, WI2:21:26.70 262458  44 VELO TROCADERO
13 Brian Braun   Madison, WI2:28:22.00 276620  48 Stout Dirt Devils
DNF Daniel Schaefer   Adell, WI 258370  29 Team Fond du Lac Cyclery
DNF Ryan Voss   Damascus, OR 286022  39 Muddy Cup
DNF Matt Gehling   Madison, WI 214485  43 Trek Store of Madison
DNF Tim Racette   Fort Atkinson, WI 285206  88 KS Energy Services/Team WI
DNF Brock Boynton   Madison, WI 264070  294 Bicycle Ranch

Men - Cat 1 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ryan Krayer   North Freedom, WI2:05:11.40 227406  Adventure 212/Specialized
2 Jacob Groethe   Delafield, WI2:05:50.70 74398  72 
3 corey stelljes   Madison, WI2:05:53.90 307965  15 chainsmokers
4 Trevor Olson   Rochester, MN2:05:55.40 264356  52 Muddy Cup
5 Ted Hanes   Fond Du Lac, WI2:08:57.30 247082  10 Fond du Lac Cyclery
6 Sanjay Ganju   New Berlin, WI2:13:09.10 196060  60 Alterra Coffee
7 Glenn Kirst   Menomonee Falls, WI2:15:34.90 285418  34 Wheel & Sprocket
8 Kevin McConnell   Iowa City, IA2:18:28.20 258735  26 Mercy-Specialized
9 Mike Budd   Wrightstown, WI2:21:22.00 274937  55 Wheel & Sprocket
10 Brian Hertzberg   Forest Lake, MN2:23:22.40 208067  31 5 Nines Cycling
11 Lance Wall   Lake Geneva, WI2:26:03.80 310402  291 Advocare Treadhead
12 Michael Wagener   Taos, NM2:26:59.40 279657  290 Team F. I. Taos
13 Jason Gosse   Eau Claire, WI2:27:12.90 257462  46 WORS Posse
DNF Patryk Limanowicz   Chicago, IL 308128  11 Rbikes.com

Men - Cat 1 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ray Nelson   Woodstock, IL2:06:41.40 193027  100 Tread Head Cyclery
2 Chad Boyles   Pewaukee, WI2:11:44.00 99459  13 BVC-Nomad Cycling
3 JW Miller   Madison, WI2:13:01.50 233978  99 Trek Stores ofadison
4 John Shull   Libertyville, IL2:15:31.30 259398  35 EXPO Racing
5 Greg Jones   West Allis, WI2:19:20.30 295007  32 Hayes Brakes
6 Bill Nigh   West Bend, WI2:20:36.70 197745  38 Team Pedal Moraine
7 Jerrod Collier   Lindenhurst, IL2:21:35.20 194466  69 Muddy Cup Racing
8 Jess Kruchoski   Hartland, WI2:23:14.40 261579  23 Wheel & Sprocket/ Vision
9 John Lirette   Menomonee Falls, WI2:26:40.00 259146  12 Hayeses
10 Barry Winters   Nekoosa, WI2:28:22.90 96156  58 Element Mobile/Bring's
11 Tim Jennings   Wisconsin Rapids, WI2:34:42.00 17768  49 Element Mobile
12 Mark Cole   Stevens Point, WI2:36:46.50 104782  59 Adventure 212/Specialized
DNF Jeff Melcher   West Bend, WI 166066  24 Team Pedal Moraine
DNF Kevin Klug   Evanston, IL 220282  289 Pony Shop

Men - Cat 1 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jim Peterson   Edgerton, WI2:16:52.10 154720  42 Michael's Cycles

Men - Pro

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tristan Schouten   Plymouth, WI1:56:18.80 145071  Pabst/Felt/Mafia Racing
2 Brian Matter   Sheboygan, WI1:56:36.50 85929  Gear Grinder
3 Mike Phillips   Chicago, IL1:56:43.40 84647  41 Adventure 212/Specialized
4 Brian Eppen   Iowa City, IA2:01:32.40 121702  70 Mercy-Specialized
5 Darrin Braun   Waukesha, WI2:03:02.30 285001  Adventure 212/Specialized
6 Nathan Guerra   Oconomowoc, WI2:03:34.20 214936  Wheel&Sprocket/Vision
7 Ben Koenig   Schofield, WI2:03:46.10 267964  RMC / Red Eye Brewery
8 Travis Saeler   Butler, PA2:06:14.10 209699  293 Trek 29er Crew
9 Matt Shriver   Durango, CO2:07:36.10 110703  292 
10 Dallas Fowler   Green Bay, WI2:07:58.50 207074  79 Kuhl
11 Ronald Stawicki   Waukesha, WI2:11:24.50 212641  Team Polska
12 Scott Cole   Stevens Point, WI2:13:43.50 7340  47 Adventure 212/Specialized
13 Chris Peariso   Amherst, WI2:14:24.00 139566  Adventure 212 / Specialized
14 Karl Tillman   La Crosse, WI2:27:27.20 294041  16 Bikes Limited/Scenic Concepts

Women - Cat 3 - Junior - 1-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anna Poulton   Lake Forest, IL54:57.60 303727  5016 
2 Kaitlin Splittgerber   Appleton60:20.30 317238  5010 
3 Marilee Collier   1:05:22.90  5121 Muddy Cup Racing
4 Megan Senderhauf   Neenah, WI 350540  6011 Wheel and Sprocket
5 Allison Pieper     6170 Back Door BikeShop
6 Miranda Lanser     6017 Titletown Flyers
7 Leah Fletcher     6009 
8 Lydia McDowell     6014 
9 Arianna Schafer   Barrington, IL 338174  6002 Unat
10 Maya Steele     6032 Titletown Flyers
11 Lorissa Thorpe   Wausau, WI 346768  6026 Rib Mnt Cycles/Red Eye Brewery
12 Julia Whitedog     6039 Bikes Ltd / Senic Concepts
13 Katy McDicken     6029 FCYCT Scarlet Knights
14 Aryana Knudson     6040 
15 Claire Kaiser     6001 
16 Katherine Schafer     6178 
17 Kreitlow Lydia     6160 Caron Racing

Women - Cat 3 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ashley Foate   59:14.60  5017 EXPO
2 Amanda Boelter   1:05:53.10  5009 Nord-Lock
3 Samantha Kosarzycki   Greendale, WI1:06:59.80 320316  5028 Alterra

Women - Cat 3 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lauren Coogle   56:44.60  5031 
2 Kate Smith   56:54.50  5025 
3 Rhienna Jensen   60:33.50  5123 Nord-Lock
4 Heather Marty   60:35.90  5006 
5 Alyssa Thuftin   60:38.40  5124 Magnus
6 Amy Ancheta   1:01:34.80  5120 
7 Jennie Bayuk Yednock   1:05:24.90  5119 

Women - Cat 3 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rachel Drake   56:23.20  5020 nord lockwheels
2 Amy Annen   58:10.70  5126 
3 Kara Benson   1:01:13.50  5029 Bikes LTD/Scenic Concepts
4 Sabrina Tolley   1:03:02.60  5128 MadForcs
5 Dana Brown   1:08:41.70  5129 
6 Alexia Stath   Milwaukee, WI1:15:08.30 339544  5013 

Women - Cat 3 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Melissa Kennedy   56:05.80  5004 Nord-lock
2 Leslie Prevish   56:06.10  5125 
3 Nina Fortune   1:01:34.20  5003 Team Nord-Lock/Safe Wheels
4 Annie Clausen   1:10:15.30  5118 Treadhead Cycling
5 Jeannie Ryan   1:23:57.10  5122 Alberto's Sport

Women - Cat 3 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Pam Piotrowski   58:13.50  5014 Element MobileTeam
2 Amy Dykema   Evanston, IL1:05:10.30 10328  5050 Half Acre Cycling
3 Nan Perschon   1:19:44.00  5111 
DNF Tammy Vande Zande     5008 Point Pursuit/ Safewheels
DNF Lisa Zimmerman     5015 Bikes LTD

Women - Cat 2 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Emily Shull   Libertyville, IL 264455  3033 EXPO Racing
2 Moriah Griesbach     3034 Point Pursuit
3 Rachael Jensen   Shell Lake, WI 288627  3029 GEARGRINDER
4 Grace Prewitt     3040 Attitude Sports
DNF Maja Holcomb   Plymouth, WI 317352  3022 Fattires-n-beer

Women - Cat 2 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Heather Stelljes     3135 
2 Maria Osowski   Wisconsin Rapida, WI 350598  3025 Element Mobile
3 Renee DeBruin   Appleton, WI 324252  3009 Ripon College Red Hawks
4 Cassey Lynn   Madison, WI 294376  3013 UW-Madison
5 Arin Lemke     3030 Team Pedal Moraine
6 Justina Smet   Tomah, WI 344064  3024 Titletown Flyers

Women - Cat 2 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Leia Schneeberger   Madison, WI 350192  3017 Magnus
2 Terra Nicklas   Wauwatosa, WI 279779  3031 
3 Karlene Olson   Rochester, MN 297066  3028 Muddy Cup
4 Shannon Mortimer     3036 
5 Andrea Lyman   Rhinelander, WI 340530  3001 Rib Mountain Cycles
6 Kelli Piotrowski   Milwaukee, WI 316500  3021 
7 Lisa Haase     3037 Muddy Cup Racing
DNF Becky Rands     3003 Team Pedal Moraine
DNF Ann Holsen     3014 Heavy Pedal Velo Club

Women - Cat 2 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Wendy Gaddey     3133 Albertos
2 Cyndi Ehrike     3011 Rib Mountain Cycles
3 Sonni Klipp     3027 Janesville Velo Club Michaels
4 Brittany Nigh   West Bend, WI 197744  3016 Team Pedal Moraine
5 JoAnne Garrow     3132 
6 Christine Griesbach     3039 Point Pursuit
7 Diane Callaway   Westby, WI 342736  3008 Bluedog CyclesVernon Trails
8 Caroline Warren   Campton Hills, IL 333316  3005 Nord-Lock / Safe Wheels
9 Melinda Roach     3137 
10 Ramona Kuna   Naperville, IL 211195  3138 Athletes By Design (ABD)
11 Katherine Janda     3139 Mad Forcs
12 Barbara Lothe     3134 Mad Forcs
DNF Lynne Senkerik     3007 Team Extreme

Women - Cat 2 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kathy Mack     3136 
2 Helmy Tennis   Baraboo, WI 281223  3026 Wildside Velo
3 Cheryl Post     3032 Point Pursuit

Women - Cat 1 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Elizabeth Shull   Libertyville, IL 264453  112 EXPO Racing

Women - Cat 1 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rachel Horstman   Waterloo, WI1:51:22.70 314874  515 
2 Anna Ganju   New Berlin, WI1:52:31.60 202435  508 Polska
3 Brittany Mcconnell   Iowa City, IA1:56:09.00 285899  555 Iowa City Cycling Club

Women - Cat 1 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Renee Bach   Madison, WI1:49:49.50 242850  507 Chain Smokers
2 Sarah Agena   Stevens Point, WI1:52:12.20 190888  516 Adventure 212/Specialized
3 April Dombrowski   Oshkosh, WI2:01:15.30 223874  511 Team Pedal Moraine
4 Jennifer Whitedog   La Crosse, WI2:03:10.40 210713  517 BikesLimitedScenicConcepts
5 Denise Coppock   Green Bay, WI2:09:03.30 316486  513 Titletown Flyers
6 Michelle Peariso   Amherst, WI2:13:48.80 227741  506 Adventure 212/Specialized
DNF Claire Cannon   Madison, WI 269897  505 Trek Store of Madison
DNF Brenda Zimmermann Thorpe   Wausau, WI 288201  525 Rib Mnt Cycles/Red Eye Brewery

Women - Cat 1 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lori Sable   Thiensville1:46:19.50 226461  504 
DNF Christine Czarnecki   Milwaukee, WI 212636  514 

Women - Pro

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kim Eppen   Iowa City, IA1:42:30.10 217761  518 Mercy-Specialized
2 Lisa Krayer   North Freedom, WI1:50:08.20 227405  502 Adventure 212/Specialized
DNF Abby Strigel   Madison, WI 202434  501 Trek Stores ofMadison

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyUSACDFShimanoBonk BreakerOSMOSierra NevadaCUORE
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee