Race Results for
Panoche Valley Road Race
Hollister, CA
(Event Information)
View By:
Road Race on 05/22/2011

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jacob Drummond   Walnut Creek, CA 300099   
2 David Kleiman   Sunnyvale, CA 286747   
3 Florian Costa   Los Altos, CA 300278   SJBC
4 Isaac Van Aelstyn      
5 Antonio Schiaffino   Pleasanton, CA 332692   Christian Cycling-Hammer Nutrition

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Adrien Costa   Los Altos, CA 296167   SJBC
2 Jack Maddux   Fresno 296879   Team Specialized Racing Juniors
3 Tommy Lucas   Santa Rosa, CA 285713   All Sport-Team Swift
4 Robbie Farrens   Stockton, CA 289433   Rocket Sports Racing
5 Jason Saltzman   Menlo Park, CA 255580   SJBC
6 Oliver Barajas   Hayward, CA 333248   
7 Garrett Marking   Paradise, CA 345846   
8 Rupert Cox   Emerald Hills, CA 309471   SJBC
9 Justin Leong   Los Altos, CA 280621   SJBC
10 Zachariah McClendon   Sanpablo, CA 307855   

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Valencia   Los Altos, CA 255576   Team Specialized Racing Juniors
2 Dylan Drummond   Walnut Creek, CA 265912   Tieni Duro Junior Cycling Team
3 Kenneth Gonzales   Petaluma, CA 303655   
4 Samuel Cerruti   Watsonville, CA 233607   California Giant Berry Farms/Specialized
5 Zeke Mostov   San Francisco, CA 294912   SJBC
6 Stanley Goto   Petaluma, CA 254829   All Sport-Team Swift
7 Diego Binatena   Playa Del Rey, CA 253770   Team Specialized Racing Juniors
8 Griffin Wigert   Petaluma, CA 272280   All Sport-Team Swift
9 Reese Levine   Orinda, CA 263998   Tieni Duro Junior Cycling Team
10 Henry Nelson   Oakland, CA 289117   Tieni Duro Junior Cycling Team
11 Tim Aiken   Stanford, CA 327086   SJBC
12 Andrew Biscardi   San Jose, CA 280347   
13 Porter Wesson   Santa Cruz, CA 274342   
DNP Tyler Aughney   Novato, CA 332866   
DNP Thomas Duncan      
DNP Peter Kenton   Oakland, CA 307426   Tieni Duro Junior Cycling Team
DNP Jordan Wolfe   Sanjose, CA 282654   SJBC
DNP Troy Strickland   San Ramon 279824   SJBC
DNP Reid Smith   Moraga, CA 300086   Tieni Duro Junior Cycling Team

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Torey Philipp   El Dorado Hills, CA 263055   Team Specialized Racing Juniors
2 John Piasta   Santa Rosa, CA 271963   All Sport-Team Swift
3 Marcus Smith   Pleasanton, CA 209193   Team Specialized Racing Juniors
4 William Zellmer   Missoula, MT 225407   Team Specialized Racing Juniors
5 Alister Eckman      
6 Andrew Lanier Jr   Gilroy, CA 226086   Team Specialized Racing Juniors
7 Tobin Ortenblad   Santacruz, CA 303586   
8 James LaBerge   Napa, CA 221376   Team Specialized Racing Juniors
9 Alex Howard   Mill Valley, CA 273094   Platinum Performance Cycling Team
10 Josef Nygaard   San Francisco, CA 227889   All Sport-Team Swift
11 Adam O'Camb      
12 Christopher Flanagan   San Francisco, CA 276118   All Sport-Team Swift
DNP Remy CantoAdams   San Luis Obispo, CA 299528   
DNP Alexander Freund   Davis, CA 222322   Davis Bike Club Race Team
DNP Chris LaBerge   Napa, CA 229950   Team Specialized Racing Juniors
DNP Travis Lyons   Walnut Creek, CA 320598   Tieni Duro Junior Cycling Team

Men - Cat 5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sean Brandt   Alameda, CA 333136   
2 Carl Primavera   Santa Cruz, CA 365129   
3 Stephen Thau   Washington, DC 365746   
4 Paul Robins   Watsonville, CA 243094   
5 Cam Primavera   Aptos, CA 316156   
6 Mel Alvarez   Benicia, CA 341756   
7 John Mullane   Watsonville, CA 250580   
DNP Aron Digumarthi   Cupertino, CA 303522   SJBC
DNP Andrew Murray      
DNP Nelson Carrillo   Dublin, CA 289356   

Men - Cat 4 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sascha Messner   Fremont, CA 280562   Taleo Racing
2 Scot McLean   Sananselmo, CA 304846   IronDataThirstyBearCycling.com
3 Michael Brandes   San Jose, CA 84161   Family Cycling Center
4 Ricky Lucero   Scotts Valley, CA 240295   
5 Daniel Burns   San Mateo, CA 292461   Third Pillar
6 Gregg Marioni   San Anselmo, CA 22517   California Giant Berry Farms/Specialized
7 Mason Cooley   Van Nuys, CA 309136   
8 Michael Simos   Redwood City, CA 271296   
9 Brendan Glueck   El Cerrito, CA 275797   Team Oakland Cycling
10 Doug Cook      
11 Hussein Saffouri   Piedmont, CA 41848   Berkeley Bicycle Club (BBC)
12 Chris Furgiuele   San Francisco, CA 310646   Dolce Vita Cycling
13 Matt Jordan   Santa Cruz, CA 245591   
14 Ron Abidog   Sanjose, CA 285617   One Team Racing
15 Ryan Gibson   Mountain View, CA 295319   Webcor/Alto Velo
16 Rafael Ortiz   San Francisco, CA 107842   
17 Evan Kapel   Santa Cruz, CA 158232   California Giant Berry Farms/Specialized
18 Herman Shum   Dublin, CA 286381   Christian Cycling-Hammer Nutrition
19 Chris Brent   San Francisco, CA 326778   Team Oakland Cycling
20 Christopher Elbo   Oakland, CA 287728   
21 Allan Armstrong   Los Altos, CA 51079   Webcor/Alto Velo
22 Matthew Johnston   Merced, CA 304638   Team Mason Thomas
23 Richard Gelsi-Medeot   Novato, CA 225191   California Giant Berry Farms/Specialized
24 Joseph Morales      
DNP Serge Plasschaert   San Jose, CA 195521   Christian Cycling-Hammer Nutrition
DNP Timothy Turnbull   Castroville, CA 309759   Los Gatos
DNP Ron Hicks   Clovis, CA 317018   

Men - Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eamon Franck   Pacific Grove, CA 286608   California Giant Berry Farms/Specialized
2 Nathaniel English (1 - Cat1)   Berkeley, CA 258309   Yahoo Cycling Team
3 Uriy Urchenka      
4 James Wingert   San Diego, CA 256481   Yahoo Cycling Team
5 Elliot Jaramillo (2 - Cat1)   Burlingame, CA 179930   McGuire Cycling Team
6 Aliaksandr Sinelnikau      
7 Ethan Atkins   San Francisco, CA 224998   Metromint Cycling
8 Rainier Schaefer   Sanfrancisco, CA 304249   Team Mike's Bikes
9 William (Billy) Crane   Mountain View, CA 138129   Webcor/Alto Velo
10 Robert Amatelli (1 - Cat2)   San Jose, CA 270304   
11 James Mattis   Mountain View, CA 127344   California Giant Berry Farms/Specialized
12 Michael Margraf (3 - Cat1)   Auburn, CA 128847   Webcor/Alto Velo
13 Stephen O'Mara   San Rafael, CA 241392   Team Mike's Bikes
14 Brian Buchholz (4 - Cat1)   San Francisco, CA 189913   Webcor/Alto Velo
15 Stuart Press (5 - Cat1)   Los Altos 133656   Herbalife LaGrange
16 Brandon Franklin (2 - Cat2)   San Francisco, CA 239689   Sierra Pacific Racing
17 Travis T   San Francisco, CA 158451   Metromint Cycling
18 Steven Smith   Santa Barbara, CA 67527   Platinum Performance Cycling Team
19 Josh LaGrange   Bend, OR 201330   Form Fitness
20 Adam Carr   Colchester, VT 208854   Form Fitness
DNP Andreas Freund   Berkeley, CA 222320   University of California-Berkeley
DNP Raffi Jilizian   Danville, CA 187667   Form Fitness
DNP Peter Taylor (Cat2)   Walnut Creek, CA 219859   California Giant Berry Farms/Specialized
DNP Keith Miller      
DNP Nils Tikkanen   Santa Cruz, CA 198331   Team Bicycle Trip/Symantec
DNP Matthew Willinger (Cat1)   San Mateo, CA 189622   Third Pillar
DNP Jonathan Moskowitz (Cat2)   Benicia, CA 213197   Taleo Racing
DNP Robert MacNeill   San Carlos, CA 199599   Webcor/Alto Velo
DNP Daniel Ramsey (Cat1)   Los Angeles, CA 29107   Full Circle Sports
DNP David Passmore   San Carlos, CA 27378   Berkeley Bicycle Club (BBC)

Men - Cat 1/2/3 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dean LaBerge   Napa, CA 67041   Team Specialized Racing Masters
2 Nathan Erickson   San Luis Obispo, CA 63004   ArtsCyclery.com/Wild Horse Wines
3 Tom Roberts (1 - Cat2)   Morgan Hill, CA 245349   IronDataThirstyBearCycling.com
4 David Levine   Alamo, CA 145573   Taleo Racing
5 Michael Vetterli   Alamo, CA 214565   Olympic Club
6 Joshua Dapice   Berkeley, CA 141844   Audi
8 Kevin Metcalfe   Pleasant Hill, CA 47519   Team Specialized Racing Masters
9 Matthew Carinio   San Luis Obispo, CA 6109   ArtsCyclery.com/Wild Horse Wines
10 Robert Anderson   Mill Valley, CA 1688   Team Specialized Racing Masters
11 Shawn Daly   Tucson, AZ 205616   Southwest Hand Cycling Team
12 Simone Toccafondi      
13 Leslie Oglesby   Salinas, CA 53661   
DNP Paul Dyrwal   San Rafael, CA 254245   IronDataThirstyBearCycling.com
DNP Nick Theobald   Burlingame, CA 35297   SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles Plus
DNP Craig Roemer   Petaluma, CA 80925   Team Specialized Racing Masters
DNF Chris Ott   San Jose, CA 26920   

Men - Cat 1/2/3 - Master - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Donald Langley   Morgan Hill, CA 20327   Morgan Stanley Smith Barney/Specialized
2 Chris Wire   Saratoga, CA 152176   SJBC
3 Hunter Ziesing   Bel Tiburon, CA 39478   Echelon Gran Fondo/Zteam
4 Daryl Spano   Fremont, CA 146243   SJBC
5 Dan Palmer   Santa Cruz, CA 92865   IronDataThirstyBearCycling.com
6 Alex Osborne (1 - Cat2)   Berkeley, CA 26855   IronDataThirstyBearCycling.com
7 Rick Martyn   Pleasant Hill, CA 204699   
8 Hans Gouwens   Corte Madera, CA 196222   IronDataThirstyBearCycling.com
9 Steven Archer   Danville, CA 87938   Morgan Stanley Smith Barney/Specialized
10 Tim Lydon   Sunnyvale, CA 21896   SJBC
11 Max Thompson   San Anselmo, CA 80642   IronDataThirstyBearCycling.com
12 Eric Saltzman   Menlo Park, CA 46157   SJBC
13 Bill Brier   Fremont, CA 274225   Team Fremont/FFBC powered by Chipotle
14 Stanley Terusaki   Livermore, CA 35241   Morgan Stanley Smith Barney/Specialized
15 Roland Freund   Davis, CA 226676   Davis Bike Club Race Team
16 Chris Cerruti   Watsonville, CA 198811   California Giant Berry Farms/Specialized
17 Jonathan Sek   San Jose, CA 45922   SJBC
18 Cale Reeder   Albuquerque, NM 272237   Echelon Gran Fondo/Zteam
19 Michael Vella   Saratoga, CA 167402   Webcor/Alto Velo
20 William Dunham   San Jose, CA 206162   Webcor/Alto Velo
21 Dennis Pedersen   Santa Cruz, CA 126404   Team Bicycle Trip/Symantec
DNP Derek McBrearty (Cat3)   Oakland, CA 208627   IronDataThirstyBearCycling.com
DNP John Hostetler   Boulder Creek, CA 243622   SJBC
DNP Dirk Himley   San Jose, CA 86797   Echelon Gran Fondo/Zteam
DNP Stephen Cassani (Cat3)   Portola Valley, CA 198619   Team Specialized Racing Masters
DNP Rick Morgan   Los Altos, CA 267310   SJBC
DNP Darryl Smith   Pleasanton, CA 33092   Christian Cycling-Hammer Nutrition
DNP Ken Calender   Salinas, CA 115342   Joselyn's Bicycles

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Parson   Covington, LA 236117   Sierra Pacific Racing
2 Roger Martin   Danville, CA 276924   Wells Fargo Racing Team
3 Luciano Sponza   Mill Valley, CA 245266   Davis Bike Club Race Team
4 Cyrus Behroozi   Menlo Park, CA 40408   Form Fitness
5 David Mesa   Crockett, CA 243257   
6 Thomas Gross   San Francisco, CA 263396   Dolce Vita Cycling
7 Aaron Bradford   Santa Cruz, CA 156335   Revel Consulting/Rad Racing NW
8 Joshua Pizzica   Los Gatos, CA 273910   Third Pillar
9 Chris Isley   El Granada, CA 253814   Webcor/Alto Velo
10 Chad Rosser   San Jose, CA 286506   SJBC
11 Shon Grabbe   San Jose, CA 141499   SJBC
12 David Bangor   San Francisco, CA 306411   
13 Michael Kopp   San Francisco, CA 286893   Taleo Racing
14 David DuBois   Lompoc, CA 256581   California Polytechnic-San Luis Obispo
15 Abe Rotstein   Watsonville, CA 286497   Team Bicycle Trip/Symantec
16 Jacob Berkman   San Francisco, CA 303643   Dolce Vita Cycling
17 Mike Ashton   Oakland, CA 302651   Dolce Vita Cycling
18 Todd Studenicka   San Jose, CA 34489   SJBC
19 David Rossow   Los Gatos, CA 232665   Webcor/Alto Velo
20 Andreas Schulten   Cameron Park, CA 248096   Bicycle Planet
21 Marcel Appelman   Orange, CA 293642   Dolce Vita Cycling
22 kevin leong   Oakland, CA 303230   Rhythm Racing
23 Aaron Wilcher   San Francisco , CA 38204   
24 Paul Cook   Lafayette, CA 195716   Berkeley Bicycle Club (BBC)
26 Todd Kohli   San Francisco, CA 198414   Audi
27 Jodi Birrell   Morgan Hill, CA 260006   Bay101 Racing
28 Anthony Eng   El Cerrito, CA 245065   Team Oakland Cycling
29 Santiago Bolon   San Jose, CA 195384   ICCC-St. Louis
30 Ryan Ettl   Folsom, CA 252994   Bicycle Planet
DNP Jay Simons   San Francisco, CA 236927   Third Pillar
DNP Holger Steinbach   Los Gatos, CA 304900   Webcor/Alto Velo
DNP Ramon Alarcon   Los Gatos, CA 240484   SJBC
DNP Josh Felder   Menlo Park, CA 292894   Form Fitness
DNP Tucker Eurman   Goleta, CA 301465   Platinum Performance Cycling Team
DNP Alex Lugosch   Sanfrancisco, CA 281513   Taleo Racing
DNP Kelly Higgins   San Jose, CA 223520   Bay101 Racing
DNP Steven Woo   Los Altos, CA 38840   Third Pillar

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Daniel Ross   Beverly Hills, CA 303976   Predator Cycling
2 Bobby Abuyen   San Jose, CA 333294   SJBC
3 Sean Molina   Chico, CA 308804   Chico Corsa Cycling Club
4 Douglas Baker   Santa Clara, CA 68644   SJBC
5 William Rose   San Francisco, CA 237997   
6 Mackenzie Kelly   Santa Cruz, CA 286297   
7 Jason Benford   San Francisco, CA 198025   
8 dominic salbatera   San Francisco, CA 330940   
9 Jonathan Barbus   Los Altos, CA 295596   Sterling Sports Group
10 Jake Devine   Oakland, CA 322924   
11 Reed Cote   San Francisco, CA 243613   Third Pillar
12 Vitaly Gashpar   San Francisco, CA 273905   Colavita Racing
DNP Kevin Comerford   Livermore, CA 158585   VSRT/Livermore Cyclery
DNP Nathan Carpenter   Berkeley, CA 332502   Tieni Duro Junior Cycling Team
DNP Barrett Ausman   San Jose, CA 186327   Webcor/Alto Velo
DNP Robert Gaukel   Santa Cruz, CA 261233   Team Bicycle Trip/Symantec
DNP Scott Moore   Santa Cruz, CA 256976   
DNP Burl Pershall   San Anselmo, CA 276353   

Men - Cat 4/5 - Master - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Marty Panos   Moraga, CA 264154   Taleo Racing
2 Todd Munk   Morgan Hill, CA 296426   SJBC
3 Devinderjit Singh   Yuba City, CA 296818   Body Concepts
4 Justin Eatinger   Incline Village, NV 10382   Audi
5 Alan Roberts   San Rafael, CA 282684   IronDataThirstyBearCycling.com
6 Joe Platin   Santa Cruz, CA 256834   Team Bicycle Trip/Symantec
7 Richard Hill   Campbell, CA 267729   Los Gatos
8 Kevin ODonnell   Greenbrae, CA 242028   Taleo Racing
9 David Borba   Aptos, CA 335202   
10 Bob Ehardt   Orangevale, CA 286992   Bicycle Planet
11 Mike Reed   Menlo Park, CA 273849   Webcor/Alto Velo
12 Glenn Drummond (1 - Cat4)   Walnut Creek, CA 274369   
13 Bill Freeborn   Alamo, CA 306114   
14 Bob Brandt   San Jose, CA 310942   
15 John Gallagher   San Ramon, CA 304284   Taleo Racing
16 Brad Hasse      
17 Robert Montague   Aptos, CA 276007   Team Bicycle Trip/Symantec
18 gary neiman   Granite Bay, CA 342158   Body Concepts
19 Chris Crescioli   San Luis Obispo, CA 293419   
21 Lance Haag   Fairfax, CA 300056   IronDataThirstyBearCycling.com
22 Harold DeGraff (2 - Cat4)   San Carlos, CA 283825   Peninsula Velo/Pomodoro
23 Gary Griffin      
24 Nelson Frink (3 - Cat4)   Sutter, CA 268821   Body Concepts
DNP Cory Roay   Belmont, CA 191125   Peninsula Velo/Pomodoro
DNP Kevin Purser (Cat5)   Mountain View, CA 348134   
DNP Thomas Preisler   Los Gatos, CA 294002   Los Gatos
DNP Philip Park   Alamo, CA 271747   Taleo Racing
DNP Ron Nelson (Cat4)   Martinez, CA 257207   
DNP Russell McCrary   San Ramon, CA 253276   
DNP Bill McBride      
DNP Timothy Locke   Alamo, CA 204285   Taleo Racing
DNP Lloyd Leighton   Yuba City, CA 196150   Davis Bike Club Race Team
DNP Mike Krynock   Morgan Hill , CA 210102   
DNP Toby Katz   Salinas, CA 290732   
DNP John Hawkins      
DNP Martin Hyland (Cat4)   Mountain View, CA 276470   SJBC
DNP Patrick Hampton   Cambria, CA 218958   ArtsCyclery.com/Wild Horse Wines
DNP John Gates   Carpinteria, CA 295313   Polli Veloce
DNP John Galvin   Concord, CA 333042   Taleo Racing
DNP Peter Aughney   Novato, CA 272800   Taleo Racing
DNP Chris Baker   Soquel, CA 87996   Team Bicycle Trip/Symantec
DNP Matt Conidaris   Gold River, CA 195944   Body Concepts
DNP Ken Doyle   Santa Barbara, CA 9958   Polli Veloce
DNP Jim Forester   San Rafael, CA 285990   Taleo Racing
DNP Mark Flynn (Cat4)   San Jose, CA 287744   SJBC
DNP Jeffrey Botelho   Sanramon, CA 303912   Taleo Racing
DNP Leonard Tabor (Cat4)   Hollister, CA 125781   
DNP Paul Ryan   San Ramon, CA 112814   Taleo Racing
DNP Harun Simbirdi   Clayton, CA 302985   Taleo Racing
DNP Darren Yap   Sosanfrancisco, CA 291364   

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ryan Stroup   San Jose, CA 101309   
2 Steven Hembree   Atascadero, CA 358177   
3 Brooks Sizemore   San Francisco, CA 335986   
4 Dillon Charlton   Mill Valley, CA 320156   
5 Nick Bourgault      
6 Jason Allen      
DNP Roger Messier   Manteca, CA 331922   

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lauren Wolfe   San Jose, CA 317172   SJBC

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Aliya Traficante   Chico, CA 310825   Team TIBCO II
2 Kristin Wolfe   Sanjose, CA 289378   SJBC

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Page Robertson   Oakland, CA 291028  366 Team Tibco Juniors
2 Rebecca Hill   Campbell, CA 280087  365 Los Gatos
3 Lindsay Kageyama   Fremont, CA 335702  367 Team Fremont

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Elisabeth Scheder-Beschin   Cotati, CA 307274   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
2 Emily Anderson-Merritt   Berkeley, CA 318856   Tieni Duro Junior Cycling Team
3 Brooke Wenig   Mill Valley, CA 339306   
4 Elizabeth Caldwell   Fairfax, CA 320744   All Sport-Team Swift
5 Maya Nielson      

Women - Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rikke Preisler   Redwood City, CA 293725   Metromint Cycling
2 Jane Despas (1 - Cat1)   Menlo Park, CA 105201   
3 Jennie Phillips   Danville, CA 203722   Wells Fargo Racing Team
4 Tracy Lillig   San Ramon, CA 181215   Wells Fargo Racing Team
5 Anny Henry (1 - Cat2)   Mountain View, CA 238246   Metromint Cycling
6 Kimberly Fong   Berkeley, CA 238713   Michael David Winery Cycling Team

Women - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Amber Gaffney (1 - Cat3)   Claremont, CA 349836   
2 Sara Bird   Los Altos, CA 325094   
3 Elena Joroski   San Jose, CA 304925   SJBC
4 Joanne Thompson (2 - Cat3)   Aptos, CA 47791   Bike Station Aptos
5 Michele Heaton   Santa Cruz, CA 273618   Team Bicycle Trip/Symantec
6 Diane Firu (1 - Cat4)   San Jose, CA 303975   SJBC
7 Joan Meiners   Logan, UT 260054   RockyMounts~Izze Racing
8 Michelle Bandoni (2 - Cat4)   San Jose, CA 305567   SJBC
9 Lynn Wesson   Colorado Springs, CO 75221   
10 Elaine Ebner   Orinda 332140   Gyros Cycling Club/Gyros Racing Team
11 Monica Martinez      
12 Marja Nousiainen   Menlo Park, CA 203255   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFOSMOSpyBonk BreakerCUORESierra NevadaShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee