Race Results for
Tierra Del Sol RR
Belen, NM
(Event Information)
View By:
Road Race on 03/27/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


- Master Men 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 David Baltz   Albuquerque, NM 274045   
0 Brian Gronert   Albuquerque, NM 53761   
0 Lawrence Kay   Albuquerque, NM 275919   
0 Gerald Lapp      
0 Larry Larrichio   Albuquerque, NM 51479   
1 Charlie Drysdale   Santa Fe, NM 210837   
2 David LePell   Albuquerque, NM 20944   
3 Larry Coons   Albuquerque, NM 56881   
4 Joe Burtoni   Durango, CO 5632   
5 Mike Szabo (1 - Cat3)   Boca Raton, FL 34874   
6 MARK FORSYTHE   Albuquerque, NM 75907   
7 Richard Verderame   Cumming, GA 6958   
8 Michael Espinosa   Albuquerque, NM 274312   
9 Mark Depree   Albuquerque, NM 82997   
10 Robb Mion (2 - Cat3)   Albuquerque, NM 24568   
11 Lance Bowers   Odessa, TX 143916   
12 George Chappell   Santa Fe, NM 306559   
13 Brian Hughes   Albuquerque, NM 243015   
14 Michael Gilb   Albuquerque, NM 49410   
15 Anthony Pachelli   Albuquerque, NM 286513   
16 Frank Sanchez   Albuquerque, NM 271669   
17 tony navarro      
18 Jeff romero   Albuquerque, NM 273967   
19 John Jordan   Albuquerque Nm 135038   
20 James Massey   Albuquerque, NM 276050   

- Junior Men 1-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 AJ Sigman   Highlands Ranch, CO 278243   
2 Tiziana DeHorney   Albuquerque, NM 269499   
3 Lukas Giesen   Albuquerque, NM 303640   
4 Allie Sawyier      

- Category

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 First Name Last Name      

- Cat 4/5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 Patrick Mitchell (1 - Cat5)   Lubbock, TX 96090   
0 Tom Teegarden   Albuquerque, NM 275584   
0 Joseph Trujillo   Placitas, NM 283283   
1 Andres Cortez   Chimayo, NM 292292   
2 Chris Dineen   Albuquerque, NM 278010   
3 bret carter   Alamogordo, NM 234756   
4 Stefan Andermann   Santa Fe, NM 275749   
5 Caleb Fuchs   Hico, TX 291325   
6 Robert Evans   Chandler, AZ 252668   
7 Dennis Chavez   Rio Rancho, NM 6701   
8 Wristen Paschich      
9 Stan Kielczewski   Santa Fe, NM 270922   
10 Mark Gonzales   Albuquerque, NM 306739   
11 Cole Oberman   Philadelphia, PA 302977   
12 John Vance   Albuquerque, NM 41668   
13 Jonathan Nelson   Albuquerque, NM 301182   
14 Michael Archibeck   Albuquerque, NM 257569   
15 Michael Mangan   Albuquerque, NM 223915   
16 Clinton Mortley      
17 Diego Garcia   Albuquerque, NM 271826   
18 Ryan Travelstead   Albuquerque, NM 301754   
19 steve ilg   Durango, CO 17342   
20 Kevin Ledwith   Albuquerque, NM 294277   
21 Glenn Beard   Albuquerque, NM 247784   
22 D. Kyle Sager   Santa Fe, NM 305561   
23 Mitch Maestas   Albuquerque, NM 299009   
24 Michael Kulikowski   Silvercity, NM 306944   
25 Kyle Gilbert      
26 Jay Yu   Elpaso, TX 306674   
27 John Chandler      
28 Andy Drescher   Albuquerque, NM 300407   
29 Kyle Shour   Albuquerque, NM 234308   
30 Robert Romero   Santa Fe, NM 173389   
31 Elian Flores      
32 Brent Gillespie   Collinsville, TX 308479   
33 colin lewis   Las Cruces, NM 277553   
34 Lawrence Herrera   Albuquerque, NM 275724   
35 john trujillo   Las Cruces, NM 35990   
36 jeff krienke   Edgewood, NM 308040   
37 logan ross (2 - Cat5)   Las Cruces, NM 292983   
38 Kurt Austin      
39 Tim Ketelaar   Las Cruces, NM 309230   
40 Eduardo Sy   Rio Rancho, NM 273391   
41 Eric Helewicz (3 - Cat5)   Rio Rancho, NM 311178   
42 richard triplett   Los Alamos, NM 236998   
43 John Kibodeaux   Rio Rancho, NM 273212   
44 Jos Grelakawski (4 - Cat5)   Amarillo, TX 273386   
45 Vince Vandermey   Albuquerque, NM 36404   
46 Mark Ehrhart   Albuquerque, NM 308726   
47 Justin Lindgren   Albuquerque, NM 304963   
48 Paul Walton   Albuquerque, NM 142661   
49 Kevin Gowdy   Albuquerque, NM 309296   
50 Gary Shoemaker   Albuquerque, NM 308236   
51 Levi Romero      
52 Leroy Lovato      
53 Keith Bone   Albuquerque, NM 281210   
54 Charles Davis (5 - Cat5)   Albuquerque, NM 296894   
55 Johnny Bargeron   Rio Rancho, NM 2578   
56 Jim Seely   Albuquerque, NM 222399   
57 Vince Martinez      
58 Rob Becker   Elpaso, TX 309350   
59 Timothy Holm   Albuquerque, NM 293810   
60 michael pedersen   Albuquerque, NM 235900   
61 Steve Hoagland (6 - Cat5)   Albuquerque, NM 122588   
62 Leo Flores (7 - Cat5)   Bernalillo, NM 307566   
63 Terry West (8 - Cat5)   Placitas, NM 272349   
64 Bruce Farmer   Albuquerque, NM 258366   
65 Travis Dawson   Cambridge, MA 184464   
66 Clifford Yost   Albuquerque, NM 275575   
67 Chris Black   Albuquerque, NM 305178   
68 Bill Martin      
69 Gerald Bischoff      
70 Jeremy Milligan      
71 Justin Moe (9 - Cat5)   Albuquerque, NM 307484   
72 Roy Romero      
73 Elias Salazar      
74 Daniel Gutierrez      
75 troy Kranendonk      
76 Kevin Lapp   Albuquerque, NM 310131   

- Cat 4 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 Laurie Abrams   Albuquerque, NM 1063   
0 Christa Schooley   Boise, ID 296806   
1 Karen Ortiz   Rio Rancho, NM 178347   
2 Patricia (Trish) Parker   Highlands, NC 276875   
3 Patricia Fallstich   Silver City, NM 11208   
4 Jennifer Robinson   Albuquerque, NM 309984   
5 Sue Alschuler   Albuquerque, NM 297981   
6 Jill Janov   Albuquerque, NM 117385   
7 Sandy Knudsen   Albquerque, NM 287482   
8 Joanna Eckstein   Albuquerque, NM 305676   
9 Sara Eatman   Albuquerque, NM 307763   
10 Katherine Lovejoy   Santa Fe, NM 273902   
11 Melissa Velarde   Santafe, NM 307836   
12 Alessandra DelPiero   Albuquerque, NM 305349   
13 Kerry Trautwein   Albuquerque, NM 305976   
14 anita Roe   Albuquerque, NM 306888   
15 Nancy Fortin      
16 Susan Ladig   Albuquerque, NM 308745   
17 Kelly Drescher   Albuquerque, NM 300408   
18 Patti Miller   Albuquerque, NM 274946   
19 Jennifer Leising   Albuquerque, NM 308523   
20 Maripat Glover   Albuquerque, NM 300071   
21 Celena Valdez      
22 Natalie Barger      
23 Margie Davis      
24 Patricia Olives      
25 Betsy Davis   Albuquerque, NM 287462   

- Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 Daniel Dietzel   Silver City, NM 9493   
0 christopher marlowe   Albuquerque, NM 53529   
1 Michael Hahna   Denver, CO 225565   
2 Thomas Jones   Albuquerque, NM 101818   
3 Matt Caruso   Albuquerque, NM 46502   
4 Douglas Hulett   Arenas Valley, NM 91074   
5 Bruce Mazur   Santa Fe, NM 277259   
6 Steve Riddle   Albuquerque, NM 272236   
7 Gary Ruddell   Albuquerque, NM 122275   
8 Paul Marabito   Savage, MN 209198   
9 Nick Lembre   Albuquerque, NM 202433   
10 Teddy Rael   Albuquerque, NM 29008   
11 Silvio Menezes   Albuquerque, NM 148850   
12 Sean Mcarthy   Easthampton, MA 278956   
13 Matt Chanin   Albuquerque, NM 6615   
14 Jean Paul Fontana   Santa Fe, NM 251814   
15 Mindy Caruso   Albuquerque, NM 274426   
16 Isidro Solano   Corrales, NM 244536   
17 rod michael   Simpsonville, SC 79980   
18 David Rodriguez   Santa Fe, NM 279479   
19 Jonathan Jakle   Tesuque, NM 148415   
20 Jonathan Petrillo   Albuquerque, NM 272291   
21 Tom Murphy   Albuquerque, NM 203323   
22 Anthony Hills   Corrales, NM 288631   
23 daniel Perez   El Paso, TX 220957   
24 kent chou   Santa Fe, NM 275761   
25 Tim Schoeny   Albuquerque, NM 31738   
26 Dax Kastrin   Albuquerque, NM 195035   
27 Ruben Mendez   Santa Fe, NM 260560   
28 Darryl Sigman      
29 John Connell   Santa Fe, NM 307613   

- Cat 1/2/3 Women

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Josephine Jones   Lakewood, CO 225188   
2 laurie mauderly-bush   Bosque Farms, NM 245559   
3 sarah lough   Albuquerque, NM 276590   
4 Stacey Nenninger   Albuquerque, NM 275180   
5 Jennifer Buntz   Albuquerque, NM 46309   
6 Jill Langendorf   Albuquerque, NM 292112   
7 Gretchen Selby   Los Alamos, NM 290894   
8 Lisa Broidy   Albuquerque, NM 91887   

- Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 Keith Ashmore   Durango, CO 75512   
0 Tony Bettini   Albuquerque, NM 260271   
0 john frey   Albuquerque, NM 45355   
1 John Verheul   Albuquerque, NM 36612   
2 Damian Calvert   Albuquerque, NM 81251   
3 Fortunato Ferrara   Losalamos, NM 294241   
4 Mike Warren   Los Alamos, NM 272632   
5 Carlos Gabriel Cano Alzaga      
6 Guy Tann   Albuquerque, NM 52991   
7 Chandler Spears   Santa Fe, NM 33577   
8 Eugene Dougherty   Los Alamos, NM 59098   
9 David Schulhofer   Santa Fe, NM 188963   
10 joe prinzivalli (1 - Cat2)   Albuquerque, NM 28733   
11 Hugh Selby   Los Alamos, NM 102615   
12 Sem Gallegos   El Paso, TX 233198   
13 Randy Corcoran   Albuquerque, NM 58759   
14 Troy Finley (2 - Cat2)   Amarillo, TX 54700   
15 Dan Armijo   Peralta, NM 68799   
16 Marty Moriarty   Albuquerque, NM 25084   
17 Michael Robinson   Crested Butte, CO 251817   
18 Matt Jones   Lakewood, CO 225189   
19 Jonathan Rath   Albuquerque, NM 50789   
20 Juan Pablo Villela Padilla      
21 Tim Wetherill   Santa Fe, NM 37847   
22 Mike Slattery   Albuquerque, NM 32907   
23 Michael Hauger (3 - Cat2)   Boulder, CO 264281   
24 Joshua Reddoch   Albuquerque, NM 63641   
25 William Steffen   El Paso, TX 33949   
26 Bryan Held   Albuquerque, NM 47640   
27 Gaige Sippy   Durango, CO 32817   
28 Al Senft   Albuquerque, NM 32168   
29 T. Shane Cunico   Las Cruces, NM 162136   
30 Jason Quenzler   Durango, CO 82358   
31 Ethan Ensley   Orlando, FL 198637   
32 Christian Fernandez      
33 David Rutledge   Las Cruces, NM 63661   
34 Dan Swinton   Albuquerque, NM 86276   
35 Steve Mathias   Albuquerque, NM 219183   
36 Steve Alschuler   Albuquerque, NM 47922   
37 Sean Peck   Durango, CO 135664   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyShimanoOSMOSierra NevadaBonk BreakerCUOREUSACDF
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee