Race Results for
Campmor H2H # 1, Wawayanda Spring Cleaning
Hewitt, NJ
(Event Information)
View By:
Cross Country on 05/02/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - SS - Open

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Leonardo Cardona   Wharton, NJ2:46:05.6 299956  652 
2 Brian Kelley   Pawling, NY2:50:26.2 133393  661 
3 Jeffrey Walker   Tully, NY2:56:16.8 144931  660 
4 Thomas Kruse   Chester, NJ2:56:45.5 19919  654 
5 Ed Burgess   Newburgh, NY3:02:34.9 5491  651 
6 John DeBitetto   Yorktown Heights, NY3:07:20.4 89638  662 
7 Benjamin Tufford   Chesterfield, NJ3:09:11.5 106778  655 
8 Jeffrey O'Hara   Budd Lake, NJ3:18:48.0 208491  664 
9 Eddie Velasquez   Dover, NJ3:19:20.9 248437  656 
10 robert witte   Vernon, NJ3:24:22.8 261752  657 
DNF James Brockway   Hopewell Junction, NY 223607  650 
DNF Daniel Ingerdal   Longislandcity, NY 293488  653 
DNF Hezmir Osorio   Randolph, NJ 299958  663 
DNF gerald gillsinger   Haskell, NJ 274890  659 

Men - Pro/Cat 1 - Open

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff Schalk   Frederick, MD2:16:42.7 169390  
2 Edward Ceccolini   Pompton Lakes, NJ2:18:56.0 54209  
3 Johan Koserius   Sandy Hook, CT2:25:01.4 125973  
4 Mike Montalbano   Hewitt, NJ2:29:05.1 214668  
5 Matthew Miller   Nazareth, PA2:29:32.4 206833  
6 Maurice Gamanho   Lebanon, NJ2:34:49.5 218359  
7 Greg Waggoner   New York, NY3:02:55.6 171792  
8 Richard Visinski   Fairfield, CT3:02:57.1 221223  37 
9 Joshua Wilcox   Gaylordsville, CT3:26:47.7 38209  

Men - Cat 3 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 sean adair   1:05:48.3  503 
2 Mark Yaroshevsky   North Caldwell, NJ1:10:10.9 292988  502 
3 kenny french   1:29:32.9  500 
4 Peter Keane   Essexfells, NJ1:31:05.6 307640  501 

Men - Cat 3 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Micahel Sciancalepore   Hackettstown, NJ58:35.0 309680  528 
2 Corey Spies   1:00:39.8  529 
3 Finley Marbury   1:05:07.5  525 
4 Philip Franiak   Springfield, NJ1:08:07.0 296463  520 
5 Brian Rehberger   1:14:20.5  527 
6 Patrick Garvey   1:15:18.4  522 
7 Luke Heleno   1:17:08.0  524 
8 Dylan Oliva   1:19:46.2  526 
9 John Giuffre   1:43:03.2  523 

Men - Cat 3 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Azzinnari   57:49.3  602 
2 Christopher Ruiz   58:22.3  611 
3 Mike Barone   59:39.2  603 
4 Doug Alpers   Andover, NJ1:03:08.5 301056  600 
5 Nelson Angel   1:08:00.9  601 
6 William Meringolo   1:14:45.6  608 
7 Jordan Colaruotolo   1:23:55.0  604 
8 James Kirk   1:28:30.0  606 
9 Ricardo Oliveira   1:30:02.4  610 

Men - Cat 3 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 brian ruane   51:46.8  712 
2 Pedro Silva   55:00.6  715 
3 Garry De Sagun   55:45.7  704 
4 Andrew Gamper   58:46.2  705 
5 Erwin Hitgano   1:00:02.3  707 
6 Ricardo Congote   1:00:13.9  703 
7 Eric capers   1:01:40.8  701 
8 Ernie Cuneo   1:02:02.9  721 
9 Paul Cadena   1:02:16.7  725 
10 Eric Rudolph   1:03:18.2  713 
11 Stephen Sullivan   1:03:46.4  722 
12 Ricardo Zubieta   1:04:02.1  717 
13 Rodrigo Ribeiro   1:04:48.5  711 
14 Matthew Mariconda   1:06:31.0  607 
15 Dan Gosselink   1:06:42.0  605 
16 Jim Nagy   1:10:19.4  719 
17 Vitor Cardoso   1:10:38.1  702 
18 Andy Creteau   1:14:50.4  724 
19 Jason Granese   1:15:09.3  706 
20 Jose Munoz   1:15:11.4  720 
21 Eric Seaman   1:16:05.1  714 
23 Stuart Matthews   1:17:22.6  718 
24 Ruben Belliard   1:30:09.4  700 
25 Nicholas Piatek   1:40:48.3  709 
116341 Jr. Wilkins     Ronnie 716

Men - Cat 3 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert Marek   56:05.2  775 
2 James Bautista   56:56.6  761 
3 William Wall II   57:18.3  790 
4 Segundo Saenz   58:45.7  792 
5 Ozzie Ramos   New York, NY59:36.5 294533  783 
6 Percy Uribe   59:47.0  789 
7 Nick Piscatelli   1:00:44.9  782 
8 David Schwartz   1:01:34.5  787 
9 cory christiansen   1:02:43.6  765 
10 Rol Mendoza   1:03:16.9  776 
11 William Lorenzo   1:06:04.2  772 
12 John Czareckawitz   1:07:32.4  766 
13 robert madden   1:07:36.1  774 
14 Chris DeGiulio   1:08:25.1  796 
15 Sean Runnette   Hillsborough, NJ1:09:21.6 102918  785 
16 Michael Sciancalepore   Hackettstown, NJ1:09:26.0 309679  788 
17 Manny Lugo   1:10:10.0  773 
18 FERNANDO SANTAMARIA   1:11:49.5  786 
19 John Oakes   1:12:08.1  779 
20 Kevin Oriol   1:13:32.6  781 
21 Brian Haimm   1:14:45.4  768 
22 Euler Mota   Astoria, NY1:15:27.1 158637  797 
23 William Davis   Ossining, NY1:16:15.2 296839  767 
24 Tom Kerrigan   1:17:11.7  770 
25 Mark Cable   1:18:40.7  762 
26 Ramon Relos   Flushing, NY1:18:53.6 311535  784 
27 Theodore Opderbeck   1:22:42.7  780 
28 Jack Alpert   1:25:05.8  760 
29 Rickstophe Caminiti   1:25:07.3  763 
30 Thomas Quirk   1:26:47.6  793 
31 Todd Lungolor   1:27:35.3  795 
32 Peter Kimak   1:31:06.8  771 
33 Byron Culbertson   1:33:48.0  794 
34 Paul Herber   1:41:16.5  791 
35 Robert Mundell   1:45:44.8  777 

Men - Cat 3 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michael Dayer   1:03:50.7  586 
2 Craig Thomas   1:15:09.8  583 
3 Peter Friedman   1:17:58.1  584 
4 Seth Glasser   1:21:16.9  585 
5 Vince Giuseffi   1:32:03.0  581 

Men - Cat 2 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dillon Van Wart   West Milford, NJ2:27:08.8 248433  207 
2 Ekrem Ayhan   Hackettstown, NJ1:11:00.9 285024  206 

Men - Cat 2 - Open

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Frank Doty   Westbrookville, NY1:52:08.3 161406  434 
2 scott thompson   1:54:05.5  452 
3 Dan Durller   1:56:05.9  435 
4 Mark Waters   1:59:39.1  454 
5 Myles Fennell   Monroe, NJ2:00:44.3 213438  436 
6 Henry Gozdz   2:02:17.3  438 
7 John Courain   2:03:30.6  431 
8 Paul Livornese   2:04:38.2  443 
9 Robert Swart   Middletown, NY2:05:55.7 139784  450 
10 Mark Salvagin   Middletown, NY2:06:43.3 225016  447 
11 jiliong tjhia   Clifton, NJ2:07:09.6 298579  453 
12 Robert Perazzo   2:14:00.7  445 
13 Joe Johnston   2:15:17.0  441 
14 Jeff Horner   2:18:13.0  440 
15 dustin smith   2:19:37.0  449 
16 Chris Michalosi   2:23:10.6  456 
17 Aaron Courain   2:23:59.5  432 
18 Joaquin Canizales   Little Falls, NJ2:25:28.9 249064  430 
19 Philip Gerhardt   2:27:40.0  437 
20 Greg Szorc   2:45:30.5  451 
21 Matt Mokracek   3:00:41.0  444 
DNF stephane courtois     433 
DNF Laurent Sauvanet   Brooklyn, NY 270887  448 
DNF John Corwin     457 
DNF James Reichman     446 

Men - Cat 2 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joey Wyckoff   2:05:05.2  218 
2 adam vandenbos   2:13:37.2  217 
3 Jake Hasert   Highland Lakes, NJ2:18:54.7 279675  215 
DNF Tyler Smith     216 

Men - Cat 2 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Daniel Stewart   Phillipsburg, NJ1:53:26.0 158198  309 
2 Paul Meier   1:53:43.4  308 
3 daniel sturm   2:00:20.3  304 
4 Austin Peterman   2:08:34.8  301 
5 Bryan Coward   2:10:12.8  300 
6 Daniel Renzoni   2:18:35.0  302 
7 chris skolnick   2:24:21.9  303 
8 Bryan Culberson   2:25:16.5  307 
DNF Julian Arendarski     306 
DNF Marcin Szorc     305 

Men - Cat 2 - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Daniel Humm   Montclair, NJ1:54:37.9 310199  236 
2 jared Strowbridie   1:56:07.5  248 
3 Kris Broekaert   2:00:18.8  232 
4 John Griffiths   New York, NY2:04:44.1 275210  235 
5 Jeffrey Mandell   2:05:58.3  239 
6 Kevin Kurie   2:09:54.9  238 
7 gary stallings   2:11:11.9  243 
8 DANIEL SIROTA   2:11:56.1  242 
9 Michael Maher   Florida, NY2:15:25.1 226423  251 
10 michael zusman   2:19:12.9  245 
11 Stephen Kopiecki   2:20:54.7  237 
12 Edwin Santos   2:22:15.7  249 
13 JAMES BOYD   2:24:47.0  231 
14 Dan Ahearn   2:47:26.6  230 
15 Allan Cohen   3:28:44.0  233 
DNF Dino Tufekcic     244 
DNF Michael Zurak     246 
DNF Jason Szwejkowski     247 

Men - Cat 2 - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 jonathan weiers   Mine Hill, NJ1:48:04.2 300297  817 
2 chris santalucia   1:58:50.8  814 
3 Craig Guerrini   2:00:58.9  807 
4 Jamie Rich   Monroe, NY2:05:46.9 110729  813 
5 Jason Haight   Manlius, NY2:07:43.7 223622  808 
6 Norman Marin   Kingwood, TX2:12:25.7 244895  811 
7 chris O'bara   2:14:37.8  821 
8 Chris Byrnes   Pompton Plains, NJ2:17:37.3 224438  800 
9 Dave Bush   2:18:52.8  818 
10 Alex Fell   2:28:32.8  234 
11 Brian Glennon   2:29:52.7  806 
12 Matthew Hill   2:30:03.8  809 
13 Anthony Azzariti   2:31:54.3  819 
14 Bill Dove   2:32:41.4  804 
15 Robert Dunn   Mahwah, NJ2:37:31.0 199355  805 
16 Rick Stoll   2:58:29.0  816 
17 David Molnar   3:25:31.0  812 
DNF inchol choung     801 
DNF Jason Sheeley     815 
DNF Chancey O'Neill     820 
DNF Thomas Logan Jr     810 

Men - Cat 2 - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eric Model   Short Hills, NJ1:52:20.3 308868  355 
2 David Kishbaugh   Clifton, NJ2:01:42.2 111660  349 
3 Victor Schepisi   Succasunna, NJ2:02:03.7 226183  363 
4 Kirt Mills   Greenbrook, NJ2:03:42.8 314660  354 
5 Sascha Marbury   Maplewood, NJ2:05:05.1 227650  353 
6 david kubilus   Hillsborough, NJ2:06:02.9 321240  351 
7 Alex Salazar   Ringwood, NJ2:06:43.7 224520  356 
8 Mike Menulty   2:09:28.8  362 
9 Juan Aracena   Dumont, NJ2:10:34.2 119516  340 
10 Richard Smith   2:16:35.1  358 
11 Matt Kucharik   2:17:55.9  364 
12 Jonas Sigle   New York, NY2:20:40.6 279457  357 
13 Michael Virgora   2:31:29.7  366 
14 Michael Wolert   East Brunswick, NJ2:32:01.4 133017  361 
15 Joseph Kosa   2:36:07.7  350 
16 Todd Finetto   2:36:45.0  365 
17 Tom Keeth   2:44:42.7  347 
18 Michael Grant   2:47:46.8  345 
19 Nick Tambe   Wayne, NJ3:00:10.0 279333  359 
20 Joseph Latronica   Hamburg, NJ3:00:11.0 248589  352 
21 Vlad Dolinsky   3:03:33.0  343 
DNF Paul Gersfeld     344 
DNF gregory heller   Budd Lake, NJ 243468  346 
DNF Ray McCarthy     367 
DNF Lou Tomasello Jr.   Ocean, NJ 277524  360 

Men - Cat 2 - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 david clapp   2:10:39.2  852 
2 Bladdymir Coronel   Bloomingdale, NJ2:10:41.2 103299  853 
3 James Gardner   Califon, NJ2:10:54.6 243268  867 
4 Robert Glick   Closter, NJ2:12:27.7 139828  856 
5 Jeffrey Stickle   Sussex, NJ2:17:17.7 203382  863 
6 Todd Reder   Newton, NJ2:18:16.1 130723  487 
7 Rich Vandenbos   2:23:33.1  865 
8 Christopher Garatti   Congers, NY2:27:01.4 105408  855 
9 Douglas Carpenter   Tarrytown, NY2:30:24.6 281444  851 
10 David Kibler   New Providence, NJ2:30:37.3 266670  859 
11 Donny Traina   2:36:44.4  864 
12 Mike Croteau   2:38:56.8  854 
13 Frank LaSala   Franklin Lakes, NJ2:45:12.2 139779  869 
14 Steven Kleiber   3:07:15.0  860 
15 Gerry Raymonda   3:43:23.0  862 
DNF Tim O'Connell     861 
DNF Edward Morgan     866 

Men - Cat 2 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Esteban Fernandez   2:02:39.8  484 
2 christopher walsh   2:11:22.9  480 
3 David Daniel   Stockholm, NJ2:14:57.7 248435  472 
4 Mark Blasch   2:16:23.2  470 
5 Eric Hammarberg   2:17:11.6  474 
6 Marc Muller   2:17:50.6  477 
7 Warren Moe   2:25:23.7  476 
8 Kevin Dederek   2:30:32.3  483 
9 lance walker   2:32:41.3  479 
10 adrian tricker   2:33:46.3  478 
11 Eyal Elenowolf   2:39:54.9  486 
12 Dev Tokenberg   2:41:37.8  485 
13 Richard Zipper   2:41:49.7  481 
14 don maloney   2:43:16.0  482 
15 Bruce Ferrentino   2:44:16.2  473 
16 Dan Matthews   2:54:04.0  475 
17 Ronald Compton   Keansburg, NJ1:59:40.6 298656  471 

Men - Cat 1 - Master

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ken Welch   Hopewell Jct, NY2:48:57.3 37650  198 
2 Arthur White   Hohokus, NJ2:59:24.6 37936  199 
3 Matthew Scherp   E Hampton, CT3:13:28.8 202068  194 
4 David Chomowicz   New York, NY3:15:49.2 67842  191 
5 Thomas Stanowski   Greenwood Lake, NY3:28:06.0 212761  195 
6 Roger Billharz   Sleepy Hollow, NY3:28:08.3 199172  190 
7 Ralph Pruitt   Holmes, NY3:37:57.6 242236  193 
8 Joseph Monga   Hibernia, NJ3:38:25.7 277438  192 
9 steve wagoner   Oakland, NJ3:47:38.0 315162  197 
DNF Lawrence Towner   Boonton, NJ 35822  196 
DNF Christopher Vegh   Flemington, NJ 99509  200 
DNF Morgan Stebbins   Garrison, NY 33904  201 

Men - Cat 1 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Wachtler   Haskell, NJ3:16:14.4 280495  141 
DNF Matthew Spinks   Layton, NJ 241672  140 

Men - Cat 1 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mike Jaworski   Greenwich, NY2:52:59.5 313178  32 
2 Lukas Grob   Sherman, CT3:05:17.7 230384  39 
3 Lorenzo Serra   Southsalem, NY3:15:34.3 310279  36 
4 Bill Cullen   New York, CO3:17:05.4 204193  38 
5 Jamie Myers   New Paltz, NY3:32:03.3 279473  34 
6 Trevor Grant   Liberty Ny3:44:17.7 297495  31 
DNF Steven Persak   Basking Ridge, NJ 256009  35 
DNF Zachary Koop   Ridgefield Park, NJ 246254  33 
DNF brian bieger   Bridgewater, NJ 307127  30 

Men - Cat 1 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Roger Foco   Glenwood, NJ2:32:13.2 87347  64 
2 Ryan Heerschap   Bloomfield, NJ2:36:55.9 252075  66 
3 Gregg Cosgrove   Pearl River, NY2:37:04.6 100656  63 
4 Walker Jackson   Denville, NJ2:42:27.8 100070  67 
5 Robert Kelley   Patterson, NY2:43:48.9 148571  85 
6 Steven Mancuso   North Haledon, NJ2:45:35.3 253675  72 
7 marcin gembicki   West Hartford, CT2:49:53.3 279439  65 
8 John Arias   Morganville, NJ2:52:30.0 83178  61 
9 Marco Mora   2:55:32.4  86 
10 Joseph Zurawski   Warren, NJ2:58:27.3 297173  81 
11 Noah Meineke   Sparta, NJ3:05:45.7 209399  73 
12 Martin Kozera   Redwood City, CA3:09:44.3 261903  68 
13 Mike Kucharski   Franklin Lakes, NJ3:09:45.3 244770  69 
14 Jeremy Swift   Woodstock, NY3:12:04.8 147166  79 
15 Joseph Petrarca   Rockaway, NJ3:14:55.2 295228  76 
16 Robert Young   Port Jervis, NY3:24:06.1 259331  80 
17 Ryan Gloss   Florham Park, NJ3:29:27.7 275445  83 
18 Alex Roskin   Ancram, NY3:31:00.3 30609  78 
19 James Fox   Lakeville, CT3:50:95.0 85175  87 
20 Michael Lukowiak   Nutley, NJ3:55:20.0 169868  70 
21 Luis Rivera   New York, NY4:18:30.0 278746  77 
DNF Juan Munster   Norwalk, CT 248905  10 
DNF Jason Clark   Southbury, CT 7016  62 
DNF Ross Anderson   Point Pleasant, NJ 269506  60 
DNF Matthew Majka   Andover, NJ 246771  71 
DNF Alexander Pearson   Ridgefield, CT 262273  75 
DNF Stephen petersen     84 

Men - Cat 1 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ben Williams   Stony Point, NY2:39:21.3 38300  121 
2 Chris LeDonne   Caldwell, NJ2:44:46.0 152242  111 
3 Paul Wojciak   Poughkeepsie, NY2:45:52.3 230224  122 
4 Claude Laberge   Bernardsville, NJ2:46:46.2 206189  110 
5 Gordon Davies   Vernon, NJ2:53:12.6 8727  105 
6 David Kahl   West Milford, NJ2:54:16.3 18414  109 
7 Jason Grossi   West Milford , NJ2:55:30.1 14288  107 
8 Danny Habig   Massapequa, NY3:00:26.0 259066  128 
9 David Van Wart   West Milford, NJ3:01:06.2 36483  119 
10 Dariusz Maciag   Madison, NJ3:02:36.6 273547  123 
11 Esteban Rodriguez   Woodside, NY3:03:56.8 153034  114 
12 Sandro Correia   Mount Vernon, NY3:04:48.1 265270  104 
13 William Romollino   Allendale, NJ3:19:50.5 236221  115 
14 Joe Barros   Wyckoff, NJ3:29:58.6 266020  100 
15 Edward Haack   Rye, NY3:58:47.0 250343  108 
DNF Robert Campos   Nesconset, NY 101149  101 
DNF Douglas Sellers   Brooklyn, NY 150244  116 
DNF Frank Lovell   Cornwall, NY 102547  124 
DNF Robert Hayes   Union, NJ 85064  125 
DNF Jeff Coneys   Oakland, NJ 211901  103 
DNF William Christman   Rockaway, NJ 269885  102 
DNF James Wilbur   Glen Rock, NJ 38201  120 
DNF Wayne Tice   New Windsor, NY 226401  117 
DNF Pablo Toribio   Tenafly, NJ 282183  118 
DNF Mark Mahoney   Bethel, CT 22175  126 
DNF William Dooley   South Salem, NY 9835  106 
DNF Gregg Galletta   Dobbs Ferry, NY 97363  127 

Women - Pro/Cat 1 - Open

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jane Pearson   Pound Ridge, NY2:50:53.1 212760  154 
2 Bryna Blanchard   Troy, NY3:03:22.5 209883  150 
3 Melissa Kern   Andover, NJ3:08:49.8 246791  152 
4 Anna Kelso   Takoma Park, MD3:09:47.0 189154  151 
5 Wendi Sebastian   Vernon, NJ3:33:43.1 230244  155 
6 Gerilynn Kucharski   Franklin Lakes, NJ4:15:41.0 264022  153 
DNF ellen serruto   Short Hills, NJ 263898  156 

Women - Cat 3 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jessica Kruse   Chester, NJ1:09:05.9 262100  540 

Women - Cat 3 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kristine ContentoAngell   Bloomfield, NJ1:09:57.0 291695  545 
2 Lia Hernandez   1:14:45.1  549 
3 Kathy Maziarz   1:22:35.0  546 
4 Magdalena O'Connell   1:22:57.3  547 

Women - Cat 3 - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eileen Garvey   1:09:53.8  561 
2 Paula Williams   1:20:28.1  562 

Women - Cat 2 - Senior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Maureen Jende   2:22:50.2  403 
2 Sherry Shapiro   Frenchtown, NJ2:28:38.7 274097  404 
3 Victoria Boughton   2:30:50.6  400 
4 helen cross   Mahopac, NY2:31:12.4 287062  406 
5 Tara Walhart   San Francisco, CA2:55:40.0 133103  405 
6 Alexandra Cortale   3:34:50.0  401 
7 Jennifer Adase   3:34:52.0  408 
DNF Jacqueline Hill     402 
DNF Lauren McCarthy     407 

Women - Cat 2 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Erin Stickle   Sussex, NJ2:56:41.0 295330  890 

Women - Cat 2 - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 christina perkins   3:10:39.0  415 
2 Gail Dickard   3:16:31.0  416 

Women - Cat 1 - Master

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ellen White   Hohokus, NJ3:20:02.0 97355  179 
2 Darlene Phillips   Ansonia, CT3:20:04.5 225420  177 
3 Katina Walker   Tully, NY4:01:22.0 31408  180 
4 Jessica Hoeverman   Toms River, NJ4:18:40.0 211404  175 
5 Marianne Santangelo   Tuxedo, NY2:18:56.3 282268  178 
DNF Shasta Jensen   New York, NY 248090  176 

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Sierra NevadaShimanoBonk BreakerOSMOUSACDFSpyCUORE
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee