Race Results for
Global Bikes McDowell Meltdown
Fountain Hills, AZ
(Event Information)
View By:
Cross Country on 01/10/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 3 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 ADAM HUMPHREY      
1 ERIK MCKINNEY      
2 ZACHARY EDWARDS   Flagstaff, AZ 219148   
3 CONNEL DALTON      
4 JORDON LINDBERG      
5 LUKAS CROWIN      
6 IAN FOULGER      
7 THOMAS KEATING      
8 STEPHEN KACZMAROWSKI      
9 KYLE KUFFER      
10 JACK SPICER      
11 TYLER CHRISTOPHER      

- SINGLE SPEED WOMEN

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 KIMMY COLE   Phoenix, AZ 148405   
2 ANNE THAMES-REAL      

- SINGLE SPEED OPEN

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 GUY BELL   Glendale, AZ 142507   
0 MIKE MELLEY      
1 DEJAY BIRTCH      
2 TOM AMENT      
3 SHAWN GREGORY   Cortez, CO 182216   
4 ART MACFARLAND   Cave Creek, AZ 79108   
5 JEFF PARKER   Tucson, AZ 184668   
6 ROB DECOT      
7 TOBIAS CORWIN      
8 R.J. MCNULTY   Phoenix, AZ 125724   
9 KEVIN UTLEY   Oro Valley, AZ 68673   
10 JONATHAN SELLWOOD      
11 TAD FAGERHOLM   Phoenix, AZ 11161   

- SINGLE SPEED MEN (NOVICE)

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 NATHAN CAIN      
0 J CARNES      
0 ERIK GAUHAROU   Phoenix, AZ 186428   
1 TRAPPER STEINLE   Littleton, CO 288416   
2 MIKE HAAS      
3 Jonathon Bird   Phoenix, AZ 338656   
4 RANDY HARRIS   Tucson, AZ 265192   
5 MATT SOPELAND      
6 TOM CROSETTI   Mesa, AZ 156147   
7 JEREMY GRAHAM      
8 MARTIN APOLINAR      
9 JESSE ROBBINS      
10 QUINCY HAARER      
11 KELLY REEDY   Mesa, AZ 178160   
12 STEVE CERNOHOUS      
13 JOHN LUPO      
14 JEFF KELLUM   Phoenix, AZ 178498   

- ROCK CRUSHER MALE

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BRAD KNOX   Lakewood, CO 286511   
2 KEITH WILSON   Tempe, AZ 220715   
3 TROY MEIVES      
4 ANDY GEIGER      
5 KURT MINDY   Anthem, AZ 166882   
6 ROBERT PISANO      
7 AARON KELLUM      
8 DARREN SCHIFFER      
9 MARK LINN      
10 COLLIN SEAY      
11 STEPHEN HENDRICKS      
12 DAVID NEEDHAM      
13 JOHN MELLIN      

- ROCK CRUSHER FEMALE

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 CHERYL EKSTROM   Tucson, AZ 142179   

- PRO WOMEN

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 LINDEN LANE      
2 CHRISTINA BETZ   Phoenix, AZ 210738   

- PRO MEN

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ERIC SALSTRAND   Phoenix, AZ 176476   
2 SCOTT KELLER   Sedona, AZ 125723   
3 MIMMO FUTIA   Maple Valley, WA 176687   
4 JEFF HERRERA   Tempe, AZ 210732   
5 KYLE REEDY      
6 CHRIS SUTER   Flagstaff, AZ 194778   
7 KAMDEN REEDY      
8 TOM O'BRIEN   Scottsdale, AZ 270662   
9 THOMAS FAEH   Flagstaff, AZ 181963   
10 JOHN SAWASKY   Flagstaff, AZ 80638   
11 RYAN O'CONNOR   Cincinnati, OH 91766   
12 RICHARD HULL   Flagstaff, AZ 187518   
13 TJ WOODRUFF   Prescott, AZ 135975   
14 BEN SULLIVAN   Missoula, MT 178006   

- MASTERS MEN 60-69

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 BRAD GREEN (1 - Cat3)   Greer, AZ 13995   
0 DAVID JORDAN      
0 FRANK LOFTUS   Glendale, AZ 85413   
0 JAY NATOLI   Scottsdale, AZ 187109   
1 BOB MCDERMOTT   Goodyear, AZ 255410   
2 DAVE JORDAN      

- MARATHON WOMEN

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ANNA SANDERS      
2 AGNES DROGI      
3 BETH STEEN      

- MARATHON MEN

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 CHUCK BRUNI   Flagstaff, AZ 288078   
0 CHRIS WILKENS   Flagstaff, AZ 149001   
1 TIM BOLTON   Tucson, AZ 117086   
2 KIMO SEYMOUR      
3 DAVID MARKS   Phoenix, AZ 155540   
4 LEO SANDUVAL   Clearwater, FL 107620   
5 MICHAEL O'DONNELL   Flagstaff, AZ 212160   
6 TAD ZGODA      
7 JONATHAN CAVNER   Colorado Springs, CO 282099   
8 GARY HALL   Phoenix, AZ 238165   
9 CALEB GUEST   Phoenix, AZ 241991   
10 DEREK EYSENBACH   Tucson, AZ 249143   
11 KEVIN DONNELLAN   Scottsdale, AZ 92196   
12 STEVE LARSON      
13 SIMON ZMYSLINSKI   Gilbert, AZ 302984   
14 TOM STACK      
15 ROBERT LAROCHE   Scottsdale, AZ 20390   
16 BRIAN SULLIVAN      
17 EDDIE URCADEZ      
18 JIM GIBSON   Flagstaff, AZ 13180   
19 MIGUEL CARRAZCO      
20 VINCENT HUNT   Tucson, AZ 43766   
21 COREY O'BRIEN   Scottsdale, AZ 287879   
22 JOHN FOSTER      
23 ERIC REICHERT      
24 CHRIS BOSSELMANN      
25 DAVID CLAFFEY      
26 WARD TYCZKA      
27 COLT MEHLER      
28 SAMUEL CERVANTES      
29 PETE FIORAVANTI   Scottsdale, AZ 165635   
30 BILL STEEN      
31 DON FUTCH   Queen Creek 214404   
32 RICK ALLEN      
33 CARL KUESTER   Goodyear, AZ 184048   
34 MATTHEW O'DONNELL      
35 DANIEL EATON      
36 KIEL MARLEY   Phoenix, AZ 305135   

- CATEGORY

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 FIRST LAST      

- CAT 3 WOMEN junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ASHLEY STILWELL   Sierravista, AZ 304903   
2 OLIVIA AUSTIN      
3 KENDRA WIEBERS   Mesa, AZ 271873   
4 KYIA LIVELY      

- CAT 3 WOMEN 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BECKY YOUMAN      
2 RHEA STINEMETZ      
3 ZOE COHEN      
4 KATIA NYYSTI      
5 HILAIRY HARNETT      

- CAT 3 WOMEN 19-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 ALANA BOLTON      
1 VALERIE MILLIS      
2 HOLLY STABLER      
3 GINGER LOGAN   Phoenix, AZ 305231   
4 JENNIFER GREEN      
5 SABRINA PETIT      
6 BECKY BLISS      
7 CINDY PERGER      
8 HEATHER LANDERS      
9 STEPHANIE MAXWELL      
10 TAMMY BIRD      
11 CELESTE (P-NUT) GARCIA      
12 ANNA TRADER   Sierra Vista, AZ 305130   
13 JESSICA GARNELIO      

- CAT 3 MEN 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 PHIL OLGUIN      
2 SCOTT HEMBREE   Chandler, AZ 200863   
4 DAVE BAKER   Phoenix, AZ 255957   
5 BILL GARAN      
6 ROBERT DORNEY      
7 TIM SPICER      
8 MIKE CULPEPPER      

- CAT 3 MEN 50+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 VERN PETERSON      

- CAT 3 MEN 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 DOUG BERTARD      
0 JEFF BOGAN      
0 DAVE MCDERMOTT      
1 MARKUS ZIMMER   Scottsdale, AZ 272346   
2 DUANE HEINRICHS   Mesa, AZ 304153   
3 STEPHEN NOVY      
4 DARRALL DENNEE      
5 STEVEN KELLEY      
6 RAMON GARCIA      
7 BRIAN BULLARD      
8 BRENT VANDEMAN      
9 ROY BURY      
10 MICHAEL MILLER      
11 JOHN HETRICK      
12 CHRIS CAMBRIDGE      
13 RICHARD HARDMAN   Oro Valley, AZ 271794   
14 ANDY HANNA   Mesa, AZ 303667   
15 JONATHAN ROBINS   Scottsdale, AZ 302288   
16 DINO D'ROMERO   Gilbert, AZ 271477   
17 MICHAEL CLARK      
18 TONY SEELEY      
19 TERRY MCAVOY      
20 JEFF DALTON      
21 RICHARD MEYERS      
22 KEVIN CROZIER      
23 DAMON GLYSSON      
24 BRYAN JOHNSON      
25 WILLIAM PENCE      
26 DENNIS LOW      
27 ERIC OLSON      
28 TIMOTHY GILLIS      
29 BRUCE LAGMAN      
30 LOUIS FERA      
31 DON NEWHOUSE      
32 GARY STONE      
33 MIKE TISDALE      
34 JOHN PECKARDT      
35 DAVID ANDREWS      
36 BILL KIRGIS      

- CAT 3 MEN 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 BRANDEN JORDAN      
1 ERIC WASSON      
2 CLINT BLUESTEIN      
3 JASON KELLY   Prescott, AZ 287284   
4 EVERARDO KEEME   Laveen, AZ 18694   
5 ROB LANE      
6 DAVID DENITTO   Phoenix, AZ 257745   
7 ADAM MEDD   Laveen, AZ 196934   
8 JEFF SHAFFER      
9 TIMOTHY JOHNSON      
10 JAMES BLISS      
11 NOEL GOMEZ      
12 JASON CULPEPPER      
13 PATRICK RICE   Arizonacity, AZ 299715   
14 TREVOR MULLIGAN      
15 JEFF WELCH      
16 JORGE MERAZ      
17 DEREK RICH      
18 KELLY VARNEY      
19 CHAD MASSEY      
20 FRED FISCHER      
21 AGUSTIN FARIAS      
22 JON CASTELHANO      
23 MATT LAKE      
24 NATHAN LENTZ      
25 REDFEATHER TALON WILLIAMS      
26 JESSE NELSON      
27 KEVIN BIERWORTH      
28 CHRISTOPHER PETERS      
29 BRIAN JONES      
30 JORDON WALKER      
31 RYAN STYRE      

- CAT 3 MEN 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 KELLY DONALDSON      
1 BRYAN VAHJEN   Scottsdale, AZ 305513   
2 TIMOTHY HAYDEN      
3 COLBY WALTON      
4 ASHLAND HOLSTINE      
5 JOHN ROSS PECKARDT      
6 DAVIS MCNEIL   Mesa, AZ 304106   
7 JOEY RAYMOND      
8 ERIC MARTINS      
9 CHRISTOPHER MCCREA      
10 MATT NOBLE      
11 JASON HADLEY      
12 CHRISOPHER RIES      
13 KYLE PETERSON      
14 JONATHAN BRUCE      
15 ALEX LAGMAN      
16 NICK DESOTO      

- CAT 3 JR WOMEN junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MIRANDA NEEDHAM      
2 MACKENZIE GRIFFIN      
3 JESSICA MILLER      
4 ALLISON MILLER      
5 TAYLOR MORGAN      

- CAT 3 JR WOMEN 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 AMBER STILWELL      
2 LONNIE WILLIAMS      

- CAT 3 JR MEN junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 TREVOR DALTON      
0 SAM FINNEY      
1 BRANDON MCNULTY   Phoenix, AZ 275694   
1 DAVID POLLEY   Peoria, AZ 271015   
2 NATE FOULGER      
2 CJ STONE      
3 CHASE FOSTER      
3 EMILIO PIETROCARLO      
4 JOHUSA HAWTHORNE      
4 KAI SEYMOUR      
5 IAN TURNER      
5 IZAAK WOOD   Mesa, AZ 305098   
6 MARCUS CUNNINGHAM      

- CAT 2 WOMEN junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MYIA SPIROFF   Mesa, AZ 256810   

- CAT 2 WOMEN 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 DEBORAH HUNTLEY      
0 SHEILA SENFT   Albuquerque, NM 31661   
1 LAJUAN KELLEY      
2 PENNY HULBERT      
3 LESLIE BRADY   Glendale, AZ 295932   
4 KIMBERLY WACK      
5 JULIE BASS      
6 KATHERINE FARAGO   Mesa, AZ 141474   
7 SHERI WALLACE      
8 JOANNE GEIGER      
9 ANITA SWITZER   Flagstaff, AZ 215551   

- CAT 2 WOMEN 19-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 ASHLEY ROBOTA      
1 MELISSA URREIZTIETA   Tucson, AZ 305230   
2 TIFFANY GRAVES   Denver, CO 268532   
3 BETH UTLEY   Orovalley, AZ 304126   
4 AIMEE WALTON      
5 LYNN CREW      
6 ERIN HUIZEN      
7 ANGIE NOCELLA   Surprise, AZ 288246   
8 LAUREN BLECK      
9 LAUREN DETHOMAS      
10 HILLARY MATHIS   Oro Valley, AZ 260518   
11 SONYA VASCONCELLOS      
12 LENA VAN NIMWEGEN      
13 DANIELLE CULPEPPER      
14 JESSA STILWELL   Sierra Vista, AZ 168280   
15 MEGAN DEVAN      
16 leah mccabe   Flagstaff, AZ 344578   
17 AUBREY GARCIA      

- CAT 2 MEN junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 KENNY POLLEY   Peoria, AZ 255203   
2 NATE REES   Apache Jct, AZ 287405   
3 NICK THORPE   Scottsdale, AZ 287472   
4 OWEN GRAVES   Scottsdale, AZ 289809   
5 GARRETT CHOTT   Gilbert, AZ 286463   

- CAT 2 MEN 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MARK SESSIONS      
2 STEVE CULLINAN   Paradise Valley, AZ 87674   
3 KEVIN ANDRADE      
4 OCTAVIO REAL      
5 RON KROPEN      
6 MIKE HICKS   Fountain Hills, AZ 16109   
7 BILL LINDBERG      
8 JIM STABLER      
9 JIM COX      
10 TERRY SONTAG      
11 MICHAEL CRONIN      
12 ROD ANDRADE      

- CAT 2 MEN 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 JOHN GARREN   Yuma, AZ 12860   
0 KEITH HUBBARD      
0 MIKE SADOWSKY      
0 CARL WINNEBALD   Phoenix, AZ 258781   
1 JEFF BAYLOR   Scottsdale, AZ 282609   
2 DAN MILLS      
3 TODD DEANGELIS      
4 BRIAN ROBERTS   Goodyear, AZ 93633   
5 KEN KOCH   Dewey, AZ 255654   
6 JEFFRY HALLUMS      
7 THOMAS PFAFMAN   Phoenix, AZ 113407   
8 JIM CHOTT   Gilbert, AZ 286462   
9 MIKE PARK      
10 MATT ANDRADE      
11 DEAN HENTHORN      
12 GREG CARMICHAEL      
13 JACK ADAMS      
14 PAUL DELLORCO      
15 STERLING FORD      
16 STEVE RIVERS   Phoenix, AZ 121446   
17 PAUL FOULGER      
18 LARRY AMBROSE      
19 TIM BAKER      
20 NOEL GARCIA   Phoenix, AZ 177810   
21 CRAIG KEATY      
22 MIKE VINES      
23 ALEX ROMERO      
24 JOHN GURLEY   Phoenix, AZ 110478   
25 DENVER MCKINNEY      
26 Brad Harris   Tempe, AZ 203535   
27 KELLY LATTIG      
28 PATRICK KIVIN      
29 JEFF PLANT      
30 MIKE BRIDSCHGE   Coolidge, AZ 48992   

- CAT 2 MEN 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 JULIUS CHARLIE   Goodyear, AZ 275216   
0 BRAD CUSTER      
0 JERROD MAGUIRE      
1 WADE PHILLIPS      
2 PAUL BROADERIP   Scottsdale, AZ 284244   
3 JASON DOWNING      
4 JACOB PHILLIPS      
5 TERRY SCHMIDTKNECHT   Mesa, AZ 305434   
6 LIRAIN URREIZTIETA   Tucson, AZ 305136   
7 JIM KOZIOL      
8 JEFF GARMANY   Tucson, AZ 305033   
9 RYAN MORTENSEN      
10 MIKE CIASCA      
11 ZACH RADU      
12 CRAIG GREGORY      
13 BLAKE MARROU      
14 ROB GRIFFIN      
15 JOE HALLUMS      
16 JIM BONDURANT      
17 GEORGE HACKETT      
18 DAVID THOMPSON      
19 CRAIG ABRAHAM      
20 ERIC GUST      
21 PHIL MAXWELL      
22 BRIAN MURPHY      
23 RODRIGO RADA      
24 JOHN CONYER      
25 NICK NOCELLA   Surprise, AZ 288058   
26 Micah Clinger   Flagstaff, AZ 103304   
27 DAN COLEY      
28 JASON BOLES   Tempe, AZ 84491   
29 JENNIFER CAMORIANO   Mesa, AZ 254808   
30 JONATHAN CIRINCIONE      
31 GENE GARCIA   Phoenix, AZ 301926   
32 MICHAEL S. BREAUX      
33 MICHAEL BRANSON   Scottsdale, AZ 4650   
34 MICHAEL STIMPSON      

- CAT 2 MEN 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 JEFF YINGLING      
1 BROCK BOYNTON   Madison, WI 264070   
2 DAN PECKARDT      
3 KYLE D'AURIA   Tucson, AZ 206249   
4 JASON HALL      
5 CASEY HALL   Flagstaff, AZ 301620   
6 JEFF BAKER   Brookfield, CT 265301   
7 MICHAEL TOBEY   Chicago, IL 135619   
8 BRANDON JOHNSON      
9 JAMIE SHAFFER      

- CAT 1 WOMEN 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 STEPHANIE HAWTHORNE   Flagstaff, AZ 275692   
1 SUSAN RAWLEY   Flagstaff, AZ 29243   
2 ALACIA SOOTER   Tucson, AZ 225221   
3 DEBORAH MARTIN-WILLE   Flagstaff, AZ 196287   
4 TAMMY BEGLER   Flagstaff, AZ 304033   
5 LISA HELLMAN   Tucson, AZ 287230   

- CAT 1 WOMEN 19-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 CINDY MCFARLAND   Glendale, AZ 111888   
1 KATHARINA BEELER   Orovalley, AZ 301670   
2 SARAH PHELPS      
3 LAURA KELLY   Sedona, AZ 298016   
4 PAM LOWIE      

- CAT 1 MEN junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 SAM GROSS   Cave Creek 292354   
0 COLTON TAYLOR   Mesa, AZ 271968   
1 RYAN GEIGER   Flagstaff, AZ 258285   
2 DANIEL CONLEY   Payson, AZ 251389   
3 CYPRESS GORRY   Brevard, NC 219681   
4 TRAVIS GILDNER      
5 TRAVIS GLYSSON   Anthem, AZ 305194   
6 KYLE WILLETT   Flagstaff, AZ 290452   

- CAT 1 MEN 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 WAYNE GORRY   Payson, AZ 13741   
1 KEITH KOLLER   Yuma, AZ 19606   
2 JAMES KIRK   Tucson, AZ 19256   
3 KEITH TOMEI   Tucson, AZ 40955   
4 CHRIS GROVE   Flagstaff, AZ 14295   
5 STEVE GROSS   Cavecreek, AZ 304890   
6 JOHN CAMORIANO   Mesa, AZ 254809   
7 STEPHEN HUGHES   Scottsdale, AZ 141111   
8 DAVID LASH      
9 ALEX KOSS   Flagstaff, AZ 236463   
10 MICHAEL WHITEHEAD   Scottsdale, AZ 289036   
11 JOE LOZON   Litchfield Park, AZ 108194   
13 KEVIN QUIGLEY   Flagstaff, AZ 175298   

- CAT 1 MEN 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DARYLL MCKENZIE   Marana, AZ 138171   
2 CHRIS POOLE   Phoenix, AZ 120794   
3 SCOTT ARNOLD   Phoenix, AZ 1957   
4 DANIEL KING   Phoenix, AZ 154515   
5 KYLE AKIN   Tucson, AZ 203522   
6 ERIC LYNCH   Phoenix, AZ 263726   
7 KENNETH KIMBLE   Scottsdale, AZ 289034   
8 CHAD SHEIRBON   Phoenix, AZ 247041   
9 LUKE DALE   Gilbert, AZ 252667   
10 ROCKY CROCKER      
11 JAMES LABENSKE      
12 GRANT TAYLOR   Mesa, AZ 210372   
13 MIKE PERRY   Scottsdale, AZ 27806   
14 AL SENFT   Albuquerque, NM 32168   
15 JIMMIE ALEXANDER   Cave Creek, AZ 43019   
16 MARK WILLE   Flagstaff, AZ 196295   
17 CARLOS ZAMORA   Phoenix, AZ 52255   

- CAT 1 MEN 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 JOSH EAKINS   Tucson, AZ 184058   
0 DON ELDRIDGE   Mesa, AZ 157555   
0 KALE KELTZ   Scottsdale, AZ 140286   
0 COLBY MOELLER   Tucson, AZ 132047   
0 RANDY SOOTER      
0 RYAN WALDRON   Phoenix, AZ 36946   
1 STEVEN BEELER   Oro Valley, AZ 301616   
2 TIM ALLEN   Tucson, AZ 1440   
3 JOSH MAULE   Phoenix, AZ 41473   
4 DANIEL ROOKE   Phoenix, AZ 107727   
5 MICHAEL KRALL   Phoenix, AZ 227584   
6 BRIAN BARRETT   Mesa, AZ 185409   
7 STEPHEN ZETICH   Phoenix, AZ 39459   
8 DARYL ROBERTS   Sedona, AZ 176227   
9 CHARLES SINGLETON   Mesa, AZ 32798   
10 JAMES GERBER   Yuma, AZ 152283   
11 JERRAD COOPER      
12 BRAD JOHNSON   Flagstaff, AZ 102931   
13 GERARD PROSNIER   Scottsdale, AZ 142188   
14 ZACH STANDFORD   Sedona, AZ 192062   
15 NATHAN ANDREWS      
16 RICK BUCHER      

- CAT 1 MEN 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ZACHARY KELLER   Mesa, AZ 257387   
2 STEVIE CULLINAN   Paradise Valley, AZ 126775   
3 RONALD JENSEN   Tucson, AZ 82670   
4 NEAL WRIGHT   Chandler, AZ 274576   
5 MICHAEL CRONIN      
6 MATT KIPPER   Tempe, AZ 271871   
7 ZACK HEIM   Tempe, AZ 195290   
8 BRIAN TRADER      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyUSACDFShimanoCUORESierra NevadaOSMOBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee