Race Results for
Chippewa Valley Firecracker (WORS 2010 #6)
Eau Claire, WI
(Event Information)
View By:
Cross Country on 07/11/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 3 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Fletcher Arlen   Wausau, WI41:55.90 368031  4034 City Bike Works
2 Brandon Flisram   42:0.20  4005 Team Extreme
3 Calvin Henderson   45:45.30  4523 Hendu Rocket
4 Jeffrey Martz   Kewaskum, WI46:12.50 297043  4052 Team Bonk
5 Alex Darrington   46:16.70  4088 Bikes Limited
6 Taylor Blodgett   47:14.70  4488 
7 Andrew Schirpke   Cedarburg, WI47:38.90 289759  4040 
8 Jacob Bons   47:41.00  4055 
9 Riley Kunstman   47:57.30  4059 Gear Grinder
10 Alex Kay   48:6.20  4541 Riverbrook Momentum
11 Peter White   48:33.90  4519 
12 Roman Kosarzycki   Greendale, WI53:31.60 320314  4080 Alterra
13 Emmet Quint   1:2:26.30  4514 
14 Leo Weisbrod   1:9:43.80  4533 
15 Shane Holcomb   Plymouth, WI 317350  6016 Fattires-n-beer
16 Kyle Kargel     6001 Wildside Velo Club
17 Jimmy Splittgerber   Appleton, WI 297081  6005 
18 Aidan Coleman   Cedarburg, WI 293276  6012 Alterra MTB Team
19 Brady Simonson     6116 
20 Owen Reich     6019 
21 Endre Lund     6113 
22 Daniel Gretzinger   Greenville, WI 296042  6008 
23 Cole McDicken     6119 
24 Zack Kargel     6002 Wildside Velo Club
25 Nathan Knowles     6017 
26 William Darling   Vernon Hills, IL 318222  6007 
27 Dylan Eggebrecht   Greenville, WI 311373  6011 
28 Mckinley Siegle     6110 
29 Forrest Michaels     6098 
30 Collin Neuser     6022 Rib Mountain Cycles
31 Elliot Schneider     6020 Elliot
32 Matthew Bruder     6099 
33 Christian Sorensen     6121 
34 Reed May     6030 
35 Noah Hoppe     6117 Fond Du Lac Cyclery
36 Pavel Nelson     6108 
37 Isaac Hale     6105 
38 Cole Michaelsen     6124 
39 Andrew Crisler     6118 
40 Tyler Brady     6109 
41 Joshua Caron     6120 
42 Carson Swanstrom     6107 
43 Sam Anderson     6103 
44 Karl (junior) Tillman     6114 Bikes Limited
45 Brecken Crowell     6090 
46 Tyler Holden     6115 
47 Colton Johnson   North Richland Hills, TX 314696  6100 
48 Grant Swanstrom     6106 
49 Griffin May     6031 
DNF Andrew Schmidt   Lake Geneva, WI 303828  4026 EXPO Racing
DNF Hayden Schlough     4536 

Men - Cat 3 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jan Warren   39:22.40  4008 
2 Kyle Berchem   Manitowoc, WI40:22.00 296457  4044 
3 Josh Linn   41:8.70  4572 
4 Tyler Feldmann   41:47.00  4074 Cyclopath
5 Adam Kay   41:52.80  4542 Riverbrook Bike
6 Brayden Schott   Beaver Dam, WI42:2.70 318684  4070 
7 Jared Munch   42:41.90  4577 
8 Ryan Kay   42:45.30  4540 River Brook
9 Jack Nelson   44:6.00  4580 
10 Cory Marty   Plover, WI44:15.30 303981  4014 
11 Luk Speer   44:29.80  4531 
12 Jordan Boyea   44:56.00  4581 
13 Colin Olson   45:53.40  4083 
14 Sam Kmetz   46:0.00  4565 
15 Nolan Wanous   46:35.30  4582 
16 Charles Coughenour   54:46.20  4554 
17 Sam Korpela   60:12.90  4506 
DNF Benjamin Coughenour     4552 

Men - Cat 3 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charles Krall   39:31.70  4566 
2 Kurt Brunner   Madison, WI39:39.50 317106  4017 
3 Joshua Hein   40:57.90  4528 
4 Martin Reza   41:0.10  4101 
5 Matthew Parkin   41:1.90  4563 
6 Danny Marchewka   41:19.20  4071 
7 Jared Brodjeski   41:55.70  4068 
8 Andrew Woznicki   42:28.20  4090 
9 Adam Olson   43:5.10  4559 
10 Joseph Bottensek   43:9.00  4866 
11 Jake Geissler   43:16.50  4568 
12 Jesse Jefferson   43:29.00  4814 
13 Nicholas Bowe   44:47.00  4515 
14 Kade Stackman   45:17.90  4867 
15 Joe Guse   45:19.20  4509 
16 Scott Krueger   48:58.00  4818 Team WORS
17 Thomas Cameron   49:51.80  4555 
18 Cody Pattison   53:54.70  4569 
19 Andrew Richter   55:18.90  4544 
20 Josh Velie   58:46.60  4579 
21 Chris Flores   60:31.50  4507 
22 Brian Callahan   1:1:45.50  4516 HAAG GYM
23 Aaron Roths   1:2:15.60  4518 

Men - Cat 3 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Martin Tank II   38:50.10  4539 Cyclopath
2 Christopher Richmond   39:54.80  4046 Heavy Pedal Velo Club
3 Mark Anderson   40:1.70  4859 
4 Marek Kulesza   40:39.00  4556 
5 Josh Zalewski   41:36.20  4038 
6 Todd Hale   41:39.50  4510 
7 Alexander Paupore   41:41.50  4575 Team Astonish
8 Shawn Stutzman   41:42.80  4491 
9 Jason Heindl   42:38.50  4574 
10 Matt Pemberton   42:58.30  4073 
11 Joe Ford   43:1.60  4502 
12 Deric Johnson   43:16.30  4499 
13 Dorde Sreckov   43:17.50  4493 
14 Jereme Rauckman   43:18.70  4534 
15 Brad Henderson   43:22.80  4524 Hendu Rocket
16 David Richardson   43:54.50  4489 
17 Kristopher Dubiel   43:58.50  4526 
18 Bradley Lahner   44:22.60  4054 
19 Steven Toombs   44:27.60  4076 
20 Brandon Thatcher   44:42.30  4505 
21 Elisha Kruit   44:52.70  4862 
22 Paul Pladsen   45:28.70  4511 
23 Scott Yurjevich   46:12.10  4067 Gen X Cycling
24 Gabor Bach   47:12.10  4492 
25 Adam Zouski   47:34.80  4863 
26 Eric Sorensen   47:43.80  4585 
27 William Hawley III   47:54.70  4549 
28 Scott Suntken   48:24.30  4583 
29 Matthew Steele   48:31.20  4864 
30 Shawn Walker   49:34.40  4508 
31 Matthew Hutchison   50:5.30  4576 Team Astonish
32 John Menard   50:50.60  4567 
33 Douglas Bunton   52:32.90  4551 
34 Brian Mero   53:17.90  4497 
35 Justin Moulton   57:11.40  4578 
DNF Marko Gerovac   Franklin, WI 317346  4010 
DNF Matt Kincade     4548 
DNF Aric Sather     4571 
DNF Troy Gengler     4860 

Men - Cat 3 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Clive Warren   40:11.90  4006 
2 Ruben Valdez   40:13.00  4045 
3 Jody Arlen   41:48.60  4035 
4 Donald Crowell   42:25.10  4490 
5 Gary Ehrike   42:36.40  4525 
6 Michael Laufenberg   42:37.10  4023 Team Pedal Moraine
7 Kevin Lisowe   42:39.30  4037 
8 Dave Smith   43:46.00  4538 
9 Robert Dunahee   43:55.40  4543 
10 Barry Edberg   43:57.10  4553 
11 Paul Darrington   44:13.20  4817 Bikes Limited
12 Brian Coleman   Cedarburg, WI44:15.30 314104  4807 Alterra MTB Team
13 James Ledebuhr   44:38.50  4865 
14 Gary Frost   45:15.10  4802 
15 David Fitzwater   45:22.90  4547 Vernon Trails
16 Steve Caron   45:35.70  4561 
17 Matthew Knowles   Batavia, IL45:36.10 314964  4810 
18 Ron Bruder   46:10.70  4496 
19 Ron Smith   46:18.10  4498 
20 Dmitro Voinorovich   46:41.90  4512 
21 Sean Callahan   46:45.20  4495 Unhuman
22 Brian Lund   46:55.30  4558 
23 James Blodgett   47:14.90  4487 
24 Joel Stolfus   47:27.90  4532 
25 Mike Cass   47:29.40  4861 
26 Ray Iesalnieks   48:39.30  4521 
27 Scott Lystrup   50:6.00  4527 
28 Henry Kosarzycki   50:17.70  4815 Alterra
29 David Ruhbusch   50:21.40  4494 
30 Paul Bratz   51:3.70  4584 
31 Michael Bons   51:6.50  4550 
32 Jon Riggs   51:48.50  4858 Unhuman
33 James Young   52:32.40  4503 
34 John Linn   52:53.80  4573 
35 Thomas Kotz   55:29.30  4560 
36 Ryan Roesler   Onalaska, WI57:57.70 317102  4816 
37 Garret Crisler   59:34.30  4545 
DNF Paul Nelson     4504 

Men - Cat 3 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Terry Hintz   40:2.10  4546 
2 Scott Foate   41:23.30  4062 
3 Ricky Wells   42:3.70  4570 overdrive
4 Henry Heupel   Libertyville, IL42:30.60 240131  4047 
5 Dan Gray   43:1.30  4513 
6 Mike Richards   43:56.10  4529 
7 Timothy Wateski   44:33.40  4562 
8 Tim Kilness   46:7.70  4564 TBAMR
9 Chris Hougen   46:13.80  4520 
10 Tim Speer   46:14.40  4530 
11 GEORGE DOTY   Berlin, WI46:19.20 320626  4033 
12 Mike Richardson   47:28.50  4557 
13 Richard Patridge   47:46.40  5143 
14 Bruce Parker   48:35.50  4084 Freewheel Bike
15 James Simmons   49:54.50  4086 
16 Gary Downing   51:1.70  4535 
17 Dennis Klinkert   51:4.90  4043 
18 Chris Flaten   53:31.60  4537 
19 Wally Sniadajewski   53:39.20  4100 Point Pursuit
20 Ron Jansen   56:41.80  4016 
21 Dick Johnston   56:58.70  4522 
22 Thomas Callahan   1:2:52.00  4517 HAAG GYM
23 Jay Hoppe   1:10:52.60  4813 Fond Du Lac Cyclery
DNF Glenn Aavang     4063 

Men - Cat 2 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Jorgensen   1:54:48.30  1464 
2 Andrew Senderhauf   Neenah, WI 293057  2065 
3 Mike Zuiker     2545 Pomps
4 David Flaten     2108 
5 Ian Haupt     2152 Expo
6 Brett Poulton   Lake Forest, IL 259591  2148 
7 Jordan Loeck   Sherwood, WI 291906  2068 
8 Reece Oleson     2531 Wannabee racing
9 Josey Weik   Wrenshall, MN 297766  2127 MNJRC
10 Collin Coleman   Cedarburg, WI 293072  2115 Team WORS
11 Kevin Thum     2544 
12 Duncan Weisbrod     2534 LCR
13 Jonathon McBurney     2518 
14 Samuel Martz   Kewaskum, WI 297044  2140 Team Bonk
15 Mitchell Bratz     2551 
16 Dylan Luebbe     2574 Ski Hut
DNF Bo Schinke   Appleton, WI 299034  2010 
DNF Brandon Watkins   Marshfield, WI 243954  2165 EXPO Racing
DNF Jordan Watkins   Marshfield, WI 243920  2183 EXPO Racing
DNF Brandon Johns     2501 
DNF Logan Schlough     2539 

Men - Cat 2 - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joseph maloney   Milwaukee1:47:33.10 313232  1029 
2 Spencer Cone   Baraboo, WI1:48:32.70 302116  1019 Wildside Velo Club
3 Jay Millin   1:51:13.30  1459 Team Bonk
4 Joshua Heinecke   Sheboygan, WI1:51:37.70 241021  1011 ICO / PowerBar
5 Tim Racette   Fort Atkinson, WI1:53:32.00 285206  1111 Team Wisconsin/MC2
6 Jesse Lueders   1:59:22.60  947 Magnus
7 Matt Riley   2:1:53.40  1468 
8 Andrew Wiesner   Germantown, WI2:13:48.60 289953  1062 Titletown Flyers
9 Eric Weidman     2040 Muddy Cup
10 Adrian Icenogle     2137 Attitude Sports
11 Jacob Jackson   Cadott, WI 307701  2043 
12 Michael Sherven     2156 
13 Daniel Trupp     2816 
14 Chad Rury     2200 Eriks Bike Shop
15 Nick Krcma     2161 City Bike Works
16 Ryan Begley     2560 
17 Dominic Del Vecchio     2528 
18 Andrew Borell   Ripon, WI 269270  2910 Attitude Sports
19 Matt Paterson     2012 Team AttakTiks
20 Justin Regnier     2565 
21 Chris Smith   Mukwonago, WI 309395  2017 Team Extreme
22 Joel Jahnke Jr.     2009 
23 Andrew Kilness     2556 
24 Tayler Schoenberg     2563 
25 Travis Schirpke   Sussex, WI 299361  2057 TEAM EXTREME
26 Kenny Smith     2566 CSS Cycling
27 Chris Hinshaw     2136 
DNF Ryan Kann     1451 
DNF Nick Wierzba     2060 Rib Mountain Cycles
DNF Zach Hetzer     2095 
DNF Phillip Hoffman     2096 
DNF Brandon Hintz   Scandinavia, WI 253118  2124 Team WORS
DNF Scott Anderson     2153 Titletown Flyers
DNF Lowell Johnson     2917 

Men - Cat 2 - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eric Fossell   Berthoud, CO1:49:43.20 296311  1107 Spokes N Spines
2 Ryan Kleimenhagen   1:50:23.60  1436 Chainsmokers
3 Brandon Meinke   1:50:31.20  1461 Team Pegasus
4 Matthew O'Meara   1:50:31.30  1442 
5 David Thomas   Asheville, NC1:51:8.90 155779  911 Magnus / T6
6 Craig A Braun   1:51:54.20  942 
7 Michael Ziegler   Milwaukee, WI1:52:51.90 296227  1099 Cyclenauts
8 Shawn Hoppe   1:53:4.80  1061 Fond Du Lac Cyclery
9 Eric Stull   La Crosse1:53:30.50 288265  1446 Team Colavita/Parisi Coffee
10 Matt Bolenbaugh   1:53:34.50  1086 RMC
11 William Street   Sheboygan, WI1:53:41.30 219245  1071 SISU Custom Cycles
12 Bradley Stankowski   1:54:22.50  1091 
13 Tyler Welnak   1:55:13.30  1802 
14 Jeff Bushendorf   1:55:49.10  1448 FPTPK): YO<
16 Ben Marchewka   Waterloo, WI1:57:54.40 302088  1048 Team Pedal Moraine
17 Andy Berg   1:59:17.40  943 Bike Doctor
18 Scott Neperud   Madison, WI2:1:7.90 275059  912 Magnus
19 Steve Herriges   Kewaskum, WI 315364  2075 
20 Patrick Scheibel     2077 
21 Justin Wheelock     2947 
22 Adam Carignan     2577 
23 Mike Darlington     2130 Trek Stores ofMadison
24 Daniel Boyles     2575 Behind Bars/LGR
25 Derek Parr     2954 
26 Michael Smith   North Oaks, MN 220757  2543 
27 Christopher Volbrecht     2201 Treadhead Cycling
28 Jonathan Watson     2541 Overdrive
29 Taylor Bogdanske     2537 
30 Geoffrey Jara-Almonte     2571 
31 Brooks Lockwood     2559 
32 Jake Swenson   Stevens Point, WI 297914  2019 UWSP Cycling
33 Brian Paterson   Lakemoor 397513  2002 Team AttakTiks
34 Jonathan Blanchard   Mishicot, WI 298697  2023 
35 Dan Baier     2521 
36 Chad Hoppe     2050 
37 Andrew Meyer   Mosinee, WI 307995  2908 Team Extreme
38 Jordan Ailie     2550 
39 Sean Svee     2569 
40 Connor O'Meara     2580 
41 Sharat Mortha     2051 Rib Mountain Cycles
42 Travis Moin     2584 
DNF Nicholas Holzem   Wausau, WI 311654  1016 City Bike Works
DNF Ian Willmann     2007 
DNF Ryan Theel     2151 Cyclopath

Men - Cat 2 - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Patryk Limanowicz   Chicago, IL1:45:30.60 308128  1010 Pact-Dish Network
2 Nathan Lillie   Altoona, WI1:47:22.40 313414  1050 RUCC-Brones Bike Shop
3 Neil Zacharek   1:50:20.70  1059 Sheboygan Bicycle Co
4 Aaron Sturgis   1:50:56.90  1450 Spring Street Sports
5 Bryan Frazier   Cottage Grove, WI1:51:39.90 293537  1053 Wildside Velo Club
6 Vince Steger   1:53:23.30  1020 Eriks Bikes & Boards
7 Wally Kunstman   Sheboygan, WI1:53:55.10 285687  1060 Sheboygan Bicycle Co
8 Jamie Prange   1:53:57.70  1079 Cyclopath
9 Jeremy Vogels   1:54:9.00  1033 Performa Cycling
10 Jim Toombs   Madison, WI1:55:5.70 309850  1095 Eriks Bikes & Boards
11 Rodney Moon   Blair, WI1:55:7.90 243112  1438 Bear Valley Bikes
12 Ryan Shiroma   Madison, WI1:56:34.20 193030  906 BelGioioso/Twin Six
13 Anthony Ferrara   Minneapolis, MN1:57:59.00 291373  1032 New Moon Bike Shop
14 Nate Sherman   1:58:5.90  1460 
15 Eric Stanke     2211 Schwag
16 Daniel Johnston     2061 Bone and Joint
17 Dan Wierzba     2028 
18 Joshua Blum   La Crosse, WI 3998  2523 Death Row Velo
20 Adam Rumphol     2576 
21 Tim Gilbertson     2105 Titletown Flyers
22 Aaron Mix     2062 
23 Jason Skrtic     2572 
24 Eric Johnson     2801 
25 Justin Latham   Germantown, WI 237611  2022 
26 Jason Roggenbauer   Newtown , CT 295014  2524 
27 Nick Caliva     2564 Mafia Racing
28 Jason Gibson     2162 Gear n' Up
29 Eli Lipp   Oconto, WI 309601  2018 Speed Freak
30 Rennis Delgado     2038 
31 Jason Mau     2547 
33 Adam Mohr     2582 
34 salvatore virgilio   Woodridge, IL 311698  2166 
35 Jeff Swanstrom     2042 
36 Cesar Arauz     2856 
37 Sean Holmes     2555 
38 Jeremy Jonas     2004 
39 Ryan Fosnaugh     2857 Club Tread
40 Christopher Pitts     2199 Wildside Velo
41 Jesse Berg     2522 Titletown Flyers
42 Dustin Moburg     2538 Happy Mutant
43 Trent Gengler     2854 
44 Jonathon Delf     2540 
DNF Joel Coon     905 BelGioioso/Twin Six
DNF Kevin Pomasl   Wausau, WI 261266  1027 Team Wisconsin/ MC2
DNF Christopher Tries     1047 South ShoreCycles
DNF John Oman   Chaska, MN 287396  1443 WannaBee Racing
DNF Chris Ruch     1463 
DNF Nate Andrews     2103 Alterra Coffee
DNF Ryan Usiak     2117 Titletown Flyers
DNF Adam Schinker     2948 

Men - Cat 2 - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lance Wall   Lake Geneva, WI1:45:47.00 310402  1044 Treadhead cycle club
2 Greg Heil   Lake Mills, WI1:50:29.70 297765  1114 Cyclenauts
3 Tyson Schwiesow   Green Bay, WI1:50:38.70 81966  1017 CZ Velo
4 Kevin Roytek   1:51:23.50  944 Spring Street Sports
5 Tom Kapanke   1:51:32.40  945 T6 Twenynine &Single
6 Bryan Rhody   Edina, MN1:51:51.90 282644  1036 Peace Coffee
7 Christopher Gabrielson   Baraboo, WI1:52:35.90 227409  1810 Wildside Velo Club
8 Carey Falkenberry   1:53:20.90  1006 
9 Matthew Nelson   1:55:31.50  1440 
10 Cal Collins   1:57:24.70  1467 Wannabe Racing
11 Jeremy Lentz   Colgate, WI1:57:49.50 292071  1025 
12 Jeff Steckbauer   1:58:24.70  1801 Rib Mountain Cycles
13 Matt Block   1:58:31.20  1014 BIKEMAN.COM
14 Marty Larson   Prairieduchien, WI1:58:52.80 307178  909 Singular Cycles
15 CHRIS FELLOWS   Genoa, IL1:59:40.10 280824  1813 
16 Ben Popp   2:1:39.00  1458 Maplelag
17 Corey Russell   2:7:14.40  1456 Amery Pedal
18 Brian Benson   2:25:54.80  1804 Bikes LTD
19 Gabriel Ion   Spring Grove, IL 317100  2141 
20 Chad Klaus     2212 Schwag
21 Adam Rogge     2535 
22 Mark Walter     2581 Muddy Cup
23 Jason Ruesch     2087 Rib Mountain Cycles
24 John Hughes     2133 Team Pedal Moraine
25 Brett May     2079 
26 Jesse Jaehnig   Cleveland, WI 297773  2903 
27 Mark Clinton     2149 Attitude Sports
28 Jeff Weyenberg     2027 
29 David Olson     2542 Overdrive
30 Janusz Koziarski   Chicago, IL 315996  2558 
31 Jack Schirpke   Cedarburg, WI 268393  2020 Team Extreme
32 Steven Schaefer     2905 
33 Darren Haag     2006 HAAG GYM
34 Chris Budzinski     2562 
35 Clayton Chase   Mequon, WI 246297  2548 Gear Grinder
36 Anthony Dombrowski     2916 Team Pedal Moraine
37 Nick Pettis     2861 Wannabe Racing
38 Nic Mianecki     2913 Hayes Disc Brakes
39 Kenny Dretzka     2811 Team Cyclopath
40 Michael Olm     2016 GenXcycling
41 Ted Byram   River Falls, WI 318800  2527 
42 Todd Amunrud     2520 
43 Jeremy Wells     2515 
44 Bradley Byrge     2526 cyclopath
45 Eric Sockness     2519 
46 Steve Havlichek   Green Bay, WI 315554  2163 
47 Randy Jennings     2180 Team Extreme
48 Vincent Purpero     2860 Cyclopath
49 Steven Strobel   Mosinee, WI 290577  2221 Rib Mountain Cycles
50 Wyatt Jirsh     2568 
51 Kevin Schuster     2120 
52 Marcus Steele     2828 
53 Chris Hoyme     2044 
DNF Joe Greatens   De Pere, WI 218706  1008 
DNF Jess Kruchoski   Hartland, WI 261579  1023 The Endurance Trust Inc.
DNF Scott Diedrich     1084 Attitude Sports
DNF Tyler Grenzow     1462 KORC
DNF Troy Schaden     2178 Scwag
DNF Christopher Schmidt   Lake Geneva, WI 293518  2194 EXPO Racing
DNF Randy Krattley     2532 

Men - Cat 2 - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jim Chapman   1:46:49.90  1441 On The Rivet
2 Chad Boyles   Pewaukee, WI1:47:30.20 99459  913 BVC-Nomad Cycling
3 William Burkholder   Rockford, IL1:49:15.40 296156  1002 Kegel's Bike
4 Greg Jones   West Allis, WI1:49:41.60 295007  907 Hayes Brakes
5 Steve Pribek   Hales Corners, WI1:51:37.60 297069  1026 
6 Mark Cole   Stevens Point, WI1:51:55.60 104782  1119 Adventure 212/Specialized
7 Dan Tavela   1:52:57.70  1043 THC
8 Jeffrey Penman   Ellsworth, WI1:53:1.80 288396  1444 Flat City Cycling Club
9 Brad Skillicorn   1:53:53.50  946 Brones
10 Matthew Dale   Cable, WI1:54:26.00 310643  1007 Riverbrook Momentum
11 Brent Palmer   Aurora, IL1:56:10.50 309538  901 Titletown Flyers
12 Ty Gonzalez   1:56:38.60  1045 Alterra MTB Team
13 Bill Schneider   1:56:58.50  1080 Elliot
14 Steve Jeske   2:11.20  1046 Pedal Moraine
15 Erik Johnson   2:8:29.60  1452 
16 Eric Sorenson     2516 
17 Joel Ficke     2806 
18 Wade Flisram   Onalaska, WI 208096  2113 Team Extreme
19 Curt Schlough     2536 
20 Damian Budzinski     2552 
21 Jeff Bublitz     2088 
22 Eric Schoenberg     2862 
23 KEN NAEF   Green Bay, WI 304889  2011 Titletown Flyers
24 Shawn Houser     2578 
25 Dale Crowell     2853 
26 Joe Olson     2035 
27 Wade Bergner     2570 
28 Brian Coppock     2185 
29 Mike Golat     2583 
30 Steve Davidson     2100 Titletown Flyers
31 Troy Olm   Madison, WI 297065  2142 Chainsmokers
32 Tim Logan     2553 
33 James Baxa   Twin Lakes, WI 290762  2208 
34 Don Velleux     2858 
35 Michael Gerlach     2904 Bonk
36 Todd Heinz     2949 
37 Thomas Harron   Madison, WI 296479  2804 Wildside Velo Club
38 Scott Graff     2037 
DNF Dan Szczepanski     1028 BelGioioso/Titletown Flyers
DNF Richard Faith     1040 Cylenauts
DNF Troy Melves     2859 On The Rivet

Men - Cat 2 - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dave Hoglund   1:45:41.10  1453 
2 Ross Lemke   1:52:14.50  1049 Pedal Moraine/Hammer
3 Pat Dowling   1:55:31.00  1457 Penn Cycle
4 Ron Kay   1:57:26.10  1447 Hayes
5 Bob Phelps   Milwaukee, WI1:57:56.20 314420  1803 Alterra Coffee
6 Paul Ayres   1:58:34.60  1437 Red Flint Racing
7 Fred Johnson   1:58:52.60  1466 Korc
8 Rick Clearly   2:13.10  1465 Korc
9 Patrick Rasmus   Chippewa Falls, WI2:1:10.30 61542  1445 Spring Street Sports
10 Eric Sime   Boscobel, WI2:1:50.70 176464  902 Team Singular
11 Mike Hill   2:1:51.10  1435 
12 Tom McBurney   2:5:46.10  1439 Peace Coffee
13 Timothy Bates   Madison, WI2:6:45.90 53247  1083 Muddy Cup
14 Sean Shields   Milwaukee, WI2:10:25.60 76735  1042 Team Pedal Moraine
15 Charles Knutson   2:21:55.00  1454 Peace Coffee
16 Mike Owens     2173 Alterra
17 Terry Prewitt     2250 Attitude Sports
18 Kelly Skinkis   Sobieski, WI 314676  2145 Team WORS
19 Rob Belz     2554 Loon State
20 Stephen Wisner     2953 
21 Rob Hofmann   Brookfield, WI 296144  2912 Team Extreme
22 Dustin Vande Zande     2906 Point Pursuit
23 Lee Nesbitt   Prescott, WI 25921  2144 KORC
24 John Gretzinger   Greenville, WI 46604  2072 
25 Dave Reich   Pine River, WI 292243  2112 Team Extreme
26 Troy Sable     2084 
27 Edward Piontek     2135 
28 Steven Drecoll   Mundelein, IL 105534  2138 
29 Gary Esko     2814 Titletown Flyers
30 Demetrius Banks     2184 
31 Brian Arnold     2546 
DNF Russell Jobs     1101 Hayes Disc Brakes
DNF Steve Hoppman     2122 
DNF Christopher Voss     2181 

Men - Cat 2 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Roger Anderson     2533 Schwag
2 Dave Wall     2567 
3 Michael Giesen     2116 Titletown Flyers
4 Don Freitag     2530 
5 John Nelson     2549 
6 Steve Kapaun   Hudson, WI 118725  2085 
7 Gary Gross     2950 penn Cycle
8 Don Carr   Wauwatosa, WI 185458  2025 IS Corp
9 Jim Feuerstein     2070 Heavy Pedal Velo Club
10 Warren Fowler   Green Bay, WI 237504  2013 
11 Daniel Millin     2177 Team Bonk
12 Michael Ciser     2579 Freewheel Bikes
13 Sterling Schmidt     2128 
14 Kris Klapperich     2076 Titletown Flyers
15 Bob Ferrara     2139 
16 Keith Oleson     2855 Wannabee racing
17 Bill Styer     2069 
18 dale lenss   Luxemburg, WI 291860  2083 Titletown Flyers
19 Jim Splittgerber     2525 
20 Rich Mennenoh   Mchenry, IL 258036  2056 
21 William Peters     2067 Titletown Flyers
22 Randy Borst     2090 Titletown Flyers
23 Mike Brauer     2172 
24 Franklin Lobello   Gurnee, IL 296152  2047 
25 Douglas House     2561 
26 James Heinecke   Sheboygan, WI 241024  2024 I Ride Bikes
27 Steve Manthe     2059 Chainsmokers
28 Ron Kapaun     2118 
29 Brad Swenson   Stevens Point, WI 227555  2219 
30 Jim Shong     2517 
31 Gary Smits   Green Bay, WI 190487  2119 Titletown Flyers
DNF Randy Pallex     2094 BelGioioso/Titletown Flyers

Men - Cat 1 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dustin Dale   Cable, WI1:49:40.40 294108  720 Riverbrook Momentum
2 Dakota Dale   Cable, WI1:50:56.10 310795  719 Riverbrook Momentum
3 Leif Byrge-liebig   Menomonee Falls, WI1:51:34.60 280257  709 Team Cyclopath
4 Caleb Lenss   Luxemburg, WI1:52:58.90 282426  711 EXPO
5 Cameron Schave   Fond Du Lac, WI1:54:8.20 297078  727 Fond Du Lac Cyclery
6 Tony Kaatz   Ripon, WI1:58:21.50 297312  701 Attitude Sports
7 Michael McBurney   Roseville, MN2:21:17.80 279039  210 Peace Coffee
DNF Greg Krieger   Fort Collins , CO 255039  715 Team Extreme

Men - Cat 1 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 cody larson   Northfield, MN2:12:38.20 298311  216 
2 Ted Hanes   Fond Du Lac, WI2:12:38.70 247082  Fond du Lac / Oshkosh Cyclery
3 Seth Lenss   Luxemburg, WI2:12:53.50 182019  80 Titletown Flyers
4 Matt Gehling   Madison, WI2:14:47.60 214485  17 Trek Stores ofMadison / WORS
5 Carlos Haeckel   Madison, WI2:17:43.30 227622  56 Alterra / Sunringle / Voodoo
6 Tyler Gauthier   Ishpeming, MI2:18:20.40 293999  77 Culvers Racing
7 matthew muraski   Cashton, WI2:18:24.40 305529  65 
8 Justin Piontek   Madison, WI2:18:25.10 297073  45 Performag
9 Maxwell Anderson   Hartford, WI2:19:10.80 178840  223 Colavita Racing
10 Christopher Mantel   Cedarburg, WI2:21:54.80 227962  24 VeloTrocadero
11 Trevor Koss   Madison, WI2:22:51.80 269759  212 Spring Street Sports
12 Matthew Millin   Kenosha, WI2:23:10.10 303243  19 Team BONK
13 Nicholas Sabel   Ripon, WI2:23:53.90 263354  27 Fond du Lac/Oshkosh Cyclery
14 Bret Glembocki   Burlington, WI2:26:36.30 176372  25 
15 Kaleb Himli   Wykoff, MN2:30:40.40 161526  215 Bicycle Sports
16 drew wilson   Rochester, MN2:34:40.90 321766  218 
17 Nathan Johnson   La Crosse, WI2:34:42.20 263266  68 Muddy Cup
18 Nate Jasperson   Green Bay, WI2:35:41.30 295894  40 Performa Cycling
DNF Ben Koenig   Schofield, WI 267964  22 RMC / Clean Power
DNF Aristotle Peters   Hartford, WI 242486  35 EXPO Racing
DNF Bryan Fosler   Madison, WI 197058  61 Trek Stores ofMadison
DNF Isaac Neff   Madison, WI 200724  217 Alderfer Bergen

Men - Cat 1 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ryan Krayer   North Freedom, WI2:12:35.40 227406  34 Adventure 212/Specialized
2 Maciej Nowak   Waukesha, WI2:13:52.30 182256  Team Polska
3 Neil Swanson   Colorado Springs, CO2:20:0.40 209153  49 Team WORS
4 Luke Nelson   Anoka, MN2:20:12.90 135538  220 Penn Cycle
5 Devin Curran   Onalaska, WI2:20:23.80 211576  213 Spot Brand Hollywood Cycles
6 Trevor Olson   Rochester, MN2:20:33.20 264356  58 Muddy Cup
7 Joel Hynes   Wausau, WI2:22:24.50 231653  83 Bikeman/Titletown Flyers
8 corey stelljes   Madison, WI2:22:54.90 307965  64 Chainsmokers
9 Jesse Bell   Ishpeming, MI2:23:33.60 116891  33 SISU Cycles
10 Ronald Knutowski   Cross Plains, WI2:24:52.70 205988  208 Fuel Cafe/ Bens/ T6
11 Jeffrey Austin - Phillips   Saint Paul, MN2:26:46.80 166411  209 Behind-Bars/Little Guy Racing
12 Brian Hertzberg   Forest Lake, MN2:26:57.30 208067  30 5 Nines Cycling
13 Karl Tillman   La Crosse, WI2:28:37.90 294041  36 Bikes Limited Inc
14 Ryan Krusemark   Uintah, UT2:32:34.70 138565  207 Kuhl
15 Jason Gosse   Eau Claire, WI2:42:57.00 257462  54 Team WORS
DNF Glenn Kirst   Menomonee Falls, WI 285418  12 Wheel & Sprocket
DNF Timothy Scanley   Milwaukee, WI 291820  42 Alterra Coffee
DNF Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139  75 Polska
DNF Casey Masterson   Milwaukee, WI 212244  219 Velo Trocadero

Men - Cat 1 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Todd McFadden   Duluth, MN2:16:51.70 134734  214 Adventure 212/Ski Hut
2 John Lirette   Menomonee Falls, WI2:17:59.30 259146  14 Hayes
3 Kevin Ishaug   Minneapolis, MN2:18:22.00 101521  221 Freewheel Bike
4 Ray Nelson   Woodstock, IL2:18:57.60 193027  100 Treadhead Cycling
5 John Gatto   Oak Forest, IL2:19:8.90 121461  13 MARS
6 Daniel Holsen   Manitowoc, WI2:20:20.80 50845  43 Heavy Pedal Velo Club
7 Maury Malanaphy   Hudson, WI2:21:0.50 22236  222 
8 Joe Stephens   Elm Grove, WI2:22:13.10 182041  53 Hayes
9 Bob Brady   Green Bay, WI2:24:26.80 98244  1038 
10 John Shull   Libertyville, IL2:24:32.50 259398  15 CLIF
11 Bill Nigh   West Bend, WI2:24:36.40 197745  46 Team Pedal Moraine
12 John Miller   Madison, WI2:25:13.40 233978  99 Trek Stores ofMadison
13 Butch Welke   Lake Geneva, WI2:25:18.40 169422  98 Treadhead Cycling
14 Michael Curtes   Mequon, WI2:27:42.50 227470  60 Fuel Cafe / milw Bike / G864
15 Jerrod Collier   Lindenhurst, IL2:28:48.30 194466  69 Muddy Cup Racing
16 Russell Krueger   Sayner, WI2:28:57.80 294083  48 Rib Mountain Cycles
17 Chad Hildebrandt   Wausau, WI2:30:8.00 16155  20 Team Polska
18 Jan Rybar   Apple Valley, MN2:30:9.10 98534  50 Team Pedal Moraine
19 Mark Burkholz   Milwaukee, WI2:33:9.30 253459  16 Extreme Bike
DNF Roger Lundsten   La Crosse, WI 283600  18 Muddy Cup

Men - Cat 1 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brett Edgerle   1:54:10.10  809 
2 Mark Kowaliw   1:54:31.20  836 MPLS Bike Racing Club
3 David Poulton   Lake Forest, IL1:55:10.70 28536  805 CLIF BAR
4 Gary Meader   2:1:12.10  837 
5 kenneth ramm   Newglarus, WI2:1:42.90 308897  808 Team WORS
6 James Grant   Fountain City, WI2:3:18.30 134086  838 
7 Keith Kaufman   2:3:18.70  835 
8 Bradley Tennis   Baraboo, WI2:6:25.20 280203  803 Wildside Velo
9 Mark Muraski   Spooner, WI2:16:15.00 314946  807 Riverbrook
DNF Marcum Martz     806 Team Bonk
DNF Timothy Chouinard     1455 

Men - Pro

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tristan Schouten   Plymouth, WI2:9:27.30 145071  Mafia
2 Nathan Guerra   Oconomowoc, WI2:10:10.40 214936  Mr Tree / Powerbar
3 Darrin Braun   Waukesha, WI2:11:26.20 285001  Adventure 212/Specialized
4 Chris Peariso   Amherst, WI2:15:8.50 139566  31 Adventure 212 / Specialized
5 Chad Sova   Thiensville, WI2:18:23.90 189115  66 On the Rivet /GearGrinder
6 Ronald Stawicki   Waukesha, WI2:19:44.00 212641  10 Team Polska
7 Scott Cole   Stevens Point, WI2:20:49.30 7340  32 Adventure 212/Specialized
8 Heath Weisbrod   Saint Louis Park, MN2:23:49.40 228026  211 Larson Cycle Racing
DNF Brian Matter   Sheboygan, WI 85929  Gear Grinder /Trek

Women - Cat 3 - Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sarah Gill   45:53.70  5025 TekBolt.com
2 Anna Poulton   Lake Forest, IL46:45.60 303727  5019 CLIF BAR
3 Maja Holcomb   Plymouth, WI48:37.40 317352  5015 Fattires-n-beer
4 Grace Prewitt   49:40.90  5150 Attitude Sports
5 Marilee Collier   Lake Villa, IL52:29.80 297074  5027 Muddy Cup Racing
6 Jordan Pellett   North Freedom, WI56:2.20 296372  5024 
7 Megan Senderhauf     6006 
8 Kaitlin Splittgerber   Appleton 317238  6009 
9 Hannah Nelson     6101 
10 Madeline Sorenson     6097 
11 Madisyn Schuster     6021 
12 Monica Gabrielson     6010 Wildside Velo Club
13 Isabelle Spooner     6122 
14 Madelyn Anderson     6104 
15 Nadia Nelson     6102 
16 Kaila Danahee     6111 
17 Maren Moe     6112 
18 Lily Spooner     6123 Spring Street Sports

Women - Cat 3 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Arin Lemke   47:19.50  5049 Team Pedal Moraine
2 Stephanie Yost   51:5.30  5045 Titletown Flyers
3 Ashley Foate   52:14.00  5158 
4 Samantha Kosarzycki   Greendale, WI52:44.50 320316  5031 Alterra
5 Andrea Ostenso   57:33.20  5154 
6 Brea Daggett   59:23.70  5155 
7 Victoria Ostenso   1:3:4.80  5156 

Women - Cat 3 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Courtney Stefanski   47:20.10  5157 
2 Martha Moser   47:46.30  5162 MOB Cyclery
3 Renee Debruin   48:23.00  5146 
4 Rachel Blum   49:2.30  5160 
5 Becky Carvin   49:13.50  5034 Muddy Cup Racing
6 Justina Smet   50:48.00  5161 
7 Heather Marty   50:56.60  5003 
8 Sarah Suddendorf   56:30.70  5153 
9 Danielle Tournier   Carpentersville, IL59:46.60 298434  5013 Treadhead Cycling

Women - Cat 3 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Amanda Roggenbauer   44:44.40  5144 
2 Leia Schneeberger   45:41.20  5159 
3 Becky Rands   47:4.40  5002 Team Pedal Moraine
4 Maria Carlstedt   Mequon, WI47:8.10 277446  5033 
5 Cyndi Ehrike   47:45.10  5148 
6 Chasity Gabrielson   51:3.40  5010 Wildside Velo
7 Elizabeth Berg   51:6.40  5147 
8 Tina Olm   51:31.10  5007 GenXcycling
9 Anna Almaraz   53:3.70  5142 BCB
10 Kristin Richardson   54:14.40  5141 
11 Michelle Kleimenhagen   54:21.00  5149 
12 Lori Baccus   55:54.20  5030 Titletown Flyers
13 Gretchen Gilbertson   56:27.00  5164 
14 Rachel Langer   56:40.40  5165 
15 Rebecca Crocker   Portage, WI56:45.30 314724  5026 Team Coal Car
DNF Jennifer Smith     5152 

Women - Cat 3 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Beth Shedd   45:3.10  5163 LCR
2 Caroline Warren   48:11.90  5001 
3 Amy McTavish   51:22.40  5151 
4 Tammy Vande Zande   56:29.00  5023 Point Pursuit
5 Michelle Dale   58:45.30  5145 
6 Jeanne Krueger   59:33.50  5032 

Women - Cat 3 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mary Patridge   49:45.50  4500 
2 Rose Lenss   55:8.80  5014 Titletown Flyers
3 Amy Dykema   Evanston, IL56:19.70 10328  5050 
4 Sue Blankenheim   59:49.50  5012 

Women - Cat 2 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rachael Jensen   Shell Lake, WI 288627  3013 Gear Grinder
2 Sophia Marchiando     3149 hollywood
3 Moriah Griesbach     3038 Point Pursuit
DNF Emily Shull   Libertyville, IL 264455  3033 CLIF

Women - Cat 2 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rachel Horstman   Waterloo, WI 314874  3029 
2 Julia Rice     3138 
3 Sherry Austin     3006 
4 Jasmine House     3143 
5 Lauren Morrison     3148 
6 Cassey Lynn   Madison, WI 294376  3011 UW-Madison
7 Samantha Bushendorf   Minneapolis, MN 316720  3144 Do! Cycle
8 Kelli Piotrowski   Milwaukee, WI 316500  3037 
9 Lisa Olson     3034 

Women - Cat 2 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ann Holsen     3010 Heavy Pedal Velo Club
2 Michelle Scanley     3030 Alterra Coffee
3 Andrea Lyman     3001 Rib Mountain Cycles

Women - Cat 2 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Angela Theriault     3035 Alterra CoffeeMTB Team
2 Lori Belz     3145 Big Ring Flyers
3 Brittany Nigh   West Bend, WI 197744  3018 Team Pedal Moraine
4 Sondra Klipp     3040 
5 Beckie Alexander     3147 Kenwood Racing
6 Jackie Barstad     3140 
7 Christine Griesbach     3039 Point Pursuit
8 Jodie Karjala     3146 Kenwood
9 Susie McGinnity     3031 Elliot
10 Tina Olson     3142 Big Ring Flyers
11 Toni House     3025 Titletown Flyers
12 Rolleen Kralovec   Green Bay, WI 212754  3017 Team Spike
DNF Valerie Dosland     3137 

Women - Cat 2 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paula Liske     3041 
2 Sonja Savre     3150 
3 Allison Slavick     3139 
4 Cheryl Post     3023 Point Pursuit
5 Jennifer Borell   Ripon, WI 184037  3024 Attitude Sports
6 Janis Heifner     3141 

Women - Cat 1 - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Elizabeth Shull   Libertyville, IL 264453  707 CLIF

Women - Cat 1 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer Danielson   Madison, WI2:1:21.00 253014  527 Chainsmokers
2 Megan Lennon   Minneapolis, MN2:3:55.60 259658  561 Behind Bars / LGR
3 MurphyKate Montee   Sturgeon Bay, WI2:6:2.20 202278  560 Singular Cycles
4 Sarah Lukas   Eagle River, WI2:15:53.50 218422  559 Gear Grinder
DNF Hannah Zlomke   Oconomowoc, WI 297769  521 Mr. Tree Racingbar

Women - Cat 1 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lisa Krayer   North Freedom, WI1:53:54.80 227405  504 Adventure 212/Specialized
2 Claire Cannon   Madison, WI1:58:45.40 269897  507 Trek Stores ofMadison / WORS
3 Michelle Peariso   Amherst, WI1:59:31.90 227741  516 Adventure 212/Specialized
4 Kate Heil   Waukesha, WI1:59:55.30 297768  514 Cyclenauts
5 Andrea Matter   Sheboygan, WI2:1.50 157882  506 Gear Grinder
6 Renee Bach   Madison, WI2:3:10.40 242850  517 Chain Smokers
7 Corey Coogan Cisek   Minneapolis, MN2:5:2.40 261947  562 Maplelag/Paramount
8 Jennifer Whitedog   La Crosse, WI2:6:28.40 210713  509 
9 rachael gatto   Oak Forest, IL2:6:54.10 263512  511 Twin Six
10 Brenda Zimmermann Thorpe   Wausau, WI2:7:45.60 288201  525 Rib Mnt Cycles/Red Eye Brewery
11 Lindsay Guerra   Oconomowoc, WI2:8:45.20 227849  518 Mr Tree / Powerbar
12 Karlene Olson   Rochester, MN2:9:16.90 297066  523 Muddy Cup
13 Heidi Kraut   Delafield, WI2:11:18.40 306581  532 Team EnduranceTrust
14 Denise Coppock   Green Bay, WI2:18:13.80 316486  528 
DNF Regina Campbell   Chicago 258314  510 Alterra MTB/Twin Six

Women - Cat 1 - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Diana McFadden   Duluth, MN1:54:26.40 212753  563 Adventure 212/Ski Hut
2 Lori Sable   Thiensville1:55:35.10 226461  502 
3 Kelly Skillicorn   Winona, MN2:3:17.10 319776  565 Brones
4 Christine Czarnecki   Milwaukee, WI2:11:57.20 212636  512 Alterra CoffeeMTB Team
DNF N/A   Colorado Springs, CO 147306  564 Kenwood/OFS

Women - Cat 1 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Patricia Kaufmann   Whitefish Bay, WI2:6:57.30 18621  522 Planet Bike

Women - Pro

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Abby Strigel   Madison, WI1:49:42.40 202434  501 Trek Stores ofMadison
2 Meghan Korol   Asheville, NC1:52:39.60 285702  505 Mafia Racing

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Sierra NevadaShimanoBonk BreakerSpyOSMOCUOREUSACDF
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee