Race Results for
McDowell Meltdown
Fountain Hills, AZ
(Event Information)
View By:
Cross Country on 01/19/2008

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - SP - Junior - 0-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Daniel Conley   Payson, AZ 251389   
2 Kallan Creager   Queen Creek, AZ 255030   
3 Ryan Geiger   Flagstaff, AZ 258285   
4 JACK PATTON      
5 Dylan Greer   Gilbert, AZ 256959   
6 Tyler Coplea   Chandler 196300   
7 NICHOLAS WIRSKI      
8 Jacob Quinlan   Flagstaff, AZ 271957   
DQ JEREMY SCHENCK   Flagstaff, AZ 272257   
DNF JAMES WESTON   Flagstaff, AZ 272079   

Men - SP - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ASHLEY OELSCHLAEGER   El Mirage, AZ 198113   
2 Jestin Kuettel   Phoenix, AZ 131144   
3 CHRIS COOLEY   Phoenix, AZ 287797   
4 DAVE THOMPSON   Novato, CA 35414   
5 zachary keller   Mesa, AZ 257387   
6 Jack Johnson   Mesa, AZ 172795   
7 Mario Marquez   Tucson, AZ 257908   
9 Aaron Johnson   Phoenix, AZ 262527   
10 KYLE JUSTICE      
11 Robert McCoy   Chandler, AZ 222739   
12 Michael Brunson   Flagstaff, AZ 226394   
13 TROY TOWNES   Minturn, CO 134358   
DQ JEFF YINGLING      
DNF JOHN RUYLE      

Men - SP - Masters - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Daniel Naef   Tucson, AZ 212788   
2 Don Blattert   Surprise, AZ 271806   
3 JEREMY COX      
4 Erin Kelly   Phoenix, AZ 243264   
5 ERIC GUST      
6 COREY O'BRIEN   Woodcliff Lake, NJ 141714   
7 Curtis Cramblett   San Jose, CA 183932   
8 TIMOTHY ALLEN      
10 ZACH RADU      
11 David Craw   Mesa, AZ 271720   
12 MIKE WIMBUSH   Phoenix, AZ 285946   
13 BLAKE MARROU   New Braunfels, TX 194302   
14 TIM BAKER   Hendersonville, TN 325202   
15 BRIAN MURPHY      
16 JOHN RUYLE      
17 TROY BURNS   Vail, AZ 239690   
18 JUSTIN POWLESS   Phoenix, AZ 177081   
19 MICHAEL FRANK   Clintondale, NY 283100   
20 TODD LATTIN      
21 SEAN IRWIN   Templeton, CA 178441   
23 Scott Givens   Phoenix, AZ 13379   
24 BRIAN MICHAUD   Rapid City, SD 260866   
25 Carl Winnebald   Phoenix, AZ 272304   
26 JASON MUKAVETZ   Phoenix, AZ 267743   
27 BRETT CADIENTE      
28 GEORGE HACKETT   Phoenix, AZ 365744   
29 AARON KELLUM      
30 Jonathon Bird   Phoenix, AZ 338656   
31 Sam Cooper   Peoria, AZ 205291   
32 CHRIS HOLM      
33 BRIAN GODDARD   Emmaus, PA 160509   
34 GREG COONEY      
35 Tim Misavage   Tucson, AZ 271892   
DNF Nathan Andrews   Phoenix, AZ 42004   
DNF CESAR PEREZ      
DNF Brian Roberts   Goodyear, AZ 93633   

Men - SP - Masters - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brent Steiner   Mesa, AZ 61688   
2 DAN VASILY   Cave Creek, AZ 271993   
3 ERIC LYNCH      
4 KENNETH KIMBLE   Scottsdale, AZ 289034   
5 DANIEL KING      
6 Frank Renner   Tempe, AZ 86851   
7 Robert McNulty   Phoenix, AZ 125724   
8 Keith Brodhagen   Phoenix, AZ 257201   
9 Dean Henthorn   Scottsdale, AZ 234438   
10 Kenneth Koch   Dewey, AZ 255654   
11 Tod Smith   Scottsdale, AZ 249644   
12 John Furlong   San Clemente, CA 226262   
13 MICHAEL VINES      
14 STEVE LARSON      
15 LARRY AMBROSE      
16 JIM CHOTT   Gilbert, AZ 286462   
17 BRENT LINKER   Tucson, AZ 155586   
18 STEVEN VAN COILLIE      
19 KEN ROSS   Tempe, AZ 178287   
20 Thomas Queen   Chandler, AZ 88520   
22 KEITH WILSON      
23 John Fritz   Chandler, AZ 49933   
24 Randy Harris   Tucson, AZ 265192   
25 Guy Bell   Glendale, AZ 142507   
26 OCTAVIO REAL   Tucson 393811   
27 Michael Abad   Phoenix, AZ 43295   
28 TODD RUTLEDGE   Phoenix, AZ 165659   
29 Albert Rogers   Goodyear, AZ 271544   
30 Ed Neilson   Phoenix, AZ 25814   
31 TIM SANDERS   Cave Creek, AZ 31229   
32 Kurt Mindy   Anthem, AZ 166882   
33 FRED IVY      
34 Scott Mydock   Glendale, AZ 106945   
35 MICHAEL LIVELY   Cedar Rapids, IA 405147   
DQ Eric Reichert   Phoenix, AZ 194283   
DNF MICHAEL BOLDING   Scottsdale, AZ 4129   
DNF BRAD HARRIS      

Men - Single Speed Novice

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Kirk Robinson   Redmond, WA 151412   
2 EVAN SMITH      
3 ZAC MENDENHLL      
4 C Kevin Utley   Oro Valley, AZ 68673   
5 Terry Jasper   Glendale, AZ 128084   
6 Joe Lozon   Litchfield Park, AZ 108194   
7 JOSE AVILA      
8 DON MILLER      
9 MATT CARSTENS      
10 KEVIN TROWBRIDGE      
11 JESSE MARTIN      
12 ERIC IVEY   Evans, GA 208469   
13 DAVID ERB      
14 PATRICK CARLSON   Tempe, AZ 205587   
15 JAMIE SEEGERT   Phoenix, AZ 88164   
16 Jay Natoli   Scottsdale, AZ 187109   
17 MIKE MAEZ      
18 Jaime Barnett   Tucson, AZ 219577   
DNF MICHAEL MELLEY   Tempe, AZ 295499   

Men - Single Speed Advanced

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Darrin Austin   Scottsdale, AZ 254810   
4 Douglas Kennedy   Georgetown, TX 102061   
5 GARY KUETTEL   Glendale, AZ 166856   
6 Scott Countryman   Flagstaff, AZ 258025   
7 BRANDON BOGARDUS      
8 Chris Grove   Flagstaff, AZ 14295   
10 Chris Wilkens   Flagstaff, AZ 149001   
11 Erik Gauharou   Phoenix, AZ 186428   
12 JEFF DUNN      
DNF JASON SPENCER   Tempe, AZ 177871   

Men - Senior - Expert - 19-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bryan Antol   Flagstaff, AZ 1806   
2 Matthew Connors   Scottsdale, AZ 196490   
3 Tom OBrien   Scottsdale, AZ 270662   
4 Paul Rahn   Boulder, CO 236034   
5 Daniel De Mos   Tiburon, CA 244512   
6 James Robinson   Cave Creek, AZ 109724   
7 Robert Ball   Peoria, AZ 204549   
8 Robert Shaver   El Paso, TX 56061   
9 Zach Stanford   Sedona, AZ 192062   
10 NEAL WRIGHT   Chandler, AZ 274576   
11 Jerrad Cooper   Flagstaff, AZ 140267   
12 Colby Moeller   Tucson, AZ 132047   
13 michael heinrich   Chandler, AZ 272248   
14 Stephen DeLong   Tucson, AZ 230310   
15 Benji Kozuch   Tucson, AZ 258737   
16 PAUL TROTMAN   Albuquerque, NM 201143   
17 Chris Capages   Phoenix, AZ 151400   
18 Edwin Escamilla   Mexico City 248032   
19 Pete Fioravanti   Scottsdale, AZ 165635   
20 Miguel Garcia   Peoria, AZ 188336   
21 IRFAN KHAN   Fridley, MN 274577   

Men - Rock Crushers

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MIKE LUPNACCA      
2 ISAAC TAFOYA   Denver, CO 406289   
3 MARCUS WILLIAMS      
4 MICHAEL HAPTONSTALL   Phoenix, AZ 155594   
5 LANCE NORICK      
6 ANDY GEIGER   Phoenix, AZ 13010   
7 SCOTT STEWART      
8 DARREN SCHIFFER   Chandler, AZ 285611   
9 TIM SPICER      
10 David Needham   Flagstaff, AZ 272089   
11 KEITH MERCHANT      
12 DAVID FULLER      
13 MILTON MEANS      
14 JOHN MELLIN      
DNF William Burke   Phoenix, AZ 5529   

Men - PR/SM

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christian Helmig   Highland Village, TX 245316   
2 Eric Salstrand   Phoenix, AZ 176476   
3 Cale Redpath   Durango, CO 29358   
4 Kamden Reedy   Mesa, AZ 155036   
5 Kyle Reedy   Mesa, AZ 195891   
6 Marcus Hayward   Mesa, AZ 241388   
7 Benjamin Webster (1 - PR)   Mesa, AZ 211019   
8 Jeff Herrera   Tempe, AZ 210732   
9 Domenico Futia   Maple Valley, WA 176687   
10 Brandon Frazier (1 - SM)   Phoenix, AZ 204155   
11 Tim Bolton   Tucson, AZ 117086   
12 Andrew Rigel   Seattle, WA 77337   
13 Scott Keller   Sedona, AZ 125723   
14 Toby Tsosie   El Paso, TX 127320   
15 Lance Runyan   Mesa, AZ 201139   
16 Christopher Crosby   Boulder, CO 83482   
18 Rich Weis   Gilbert, AZ 57466   
19 Christopher Suter   Flagstaff, AZ 194778   
DNF Zack Heim   Tempe, AZ 195290   

Men - Marathon

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Taylor Lideen   Phoenix, AZ 210964   
2 Brian Bennett   Phoenix, AZ 138282   
3 CHUCK WHEELER      
4 MICHAEL MEELEY      
5 Clint Hosman   Mesa, AZ 182454   
6 Wayne Gorry   Payson, AZ 13741   
7 Robert LaRoche   Scottsdale, AZ 20390   
8 Matthew Duke   Litchfield Park, AZ 194520   
9 Brian Barrett   Mesa, AZ 185409   
10 Mark Bingham   Phoenix, AZ 181088   
11 JONATHAN CAVNER      
12 Arthur MacFarland   Cave Creek, AZ 79108   
13 CHRIS GARDNER      
14 MARK HAWTHORNE      
15 BRYAN THELEN   Tempe, AZ 271633   
DNF TRAVIS HOSMAN   Gilbert, AZ 224323   
DNF Benjamin Sullivan   Missoula, MT 178006   
DNF Kevin Riseborough   Chandler, AZ 177853   

Men - EX - Junior - 0-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ANDREW PALMER      
2 Kyle Kraakevik   Scottsdale, AZ 232125   

Men - EX - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Darrin Permenter   Glendale, AZ 236670   
3 Lane Sanders   Gilbert, AZ 196626   
4 Chris Poole   Phoenix, AZ 120794   
5 Michael Thiele   Chandler, AZ 103312   
6 Kevin Donnellan   Scottsdale, AZ 92196   
7 Manny Ortiz   Waddell, AZ 230172   
8 Michael O'Donnell   Flagstaff, AZ 212160   
9 Scott Arnold   Phoenix, AZ 1957   
10 Mark Wille   Flagstaff, AZ 196295   
11 Vincent Hunt   Tucson, AZ 43766   
13 DAVE MILLER   Evanston, IL 24367   
14 Gary Hall   Phoenix, AZ 238165   
15 Carlos Zamora   Phoenix, AZ 52255   
16 Marlin Price   Tucson, AZ 187006   
17 Keith Koller   Yuma, AZ 19606   

Men - Collegiate

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matt Kipper Kipper   Tempe, AZ 271871   
2 Nikolai Skievaski   Madison, WI 260879   
3 Eli Owenby   Tucson, AZ 155281   
4 Wilson Lee   Scottsdale 140266   

Men - BG - Junior - 0-10

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BRANDON MCNULTY   Phoenix, AZ 275694   
2 David Polley   Peoria, AZ 271015   
3 JASON CHRISTLEY      
4 LOGAN TITUS-ZIMMERSCHIED      
DNF JACK LUCYSZYN      

Men - BG - Junior - 11-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 IAN VON SCHULZE      
2 Zachary Edwards   Flagstaff, AZ 219148   
3 Chris Flynn   Tucson, AZ 271994   
4 WALKER YOST      
5 JACORY PARKER      
6 TREVOR TITUS-ZIMMERSCHIED      
7 Erowynn Maul-Latham   Flagstaff, AZ 262632   
8 DENNIS DRORZMANN      
9 BRENDEN LATHAM      
10 BRENT T-BONE INTERPRETER      

Men - BG - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 KYLE WILLETT   Flagstaff, AZ 290452   
2 Kenny Polley   Peoria, AZ 255203   
3 Colton Taylor   Mesa, AZ 271968   
4 TYLER SANDOVAL   Flagstaff, AZ 272774   
5 LESLIE TANNER      
6 GARRETT CHOTT   Gilbert, AZ 286463   
7 Jordon Lindberg   Phoenix, AZ 256972   
8 JORDAN YANOW      
9 DAVIS HOYT      
10 D. J. SERRANO   Queen Creek, AZ 270575   
11 NICHOLAS NATION      
12 ERIK MCKINNEY      

Men - BG - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cypress Gorry   Brevard, NC 219681   
2 NICK KEY   Tucson, AZ 337734   
4 JORDAN WOODWARD      
5 TAYLOR SIMONS      
6 JACOB IVY      
7 DEREK LARSON   Conyers, GA 48665   
8 DYLAN KOPF      
9 WYATT SWITZER      

Men - BG - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kai Bergland   Flagstaff, AZ 255566   
2 TREVER TALBOT   Queen Creek, AZ 256551   
3 MARCUS GRUNDY      
4 TRAVIS BASS      
DNF Austin Rogers   Goodyear, AZ 271057   

Men - BG - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brock Boynton   Madison, WIOptional 264070  Optional Optional
2 ERIC JUNGBLUTH   Tucson, AZ 272550   
3 Brennan Kim   Chandler, AZ 254355   
4 ROBERT FERRIN      
5 STEVEN MEISLAHN      
6 austin drum   Queen Creek, AZ 256670   
7 MATT SPAHLE   Mesa, AZ 271073   
8 THOMAS SCHICK   Queen Creek, AZ 260508   
9 JIM McDONALD      
DQ ANDREW GOSSERT      
DNF Erik Meyerhoffer   Louisville, KY 271947   

Men - BG - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 SCOTT DAVIDSON      
2 AARON CHARLTON      
3 CRAIG GREGORY   Mesa, AZ 356352   
4 JEFF HALLUMS   Phoenix, AZ 332368   
5 LOMAX BOYD      
6 SCOTT FREYMULLER      
7 CHRISTOPHER COLE      
8 Timothy Fleming   Scottsdale, AZ 204049   
9 JEREMY JOHNSTON      
10 CHRIS HANSEN      
11 NOEL GOMEZ      
12 phil panipinto   Mesa, AZ 271861   
13 BRYAN JENSEN   Phoenix, AZ 78822   
14 SHAWN SANSEVERINO      
15 TODD TAYLOR   Edmond, OK 61605   
16 MATTHEW GOMEZ      
17 JASON MCKINNEY      
18 BRANDEN JORDAN      
19 AARON KERTH   Phoenix, AZ 364821   
20 JOSHUA BUCTMAN      
21 JEFFREY WELCH      
22 Matthew Savidge   Scottsdale, AZ 234816   
23 BRYAN JAKOBSEN      
24 TRAVIS GOSSETT      
25 JAKE BEESON      
DNF BRIGHAM BEESON      
DNF David DeNitto   Phoenix, AZ 257745   
DNF YURI HOWARD   Prescott, AZ 170941   

Men - BG - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Hembree   Chandler, AZ 200863   
2 Jon Young   Gilbert, AZ 272817   
3 DENVER MCKINNEY      
4 WILLIAM STEVENS      
5 DAVID LEMON      
6 KEITH WILSON      
7 DAN FISHER      
8 Grant Taylor   Mesa, AZ 210372   
9 JOHN HUNT      
10 PAUL DELLORCO      
11 RICHARD HARDMAN   Oro Valley, AZ 271794   
12 ROY KEY   Tucson, AZ 285722   
13 JAMES KEEGAN      
14 TODD FELD      
15 DAVID PECK      
16 DENNIS LOW   Avondale, AZ 187118   
17 DAN SERRANO      
18 DON SIMONS      
19 MIKE TISDALE   Phoenix, AZ 277321   
20 SHAWN MILLER      
21 Dino D'Romero   Gilbert, AZ 271477   
22 Richard Gray   Tucson, AZ 270230   
23 TONY SEELEY      
24 Ken Segel   Phoenix, AZ 265120   
25 MIKE JANKOWSKI   Accord, NY 122489   
26 MICHAEL SCHICK      
27 J NICHOLAS DEMENT      
28 THOMAS HANSEN      
29 DAVID WILSON      
30 STEVE MARSHALL      

Men - BG - Master - 50-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 KEVIN MILAN      
2 Peter Hogan   Phoenix, AZ 195446   
3 Dave Baker   Phoenix, AZ 255957   
4 CHRIS McNICHOL      

Men - BG - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 CARL SCHOTT   Mesa, AZ 140932   
2 Richard Ellwanger   Tucson, AZ 272136   
3 Tommy Collins   Phoenix, AZ 168694   
4 DOUGLAS BROWN      
5 Edward Laird   Phoenix, AZ 125728   
6 WILLIAM GARAN   Tempe, AZ 176711   
7 DAVID JORDAN      
8 Loren Schmierer   Noblesville, IN 135083   

Men - Master - Expert 50+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JOHN FITZER   Mesa, AZ 157889   
2 Frank Loftus   Glendale, AZ 85413   
3 Charles Kincheloe   Tucson, AZ 205329   
4 Keith Tomei   Tucson, AZ 40955   
5 Kevin Quigley   Flagstaff, AZ 175298   
6 Kelly Reedy   Mesa, AZ 178160   

Men - Master - Sport - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JIM AUWEN   Mesa, AZ 2119   
2 Robert Gooch   Flagstaff, AZ 196289   
3 John Camoriano   Mesa, AZ 254809   
4 Mike Hicks   Fountain Hills, AZ 16109   
5 Dan Nelson   San Francisco, CA 191072   
6 MICHAEL WHITEHEAD      
7 RON KROPEN   Phoenix, AZ 140287   
8 DREW PALMER   Tucson, AZ 108860   
9 Douglas Thompson   Phoenix, AZ 240769   
10 James Cox   Glendale, AZ 187634   
11 MIKE HARTMAN      
12 ROBERT HEHLEN      
13 ROBERT WILLIAMS      
14 Anson Gilbert   Mesa, AZ 13219   
15 Joseph Miller   Phoenix, AZ 255705   
16 GARY HANNA      
DNF AL GORDELL   Prescott, AZ 177840   
DNF DANA HIGGINBOTHAM      

Women - SP - Masters - 19-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michelle Kelly   Phoenix, AZ 272548   
2 Jennifer Camoriano   Mesa, AZ 254808   
3 Cindy McFarland      
4 CYRSTAL WIEBER      
5 DANIELLE DECARO   Prescott Valley, AZ 130465   
6 Hillary Mathis   Oro Valley, AZ 260518   
7 Rebekah Muster   Phoenix, AZ 168772   
DNF SAGE GROSSI   Tempe, AZ 146177   

Women - SP - Masters - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Barbara Furlong   San Clemente, CA 255147   
2 ANNE THAMES-REAL      
3 JOYCE PALMER   Tucson, AZ 111971   
4 JEANETTE WESLEY      
5 LISA HELLMAN   Tucson, AZ 287230   
DNF JANET CAPAGES   Phoenix, AZ 141234   

Women - Semi-Pro/Pro

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer Sica   Flagstaff, AZ 172806   
2 Linden Kimmerer      

Women - Marathon

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 LORI WHEELER   Scottsdale, AZ 75231   
2 JANET KERBY   Phoenix, AZ 112056   
3 Sheri Wallace   Tempe, AZ 156153   
DNF MARGARET GROVE   Flagstaff, AZ 234531   

Women - EX - Masters - 19-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jill Grasky   Tucson, AZ 236576   
2 WINDY MARKS   Phoenix, AZ 274569   
3 Sara Stanford   Prescott, AZ 210728   
4 SPRING CLEGG   Tucson, AZ 146109   
5 Elizabeth Carrington   Poway, CA 181828   
6 Christina Betz   Phoenix, AZ 210738   
7 Mel Branta   Phoenix, AZ 272012   
8 Rebecca Tschider   Phoenix, AZ 219468   
9 Irene Pang   Newport News, VA 40484   

Women - EX - Masters - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sue Rawley   Flagstaff, AZ 29243   
2 Deborah Martin-Wille   Flagstaff, AZ 196287   
3 Bonnie O'Donnell   Flagstaff, AZ 199900   
4 STEPHANIE HAWTHORNE   Flagstaff, AZ 275692   

Women - BG - Junior - 0-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kendra Wiebers   Mesa, AZ 271873   
2 LONNIE WILLIAMS      
3 MARA LEAKE      
4 CHELSEA TITUS-ZIMMERSCHIED      
5 TESS SIEMENS   Flagstaff, AZ 368352   
6 LINDSEY MCKINNEY      
7 TABITHA MCKINNEY      
8 ISABELLA NAUGHTON   Flagstaff, AZ 274575   
9 JESSICA MILLER      

Women - BG - Junior 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ALLIE LESLIE   Flagstaff, AZ 277337   
2 LAUREN REAL      
3 AMANDA INTERPRETER      
4 KYIA LIVELY   Phoenix, AZ 335556   

Women - BG - Junior 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Myia Wood      

Women - BG - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 CARLA KNOCHEL      
2 KIMBERLY IVEY      
3 NATALIE OPINSKY   Tempe, AZ 88184   

Women - BG - Masters - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 SENTA GIVENS      
2 SHAWNA YOST      
3 STACY SEIBERT      
4 Cheryl Ekstrom   Tucson, AZ 142179   

Women - BG - Masters - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 KIMBERLY WACK      
2 JOANNE GEIGER      
3 CHERYL POST   Plover, WI 205453   
4 HILAIRY HARTNETT      
5 RHONDA WIEBERS      

Women - BG - Masters - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anita Switzer   Flagstaff, AZ 215551   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUOREOSMOBonk BreakerUSACDFShimanoSierra NevadaSpy
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee