Race Results for
WI State Road Championship -- Spring Prairie Road
Burlington, WI
(Event Information)
View By:
Road Race on 06/09/2008

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Busche   Brevard, NC 226346   Nova/IS Corp
2 James Stemper   Wauwatosa, WI 230799   Velo Trocadero
3 Steve Scholzen   Shorewood, WI 201190   Nova/IS Corp
4 Eric Bean   Seattle, WA 164426   Nova/IS Corp
5 Brian Matter   Sheboygan, WI 85929   Geargrinder
6 William Nowak   Wallingford, CT 258778   Targetraining U-25/Elite Racing Team
7 Jack Hirt   Wauwatosa, WI 216643   Velo Trocadero
8 Kip Spaude   Watertown, WI 199775   Nova/IS Corp
9 Kevin Berger   Madison, WI 246306   Wheel and Sprocket
10 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071   Planet Bike/GT
11 Erik Tomlinson   Genoa, IL 162381   Unattached
12 Edward Amstutz   Oak Park, IL 240086   XXX
13 Weston Luzadder   Carmel, IN 240464   Nova/IS Corp
14 Timothy Clark   Denver Co 225833   Great Dane Velo Club
15 Marc Moeller   Elgin, IL 193376   Duplicraft/Main St. Bicycles
16 Kyle Jacobson   Milwaukee, WI 209985   Nova/IS Corp
17 Jordan Roessingh   Madison, WI 170411   Nova/IS Corp
18 Alex Wieseler   Indianapolis, IN 207324   Nova/IS Corp
19 Erik Loberg (1 - Cat2)   Minneapolis, MN 213434   Beans and Barley
20 Ara Oggoian   Geneva, IL 26581   Bicycle Heaven
DNF David Kay      Great Dane Velo Club
DNF Erik Meier      Baraboo Sharks
DNF Hans Higdon      Cafy Hollander
DNF Shane Braley      Wheel and Sprocket
DNF Jeff Otto      Nova/IS Corp
DNF Seth Eckert      Great Dane Velo Club
DNF Ken Delo      Bicycle Heaven
DNF Dan Ajer      Great Dane Velo Club
DNF Thomas Clark      Great Dane Velo Club
DNF Jason Landretti      Great Dane Velo Club
DNF Chris Mantel      Velo Trocadero
DNF Bret Glembocki      Nova/IS Corp
DNF Jesse Bartholomew      Cycle Ops
DNF Robert Downs      Planet Bike

Men - Masters 30+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
17 Joseph Kraynick   Milwaukee, WI 118413   Beans & Barley

Men - Masters 50+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
9 Richard Kreutzfeldt   Glenview, IL 215917   

Men - Junior 14 - 11

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
14 Sam Beste   Brookfield, WI 278712   Endeavour

Men - Junior 14 - 12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
11 Brett Poulton   Lake Forest, IL 259591   Vision Quest
12 Everett Jones   Baraboo, WI 278456   Baraboo Sharks
13 Garrett Roth   Shorewood, WI 247466   Endeavour

Men - Junior 14 - 13

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jordan Cullen   Hudson, WI 229280   Loon State Cyclists
2 Peter Davis   Whitefish Bay, WI 255770   Nova/IS Corp
6 Evan Hartig   Dubuque, IA 219225   Wheaton Franciscan
7 Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258   Kenosha Velosport
10 Alexander Riva   Pleasant Prairie, WI 260381   Kenosha Velosport

Men - Junior 14 - 14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
3 Mitchell Bogardus   Kenosha, WI 210565   Team Mars
4 Kaleb Koch   Glenview, IL 265924   Smart Cycling
5 Ari Feldman   Highland Park, IL 278066   Velo Club Roubaix
8 Nathan Labecki   Milwaukee, WI 209414   Team Mars
9 Gage Rodriguez   Kenosha, WI 261235   Team Mars

Men - Junior 18 - 15

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
9 Thomson Remo   Fond Du Lac, WI 212914   Baraboo Sharks
14 Adam Schneider   Deerfield, IL 215756   Vision Quest

Men - Junior 18 - 16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
7 Spencer Oswald   Lincoln, NE 231748   Baraboo Sharks
8 Samuel Geyer   Suamico, WI 258210   Baraboo Sharks
11 Kaitlin Antonneau   Colorado Springs, CO 200237   Nova/IS Corp
13 Richard Arnopol   Wilmette 264204   Vision Quest
19 Marcella Weiss   Twin Lakes, WI 199793   America's Dairyland
20 Max Brickman   Milwaukee, WI 278933   Baraboo Sharks
DNF Trent Dietsche      LifeCyclists

Men - Junior 18 - 17

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sam Stone   Indianapolis, IN 213424   Baraboo Sharks
4 Edward Gurney   Brookfield, WI 277238   Nova/IS Corp
10 Eric Dobberfuhl   Mequon, WI 249213   Geargrinders
12 Scott Rosenfield   Lake Forest, IL 246114   Nova/IS Corp
15 Christopher Witek   Hickory Hills, IL 278398   Vision Quest
16 Sacha Horn   Muskego, WI 263536   Endeavour
18 Scott Rosenfield   Lake Forest, IL 246114   Nova/IS Corp

Men - Junior 18 - 18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Mitch Gantz   Green Bay, WI 225382   Baraboo Sharks
3 Chris Hurst   Lake Geneva, WI 229172   Baraboo Sharks
5 Zachary Geyer   Green Bay 230075   Baraboo Sharks
6 Erik Meier   Baraboo, WI 185547   Baraboo Sharks
17 David Peurye-Hissong   Denver, CO 263032   Vision Quest

Men - Masters 30+ - 31

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
5 Kevin Pomasl   Wausau, WI 261266   Team Wheaton Franciscan
16 Ira Simpson   Madison, WI 32766   NA
DNF Joseph Shanahan      Nova/IS Corp

Men - Masters 30+ - 32

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
6 Ben Bartoszuk   Sussex, WI 210809   Wheaton Franciscan
DNF Eric Sondag      Vision Quest
DNF Joe Tavano      HTFU Racing

Men - Masters 30+ - 33

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Denny Yunk   Wauwatosa, WI 101165   CZ Velo

Men - Masters 30+ - 34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
9 Jason Wagner   Brookfield, IL 56785   Flatlandia
DNF David Ryther      HTFU

Men - Masters 30+ - 35

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 John Voigt   Oconomowoc, WI 53599   Lakes Area Physical Therapy
8 John Huenink   Waukesha, WI 193379   Nova/IS Corp
10 Tige Prickett   Glendale, WI 150532   CZ Velo
14 Grant Stevens   Cedarburg, WI 125520   Team Extreme
DNF Anthony Bertram      Chiropractic Partners
DNF Jason Rudruff      Unattached
DNF Rob Brugman      Hampshire Cycle Club

Men - Masters 30+ - 36

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
7 Christopher Morris   Wausau, WI 55692   Great Dane Velo Club
DNF Brad Menna      Club Bicicletta
DNF Stathy Touloumis      Alberto's

Men - Masters 30+ - 37

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Patrick Callahan      Velo Trocadero
DNF Patrick McNally      MetCycling
DNF Scott Pearson      Met Life

Men - Masters 30+ - 38

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
3 Michael Heagney   Libertyville, IL 15584   PYOC
12 Mark Hughes   Waukesha, WI 56093   CZ Velo
15 Neil Thomas   South Beloit, IL 254133   Team Mack Racing
DNF Christopher Mosora      Lucas Oil
DNF Todd Schmidt      Hup United

Men - Masters 30+ - 39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
11 Steven Flurry   Fond Du Lac, WI 66051   CZ Velo
13 Nels Hackl   Golf, IL 47919   PYOC

Men - Masters 30+ - 40

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Brian Haar      Alberto's

Men - Masters 40+ - 40

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Aaron Schindler   Hartland, WI 137634   Team Chiropractic Partners
6 Bryan Rheude   Chicago, IL 101020   Pony Shop/Met Cycling
12 Edmond Hickey   Nashville, TN 177266   GDVC
DNF Brett Netke      NA

Men - Masters 30+ - 41

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Curtis Hecht      Club Bicicletta
DNF Peter Rolewicz      Club Bicicletta

Men - Masters 40+ - 41

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
9 Daniel Truesdale   Wauwatosa, WI 124980   Team Mack
11 Brad Verstegen   Appleton, WI 173709   Cafe Hollander
DNF Todd Kinart      River Valley CC

Men - Masters 40+ - 42

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF James Moore      Wheel and Sprocket

Men - Masters 30+ - 43

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Brian Harris      PYOC

Men - Masters 40+ - 43

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
13 Mark Larsen   Muskego, WI 280194   Nova/IS Corp

Men - Masters 30+ - 44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Dave Eckel      Team Wisconsin
DNF Thomas Taylor      PYOC/RRB

Men - Masters 40+ - 44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
4 Stephen Kmecak   Burlington, WI 202099   Unattached
5 David Marion   Chicago, IL 49237   Pony Shop/Met Cycling
DNF Rob Sleger      Beans & Barley

Men - Masters 40+ - 45

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
8 Sean Shields   Milwaukee, WI 76735   Unattached
10 Thomas Hooyer   Shorewood, WI 196544   Brazen Dropouts

Men - Masters 30+ - 46

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF William Ochowicz      Nova/IS Corp

Men - Masters 40+ - 46

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Halverson   Madison, WI 188913   Nova/IS Corp
3 Eric Knuth   Madison, WI 203995   Brazen Dropouts
DNF Robert Ruggles      Unattached

Men - Masters 40+ - 47

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
7 Clemens Kyllmann   Gurnee, IL 228399   Vision Quest

Men - Masters 40+ - 48

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Wally Posner      NA
DNF Joe Wawrzaszek      Spring Street Sports

Men - Masters 30+ - 49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
4 John VanSusteren   Mukwonago, WI 59414   Lakes Area Physical Therapy

Men - Masters 30+ - 50

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF David Poulton      Vision Quest

Men - Masters 50+ - 50

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mark McGeen   Waukesha, WI 23462   Team Mack Racing
7 Jeffrey Miller   Whitewater, WI 278317   Unattached

Men - Masters 50+ - 51

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
6 John Fleckenstein   Pewaukee, WI 125362   Team Mack Racing
10 Andrew Reiland   Waukesha, WI 203977   Wheaton Franciscan

Men - Masters 50+ - 52

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
8 Robert Downs   Madison, WI 9947   Planet Bike

Men - Masters 50+ - 55

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
11 Jeffrey McKillip   Belmont, NH 219454   Velo Trocadero

Men - Masters 50+ - 56

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
3 Gregory Pautsch   Chippewa Falls, WI 180532   Planet Bike
DNF Jeff Preston   Pisgah Forest, NC 265317   Beans & Barley

Men - Masters 50+ - 57

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Gordon Paulson   Cottage Grove, WI 176866   Planet Bike
5 Ralph Heath   Lacrosse, WI 160985   Unattached
12 Art Hicks   Racine, WI 255412   Beans & Barley

Men - Masters 50+ - 58

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
13 Longin Kusal   Norridge, IL 171237   Unattached

Men - Masters 50+ - 59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
11 Charles Snyder   Downers Grove, IL 80973   The Bike Shop GE

Men - Masters 50+ - 60

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Joseph Wrobel   Highland Park, IL 189857   Vision Quest

Men - Masters 50+ - 61

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
4 Jim Winter   Delafield, WI 48859   Mach Schnell

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tim Pacholski   Newberlin, WI 246502   Velo Trocadero
2 Jon Alvarez   Madison, WI 244751   HTFU Racing/GT
3 Luke Seemann   Chicago, IL 224425   XXX Racing-AthletiCo
4 Brian Rach   Chilton, WI 257820   Nova/IS Corp
5 John Tomlinson   Chicago, IL 239266   XXX Racing-Athletico
6 Brian Kaker   Milwaukee, WI 240194   Beans & Barley
7 Jacques Cartier   Nashville, TN 230893   XXX Racing-Athletico
8 Jonathan Cook   Madison, WI 258925   Brazen Dropouts
9 Chris Hurst   Lake Geneva, WI 229172   Baraboo Sharks
10 James Bird   Kenilworth, IL 239434   Nova/IS Corp
11 Andy Powell   Chicago, IL 56700   Project 5
12 Christopher Clary   Mount Airy, NC 241086   Turin
13 Christan Griego   Elkhorn, WI 249212   Unattached
14 Jeff Carl   Indianapolis, IN 241108   Pista Elite
15 Jason Kozicki   Green Bay, WI 160070   Bellin Health Cycling Team
16 Patrick Flannery   Madison, WI 580   HTFU Racing/GT
17 Garrett Ping   Winona, MN 246489   River Valley Cycling Club
18 Matthew Moran   Chicago, IL 212429   XXX Racing-Athletico
19 Robert Springer   Kenosha Wi 57145   Wheel and Sprocket
20 Paul Warloski   Milwaukee, WI 97808   Beans & Barley
21 Brian Boyle   Whiting, IN 193058   XXX Racing-Athletico
DNF David Greenblatt      Brazen Dropouts
DNF David Berger      Vision Quest
DNF Nathan Longley      Beans & Barley
DNF Trent Ping      River Valley Cycling Club
DNF Thomson Remo      Baraboo Sharks
DNF Will Dehli      Baraboo Sharks
DNF Mitch Gantz      Baraboo Sharks
DNF Adam McClurg      Unattached
DNF Ryan Law      Endeavour
DNF Jason Boynton      Endeavour
DNF Julian Baumgartner      Vitamin Water/Trek
DNF Adam Ziolkowski      Cafy Hollander
DNF Julio Jacobo      PYOC

Men - Cat 4/5 - Non - Wi

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Al Urbanski   Portland, OR 262778   Chicago Cuttin Crew
2 Garrett McAllister   Bend, OR 278438   Wheaton Franciscan
3 Jim Hamman   Hinsdale, IL 278122   Tower Racing
4 Peter Strittmatter   Chicago, IL 196601   XXX Racing-AthletiCo
5 Chris Padfield   Brooklyn, NY 249219   Team Pegasus
6 Douglas Braun   Downers Grove, IL 274582   Tower Racing
7 Brean Shea   New York, NY 261749   Chicago Cuttin Crew
8 Henry Loud   Chicago, IL 249553   Team Pegasus
9 Andres Romero      North Branch Cycling Club
10 David Castro   Chicago, IL 274216   NA
11 Sean Piper   Pittsburgh, PA 273622   XXX
12 Jonathan Dugas   Chicago, IL 250393   XXX Racing-Athletico
13 Ryan Gingerich   Chicago, IL 269609   NA
14 romeo oros   Chicago, IL 274660   MetCycling
15 David Moyer   Honolulu, HI 273323   XXX Racing-Athletico
16 Rob Dongoski (1 - Cat4)   Kildeer, IL 207476   North Branch Cycling
17 Brian Morrissey   Chicago, IL 261760   XXX Racing-Athletico
18 Thomas Wallace (2 - Cat4)   Chicago, IL 200467   2CC/Second City Cyclists
19 Adam Clarkin      Chicago Cuttin Crew
20 jacob teitelbaum   Oakland, CA 259005   XXX Racing-AthletiCo
21 Mark Misicko   Hinsdale, IL 244544   Tower Racing
22 Matthew Grosspietsch   Chicago, IL 273077   XXX Racing-Athletico
23 Dan Litwora   Chicago, IL 276977   Vision Quest
24 Jeff Clarkin   Wilmette, IL 259456   Albertos
25 mike morell   Chicago, IL 278651   Chicago Cuttin' Crew
26 Maxwell Riordan   Chicago, IL 247630   Chicago Cuttin Crew
27 William Pankonin   Boulder, CO 273937   XXX Racing Athletico
28 Bryce Hanna   Chicago, IL 192909   XXX Racing-Athletico
29 Stanley Schultz   Chicago, IL 264797   Chicago Cuttin Crew
30 Charles Perkins   Arlingtonheights, IL 306969   Unattached
31 Ryan Freund   Lake In The Hills, IL 279249   NA
32 Michael Kelly   Chicago, IL 196801   South Chicago Wheelmen
33 Michael Seguin   Chicago, IL 32101   XXX Racing-AthletiCo
34 Avi Neurohr   Chicago, IL 232437   NA
35 Bradley Gates   Chicago, IL 277571   Chicago Cuttin Crew
36 Alberto Segura   Chicago, IL 232434   XXX Racing-AthletiCo
37 Quentin Capista   Shorewood, IL 268877   NA
38 Edward Ekstrom   Darien, IL 279836   Tower Racing
39 Cliff Golz   Santa Cruz, CA 254308   Team MetCycling
40 Brian Parker   Berwyn, IL 229590   XXX Racing Athletico
41 Christopher MacFarland   Chicago, IL 227090   XXX Racing-Athletico
42 Donald Hanke      Tower Racing
43 Sean Kozak   Glenview, IL 280897   XXX Racing-AthletiCo
44 Barry Taerbaum   Skokie, IL 231592   Alberto's Sport
45 Case Hultman (1 - Cat5)   Westmont, IL 275629   Tower Racing
46 Adrian Silva   Chicago, IL 227614   half acre cycling
47 Andres Quiros   Chicago, IL 279158   xXxRacing-Athletico.
48 Ken Letkeman   Stillwater, MN 253802   Albertos
49 Andrew Yeoman   Chicago, IL 263056   Team Pegasus
50 Douglas Zalis   Chicago, IL 181163   Alberto's
51 Richard Sommers   Plato Township, IL 267132   Vision Quest
52 Aaron Dykstra   Roanoke, VA 172940   Team Pegasus
53 Mike Radlicz      NA
54 Jonathan Sanchez (2 - Cat5)   Glenview, IL 266788   Albertos
DNF Dan Cooper      None
DNF Ed Bagley      Vision Quest
DNF Matt Bennett      Vision Quest
DNF Patrick Dillon      Tower Racing
DNF Rob Ehrman      Vision Quest
DNF Gerardo Fitz-Gibbon      XXX Racing-Athletico
DNF Jeff Holland      XXX Racing-Athletico
DNF William Lewis      NA
DNF Eric Norstrom      University of Chicago
DNF Michael Pollack      Vision Quest
DNF David Thomas      Unattached
DNF Robert Willems      XXX Racing-AthletiCo
DNF Paul Niekrasz      Apache

Men - Cat 4/5 - Wi Champ.

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Patrick Huibregtse   Madison, WI 275166   Unattached
2 Douglas Bailey   Elkhorn, WI 212426   Unattached
3 Gideon Stitt   Milwaukee, WI 242895   Clemson University
4 Ryan Krayer   North Freedom, WI 227406   Baraboo Sharks
5 Darren Carrao      Unattached
6 Addison Faul   Madison, WI 258963   Wheaton Franciscan
7 Nick Prye      Wheaton Franciscan
8 Joe Greatens   De Pere, WI 218706   Unattached
9 Matthew Poulich      Team Pegasus
10 Jason Ludtke (1 - Cat5)   Oak Creek , WI 275732   Team Pegasus
11 Glen Stroik   Franklin, WI 258547   Wheaton Franciscan
12 Justin Dyszelski   Cudahy, WI 268045   Nova/IS Corp
13 Shawn Small (1 - Cat4)   Milwaukee, WI 258595   Team Pegasus
14 Brett Schaefer   Minneola, FL 240693   Unattached
15 Michael Jenich   Shorewood, WI 260373   Beans and Barley
16 benjamin folsom   Milwaukee, WI 257999   Cafy Hollander
17 Aaron Garcia   Milwaukee, WI 262780   Beans & Barley
18 Terence Beilfuss   Port Washington, WI 211273   PCW cycling
19 brian kennedy   Sullivan, WI 273844   Beans And Barley
20 Evershed Marringly      Unattached
21 Mike Hulen   Milwaukee, WI 265328   Wheaton Franciscan
22 Nathan Phelps   De Pere, WI 272098   Unattached
23 Philip Rizzo (2 - Cat4)   Menomonie, WI 253765   Beans & Barley
24 Eddie Turner   Milwaukee, WI 91546   Unattached
25 Matthew Kennedy   Sullivan, WI 229190   Beans & Barley
DNF Russ Buege      Lakes Area Physical Therapy
DNF Thomas Felton      GEARGRINDER
DNF Scott Mullins      Geargrinder

Women - Masters - 35?

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
3 Heidi Ploeg   Middleton, WI 219462   Mad City Velo
4 Alison Brooks   Madison, WI 128957   Mad City Velo

Women - Masters - 45

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Monica McDonaldHearn   Eau Claire, WI 280818   NA

Women - Masters - 49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
5 Tracy Mather   Greenfield, WI 246314   Beans and Barley

Women - Masters - 54

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Diane Ostenso   Cottage Grove, WI 177665   Planet Bike

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kristen Meshberg   Lyons, IL 167518   Flatlandia
2 Ashley James   Dousman, WI 219841   Nova/IS Corp
3 Kelley Hess   Colorado Springs, CO 263476   Brazen Dropouts
4 Kristin Arntzen   Glenview, IL 194319   Alberto's
5 Elicia Hildebrand   Durango , CO 227122   Nova/IS Corp
6 Amanda Pischke   Fitchburg, WI 252848   CVC
7 Rebecca Bader   Syracuse, NY 160432   Nova/IS Corp
8 Rachel Eichers   Madison, WI 179920   Nova/IS Corp
9 Patricia Kaufmann   Whitefish Bay, WI 18621   Planet Bike
10 Jessica Helmlinger   Cedarburg, WI 255881   Wheaton Franciscan
11 Carrieann Kopernik   Union Grove, WI 172958   Nova/IS Corp
12 Sarah Lukas   Eagle River, WI 218422   ABD
DNF Diane Ostenso      Planet Bike
DNF Caroline Schuster      TATI
DNF Kristen Wentworth      Team Kenda Tire
DNF Jessica Prinner      ABD
DNF Devon Haskell      Team Get a Grip
DNF Monique Karlen      Team Kenda Tire
DNF Julie Foertsch      Planet Bike
DNF Anna Young      America's Dairyland
DNF Francine Haas      Alberto's
DNF Wendy Gaddey      Alberto's

Women - Cat 4/5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tamara Fraser   Chicago, IL 236641   XXX
2 Elisa Kristina Lee      Unattached
3 Julie Phelps   De Pere, WI 278869   Unattached
4 Elizabeth Engwis   Kenosha Wi 190874   RPM/Hayes Brakes
5 Janell Glembocki   Franklin, WI 280259   Beans & Barley
6 Mary Jarosz   Whitewater, WI 268081   CVC
7 eileen neville   Chicago, IL 284661   XXX
8 Jill Cwik      Vision Quest
DNF Robin Amer   Chicago, IL 266374   XXX
DNF Jennifer Runquist   Tucson, AZ 230914   Beans & Barley

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Bonk BreakerSpyShimanoOSMOSierra NevadaUSACDFCUORE
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee