Race Results for
Great Dane Velo Club Spring Race #1
Madison, WI
(Event Information)
View By:
Criterium on 04/06/2006

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro/Cat 1/2 - Elite - 23-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nicholas Reistad   Madison, WI 162120   Jelly Belly
2 Eric DeGolier   Fond Du Lac, WI 53445   Nova IS Corp
3 Cole House   Oneida Wi 183112   Endeavour Cycling
4 Alexander Boyd (1 - Pro)   Wichita Falls, TX 168212   VMG Racing
5 David Kay   Appleton, WI 130383   Great Dane Velo Club
6 Jordan Roessingh (1 - Cat1)   Madison, WI 170411   Nova IS Corp
7 Daniel Lionberg   Fort Collins, CO 195162   Beans & Barley
8 Jonathan Fraley   Menomonee Falls, WI 202651   Endeavour Cycling
9 Matthew Brandt   St Charles, MO 197984   Baraboo Sharks
10 Mark Dolin   Janesville, WI 9724   Spin Doctors
11 Robert White   Brown Deer, WI 197162   PCW Cycling
12 Kurt Refsnider   Boulder, CO 135419   All 9 Yards
13 Brady Gibney   Philadelphia, PA 198410   Endeavour Cycling
14 Jason Landretti   Fitchburg, WI 86309   Great Dane Velo Club
15 Todd Miller   Shorewood, WI 24495   Endeavour Cycling
16 Kyle Jacobson   Milwaukee, WI 209985   Beans & Barley
17 James Holmes   Madison, WI 155854   All 9 Yards
18 David Staab   Madison, WI 205836   Great Dane Velo Club
19 Joseph Shanahan   Fond Du Lac, WI 139118   PCW Cycling
20 Paul Kronser (1 - Cat2)   San Luis Obipso, CA 180954   Great Dane Velo Club
21 Ben Lund   Delafield, WI 104579   Endeavour Cycling
22 Seth Eckert   Oregon, WI 148803   Great Dane Velo Club
23 Greg Biettler   Madison, WI 3663   Brazen Dropouts
24 Bradley Pearson   Janesville, WI 52499   Beans & Barley
25 John Larson   Greendale, WI 57032   Endeavour Cycling
26 Gregg Bednorski   Wausau, WI 3146   Great Dane Velo Club
27 Morgan Wiswall   Neenah, WI 67243   Wheel & Sprocket
28 Matthew Racine   Sun Prairie, WI 94402   Great Dane Velo Club
29 Ryan White   Grafton, WI 201290   PCW Cycling
30 N/A   Milwaukee, WI 81296   Hampshire
31 Kenneth Haines   Wausau, WI 14626   America's Dairyland
32 John Van Susteren   Mukwonago, WI 208025   Spin Doctors
33 Thomas Kalstrup   Monticello, WI 18471   PYOC
34 Paul Rogers   Madison, WI 118407   Unattached
35 Lucas Wall   Superior Township, MI 54490   Athletes By Design
36 William Baudhuin   Fitchburg, WI 159914   Great Dane Velo Club
37 Christopher Morris   Wausau, WI 55692   Great Dane Velo Club
38 Brian Hammer   Madison, WI 132723   Beans & Barley
39 Matthew Holecko   Scottsdale, AZ 148285   Great Dane Velo Club

Men - Cat 1/2/3 - Masters - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Voigt   Oconomowoc, WI 53599   Spin Doctors
2 Billy Jones   Milwaukee, WI 53173   Endeavour Cycling
3 James Moore   Greenville, WI 208911   Wheel & Sprocket
4 Todd Miller   Shorewood, WI 24495   Endeavour Cycling
5 William Baudhuin   Fitchburg, WI 159914   Brazen Dropouts
6 Chris Halverson   Madison, WI 188913   Spring Street Sports
7 Scott Pearson   Lisle, IL 60955   Illinois Bike Racing School
8 John Van Susteren   Mukwonago, WI 208025   Spin Doctors
9 Morgan Wiswall   Neenah, WI 67243   Wheel & Sprocket
10 David Schimp   Pasadena, TX 205085   Spin Doctors
11 Mark Dolin   Janesville, WI 9724   Spin Doctors
12 Paul Nilsen   Madison, WI 117358   Brazen Dropouts
13 Greg Biettler   Madison, WI 3663   Brazen Dropouts
14 Jeffrey Thompson   Hartland, WI 91110   Beans & Barley
15 Michael Spiro   Plymouth, WI 59255   PCW Cycling
16 John Kane   Madison, WI 53997   Endeavour Cycling
17 Denny Yunk   Wauwatosa, WI 101165   CZ Velo
18 Gregg Bednorski   Wausau, WI 3146   Great Dane Velo Club
19 Rob Brugman   Whitefish Bay, WI 176135   Velo Trocadero
20 Thomas Kalstrup   Monticello, WI 18471   PYOC
21 Steve Manthey   Elkhart Lake, WI 185369   PCW Cycling
22 William Ochowicz   Pewaukee, WI 101140   Nova IS Corp
23 Mike Bobusch   Appleton, WI 133649   Wheel & Sprocket
24 Kenneth Haines   Wausau, WI 14626   America's Dairyland
25 John Handlogten   Racine, WI 46674   Beans & Barley
26 Christopher Morris   Wausau, WI 55692   Great Dane Velo Club
27 Andrea Smessaert   Eagle, WI 55329   Spin Doctors
28 Randall Roth   Shorewood, WI 61731   Endeavour Cycling
29 Samuel Tobias   Fond Du Lac, WI 183996   PCW Cycling
30 Lee Unwin   Verona, WI 43739   Unattached
31 John Scandurra (1 - Cat3)   Madison, WI 49175   Brazen Dropouts
32 James Surges   East Troy, WI 120230   Team Wisconsin
33 Peter Lawrence   Brookfield, WI 198416   Endeavour Cycling
35 Tige Prickett   Glendale, WI 150532   CZ Velo
36 Jim Winter   Delafield, WI 48859   Spin Doctors
37 Michael Mercer   Milwaukee, WI 148211   CZ Velo
38 Peter Froelich   Milwaukee, WI 12466   Endeavour Cycling
39 Brian Rybarik   Madison, WI 120099   Velo Squadra
40 Lowell Kellogg   Menomonee Falls, WI 18804   Nova IS Corp
41 Daniel Truesdale   Wauwatosa, WI 124980   Team Mack
42 Ben Neff   Madison, WI 99089   Brazen Dropouts
43 Matthew Holecko   Scottsdale, AZ 148285   Great Dane Velo Club
44 Brent Abraham   Verona, WI 48520   CZ Velo
45 Rutger VanDijk   Milwaukee, WI 97876   Nova IS Corp
46 Mark Hughes   Waukesha, WI 56093   CZ Velo

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomson Remo   Fond Du Lac, WI 212914   Baraboo Sharks
2 Michael James   Dousman, WI 219828   Nova IS Corp
3 Mitchell Bogardus   Kenosha, WI 210565   Nova IS Corp
4 John Brunner      Kenosha Velosport
5 Marcella Weiss   Twin Lakes, WI 199793   Team Mack
6 Evan Hartig   Dubuque, IA 219225   Team Borah
7 Tanya Schimek (1 - Cat4)   Onalaska, WI 227931   Team Borah
8 Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258   Kenosha Velosport
9 Simon Miller      Endeavour Cycling
10 Jane Lee      Brazen Dropouts
11 Myles Beach   Larsen, WI 208348   Unattached
12 Hunter Matoya      Unattached
13 Nikolas Lemke (1 - Cat5)   Baraboo, WI 212747   Baraboo Sharks

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Adam Kosela   Downers Grove, IL 199924   Nova IS Corp
2 David Engwis   Kenosha, WI 181628   Speed Zone
3 Matthew Brandt   St Charles, MO 197984   Baraboo Sharks
4 Cole House   Oneida Wi 183112   Endeavour Cycling
5 Matthew Huseboe (1 - Cat3)   Hudson, WI 210731   Nova IS Corp
6 John Schimek   Onalaska, WI 212332   Team Borah
7 John Donovan   Hartland, WI 231155   Nova IS Corp
8 Jim Doherty      Nova IS Corp
9 Dave Hackworthy (2 - Cat3)   Hudson, WI 211784   Nova IS Corp
10 Mitch Gantz   Green Bay, WI 225382   Team Bellin Health
11 Bjorn Mikkelson   Wausau, WI 218710   Nova IS Corp
12 William Dehli   Coloma, WI 213433   Baraboo Sharks
13 BEN STEINHOFF   Onalaska, WI 244461   Team Borah
14 Jacob Brow   Dousman, WI 233257   Nova IS Corp

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Masters - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeffrey Thompson   Hartland, WI 91110   Beans & Barley
2 Gregg Coroleuski   Pewaukee, WI 49090   Beans & Barley
3 Kenneth Pearson   Janesville, WI 50596   Michael's Cycles
4 Robert Benedum   Amery, WI 51817   Loon State
5 Richard Olson   Milwaukee, WI 52494   Spin Doctors
6 Jeff McKillip   Belmont, NH 219454   Unattached
7 Andrew Reiland   Waukesha, WI 203977   Team Wisconsin
8 David Simmermon   Madison, WI 58080   Unattached
9 Douglas Bach   Madison, WI 238555   Atkins Citizen Racing Club
10 Craig Goldensoph   Deforest, WI 157414   Velo Squadra
11 Ralph Heath   Lacrosse, WI 160985   Velo Squadra
12 Evan Blanchard   Madison, WI 199800   Brazen Dropouts
13 Rit Booth   Milwaukee, WI 51735   Hampshire
14 Joseph King   Madison, WI 190745   Brazen Dropouts
15 Darryl Mataya   Mount Horeb, WI 224896   Atkins Citizen Racing Club
16 Christopher Kronser   Middleton, WI 200356   Great Dane Velo Club

Men - Cat 3 - Elite - 23-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Josh Meyer   Two Rivers 197910   Spin Doctors
2 Tim Srenaski   Boulder, CO 208544   Grand Performance
3 Casey Masterson   Milwaukee, WI 212244   Velo Trocadero
4 Jack Hirt   Wauwatosa, WI 216643   Velo Trocadero
5 Max Cayo   Milwaukee, WI 222900   Endeavour Cycling
6 John Miller   Madison, WI 132939   Brazen Dropouts
7 Alan Ziolkowski   Milwaukee, WI 203666   Project 5 Racing
8 Timothy Clark   Denver Co 225833   Great Dane Velo Club
9 Victor Rentas   Park Ridge, IL 166946   Turin
10 Thomas Clark   Fort Collins, CO 179448   Great Dane Velo Club
11 Gregg Brandt   Winona 227165   Unattached
12 Nathan Koenecke   Hortonville, WI 223047   Wheel & Sprocket
13 Chris Newlan      Team Borah
14 Ross White   Holmen, WI 200545   Team Borah
15 Sanjay Ganju   New Berlin, WI 196060   Velo Trocadero
16 Jeffrey Lex   Milwaukee, WI 192305   Velo Trocadero
17 Josh Tillman   Milwaukee, WI 199790   Hampshire
18 John Eggebrecht   Milwaukee, WI 159995   Wheel & Sprocket
19 Nicholas Holbus   Milwaukee, WI 188436   Beans & Barley
20 Natalie Klemko   Bristol, WI 126306   America's Dairyland
21 Mike Bobusch   Appleton, WI 133649   Wheel & Sprocket
22 Justin Salzmann   Kaukauna, WI 211820   Unattached
23 Brian Saso   Downers Grove, IL 197088   Project 5 Racing
24 Joe Krajnick      Beans & Barley
25 Rich Delgado   Hoffman Estates, IL 51887   Redline Racing
26 Peter Froelich   Milwaukee, WI 12466   Endeavour Cycling
27 Kip Spaude   Watertown, WI 199775   Nova IS Corp
28 Jeffrey Gantz   Green Bay Wi 187394   Team Bellin Health
29 Christopher Mantel   Cedarburg, WI 227962   Velo Trocadero
30 Aaron Brandt   Seboygan, WI 209961   Team Wisconsin
31 Brian Rybarik   Madison, WI 120099   Velo Squadra
32 Andrew Smith   Milwaukee, WI 224805   Endeavour Cycling
33 Charles (Casey) McCauley   Irvine, CA 209986   Nova IS Corp
34 Scott Thistle   Oconomowoc, WI 206291   Velo Trocadero
35 Kevin Kirsch   Madison, WI 53028   Great Dane Velo Club
36 Jason Carr   Wauwatosa, WI 186505   Nova IS Corp
37 Casey Lamers   Madison, WI 185456   Great Dane Velo Club
38 Patrick Haley   Milwaukee, WI 199776   Velo Trocadero
39 Justen Stracy   Spring, TX 136599   Unattached
40 Steven Roeder   Milwaukee, WI 81307   Velo Trocadero

Men - Cat 4 - Elite - 23-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Engwis   Kenosha, WI 181628   Speed Zone
2 Adam Kosela   Downers Grove, IL 199924   Nova IS Corp
3 Damon Rinard    29918   Brazen Dropouts
4 Brandon Wood   Fitchburg, WI 230061   Endeavour Cycling
5 Jerry Long   Moscow, ID 202427   Baraboo Sharks
6 Jim Frame   Weston, WI 204984   Unattached
7 Ryan Staab   Platteville, WI 239672   Great Dane Velo Club
8 James Stemper   Wauwatosa, WI 230799   Marquette University
9 Kevin Stroede   Milwaukee, WI 223396   Velo Trocadero
10 Erik Dier   Milwaukee, WI 218468   Brazen Dropouts
11 Brian Hertzberg   Forest Lake, MN 208067   Velo Squadra
12 Todd Kalkoske   Milwaukee, WI 199792   Velo Trocadero
13 Neil Swanson   Colorado Springs, CO 209153   Michael's Cycles
14 Michael Eckert      Unattached
15 Will Stoffel   Katy, TX 199999   Unattached
16 Chad Griffin   Madison, WI 211147   Unattached
17 Paul Potylicki   Aiken, SC 222870   Outspoken
18 Matthew Huseboe   Hudson, WI 210731   Nova IS Corp
19 Benjamin Dubay   Otsego, MN 228266   Flat City Cycling Club
20 Joshua Heinecke   Sheboygan, WI 241021   UWW
21 Mark Larson   Fitchburg, WI 70145   Velo Squadra
22 David Greenblatt   Madison, WI 72993   Unattached
23 Ben Moore   Boulder, CO 228791   Southeast MN Velo
24 Dave Hackworthy   Hudson, WI 211784   Nova IS Corp
25 Dallas Fowler   Green Bay, WI 207074   Brazen Dropouts
26 Cameron Wilcox   Washburn, WI 228455   Endeavour Cycling
27 Benjamin Blair   Milwaukee, WI 235852   Brazen Dropouts
28 Patrick Flannery   Madison, WI 580   Endeavour Cycling
29 Nelson Danielson      Baraboo Sharks
30 Ryan Ruhland   Madison, WI 209987   Unattached
31 Matthew Johnson   Mesa, AZ 217561   Zia Velo Club
32 Todd Heal   Waterloo, WI 54947   Brazen Dropouts
33 Jason Svaldi   Monona, WI 190485   Unattached
34 Brian Kaker   Milwaukee, WI 240194   UWW
35 Trent Halverson      Unattached
36 Chris Sora      Unattached
37 Kristen Kehl   Madison, WI 205793   Nova IS Corp

Men - Cat 4/5 - Masters - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Aaron Schindler   Hartland, WI 137634   Velocity
2 Barry Humiston   Germantown, WI 55686   Spin Doctors
3 Timothy Riley   La Crosse, WI 230962   Wheel & Sprocket
4 Jerry Long   Moscow, ID 202427   Baraboo Sharks
5 Jeff McKillip   Belmont, NH 219454   Unattached
6 Paul Fox   Oconomowoc, WI 214614   Velo Trocadero
7 Sean Shields   Milwaukee, WI 76735   Hampshire
8 Craig Shwonek   Sagamore Hills, OH 55615   Endeavour Cycling
9 Brian Janssen   Milwaukee, WI 192576   Endeavour Cycling
10 Barney Sheafor   Middleton, WI 210543   Brazen Dropouts
11 Anthony Phillips   Hartland, WI 231191   Team Wisconsin
12 Craig Curtis   Appleton, WI 225335   Wheel & Sprocket
13 Chad Griffin   Madison, WI 211147   Unattached
14 Mike Kohl      Unattached
15 Jonathan Tueting   Madison, WI 224556   Brazen Dropouts
16 Todd Kalkoske   Milwaukee, WI 199792   Velo Trocadero
17 Michael Mandli   Germantown, WI 225464   Spin Doctors
18 Michael Geitner   Mukwonago, WI 233888   Unattached
19 Eric Knuth   Madison, WI 203995   Brazen Dropouts
20 Tom Starr   Oregon, WI 123474   Atkins Citizen Racing Club
21 Gregory Ferguson   Middleton, WI 218703   Atkins Citizen Racing Club
22 Jacob Herber   Milwaukee, WI 212565   Endeavour Cycling
23 Walter Meanwell   Madison, WI 219535   Brazen Dropouts
24 Ryan Krayer   North Freedom, WI 227406   Baraboo Sharks
25 Rob Kane   Decatur, GA 225582   Unattached
26 Chris Larson      Atkins Citizen Racing Club
27 J Channing Tassone   Pewaukee, WI 187998   Velo Trocadero
28 Don Carr   Wauwatosa, WI 185458   Nova IS Corp
29 Robert Schallhorn   Hartland, WI 240346   Beans & Barley
30 Andrew Schwartz   Milwaukee, WI 226605   Endeavour Cycling
31 Andy Tautges   Chico, CA 227928   Atkins Citizen Racing Club
32 Andrew Reiland   Waukesha, WI 203977   Team Wisconsin
33 Joe Greatens      Unattached
34 Terence Beilfuss   Port Washington, WI 211273   PCW Cycling
35 Russ Buege   Denver, CO 225976   Spin Doctors
36 Mark Blumenfeld      Atkins Citizen Racing Club
37 Aaron Duston   Colorado Springs, CO 229941   Unattached
38 Mark Schultheis   Wauwatosa, WI 244585   Unattached
39 John Grisa   Brookfield, WI 244444   Velocity
40 N/A   Chicago, IL 243692   Unattached
41 Mike Hulow      Velocity
42 Dale Kittleson   Janesville, WI 239378   Michael's Cycles
43 Darrell Pope (1 - Cat5)   Waukesha, WI 200309   Atkins Citizen Racing Club
44 Ryan Griessmeyer   Madison, WI 215363   Atkins Citizen Racing Club
45 Robert Schimek   Onalaska, WI 213428   Team Borah
46 Robert Henry   Oconomowoc, WI 143508   Team Wisconsin
47 Frank Maicle      Unattached
48 Stephen Franz (1 - Cat4)   Bayside, WI 168624   Endeavour Cycling
49 Shawn Hochstetler (2 - Cat5)   Waukesha, WI 242372   Beans & Barley
50 Douglas Bach   Madison, WI 238555   Atkins Citizen Racing Club
51 Tom Hoffman      Unattached
52 David Greenblatt   Madison, WI 72993   Unattached
53 Philip Olsen   Madison, WI 189125   Brazen Dropouts
54 Greg Davis   Green Bay, WI 206415   Team Bellin Health
55 Darryl Mataya   Mount Horeb, WI 224896   Atkins Citizen Racing Club
56 Andrew Gardner   Fitchburg, WI 189020   Brazen Dropouts
57 Rick Walls      Unattached
58 Evan Blanchard   Madison, WI 199800   Brazen Dropouts
59 David Hartig   Dubuque, IA 214348   Bicycle World
60 Robert Schimek   Onalaska, WI 213428   Team Borah
61 Ryan Redetzke   Northfield, MN 199518   Birchwood/GIS
62 Paul Johnwood      Endeavour Cycling
63 Riz Yray   Waukesha, WI 244243   Beans & Barley

Men - Cat 5 - Elite - 23-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Corey Behrens   Milwaukee, WI 240426   Brazen Dropouts
2 Lance Wiley      Atkins Citizen Racing Club
3 Nicholas Newton   South Milwaukee, WI 240347   Endeavour Cycling
4 Jeff McKillip   Belmont, NH 219454   Unattached
5 Thomas Theisen   Sacramento, CA 229836   Endeavour Cycling
6 William Livingston   Janesville, WI 241814   Michael's Cycles
7 Tom Kelly   Oregon, WI 220844   Endeavour Cycling
8 Matthew Kamphuis   Cottage Grove, WI 186054   Unattached
9 Greg Ross      Unattached
10 Anthony Phillips   Hartland, WI 231191   Team Wisconsin
11 Jeff Rockwell   Madison, WI 240609   Brazen Dropouts
12 Ryan Krayer   North Freedom, WI 227406   Baraboo Sharks
13 Jason Boynton      Michael's Cycles
14 Trevor Wilks      Unattached
15 Jon Alvarez   Madison, WI 244751   Endeavour Cycling
16 Trent Ping   La Crosse, WI 234060   Unattached
17 Steve Kuchenberg      Team Bellin Health
18 Brian Krueger   Merrill, WI 224056   Great Dane Velo Club
19 Cody Lewis      Marquette University
20 Joe Greatens      Unattached
21 Moshe Siegel      Unattached
22 Randy Koplin      Unattached
23 Jacob Herber   Milwaukee, WI 212565   Endeavour Cycling
24 Andrew Roads      Unattached
25 Michael Waisbrodt      Unattached
26 Jim Doherty      Unattached
27 Mark Crabtree   Delafield, WI 239952   Beans & Barley
28 Evan Hartig   Dubuque, IA 219225   Team Borah
29 David Hartig   Dubuque, IA 214348   Team Borah
30 Karl Baumeister      Unattached
31 John Schimek   Onalaska, WI 212332   Team Borah
32 Mark Badger      Unattached
33 Geoff Streator   Madison, WI 228536   Novara/REI
34 Cody Guest      Unattached
35 Mitch Gantz   Green Bay, WI 225382   Team Bellin Health
36 Chris Gabrielson      Baraboo Sharks
37 Ben Arciszewski      Unattached
38 Chris Strahn      Unattached
39 Lewis Clark   Madison, WI 233664   Brazen Dropouts
40 Ryan Law      Endeavour Cycling
42 Jason Newville   Madison, WI 207612   Endeavour Cycling
43 Dale Kittleson   Janesville, WI 239378   Michael's Cycles
44 Matthew Block   Schofield, WI 216921   Unattached
46 John Donovan   Hartland, WI 231155   Nova IS Corp
47 Arthur Mouratidis   Madison, WI 237456   Brazen Dropouts
48 Riz Yray   Waukesha, WI 244243   Beans & Barley

Women - Cat 1/2/3/4 - Women - 23-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Natalie Klemko   Bristol, WI 126306   America's Dairyland
2 Andrea Smessaert   Eagle, WI 55329   Spin Doctors
3 Kristin Wentworth   Madison, WI 207606   Nova IS Corp
4 Rebecca Anderson   Columbus, WI 126258   America's Dairyland
5 Rachel Eichers   Madison, WI 179920   America's Dairyland
6 Erica Lanser   Elm Grove, WI 191164   Colavita
7 Faye Hartmann   Middleton, WI 167233   Brazen Dropouts
8 Rita Glumm   Waukesha, WI 222984   Spin Doctors
9 Stephanie Birkenstock (1 - Cat3)   Madison, WI 205759   Nova IS Corp
10 Luanne Murray   London, OH 48868   Kreitler Racing
11 Keri Anderson   Milwaukee, WI 215849   Nova IS Corp
12 Julie Schmitt   West Bend, WI 66505   America's Dairyland

Women - Cat 4 - Women - 23-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ridge Benedum   Bloomington, MN 101389   Great Dane Velo Club
2 Rebecca Zach   Milwaukee, WI 207474   CZ Velo
3 Muriel Nagle   Madison, WI 238837   Atkins Citizen Racing Club
4 Heidi Ploeg   Middleton, WI 219462   Atkins Citizen Racing Club
5 Jessica Gammey   Madison, WI 238718   Unattached
6 Jessica Martin      Capitol Velo Club
7 Natalie Hink      Unattached
8 Michele Ericsson   Verona, WI 209890   Capitol Velo Club
9 Tori Jennings   Madison, WI 17769   Capitol Velo Club
10 Heather Curnutt   Madison, WI 246308   Capitol Velo Club
11 Alecia Jasper   Oak Creek, WI 244027   Beans & Barley
12 Amelia Barber   Salt Lake City, UT 222910   Brazen Dropouts
13 Jennifer Davis      Beans & Barley
14 Christina Betz      Michael's Cycles
15 Marcella Weiss   Twin Lakes, WI 199793   Team Mack
16 Tracy Mather      Endeavour Cycling
17 Alice Hagen   Milwaukee, WI 226675   Beans & Barley
18 Cathy Swanson      Michael's Cycles
19 Wendy Sorenson      Unattached
20 Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258   Kenosha Velosport
21 Mindy Mulryan-Gielin      Capitol Velo Club
22 Sabrina Blosky   Muskego, WI 230978   Beans & Barley
23 Ann Lauf      Capitol Velo Club

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyCUOREBonk BreakerUSACDFOSMOSierra NevadaShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee