Race Results for
Arizona State Championship Road Race
Flagstaff, AZ
(Event Information)
View By:
Road Race on 09/17/2005

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Masters - MR - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shawn Schierts   San Tan Valley, AZ 31564   Strada
2 Joel Cleare   Gilbert, AZ 40054   Strada
3 Christophe Noel   Prescott, AZ 79759   grand Canyon Racing
4 Brent Ruegamer   Mesa, AZ 65039   Landis/Trek/VW
5 Robert Scott   Prescott Valley, AZ 79942   Team Revolution
DNF John Nowak   Scottsdale 26320   RacelabU23

Men - Masters - MR - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rene Ortega   Tucson, AZ 127318   Team Rhino
2 Greg Hritzo   Apache Junction, AZ 52188   Landis/Trek/VW
3 Ryan Schierts   Hartland, WI 199896   Team Rhino
4 Michael Middleton   Tucson, AZ 116748   Team Rhino

Men - Masters - MR - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Leonard   Vail, AZ 107687   Team Rhino
2 Jeff Needham   Vacaville, CA 91021   South Mountain Cycles
4 Greg Kelman   San Diego, CA 191463   Ranchos Cycling
5 Steve Ilg   Durango, CO 17342   
6 Les Ricke   Chandler, AZ 238090   
7 john jehle      
8 Scott Zeilinger (1 - Cat5)   Tucson, AZ 230666   Southwest Hand Cycling Team
9 Michael Capasso   The Woodlands, TX 201080   HLHAP
10 Benjamin Smith      
DNF John jehle      

Men - Masters - MR - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bob Pongratz   Scottsdale, AZ 28412   Sportsmans/Team One
2 David Beirne   Tucson, AZ 170958   Landis/Trek/VW
3 Donald Armstrong   Ogden, UT 1910   Rhino
4 Dwight Nelson   Tucson, AZ 56097   SW Hand Cycling
5 Greg Barrett   Scottsdale, AZ 183203   Team One Racing
6 Steve Morton   Anaheim, CA 60231   Hillenbrand Racing
7 Donald Lewis   Tucson, AZ 21068   Team Rhino
8 William Heob   Scottsdale, AZ 60666   Landis/Trek/VW
9 Joel Thompson   Tucson, AZ 110241   Southwest Hand
10 Curtis Brown   Phoenix, AZ 5051   Sportsmen's Team One
11 Scott Hembree   Chandler, AZ 200863   Team RPM
12 Wade Clark   Tucson, AZ 132223   
13 Joseph Suida   Tucson, AZ 185082   southwest hand cycling
14 Michael Fine   Phoenix, AZ 11618   Team One Racing
15 Charles Higgins   Phoenix, AZ 188528   Landis/Trek/VW
16 Jim Pongratz   Scottsdale, AZ 177741   Sportsmans/Team One Racing
17 Joseph Patronite   Tucson, AZ 49100   Southwest Hand
18 Joe Shannon   Flagstaff, AZ 201283   FlagVelo
DNF John Goodwin      
DNF Jonathan Roberts   Tucson, AZ 108768   Southwest hand cycling

Men - Masters - MR - 50-54

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eric Nelson   Cave Creek, AZ 65059   Team RPM
2 Duane Mulvaney   Casa Grande, AZ 77005   Landis/Trek/VW
3 Evan Unger   Tucson, AZ 152403   Southwest Hand
4 David Denomy   Tucson, AZ 201700   Southwest Hand
5 David Bixby   Phoenix, AZ 125651   Team RPM
6 Lawrence Smith (1 - Cat3)   Lake Havasu City, AZ 33205   GS Jibofo
7 Michael Jones   Oro Valley, AZ 133777   Team Rhino
8 Donald Williams (1 - Cat2)   Los Angeles, CA 38334   Landis/Trek/VW
9 Steve Alward   Prescott, AZ 47552   
10 Craig Swetel   Mesa, AZ 166887   procon cycling
11 James Ostrem   Tucson, AZ 226520   
13 Edward Eades   Tucson, AZ 120337   Souh West Hand
15 Daniel Perrine   Mesa, AZ 45785   Landis/Trek/VW
DNF Al Caccavale   Prescott, AZ 120945   Landis
DNF Paul Domingue   Cornwall On Hudson, NY Inc. 216715   Team Revolution Racing
DNF Gary Epple   Tucson, AZ 109698   Team Revolution

Men - Masters - MR - 55-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Reginald Dowdall   Tucson, AZ 54272   southwest hand
2 Gary Prahl   Mesa, AZ 94148   
3 Norman Kibble   Tucson, AZ 45539   RPM
4 Vernon Sheehan   Tucson, AZ 57401   Flag Velo
5 Glenn Harris   Tucson, AZ 180527   Thunder Mountain Cycling
6 Dennis Krueger   Tucson, AZ 219732   
7 James Buttke   Hereford, AZ 197547   Thunder Mountain Cycling
8 Mel Tucker   Flagstaff, AZ 233883   Flag Velo
9 Douglas Rudy   Scottsdale, AZ 9047   PATENT IT!
10 Ted Frohling   Tucson, AZ 192527   Landis/Trek/VW
DNF Stephen Hughes   Scottsdale, AZ 141111   ProCon

Men - Masters - MR - 60-64

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Wald-Hopkins   Tucson, AZ 83427   Le Scomparse
2 James Hoover   Lk Havasu Cty, AZ 127387   jibofo
3 Ronnie LaGrande   Lake Havasu City, AZ 201742   
4 Ueli Zaugg   Fountain Hills, AZ 200369   PROCON RACING

Men - Masters - MR - 65-69

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Deichman   Tucson, AZ 56635   Saguaro Velo
2 Leroy Bloom   Hereford, AZ 187971   Thunder Mountain Cycling
3 John Blackwell   Scottsdale, AZ 57579   

Men - Masters - MR - 70-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Roy Beal   Scottsdale, AZ 142073   Team R. P. M.

Men - Tandem

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrie Duvall   Tucson, AZ 65527   PRESTEZA
1 Scott Smith   Tucson, AZ 204795   PRESTEZA

Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Douglas Loveday   Oro Valley, AZ 51653   Grand Canyon Racing
2 Nicholaus Schreiber   Tucson, AZ 93359   Flag Velo
3 Scott Blanchard   Tucson, AZ 40381   Eclipse Racing
4 Rob Alvarez   Tucson, AZ 170964   Landis/Trek/VW
7 David Nelson   Tempe, AZ 141105   Landis/ Trek
8 Chase Renick   Hanover, NH 167634   Hot Tubes
9 Matthew Lorenz   West Point, NY 104456   US Armed Forces
10 David Glick   Tucson, AZ 175967   Eclipse Racing
11 Timothy Carolan   Tucson, AZ 55904   Landis/Trek/VW
12 Brian Lemke   Cave Creek, AZ 59550   Landis/Trek/VW
13 Erik Long   Ashland, OR 97625   Eclipse
14 Rick Cimaglia   Durango, CO 51046   Grand Canyon Racing Team
15 Scott Keller   Sedona, AZ 125723   
16 Kyle Colavito   Tucson, AZ 190677   Eclipse
17 David Reid   Mesa, AZ 60513   Landis/Trek/VW
18 Jason Karew   Cincinnati, OH 133936   Eclipse Racing
19 Jeffrey Hoppert   Tucson, AZ 109348   Eclipse
DNF Andrew Miller   Flagstaff, AZ 52030   Landis/Trek/VW
DNF Adam Cornette   Flagstaff, AZ 187130   Watermark Racing
DNF Dan Distefano   Tucson, AZ 89997   Eclipse Racing
DNF Grant Dunstan   Flagstaff, AZ 114866   Flag Velo
DNF Travis Huxman      Eclipse Racing
DNF Chris Poole   Phoenix, AZ 120794   Bicycle Ranch
DNF Stephen Shepherd (Cat1)   Boulder, CO 155949   Flag Velo
DNF Jim Silverman   Flagstaff, AZ 183486   Flag Velo
DNF Gerard Prosnier   Scottsdale, AZ 142188   Eclipse Racing
DNF Kyle Butkiewicz   Paradise Valley, AZ 79936   Watermark Racing
DNF Jay Woller   St. Louis Park, MN 41777   Watermark Racing
DNF Shawn Brick   Scottsdale, AZ 135067   Watermark Racing
DNF John Salskov   Tempe, AZ 113251   Construction Zone
DNF Nathan Spangler (Cat2)   Boise, ID 177148   Grand Canyon Racing

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Alex Pendleton   Henderson, NV 166056   vegas velo
2 John Farris   Lebanon, NH 207244   Team Revolution
3 Scott Conover   Mesa, AZ 7593   hlhap
4 Christopher Hull   Flagstaff, AZ 187518   Red Rock Racing
5 Bryan Antol   Flagstaff, AZ 1806   Grand Canyon Racing
6 Eric Neat   Flagstaff, AZ 127889   Red Rock Racing
7 John Sawasky   Flagstaff, AZ 80638   Red Rock Racing
10 Daniel Naef   Tucson, AZ 212788   Flag Velo
11 Phillip Austin   Chapin, SC 155033   hlhap
12 Lewis Freed   Mesa, AZ 90606   Construction Zone
13 Robert Dolman   Scottsdale, AZ 186426   hlhap
14 Gary Phillips   Honolulu, HI 168291   Red ROck Racing
15 Chris Fusselman      
16 Kamden Reedy   Mesa, AZ 155036   Procon
17 Christopher Crosby   Boulder, CO 83482   
18 Kevin Riseborough   Chandler, AZ 177853   Honeywell Cycling
19 Benjamin Sullivan   Missoula, MT 178006   Montana Velo
20 Jared Nelson      Flag Velo
DNF Greg Christian   Las Vegas, NV 202224   Team Procyclery
DNF William Culpepper   Flagstaff, AZ 64757   Flag Velo
DNF Jeff Dillon   Folsom, CA 9524   Flag Velo
DNF Chris Latham   Flagstaff, AZ 20460   Red Rock Racing
DNF James Manos      
DNF Darik Russell   Chandler, AZ 142123   Procon
DNF Jeremy Schultz   Chandler, AZ 190504   HLHAP
DNF unknown unknown      
DNF L Jon Porman   Gilbert, AZ 57332   Honeywell Cycling
DNF Roger Learned   Ormond Beach, FL 101801   Construction Zone
DNF Gabriel Keck   Boise Id 181890   Red Rock Racing

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Simonson   Tucson, AZ 197428   GS Tucson
2 Stuart Davis   Tucson, AZ 218378   Landis/Trek/VW
3 Scott Adams   Phoenix, AZ 89950   Team Vitesse
4 D Shannon   Tucson, AZ 170966   Flag Velo
5 Frank Barnes   Tucson, AZ 221446   Flag Velo
6 Scott Rusnak   Scottsdale, AZ 217090   CSC
7 Patrick Smallwood   Tucson, AZ 125754   Bicycle Ranch
8 Sujeet Karna   Scottsdale, AZ 190308   Procon Cycling
9 Jack Phillips   Tucson, AZ 188117   DWC
10 David McArthur   Flagstaff, AZ 202565   Red Rock Racers
11 Paul Kealey   Tucson, AZ 151304   FlagVelo
13 David Huddleston   Colorado Springs, CO 203836   Landis/Trek/VW
14 Mark Hathaway   Tucson, AZ 207108   Flag Velo
15 Tim Porthouse   Phoenix, AZ 186930   Team Vitesse
16 Mike Dale   Phoenix, AZ 93712   Team Vitesse
17 Jeff Christian   Tempe, AZ 219493   PATENT IT!
18 David Swanson   Tucson, AZ 195946   N/A
19 Brian Cornelius   Tucson, AZ 178293   FlagVelo
20 Robert Ball   Peoria, AZ 204549   Swiss American
21 Rick Hammond   Scottsdale, AZ 178156   Procon Cycling
22 David Green   Phoenix, AZ 216863   Landis/Trek/VW
23 Zachary Tittensor   Highland, UT 217116   Southwest Hand Cycling
24 Athan Bardis   Phoenix, AZ 182724   Honeywell Cycling
25 James Simpson   Scottsdale, AZ 180842   PATENT IT!
26 Andrew Scott   Tucson, AZ 206228   Flag Velo
27 Mike Mix   Oceanside, CA 179322   
28 Matthias Feurer   Tucson, AZ 204102   Fairwheel Racing Team
30 Thomas Bawden      Landis/Trek/VW
31 Tyler Schettler   Scottsdale, AZ 198627   Procon Cycling
32 Pericles Wyatt   Tucson, AZ 220190   Presteza
33 Ryan Delgado      
34 Geoff Chalmers   Tempe, AZ 206838   TEAM VITESSE
35 Brian Wenham   Highlands Ranch, CO 203749   Landis/Trek/VW
36 Michael Lynch   Ripon, CA 180322   Team Vitesse
37 Donald Lamarca   Surprise, AZ 178549   Team Vitesse
38 Glenn Donelin   Phoenix, AZ 194561   Vitesse
39 Gary Raymond      Honeywell Cycling
40 Brian Smith   Coronado, CA 204521   Racelab
41 Scott Reading   Avondale, AZ 212425   Procon
42 Larry Blessing   Mesa, AZ 188607   Honeywell Cycling
42 Douglas Helgeson   Phoenix, AZ 15735   PATENT IT!
43 Greg Howard   Tucson, AZ 219047   Flag Velo
44 C David Jones   Scottsdale, AZ 157647   Vitesse
DNF Roberto Atendido   Phoenix, AZ 163913   Team Vitesse
DNF Peter Auer   Chandler, AZ 195398   Team Vitesse
DNF Athan (Nas) Bardis      
DNF David Bogan   Tempe, AZ 220723   BICYCLERANCH
DNF Mark Bradley   Gilbert, AZ 204760   Strada
DNF Joshua Christensen   Phoenix, AZ 96858   Procon Cycling
DNF Bart Duncan   Spirit Lake, IA 88161   Sportsmans/Team one
DNF Thomas Faeh   Flagstaff, AZ 181963   Grand Canyon Racing
DNF Brad Hiland   Rolling Hills Estates, CA 103163   Bicycle Ranch
DNF Paul Keene   Flagstaff, AZ 145410   Flag Velo
DNF Andy Klose   Mesa, AZ 148430   Team RPM
DNF Jesus Lamb   Tucson, AZ 191857   presteza
DNF Brian Marcucci   Phoenix, AZ 221141   HLHAP
DNF David Moss   Phoenix, AZ 214596   Team One Racing
DNF Raymond Papineau   Anthem, AZ 27190   Swiss American
DNF Craig Peters   Fountain Hills, AZ 218789   Landis/TREK/VW
DNF Scott Rusnak   Scottsdale, AZ 217090   CSC
DNF Robert Serino   Tucson, AZ 204930   Flag Velo
DNF Simon Washington   Chandler, AZ 200489   Revolution Racing
DNF Andrew Williams   Goodyear, AZ 219048   Landis/Trek/VW
DNF Estevan Sanchez   Flagstaff, AZ 152919   Red Rock Racing
DNF Mark Peters   Phoenix, AZ 206159   Strada Racing
DNF Gary Kuettel   Glendale, AZ 166856   Swiss American

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Ten Eyck   Tucson, AZ 211013   Aggress
2 Dominic LaRoche   Tucson, AZ 41615   
3 Daniel Veselic   Golden 221489   Bicycle Ranch
4 Kent Finley      Embry Riddle
5 Mark Elliott   Phoenix, AZ 190026   Le Scomparse
6 Joel Herk   Tucson, AZ 208516   Team Rhino
8 Lyndon Lattie   Scottsdale, AZ 217333   
9 Mark Godfrey      Team Vitesse
10 Matt Sniegowski      
11 Bob Verderame   Flagstaff, AZ 36603   Red Rock Racers
12 Steve McNamee   Scottsdale, AZ 189612   Le Scomparse
13 Jake Taylor   Scottsdale, AZ 80446   
14 Aaron Rose      Embry Riddle
15 Jeff Lambing   San Diego, CA 187600   Pinnacle Peak
16 Ross Hawkins   Phoenix, AZ 204156   Strada
17 Bryan Schlegel      Aggress
18 Rick Delgado   Port Jefferson, NY 196670   Strictly Bicycles
19 Kevin Donnellan   Scottsdale, AZ 92196   Swiss American Bicycles
20 Paul Theisen   Goodyear, AZ 233187   
21 Andrew Sniegowski      
22 Brian Gagnon      
23 Travis Nelson      Embry Riddle
24 Brian Sacawa   Baltimore, MD 218882   Saguaro Velo
25 Eddie Lynn   Chandler, AZ 232576   
26 unknown unknown      
27 Gregory Ooley      
28 David Goldberg   Scottsdale, AZ 223590   
29 Jose Migoni   Phoenix, AZ 212510   Landis/Trek/VW
30 Travis McMaster      Swiss American
31 Eric Hoh   Tempe, AZ 221447   Vitesse
32 Tyler Pike   Tempe, AZ 221336   ASU cycling
34 John Hatlelid   Boulder, CO 233283   
35 William Butler   Tucson, AZ 212681   Aggress
36 Brad Jones   Mesa, AZ 230735   Landis/Trek/VW
38 Marc Ellis   Columbus, GA 233299   
40 Steve Brown   Phoenix, AZ 206694   Team Vitesse
41 Jeremy Rutt      
42 Matthew Porembski      Bicycle Ranch
43 Jesse Dahl   Scottsdale, AZ 233367   
44 Brad Van Wormer   Phoenix, AZ 220136   patent it
46 Steven Lisa   Paradise Valley, AZ 219448   patent it
47 Luis Chance   Tempe, AZ 214796   Team One Racing
48 Donald Hertz   Mesa, AZ 219447   patent it
49 William Goodall      
50 Tony Quinones   Chicago, IL 226376   
DNF Bret Overmyer   Phoenix 172688   Tommy O / Apothecary
DNF Stuart Davis   Tucson, AZ 218378   Landis/Trek/VW
DNF JOHN IANNETTA      VITESSE
DNF John Jehle      
DNF Garth Williams   Fountain Hills, AZ 221443   Team One Racing

Men - Junior - JR - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Stephen Marcucci   Phoenix, AZ 223146   
2 Scott Overmyer   Phoenix 204576   Tommy O / Apothecary

Men - Junior - JR - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Asher Bantock   Pleasanton, CA 224716   Desert Wheel Club
2 Zak Willes   Phoenix, AZ 194985   Domenics/Strata Racing
3 Josh Ricke      
4 Wesley Overmyer   Phoenix 200522   Tommy O / Apothecary

Men - Junior - JR - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nick Keller   Tempe, AZ 187853   Racelab U22
2 Ryan Zupko   Chandler, AZ 170296   Racelab U23
3 Austin Dulaney   Oro Valey, AZ 229193   Team Revolution
4 Matt Boness      Red Rock Racing
5 Tyler Brown   Tucson, AZ 217164   Presteza
6 Jake Merry   Tucson, AZ 197044   Flag Velo

Men - Junior - JR - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jason Bowman   Marana, AZ 204796   Landis/Trek/VW
2 Brian Keith   Scottsdale, AZ 201982   Landis/Trek/Vw
3 Zach (ZJ) Boness      Red Rock Racers

Women - Masters - MR - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cindy McFarland   Glendale, AZ 111888   Desert Foxes/ Specialed
2 Carolyn Maul-Latham      Red Rock Racing

Women - Masters - MR - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kimberly Stover   Laveen, AZ 227177   
2 Charlayne Hoover   Chandler, AZ 195195   Desert Foxes
3 Holly Lopez   Tucson, AZ 192028   Mtn Velo
4 Sisley Tiernan      
5 Zoe Cohen      Desert Foxes
DNF Laura Merry   Tucson, AZ 212705   Desert Foxes

Women - Masters - MR - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Maria Harris   Tucson, AZ 220424   Thunder Mountain Cycling

Women - Masters - MR - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Melissa Lemke (1 - Cat2)   Phoenix, AZ 68555   Landis/Trek/VW
3 Sandra Thompson   Tucson, AZ 110240   Southwest Hand
4 Alicia Heiserer   Tucson, AZ 157352   Mt. Velo
5 Linda Fahey   Tucson, AZ 220980   Team Revolution Racing Inc
DNF Lynne Hulvey (Cat4)   Scottsdale, AZ 205184   Sportsmans/Team One

Women - Masters - MR - 50-54

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Louella Holter   Flagstaff, AZ 45469   Greggs/specialized
2 Katherine Farago   Mesa, AZ 141474   NEBC/Cycleloft
3 Barbara Frohling   Tucson, AZ 195381   Landis/Trek/VW

Women - Masters - MR - 55-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sharon Scofield   Sonoita, AZ 187847   Southwest Hand

Women - Masters - MR - 60-64

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Julianna Kimball   Phoenix, AZ 180320   landis/trek/vw

Women - Masters - MR - 65-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jan Miller   Green Valley, AZ 217133   

Women - Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Carolyn Donnelly   Albuquerque, NM 9795   Landis/Trek/Vw
3 Lynn Kossman   Mesa, AZ 131772   Bicycle Ranch
4 Catherine Dickson   Glendale, AZ 177668   Bicycle Ranch
5 Merrill Sapp   Las Cruces, NM 198729   Landis/Trek/VW
6 Margaret Williams   Los Angeles, CA 185837   Landis/Trek/VW

Women - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karen Candelario   Tucson, AZ 213190   Desert Foxes
2 Heidi Clayton   Phoenix, AZ 155568   
3 Marisa Russell   Chandler, AZ 179145   WMRC

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lisa Kolin   Scottsdale, AZ 220238   Strada Racing
2 Meredith Barnes   Scottsdale, AZ 231987   Strada Racing Club
3 Kristen Hayden   Brooklyn, NY 173241   Red Rock Racers
4 Sarah Swanson   Tucson, AZ 219930   University of Southern CA
5 Kristen McHardy   Phoenix, AZ 231443   Team Vitesse
6 Kristi Johnson   Phoenix, AZ 224708   Honeywell
7 Corinna Pietruszynski   Tucson, AZ 192082   Desert Foxes
8 Elizabeth Waits   Alexandria, VA 221034   Flag Velo
9 Nancy Kramer   Chandler, AZ 155172   Landis/Trek/VW
10 Cathy Goodheart   Evergreen, CO 215753   Landis/ Trek/ VW
11 Rachel Gioannini   Las Cruces, NM 202385   Desert Foxes
12 Erin Rolbiecki   Tucson, AZ 221242   Desert Foxes
13 Cheryl Lacotta   Tucson, AZ 142179   Desert Foxes/ Specialized
14 Deanna Pelton      Flag Velo
DNF Billijo Pihlaja   Goodyear, AZ 233284   
DNF Marine Spring   Tucson, AZ 219966   Team Revolution
DNF Sadie Babits   Boise, ID 223125   Red Rock Racers

Women - Junior - JR - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Stephanie Feurer   Tucson, AZ 221263   Mt. Velo

Women - Junior - JR - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Elyse Heob   Scottsdale, AZ 211028   Landis/Trek/VW

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUORESierra NevadaUSACDFBonk BreakerSpyOSMOShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee