Race Results for
South Florida Champ. Fall Series #2
Hialeah, FL
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 10/03/2004

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Allison Anjos   Boca Raton, FL 153443   
2Victor Alber   Royal Palm Beach, FL 194806   
3JULIO ROJAS      
4Mark Gerard   Braintree, MA 159210   
5Francis (Frank) Mandaro   Asheville, NC 186545   
6ANDREW FAULK      

Men - EX - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Robert Bounds   Newberry, FL 211734   
2Eric Bray   Asheville, NC 4693   
3VINNIE TAMBURELLO      
4Tim Wisner   Palm Beach Gardens, FL 197809   
5Stephen LaRue   Sunrise, FL 145733   
6Andres Villadiego   Miramar, FL 154556   
7Danny Vilato   Coral Gables, FL 107425   
8Campbell Newport   Deerfield Beach, FL 179880   
9David Pfeiffer   Miami, FL 164309   
10Kenneth Tackett   Pendleton, SC 154655   

Men - EX - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Henrique Duarte   Boca Raton, FL 188689   
2John Myers   N Miami Beach, FL 25612   
3GEORGE FELICIANO JR      
4Frank LaRue   Fort Lauderdale, FL 179296   
5ALLAN HAIMES      
6Alex Hernandez    210249   

Men - SP - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1JIMBO MCGUIRE      
2ALVARO SOTILLO      
3Joey Kundtz   Bonita Springs, FL 197609   
4Dustin Schemel   Alexis, NC 185869   
5FELIPE NARAVALHA      
6LUIS SAAVERRA      
7David Crenshaw   Ft Lauderdale, FL 194436   
8LUIS CABRERA      
9ROGERIO FILHO      
10PETRUS UYS      
11SANTIAGO JARAMILLO      

Men - SP - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1OSCAR CAMACHO      
2Brian Pace   Plantation, FL 203769   
3ROBERT BRIDGHAM      
4Adam Goldfarb   Plantation, FL 197810   
5FABIAN LARRE      
6ANTON VAN EYSSEN      
7CARLOS RUIZ      
8RAYMOND THOMPSON      
9Charles LaRue   Cooper City, FL 156161   
10JOHN BRAGANSA      
11LESTER SANCHEZ      
12RICHARD DIAZ      
13ANDY WEHMEYER      
14DAVID CAPPARELLI      
15CHRISTOPHER VIETRI      
16Christopher Neubert   Pembroke Pines, FL 199931   
17Michael Feldman   Jupiter, FL 106408   
18Evan Hollander   Fort Lauderdale, FL 139796   

Men - SP - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Joe DiEmmanuele   Fort Lauderdale, FL 210251   
2Chris Keefe   Miami, FL 188332   
3JAMIE ENRIGHT      
4Dean Yobbi   Pembroke Pines, FL 187530   
5Richard Kihnley   Carbondale, CO 194872   
6Michael Lenhardt   Boca Raton, FL 204665   
7Joe Mason   Pompano Beach, FL 156455   
8Brian Wood   Deerfield Beach, FL 185891   
9TOM PIKE      
10AL SANTEIRO      
11THOMAS OSTERLOH      
12GARY MENDENHALL      
13EDUARDO MALIZIA      

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Philip (Ted) Alber   Royal Palm Beach, FL 139832   
2PAUL EATON      
3Guillermo Jaramillo   Miami, FL 216431   
4MIKE DMYTRIW      
5ED SWANKON      
6J Carson Longo   Naples, FL 211732   
7Rennie Vogel   Jupiter, FL 92676   

Men - BG - Junior - 11-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1DANIEL JIMENEZ      
2AUSTIN BERGER      
3CONNER WILLIAMS      
4NICLOLAS ANENDANO      
5BRANDON DENNISON      

Men - BG - Junior - 15-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1FEDERICO RIOS      
2WILLIAM AVENDANO      
3CEDAR SHELLY      
4ANDRE AUBERT      
5JUAN HIDALGO-GATO      

Men - BG - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1David Bentolila   Cooper City, FL 193220   
2MATT JORDAN      
3DONALDO GUADRA      
4DAVID ANGEL      
5Joshua Van Cleef   Orlando, FL 207774   
6JASON WOOLF      

Men - BG - 19-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1JOSH HENNESSEY      
1STACY FRANK      
2STEVE SLOAN      
2BOBBY RUIZ      
3SCOTT PUGH      
3EDWIN RODLEDO      
4KEVIN GRAY      
4GHEORGHE CIOROBEA      
5JON KOHLER      
5KENNETH FLETCHER      
6JOSE FERNANDEZ      
7THOMAS EDGE      
8JOAQUIN MOSQUERA      

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1JULIO MIRANDA      
2AJ MAGGIO      
3STEVE KUPCHUN      
4JAY MAU      
5BRIAN MITCHELL      
6SCOTT ZEDEKER      
7HENRY SANTILLANA      
8JOSE FERNANDEZ TABARES-OSSA      
9RAMSES LATIFF      

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1STEVE PAOLETTA      
2TERRY BENT      
3Ron Bennett   Holiday, FL 217345   
4ADAM BARKELO      
5WILLIAM WHITE      
6KEVIN ADAMS      
7PAUL SCHELLER      
8DIDIER VANSTEENBERGHE      

Men - BG - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1RICHARD MOSS      
2JON KAWACHIKA      
3John Poczynski   Naples, FL 195040   
4Collin Mason   Delray Beach, FL 185883   
5JAVIER RICO      
6Craig Berger   Davie, FL 56059   
7BRYAN BOREN      

Women - EX - 19-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Carolyn VanVurst   Boca Raton, FL 196051   
2Karina Kroll   Weston, FL 157601   

Women - SP - 19-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1Samantha Hartung   Greenville, SC 179778   
2SHEENA JOHNSON      
3Annik Lavalle   Margate, FL 209687   
4ALEX CONTRERAS      
5KEELY CINKOTA      
6Julie Barker   Lake Park, FL 185887   

Women - BG - 19-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1LYNNE BARKELOO      
2DYAN ZEDEKER      
3Candis Murrain   Wilton Manors, FL 207218   
4MICHELE RIVERA      
5MARNIE BYRD      
6ERIKA NOWLING      
7TARA PIZZA      
8MILVIA WOOLF      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFShimanoSpyBonk BreakerSierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee