Race Results for
Sunburst Showdown
Sunburst Ski Area Kewaskum, WI
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 07/11/2004

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - PR/SM/EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tristan Schouten   Plymouth, WI1:34:23.5 145071  44 PCW Cycling
2 Anthony Ettmayer   Jackson, WI1:34:53.8 211689  25 Team Pedal Moraine
3 Brian Schaning (1 - SM)   Renton, WA1:34:54.8 161933  51 PCW Cycling
4 Paul Hanson   St Peter, MN1:40:14.7 118046  65 Nicolletbike.com
5 Ryan Ruhland   Madison, WI1:40:31.7 209987  48 Fond du Lac Cyclery
6 Seth Lenss   Luxemburg, WI1:41:00.8 182019  87 Bellin Health
7 Carlos Hackel   1:45:40.5  101 
8 Eric Lau   Madison, WI1:48:18.0 211897  83 Extreme
9 Travis Woodruff   Prescott, AZ1:48:21.3 135975  10 PCW Cycling
10 Brian Heifner   Madison, WI1:48:29.6 176155  75 Wheel and Sprocket
DNF Justin Rinehart   Mankato, MN 149501  49 Nicolet Bike.com

Men - PR/SM/EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Douglas Swanson   Minnetonka, MN1:32:56.7 102633  Trek / VW
2 Jesse LaLonde   Ely Mn1:35:51.6 203490  Kenwood / Gunnar
3 Ronald Stawicki   Waukesha, WI1:39:31.8 212641  98 AlphaWings
4 Brian Matter   Sheboygan, WI1:41:48.2 85929  PCW Cycling
5 Justin Salzmann   Kaukauna, WI1:42:38.8 211820  The Bike Hub /Gary Fisher
6 Tim Drankus   Sheboygan, WI1:43:34.7 151397  11 Alterra Coffee/ Trek
8 Ronald Knutowski   Cross Plains, WI2:00:21.3 205988  40 Big Ring Racing
DNF Mark Walter   Rochester, MN 203633  56 Dogfish
DNF John Rowley (PR)   Pittsburgh, PA 175925  97 PCW Cycling

Men - PR/SM/EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Gabor Csonka   Vernon Hills, IL1:41:47.4 207117  33 Fond du Lac Cyclery
4 Mat Bostelman   Sterling, IL1:45:53.4 119153  16 
7 Josh Barrett   Whitewater, WI1:48:33.2 189760  35 Hayes Disc Brakes
8 Douglas Pietz   1:53:06.0  21 Team Polska Cannondale
9 Matt Silvia   Chicago, IL1:54:41.7 208232  67 Funky Weasel
DNF Frank Rowley   Channahon, IL 178739  38 PCW CYCLING
DNF Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139  43 Polska
DNF Brad Jenks   Antioch, IL 163973  57 Hayes Disc Brakes
DNF Joe McGaver     73 Ski Hut
DNF Petar Tomich   New Berlin, WI 159519  88 Fox Valley Cycling Club
DNF Scott Kylander-Johnson   Duluth, MN 83047  17 The Ski Hut / Trek

Men - PR/SM/EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert McVean   Duluth, MN1:38:27.4 124953  Ski Hut
2 Jack Nielsen   Racine, WI1:44:04.6 150412  77 Hayes Disc Brakes
3 Jeff Melcher   West Bend, WI1:45:11.0 166066  15 Team Pedal Moraine
4 Wayne Langbein   Frederick, MD1:47:21.7 208095  41 Team Wisconsin
6 Eric Peterson   1:49:44.6  19 Wheel and Sprocket
7 Jose Barraza   2:05:34.0  271 
DNF Mike Bushey   Esko, MN 82026  Ski-Hut Duluth
DNF Jeff Abitz   Appleton, WI 211068  53 Team All Aboard Fitness
DNF Jerrod Collier   Lindenhurst, IL 194466  85 Team Wisconsin

Men - PR/SM/EX - Master - 40-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cully Todd   Coeur D Alene, ID1:40:34.5 97194  24 Cannondale Mountain Bike Team
2 Jim Peterson   Edgerton, WI1:44:20.0 154720  64 Micheals Cycles
3 Jerome Daanen   Racine, WI1:49:13.6 164575  62 Hayes Disc Brakes
4 Larry Moore   1:52:07.0  272 
5 Robert Hayssen (1 - EX)   Racine, WI2:01:27.7 186713  54 Hayes Brakes
6 John Timm   Germantown, WI2:03:20.7 209235  59 Team Extreme /Trek

Men - EX - Junior - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cole House   1:38:04.0  42 All-Aboard/Teaam 2/Belgioioso
2 Matthew Brandt   St Charles, MO1:43:20.9 197984  79 Team Wisconsin

Men - SP - Junior - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jonathan Kay   Thornton, CO1:19:54.7 212982  1015 Hayes OnTrackRace Team
2 Josh Kay   Shell Lake, WI1:22:45.8 213253  1012 Hayes OnTrackRace Team
3 Justin Schmidt   1:23:31.8  1153 
4 Jake Whitwam   1:25:01.3  1105 Bike Doctor
5 Sam Wellskopf   1:25:33.1  1489 Team Pedel Moraine
6 Bobby Mantz   Mequon, WI1:28:14.8 214570  1126 Team Extreme
7 Andrew Hanson   1:28:53.2  1091 Micheals Cycles
8 Mitch Dreher   1:34:20.6  1090 Team Pedal Moraine
9 Mike Sherer   1:35:03.6  1004 2CC
10 Marc Mayer   1:35:35.1  1108 Bike Doctor
11 Mitchell Gantz   1:36:37.1  1055 Bellin Health
12 Art Nelsen   Boulder, CO1:42:45.7 211465  1486 SMBA
13 Ryan Baumann     2162 Team 2/Bel Gioioso
14 Jason Roelse     2106 PCW
15 Hans Hare     2219 
16 Jon Schmidt     2283 Team Nordik
17 Kip Spaude     2260 
18 Jason Shong     2269 Bike Doctor
19 Dallas Fowler   Green Bay, WI 207074  2043 Team 2 Racing
20 Justin Nagode     2176 PCW Cycling
21 Aaron Brandt     2236 Team Wisconsin
22 Ying Chang     2233 Team Bellin Health
23 Christopher Bidlake   Naperville, IL 208105  2174 Wheel Fast Racing
24 Marshall Hau     2302 PCW Mountain Bike
25 Ryan Paull     2321 Eriks
26 Kyle Martinelli     2208 Zion Cyclery
27 Brandon Klos     2708 Pedal Morraine
28 Andrew Disch     2182 Alterra
29 Ryan Krueger     2701 
30 Andrew Moore     2703 
31 Kyle Cortright     2187 
32 Jonathan Davis     2333 Bellin Health/Incompetition
33 Nathan Johnson     2278 Bike Doctor
34 Dillon Bera     2198 Bellin Health
35 Joshua Heinecke     2011 
36 Matthew Limberg     2114 Back Door BikeShop
37 Patrick Ettmayer     2060 Team Pedal Moraine
39 Brad Wagner     2157 Backdoor Bike Shop
40 Rob Reindl     2129 The Bike Hub
41 Nick Sabel     2082 FDL/OSH Cyclery
42 Aaron Gretzinger     2131 Chainsmokers
43 David Paull     2316 Eriks
44 Aristotle Peters     2018 Expedition Supply
45 Thomas Vamvakos   Prospect Heights, IL 192997  2001 2CC
46 Lee Suring     2289 
DNF Benjamin Overeem   Green Bay, WI 187175  2199 Bellin Health
DNF Richie Miller     2237 Hayes On Track
DNF Jamie Selinske     2279 
DNF Ethan Lenss     2290 Bellin Health
DNF Jerald Hettenbach     2705 
DNF David Engwis     2723 

Men - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nathan Guerra   1:22:38.0  1158 Guerra Means War
2 Steve Scholzen   1:24:31.7  1057 Hayes
3 Chad Balthazor   1:26:55.4  1089 Team Pedal Moraine
4 Mike Humpal   1:29:52.3  1160 Rock Cut TrailCrew
6 Tony Wagner   West Bend, WI1:36:19.0 204671  1068 PCW Cycling
7 Dana De Met   1:40:51.8  1069 Bikes-N-Boards
8 Thomas Bender   1:42:25.9  1484 Fort Racing
9 Shawn Hoppe   1:52:40.2  1031 Fond du Lac/ Oshkosh Cyclery
10 John Patt     2031 Fond du Lac Cyclery
11 Constantine Peters     2019 Expedition Supply
12 Christopher Severson     2179 
13 Kelson Danielson   Brooklyn, NY 199053  2718 Dean Bicycles
14 Peter Hurst   Norwalk, CT 148404  2273 University ofMichigan
15 Allan Schimberg     9005 
16 Thomas Petri     2284 Mountain Outfitters
17 Zachary Giffey     2709 UW-Platteville
18 Matt Waite   Madison, WI 206676  2222 Point Pursuit
19 Jared Suster     2243 Bike Hub
20 Joshua Schwartz     2128 Team Pedal Moraine
21 Dan Kutz     2167 Mountain Outfitters
22 Sam Fehrenbach     2268 Point Pursuit / U of Minn
23 Justin Shanks     2330 Team Polska Cannondale
24 Luis Maldonado     2293 
25 Michael Spiewak     2149 Team Ochsner
26 Steven Spiewak     2148 Team Ochsner
27 Jonathan Camp     2699 UW Madison
28 Collin Stevens     2135 
29 Matthew Geib     2704 
30 Andy Rosch     2695 
31 Aaron Schneider     2126 
32 Aaron Halfman     2144 Fond du Lac/Oshkosh Cyclery
33 Joshua Krick     2142 Team Extreme
34 Taylor Bogdanske     2136 
35 Dan Hendricks   Pewaukee, WI 202424  2715 UW-Whitewater
36 Brian Wolf     2335 
37 Joseph Chojancki     2154 Bellin Health
38 Ben Cleveland     8007 Backdoor Bike Shop
DNF Jereme Noffke     1097 Wheel & Sprocket
DNF Casey Krueger     1480 
DNF Bill Street     2297 Fat Kats
DNF Kevin Langenecker     2299 Team Pedal Moraine
DNF Kyle Guerra     2318 Guerra Means War
DNF Greg Cribb     2741 Bellin Health

Men - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Joel Coon   1:27:19.7  1062 Dogfish / Belgioioso
3 Brad Vieths   1:27:33.3  1488 Ski Hut
4 Jason Sieck   Appleton, WI1:29:13.2 211575  1482 Gear N Up
5 Brian Hertzberg   1:29:27.3  1100 GT / Willy Bikes
6 Matt Lieven   1:33:30.9  1142 FDL/.OSH Cyclery
7 Brad Beyer   West Bend, WI1:35:29.8 203605  1011 Team Pedal Moraine
8 Marcin Nowak   1:36:42.4  1116 Team Polska-Cannondale
9 Chris Drewes   1:38:11.2  1493 Bontrager
10 Ryan Cate   1:38:56.1  1151 GT Bicylces
11 Greg Partyka   1:43:49.1  1088 Team Pedal Moraine
12 Teddy Ramos   1:44:20.2  1127 
14 Tony Pirolo     2117 
15 Jason Anibas     2713 
16 Ben Leach     2280 Team Buzz
17 John Brown     2305 Point Pursuit
18 Tim Booms     2193 Wheel and Sprocket
19 Mark Balkenende     2125 All-Aboard Fitness/Team 2
20 Matthew Dennis     2177 Spangle Inc
21 Benjamin Swart   Slinger, WI 207251  2159 Team Pedal Moraine
22 Brett Ebben     2138 FDL/OSH Cyclery
23 Paul Loeper     2691 
24 Tim Patterson     2056 Bear N Up
25 Robert Willmas     2229 
26 Jerry Mortier     2029 
27 Nick Nelson     2274 Team Buzz
28 Tim Breitag     2329 Dogfish
29 Jonah Lenss     2232 Bellin Health
30 Kris Pietruszka     2155 Polska Cannondale
31 Mike Mennenoh     2166 
32 Timothy Scanley     2693 
33 Jason Karcher   Kenosha, WI 208106  2002 
35 Eric Olson     2711 
36 Mark Larson     8005 Willy bikes- GTs
37 Josh Giffey     2710 UW-Platteville
38 Krystian Pac   Chicago, IL 149853  2266 Miodu / Alexandra / Ula
39 Steve Becwar     2729 Team Buzz
40 Johan Lane     2696 
41 Matthew Byrge     2308 Team Pedal Moraine
DNF Travis Olson     1017 Back Door BikeShop
DNF Eric Pompeo     1479 Extreme
DNF Corey Voigt     8030 Wheel & Sprocket

Men - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Ryan Krayer   1:24:34.6  1120 Moosejaw Brewery & Pizza
4 Jerry Long   Moscow, ID1:26:38.2 202427  1016 Chainsmokers
5 James Buddenbaum   Bloomington, MN1:26:43.5 185684  1042 Albertos
6 Mike Budd   1:27:23.5  1079 Wheel and Sprocket
7 Mat Moore   1:29:02.5  1086 Gear N Up
8 David Stahl   Deerfield, IL1:29:24.1 208045  1013 Team Wisconsin
9 Scott Peterson   Littleton, CO1:29:38.0 115185  1073 Big Ring Racing
10 Nathan Schroepfer   1:30:38.5  1221 Bellin-in Competition
11 Jason Landretti   1:31:44.8  1492 
12 Tom Flicker   1:32:11.7  1099 Gear-N-Up
13 Kevin Plato   Grafton, WI1:32:15.8 211911  1125 Wisconsin Health & Fitness
14 Andy Peters   1:34:17.1  1022 Moosejaw Brewery & Pizza
16 Greg Blake   1:36:51.0  1491 GT Bicycles
17 Marc Calder   Denver, CO1:37:15.5 148986  1497 Northbrook Bc
18 Jason Ruesch   1:38:15.6  1040 Team Pedal Moraine
19 Ken Stuckart   1:39:58.5  1039 Team Extreme
20 Paul Kaczmarowski   1:41:20.4  1037 Wheel and Sprocket/ Trek
21 Gabriel Sanchez   1:42:45.4  1231 
22 Mark Harris   1:43:28.1  1496 
23 Jeff Becker   1:43:42.7  1134 Pedros
24 Bill Livingston   1:44:05.3  1092 Michaels Cycles
25 Jonathan Nehring   1:44:11.8  1049 Team Pedal Moraine
26 Mark Szudrowitz   1:44:44.6  1009 Extreme Ski & Bike
27 Bradley Byrge   1:47:11.3  1152 Team Pedal Moraine
28 Jim Batchelder   1:54:16.1  1084 Team Pedal Moraine
29 Jiri Zdrubecky     2184 
30 Bradley Gruszynski     2726 
31 Peter Stinski     9013 Gear N Up
32 Dan Tavela     2230 Team Pedal Moraine
34 Joshua Bartoszuk     2127 Br2/Eclipse/Bens
35 Kevin Herman     2103 
36 Craig Marotz     9003 Recyclist
38 David Schoenherr     2251 
39 Eric Eisner     2130 
40 Aaron Ament     2014 Lifecyclists /Emerys.com
41 Kevin Czaicki     2004 Team Pedal Moraine
42 Chad Thums     2054 Team Nordik
43 Christopher Goehrig     2023 
44 Laszlo Horvath     2186 Fond du Lac Cyclery
45 Joe Greatens     2101 
46 John Laska     2006 
47 Chan Barden     2110 Team Bike Hub
48 Jeff Weyenberg     2188 
49 Sean Mulligan     2306 Michaels Cycles
50 Ritchie Sketchy     9030 Dog Fish
51 Kenny Dretzka     8001 Team Pedal Moraine
52 Jim Liesen     9007 
53 Rob Livingston   Suamico, WI 205488  2083 All_Aboard Fitness/Team 2
55 Scott Beduhn     2226 Gear N Up
56 Scott Janssen     2112 
57 Jason Lilyquist     2721 
58 Eric Froemming     2424 
59 Andrew Douglass     2720 Keeping It Real
60 Tom Last     2133 
61 Todd Wroblewski     2005 Team Pedal Moraine
62 Rusty Heimann     2700 Recyclist
63 Rick Walls   Wauwatosa, WI 205152  2137 Team Extreme
64 Dain Trittau     2150 Team Wisconsin
65 Tony Petoske     8125 
66 Ralph Snyder     2012 
67 Andy Delcore     2706 Team Pat Kressin
68 Matthew Forst   Weyauwega, WI 175701  2324 Trailhead Bikeand Skate
69 Jess Kruchoski     2692 
70 Jay Zielinski     2132 Team Pedal Moraine
71 Ernesto Martinez     9018 Cyclesmith
72 Chris Gabrielson     8009 Moosejaw Brewery & Pizza
73 Michael Lee     2707 
74 Christian Hilbert     8018 Big Ring Racing
75 Vince Purpero     8015 Team Pedal Moraine
DNF Matthew Gutowski   Grover Beach, CA 204288  1033 The Ski Hut
DNF Jeff Langlois     1048 Point Pursuit
DNF Troy Troskey     1494 
DNF Christopher Hoyme     2007 Mountain OutFitters
DNF Garett Kipp     2016 Chainsmokers
DNF Lee Messersmith     2116 Wheel Fast Racing
DNF Joe Doyle     2218 Wheel Fast Racing
DNF James Fernandes     2697 
DNF Marcus Steele     8021 All Aboard Fitness/Team 2

Men - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bill Nigh   West Bend, WI1:27:34.8 197745  1005 Team Pedal Moraine
2 Richard Rudolph   Emporia, KS1:28:56.0 118652  1110 Alterra CoffeeRacing
3 Benjamin Griggs   1:29:30.5  1030 Bellin Health
4 Rob Leigh   1:29:33.6  1490 
5 Michael Beatty   1:30:58.7  1161 Willy Bike Chainsmokers
6 Steven Pribek   1:31:33.0  1109 
7 Scott McClement   1:32:08.4  1130 Active Endeavors
8 Ken Krebs   1:32:45.9  1131 Active Endeavors
9 Keith Russell   Sheboygan, WI1:32:48.0 155491  1156 PCW Cycling
10 John Lirette   1:33:28.3  1002 Hayes
11 Steve Miller   1:34:36.2  1026 
12 Erik Enyedy   1:35:34.5  1020 
13 Mike Arft   1:37:07.4  1129 Wheel and Sprocket
14 Thomas Flynn   1:37:59.8  1104 Funky Weasel
15 Roger Eckes   1:56:51.4  1035 Alterra Coffee
16 Todd Troskey   2:01:11.9  1495 
17 David Bottum     2093 
18 Glen Stroik     2070 
20 Kyle Tomilin     2255 Hayes
21 Bill Schneider     9021 Bellin Health
22 Rob Boldt     2725 PCW
23 Trevor Townsend     2245 GT
24 Daniel Kutz     2022 Hayes Disc brake
25 Pat Janisch     2214 Hayes
26 Steve Jeske     2009 Team Pedal Moraine
27 Jeff Hammond     2270 
28 Steven Kuphal     2090 
29 Daniel Guse     2322 FDL/OSH Cyclery
30 Kevin Putzke     2139 Hayes
31 Jason La Bella     2317 
32 Daniel Schneider   Racine, WI 31695  9002 Hayes Brake
33 Rick Biel     2336 Alterra
34 David Bodmer     2192 Micheals Cycles
35 Todd Bugnacki   Franklin, WI 81238  2079 
36 Don Slickman     2123 Wheel and Sprocket
37 Ricky Hamilton     2180 Chainsmokers
39 Forrest Atkinson     8010 Rabid Weasels
40 Kelly Effert     9010 Wingnut
41 Michael Peet     8033 Activity Sport& Cycle
42 Al Brunner     9012 Hayes Disc Brakes
43 Jon Matheus     2728 
44 Cliff Henning     2207 
45 Douglas Kortbein     8008 Moosejaw Brewery & Pizza
46 George Boznos     2712 
47 Pete Esser     2702 
48 Troy Olm     2033 
49 Mike Schmidt     2265 Recyclist
50 Brian Rummelhart     2065 
51 Dave Mennenoh     2122 
52 Steve Wild     2331 
53 Kelly Longtine     2319 
54 Chris Cooper     8026 Hayes Disc Brakes
55 Tad Bruckner     8012 TEAM GT / WILLYBIKES
56 David Blue     2264 
57 Earle Jacob Jr     9008 Big Ring Racing
58 Wade Flisram   Onalaska, WI 208096  2169 Team Extreme
59 William Otto     8126 
60 Steven Nejedlo     8013 Big Ring Racing
DNF John Deering Jr     2039 
DNF David Augustiniak     2068 Wheel & Sprocket
DNF Brad Babcock     2163 Team Emery
DNF Robert Meinig   Saint Charles, IL 127948  2282 Wheel Fast Racing
DNF Craig Shwonek     2314 
DNF Andrew Ohlsson     2315 Chainsmokers
DNF Matt Bartholomew   Loves Park, IL 211916  2694 
DNF Scott Sumner     8028 Fat Kats

Men - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jan Rybar   1:22:22.1  1140 
2 Jeff Sympson   1:27:43.8  1143 Rock Cut TrailCrew
3 Scott Wippermann   1:28:20.4  1008 Eriks
4 Ross Lemke   Cedarburg, WI1:28:36.7 210815  1212 Team Pedal Moraine
5 Mark Nirsch   1:30:03.5  1485 
6 Chris White   1:30:09.7  1487 The Ski Hut
7 John Miller   1:31:48.6  1165 Mountain Outfitters
8 Jeffrey Gantz   Green Bay Wi1:32:58.1 187394  1019 Bellin Health/lnCompetition
9 Sam Kuehnel   Mount Horeb, WI1:34:38.5 207332  1045 Big Ring Racing
10 Robert Manwaring   1:36:13.2  1006 Antioch Cyclery
11 Jeffrey Parker   1:36:44.8  1051 Team Pedal Moraine
12 Curt George   1:37:02.0  1063 
13 Mike Geitner   1:38:58.4  1058 Team Extreme
14 Jay Labecki   Milwaukee, WI1:41:23.9 20074  1043 Hayes Brake
15 Bill Colvin   1:41:29.6  1066 Wheel and Sprocket
16 Don Freitag   1:47:32.4  1024 Big Ring Racing
17 Rob Hofmann   1:53:24.4  1101 Team Extreme
18 Daniel Murwin     2212 Micheals Cycles
19 Jeff Seifert     2332 Cyclesmith
20 Doug Callies     2091 Team Dave RockStar
21 Montie Milner   Reno, NV 176313  2087 
22 John Bogdanske     9009 Chainsmokers
23 Jon Hirsch     2134 Big Ring Racing
24 Dennis Schueler     2107 
25 Paul Rainey     2183 
26 Sean Shields     2217 Team Pedal Moraine
27 Edward Schuster     2200 Wheel & Sprocket
28 Kevin Paul     2248 
29 Troy Sable     2047 
30 Denny Paul     2249 
31 Rob Sleger     2727 Boneshakers
32 Tim Peters     2044 Fond Du Lac Cyclery
33 DJ Burns     2210 Active Endeavors
34 John Mahr     2246 Wheel Fast Racing
35 Rory Noonan     2262 Team Recyclist
36 John Daming     8020 Bellin Health / Tower Clock
37 Fred Young     2074 DCBIKES/MAXXIS
38 Peter Chiappetta     2698 
39 Steve Loos     2724 Hayes Brake
40 Don Fischer     2042 
41 Scott Palmersheim     2069 Team Pedal Moraine
42 Rick Torres     8044 
43 Rafael Colorado     2717 
44 Joseph Lucey     8127 
45 Keith Wolf     8023 Extreme
46 Jon Holcomb     8031 Backdoor Bike Shop
DNF Arthur Spurlock     2121 Belgioioso
DNF Michael Frank     8128 

Men - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
2 Steven Humphrey   1:36:53.4  1007 Big Ring Racing
3 John Kollock   1:40:23.2  1159 Point Pursuit
4 Mark Schimberg   1:47:19.9  1034 
5 Brad Clinch   1:53:02.2  1481 
6 Bill Delaney   Madison, WI1:54:10.8 210055  1234 Chainsmokers
7 Eric Kuhagen   1:54:13.4  1003 Team Specialized
8 John Madson     9015 PCW Cycling
9 David Torgler     2371 Hayes Disc Brakes
10 Jerry Leair     2008 
11 Kris Klapperich     2076 Team Pedal Moraine
12 Steve Ferguson     2111 SportsRack
13 Andrzej Kozik     2234 Team Polska Cannondale
14 John Dabbeekeh     2028 Pedros / Cheepteam
15 Douglas House     2719 
16 Steve Kapaun     2059 
17 Jim Feuerstein     2003 Wheel & Sprocket
18 Curt Allison     2049 Hayes Disc Brakes
19 Joe Elliott     2716 
20 Mark Specht     8025 Recyclist
22 Bob Rassel     8123 
23 Marty Weigel     8022 Hayes Disc Brakes
24 Peter Kot     2015 
25 Douglas Waraxa     2334 hayes
26 Mark Day     2020 B.O.M.B. International

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 H Larson   Green Bay, WI1:34:25.7 210092  1054 All Aboard Fitness/ Team 2
2 Randy Pallex   Ashwaubenon, WI1:36:46.4 176653  1061 All-Aboard/Team2/Belgioioso
3 Dirk Derksen   Appleton, WI1:39:00.4 245217  1075 Wheel and Sprocket
4 Pete Noffke   Menasha, WI1:42:09.6 189045  1010 Wheel and Sprocket
5 Gary Beuder   1:43:20.9  1483 Bellin Health
6 Gary Meader     2145 
7 Wayne Fish     2291 
8 Dave Oberst     2257 Hayes Team
9 Mike Rummelhart     2247 Team Mack
10 John Washburn     2252 Alterra CoffeeRoasters
11 Sterling Schmidt     2086 
12 David Wellskopf     2722 
13 Albert Weigel     2055 
14 Michael Ruzich   Hillside, IL 210653  2108 wheel and sprocket
15 John Rosebush     2017 
16 Wayne Maffei     2244 Moosejaw Brewery & Pizza
17 Neal Rollins     2077 Fondy/Osh Cyclery
18 Rod Swendsen     2209 
19 John Spaude     2261 
20 Jim Shong     2153 Bike Doctor
21 Warren Fowler     2013 All-Aboard Fitness & Gym
22 Mark Ullenberg     2194 Guerra Means War!
23 Gary Smits   Green Bay, WI 190487  2027 Team Bellin Health
24 Keith Westphal     2010 Wheel & Sprocket / Trek
25 Gordy Kacala     8124 Hayes
26 David Joyce   Brevard, NC 148440  2089 FDL/Oshkosh Cyclery
27 Peter Klein     2312 Bike Hub
28 James Heinecke     2024 Heinecke Family Bikers
DNF Errico Auricchio     1060 Belgioioso
DNF Thomas Silbernagel     2035 Team Extreme
DNF Keith Kaufman     2161 Bike Doctor
DNF Steve Schmelzer     2216 

Men - BG - Junior - 1-10

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Caleb Lenss   0:59:43.8  4057 Bellin Health
2 Myles Beach   Larsen, WI 208348  6001 Gear N Up
3 Sam Jansen     6025 Team Pedal Moraine
4 Nathan Labecki   Milwaukee, WI 209414  6012 Hayes on TrackDirty Dozen
5 Jack Feuerstein     6004 Wheel & Sprocket
6 Zach Scholzen     6164 
7 Brandon Watkins     6014 Expedition Supply
8 Brett Poulton     4739 Active Endeavors
9 David Ohlsson     6160 
10 Nickolas Smith     6016 Wheel and Sprocket
11 Conner Shelton     6159 
12 Jordan Watkins     6015 Expedition Supply
13 Riley Shelton     6158 
14 Brandon Flisram     6129 Team Extreme
15 Mitch Kaczmarowski     6151 
16 Taylor Daming     6156 
17 Blake Milner     6150 
18 Tanner Czaicki     6165 

Men - BG - Junior - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Brunner   0:54:20.1  4117 Hayes
2 Max Wippermann   1:01:57.3  4087 Eriks Teen Team
3 William Griesbach   1:03:26.5  4024 Point Pursuit
4 Bradley Peterson   1:05:15.1  4124 Wheel and Sprocket
5 Travis Brunner   1:07:34.7  4090 Hayes on Track
6 Hunter Putzke   1:25:57.7  4059 Hayes on Track
7 Zeb Rybar     6163 
8 Jake Kaczmarowski     6022 Wheel and Sprocket / Trek
9 John Kummer     6021 Fat Kats
10 Nick Seidl     6154 Pedal Moraine
11 Kyle Bissen     6011 Hayes Team 1
12 Matthew Lehner     6153 
13 Sam Elliott     6157 
14 Dillon Guerra     6026 Guerra Means War!
15 Zachery Sager     6168 
16 Ryan Harding     6155 
17 Ian Delany     6161 

Men - BG - Junior - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sean Parker   0:51:42.5  4036 Extreme Sike &Bike
2 Dylan Weigel   0:53:16.6  4077 Hayes Disc Brakes
3 Scott Hollowell   0:55:17.6  4034 
4 Kagen Mantz   0:57:10.2  4733 
5 Levi Riggs-Wieboldt   1:00:33.7  4078 
6 Evan Harris   1:02:01.0  4101 
7 Chris Hurst   1:02:24.8  4714 Hurst racing
8 Alan Johnson   1:04:22.8  4053 ERIKS
9 Ryan Hamilton   1:08:55.4  4700 
10 Charles Rechner   1:09:43.8  4082 Stadium Bike
11 Andy Fehrenbach   1:14:28.5  4719 
12 Taylor Otto   1:14:41.9  4731 Recyclist
13 Ben Specht   1:42:49.8  6169 Recyclist
DNF Jonathan Bidlake   Naperville, IL 208104  4099 
DNF Byron Guerra     4127 Guerra Means War

Men - BG - Junior - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Sturtevant   0:48:29.4  4075 
2 Lodovico Oldani   0:49:23.6  4738 Ingersoll MM
3 Tony Lemke   0:51:19.2  4067 Fond du Lac Cyclery
4 Joshua Rupnow   Cedarburg, WI0:52:21.6 226098  4047 Team Extreme
5 Ryan Wenzlick   0:53:24.2  4017 All Aboard Fitness
6 Cory Mayer   0:55:34.5  4139 Bike Doctor
7 Michael Heifner   0:55:55.7  4092 Recyclist
8 Jim Doherty   0:56:18.3  4093 DD Sportz
9 Lanny Thomas   0:56:55.7  4089 
10 Adam Schwartz   0:57:59.3  4136 
11 Daniel Clinch   1:02:22.6  4740 
12 Rusty Otten   1:03:03.4  4715 
13 Jay Millin   1:04:26.7  4055 Team Pedal Moraine
14 Zach Goodwiler   1:10:28.6  4724 
DNF Luke Wabrowetz   Shell Lake, WI 211394  4271 Hayes On Track(Hot) Racing
DNF Tony Leair     4701 
DNF Mark Sumner     7183 

Men - BG - Junior - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christopher Sanborn   0:52:45.1  4080 
2 Warren Lyman   0:53:10.5  4697 
3 Adam Goeden   0:54:21.9  4029 Team Pedal Moraine
4 Charlie Krause   1:02:11.8  4732 
5 Brian Braun   1:23:34.3  4074 Team East
DNF Michael Aavang     4113 
DNF Nicholas Sanborn     4144 

Men - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brandon Hoeft   0:50:41.7  4707 
2 Pat Berg   0:53:13.0  4122 
3 Steve Angster   0:54:22.3  4709 
4 Chad Hoppe   0:56:56.2  4028 FDL / OSK Cyclery
5 Tim Edwards   0:57:12.9  4704 
6 Chris Johnson   0:58:13.3  4728 
7 Justin Schroeter   0:59:59.0  4705 
8 Eric Butler   1:00:13.5  4086 
9 Andy Rieder   1:00:16.0  4729 
10 Arius Jacks   1:01:15.1  4032 
11 Charlie Lukas   1:01:23.1  4023 UW-Cycling
12 Justin Harer   1:08:18.9  4042 
13 Jonathan Thomas   1:18:13.2  4226 
14 Reginald Thomas   1:18:14.6  4225 
15 Christopher Smith   1:19:37.6  7014 
16 Nicki Carstens   1:19:46.3  5260 
17 Dana Schlafke   1:28:28.0  4031 Team ADD
DNF Joshua Bucholtz     4132 
DNF Jason Leone     4744 

Men - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brady Frederick   0:55:02.2  4727 Wheel + Sproket
2 Jason Roggenbauer   0:55:08.0  4725 
3 Jeffrey Milligan   0:56:40.5  7022 
4 Darrin Kolka   0:57:22.3  4735 Verizon
5 Michael Olm   0:57:32.7  4016 
6 Michael Miljan   0:58:10.4  4083 Cyclesmith
7 Ryan Manske   1:00:02.6  7010 
8 Kurt Wismer   1:01:05.5  4737 
9 Justin Latham   1:01:11.2  4022 
10 Brian Johanski   1:02:11.5  4703 
11 Jeff Gau   1:02:52.9  4695 
12 Ronnen Belkino   1:04:42.2  4742 
13 Paul Strobel   1:05:04.9  4696 
14 John Carlson   1:05:14.6  4699 
15 Daniel Hable   1:12:01.0  4694 
DNF Craig Daemmrich     4116 Team Instep

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Lanser   0:49:17.7  4040 All Aboard / Team 2
2 Tim McMahan   0:50:42.2  4072 
3 Jeff Truax   0:54:44.9  4138 
4 Richard Schell   0:54:57.9  4702 
5 Eric Shaw   Sheboygan, WI0:55:04.2 128967  4096 PCW Cycling
6 Jason Martini   0:55:06.3  4050 Stoiber Healthcare/Trailhead
7 John Difini   0:55:09.2  4698 
8 Jim Eggleston   1:00:15.8  4003 
9 Peter Cherchian   1:00:24.8  4736 Verizon
10 Anthony Dombrowski   1:00:50.8  4339 
11 Brian J Smith   1:02:07.7  7011 
12 Thomas Kenny   Orland Park, IL1:02:56.8 210687  4058 Team Extreme
13 David Harris   1:03:05.2  4720 In Step
14 Rocco Caffero   1:03:50.2  7013 Team Ozone
15 Chris Birling   1:04:00.4  4079 
16 Chuck Jacobs   Belle Plaine, MN1:05:28.5 204459  4015 Silver Cycling
17 Steve Nigro   1:07:12.6  4726 

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bryan Reed   0:50:23.5  4718 
2 Jeff Shabani   0:51:09.9  4692 
3 Greg Boettcher   0:52:14.7  4104 Team Extreme
4 Paul Lehmann   0:54:41.6  4119 
5 Dave Volpentesta   0:55:44.7  4084 
6 Daniel Getzen   0:55:46.3  4030 
7 Zeke Stanis   0:55:47.9  4121 
8 James Lee   0:57:13.6  4081 
9 Tshengzoo Lor   0:57:44.2  4713 
10 Jim Harbort   0:57:55.4  4111 
11 Tim Geldermann   0:58:29.6  4741 
12 Bob Winter   1:01:36.0  7182 
13 Mike Herbrand   1:04:19.8  4723 
14 Todd Engen   1:04:57.4  4734 
15 Ric Jump   1:07:15.3  4048 
16 Stephen Kralovec   1:16:19.4  7012 Stadiom Bike

Men - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Roland Rieflin   0:48:19.6  4007 McDermid Corp
2 Stu Shelton   0:49:46.4  4006 Pedros Cheep Team
3 Shigeyoshi Ambiru   0:50:45.7  4706 Team Rinkobo
4 Thomas Wendland   0:52:44.4  4019 
5 Dale Konkol   0:53:09.3  4021 
6 Daniel Backley   0:54:10.7  4142 Velocity
7 Douglas Erdmann   0:55:09.6  4002 Trailhead Bike/Stoiber Health
8 Barry Lengfeld   0:55:49.1  4110 
9 Mark Hauschel   0:55:57.3  4722 
10 James Deboer   0:56:28.8  4088 Big Ring Racing
11 Greg Dechant   0:56:35.2  4711 
12 Mike McClure   0:57:01.4  4717 
13 Kris Maj   0:57:15.2  4109 Tailwinds
14 Robert Groshek   0:59:03.8  4743 
15 Ron Kronforst   0:59:24.8  4693 
16 Kevin Niesen   1:00:16.0  4008 
17 Kevin Lemke   1:01:00.5  4069 Fond du Lac Cyclery
18 Andrew Christensen   1:01:05.1  4712 
19 Ron Kapaun   1:02:25.0  4716 
20 Michael Borchardt   1:06:27.3  4145 Team Extreme
DNF Steve Prell     4063 
DNF Richard Doherty     4094 DD Sportz
DNF Tim Felsinger     7180 Back Door BikeShop

Men - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Kubsh   0:53:40.9  4065 
2 Dennis Hoeft   0:56:33.7  4708 
3 Kelly Elliott   1:01:22.2  4103 Team East
4 Gary Ertl   1:02:21.8  4025 Gear N Up
5 Gary Schmidt   1:02:43.2  4126 
6 Randy Borst   1:04:59.0  4097 Team 2
7 Thomas Cornils   1:10:23.9  4037 Team Extreme
8 Kevin Anderson   1:12:30.9  4721 Pedros/Dheep/Alt
9 Daniel Schlafke   1:13:24.7  4125 
10 Wally Sniadajewski   Plover, WI1:17:01.1 204830  4100 Point Pursuit
11 Jeffery Samida   1:24:17.3  4041 Fox Valley Wheel & Sprocket
12 Jay Hoppe   1:31:32.5  7005 Fondy Cyclery

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gerry Butler   0:51:59.7  4085 Gear N Up
2 Neil Everson   0:57:19.0  4033 East Madison
3 Rich Mennenoh   0:59:53.2  4061 
4 Steve Manthe   Mc Farland, WI1:02:17.2 211939  4064 Chainsmokers
5 Ted Batzer   1:03:11.3  4118 
6 Dan Braun   1:05:10.7  4073 Team East
7 Leon Kraus   1:09:24.5  7181 
8 Mike Sherman   1:10:21.5  4146 
9 Richard Finch   1:12:49.2  4043 Rock Cut TrailCrew
10 Don Bogdanske   1:13:08.5  4730 
11 Michael McCluskey   1:19:31.2  4710 
12 Glenn Aavang   1:20:31.9  4114 
13 Richard Wenborne   1:38:04.7  4060 Team 2
DNF Mike Hammers     4148 Wheel & Sprocket

Women - PR/EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jenna Zander (1 - PR)   Mankato, MN1:30:43.0 160568  503 NicoletBike.com
2 Abby Strigel   Madison, WI1:42:29.7 202434  522 Team Polska-Cannondale
3 Jennifer Whitedog   La Crosse, WI1:43:24.0 210713  518 Team Buzz
4 Andrea Hildebrand   1:46:38.5  643 
5 Karen Zielinski   Sussex, WI1:52:23.0 210353  508 Team Pedal Moraine

Women - PR/EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sara Kylander-Johnson   Duluth, MN1:29:24.4 199274  501 Trek Midwest Regional Team
2 Rebecca Cleveland   Green Bay, WI1:33:19.9 100571  504 Bike Hub
3 Susan Juedes   Madison, WI1:34:43.1 169773  502 Bike Hub
5 Diana Hill   Duluth, MN1:37:54.6 212753  520 Ski Hut
6 Carrie Barrett (1 - EX)   Whitewater, WI2:04:10.6 213252  523 Hayes Disc Brakes
7 Gina Kenny   Orland Park, IL2:22:10.4 210270  514 Team Extreme

Women - PR/EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kerry Putzke   Waterloo, WI1:53:34.0 43926  515 Madforcs
2 Kelley Campbell   2:00:18.7  642 Capitol Velo Club
DNF Lori Sable    210861  505 Team Wisconsin

Women - EX - Junior - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Holly Liske   Stanford, CA1:39:18.2 190109  506 Hayes On Track

Women - SP - Junior - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Allyson Brunner     3062 Kenosha VeloSport
2 Kieyla Smith   Appleton, WI 211208  3031 Wheel and Sprocket
3 Jamie Buske     3054 Team Extreme
4 Katie Miller     3060 Hayes On Track
5 Jasmine House     3035 Bellin Health

Women - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nikki Deprey     3050 Bellin Health
2 Terra Nicklas     3058 
3 Hannah Guerra     3068 Guerra Means War
4 Anna Fink   New Berlin, WI 202435  3032 Fond du Lac Cyclery
5 Madeleine Puissant     3034 Fond du Lac Cyclery

Women - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lisa Krayer     3056 Moosejaw Brewery & Pizza
2 Katja Maertens   Shorewood, WI 202402  3041 Fon du Lac Cyclery
3 Michelle Peariso     3017 Gear N Up
4 Lacey Zills     3047 Gear N Up
5 Emily Kilsdonk     3022 Pacific Cycle
6 Jessica Smulka     3010 GT
DNF Brittany Frederick     3027 Wheel and Sprocket
DNF Dana Schneider   Bloomington, MN 185483  3033 Albertos
DNF Heather Gutowski     3039 Ski Hut

Women - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Boglarka Gyorfi   Vernon Hills, IL 212199  3003 Fond du Lac Cyclery
2 Becky Blaschka     3018 Team Bike Hub
3 Kristina Meinig   Lake Geneva, WI 206107  3009 
4 Melissa Dupke     3071 Bellin
5 Catherine Piccard     3069 
6 Lisa Haase     3233 
7 Amy Lamkins     3025 Gear N Up

Women - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shelley Reifschlager     3011 CZ VELO
2 Martha Oconnor-Leigh     3236 Freeflight Race Team
3 Brittany Nigh   West Bend, WI 197744  3008 Team Pedal Moraine
4 Gail Goehrig     3002 
5 Natalie Modugno     3235 
DNF Candy Hofmann     3045 Team Extreme

Women - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Betsy Silzer     3232 
2 Lori Violetta   Marquette, MI 173201  3029 
3 Sandra Vrubley-Rassel     3234 
4 Christine Griesbach   Rockford, IL 209601  3012 Point Pursuit
6 Colleen Westphal     3015 Wheel & Sprocket / Trek
7 Jacque Nitka     3063 Bellin Health Cycling
8 Karen Deboise-Meara     3006 
9 Joan Sachs     3070 
10 Rolleen Kralovec     3042 Stadium Bike
DNF Patricia Bauer     3020 

Women - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Terri Cornils     3013 Team Extreme
2 Anne Steuer   St Paul, MN 150303  3024 Gopher Wheelman
DNF Wendy Burns     3061 Clif/Active Endeavors

Women - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rose Lenss     3019 Bellin Health

Women - BG - Junior - 1-10

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jessica House     6017 Bellin Health
2 Haley Elliott     6020 
3 Tess Rybar     6162 
4 Moriah Griesbach     6024 Point Pursuit
5 Danielle Reichard     6166 
6 Samantha Milner     6009 Hayes On Track
DNF Elizabeth Voss     6152 

Women - BG - Junior - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Arin Lemke     6006 Team Pedal Moraine
2 Katja Putzke     6013 madforcs

Women - BG - Junior - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Megan Wolf   1:32:25.9  5253 

Women - BG - Junior - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Katie Grundl   1:10:31.6  5254 

Women - BG - Junior - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Katie Lau   1:06:22.4  5255 

Women - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Aga NieMcZewska   0:59:43.4  5021 
2 Alison Spaude   1:04:43.9  5256 Team Viva
3 Lisa Roth   1:10:25.3  5251 Moosejaw Brewery
4 Pam Foy   1:36:28.2  5257 
DNF Heather Herzfeldt     5031 

Women - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dot McMahan   0:59:05.9  5259 
2 Sonia Dubielzig   1:01:02.4  5041 Mad Forcs
3 Rebekah Stuckart   1:01:05.3  5006 Team Extreme
4 Rebecca Crocker   1:08:16.1  5252 
5 Trisha Voigt   1:08:55.3  5036 Wheel & Sprocket
6 Amy Heart   1:08:56.7  5043 Point Pursuit
7 Krista Klanderman   1:11:34.8  5258 
8 Nicole Otto   1:20:43.6  5261 
DNF Renee Kole     5037 Wheel & Sprocket

Women - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jessica Long   0:59:19.1  5003 Mad FORCs
2 Denise McCormick   1:00:02.2  5035 
3 April Dombrowski   1:00:29.8  5023 
4 Sarah Guse   1:13:58.0  5038 FDL/OSH Cyclery

Women - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Antonia Leal   0:53:22.0  5025 
2 Christine Kortbein   0:55:06.6  5005 Moosejaw Brewery & Pizza
3 Sarah Slickman   1:05:03.5  5013 Wheel and Sprocket
4 Sheryl Szymanski   1:05:15.7  5262 Active Endeavors

Women - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 T C Spitz   1:04:52.9  5007 onepercentmore
2 Pamela Gantz   1:13:06.3  5004 Bellin Health/InCompetition
3 Susan Borchardt   1:17:04.9  5042 Team Extreme
DNF Roxanne Rogers     5014 

Women - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Janis Heifner   1:04:23.9  5027 Recyclist
2 Amy Dykema   Evanston, IL1:11:59.9 10328  5055 Active Endeavors
3 Cheryl Jeanpierre   1:40:27.0  5017 Pedal Moraine

Women - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrea Butler   1:08:10.6  5024 Gear N Up
2 Cheryl Rollins   1:11:37.3  5008 Fondy/Osh Cyclery

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFCUORESpyShimanoOSMOSierra NevadaBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee