Race Results for
Jack Rabbit Run
Norwalk, CT
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 05/19/2002

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Alex Morley   47:10.1   
2 Jay Colapietro   47:22.9   
3 Mike Festa   47:28.5   
4 Mike Hayes   47:32.1   
5 Billy Bateson   48:10.3   
6 Paul Rago   49:12.3   
7 Greg Wrobel   49:18.6   
8 Eric Jackson   49:40.0   
9 Randy Myers   Chester, CT51:01.9 187425   
10 Nicholas Leigh   Springfield, MA51:45.1 189574   
11 Mike Jopling   51:51.9   
12 Michael Waskom   53:32.1   
13 Brian Stearns   53:34.3   
14 Griffin Moran   53:37.4   
15 Kyle Motola   53:39.2   
16 Chris Murdoch   Niantic, CT54:25.0 179635   
17 Brendan Rogers   55:01.5   
18 Rob Bailer   55:13.8   
19 Greg Camia   55:44.7   
20 Colin Gaughran   55:47.5   
21 Adam Bickford   55:53.9   
22 Eric Boardman   56:11.4   
23 Ben Adams   Somers, CT57:20.7 27219   
24 Geoffrey Veysey   57:26.4   
25 Wylie Karl-Cannon   57:49.1   
26 Fletcher Bouvier   58:24.3   
27 Jamie Fallon   1:00:40.   
28 Alex Honson   1:00:57.   
29 Randall Pair   1:01:55.   
30 Adam West   1:03:04.   
31 Brian Noble   1:03:19.   
32 John Kollar   1:05:42.   
DNF Michael Orsi   Sonoma , CADNF 189030   
DNF Ethan Schoonmaker   West Dover, VTDNF 174877   

Men - Junior - JR - 10-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dan Casioppo   Canton, CT50:06.3 186243   
2 David Scherp   East Hampton, CT50:28.1 182798   
3 Gregory Carpenter   Durango, CO50:51.0 191158   
4 Cory Macniven   Wainscott, NY51:21.4 181598   
5 Evan Owens   Woodbridge, CT55:18.5 166831   
6 Paul Bickford   55:52.0   
7 Sam Carpenter   56:28.2   
8 Mark Donaldson   1:00:21.   
9 Richard Patry   1:01:24.   
10 James Wheeler   1:01:31.   
11 Mike Goslee   1:02:57.   
12 Ryan Murdock   1:08:07.   
13 Anthony Guglielmo   1:10:23.   
14 Cory Weiss   1:11:31.   
15 Eric Roth   1:19:44.   

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Hedin   Davis, CA1:06:52. 179604   
2 James Ford   Littleton, CO1:07:52. 157072   
3 Sean Condron   Pittsfied, MA1:07:56. 185541   
4 Matthew Reale   Walla Walla, WA1:08:37. 188965   
5 Eric Rubenstahl   E Hartland, CT1:08:42. 189538   
6 Zach Ogden   Lanesboro, MA1:09:30. 185540   
7 Nick Schmitz   East Lyme, CT1:09:50. 184115   
8 Timothy Carey   1:10:09.   
9 Andrew Thompson   Winchendon, MA1:11:00. 189770   
10 Justin Fernandes   1:12:17.   
11 Andrew Krulewitz   1:13:10.   
12 Peter Welch   Tolland, CT1:13:42. 165015   
13 Stephen Iwanicki   East Lyme, CT1:13:43. 189342   
14 Gavin Vaughan   Sharon, VT1:14:04. 173589   
15 Jeff Hoyd Jr   1:14:13.   
16 Travis Pelletier   Fitchburg, MA1:19:05. 181176   
17 Aaron Choi   1:19:10.   
18 Peter Coenen   1:19:25.   
19 Marko Tuominer   1:21:09.   
20 Richard Patty   1:30:41.   
DNF Jason Nikic   DNF   
DNF John Gaston   DNF   
DNF Chris Kohnle   Manchester, CTDNF 186430   
DNF Chris Keefer   San Angelo, TXDNF 183603   
DNF Peter Gaston   DNF   
DNF Colin Coates   Cheshire, CTDNF 159652   

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Crane   Richmond, VA1:17:46. 170399   
2 Brian Weldon   Avon, CT1:17:53. 159653   
3 Andrew Freye   Allentown, PA1:19:11. 164856   
4 Peter Chudzik   Manchester, CT1:22:48. 170410   
5 Patrick Carey   Keene, NY1:23:18. 171839   
6 Joshua Bartlett   Windham, NH1:23:23. 156797   
7 Kendell Shailer   Morris, CT1:24:59. 147332   
8 Jeremiah Russell   Russell, MA1:27:26. 170791   
9 Joshua Kissinger   E Hampton, CT1:28:15. 168844   
10 Kyle Drennen   Waterford, CT1:31:05. 146510   
11 Adam Crane   1:31:56.   
12 Joseph Adams   Montgomery, VT1:32:02. 144449   
13 Triston Ostronic   Bowling Green, KY1:43:16. 175965   
DNF Benjamin Yanni-Lazarus   Wallingford, CTDNF 159517   
DNF Bryan Boeckmann   West Camp, NYDNF 152491   
DNF Kevin Montgomery   San Francisco, CADNF 164746   

Men - PR/SM - Senior

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Salem Mazzawy   S Glastonbury, CT1:28:34. 23079   
1 Troy Michaud (1 - SM)   York, ME1:31:25. 92465   
2 John Foley   Fiskdale, MA1:33:13. 121026   
3 Robert Scott   Wappingers Falls , NY1:34:43. 32000   
4 Brian Clark   Middlefield, CT1:36:47. 40571   
5 Edward Ceccolini   Pompton Lakes, NJ1:38:56. 54209   
6 Donald Snoop Jr   Beverly, MA1:40:14. 82776   
7 Matthew Domnarski   Ware, MA1:43:20. 9762   
DNF Timothy Haitz   Kingston, RIDNF 77034   

Men - EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Justin Scott   East Lyme, CT1:19:01. 140116   
2 Matthew Mollo   Ipswich, MA1:20:02. 161025   
3 Zoria Ospina   Carle Place, NY1:21:19. 164395   
4 Joseph Saperstein   Boulder, CO1:21:24. 171671   
5 Sean Cavanaugh   N Miami, FL1:21:39. 179881   
6 Seth Mitchell   Deep River, CT1:21:43. 92984   
7 Kevin Petrone   Fairlee, VT1:22:20. 164287   
8 Brian Wolff   Sound Beach, NY1:24:10. 92298   
9 John Legere   Canton, CT1:24:11. 156979   
10 Alec Stall   Poughkeepsie, NY1:25:28. 33774   
11 Dereck Fish   Coventry1:25:40. 117275   
12 Jason Comer   South Kortright, NY1:26:13. 151126   
13 Denis Lafaille   Bridgeport, CT1:27:55. 146990   
14 Sam Alsop   Deep River, CT1:29:04. 183513   
15 Ethan Spinelli   Marlborough, CT1:32:40. 146367   
16 Michael Dawid   Bridgeport, CT1:33:36. 155156   
17 Lee Griswold   Bethel, CT1:35:00. 143726   
18 Andrew McAllister   1:36:04.   
DNF Chris Cosma   SuffieldDNF 153906   
DNF Corey Piscopo   Steamboat Springs, CODNF 146402   
DNF Keith Connelly   Setauket, NYDNF 55537   

Men - EX - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Stuart Jensen   Windsor, CT1:18:09. 94818   
2 Christopher Adeletti   Granby, MA1:19:34. 1190   
3 Alexei Medvedev   Katonah, NY1:20:39. 101472   
4 Kenneth Caputo   North Windham, CT1:20:50. 147508   
5 Michael Patrick   Milford, CT1:21:37. 77698   
6 Brian Kelley   Pawling, NY1:22:52. 133393   
7 Douglas DeLapp   Mystic, CT1:22:57. 144949   
8 Myron Baker Jr   Hamilton, NJ1:23:27. 175086   
9 Josh Begin   Lawrenceville, IL1:23:33. 161260   
10 Kurt Schmid   Marblehead, MA1:23:37. 178460   
11 Mark Hixson   Simsbury, CT1:23:46. 170815   
12 Edward-Rambo G Desimas   E Greenwich, RI1:24:58. 22730   
13 William Martin   Bozeman, MT1:25:01. 22734   
14 Brian Rutter   Belchertown, MA1:25:08. 168738   
15 Samual Stevens   Middletown, CT1:25:28. 178524   
16 Brandon Eifrid   Lafayette, CO1:25:36. 106252   
17 William Turner   Northboro, MA1:25:39. 101153   
18 Scott C Martin   Altoona, WI1:26:21. 23374   
19 Gary Velardi   Wallingford, CT1:26:22. 170856   
20 Ed Grano   Yorktown Hts, NY1:26:47. 145243   
21 Glenn Medeiros   South Burlington, VT1:28:06. 160221   
22 John DeBitetto   Yorktown Heights, NY1:28:20. 89638   
23 Joseph McTague   Saratoga Springs, NY1:28:23. 172647   
24 Maximino Veiga   Danbury, CT1:29:15. 86327   
25 John Loughrey   Shelton, CT1:29:24. 153266   
26 Esteban Rodriguez   Woodside, NY1:29:29. 153034   
27 Frank Cerra   Southington, CT1:30:54. 143677   
28 Robert Wolfe   Middle Island, NY1:31:41. 92296   
29 Mike Gallagher   Gilford, NH1:31:56. 180464   
DNF Christopher Conway   DNF   

Men - EX - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Glenn Giglio   Manchester, CT1:22:42. 13215   
2 Ken Welch   Hopewell Jct, NY1:22:50. 37650   
3 Michael Rubenstahl   1:26:06.   
4 Paul Nyberg   Goshen, CT1:27:26. 82305   
5 Christopher Logan   Keene, NH1:27:31. 21464   
6 Bill Barrows   1:28:45.   
7 Brian Rafferty   Mamaroneck, NY1:29:26. 169430   
8 Denis Biglin   Glastonbury, CT1:29:55. 160943   
9 Michael Foster   1:30:19.   
10 Steve Alger   Uncasville, CT1:31:37. 134091   
11 Kevin Brown   Fairfield, CT1:32:51. 152999   
12 Robert Grant   Newfoundland, NJ1:33:02. 13909   
13 Participant 381   1:34:45.   
14 Kenny King   1:34:47.   
15 Massimo Cavalli   Woodstock, CT1:37:35. 109227   
16 Walter Fischer   Newbury, VT1:40:14. 121411   
DNF Randy Tefft   Keene, NHDNF 100727   

Men - EX - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert Feldman   Tiverton, RI1:32:23. 134189   
2 Steve Agronick   Villages, FL1:41:34. 1209   
3 James Argabright   Richardson, TX1:42:26. 98324   

Men - SP - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Wilson   1:01:28.   
2 Damien Colfer   Newmarket, NH1:03:24. 159160   
3 Michael Wilcox   Somers Point, NJ1:03:58. 181577   
4 Stanley Lezon   Bolton, CT1:06:20. 103982   
5 Ed Torres   St Charles, IL1:06:56. 159234   
6 Will Hanson   Cleveland, OH1:07:52. 183643   
7 Lindsay King   Milford, CT1:08:53. 172495   
8 Jeff Chen   1:09:02.   
9 Nando Ateho   1:09:19.   
10 Whitney Hanson   Swanton, VT1:09:22. 188168   
11 John Lee   Moosup, CT1:11:04. 181117   
12 Joseph Tella   1:11:42.   
13 Brennan Gerster   Norwalk, CT1:13:01. 189585   
14 Keith Liggett   1:13:43.   
15 Shane DelGrosso   Mystic, CT1:13:45. 99712   
16 Brian Usher   1:14:20.   
17 Steven Ivory   1:15:22.   
18 Alan (Bo) Daley   Worcester, MA1:16:18. 92923   
19 David Flagg   Pawcatuck, CT1:16:46. 187931   
20 Robert Benazzi   1:19:09.   
21 Robert Newall   1:20:29.   
22 Gultekin Kilie   1:21:54.   
23 Richard Friedrich   N Franklin, CT1:22:23. 168943   
24 Alex Stewart   1:22:25.   
25 Gregory Swift   1:23:33.   
26 Travis Drennen   Waterford, CT1:33:39. 117323   
27 Steven Sulewski   1:35:37.   
DNF Steve Milondov   DNF   
DNF Timothy McCormack   DNF   
DNF Timothy Sweeney   Brattleboro, VTDNF 171838   

Men - SP - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Benjamin Moore   Bloomfield, CT1:04:01. 159697   
2 John Bazyk   1:06:37.   
3 Thomas Bentivegna   Medford, NY1:07:15. 165020   
4 Steven Lecher   Ridgefield, CT1:07:18. 134083   
5 Chris Crowell   Prospect, CT1:07:24. 173890   
6 Jim Proulx   1:07:47.   
7 Bryan Spielvogel   New York, NY1:08:16. 133391   
8 Robert Menendez   Exeter, RI1:09:04. 147869   
9 Todd Szoka   Colchester, CT1:09:36. 170799   
10 Brent Mather   Newton, CT1:10:09. 164985   
11 John Franco   1:10:16.   
12 Thomas M Mcdonald   Longview, TX1:10:20. 88585   
13 Jeffrey Robert   Worcester, MA1:10:35. 107565   
14 Donald Dauphinais   Danielson, CT1:10:37. 138958   
15 Andrew Egan   1:10:42.   
16 Guy Herrmann   Danbury, CT1:11:14. 159309   
17 David Hildebrand   Ellington, CT1:12:44. 160538   
18 John Menendez   1:13:42.   
19 Joe Policarpio   Bristol, CT1:13:44. 135669   
20 Ray Santora   New London, CT1:14:01. 105356   
21 John Meyerle   Monroe, CT1:14:18. 174385   
22 Bryan Zieroff   Stamford, CT1:14:34. 181426   
23 Kurt Salmoiraghi   Manchester, CT1:15:19. 177365   
24 Chip Brooks   1:16:45.   
25 Peter Baiamonte   1:17:00.   
26 Rob Capodanno   Fairfield, CT1:17:22. 148070   
27 Thomas Hanson   Feeding Hills, MA1:20:05. 172557   
28 Mike Kane   1:20:15.   
29 Michael Ala   Edgewater, NJ1:21:13. 179738   
30 David Rea   1:21:33.   
31 James Schumacher   Shelton, CT1:22:50. 161018   
32 B Campbell Andersen   Scarsdale, NY1:27:17. 187379   
33 Mark Robson   Ridgefield, CT1:27:57. 98848   
34 Michael Pajarillo   Hope Valley, RI1:31:40. 114646   
DNF Robert Cerdeira   DNF   
DNF James Smith   DNF   
DNF John Kleine   DNF   
DNF Graham Thompson   Voluntown, CTDNF 171460   
DNF Deryl Gage   Moodus, CTDNF 168284   
DNF Robert Follansbee   Grafton, MADNF 137287   
DNF Craig Stevens   Hamden, CTDNF 34076   

Men - SP - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert Vaughan   Sharon, VT1:08:05. 170260   
2 Mario Ippolito   Chappaqua, NY1:08:09. 134277   
3 Kevin Breton   Ashford, CT1:08:48. 63314   
4 David Schachte   Woonsocket, RI1:08:56. 169209   
5 Kevin Farrell   York, ME1:11:11. 174078   
6 Estaban Fernandez   Greenwich, CT1:11:11. 103630   
7 Charles Moss   Plantsville, CT1:11:31. 159701   
8 Michael Milau   Miller Place, NY1:12:37. 147962   
9 Karl Krawczk   1:12:57.   
10 Ray Bennettson   Newington, CT1:13:13. 3345   
11 Walter Iwanicki   East Lyme, CT1:13:30. 43523   
12 Paul Hayes   Guilford, CT1:14:36. 188015   
13 Eric Latimer   1:14:46.   
14 Warren Moe   New York, NY1:15:16. 24676   
15 Clark Drake   Sunderland, MA1:16:44. 168733   
16 Paul Brais   Chepachet, RI1:17:18. 146123   
17 Brian Pierce   Montague, MA1:17:48. 71607   
18 John Stockford   Norwich, CT1:18:39. 140117   
19 Mark Eddins   Plantsville, CT1:19:15. 160940   
20 Rod Ciardullo   1:19:55.   
22 Michael Medas   North Dighton, MA1:22:28. 23883   
23 Richard Holzberg   1:23:40.   
24 William Bonin   Hampton, CT1:27:20. 156799   
25 Mark Oberlatz   1:35:40.   
26 Dan Buckley   1:38:25.   
27 David Clifford   Fairfield, CT1:39:17. 158675   
28 Tony Volante   1:42:43.   
DNF Paul Gaston   DNF   

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ron Closson   1:13:41.   
1 Douglas Wysocki   New Paltz, NY1:16:19. 39127   
2 Robert Spreng   Groton, CT1:18:33. 79869   
3 William Palumbo   Ridgefield, CT1:21:58. 161905   
4 Bill Hart   Dalton, MA1:22:35. 170788   
5 Peter Friedman   Port Chester, NY1:41:12. 90171   

Men - BG - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christopher Perkins   46:16.5   
2 Sean McCutchan   Hamden, CT47:22.0 189205   
3 Jason McLevy   Sterling, CT48:15.9 187360   
4 Mark Severance   S Windsor, CT48:21.4 176287   
5 Philip Golden   Canton, MA49:50.3 101482   
6 William Butler   50:25.0   
7 Alan McLeoy   50:51.5   
8 John Murdoch   53:36.0   
9 Leonardo Paredes   55:18.2   
10 Sean Drew   57:17.4   
11 Nathan Chubet   1:00:37.   
12 Christopher Depalna   1:10:24.   

Men - BG - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Adam Steidinger   Wallingford, CT46:55.1 189542   
2 John Plow   48:20.5   
3 Joe Connolly   49:32.6   
4 Ryan Dubey   Hamden, CT51:24.3 10063   
5 Alvar Lee   52:03.3   
6 Timothy Butler   New City, NY52:07.1 155457   
7 Thomas Malone   52:30.0   
8 William Specht   52:41.6   
9 Robert Dancosse   53:04.2   
10 Lance Risi   54:29.3   
11 Julio Useche   Staten Island, NY57:44.4 188166   
12 John Mynttinen   Groton, MA59:09.4 167253   
13 Tim Holstrom   1:00:12.   
14 Winston Thompson   Bronx, NY1:14:01. 189401   
DNF Andrew Johnson   Greenwich, CTDNF 133686   
DNF Carl Marinaccio   DNF   
DNF Kenneth Batson   Stamford, CTDNF 188440   
DNF Daniel Johnson   Worcester, MADNF 170862   

Men - BG - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michael Vanrandwyk   49:26.4   
2 Garth Bean   Ashford, CT49:51.1 175179   
3 Matt Eigner   50:00.7   
4 Stephen Sawicki   Northbridge, MA51:33.7 159480   
5 David Wheeler   52:17.0   
6 Mike Stone   Danbury, CT53:09.8 84831   
7 Karl Schactner   54:06.6   
8 John Burns   Ridgefield, CT54:23.7 158470   
9 Christopher Hinds   Exeter, NH54:31.3 16260   
10 Drew Bradley   55:20.9   
11 Larry Waskom   Wilton, CT55:31.5 171806   
12 John Torrey   56:00.2   
13 James Gambino   56:41.4   
14 William Snhmitt   57:10.5   
15 Russ Crabs   Burlington, VT57:25.3 7635   
16 Kirk Tucker   57:38.8   
17 John Coates   Cheshire, CT59:52.5 170406   
18 Craig Thomas   1:00:32.   
19 Jack Becker   1:01:01.   
20 Frank Strazar   1:01:13.   
21 Chris Fryer   1:01:55.   
22 Richard Brennan   1:03:02.   
23 David Travisano   1:06:15.   
24 Marc Fleisher   1:08:30.   
DNF Richard Rude   Redding, CTDNF 189124   

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Billy Welkent   Avon, CT51:07.6 37572   
2 Tom Hart   1:02:48.   
3 Paul Roth   Bethany, CT1:06:13. 141080   
4 William Wentworth   1:13:57.   
5 Peter Sheehan   New Paltz, NY1:28:03. 187325   

Women - Junior - JR - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cheryl Lumbruno   56:51.9   
2 Joann Biglin   Glastonbury, CT1:03:52. 161906   
3 Patricia Niemann   1:08:26.   
99 Elizabeth Johnson   Greenwich, CTDNF 176612   

Women - Junior - JR - 10-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jill Nugent   54:49.7   
1 Ashley Drake   Sunderland, MA1:10:19. 186383   
2 Colleen Bridgeman   56:14.9   
2 Heather Varrato   Middletown, CT1:15:09. 175185   
3 Erin Duggan   Avon, CT1:01:46. 189709   
4 Marya Woodruff   1:16:29.   
5 Heather Broome   1:25:15.   

Women - Pro - Senior

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lea Davison   Jericho, VT1:36:43. 164014   
2 Suzanne Filippone   S Berwick, ME1:43:40. 134465   

Women - EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karen Potter   Shrewsbury, MA1:37:48. 150561   
2 Kristen Schaffer   Moodus, CT1:42:32. 151017   
3 Sabra Davison   West Chester, PA1:48:23. 175327   
4 Lesli Comp   Middletown, CT1:53:49. 159513   
5 Amy Vaillancourt   1:54:09.   
6 Darcy Cornell   Sturbridge, MA1:55:05. 175568   

Women - EX - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kathleen Shaw   East Hartland, CT1:40:30. 109094   
2 Holly Hageman   Glastonbury, CT1:47:55. 32341   
3 Kathy Burns   Gardiner, NY2:22:24. 12456   

Women - SP - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michele Kornheisl   1:16:18.   
2 Andrea Hilderbrand   Charlotte, NC1:19:54. 181423   
3 Rachel Koroski   1:20:18.   
4 Mary Lynn Wikar   Vernon, CT1:23:30. 150092   
5 Linda Fijol   Hadley, MA1:24:34. 151131   
6 Kimberly Ortiz   1:24:56.   
7 Michelle MacDonald   1:25:48.   
8 Kate Riedell   Oakland, CA1:26:05. 188596   
9 Samantha Ecke   Stamford, CT1:28:20. 185842   
10 Kerri Coughlin   Bloomfield, CT1:31:44. 159698   
11 Emily Darrow   Leverett, MA1:33:28. 181601   
12 Elizabeth McCutchan   Hamden, CT1:34:41. 189120   
13 Jennifer Szoka   Colchester, CT1:46:34. 170798   

Women - SP - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Laura Jensen   1:20:33.   
2 Kristin Herbert   Hope Valley, RI1:23:46. 189293   
3 Elizabeth Merikle   Salem, CT1:27:30. 24073   
4 Pat Rosier   Pittsfield, MA1:36:36. 170786   
5 Amy Burrer   1:36:37.   
6 Cathy Wilson   Middle Island, NY1:59:55. 163898   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyOSMOCUOREUSACDFBonk BreakerSierra NevadaShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee