Race Results for
Iola Bump & Jump - WORS #10
Iola, WI
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 09/22/2002

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-10

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Hunter Putzke      

Men - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Benjamin Overeem   Green Bay, WI 187175   
2 Mitch Gantz      
3 Thomas Vamvakos   Prospect Heights, IL 192997   
4 Andrew Disch      
5 Casey Wampler      
6 Birken Schimpff      
7 Shaine Nelson      
8 Justin Palm      
9 Cory Gorski      
10 Charles Rechner      
11 Evan Harris      

Men - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cole House   Oneida Wi 183112   
2 Jordan Danielski      
3 Matthew Brandt      
4 Karl Sachs   Seymour, WI 180985   
5 Matt Radke      
6 Lee Suring      
7 Justin Schmidt      
8 Jason Roelse      
9 Matthew Limberg      
10 Sam Wellskopf      
11 Steven Zimbler      
12 Ansel Schimpff      
13 Dj Denny      
14 Matt Delaney      
15 Dillon Bera      
16 Bj Lekander      
17 Brad Wagner      
18 Cameron Arndt      
19 Richie Miller      
20 Suanne McLaughlin      
21 Cody Spialek      
22 Aaron Rusch      
DNF Brian May      
DNF Jonathan Lauterbach      
DNF Nathan Johnson      
DNF Andy Coumbe      

Men - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joe Zwicke      
2 Peter Stanislaus      
3 Dustin Zimmerman      
4 Ethan Lenss      
5 Kade Stackman      
6 Bill Johnson      
7 Brian Murrock      
8 Brett Palm      
9 Kevin Fritz      
10 Sam Leighton      
11 Mike Sherer      
12 Aaron Brandt      
13 Brent Keller      
14 Jake Whitman      
15 Brian Wampler      
16 Mitch Dreher      
17 Nicholas Hartman      
18 Joshua Heinecke      
19 Kip Spaude      
20 Jamie Selinske      
21 Jon Schmidt      
22 Dallas Fowler      
23 Marshall Hau      
24 Mitch Kauppila      
25 Justin Lengfeld      
26 Charlie Krause      
27 Rob Salentine      
28 Ryan Paull      
29 Judd Perner      
30 John Hogue      
31 William Westrick      
32 Nathan Kaiser      
33 Billy Larsen      
34 David Gretzinger      
35 Aaron Gretzinger      
36 Andrew Campbell      
37 Jake Abbott      
38 Josh Mueller      
39 Jonathan Davis      
40 Brian Braun      
41 Jacob Ross      
42 Brandon Maurisak      
43 Matthew Bergeon      
44 Noah Chappell      
45 Troy Hoppe      
46 Adam Novoiny      
47 Erik Freeman      
48 Joseph Youngblood      
49 Nick Jensen      
50 Kyle Harris      
DNF Sam Weis      
DNF Sam Weis      
DNF Adam GruetzMacHer      
DNF Patrick Carman      

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dan Teaters      
2 Scott Golomski      
3 Mitch Plout      
4 Troy Carmody      
5 Eric Lau      
6 Aaron Waalen      
7 Andy Mertlik      
8 James Lalonde      
9 Steve Scholzen      
10 Paul Zuleta      
11 Tim Jahn      
12 Eric Murrock      
13 Jared Suster      
14 Philip Raymond      
15 Carl Morse      
16 Dana De Met      
17 Derek Palm      
18 Christopher Waraxa   Germantown, WI 193023   
19 Jake Haferman      
20 Scott Humphreys      
21 Jake Tschirgi      
22 Joe Nolan      
23 Tyler Hau      
24 Will Roth      
25 Kent Roberts      
26 Mark Johnson      
27 Derek Powell      
28 Andy Rosch      
29 Sam Fehrenbach      
30 Matthew Waite      
31 Eric Butler      
32 Joshua Bucholtz      
33 Kevin Langenecker      
34 Doug Depies      
35 Josh Schwartz      
36 Chris Hosking      
37 Paul Canto      
38 Chad Hoppe      
39 Chip Olson      
40 Dustin Lobner      
41 Aaron Cleveland      
42 Joseph Chojancki      
43 Andrew Kyllonen      
DNF Shawn Sillman      
DNF Brandon Hoeft      
DNF A J Ettmayer Jr      

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dave Riemersma      
2 Seth Lenss   Luxemburg, WI 182019   
DNF Zachary Davies   Boulder, CO 182034   

Men - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071   
2 Brian Schaning   Renton, WA 161933   
3 Whitey Deborux      
4 Justin Rinehart   Mankato, MN 149501   
5 Jordan Roessingh   Madison, WI 170411   
6 Daniel Swanson   St Louis Park, MN 117942   
7 Travis Woodruff   Prescott, AZ 135975   
8 David Kay   Appleton, WI 130383   
9 Erich Ponath      
DNF Aaron Lenss      

Men - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jesse Rients   Shakopee, MN 147524   
2 Justin Salzmann      
3 Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139   
4 Mike Phillips      
5 Frank Rowley   Channahon, IL 178739   
6 Tim Drankus   Sheboygan, WI 151397   
7 Eli Mercer   Fox Lake, IL 148150   
8 Jeremey Rodriguez   Kenosha, WI 117449   
9 Chris Peariso   Amherst, WI 139566   
10 Nathan Cover   Hendersonville, NC 127357   
11 John Spranger   Madison, WI 190206   
12 Mat Bostelman      
13 Douglas Pietz   Milwaukee, WI 138646   
14 Josh Hanson      
15 Rob Brugman      
DNF Alan Krueger   Menomonee Falls, WI 129126   

Men - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mike Spiro      
2 Josh Barrett   Whitewater, WI 189760   
3 Joe Stephens      
4 Jesse Haynes      
5 Jeff Abitz      
6 Mike Kelsall   Shorewood, IL 175959   
7 Dave Schulze      
8 Ted Tautges      
DNF Petar Tomich      

Men - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Todd McFadden   Duluth, MN 134734   
2 Jack Nielsen      
3 Camden Kirkpatrick   Clive, IA 154860   
4 Scott Cole   Stevens Point, WI 7340   
5 Eric Peterson      
DNF Brian Hill      
DNF Mike Roberts   Wheaton, IL 134339   
DNF Jeff Melcher      
DNF Dan Kruzitski      

Men - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gregg Bednorski      
2 Jeff Sympson      
3 Jim Peterson   Edgerton, WI 154720   
DNF Jed Schleisner      

Men - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ryan Ruhland      
2 Mike Humpal   Mundelein, IL 189221   
3 Matias Lauryssens   Costa Mesa, CA 186888   
4 Joe Farris      
5 Travis Olson   Sheboygon, WI 189985   
6 Neil Swanson      
7 Allan Schimberg      
8 Brian Austin      
9 John Schoofs      
10 Jesse Lalonde      
11 Marko Lalonde      
12 Justin Danielski      
13 Kc McCauley      
14 Jacob Mueller      
15 Jeremy Vogels      
16 Kyle Jacobson      
17 Nathan Moenck      
18 Jonathan Wooden      
19 Jonah Lenss      
20 Weston Pernsteiner      
21 Brian Hertzberg      
22 Aaron Halfman      
23 Christopher Rupiper      
24 Simon Suster      
25 Andrew Golding      
26 Jonathan Camp      
27 Benjamin Groshek      
28 Joshua Klintworth      
29 James Parman Jr      
30 Ryan Medo      
31 Brett Ebben      
32 Clay Parulski      
33 Benjamin Groshek      
34 Keith Kudla      
35 Chris Ackerman      
36 Timothy Krueger      
37 Andy Czechanski      
38 Ryan Will      
DNF Jonathon Whitney      
DNF Andy Skarda      
DNF Aaron Rogers      
DNF Brian Petzold      
DNF Daniel Fitzgerald      
DNF Adam Borowx      

Men - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ronald Knutowski      
2 Andy Hoenisch      
3 Tom Flicker      
4 Erich Hartman      
5 Matthew Lawrence      
6 Ryan Ruesch      
7 Todd Derksen      
8 Shad Young      
9 Warren Heise   Hartland, WI 186878   
10 Michael Waisbrat      
11 Rob Holden      
12 Gador Csonka      
13 Jeff Becker      
14 Marcin Nowak      
15 Chad Lane      
16 Carter Shelton      
17 Matthew Forst      
18 Benjamin Bartoszuk      
19 Jay Hasart      
20 Bradley Byrge      
21 Chris Solan      
22 Micky Froehlich   Los Angeles, CA 188110   
23 Sanjay Ganju      
24 Todd Steif      
25 Blake Barron      
26 Eric Pompeo      
27 Carey Falkenberry      
28 Chad Wilson      
29 Ritchie Greening      
30 Ryan White      
31 Jeremiah Miller      
32 Nahum Burt      
33 Travis Armstrong      
34 John Brown      
35 John Mangin      
36 Robert White Jr.      
37 Tim Patterson      
38 Robert Willmas      
39 Ryan Jung      
40 Ben Lasecki      
41 Ian Johnson      
42 Rick Walls      
43 Kray Burkart      
44 Ed Leaphart      
45 Kris Pietruszka      
46 Matthew Prest      
47 Bill Ostrowski      
48 Joshua Bartoszuk      
49 Jay Zielinski      
50 Wade McGuire      
51 Jared Dalberg      
52 Jeff Steckbauer      
DNF Don Van Daalwyk      
DNF Nathan Tock      
DNF Matt Silvia      
DNF Mark Walter      
DNF Shawn Carlson      
DNF Chad Pliskie   Brookfield, WI 190128   
DNF Toby Berg   Lacrosse, WI 123760   

Men - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steven Frost      
2 Jerrod Collier      
3 Ray Nelson      
4 Wayne Langbein      
5 Chad Griffin      
6 Richard Damm      
7 Anthony Gonzalez   Milwaukee, WI 188864   
8 Jeff Langlois      
9 Mike Budd      
10 Jason Ruesch      
11 Randal Sahs      
12 Benjamin Griggs      
13 Peter Stinski      
14 Carlos Degroot      
15 Kevin Heppner   Modesto 188763   
16 Bill Nigh      
17 Norman Paternoster      
18 Ryan Krayer      
19 David Stahl      
20 David Kuphal      
21 Bradley Gruszynski      
22 Erik Enyedy      
23 Dain Trittau      
24 Kevin Plato      
25 Scott Teresi      
26 Kevin Herman      
27 Scott Peterson      
28 Paul Kaczmarowski      
29 Scott Janssen      
30 Richard Rudolph      
31 Dan Tavela      
32 Gerard Lauzon      
33 Tony Gindt      
34 Ken Stuckart      
35 Joe Pierce      
36 Darrin Mann      
37 Rick Glos      
38 Brian Rummelhart      
39 Phil Taylor      
40 John Laska      
41 Brett Duchateau      
42 Greg Deberg      
43 Lew Mangin      
44 Shawn Everts      
45 Kenny Dretzka      
46 Randy Snyder   Dixon, IL 126893   
47 Wade Flisram      
48 Shane Mac      
49 Todd Wroblewski      
50 Chris Colias      
51 Troy Olm      
52 Steve Camber      
53 Chris Cooper      
54 Tad Bruckner      
55 Mike Shover      
56 Timothy Eddy      
57 Peter Gellerup      
58 Mark Szudrowitz      
59 Ralph Kessler      
60 Randy Jennings      
61 Christian Hilbert      
62 Kevin Czaicki      
DNF Eric Buzza      
DNF Marshall Madison      
DNF Michael Gabor      
DNF Nathin Davisson      

Men - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paul Fox      
2 Jerry Daanen      
3 Timothy Larsen      
4 Kari Babinski      
5 Butch Welke   Lake Geneva, WI 169422   
6 Andrew Ohlsson      
7 Michael Beatty      
8 John Lirette      
9 Daniel Schneider   Racine, WI 31695   
10 Jay Labecki      
11 Robert Manwaring      
12 Bruce Breitrick      
13 Allen Brunner      
14 Todd Kalkoske      
15 John Wypiszinski      
16 Rob Hofmann      
17 Mike Geitner      
18 Ross Lemke      
19 Greg Duckett      
20 Thomas Flynn      
21 Steven Pribek      
22 Jeffrey Frings      
23 Patrick Nenning      
24 Michael Tweet      
25 Chuck Cunningham      
26 Mark Alexander      
27 Todd Hill      
28 Bill Mick      
29 Kevin Putzke      
30 Glen Stroik      
31 John Miller      
32 Steven Kuphal      
33 Rick Biel      
34 Randy Kelliher      
35 John Gregorski      
36 Scott Gile      
37 Steve Miller      
38 Steve Jeske      
39 Russell Jobs      
40 Michael Tans      
41 Fred Hubley      
42 Fred Young      
43 Sean Shields      
44 Douglas Kortbein      
45 Jeffrey Paulson      
46 Kevin Lesneski      
47 John Hunt      
48 Jon Holcomb      
49 Bob Schmitt      
50 Mitchell Hyra      
51 Scott Wippermann      
52 Randy Beach      
53 Jerry Lourigan      
54 David Geibel      
DNF Andrew Overeem      
DNF Denis Larscheid      
DNF Donny Kay      
DNF Kevin Everson      

Men - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Rinehart      
2 Jeff Chesmore      
3 Leo Phelps      
4 Jeffrey Brodek      
5 Michael Wodyn      
6 Geoff Fenelon      
7 Tim Schwenzfeier      
8 Edward Brogan      
9 Jay Graupp      
10 John Christensen      
11 Arthur Spurlock      
12 John Wrycza   Naperville, IL 76133   
13 Kevin Paul      
14 Scott Palmersheim      
15 Timothy Larson   New Brighton, MN 192994   
16 Jim Feuerstein      
17 Mark Golomski      
18 Donald Gellerup      
19 Ron Suess      
20 Mark Kollock      
21 Jim Splittgerber      
22 John Senkerik      
23 David Torgler      
24 Timothy Blob      
25 Steven Wagner      
26 Scott Woodruff      
27 William Larsen      
28 Mark Sprangers      
29 Jerome Hamilton      
30 Charles Kane      
31 Dirk Ingram      
32 Mike Rubens      
33 Michael Borchardt      
DNF Craig Watson      
DNF James Greenfield      

Men - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Timm      
2 David Peck      
3 Will Gehling      
4 Samuel Tobias      
5 Mark Schimberg      
6 Steven Stanislaus      
7 Marc Larson      
8 James Sniadajewski      
9 Mike Wanek      
10 John Kollock      
11 Scott Olson      
12 Dave Oberst      
13 Jim Radke      
14 Mark Danielski      
15 Sterling Schmidt      
16 David Sparapani   Appleton, WI 189290   
17 Kris Klapperich      
18 Mark Bergeon      
19 Douglas Waraxa      
20 Scott Steinberg      
21 Frank Suring      
DNF D J Weis      

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Larry Swanson      
2 Dennis Loy      
3 Thomas McParlan      
4 James Grant      
5 Pete Noffke   Menasha, WI 189045   
6 Jon Derksen      
7 Robert Hayssen   Racine, WI 186713   
8 Dewayne Bonnett      
9 Don Edberg      
10 Stephen Week   Bloomer, WI 190236   
11 John Bartow      
12 Gordy Paulson      
13 Marc Colbert   Lincolnshire, IL 163077   
14 Gary Smits      
15 Chuck Ziegler      
16 Dale Lenss      
17 Bill Joy      
18 Jerry Repphun      
19 Robert Langlois      
20 Rich Ramsey      
21 Dick Pernsteiner      
22 Don Howell      
23 Thomas Vomastic      
DNF Neal Rollins      

Men - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Collin Schaafsma      
2 Luke Corsi      
3 John Patt      
4 Shawn Hoppe      
5 Andy Wilcox      
6 Josh Binder      
7 Bryan Scheel      
8 Dustin Arthur      
9 Sean Ringer      
10 Joshua Krick      
11 Lance Dickman      
12 Russell Groshek      
13 Stephen Kutchenberg      
14 Ben Cleveland      
15 Craig Jeske      
16 Tim Edwards      
17 Kent Wuebben      
18 Jacob Schroeder      
19 Joseph Sargeant      
20 Ernie Pearson      
DNF Jason Van Eperen      
DNF Robert Olsen      

Men - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Craig Koehler      
2 Tomas Laine      
3 Kyle Watterson      
4 Joshua Pierre      
5 Mike Kohnle      
6 Rick Leukhardt      
7 Darrin Kolka      
8 Joe Greatens      
9 Dan Reinke      
10 Chad Frazer      
11 Daniel Sajdak      
12 Chris Birling      
13 Larry Janke      
14 Clarence McCook      
15 Jim Eggleston      
16 Matthew Byrnes      
17 Drew Kapla      
18 Brent Ninedorf      
19 Kelly Charles      
20 Jared Stoll      

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michael Peet      
2 Eric Van Remmen      
3 Sebastian Kuncik      
4 Joe Doyle      
5 Joe Skibinski      
6 Andrew Spahr      
7 David Gempler      
8 Tom Reinke      
9 John Jr. Deering      
10 Scott Beduhn      
11 Jim Argeropoulos      
12 Stephen Kokesh      
13 Earl Jacob Jr      
14 Christopher Hoyme      
15 Scott Paye      
16 Robert Brown      
17 Rob Livingston      
18 Steven Nejedlo      
19 Chris Pasternak      
20 Ozgun Ozguc      
21 Stephen Kralovec      
22 Joe Abrams      
23 Mike Stromme      
DNF Donald Lueck      
DNF George Henze      
DNF Michael Brandl      
DNF Dave Brandenburg      

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Will Hollrith      
2 Todd Hentz      
3 Gary Barden      
4 Trevor Russell      
5 David Pronger      
6 Greg Morrow      
7 Bern Haggard      
8 Randall De Greef      
9 John Vamvakos      
10 James Deboer      
11 Mark Spialek      
12 Douglas Erdmann      
13 Kenneth Bickness      
14 Michael Kaspar      
15 Keith Wolf      
16 Steven Chappell      
17 Steve Prell      
18 Dean Degeorge      
19 Brian Keuler      
20 John Wadzinski      
21 Rob Roehl      
22 Jim Kauppila      
DNF Mark Ellison      

Men - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Craig Vierck      
2 Don Fischer      
3 Don Freitag      
4 Craig Scholzen      
5 Michael Orr      
6 Chuck Schisel      
7 Mark Gnabasik      
8 Kelly Elliott      
9 Glenn Oleston      
10 Joseph Gitter      
11 Patrick Omelia      
12 Dan Dittrich      
13 Jeffery Samida      
14 Gary Ertl      
15 Jim Carman      
16 Leon Anderson      
DNF Wally Sniadajewski      

Men - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Peter Kot      
2 Bill Delaney      
3 Brad Tennis      
4 Jeff Bartsch      
5 Michael Sanders      
6 Jeff Jeanpierre      
7 Gerry Butler      
8 Paul Jones      
9 Bruce Harvey      
10 Dennis Hoeft      
11 Tom Jeanpierre      
12 Daniel Braun      
13 Jeff Pepp      
14 John Koenig      
15 Curtis Jahn      
16 Tom Borchardt      
17 Derrek Palmer      
18 Thomas Cornils      
19 Kurt Gilbertson      
20 Jay Hoppe      
DNF Robert Smith      
DNF Jack Holt      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Wayne Maffei      
2 John Spaude      
3 Michael Ruzich      
4 Jim Obrien      
5 Keith Westphal      
6 Mick Mohrlant      
7 Jim Shong      
8 Neil Everson      
9 James Heinecke      
10 Steve Manthe      
11 Ted Batzer      
12 Richard Finch      
13 Arnie DeGarmo   Janesville, WI 193028   
14 Roy Schwoerer      

Women - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jasmine House   Oneida, WI 183111   
2 Murphykate Montee      
3 Emily Stanislaus      

Women - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kieyla Smith      
2 Dawn Yost      

Women - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brianne Charles      
2 Tara Brophy      
3 Jamie Buske      
4 Katie Miller      
5 Andrea Zettler      
6 Becky Sikorski      
7 Katie Jones      
DNF Amanda Wanek      

Women - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jenna Zander      
2 Kari Schindler   Shawano, WI 186876   
3 Ashley Ferg      
4 Julia Rice      
5 Heather Herzfeldt      
6 Sarah Krause      
7 Pam Foy      

Women - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rosaleen Walsh      

Women - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sherry Scott      
DNF Megan Monroe      

Women - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Susan Juedes   Madison, WI 169773   
2 Christina Woodman      
3 Leanne Greco-Gill      

Women - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Linda Gabor   Sarasota, FL 131862   
2 Rebecca Cleveland   Green Bay, WI 100571   
3 Amy Mack   Caldwell, NJ 22021   
4 Carrie Barrett      

Women - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anne Grabowski   Minneapolis, MN 57292   
2 Lori Sable      
3 Kerry Putzke      

Women - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cassandra Gran      

Women - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nikki Deprey      
2 Jill Watson      
3 Jenna Lange      
4 Sabrina Coleman      
5 Jessica Smulka      

Women - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karen Zielinski      
2 Liza Krayer      
3 Sheila Ardisana      
4 Heidi Carter      
5 Kelly Bendickson      
6 Leely Lundgren   Edina, MN 180604   
7 Boglarka Giorfi      
8 Katie Crocker      
9 Amy Lamkins      
DNF Michelle Peariso      
DNF Ann Casamassa      
DNF Erin VanDalen   Madison, WI 190207   

Women - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer Skoloda      
2 Bonnie Casamassa      
3 Amy Pikalek      
4 Melissa Putzer      
5 Brittany Nigh      
6 Kathy Phythyon      

Women - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joan Sachs   Seymour, WI 188740   
2 Alyson Chapman      
DNF Candy Hofmann      

Women - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Angie Sturtevant   Madison, WI 183063   
2 Colleen Westphal      
3 Gretchen Montee      
4 Wendy Hildebrand   Santa Monica, CA 188016   
5 Susan Borchardt      
6 Rolleen Kralovec      
7 Patricia Bauer      

Women - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Deb Sniadajewski      
2 Mary Oberst      
DNF Petra Peterson      

Women - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rose Lenss      

Women - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Renee Noffke      
2 Holly Gosseck      
3 Lindsay Butler      
4 Sara Gerondale      
5 Joanne Thull      
DNF Kate Amerell      

Women - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sara Borchardt      
2 Dana Schneider      
3 Sarah Guse      
DNF Tiffani Walter      

Women - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paula Gillis      
2 Carrie Peterson      
3 Beth Haggard      
4 Shelley Reifschlager      
5 Lisa Leigh Peterson      
6 Sarah Reinke      
7 Michelle Kehoe      

Women - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ulla Saroldi-Gonzale      
2 Cynthia Novak      
3 Lynne Senkerik      
4 Berlinda Lopez      
5 Diana Yost      

Women - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Terri Cornils      
2 Jacquelynn Nitka      
3 Cheryl Post      
4 Nancy Hunt      
5 Pamela Gantz      
6 Cheryl Jeanpierre      

Women - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Janet Roeming      
2 Andrea Butler      

Women - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sue Blankenheim      
DNF Cheryl Rollins      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUOREShimanoOSMOBonk BreakerSpyUSACDFSierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee