Race Results for
Rome Around - WORS #8
Rome, WI
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 08/25/2002

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-10

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Derek Uselman      
2 Nick Montee      
3 Hunter Putzke      
DNF Cody Madaus      

Men - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Benjamin Overeem   Green Bay, WI 187175   
2 Mitch Gantz      
3 Shaine Nelson      
4 Thomas Vamvakos   Prospect Heights, IL 192997   
5 Nathan Fish      
6 Tylur Lengfeld      
7 Sean Brogan      
8 Casey Wampler      
9 Jonathan Bidlake      
10 Andrew Koll      
11 Cory Gorski      
12 Justin Wirt      
13 Charles Rechner      
DNF Zach De George      

Men - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cole House   Oneida Wi 183112   
2 Jordan Danielski      
3 Matt Radke      
4 Matthew Brandt      
5 Patrick Huibregtse      
6 Karl Sachs   Seymour, WI 180985   
7 Justin Schmidt      
8 Sam Wellskopf      
9 Jason Roelse      
10 Steven Zimbler      
11 Patrick Ettmayer      
12 Kyle Koll      
13 Matthew Limberg      
14 Bj Lekander      
15 Brad Wagner      
16 Brian May      
17 Matt Delaney      
18 Adam Lownik      
19 Dj Denny      
20 Joel Flage      

Men - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joe Zwicke      
2 Peter Stanislaus      
3 Jeremy Zuend      
4 Dustin Zimmerman      
5 Mike Sherer      
6 Ethan Lenss      
7 Kade Stackman      
8 Sam Weis      
9 Christopher Bidlake      
10 Brent Keller      
11 Bill Johnson      
12 Sam Leighton      
13 Brian Murrock      
14 Jake Abbott      
15 Jake Whitman      
16 Brian Wampler      
17 Kyle Cortright      
18 Mitch Dreher      
19 Joshua Heinecke      
20 Jason Shong      
21 Nicholas Hartman      
22 Patrick Carman      
23 Dallas Fowler      
24 Jamie Selinske      
25 Kip Spaude      
26 William Westrick      
27 Ryan Paull      
28 Nicholas Cripe      
29 Andreas Nickhorn      
30 Jon Schmidt      
31 Mitch Kauppila      
32 Jonathan Davis      
33 Joshua Sohn      
34 Aaron Gretzinger      
35 Troy Hoppe      
36 Casey Kipfer      
37 Charlie Krause      
38 Rob Salentine      
39 Brian Braun      
DNF David Gretzinger      

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dan Teaters      
2 Dave Riemersma      
3 Eric Lau      
4 Scott Golomski      
5 Troy Carmody      
6 Mitch Plout      
7 Aaron Whalen      
8 Matt Larson      
9 A J Ettmayer Jr      
10 James Lalonde      
11 Tim Jahn      
12 Paul Zuleta      
13 Philip Raymond      
14 Eric Murrock      
15 Jared Suster      
16 Tim Cisler      
17 Dana De Met      
18 John Harris      
19 Carl Morse      
20 Christopher Waraxa   Germantown, WI 193023   
21 Scott Humphreys      
22 Joe Nolan      
23 Jake Tschirgi      
24 Tony Wagner      
25 Philip Ott      
26 Tyler Hau      
27 Will Roth      
28 Steve Marek      
29 Kent Roberts      
30 Sam Fehrenbach      
31 Nathan Sippel      
32 Andy Rosch      
33 Derek Powell      
34 Aaron Cleveland      
35 Mark Johnson      
36 Joshua Bucholtz      
37 Doug Depies      
38 Dave Cornils      
39 Kevin Langenecker      
40 Brandon Hoeft      
41 Jonathan Nelson      
42 Chip Olson      
43 Eric Butler      
44 Chad Hoppe      
45 Dustin Lobner      
46 Rick Bouchonville      
47 Andrew Kyllonen      
DNF Shawn Sillman      
DNF Jarrod Rude      
DNF Joseph Chojancki      

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Seth Lenss   Luxemburg, WI 182019   
DNF Jordan Carr   Gunnison, CO 170822   

Men - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071   
2 Brian Schaning   Renton, WA 161933   
3 Aaron Lenss      
4 Linden Klein      
5 Brian Mohrlant      
6 Bret Glembocki   Burlington, WI 176372   
7 Travis Woodruff   Prescott, AZ 135975   
8 Brian Schwaller      
9 David Kay   Appleton, WI 130383   
10 Erich Ponath      

Men - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jesse Rients   Shakopee, MN 147524   
2 Justin Salzmann      
3 Eli Mercer   Fox Lake, IL 148150   
4 Frank Rowley   Channahon, IL 178739   
5 Jeremey Rodriguez   Kenosha, WI 117449   
6 Mike Phillips      
7 Douglas Pietz   Milwaukee, WI 138646   
8 Chris Peariso   Amherst, WI 139566   
9 Brian Hammer   Madison, WI 132723   
10 Mat Bostelman      
11 John Spranger   Madison, WI 190206   
12 Jason Weiand      
13 Lee Unwin      
DNF Nathan Cover   Hendersonville, NC 127357   
DNF Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139   
DNF Alan Krueger   Menomonee Falls, WI 129126   

Men - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dirk Rettig      
2 Josh Barrett   Whitewater, WI 189760   
3 Scott Kylander-Johnso      
4 Ray Follen      
5 Jesse Haynes      
6 Jeff Johnson   Elgin, IL 127482   
7 Matthew Stewart   St.charles, IL 34141   
8 Mike Kelsall   Shorewood, IL 175959   
9 Chad Hildebrandt   Wausau, WI 16155   
10 Jeff Abitz      
11 Brent Patterson      
DNF Peter Stinski      

Men - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Camden Kirkpatrick   Clive, IA 154860   
2 Scott Cole   Stevens Point, WI 7340   
3 James Parker   Kingwood, TX 27261   
4 Jeff Melcher      
5 Mike Roberts   Wheaton, IL 134339   
6 Holly Wiesman      
7 Dan Kruzitski      
8 Roger Villmow      
9 Brain Hill      

Men - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jim Peterson   Edgerton, WI 154720   
2 Jeff Sympson      
3 Mitchell Hyra      
DNF Mark Gore   Bartlett, IL 184409   

Men - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dwight (Whitey) DeBroux   Boulder, CO 191625   
2 Ryan Ruhland      
3 Joe Farris      
4 Caleb Bonnett      
5 Neil Swanson      
6 Eric Perkins      
7 Mike Humpal   Mundelein, IL 189221   
8 Travis Olson   Sheboygon, WI 189985   
9 Luke Debroux      
10 Craig Buechel   Milwaukee, WI 185664   
11 Seth Eckert   Oregon, WI 148803   
12 Brian Austin      
13 John Schoofs      
14 Jim Bassett      
15 Allan Schimberg      
16 Jerry Piper      
17 Jesse Lalonde      
18 Jacob Mueller      
19 Jonathan Wooden      
20 Jonathon Whitney      
21 Kyle Jacobson      
22 Jeremy Vogels      
23 Tom Harris      
24 Marko Lalonde      
25 Jonah Lenss      
26 Justin Danielski      
27 Joshua Klintworth      
28 Jesse Bell      
29 Brian Hertzberg      
30 Eric Michaels      
31 Aaron Halfman      
32 Kyle Jefcik      
33 Simon Suster      
34 Boone Bell      
35 Brett Ebben      
36 Gregory Bolyard      
37 Andy Bradbury      
38 Brett Glebke      
39 Chris Ackerman      
40 Jonathan Camp      
41 James Parman Jr      
DNF Clayton Parulski      
DNF Erik Myers      

Men - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Erich Hartman      
2 Andy Hoenisch      
3 Todd Derksen      
4 Ronald Knutowski      
5 Warren Heise   Hartland, WI 186878   
6 Carter Shelton      
7 Justin Kraft      
8 Jeff Becker      
9 Shad Young      
10 Mark Walter      
11 Ryan Shiroma      
12 Matthew Forst      
13 Michael Waisbrat      
14 Charles Godoski      
15 Sanjay Ganju      
16 Robert White Jr.      
17 Jason Williams      
18 Benjamin Bartoszuk      
19 John Brown      
20 Bradley Byrge      
21 Richard Degroot      
22 Eric Pompeo      
23 Nahum Burt      
24 Frederic Ruebl      
25 Todd Steif      
26 Chad Wilson      
27 Brad Beyer      
28 Timothy Leverance      
29 Carey Falkenberry      
30 Tim Patterson      
31 Ryan White      
32 Benjamin Swart      
33 Derek Leonard      
34 Rick Walls      
35 Micky Froehlich   Los Angeles, CA 188110   
36 Ian Johnson      
37 Nathan Schroepper      
38 Ritchie Greening      
39 Eric Anderson      
40 Robert Willmas      
41 Don Van Daalwyk      
42 Brian Sonneman      
43 John Mangin      
44 Jack Thompson      
45 Mark Balkenende      
46 Jay Zielinski      
47 Nathan Woolever      
48 Brian Swiontek      
49 Vincent Purpero      
50 Jeff Steckbauer      
51 Shawn Carlson      
52 Chris Roberts      
53 Chris Hoerz      
DNF Chad Lane      

Men - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ray Nelson      
2 Jerrod Collier      
3 Anthony Gonzalez   Milwaukee, WI 188864   
4 Chad Griffin      
5 Wayne Langbein      
6 Ted Schaff      
7 Jason Ruesch      
8 Randal Sahs      
9 Carlos Degroot      
10 Steven Frost      
11 Kevin Blake   Whitewater, WI 72005   
12 Jeff Langlois      
13 Steven Scherck      
14 Paul Andresen      
15 Steve Knaus      
16 Mark Purdy      
17 Thomas Oehler      
18 Norman Paternoster      
19 David Stahl      
20 Bill Nigh      
21 Scott Peterson      
22 Ryan Krayer      
23 David Kuphal      
24 Erik Enyedy      
25 Dain Trittau      
26 Kevin Herman      
27 Paul Kaczmarowski      
28 Kevin Plato      
29 Craig Marotz      
30 Harlan Larson      
31 Michael Gabor      
32 Scott Janssen      
33 Daniel Guse      
34 Richard Rudolph      
35 Dan Tavela      
36 Ken Stuckart      
37 Scott Plank      
38 Gerard Lauzon      
39 Travis Armstrong      
40 Tony Gindt      
41 Wade Flisram      
42 Greg Deberg      
43 Jim Gilbert      
44 Tom Weier      
45 Eric Buzza      
46 Rick Glos      
47 Steve Camber      
48 Ken Lutze      
49 Troy Olm      
50 Brian Rummelhart      
51 Timothy Eddy      
52 Kenny Dretzka      
53 Rich Uselman      
54 Steve Gesicki      
55 Phil Taylor      
56 Tad Bruckner      
57 Chris Cooper      
58 Todd Wroblewski      
59 Patrick Doornek      
60 Randy Jennings      
61 Christian Hilbert      
62 Scary Larry      
63 Kevin Czaicki      
64 Mick Madison      
DNF Dave Lunz      
DNF Kevin Klug      
DNF Benjamin Griggs      
DNF Mike Budd      

Men - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jack Nielsen      
2 Donny Kay      
3 Paul Fox      
4 Butch Welke   Lake Geneva, WI 169422   
5 Michael Beatty      
6 Jerry Daanen      
7 John Lirette      
8 Daniel Schneider   Racine, WI 31695   
9 John Wypiszinski      
10 John Ericsson      
11 Bruce Keyes      
12 Robert Manwaring      
13 Andrew Ohlsson      
14 Allen Brunner      
15 Mark Kultgen      
16 Jon Suyko      
17 Todd Kalkoske      
18 Keith Russell      
19 Mike Geitner      
20 Ross Lemke      
21 Jeffrey Frings      
22 Mike Meccia      
23 Chuck Cunningham      
24 Greg Duckett      
25 Ricky Hamilton      
26 Mike Owens      
27 Kevin Putzke      
28 Thomas Flynn      
29 Daniel Kutz      
30 John Miller      
31 Denny Paul      
32 Todd Hill      
33 Randy Kelliher      
34 John Gregorski      
35 Scott Wippermann      
36 Steve Miller      
37 Fred Young      
38 Bradley Giesel      
39 Russell Jobs      
40 Steven Pribek      
41 Steven Kuphal      
42 Andrew Overeem      
43 John Daming      
44 Douglas Kortbein      
45 Scott Riedl      
46 Bill Pritzl      
47 Michael Tans      
48 Todd Arvidson      
49 Kevin Everson      
50 Bob Schmitt      
51 Michael Follen      
52 Kevin Lesneski      
53 Jon Holcomb      
54 Michael Prange      
55 Dean Truettner      
56 Randy Beach      
57 Troy Sable      
58 Jerry Lourigan      
DNF Juan Carlos Nava      

Men - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dan Griffin      
2 Jeff Chesmore      
3 James Greenfield      
4 Leo Phelps      
5 Douglas House      
6 Craig Terlau      
7 Jeffrey Gantz      
8 Edward Brogan      
9 Kevin Paul      
10 John Christensen      
11 Jay Graupp      
12 Tim Held      
13 Sam Kuehnel      
14 Jeffrey Parker      
15 David Torgler      
16 Scott Palmersheim      
17 Jim Feuerstein      
18 Donald Gellerup      
19 Doug Callies      
20 Tim Zwicke      
21 Mark Kollock      
22 Jim Splittgerber      
23 Tom V Nelson      
24 John Dabbeekeh      
25 Jerome Hamilton      
26 Sean Bujold      
27 Scott Woodruff      
28 John Wrycza   Naperville, IL 76133   
29 Charles Kane      
30 Mark Sprangers      
31 Dean Clipps      
32 Tim Larson      
33 Michael Borchardt      
34 Timothy Blob      
DNF Arthur Spurlock      

Men - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Timm      
2 David Peck      
3 Samuel Tobias      
4 Steven Stanislaus      
5 Will Gehling      
6 Randy Pallex   Ashwaubenon, WI 176653   
7 Mark Schimberg      
8 Larry Reimer      
9 Scott Olson      
10 John Kollock      
11 Marc Larson      
12 Mike Wanek      
13 Jim Radke      
14 Curtis Allison      
15 Sterling Schmidt      
16 Kris Klapperich      
17 Bob Huber   Appleton, WI 189062   
18 James Sniadajewski      
19 D J Weis      
20 Eric Johnston      
21 David Sparapani   Appleton, WI 189290   
22 Robert Dallapiazza      
23 Douglas Waraxa      

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Larry Swanson      
2 Jon Derksen      
3 Dewayne Bonnett      
4 James Grant      
5 Stephen Week   Bloomer, WI 190236   
6 Don Edberg      
7 John Klug      
8 Marc Colbert   Lincolnshire, IL 163077   
9 Mark Ullenberg      
10 Ralph Heath      
11 Richard Palmer      
12 Dale Lenss      
13 Neal Rollins      
14 Gary Smits      
15 Ken Kranz      
16 Bill Carlson      
17 Wayne Lanser      
18 Ronald Faccio      
19 Jerry Repphun      
20 James Simmons      
21 Robert Langlois      
22 Stephen Blank      
23 Thomas Silbernagel      
DNF Thomas McParlan      
DNF Errico Auricchio      

Men - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shawn Hoppe      
2 Collin Schaafsma      
3 Erik Sorenson      
4 Joshua Krick      
5 Bryan Scheel      
6 Lance Dickman      
7 Dustin Arthur      
8 Ben Cleveland      
9 Matthew Byrge      
10 Andy Czechanski      
11 Josh Binder      
12 Sean Ringer      
13 Stephen Kutchenberg      
14 Ryan Rubbelke      
15 Tim Edwards      
16 Jacob Schroeder      
17 Robert Olsen      

Men - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Solan      
2 Kyle Watterson      
3 Frank Kennedy      
4 Mike Kohnle      
5 Rick Leukhardt      
6 Shawn Brehm      
7 Kris Pietruszka      
8 Darrin Kolka      
9 Eric Firestone      
10 Paul McDowell      
11 Joe Greatens      
12 Larry Janke      
13 Tom Last      
14 Clarence McCook      
15 Tom Kenny      
DNF Jodi Weiand      

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sebastian Kuncik      
2 Jason Britten      
3 David Gempler      
4 Jeff Walls      
5 Eric Van Remmen      
6 Christopher Goehrig      
7 Andrew Spahr      
8 Bruce Martin-Wright      
9 Jason Griese      
10 Peter Kolar      
11 Joe Doyle      
12 Michael Kienast      
13 Dan Covey      
14 Michael Brandl      
15 George Henze      
16 Earle Jacob Jr      
17 Christopher Hoyme      
18 Robert Brown      
19 Ozgun Ozguc      
20 Stephen Kralovec      
21 Joe Abrams      
22 Charles Dokken      
23 Corey Wheir      
24 Dave Brandenburg      

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Todd Hentz      
2 Will Hollrith      
3 Gary Banden      
4 Brett Morley      
5 Patrick Stoiber      
6 Trevor Russell      
7 John Vamvakos      
8 James Deboer      
9 Kenneth Bickness      
10 Daniel Laabs      
11 Jay Zahn      
12 Jim Kauppila      
13 Richard Blust      
14 Steve Prell      
15 Douglas Erdmann      
16 Rick Griesbach      
17 Keith Wolf      
18 Rick Torres      
19 Dean Degeorge      
20 Gary Urbahn      
21 Brian Schmidt      

Men - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Don Freitag      
2 Don Fischer      
3 Craig Vierck      
4 Rick Wells      
5 Barry Lengfeld      
6 Thomas Wendland      
7 Chuck Schisel      
8 John Ward      
9 Glenn Oleston      
10 Scott Bera      
11 Dan Dittrich      
12 Richard Duncan      
13 Wally Sniadajewski      
14 Leon Anderson      
15 Tim Montee      

Men - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bill Delaney      
2 Peter Kot      
3 Dennis Hoeft      
4 Bruce Harvey      
5 Daniel Braun      
6 Gerry Butler      
7 Kurt Gilbertson      
8 Curtis Jahn      
9 Thomas Cornils      
10 Jay Hoppe      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michael Ruzich      
2 Wayne Maffei      
3 John Spaude      
4 Keith Westphal      
5 Jim Obrien      
6 Jim Shong      
7 James Heinecke      
8 Steve Manthe      
9 Mick Mohrlant      
10 Ted Batzer      
11 John Keegan      
12 Neil Everson      
13 Richard Finch      
14 Arnie DeGarmo   Janesville, WI 193028   
DNF Roy Schwoerer      

Women - Junior - JR - 1-10

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Kaila Busk      

Women - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jasmine House   Oneida, WI 183111   
2 Emily Stanislaus      
3 Rachel Murrock      
DNF Brittany Truettner      

Women - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kieyla Smith      
2 Kati Sympson      
3 Dawn Yost      

Women - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Natalie Heath      
2 Amanda Wanek      
3 Nichole Specht      
4 Amanda Johnston      
5 Brianne Charles      
6 Becky Sikorski      
7 Jayme Christensen      
8 Tara Brophy      
9 Andrea Zettler      
10 Jamie Buske      
11 Katie Jones      
12 Kirsten Flage      

Women - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kari Schindler   Shawano, WI 186876   
2 Julia Rice      
3 Heather Herzfeldt      
4 Pam Foy      
5 Sarah Krause      

Women - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rosaleen Walsh      
2 Holly Liske   Stanford, CA 190109   

Women - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sherry Scott      

Women - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Carrieann Kopernik      
2 Christina Woodman      
3 Gina Kenny      

Women - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Linda Gabor   Sarasota, FL 131862   
2 Sara Kylander-Johnso      
3 Rebecca Cleveland   Green Bay, WI 100571   
4 Carrie Barrett      
DNF Michele Schulze      

Women - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anne Grabowski   Minneapolis, MN 57292   
2 Lori Sable      
3 Karrie Timm      

Women - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cassandra Gran      

Women - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nikki Deprey      
2 Teri Pitman      
3 Ann Wakefield      
4 Sabrina Coleman      
5 Pamela Halbach      

Women - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karen Zielinski      
2 Liza Krayer      
3 Sheila Ardisana      
4 Melissa Batterman   Kenosha, WI 179646   
5 Ann Casamassa      
6 Leely Lundgren   Edina, MN 180604   
7 Erin VanDalen   Madison, WI 190207   
8 Laura Skrzeczkoski   Madison, WI 185685   
9 Katie Crocker      

Women - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bonnie Casamassa      
2 Jennifer Skoloda      
3 Annie Johnson      
4 Brittany Nigh      

Women - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kerry Putzke      
2 Joan Sachs   Seymour, WI 188740   
3 Julie Ochalek      

Women - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Angie Sturtevant   Madison, WI 183063   
2 Colleen Westphal      
3 Toni House      
4 Gretchen Montee      
5 Wendy Hildebrand   Santa Monica, CA 188016   
6 Susan Borchardt      
7 Patricia Bauer      
8 Rolleen Kralovec      
DNF Jane Brakken      

Women - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Deb Sniadajewski      

Women - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rose Lenss      
2 Gail Tufte      

Women - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jenny May      
2 Suzann Debroux      
3 Lindsay Butler      

Women - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Heidi Carter      
2 Lisa Kopidlansky      
3 Tiffani Walter      
4 Dana Schneider      
5 Sarah Guse      
6 Lacey Zills      

Women - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paula Gillis      
2 Carrie Peterson      
3 Sandra Kort      
4 Shelley Reifschlager      
5 Lisa Leigh Peterson      
6 Melissa Meeuwsen      
7 Carrie Overeem      
8 Tracey Uselman      

Women - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ulla Saroldi-Gonzale      
2 Sheila Kostroski      
3 Gail Goehrig      
4 Diana Yost      
5 Debbie Parker      
6 Tammy Pritzl      

Women - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cheryl Post      
2 Terri Cornils      
3 Pamela Gantz      
4 Jacquelynn Nitka      
5 Christine Griesbach      
6 Tc Spitz      
7 Deanna Webster      
8 Maria Phelps      

Women - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sue Blankenheim      
2 Cheryl Rollins      
3 Christine Danielson      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOShimanoBonk BreakerSpyUSACDFCUORESierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee