Race Results for
DINO #3 - Warsaw
Warsaw, IN
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 06/24/2001

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matt Mullican      
2 Gabe Rager      
3 David Mason      
4 Keegan Byrnes      
5 Michael Schmitz      
6 David McDowell Jr.   Gifford, IL 167998   
7 Thomas Cole      
8 Matthew Newberg      
9 Eric Harris      
10 Robert Swanson      
11 Reid Swanson      
12 Jacob Cole      
13 Michael Mannan      

Men - EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Bowman   Indianapolis, IN 79229   
2 Cory Schaffhausen      
3 Mark Giganti      
4 Ryan Myers      
5 Christopher Wiggins   Terre Haute, IN 161262   
6 David Brigham      

Men - EX - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 David Wagoner   Warsaw, IN 82334   
2 Jason Pruitt   Lafayette, IN 114846   
3 Jeffrey Weaver      
4 Paul Arlinghaus   Lancaster, PA 112513   
5 Matt Johnson      
6 Kirk Martin      
7 Pat Johnstone   Urbana, IL 101481   
8 Robert Mann      
9 Brian Bauer   San Francisco, CA 172321   
10 David McDowell   Gifford, IL 156033   
11 Sherry Martin   East Lansing, MI 152561   
12 Sam Markley      
13 David Kimble   Seattle, WA 83561   
14 Todd Andersen      

Men - EX - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nicholas Hancock   Huntington, IN 43830   
2 Greg Youngen   Terre Haute, IN 125512   
3 James Sunderman   Huntington, IN 83361   

Men - SP - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gene McDaniel      
2 Matt Thomas      
3 Don Galligher   Bloomington, IN 180004   
4 Matt Kelm   Carmel, IN 183470   
5 Chad Kuhn      
6 Drew Bryenton      
7 Rick Lemberg      
8 Travis Cole      
9 Jason Romain   Ellettsville, IN 170532   
10 Benjamin Lassanske      
11 Matt Eckerle      
12 Michael Fitch      
13 Mark Van Gemert      
14 Ryan Bertrand      
15 David Gable      
16 Randy Majors   Clarksville, TN 152564   
17 Charles St Henry   Muncia, IN 181521   
18 Craig Andrews      
19 Ryan Sullivan      

Men - SP - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Twombly   Libertyville, IL 130250   
2 John Bakehorn      
3 David McComb   Yoder, IN 172316   
4 Jeff Fetterer   Columbus, IN 169518   
5 Michael McFall   Anderson, IN 91988   
6 Terry Twitchell      
7 Ken Simonelic      
8 Barry Nicholson      
9 Scott Nieveen      
10 Mike Slade      
11 David Strole      
12 Kenny Cochran      
13 Randal Austin   Fort Wayne, IN 2108   
14 James Harris      
15 Eric Zolman      
16 Matthew Cooksey      
17 David Sullivan      
18 John Castaneda      

Men - SP - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Don Miller      
2 Rick Rodee   Zionsville, IN 185079   
3 Greg Singco   Nashville, IN 42821   
4 Rod Wildman      
5 Larry Lawrence   Brownsburg, IN 123507   

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steve Glidden      
2 Dave Frush      
3 Timothy Walsworth      
4 Steve Light      

Men - BG - Master - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
9 Brent Thompson   Bloomington, IN 152571   
10 Jason Thompson      
11 Eric Knisely      
12 Brian Volk      
13 Chris Ewan      
14 Eric Jungbauer      
15 Steven Preston      
16 Jeffrey Bloomfield      
17 John Livingston      

Men - BG - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rob Gust      
2 Patrick Weaver      
3 Ron Walker      
4 Joshua Twitchell      
5 Brett Hambrock      
6 Patrick Fosdick      
7 Andrew Oberlin      
8 Caleb LeMasters      
18 Randall McMartin      
19 Derrick del RosArio      
20 Micah Lackland      

Men - BG - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Russ Gelow      
2 Scott Russell      
3 John McKibbin      
4 Joe Exl      
5 Randy Groves      
6 John McShane      
7 Darin Messer      
8 Christopher Lupton      
9 R Matthew Butzow      
10 Steve Eckardt      
11 Mark Wert      
12 Gregg Gearhart      
13 Les Yocum   West Lafayette, IN 150888   
14 Andrew Whitton      
15 Kevin Jones      
16 Chris Beck      
17 Michael Helton      
18 Exel Harris      
19 Dodd Cunningham      
20 Bradley Johnson      
21 Rodney Flowers      
22 Jeff Hardwick   Noblesville, IN 180873   
23 Paul Dane      
24 Jeff Kintz      
25 James Mannan      

Men - BG - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Keith Caudill      
2 Clay Scott      
3 Frank Thomas      
4 Steve Williams      
5 Larry Matthews      
6 Matthew Mullican   Terre Haute, IN 181002   
7 Michael Russell      
8 Tom Knisely      
9 Tracy Gilliland   Clayton, IN 172317   
10 Kent Matney      
11 Mark Glore      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rob Gast      
2 John Sr Livingston      
3 Dennis Artrip   Longmont, CO 57271   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
CUOREShimanoOSMOSierra NevadaBonk BreakerUSACDFSpy
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee