Race Results for
Alsatian Country IV
Castroville, TX
(Event Information)
Time Trial on 02/04/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Monty Maughan   Oklahoma City, OK 237092   Oklahoma City Velo Club
2 Bill Corty   Shoreview, MN 228797   
3 Steven Schoger   The Woodlands, TX 231307   Woodlands Cycling Club Race Team
4 Tommy Cole   Fredericksburg, TX 222977   Matrix Cycling Club
5 Tom Hall      
6 Michael Wasson   Fredericksburg, TX 263521   Matrix Cycling Club
7 Peter McMahon   Boerne, TX 351834   
8 Chester Long   Laredo, TX 21514   Dominion - Falcon Bank

Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brant Speed (1 - Cat1)   Austin, TX 240584   787 Racing
2 Christopher Haga (2 - Cat1)   Colorado Springs, CO 249581   Bicycle Sport Shop pb Integrity
3 Kristian House   Austin, TX 102056   
4 Heath Blackgrove (3 - Cat1)   Austin, TX 366920   Elbowz Racing
5 Stefan Rothe   Austin, TX 205741   Tulsa Wheelmen
6 David Wenger (4 - Cat1)   Austin, TX 89282   Bicycle Sport Shop pb Integrity
7 Michael Pincus (5 - Cat1)   Pearland, TX 254929   Bicycle Sport Shop pb Integrity
8 Caleb Fuchs (6 - Cat1)   Hico, TX 291325   ThinkFinance Racing
9 Hector Rangel      
10 Colton Jarisch   Austin, TX 271716   Mercy Cycling Team
11 Fabrizio Von Nacher    85617   
12 Andrew Dahlheim   Dallas, TX 188572   FCS Cycling Team: p/b Mr. Restore
13 Joseph Schmalz (7 - Cat1)   Lawrence, KS 197714   Elbowz Racing
14 Matthew Kessing (8 - Cat1)   Austin, TX 282150   Team Wooly Mammoth
15 Christopher Trickey (9 - Cat1)   Austin, TX 240752   Team Wooly Mammoth
16 Sol Ethan Frost (10 - Cat1)   Austin, TX 165768   Austinbikes/Revenant
17 Noah Williams   Wimberley, TX 185731   Slipstream-Craddock Junior Development
18 Mario Arroyave (11 - Cat1)   Waxahachie, TX 224500   Velossimo Racing
19 Jason Bentley (1 - Cat2)   League City, TX 68011   Team Brain and Spine Cycling
20 Michael Sheehan (12 - Cat1)   Austin, TX 323876   Jack & Adam's Racing Team
21 Alexander Gibson (2 - Cat2)   Estes Park, CO 300219   ThinkFinance Racing
22 Robert Biard (3 - Cat2)   Austin, TX 260814   787 Racing
23 Adam Gates   Austin, TX 255735   
24 Tommy Rushing (4 - Cat2)   Wichita Falls, TX 232621   Velossimo Racing
25 Kyle Anderson (5 - Cat2)   Wichita Falls, TX 238136   PARK PLACE DEALERSHIPS
26 Beau Edwards (13 - Cat1)   San Antonio , TX 279653   Bicycle-Heaven
27 William Rader (6 - Cat2)   Dallas, TX 201905   Bicycle Sport Shop pb Integrity
28 Andrew Gonzales (14 - Cat1)   Austin, TX 266238   Elbowz Racing
29 Steven Wheeler (15 - Cat1)   Austin, TX 152962   Bicycle Sport Shop pb Integrity
30 Christopher Lutz (7 - Cat2)   San Antonio, TX 49518   Bicycle-Heaven
31 Tyler Jewell (16 - Cat1)   Austin, TX 168914   Elbowz Racing
32 Russell Metoyer (8 - Cat2)   Austin, TX 24157   Velossimo Racing
33 Addison McAuley (9 - Cat2)   San Antonio, TX 256266   Bicycle-Heaven
34 James Slauson   San Antonio, TX 142783   Bicycle-Heaven
35 Ruarri Day-Stirrat (17 - Cat1)   Houston, TX 257640   787 Racing
36 Kenneth Day (10 - Cat2)   Houston, TX 282890   Shama Cycles
37 William Fiser (11 - Cat2)   Houston, TX 258668   Shama Cycles
38 Henk Calderon (18 - Cat1)   Bellaire, TX 199154   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
39 Austin Stewart (19 - Cat1)   Dallas, TX 193295   Elbowz Racing
40 Alan Ting (20 - Cat1)   Austin, TX 202659   Bicycle Sport Shop pb Integrity
41 Joshua Carter (21 - Cat1)   Fairview Heights, IL 110443   Dogfish Racing Team
42 Sergio Escutia      
43 Alec ALDAPE (12 - Cat2)   San Antonio, TX 273050   Bicycle Sport Shop pb Integrity
44 Gerardo Alanis      
45 Wes Jerman (13 - Cat2)   Austin, TX 296681   Jack & Adam's Racing Team
46 Fabrizio Von Nacher    85617   
47 Christian Williams   Wimberley, TX 63862   Lone Star Works Cycling Academy
48 Steen Rose (22 - Cat1)   Allen, TX 120807   Southern Elite/Subaru
49 Allen Abell (23 - Cat1)   New Braunfels, TX 147032   Joes Pro Bikes
50 Colt Trant (24 - Cat1)   Seguin, TX 223670   Matrix/RBM
51 Joseph Garcia (14 - Cat2)   Kyle, TX 262008   
52 James Murff (15 - Cat2)   Austin, TX 234056   Team Seton Brain and Spine Cycling
53 Zachary Lytle (16 - Cat2)   Dallas, TX 60167   PARK PLACE DEALERSHIPS
54 Stephan Hirsch   Indianapolis, IN 337040   787 Racing
55 Nathan Phillips   San Antonio, TX 28064   Solar Eclipse
56 Brandon Zeeff (17 - Cat2)   San Antonio, TX 228201   Bicycle-Heaven
57 Brent Wells (18 - Cat2)   Boerne, TX 270614   Bicycle-Heaven
58 Jeffrey Skokan (19 - Cat2)   Shavano Park, TX 46387   Bicycle-Heaven
59 Jordan Nguyen (20 - Cat2)   Austin, TX 272210   Bicycle-Heaven
60 Robert Kane (21 - Cat2)   San Antonio, TX 104842   Bicycle-Heaven
61 Josh Lee   Austin, TX 194839   Team Wooly Mammoth
62 James Day (22 - Cat2)   Austin, TX 276837   Team Wooly Mammoth
63 Michael Morgovnik (23 - Cat2)   Austin, TX 196720   Team Wooly Mammoth
64 Brian McGrath (24 - Cat2)   Austin, TX 252726   Sugar Cycles Factory Racing
65 Devin Carroll (25 - Cat2)   Austin, TX 227547   
66 Kyle Sigl (26 - Cat2)   Fort Worth, TX 243733   ThinkFinance Racing
67 Travis Kropf (25 - Cat1)   Mineral Springs, AR 335654   ThinkFinance Racing
68 John Cody (26 - Cat1)   San Antonio, TX 7243   Bicycle-Heaven
69 Grady Hodge (27 - Cat2)   Shreveport, LA 291560   Team LaS'port
70 J Andrews (27 - Cat1)   Houston, TX 208908   PROACTIVE
71 Phil Wikoff (28 - Cat1)   Austin, TX 117896   Bicycle Sport Shop pb Integrity
72 John-Matthew Hattaway (28 - Cat2)   Austin, TX 202613   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
73 Shaun Moffett (29 - Cat2)   San Antonio, TX 161323   Bike World Racing
74 Jed Rogers (29 - Cat1)   Austin Tx 271069   787 Racing
75 Adrian Flores (30 - Cat1)   Austin, TX 293369   Jack & Adam's Racing Team

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Warren Woodbury (1 - Cat2)   San Antonio, TX 286442   Bicycle-Heaven
2 Edwin Braun (1 - Cat3)   New Braunfels, TX 188337   Joe's Pro Bikes
3 Kurt Joseph (2 - Cat2)   Austin, TX 266490   Austinbikes/Revenant
4 Richmond Frasier (2 - Cat3)   Boerne, TX 58520   Joes Pro Bikes
5 Charles Dixon   Beaumont, TX 53469   Austinbikes/Revenant
6 Kevin Schaefer (3 - Cat2)   Austin, TX 216157   Austinbikes/Revenant
7 Chris Lowry (1 - Cat1)   League City, TX 211096   PROACTIVE
8 Jon Lewis (3 - Cat3)   League City, TX 185432   Texas Pro Health Racing
9 Todd Lafleur (4 - Cat3)   Wylie, TX 238163   Infinity Cycling Club
10 Mark Wiggans (5 - Cat3)   Austin, TX 38177   Austinbikes/Revenant
11 Eric Obergfell (2 - Cat1)   Bellevue, NE 79482   Bicycle-Heaven
12 Ricardo Rodriguez (1 - Cat4)   Mission, TX 134181   Team ALS-C3
13 David Parker (6 - Cat3)   San Antonio, TX 27256   Bicycle-Heaven
14 Cole Gober (2 - Cat4)   Beaumont, TX 50573   Austinbikes Cyclocross Team
15 Michael Gacki (4 - Cat2)   Frisco, TX 58983   Infinity Cycling Club
16 Gerardo Chaparro (3 - Cat4)   Allen, TX 89918   Infinity Cycling Club
17 ralph harris (4 - Cat4)   San Antonio, TX 304426   Team Soler's Sports

Men - Cat 1/2/3/4 - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Clif Cassidy (1 - Cat4)   Dallas, TX 310674   Colavita Racing, Inc.
2 David Ludwigson (1 - Cat3)   Stillwater, MN 212903   Loon State Cyclists
3 Henry Skowronek (1 - Cat2)   Valley View, TX 200360   North Texas Road Team
4 Peter Erdoes (2 - Cat2)   Oklahoma City, OK 58478   Oklahoma City Velo Club
5 Martin Milliken (2 - Cat3)   Austin, TX 46554   Violet Crown Sports Assoc
6 Peter Staneland (3 - Cat3)   Corpus Christi, TX 183239   North Texas Road Team
7 Thomas Bain (4 - Cat3)   San Antonio, TX 45045   Geri Atrix
8 Les Banta (5 - Cat3)   Oklahoma City, OK 200890   Oklahoma City Velo Club
9 Kevin Barton (3 - Cat2)   San Antonio, TX 204437   Joes Pro Bikes
10 David Fluchel (6 - Cat3)   San Antonio, TX 189173   Joes Pro Bikes
11 Al Kline (2 - Cat4)   Corpuschristi, TX 306037   North Texas Road Team
12 Lee Troy (7 - Cat3)   Katy, TX 53622   Red's Racing
13 George Heagerty   San Antonio, TX 72892   Geri Atrix
14 L Scott Porter   Flower Mound, TX 28463   North Texas Road Team
15 Hill Swift (3 - Cat4)   Houston, TX 241076   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
16 M Chris Thibodeau (8 - Cat3)   Telferner, TX 59647   Violet Crown Sports Assoc
17 Jason Newman (9 - Cat3)   Cedar Park, TX 267114   Team Seton Brain and Spine Cycling
18 Jimmie Vaughan (4 - Cat2)   Fredericksburg, TX 203868   Bicycle-Heaven
19 Charles Hetrick (10 - Cat3)   Edmond, OK 62551   Oklahoma City Velo Club
20 William Allen (11 - Cat3)   College Station, TX 46371   Colavita Racing, Inc.
21 Geoffrey Maguire (4 - Cat4)   Austin, TX 287337   VooDoo Racing
22 Douglas Williamson (5 - Cat2)   San Antonio, TX 187938   Geri Atrix
23 Michael Ereli (12 - Cat3)   Houston, TX 10893   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
24 Charles Bippert (13 - Cat3)   Roundrock, TX 286614   Team Seton Brain and Spine Cycling
25 Gregory McCrea (5 - Cat4)   Houston, TX 53217   Toyota / Cycling Team presented by GCCA

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kevin Fish   Austin, TX 189245   Super Squadra
2 Colin Strickland   Austin, TX 338708   Jack & Adam's Racing Team
3 Mark Saroni   San Antonio, TX 265035   Joe's Pro Bikes
4 Thomas Fad   Austin, TX 304325   Jack & Adam's Racing Team
5 Carlo Villarreal   Mcallen, TX 303566   Slipstream-Craddock Junior Development
6 Scott Kinsel   Houston, TX 288973   Jack & Adam's Racing Team
7 andrew hays   Austin, TX 322238   VooDoo Racing
8 David Preston   Lubbock, TX 273758   
9 Jonathan Hughes   Austin, TX 295711   Austinbikes/Revenant
10 Zack Lavergne   Littlerock, AR 309923   PARK PLACE DEALERSHIPS
11 Jonah Tannos   Leaguecity, TX 300681   Slipstream-Craddock Junior Development
12 James Perrin   Deer Park, TX 339558   Bike Barn Texas
13 Michael Frentress   Austin, TX 321550   787 Racing
14 Mike Panozzo   Austin, TX 333442   787 Racing
15 Juan Borondy   Cleburne, TX 268504   Velossimo Racing
16 Mason Quintana   Austin, TX 187231   Austinbikes/Revenant
17 Jeromie Payne   Leander, TX 173567   Team Brain and Spine Cycling
18 Lee Allen   The Woodlands, TX 286853   Woodlands Cycling Club Race Team
19 jason codianne   Missouri City, TX 266799   Sugar Cycles Factory Racing
20 Jorge Martinez   Cedar Park, TX 207362   Team Seton Brain and Spine Cycling
21 James Fowler   Roanoke, TX 316020   Bicycle Sport Shop pb Integrity
22 Jimmy Montreuil   Austin, TX 273476   Austinbikes/Revenant
23 Rob Gray   Fulshear, TX 305309   Southern Elite/Sun & Ski Sports
24 Brent Neill   Austin, TX 298485   787 Racing
25 Brandon Mata   Mission, TX 312964   
26 Jordan Patik   Austin, TX 307305   Ghisallo Foundation
27 Robert Mercado   Converse, TX 48809   Bicycle-Heaven
28 Ali Sobhani   Austin, TX 306525   Austinbikes/Revenant
29 John (Tyler) Cutbirth   Austin, TX 297642   Austinbikes/Revenant
30 Mike Mitcham   North Richland Hills, TX 301184   TBi - Dedicated Race Team
31 chas knight   Dripping Springs, TX 267837   787 Racing
32 Eben Kellogg   Austin, TX 119334   Jack & Adam's Racing Team
33 Mathias Ihlenfeld   Austin, TX 303009   787 Racing
34 Aaron Nelson   San Antonio, TX 225020   Bike World Racing
35 Larry Blanchard   West Monroe, LA 103849   Team Seton Brain and Spine Cycling
36 Daniel Chappelear   Austin 153124   787 Racing
37 Jesse Aldape   San Antonio, TX 50471   Bike World Racing
38 Brian Handal   Houston, TX 52930   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
39 melvin barrios   Houston, TX 294768   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
40 John Gardiner   San Antonio, TX 317754   Velossimo Racing
41 Fabrizio Von Nacher    85617   
42 robby nussbaum   San Antonio, TX 335352   
43 Felipe Nava   San Antonio, TX 59355   Bike World Racing
44 Kevin Girkins   Austin, TX 342402   Team Seton Brain and Spine Cycling
45 Dave Ryther   Austin, TX 56687   Kelly's Team
46 Enrique Varela   Austin, TX 74461   787 Racing
47 Zachary Hardage   Cedar Park, TX 120336   Ghisallo Foundation
48 Brian ODonnell   Houston, TX 331128   Shama Cycles

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Corey Fish   Bozeman, MT 324678   787 Racing
2 Charles Mencio    Lubbock, TX 274122   
3 Stephen Beal   Victoria, TX 353894   Austinbikes/Revenant
4 Landon Beauchamp   Frisco, TX 285093   Matrix Cycling Club
5 Luke Allen   Abilene, TX 237533   
6 Kent Myers   Austin, TX 260618   VooDoo Racing
7 Vic Alvarez   San Marcos, TX 270736   
8 John Mott   Austin, TX 337602   
9 Jose Gonzalez   Laredo, TX 157012   Laredo Cycling Club
10 Aaron Wade   Austin, TX 347742   VooDoo Racing
11 Oliver Schrang   Austin, TX 341920   
12 Matt DeMartino   Austin, TX 306370   Ghisallo Foundation
13 James Frentress   Austin, TX 335548   787 Racing
14 Jeffrey Christiansen   Sioux Falls, SD 303735   Velossimo Racing
15 Anthony Sequera   Wichita Falls, TX 331110   
16 Carey Jung   Austin, TX 270958   Violet Crown
17 James DuBois   San Antonio, TX 348144   Team Soler's Sports
18 Theron Sweet   Austin, TX 255241   Ghisallo Foundation
19 Robert Dole   Austin, TX 230218   Northwest Cycling Club
20 Charles Mills   Dallas, TX 290561   Plano Athletic Cycling Club/PACC
21 Doug Allen   Fredericksburg, TX 209463   Velossimo Racing
22 Patrick Hallett   Austin, TX 337210   Austinbikes/Revenant
23 William Neale   Austin, TX 277905   Violet Crown Sports Assoc
24 Scot Morris   Brownwood, TX 240855   Violet Crown Sports Assoc
25 Adir Doliner   Leander, TX 304667   Team Concept Racing
26 Derek Stewart   Austin, TX 347740   787 Racing
27 Pete Morawiec   San Antonio, TX 242981   Joe's Pro Bikes
28 abel gonzales   San Antonio, TX 266743   Bike World Racing
29 John Connolly   Austin, TX 355872   787 Racing
30 Grant Woolf   Austin, TX 348158   Team Seton Brain and Spine Cycling
31 Israel Gonzalez   San Antonio, TX 220720   Bike World Racing
32 Christian Bergh   Dripping Springs, TX 259586   787 Racing
33 Keegen Knapp   Little Rock, AR 314228   Central Arkansas Velo/CARVE
34 Tice Porterfield   Bertram 310983   T3Multisports Elite Junior Cycling
35 Stephen Spess   Austin, TX 261323   Team Seton Brain and Spine Cycling
36 Even Gonzalez   Mcallen, TX 333586   
37 Nick Masiewicki   Austin, TX 319242   VooDoo Racing
38 Doug Baysinger   Sugar Land, TX 204536   Shama Cycles
39 Leroy Mendoza   San Antonio, TX 205989   Bike World Racing
40 Alexander Fleming   Houston, TX 338046   Bike Barn Texas
41 Timothy Phillips   San Antonio, TX 271555   Team Soler's Sports
42 Robby Ketterhagen   Georgetown, TX 337506   787 Racing
43 Casey Paxton   Austin, TX 336568   Austinbikes/Revenant
44 Taylor riche   Austin, TX 228624   Austinbikes/Revenant
45 Ronald Medlock   Austin, TX 338732   Bike World Racing
46 Jon Wyrick   Austin, TX 323880   VooDoo Racing
47 Noe Espinosa   Stafford, TX 293313   Shama Cycles
48 Jason Anderson   San Antonio, TX 119312   Bicycle-Heaven
49 Dylan Gray   Fulshear, TX 305312   Southern Elite/Sun & Ski Sports

Men - Cat 4/5 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Berg   Florence, TX 357727   T3Multisports Elite Junior Cycling
2 Daniel Gonzalez   Georgetown 365613   T3Multisports
3 jefferey may   Greenville, TX 325930   PARK PLACE DEALERSHIPS
4 Jeremy Brown (1 - Cat5)   Cedar Park, TX 274808   
5 Alex Gonzalez (1 - Cat4)   Cedar Park, TX 357344   T3Multisports Elite Junior Cycling
6 Zachary Dell   Austin, TX 368054   
7 Ryan Brown (2 - Cat5)   Raleigh, NC 274803   
8 Ian Anderson   San Antonio, TX 348162   Bicycle-Heaven
9 Bailey Swenson      
10 Ben Gray (3 - Cat5)   Fulshear Tx 366005   Team Spincycle
11 Alexander Bartz (4 - Cat5)   Sugarland, TX 366892   Southwest Cycling Club Racing

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Berg   Florence, TX 357727   T3Multisports Elite Junior Cycling
2 Robert Strickland   San Antonio, TX 239796   Soler's Sports
3 Daniel Gonzalez   Georgetown 365613   T3Multisports
4 ianrey amuan   Laredo, TX 366219   Dominion - Falcon Bank
5 Andrew Nelson   Houston, TX 328492   
6 Don Notgrass   San Antonio, TX 358317   
7 Stan Poe   Spring, TX 305649   Woodlands Cycling Club Race Team
8 Xavier Hernandez   Brownsville, TX 336674   
9 Patrick Garcia   Corpus Christi, TX 367345   
10 Jesse Duncan   Austin, TX 350756   Ghisallo Foundation
11 Andres Mounetou   Laredo, TX 287046   Dominion - Falcon Bank
12 Keith Albright   La Crescenta, CA 104610   Team Hollywood
13 Jay Cunningham   League City, TX 334934   Texas Pro Health Racing
14 Ronnie Reeves   League City, TX 357345   Texas Pro Health Racing
15 aldemar hernandez   Mcallen, TX 367758   
16 jaime esparza   Laredolaredo, TX 338862   Dominion - Falcon Bank
17 Rich Russo   Katy, TX 365751   Team Spincycle
18 Han Goh   Katy, TX 351656   Team Spincycle
19 Jesus Vasuez      
20 Christopher Bartz   Sugarland, TX 273605   Southwest Cycling Club Racing

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kathryn Hunter (1 - Cat1)   Austin, TX 337604   Snapple-ATC Racing
2 Annalisa Fish (1 - Cat3)   Bozeman, MT 325964   Austin Flyers Women's Cycling
3 Nadia Barrera (2 - Cat3)   Austin, TX 306242   Team Seton Brain and Spine Cycling
4 Tracie Akerhielm (2 - Cat1)   Denton, TX 228874   ThinkFinance Racing
5 Sheri ROTHE (3 - Cat1)   Austin, TX 221312   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
6 Catherine Moore   Waco, TX 70436   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
7 Shannon Gaffney (1 - Cat2)   Las Vegas, NV 298243   Bicycle-Heaven
8 Amber Vredenburg (2 - Cat2)   Round Rock, TX 251058   T3Multisports Elite Junior Cycling
9 Kathleen Hattaway (4 - Cat1)   Austin, TX 144579   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
10 Suzy Snell (3 - Cat3)   Austin, TX 338844   Colavita Racing
11 Lindy Alton (4 - Cat3)   Austn, TX 240559   Team Seton Brain and Spine Cycling
12 Kim Jennings   Waco, TX 222697   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
13 Michelle Montoya (3 - Cat2)   Allen, TX 191931   Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi

Women - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karla Gendler (1 - Cat3)   Austin, TX 330120   Colavita Racing
2 Jennifer Wagner   Denver, CO 288729   Shama Cycles
3 Michelle Lewis Sirianni Gacki   Frisco, TX 324294   ThinkFinance Racing
4 Anna Felton (2 - Cat3)   Wenham Ma 349614   Kind Human Sports
5 Courtney Bach (3 - Cat3)   Dallas, TX 334094   Plano Athletic Cycling Club/PACC
6 Lucy Needham (4 - Cat3)   Austin, TX 311209   Colavita Racing
7 Laurie Poe (1 - Cat4)   Spring, TX 365139   The Woodlands Cycling Club
8 Robyn Reyes   Beaumont, TX 322750   
9 Susi Czarnek (2 - Cat4)   Kerrville, TX 343824   
10 Carmen Hampton (3 - Cat4)   El Lago, TX 336254   Bike Barn Texas

Women - Cat 4/5 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ashley Chapa (1 - Cat4)   Cedar Park, TX 297275   
2 Estefy Gonzalez (2 - Cat4)   Cedar Park, TX 366421   T3Multisports Elite Junior Cycling

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Bonk BreakerSpyOSMOSierra NevadaShimanoCUOREUSACDF
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee