Race Results for
FUJI Super Tuesday PRO-Am Series Tuesdays
Trexlertown, PA
(Event Information)
Omnium on 07/31/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - B - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Noah Thomas   Mertztown, PA 320520   JVR Sports
2 Jacob Skrip   Breinigsville, PA 353400   JVR Sports
3 Landon Garcia   Macungie, PA 354524   JVR Sports
4 Gabrielle Longchamp   Flemington, NJ 320230   Somerset Wheelmen
5 Brandon Krasley   Emmaus, PA 319976   JVR Sports

Men - A - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 William Pestcoe   Allentown, PA 284904   Young Medalists/ Team Rothrock
2 Sean Rice   Annandale, NJ 318812   Somerset Wheelmen
3 Stephen Spiller   Flemington, NJ 265410   Colavita Racing Inc.
4 Cole Reece   Philadelphia 325336   Philadelphia Cyclocross School
5 Zach Prebosnyak   Bethlehem, PA 299289   Vortex Cycling Club
6 Gabriel Castano   Allentown, PA 378224   JVR Sports

Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Marlowe Rodman      Team Jamaica
2 Michael Michinski      Team Poland
3 John (Jackie) Simes (1 - Pro)   Alburtis, PA 150549   Jamis/Sutter Home
4 David Novak   Tunkhannock, PA 268729   Pyramid Elite Racing
5 Matthew Baranoski   Perkasie, PA 213251   Pure Energy Cycling-ProAirHFA
6 Rafal Jeziorski      Team Poland
7 Lanell Rockmore (1 - Cat1)   Bethlehem, PA 214142   Chester County Cycling Foundation
8 Calan Farley (1 - Cat2)   Pittstown, NJ 233338   Chester County Cycling Foundation

Men - Cat 2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Brennan (1 - Cat2)   Manasquan, NJ 70112   QCW Cycling
2 Tyler Nothstein (2 - Cat2)   Orefield, PA 312612   Chester County Cycling Foundation
3 Cameron Reider (3 - Cat2)   Easton, PA 41251   Affinity Cycles
4 Zachary Houlik (1 - Cat3)   Breinigsville, PA 296256   Young Medalists/ Team Rothrock
5 Christopher Meacham   Mooresville, NC 297555   Young Medalists/ Team Rothrock
6 Patrick Gellineau   Brooklyn, NY 45371   Team Squiggle
7 Mary Costelloe   Emmaus, PA 192297   Chester County Cycling Foundation
8 Aubrey Gordon   Reading, PA 45388   Liberty Cycle

Women - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charline Joiner      City of Edinburgh
2 Karolina Karasiewicz      Team Poland
3 Paulina Cywinska      Team Poland
4 Chloe Chepigin (1 - Cat2)   Chappaqua, NY 305094   Riptide Cycling
5 Colleen Gulick   Spring City, PA 180423   Pure Energy Cycling-ProAirHFA
6 Nadia Latzgo   Fogelsville, PA 240336   Young Medalists/ Team Rothrock
7 Hayley Edwards      ChampionSystems/Maxgear/Kyklos

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Bonk BreakerSierra NevadaShimanoSpyUSACDFCUOREOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee