Race Results for
Tour of Americas Dairyland
Wisconsin various, WI
(Event Information)
Criterium on 06/30/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Carlos Guzman   Wilmette, IL 381234   
2 Jake TARNOWSKI   Milwaukee, WI 306400   ISCorp Cycling Team
3 Matthew JOGODNIK   Chatham, NJ 311002   Colavita Racing
4 Bradley SODERGREN   Baraboo, WI 336582   Baraboo Sharks
5 Nikolai Dorschner   Cedarburg, WI 381302   
6 Max SCHRAM      

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Alexander Dorschner   Cedarburg, WI 379325   
2 Eric BALL   Kenosha, WI 322788   
3 Simon Jones   Milwaukee, WI 291893   
4 Stephen SODERGREN   Baraboo, WI 295777   Baraboo Sharks
5 John KUHFAHL   Ingleside, IL 380295   
6 Thomas QUIMZON   Santa Ana, CA 336612   Sho-air/Rock 'n Road
7 Dylen WETTELAND   Roseville, MN 379053   Gopher Wheelmen
8 Joshua SCHILLING   Racine, WI 287858   Team Mack Racing Assoc. LTD
9 Gabe BARDEN      

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Maxx CHANCE   Boulder, CO 303319   BJC/PANACHE
2 Frankie GONZALEZ   Pembroke Pines, FL 301623   Interactive Metronome Development
3 Michael Gaines   Minneapolis, MN 244643   
4 Alec PORTER   Saint Paul, MN 311313   Bianchi/Grand Performance
5 Josey WEIK   Wrenshall, MN 297766   ISCorp Cycling Team
6 Cormac DUNN   Denver, CO 271148   BJC/PANACHE
7 Kyle Berlind   Denver, CO 367168   
8 Liam DUNN   Denver, CO 271147   BJC/PANACHE
9 Ethan FUROIS   Falcon Heights, MN 322612   County Cycles
10 Sam Beste   Brookfield, WI 278712   
11 Garrett ROTH   Shorewood, WI 247466   ISCorp Cycling Team
12 Brian GAINES   Minneapolis, MN 244626   County Cycles
13 Riley HANKES   New Berlin, WI 320456   Racers Against Childhood Cancer
14 Christopher SODERGREN   Baraboo, WI 295776   RACC pb GG
15 Jacob SCHILLING   Racine, WI 255842   Team Mack Racing Assn
16 Ben FREAS   Elkhorn, WI 338970   ISCorp Cycling Team
17 Alex Weil   Lake Elmo 379984   

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nathan LABECKI   Milwaukee, WI 209414   ISCorp Cycling Team
2 Casey BRAGA   Longwood, FL 282133   ZMOTION Racing Team
3 Lionel ROCHELEAU   Waukesha, WI 274025   Racers Against Childhood Cancer
4 Peter Davis   Whitefish Bay, WI 255770   
5 Tony KAATZ   Ripon, WI 297312   RACC pb GG
6 Perry LEYSENS   Durango, CO 271227   RACC pb GG
7 Sebastian MORFIN   Weston, FL 313408   Interactive Metronome Development
8 William REKEMEYER   Ames, IA 297983   Racers Against Childhood Cancer
9 Ian McPherson   Boulder, CO 282067   
10 Maxwell LEWIS   Minneapolis, MN 291227   St Paul Bicycle Racing Club
11 Maxwell ACKERMANN   Whitefish Bay, WI 311386   ISCorp Cycling Team
12 David Hart   Stanthonyvillage, MN 289783   
13 Matthew KOSLOSKE   Grafton, WI 309896   ISCorp Cycling Team
14 Alexander RIVA   Pleasant Prairie, WI 260381   Racers Against Childhood Cancer
15 Kevin LINDLAU   Waukesha, WI 298079   ISCorp Cycling Team
16 Gage RODRIGUEZ   Kenosha, WI 261235   ISCorp Cycling Team
17 Mitchell BAUMANN   Cedarburg, WI 355766   
18 Reece Oleson   Jordan, MN 349404   
19 Eduardo ARBOLEDA   Coconutcreek, FL 318550   Interactive Metronome Development
20 Peter BEHM   Northfield, MN 342680   Bianchi/Grand Performance
21 Logan BRUECK   Saint Paul, MN 316048   Bianchi/Grand Performance
22 Andrew Fleming   Boulder, CO 361148   
23 Ryan MITTLEBERG      
24 Josh MITTLEBERG      

Men - cat 1/2/3 - master - 35+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michael HEAGNEY   Libertyville, IL 15584   Vision Quest
2 Todd Hancock   Indianapolis, IN 63342   
3 Ryan White (1 - Cat2)   Grafton, WI 201290   
4 Steven MLUJEAK   Pembroke Pines, FL 24653   ZMOTION Racing Team
5 Albertus ROHLING (2 - Cat2)   West Allis, WI 150594   
6 Charlie BROWN      
7 Aaron FRAHM   Mebane, NC 200581   Hypermach Cycling Club
8 Andrew FEUERSTHALER (3 - Cat2)   Milwaukee, WI 288083   Team Velocause
9 Laszlo ALBERTI   Minneapolis, MN 193347   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
10 Jens HILLEN (4 - Cat2)   Orinda, CA 226525   
11 Dennis King   Arroyo Grande, CA 51230   
12 Scott HEBEL (5 - Cat2)   Prior Lake, MN 15616   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
13 Michael KLAPPERICH (6 - Cat2)   Fond Du Lac, WI 246141   
14 Chip PIEPER (7 - Cat2)   Whitefish Bay, WI 297721   
15 Rider      
16 Erik TOMLINSON   Genoa, IL 162381   
17 Gary ASPNES (8 - Cat2)   Rockville, RI 208131   CCB Racing
18 Benjamin ALBRACHT (9 - Cat2)   Monterey, CA 210637   GNARLUBE/LANDSHARK racing
19 Peter COONS   Neenah, WI 47172   
20 Mike BUECHEL   Portland, OR 50377   Hollander Benelux Racing p/b Badger Allo
21 Adam BASKIN   Clermont, FL 88669   ZMOTION Racing Team
22 Christan GRIEGO (10 - Cat2)   Elkhorn, WI 249212   River Valley Cycling Club- RVCC
23 Gene TOLLI (11 - Cat2)   Albany, WI 83764   
24 Mark MCGEEN (12 - Cat2)   Waukesha, WI 23462   
25 David JABLONOWSKI   Glendale, WI 47846   
26 Mario Medina (13 - Cat2)   Sussex, WI 181488   
27 Andrew MESSER   Bloomington, IN 212310   DRT Racing
28 Mark DOLIN (14 - Cat2)   Janesville, WI 9724   LAPT CC
29 Rider      
30 Rider      
31 James Slauson   San Antonio, TX 142783   
32 Charles Townsend (15 - Cat2)   Mendota Heights, MN 46011   
33 Eric KNUTH (16 - Cat2)   Madison, WI 203995   
34 Brandon MANSKE (17 - Cat2)   Edenprairie, MN 292551   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
35 Steven FLURRY (18 - Cat2)   Fond Du Lac, WI 66051   CZ Velo
36 Mark Hughes (19 - Cat2)   Waukesha, WI 56093   
37 Kurt PHILLIPS (20 - Cat2)   Lakeland, FL 49190   
38 Scott BIAGGI (21 - Cat2)   Tucson, AZ 140879   GST Racing
39 Jesse BARTHOLOMEW (22 - Cat2)   Madison, WI 78640   
40 Jeffrey KLOPPENBURG (1 - Cat3)   Jackson, WY 170768   
41 Tige PRICKETT (23 - Cat2)   Glendale, WI 150532   CZ Velo
42 Daniel SOLOMON (24 - Cat2)   Romeoville, IL 192220   South Chicago Wheelmen
43 Michael ZELLMANN (25 - Cat2)   Crystal Lake, IL 64486   
44 Jay MAAS (26 - Cat2)   Fitchburg, WI 203875   Trek Midwest Team
45 Benny SMITH (2 - Cat3)   Milwaukee, WI 312254   Team Velocause
46 Marc WALTER (27 - Cat2)   Lincoln, NE 59833   
47 William Koehler (3 - Cat3)   Cedarburg, WI 214442   
48 Brendon HALE (28 - Cat2)   Minneapolis, MN 56245   Atlas Cycling Team
49 Joseph SHANAHAN (29 - Cat2)   Fond Du Lac, WI 139118   ISCorp Cycling Team
50 Scott LATELL (4 - Cat3)   Brevard Nc 68594   
51 Brady PRENZLOW (30 - Cat2)   Brooklyn Park, MN 307715   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
52 Billy JONES   Milwaukee, WI 53173   ISCorp Cycling Team
53 Steven DOWNS (31 - Cat2)   Cross Plains, WI 59398   Great Dane Velo Club
54 Corey DEMPSKI (5 - Cat3)   Sussex, WI 257610   Hollander RDC
55 Daniel HOLSEN (32 - Cat2)   Manitowoc, WI 50845   Heavy Pedal Velo Club
56 Andrew OHLSSON (6 - Cat3)   Hartland 48064   
57 Vance JAMES   Lakeland, FL 47935   Synergy Racing Team
58 Mike McKenna   Richfield, WI 50145   
59 Robert RUGGLES (33 - Cat2)   Lake Forest, IL 249774   
60 Harry Clark   Carmel, IN 65323   KCV CYCLING CLUB/ RACING FOR RILEY
DNF Michael INGLIS (Cat2)   Lakewood, CO 17376   Tokyo Joe's -Whole Foods/Primal

Men - Pro/Cat 1/2 - Senior - 10+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cody O'REILLY (1 - Pro)   Santa Barbara, CA 141922   OUCH Pro Cycling
2 Fabrizio VON NACHER    85617   
3 Augusto SANCHEZ      
4 Rory SUTHERLAND   Boulder, CO 271162   
5 Daniel HARM   Seattle 209022   Astella Oncology p/b ABD Cycling
6 Anthony OLSON (1 - Cat1)   Kasota, MN 245537   Bianchi/Grand Performance
7 K Frank Pipp (2 - Pro)   Longmont, CO 164362   
8 Luca DAMIANI (3 - Pro)   Macedonia, OH 256765   
9 James STEMPER   Wauwatosa, WI 230799   RACC pb GG
10 Dylan KENNETT      
11 Shane KLINE   Bally, PA 192584   Kelly Benefit Strategies/LSV
12 Rahsaan BAHATI (2 - Cat1)   Compton 116625   Bahati Foundation-CA
13 Matt GORTER      
14 Chad Hartley (4 - Pro)   Fox Point, WI 126996   
15 Alexey SHMIDS      
16 Joshua Gillingham    381036   
17 Brandon FEEHERY (3 - Cat1)   Homewood, IL 193035   Astella Oncology p/b ABD Cycling
18 Shawn ROSENTHAL (4 - Cat1)   Berkeley, CA 196247   Team Mike's Bikes
19 Chad BURDZILAUSKAS (5 - Cat1)   Indianapolis, IN 122674   Texas Roadhouse Cycling Team P/B Motorex
20 Maxwell ANDERSON (6 - Cat1)   Hartford, WI 178840   LAPT CC
21 Ben BERTIGER (7 - Cat1)   Altadena, CA 213564   Stage 17 Racing
22 Cesar MARTE      
23 Victor RENTAS (8 - Cat1)   Park Ridge, IL 166946   Pact- DISH Network Cycling
24 Clayton GOLDSMITH   Debary, FL 13554   Team Wheel & Sprocket
25 John BERGMANN (9 - Cat1)   Albany, CA 187522   TEAM CLIF BAR Cycling
26 Weston LUZADDER (10 - Cat1)   Carmel, IN 240464   Bissell-ABG-NUVO
27 Victor RIQUELME (5 - Pro)   Tucson, AZ 282338   
28 John ACKER (11 - Cat1)   Sherwood, WI 67867   Team Wheel & Sprocket
29 Joshua Johnson   Fort Wayne, IN 257134   
30 Jared BUNDE (12 - Cat1)   Brooklyn, NY 162551   GS Mengoni U.S.A.
31 Jacob Mueller (13 - Cat1)   Fish Creek, WI 248510   
32 Liam AITCHESON      
33 Cole HOUSE (6 - Pro)   Oneida Wi 183112   
34 John Tomlinson   Chicago, IL 239266   
35 Blake ANTON (14 - Cat1)   Arroyo Grande, CA 192686   TEAM CLIF BAR Cycling
36 Andrew OTTE (15 - Cat1)   West Lafayette, IN 281578   Bissell-ABG-NUVO
37 Jeffrey BANNINK (16 - Cat1)   Shorewood, WI 2499   Team Type 1
38 Dan TEATERS (17 - Cat1)   Green Bay , WI 214818   RACC pb GG
39 Laszlo ALBERTI (18 - Cat1)   Minneapolis, MN 193347   Balance Cycling/Erik's Bike Shop
40 Andre VANDENBERG (19 - Cat1)   Palm Beach Gardens, FL 233774   Astella Oncology p/b ABD Cycling
41 Miles LAMON (20 - Cat1)   San Luis Obispo, CA 187271   TEAM CLIF BAR Cycling
42 Brian KOENEMAN (21 - Cat1)   Apple Valley, MN 46700   Team Wheel & Sprocket
43 Charles (Joe) Eldridge   Johns Creek, GA 194777   
44 Steve Scholzen (22 - Cat1)   Shorewood, WI 201190   
45 Garrett SUYDAM (23 - Cat1)   Denver, CO 306027   Primal - 1st Bank
46 Eugene BORONOW (24 - Cat1)   Tucson, AZ 57369   GS Mengoni U.S.A.
47 Stuart PRESS (25 - Cat1)   Los Altos 133656   Velo Club LaGrange
48 Ruud CREMERS   Golden Co 378871   
49 Billy JONES   Milwaukee, WI 53173   ISCorp Cycling Team
50 Christopher MONTELEONE (7 - Pro)   Winston Salem, NC 180410   Hincapie / Gary Fisher pb Barkley
51 Ross WHITE (26 - Cat1)   Holmen, WI 200545   Racers Against Childhood Cancer
52 Tayla HARRISON      
53 Hamish SCHREURS      
54 Joshua THORNTON   Dade City, FL 82596   ZMOTION Racing Team
55 Brian RACH (27 - Cat1)   Chilton, WI 257820   ISCorp Cycling Team
56 Ger-Jan VANIMMERSEEL      
57 Alex WIESELER (28 - Cat1)   Indianapolis, IN 207324   Bissell-ABG-NUVO
58 Kip SPAUDE (29 - Cat1)   Watertown, WI 199775   ISCorp Cycling Team
59 Alexander Meyer (30 - Cat1)   Madison, WI 193722   
60 Shawn DAURELIO (31 - Cat1)   Laguna Beach, CA 287621   Velo Club LaGrange
61 John Grant (32 - Cat1)   Louisville, KY 193579   
62 Bryan Larsen (33 - Cat1)   Dana Point, CA 195204   
63 John Murphy   Horse Shoe, NC 153638   
64 Ian MOIR (8 - Pro)   Long Beach, CA 218004   
65 Neil BEZDEK (9 - Pro)   New York, NY 276693   Team Mountain Khakis
66 Robert White (34 - Cat1)   Brown Deer, WI 197162   
67 Bryan MCVEY (35 - Cat1)   Arlington Heights, IL 264045   Astella Oncology p/b ABD Cycling
68 Ryan FREUND (36 - Cat1)   Lake In The Hills, IL 279249   Enzo's-PSIMET
69 Patrick Lemieux (10 - Pro)   Saint Paul, MN 210769   
70 Adam MYERSON   Dorchester, MA 52534   Team Mountain Khakis
71 David NOVAK   Tunkhannock, PA 268729   Pyramid Elite Racing
72 Seth ECKERT (37 - Cat1)   Oregon, WI 148803   Great Dane Velo Club
73 Clay MURFET   Tasmania 247737   Salamander Racing
74 Marvin GUZMAN      
75 Phillip SNODGRASS (38 - Cat1)   Dallas, TX 266817   DNA Racing
76 Brent EMERY (39 - Cat1)   Menomonee Falls, WI 45303   LifeCyclists
77 Gustavo MENDEZ      
DNS Benjamin Zawacki (Pro)   Greenville, SC 144633   
DNS Mike McKenna (Cat1)   Richfield, WI 50145   
DNF Colton BARRETT (Pro)   Indianapolis, IN 224589   Kentucky Flyers Cycling Inc
DNF Michael Sherer (Pro)   Boulder, CO 232977   
DNF Nick FRIESEN   Moorhead, MN 301204   
DNF Tom BEADLE      
DNF Scott SAVORY (Cat1)   South Ozone Park, NY 297263   GS Mengoni U.S.A.
DNF Nicolai BROECHNER      
DNF Robert Kelley (Cat1)   Geneva, IL 52765   
DNF Justin MORRIS      
DNF Zach BERGH (Cat1)   Dripping Springs, TX 254872   Astella Oncology p/b ABD Cycling
DNF Isaac HOWE   Winooski, VT 201456   

Men - Cat 2/3 - Senior - 10+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Buntz   West Des Moines 291573   Bikes to You/ World of Bikes
2 Matthew Light (1 - Cat2)   Warsaw, IN 277747   
3 Bryan Fosler   Madison, WI 197058   
4 Nicholas Maimone   San Francisco, CA 246414   
5 Kevin Berger   Madison, WI 246306   
6 Alex OCHOWICZ (2 - Cat2)   Palo Alto, CA 246412   
7 Zeb King   Boone, NC 307756   
8 Dallas Fowler   Green Bay, WI 207074   
9 Erik Loberg (3 - Cat2)   Minneapolis, MN 213434   
10 Leif Byrge-Liebig (4 - Cat2)   Menomonee Falls, WI 280257   
11 erick sobey (5 - Cat2)   Thousand Oaks, CA 316972   
12 Greg Wittwer (6 - Cat2)   Richmond, VA 111687   
13 Lee Bumgarner (7 - Cat2)   Lincoln, NE 317994   
14 dylan knutson   Salisbury, NC 281816   
15 Steven Larsen (8 - Cat2)   Placerville 203934   
16 Marcos Lazzarotto (9 - Cat2)   Christiansburg, VA 292813   
17 Andrew Webb (10 - Cat2)   Appleton, WI 312724   
18 Alexander Vaughan-Ruiz (11 - Cat2)   Quartz Hill, CA 288274   
19 Adam HERNDON (12 - Cat2)   Chicago Il 289562   xXx Racing
20 Kelby Shaw (13 - Cat2)   Milwaukee, WI 232522   
21 Sam Stone   Indianapolis, IN 213424   
22 Rider      
23 Evan HARTIG   Dubuque, IA 219225   Borah
24 David Paquette (14 - Cat2)   Decorah, IA 264236   
25 Lionel Rocheleau (15 - Cat2)   Waukesha, WI 274025   
26 Henry SCHOLZ (1 - Cat3)   San Francisco, CA 267795   Team Mike's Bikes
27 Matthew Kelley (2 - Cat3)   Homewood, IL 340630   
28 Jake Boone (16 - Cat2)   Hurst, TX 284344   
29 James Bird   Kenilworth, IL 239434   
30 Brody Pasciullo   Thunder Bay,  381041   
31 Maxwell ACKERMANN   Whitefish Bay, WI 311386   ISCorp Cycling Team
32 Augusto Peraza (17 - Cat2)   West Covina, CA 306432   
33 Garrett ROTH   Shorewood, WI 247466   ISCorp Cycling Team
34 Sven GARTNER (18 - Cat2)   Park Ridge, IL 309567   WDT-Allvoi International Cycling Team
35 Andrew ULVESTAD   Solana Beach, CA 306183   Rhythm Racing
36 Chris Moore (19 - Cat2)   Woodridge, IL 277388   
37 Michael FORSYTH (3 - Cat3)   Salt Lake City, UT 364851   BeckJanitorial.com
38 Nicholas Frye (20 - Cat2)   Madison, WI 258744   
39 Michael VALDEZ (21 - Cat2)   Orange, CA 318588   Stage 17 Racing
40 Justin MEADE (22 - Cat2)   Williamston, SC 180665   Team Traveller
41 Andrew Neuser   St. Paul, MN 293420   
42 Matt Waite (23 - Cat2)   Madison, WI 206676   
43 Greg Cullen (24 - Cat2)   Menasha, WI 53729   
44 Clayton Chase (25 - Cat2)   Mequon, WI 246297   
45 Peter Davis (26 - Cat2)   Whitefish Bay, WI 255770   
46 Nathan Labecki (27 - Cat2)   Milwaukee, WI 209414   
47 Andrew Sjogren (28 - Cat2)   Riverside, CA 271744   
48 Adam FIVEHOUSE (4 - Cat3)   Denver, CO 224182   Primal - 1st Bank
49 Adam McClurg (29 - Cat2)   Waukesha, WI 222744   
50 John VILLENA (5 - Cat3)   Chicago, IL 290160   Rhythm Racing
51 Jake BUESCHER (30 - Cat2)   Evanston, IL 333296   xXx Racing
52 Rider      
53 Andrew GIERKE (6 - Cat3)   Eau Claire, WI 298058   
54 Ian BYRD (7 - Cat3)   Chicago, IL 151532   Team ROG
55 Matthew Brooks (31 - Cat2)   Alpharetta, GA 249788   
56 Chris Lundberg (8 - Cat3)   Denver, CO 306843   
57 Matthew BOHM (9 - Cat3)   Dunlap, IL 249934   Peoria Bicycle Club
58 Evan JAHN (10 - Cat3)   Chicago, IL 297483   Rhythm Racing
59 Trevor Rolette (32 - Cat2)   Tinley Park, IL 226739   
60 Ryan BEGLEY (33 - Cat2)   Scottsdale, AZ 266234   Ritte Racing
61 Tony KAATZ (11 - Cat3)   Ripon, WI 297312   RACC pb GG
62 Shane Feehery (34 - Cat2)   Homewood, IL 174544   
63 Paul Knoll (35 - Cat2)   Combined Locks, WI 51787   
64 John Robertson (36 - Cat2)   Sherwood, WI 59327   
65 Casey Masterson (37 - Cat2)   Milwaukee, WI 212244   
66 Timothy Campbell (38 - Cat2)   Lake Mills, WI 240400   
67 Joe Bippus (39 - Cat2)   Homer Glen, IL 261314   
68 Michael Gaines   Minneapolis, MN 244643   
69 Rider      
70 John Reynders (40 - Cat2)   Seattle, WA 255625   
71 Chris ARNDT (41 - Cat2)   Wauwatosa, WI 219506   Lakes Area Physical Therapy
72 Antonio Valenti (42 - Cat2)   Delavan, WI 292580   
73 Eric Hill   Hartland, WI 334878   
74 Christopher Lynch (43 - Cat2)   Milwaukee, WI 278183   
75 Robert Vogt (44 - Cat2)   Charlotte, NC 68448   
76 Mark Miller (12 - Cat3)   Draper, UT 24435   
77 Peter OLEJNICZAK (45 - Cat2)   Roseville, MN 185493   Bianchi/Grand Performance
78 Jonathan Heile (46 - Cat2)   Milwaukee 248092   
79 Julio JACOBO (13 - Cat3)   Libertyville 218778   KS Energy Services / Team Wisconsin
80 Julio JACOBO (14 - Cat3)   Libertyville 218778   KS Energy Services / Team Wisconsin
81 Aaron Shaw (15 - Cat3)   Rogers, MN 264910   
82 Adam BIWAN (16 - Cat3)   Wichita Falls, TX 174122   Wichita Falls Bicycling Club
83 Konrad WITT (17 - Cat3)   Wood Dale, IL 247336   ABD Cycling Team
84 Erik KISER (18 - Cat3)   Chicago, IL 294000   Burnham Racing
85 Rider      
86 Nicholas SABEL (19 - Cat3)   Ripon, WI 263354   Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
87 Jeramey WERBELOW (47 - Cat2)   West Bend, WI 287594   Team Extreme
88 Bill MULLIGAN (20 - Cat3)   Lake Mills, WI 297004   Great Dane Velo Club (GDVC)
89 Christopher STPETER (21 - Cat3)   Deerfield, IL 360075   xXx Racing
90 Michael WILKIE (22 - Cat3)   Lisle, IL 268873   ABD Cycling Team
91 Ryan Carlson (23 - Cat3)   Wauwatosa, WI 273574   
92 Benjamin SENKERIK (24 - Cat3)   Wauwatosa, WI 294148   ISCorp Cycling Team
93 Eric CHRIST (25 - Cat3)   Arlington Heights, IL 300410   Bicycle Heaven
94 Nathan KLUMP (26 - Cat3)   Grand View Wi 239719   Team Wheel & Sprocket
95 Will MEGER (27 - Cat3)   La Crosse, WI 336360   Racers Against Childhood Cancer
96 Michael BERMAN (28 - Cat3)   Chicago, IL 201203   Team TATI
97 Kyle Foley (48 - Cat2)   Wallingford, CT 174494   
98 Lonny Knabe (49 - Cat2)   Portland, OR 286309   
99 Logan BRUECK (29 - Cat3)   Saint Paul, MN 316048   Bianchi/Grand Performance
100 Nicholas HARDRATH (30 - Cat3)   Shorewood, WI 185482   Racers Against Childhood Cancer
101 Jonathan Lang (31 - Cat3)   Oshkosh, WI 286652   
102 Chris Washburn (32 - Cat3)   Waukesha, WI 348110   
103 lucas guyton (50 - Cat2)   Davenport, IA 308798   
104 Tyler Wertenbruch (51 - Cat2)   Los Osos, CA 155433   
105 Michael Verhagen (33 - Cat3)   Allouez, WI 221776   
106 Andrew Kramer (34 - Cat3)   Ballwin, MO 244789   
107 Alexander RIVA (35 - Cat3)   Pleasant Prairie, WI 260381   Racers Against Childhood Cancer
108 Vance FLETCHER (52 - Cat2)   Chariton 278921   ISCorp Cycling Team
109 Daniel Schneider   Racine, WI 31695   
110 Michael FIORETTI (36 - Cat3)   Schaumburg Il 360847   Brazen Dropouts Cycling Team
111 Michael Nichols (53 - Cat2)   Fort Collins, CO 338628   
112 Michael ROECKLEIN (37 - Cat3)   Lake Forest, CA 259341   Stage 17 Racing
113 Matthew KOSLOSKE (38 - Cat3)   Grafton, WI 309896   ISCorp Cycling Team
114 Tucker EURMAN (39 - Cat3)   Goleta, CA 301465   Platinum Performance Cycling Team
115 Benjamin STENGEL (40 - Cat3)   Madison, WI 252514   KS Energy Services / Team Wisconsin

Men - Cat 3/4 - Master - 35+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Trevor Russell   Milwaukee, WI 295403   
2 Alan KRUEGER (1 - Cat3)   Menomonee Falls, WI 129126   KS Energy Services / Team Wisconsin
3 Jason SUTHERLAND (2 - Cat3)   Gary, IN 281871   Region Racing
4 Michael Froh (3 - Cat3)   Milwaukee, WI 172255   
5 Brian LEATHERMAN   Waunakee, WI 115204   Brazen Dropouts Cycling Team
6 Mark Tank (4 - Cat3)   Bloomington, IL 70014   
7 Robert Donovan   Greenville, SC 259635   
8 Jordan BRASCH (5 - Cat3)   Lincoln, NE 98661   
9 Patrick ROBB (6 - Cat3)   Royal Oak, MI 48371   Wolverine Sports Club
10 Scott DIEDRICH (7 - Cat3)   Fond Du Lac, WI 308086   
11 Donald Janczak (8 - Cat3)   Greendale, WI 295308   
12 Will HOLLRITH (1 - Cat4)   Grafton, WI 279925   
13 BRAD BABCOCK (2 - Cat4)   Cedarburg, WI 274026   
14 John FRANCESCHI (3 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 62632   
15 Brian Dunn (9 - Cat3)   Denver, CO 10201   
16 Tedd JACOBSON (10 - Cat3)   Pewaukee, WI 161238   
17 Daniel Truesdale (11 - Cat3)   Wauwatosa, WI 124980   
18 Brian Grant (12 - Cat3)   Crystal Lake, IL 314520   
19 Dave ECKEL (13 - Cat3)   Trevor, WI 122771   
20 Grant STEVENS (14 - Cat3)   Cedarburg, WI 125520   Team Extreme
21 Sanjay GANJU (15 - Cat3)   New Berlin, WI 196060   Trek Midwest Team
22 Briant KELLY (16 - Cat3)   Whitewater, WI 313798   KS Energy Services / Team Wisconsin
23 Steve SMITH      
24 Steven SCHERCK (4 - Cat4)   Menasha, WI 116306   Diablo Cycling
25 John BOUDRY (17 - Cat3)   Waukesha, WI 285578   
26 PJ BRAUN (5 - Cat4)   Manitowoc, WI 365893   
27 Todd BUGNACKI (18 - Cat3)   Franklin, WI 81238   
28 Sean Shields (19 - Cat3)   Milwaukee, WI 76735   
29 James Broennimann (20 - Cat3)   Fox Point, WI 274295   
30 John SVANDA (21 - Cat3)   Neenah Wi 278789   LAPT CC
31 Aaron Goldberg (22 - Cat3)   Milwaukee, WI 238376   
32 William Koehler (23 - Cat3)   Cedarburg, WI 214442   
33 Kevin Murray (24 - Cat3)   Lincoln, NE 263629   
34 Christopher STCLAIR (25 - Cat3)   West Allis, WI 346954   Emerys.com
35 Mark YOSHIDA (26 - Cat3)   Bartlett, TN 214513   
36 Eric Schram (27 - Cat3)   Manitowoc, WI 172959   
37 Giovanni Luna (28 - Cat3)   Whitefish Bay, WI 292087   
38 Tyson BECK (29 - Cat3)   Pewaukee, WI 62605   Lakes Area Physical Therapy
39 Tracy DANGOTT (30 - Cat3)   Chicago, IL 314730   xXx Racing
40 Steven GILES (31 - Cat3)   Fox Point, WI 173199   Hampshire Cycle Club
41 Michael CUDAHY (6 - Cat4)   Glendale, WI 356981   Team Velocause
42 Richard WHARTON   Dallas, TX 37880   Mirage
43 Dale Chrystie (7 - Cat4)   Collierville, TN 274171   
44 Scott Rice (8 - Cat4)   Hartland, WI 349616   
45 Dennis KLUMB (9 - Cat4)   East Troy, WI 294347   
46 Brettschneider GETSCHOW (10 - Cat4)   Appleton, WI 368012   
47 Scott MOLTZAN (11 - Cat4)   Cedarburg, WI 350304   
48 Bradley WELLS (12 - Cat4)   West Allis, WI 233000   
49 Douglas ZALIS (13 - Cat4)   Chicago, IL 181163   Vision Quest
50 Dave DINEEN (14 - Cat4)   Wauwatosa, WI 336678   
51 Kurt FARRELL (15 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 355538   
52 John TIMM (32 - Cat3)   Germantown, WI 209235   
53 Kirk Port (33 - Cat3)   Raleigh, NC 28450   
54 Chan BARDEN (16 - Cat4)   Manitowoc, WI 344212   Heavy Pedal Velo Club
55 Donald ISAACS   Aurora, IL 243326   
56 Michael Weber (34 - Cat3)   Whitefish Bay, WI 249214   
57 John BROWN      
58 Brian Petted (35 - Cat3)   Cedarburg, WI 58472   
59 Kevin Eccles (36 - Cat3)   Milwaukee, WI 42928   
60 Matthew NITKA (17 - Cat4)   New Berlin, WI 344292   CZ Velo
61 Robert GARNER (37 - Cat3)   Sturtevant, WI 50337   
62 Matthew FLAHERTY (18 - Cat4)   Wheaton, IL 185054   Team Bicycle Heaven
63 Lowell KELLOGG (38 - Cat3)   Menomonee Falls, WI 18804   
64 Keith Watkins (39 - Cat3)   Hamilton 278639   
65 Timm JACOBSON (19 - Cat4)   Windsor, WI 211459   
66 Bradley CULLEN (40 - Cat3)   Chilton, WI 47563   Diablo Cycling
67 Jason MESHBERG (41 - Cat3)   Lyons, IL 166565   Flatlandia Cycling Team
68 Jeffrey Kramer (42 - Cat3)   Franklin, WI 72959   
69 Gregg COROLEUSKi (43 - Cat3)   Pewaukee, WI 49090   
70 Steve FERMANICH (20 - Cat4)   Bartlett, TN 209338   
71 Thomas GERDES (44 - Cat3)   Shorewood, WI 325310   Hampshire Cycle Club
72 Mark Schultz (45 - Cat3)   Manitowoc, WI 346330   
73 James Buckley (46 - Cat3)   De Pere, WI 226361   
74 Paul Dabey (21 - Cat4)   Saint Charles, MO 355812   
75 Jim MICHLER   Milwaukee, WI 196246   
76 Gary Johnson (22 - Cat4)   Shorewood, WI 342510   
77 James ROLETTE (23 - Cat4)   Tinley Park, IL 30450   
78 John Coyle (24 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 273929   
79 Craig HOWE (25 - Cat4)   Cedarburg, WI 266329   

Men - Cat 4/5 - Senior - 10+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert GAUSS (1 - Cat4)   Kenosha, WI 45366   Kenosha Velosport Inc
2 Audrius DAUDERIS   Woodridge, IL 375577   
3 Richard ARNOPOL   Wilmette 264204   Audi
4 Brandon Parrish (2 - Cat4)   Louisville, KY 357433   
5 Josey WEIK   Wrenshall, MN 297766   ISCorp Cycling Team
6 Tristan WHITEHEAD   Chicago, IL 299151   xXx Racing
7 Alex SHELTON (3 - Cat4)   Santa Barbara, CA 365411   
8 Paul HALUPKA (4 - Cat4)   Chicago 356578   Team TATI
9 Innokenty ZAVYALOV   Minneapolis, MN 319002   Omnium Racing
10 Jackson PARR (5 - Cat4)   Elmhurst, IL 342914   University of Iowa
11 Todd SIMEONE   Chicago, IL 303233   Tenspeed Hero / J.P. Graziano
12 Matthew Stachelski (6 - Cat4)   Milwaukee, WI 287795   
13 Andrew SCHEYER (7 - Cat4)   Chicago, IL 351566   Team TATI
14 Isaiah JAY (8 - Cat4)   Chicago, IL 288101   Tenspeed Hero / J.P. Graziano
15 Jason BRUNNER      
16 Nicholas VENICE   Chicago, IL 286521   xXx Racing
17 Shawn DELK   Chicago, IL 97609   Project 5 Racing
18 Mitchell BAUMANN   Cedarburg, WI 355766   
19 Peter Armstrong   Shorewood, WI 292708   
20 Michael SWART (9 - Cat4)   Madison, WI 377995   
21 Andrew Stevens (10 - Cat4)   Racine, WI 294644   
22 Nicolas SANDOVAL (11 - Cat4)   Milwaukee Wi 340716   Team Wheel & Sprocket
23 Ben SCHREIBER (12 - Cat4)   Theresa, WI 280198   Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
24 Isaac OLSON (13 - Cat4)   Wind Lake, WI 335520   
25 Ezra WARDPACKARD   Lake Geneva 320680   
26 Royce BRECKON (1 - Cat5)   Madison, WI 284293   
27 Andrew BRAUN      
28 Andrew ZENS   Chicago, IL 276599   Rhythm Racing
29 Kyle MINDICK   Mchenry, IL 294085   xXx Racing
30 Marc ANO (14 - Cat4)   Winthrop Harbor, IL 348202   KS Energy Services / Team Wisconsin
31 Maxwell LEWIS   Minneapolis, MN 291227   St Paul Bicycle Racing Club
32 Dan Swenson (15 - Cat4)   Hawthorn Woods, IL 291549   
33 Andre ODENDAAL (16 - Cat4)   Wilmette, IL 267109   Colavita Racing
34 John BERBERICH   Beloit, WI 340852   Michael's Cycles Team
35 Reece Oleson (17 - Cat4)   Jordan, MN 349404   
36 Jon KINER   Bloomington, IL 245393   Bloomington Cycle Racing Team
37 Paul KRZESINSKI (18 - Cat4)   Elkhorn, WI 313764   KS Energy Services / Team Wisconsin
38 Michael Zimmermann (2 - Cat5)   Milwaukee, WI 375835   
39 Matt Bennett   Chicago, IL 274551   
40 Jonathan PASS (3 - Cat5)   Austin 380409   KS Energy Services / Team Wisconsin
41 Nickolaus LEKOVISH   San Diego, CA 342874   Trails-Edge Cycling Team
42 Peter HERNANDEZ (4 - Cat5)   Plymouth, WI 378937   Racers Against Childhood Cancer
43 Robert Berry (5 - Cat5)   Milwaukee, WI 355424   
44 Michael SCHMALANDT (19 - Cat4)   Naperville, IL 136377   
45 Alex BEUTEL (20 - Cat4)   Colorado Springs, CO 340664   RACC pb GG
46 Ethan FUROIS (21 - Cat4)   Falcon Heights, MN 322612   County Cycles
47 Jason FERGURSON (22 - Cat4)   Geneva, IL 278837   Wheelfast Cycling Team
48 Matt RIDDLE (23 - Cat4)   Oak Park, IL 344432   Team Pegasus
49 Jason BALDEN (6 - Cat5)   Hales Corners, WI 366934   KS Energy Services / Team Wisconsin
50 Daniel Pollard (24 - Cat4)   Chicago, IL 289500   
51 Britt TREECE (25 - Cat4)   Jefferson City, MO 305640   Momentum Racing
52 William LANGHOFF (26 - Cat4)   Whitefish Bay, WI 49046   
53 Raymond SCIUCKAS (7 - Cat5)   Palatine, IL 336378   Vision Quest
54 Al DELEON      
55 Jacob CRAMER (27 - Cat4)   Boulder Co  376719   Half Acre Cycling
56 Andrew ROSSA   Milwaukee, WI 69191   Team Extreme
57 Preston COPELAND   Milwaukee, WI 316606   
58 Brian CHRISTIAN (8 - Cat5)   Appleton, WI 343294   Diablo Cycling
59 Kia NAEMIA      
60 Rob WILLMAS      
61 Philip COUTURIER (28 - Cat4)   Antigo Wi 370173   University of Wisconsin-Platteville
62 Robert Nelson (9 - Cat5)   Parker, CO 306104   
63 Thomas BAAS      
64 James Winner (10 - Cat5)   Muskego, WI 232767   
65 Kevin MORAN      
66 Michael BERZINSKI (29 - Cat4)   Manitowoc, WI 181930   Heavy Pedal Velo Club
67 Ben FREAS (30 - Cat4)   Elkhorn, WI 338970   ISCorp Cycling Team
68 Andrew KENTH (11 - Cat5)   Franklin, WI 368502   
69 Matthew King   Cedarburg, WI 383513   
70 Stephen Bloch (12 - Cat5)   Thiensville, WI 382395   
71 Alec FRIEND      
72 Bradley BYRGE (31 - Cat4)   Menomonee Falls, WI 93230   

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Veronica CHURCH   Owatonna, MN 366953   Exergy TWENTY12
2 Emma OSBORNE   Mequon, WI 359179   Team Extreme
3 Elise BOUDRY   Waukesha, WI 342428   Team Extreme

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dana LOO   Madison, WI 283736   ISCorp Cycling Team

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Fernanda GUZMAN   Wilmette, IL 381235   

Women - Cat 1/2 - Senior - 10+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Laura VAN GILDER   Cresco, PA 36345   Mellow Mushroom Racing
2 Sarah FADER (1 - Cat1)   Boulder, CO 199998   Pepper Palace/Spin-Tech Training pb ABRC
3 Erica ALLAR   Tucson, AZ 174914   RideClean/PatentIt.com
4 Samantha Schneider   Milwaukee, WI 170980   
5 Sophie WILLIAMSON      
6 Emily COLLINS   Pittsburgh 260200   Peace Coffee Racing
7 Anna BARENSFELD   Ellwood City Pa 234148   Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies
8 Jennifer PURCELL   Austin, TX 193628   TIBCO to The Top
9 Kaitlin ANTONNEAU   Colorado Springs, CO 200237   
10 Heather SPRENGER      
11 Emma BAST (2 - Cat1)   Hinesburg, VT 261361   Speedfix Racing p/b Zubaz
12 Laura PARSONS (3 - Cat1)   Miami, FL 298947   
13 Jacqueline KURTH   Palm City, FL 182253   Primal/MapMyRide Womens Racing
14 Kate CHILCOTT   Argyle, TX 347150   
15 Nicole WHITBURN      
16 Carrie CASH WOOTTEN (4 - Cat1)   Saint Louis, MO 163561   Pedal The Cause
17 Jenna KOWALSKI   Los Angeles, CA 234400   Cynergy Cycles-MIssing Link Coaching
18 Allison Arensman   Rutherford College, NC 307916   
19 Jane ROBERTSON (5 - Cat1)   Davis, CA 218607   Metromint Cycling
20 Amy MCGUIRE   Jamaica Plain, MA 221594   FCS|ROUSE: p/b Mr. Restore
21 Emma GRANT   Pleasanton, CA 379338   
22 Laura RALSTON (1 - Cat2)   Cambridge, MA 289751   
23 Jannette RHO (2 - Cat2)   Chicago, IL 288738   
24 Jeannie KUHAJEK (3 - Cat2)   Crystal Lake, IL 316598   
25 Courteney Lowe   Asheville, NC 379339   
26 Shelby REYNOLDS (6 - Cat1)   Cypress, CA 188007   
27 Kathryne CARR (7 - Cat1)   Salt Lake City , UT 219262   Paceline Projects pb Veloforma
28 Kendall RYAN   Ventura, CA 186919   Get Crackin'-MS Society
29 Amanda SEIGLE (4 - Cat2)   Citrus Heights, CA 203755   
30 Elizabeth Wilborne (8 - Cat1)   Little Rock, AR 301155   
31 Kristen MESHBERG (9 - Cat1)   Lyons, IL 167518   Spidermonkey Cycling
32 Laurel GREEN (5 - Cat2)   Windsor, CA 75728   
33 Hayley GIDDENS   Wanganui  380901   
34 Heather Ross (10 - Cat1)   Felton, CA 239612   
35 Kim JENNINGS   Waco, TX 222697   
36 Nicole MERTZ (6 - Cat2)   Minneapolis 367685   
37 Lauren LISCINSKI (7 - Cat2)   Los Angeles, CA 221896   
38 Michelle MONTOYA (8 - Cat2)   Allen, TX 191931   
39 Gwen INGLIS   Lakewood, CO 221135   Team Kenda
40 Starla TEDDERGREEN   Portland, OR 202033   Vanderkitten-Focus
41 Kristen LASASSO (11 - Cat1)   Miami, FL 151408   Mellow Mushroom Racing
42 Lauren HALL   Dolores, CO 262479   TIBCO to The Top
43 Cari HIGGINS   Boulder, CO 225441   Exergy Twenty12
44 Jennifer VALENTE   San Diego, CA 293380   
45 cathy FRAMPTON (9 - Cat2)   La Grange, IL 275322   
46 Sarah HUANG (10 - Cat2)   Pleasant Prairie, WI 225258   
47 Nichole WANGSGARD (12 - Cat1)   Cedar City, UT 100972   Primal/MapMyRide Womens Racing
48 Holly MATHEWS (11 - Cat2)   Madison, WI 294884   
49 Vanessa DRIGO (13 - Cat1)   Charlotte, NC 257356   Vanderkitten-Focus
50 Jasmin HURIKINO      
51 Katherine Ross   Bristol, TN 160047   
52 Ryan HOSTETTER (12 - Cat2)   San Luis Obispo, CA 191767   
53 Katie SPITTLEHOUSE    381047   
54 Lindsay MYERS   Loma Linda, CA 272063   Team Danbury Audi
55 Courtney DIMPEL   Aptos, CA 302140   
56 Zoe REKER (13 - Cat2)   Littlecanada, MN 290558   
57 Lindsey Durst (14 - Cat2)   Saint Charles, MO 270694   
58 Colleen HAYDUK   Kutztown, PA 184207   RideClean/PatentIt.com
59 Kelley HESS   Colorado Springs, CO 263476   
60 Lauren DE CRESCENZO (15 - Cat2)   Boulder , CO 310650   
61 Mary Ellen ASH   Menlo Park, CA 254874   Stevens Bikes p/b Pactimo
62 Corrie OSBORNE   Mequon, WI 298510   
63 Leah SANDA (16 - Cat2)   Western Springs, IL 268129   
64 Ashley RETHEMEYER (17 - Cat2)   Hermann, MO 304266   
65 Jennifer Greenberg (14 - Cat1)   Chicago , IL 231027   
DNS Melina BERNECKER   Los Angeles, CA 332272   Velo Club LaGrange
DNS Kori SEEHAFER (Cat1)   Eau Claire Wi 77841   
DNS Liza RACHETTO   Los Altos, CA 145511   Primal/MapMyRide Womens Racing
DNS Elizabeth LAUER (Cat2)   Madison, WI 290993   
DNS Belinda ESCHENWALD (Cat2)   Laguna Niguel, CA 230267   
DNS Greta NEIMANAS   Colorado Springs, CO 223804   
DNF Emma LAWSON   Fogelsville, PA 380230   
DNF Zayda MAGUIRE (Cat2)   Portland, OR 263583   
DNF Rebecca WERNER   Menlo Park, CA 381881   
DNF Jessica PRINNER   South Elgin, IL 225342   
DNF Rachel BYUS (Cat2)   Chandler, AZ 260379   

Women - Cat 3/4 - Senior - 10+

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Skylar SCHNEIDER   West Allis, WI 300089   Team TIBCO II
2 Mia LOQUAI   Valparaiso , FL 354752   
3 Kelli RICHTER   Libertyville, IL 281465   PSIMET Racing
4 Amanda SCHAAP   Jenison, MI 342042   Team Kenda
5 Katherine SHIELDS   Advance, NC 220876   PainPathways Cycling Team
6 ASHLEY JENSEN   Kenosha, WI 304607   ISCorp Cycling Team
7 Alison Brown (1 - Cat3)   Ridgeland, MS 311965   
8 Amy PHILLIPS   Chattanooga, TN 337516   Mystique Cycling Team
9 Beatrice DORMOY (2 - Cat3)   Santee, CA 219340   ACQUA AL 2/SDBC
10 Emily BRAMEL (3 - Cat3)   Little Canada, MN 346420   St Paul Bicycle Racing Club
11 Corey COOGAN CISEK   Minneapolis, MN 261947   
12 Heidi STANGL (4 - Cat3)   Shorewood, WI 314232   Racers Against Childhood Cancer
13 Sara LIEBERT (5 - Cat3)   San Francisco Ca  315192   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
14 Katie ISERMANN (6 - Cat3)   Chicago, IL 300135   Enzo's-PSIMET
15 Sandy DAVID (7 - Cat3)   Shorewood, WI 313648   
16 Hannah STONEFIELD (1 - Cat4)   San Francisco, CA 332060   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
17 Adrienne BELLIVEAU   East Palo Alto, CA 303420   Team TIBCO II
18 Heidi BECK (8 - Cat3)   Delafield, WI 306581   Twin Six
19 Stephanie WINNER (2 - Cat4)   Muskego, WI 370518   Lakes Area Physical Therapy
20 Jennifer KOCH (3 - Cat4)   Wauwatosa, WI 315168   Racers Against Childhood Cancer
21 Andrea PETHER   Lake Geneva, WI 343188   ISCorp Cycling Team
22 Victoria MEIER (9 - Cat3)   Baraboo, WI 191780   Baraboo Sharks
23 Debra SUNDERLAND (10 - Cat3)   Clarendon Hills, IL 279367   Team TATI
24 Margaret DOUGLASS (11 - Cat3)   Salt Lake City, UT 60449   Bountiful Mazda Cycling Team
25 Nicolette REKER (12 - Cat3)   Little Canada, MN 308210   Bianchi/Grand Performance
26 Bethany SODERGREN (13 - Cat3)   Baraboo, WI 298556   Baraboo Sharks
27 Angela THERIAULT (14 - Cat3)   Whitefish Bay, WI 210864   Lakes Area Physical Therapy
28 Elise KIKIS (15 - Cat3)   Chicago, IL 309062   Alberto's Sport
29 Heidi VERHAGEN (4 - Cat4)   Franklin Wi 376899   KS Energy Services / Team Wisconsin
30 Jennifer DELONG (16 - Cat3)   Ooltewah, TN 309479   Mystique Cycling Team
31 Sarah BUTLER (17 - Cat3)   San Diego, CA 237176   ACQUA AL 2/SDBC
32 Erica GADDY (5 - Cat4)   Chicago, IL 316724   Half Acre Cycling
33 Kate FURTNER (6 - Cat4)   Forestville, CA 337588   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
34 Tracy CHRISTENSON (18 - Cat3)   Dallas, TX 204645   ThinkFinance Racing
35 Heather SCHMITT (7 - Cat4)   Madison, WI 309748   Lakes Area Physical Therapy
36 Imelda MARCH (19 - Cat3)   Chicago, IL 230149   Team Kenda presented by Geargrinder
37 Marnie PEARSALL (8 - Cat4)   Fox Point , WI 314986   Hollander RDC
38 Amelia CONLEN (9 - Cat4)   Los Osos 366525   Early Bird Womens Developmental Cycling Team
39 Rachael JENSEN (10 - Cat4)   Shell Lake, WI 288627   RACC pb GG
40 Sue WELLINGHOFF (20 - Cat3)   Chicago, IL 311622   xXx Racing
41 Vanessa BUCCELLA (11 - Cat4)   Chicago, IL 296051   Half Acre Cycling
42 Kristi HANSON (12 - Cat4)   Chicago, IL 323632   Spidermonkey Cycling
43 Yvonne SCHUMACHER (21 - Cat3)   Mukwonago, WI 241694   ISCorp Cycling Team
44 Annie BYRNE (13 - Cat4)   Chicago, IL 375164   Half Acre Cycling
45 Jennifer SKIERKA (14 - Cat4)   Milwaukee, WI 376377   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Bonk BreakerCUORESierra NevadaShimanoUSACDFOSMOSpy
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee