Race Results for
The Matrix Challenge
Dallas, TX
(Event Information)
Criterium on 04/16/2011

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat4/5 - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Pedro del Busto   Mckinney, TX 225793   McKinney Velo Club
2 Marc Parlette   Allen, TX 295211   PACC
3 Jerry Lewis   Sunnyvale, TX 215924   Rockwall Cycling
4 ROBERT WATSON   The Colony, TX 308282   
5 Mathew york   Asheville, NC 292077   FCC Racing
6 Rick Francis   Mansfield, TX 294255   
7 John Price   Houston, TX 151427   Tuneros Racing
8 tim kolb   Mckinney, TX 302041   McKinney Velo Club
9 Joel Shewry   Arlington, TX 201589   TBi - Dedicated Race Team
10 Frank Velazquez   Dallas, TX 72129   
11 P Brad Altman   Wichita Falls, TX 286689   Wichita Falls Bicycling Club
12 James Jones   Grand Prairie, TX 233976   Mirage
13 Douglas Jones   Dallas, TX 232850   Mirage
14 Lee Allen   The Woodlands, TX 286853   Woodlands Cycling Club Race Team
15 Stan Kruse   Arlington, TX 54718   FCS/ Metro Volkswagen
16 Boyd Wallace   Garland, TX 163030   
17 Dan Swenson   Hawthorn Woods, IL 291549   
18 Wayne Strohman   Wichita Falls, TX 208430   Team Undiscovered
19 Louis Holtz   Dallas, TX 266634   Matrix/RBM
20 Roger Prachyl   Arlington, TX 269830   Rockwall Cycling
21 Michael Mitcham   North Richland Hills, TX 301184   TBi - Dedicated Race Team
22 Gerardo Chaparro   Allen, TX 89918   McKinney Velo Club
23 Todd Stamm   Missouricity, TX 282813   Sugar Cycles Factory Racing
24 Gilberto Velazquez   Dallas, TX 109510   
25 Kent McQuade   Frisco, TX 296106   Frisco Cycling Club
26 John Conway   Huntington Beach, CA 305348   Rockwall Cycling
27 Jeff Garner   Fort Worth, TX 271490   TBi - Dedicated Race Team
28 Rich Dotson   Fort Worth, TX 244413   Velossimo Racing
29 Bryan Wadie   Lewisville, TX 185250   Colavita Racing
30 Travis West   Broken Arrow, OK 242405   Tom's Bicycles
31 Jeff Ellis   Frisco, TX 222836   FCC Racing
32 Thomas Westberry   Keller, TX 340552   Knobbies & Slicks Bike Shop
33 Dean Danowski   Dallas, TX 299866   
34 Danny Finlan   Prosper, TX 247241   FCC Racing
35 Ricardo Wilson   Houston, TX 334118   
36 Kevin Kohler   Dallas, TX 73874   PARK PLACE DEALERSHIPS
37 Robert Ulliman   Keller, TX 288345   GreatBrewers.com Cycling
38 john supplee   Plano, TX 285636   FCC Racing
39 Brent Boone   Dallas, TX 169707   Rockwall Cycling
40 Bryan Carlson   Fort Worth, TX 68042   TBi - Dedicated Race Team
41 Robert Quiroga   Dallas, TX 76582   Dallas Racing

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Shofner   Dallas, TX 221602   Rockwall Cycling
2 Edward Dominguez   Houston, TX 316158   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
3 Richie Conry   Garland, TX 293203   
4 Nick Torraca   Grapevine, TX 338924   
5 Amilkar AjinSurek   Houston, TX 339626   
6 James George   Colleyville, TX 301818   
7 Roberto Rodriguez      
8 Anthony Varney   Tulsa, OK 250878   Team Soundpony
9 Scot Montague      
10 Jim Dolan   Dallas, TX 333764   Oak Cliff Bicycle Company
11 Clint Westhoff   Plano, TX 325908   
12 Edvin Ordonez   Carrollton, TX 336628   
13 Christopher Rowley   Dallas, TX 323318   
14 Alexander Fleming   Houston, TX 338046   Toyota / Cycling Team presented by GCCA
15 Ryan Knowles   Lawton, OK 19491   Oklahoma City Velo Club
16 Johnnie Cockrell   Nichols Hills, OK 311203   

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Geoff Roper   Dallas, TX 319474   Team Party Time
2 Billy Self   Rockwall, TX 294116   Rockwall Cycling
3 Justin Buchanan   Stillwater, OK 309662   Bicycles of Tulsa
4 Pedro del Busto   Mckinney, TX 225793   McKinney Velo Club
5 Melvin Barrios   Houston, TX 294768   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
6 James Fowler   Roanoke, TX 316020   Williams Cycling
7 Arthur Cowsen Jr.   Grand Prairie, TX 61951   Velossimo Racing
8 Tracy McGrath   Dallas, TX 236148   Matrix/RBM
9 Eric Warden   Flower Mound, TX 112874   TBi - Dedicated Race Team
10 Garrett Napier   Plano, TX 295202   PACC
11 Mark Saroni   San Antonio, TX 265035   
12 Jess Parker   Jenks, OK 161436   Scuderia Superleggera
13 Curtis Bixler   Austin, TX 331252   Velossimo Racing
14 Jim Ballew   Dallas, TX 300689   Williamscycling.com
15 Ed Hughey   Austin, TX 268661   Velossimo Racing
16 David Dukes   Universalcity, TX 306961   Cyclelogic Bike Shop
17 David Clary   Houston, TX 308607   Alchemy Racing Team
18 Chad Harvey   Dallas, TX 260064   Team Party Time
19 Justin McQuerry   Alpharetta, GA 299251   Team Type 1
20 Charlie Decker   Stillwater, OK 290898   Bicycles of Tulsa
21 Cole Gober   Beaumont, TX 50573   Southern Elite/Sun & Ski Sports
22 Lance Abaya   Dallas, TX 176024   Team ALS-C3
23 David Knight   Buda, TX 219069   Velossimo Racing
24 David Angeles   Murphy, TX 297291   Matrix/RBM
25 Clark Whitley   Houston 203736   Shama Cycles
26 Cruz Rivas   Houston, TX 247561   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
27 Joshua Storm   Prosper, TX 200929   FCC Racing
28 Bert Herrington   Fort Worth, TX 272215   Mirage
29 Kurt Cimino   Richardson, TX 296804   
30 John Cowan   Richardson, TX 294754   Mirage
31 Christian Helmig   Highland Village, TX 245316   Elbowz Racing
32 Brian Bordovsky   Arlington, TX 167678   TBi - Dedicated Race Team
33 Marc Parlette   Allen, TX 295211   PACC
34 Vit Volny   Austin, TX 337280   Violet Crown

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Larry DeCicco   Dallas, TX 286286   Rockwall Cycling
2 Andrew Kutach   Bullard, TX 256708   Mirage
3 Justin Schofield   Dallas, TX 249974   Infinity Cycling Club
4 Ryan Gabriel   Tulsa, OK 286105   Scuderia Superleggera
5 Tanner Culbreath   Tulsa, OK 258588   Team Air Assurance/Tulsa Connect
6 Eric Woodcock   The Woodlands, TX 290327   Southern Elite/Sun & Ski Sports
7 Richard Lamb   Spring, TX 20185   Southern Elite/Sun & Ski Sports
8 Daniel Chappelear   Austin 153124   787 Racing
9 Kyle Parrott   Plano, TX 306764   Matrix/RBM
10 Brandon Melott   Warr Acres, OK 260604   Team Undiscovered
11 Justin Reddell   Dallas Tx 165316   Team Party Time
12 Jorge Alvarez   Dallas, TX 237345   Plano Athletic Cycling Club/PACC
13 Michael Dawdy   Sunnyvale, TX 205462   Rockwall Cycling
14 Frank Cusimano   Richardson, TX 301599   Dallas Racing
15 Drew Hochstatter   San Marcos, TX 274310   
16 jeremy morris   Arlington, TX 272491   B & B Bicycles
17 Andy Andreasen   Houston, TX 216724   PROACTIVE
18 Michael Slaughter   Dallas, TX 96437   Rockwall Cycling
19 Warren Paddock   Dallas, TX 79952   Rockwall Cycling
20 Matthew Gosling   Dallas, TX 303626   Team Party Time
21 James Day   Austin, TX 276837   Team Wooly Mammoth
22 John Wilmeth   Newwaverly, TX 298416   Woodlands Cycling Club Race Team
23 James Walker   Saginaw, TX 300019   Southern Elite/Sun & Ski Sports
24 Michael Wilder   Albuquerque, NM 260481   PACC
25 Jonathan Hughes   Austin, TX 295711   Austinbikes/Revenant
26 Hunter Stewart   Dallas, TX 208878   GS Tenzing
27 Jesus Chaparro   Allen, TX 61012   StomachOfAnger
28 Brian Handal   Houston, TX 52930   Nick Lopez Tailoring Cycling Team
29 Dennis Sauter   Dallas, TX 245035   Rockwall Cycling
30 Andrew Bradfield   Ft Worth, TX 184280   Lone Star Racing Club
31 Jason Codianne   Missouri City, TX 266799   Sugar Cycles Factory Racing
32 Jon Blanton   Mesquite, TX 56812   Mirage
33 Richard Wharton   Dallas, TX 37880   Mirage
34 Joshua Kalina   Dallas, TX 292583   
35 Jason Pratt   Norman, OK 65561   Cycle-Smart, Inc.
36 Jeffrey Young   New York, NY 294682   Matrix Cycling Club
37 Caleb Fuchs   Hico, TX 291325   
38 Steven Cate   Moore, OK 6467   Cycle-Smart, Inc.
39 David Carter   Denton, TX 268899   Corinth Cycling/Harden Dental
40 Christopher Watson   Ft Worth, TX 37371   Lone Star Racing Club
41 Bryan Fissel   Glenpool, OK 273140   Tom's Bicycles
42 David Bradfield   Ft Worth, TX 167036   Lone Star Racing Club
43 Zachary Carlson   Plano, TX 277433   Matrix/RBM
44 Caleb Magee   Bentonville, AR 242873   Boston Mountain Cyclist
45 Josh Estes   Fayetteville, AR 290785   Tyson Racing

Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Dahlheim   Dallas, TX 188572   FCS Cycling Team
2 Andrew Gonzales (1 - Cat1)   Austin, TX 266238   Elbowz Racing
3 Sol Ethan Frost   Austin, TX 165768   Austinbikes/Revenant
4 Heath Blackgrove      
5 David Wenger (2 - Cat1)   Austin, TX 89282   Bicycle Sport Shop pb Tox Strategies
6 Carlos Vargas (3 - Cat1)   Kingwood, TX 177122   
7 Stefan Rothe   Austin, TX 205741   Tulsa Tough Elite Race Team
8 Thacker Reeves (4 - Cat1)   Tyler, TX 240130   Chipotle Junior Development Team
9 Chad Cagle   Tulsa, OK 141654   Tulsa Tough Elite Race Team
10 Geoff Godsey (5 - Cat1)   Frisco, TX 128172   Inferno Racing LLC
11 Christopher Powers   Flower Mound, TX 63195   Matrix Cycling Club
12 Chris Carlson   Plano, TX 6135   Matrix/RBM
13 Christian Helmig (6 - Cat1)   Highland Village, TX 245316   Elbowz Racing
14 Bill Short   Frisco, TX 82814   Matrix Cycling Club
15 Robert White (1 - Pro)   Brown Deer, WI 197162   Inferno Racing LLC
16 John Trujillo   Austin, TX 225639   Team Wooly Mammoth
17 Alan Ting   Austin, TX 202659   Bicycle Sport Shop pb Tox Strategies
18 Phil Wikoff   Austin, TX 117896   Super Squadra
19 Robert Snedden   Dallas, TX 272911   Rockwall Cycling
20 Beau Edwards   San Antonio , TX 279653   
21 Mathew Ankney (7 - Cat1)   Tulsa, OK 145867   Tulsa Tough Elite Race Team
22 Adam Koble (8 - Cat1)   Denton, TX 269412   Plano Athletic Cycling Club/PACC
23 Chris Kutach   Dallas, TX 219631   Matrix/RBM
24 Scott Veggeberg   Austin, TX 188306   GS Tenzing
25 Steen Rose   Allen, TX 120807   Southern Elite/Sun & Ski Sports
26 Justin Rempel   Tulsa, OK 294677   918XC Racing
27 Evan Bybee   Oklahoma City, OK 226469   DNA Racing
28 Steven Williams   Dallas, TX 140978   GS Tenzing
29 Steve Dodge   Plano, TX 168030   PARK PLACE DEALERSHIPS
30 Michael Morgovnik   Austin, TX 196720   787 Racing
31 Nathan Leigh (1 - Cat2)   Tulsa, OK 84431   Scuderia Superleggera
32 Jeremy Stitt   Tulsa, OK 167018   360 Sports
33 Kyle Anderson (2 - Cat2)   Wichita Falls, TX 238136   Wichita Falls Bicycling Club
34 Elkin Arteaga   Duncanville, TX 276550   Velossimo Racing
35 Jay Blankenship   Bel Aire, KS 179001   Tulsa Tough Elite Race Team
36 Colt Trant   Seguin, TX 223670   Matrix/RBM
37 Zachary Lytle (3 - Cat2)   Dallas, TX 60167   PARK PLACE DEALERSHIPS
38 Timothy Cook (4 - Cat2)   Euless, TX 152094   TBi - Dedicated Race Team
39 Warney Crosby   Dallas 69378   Elbowz Racing
40 Michael Kincaid   Dallas, TX 19138   Elbowz Racing
41 Tyler Jewell (9 - Cat1)   Austin, TX 168914   Elbowz Racing
42 Mat Stephens   Dallas, TX 178970   Elbowz Racing
43 Michael Pincus (10 - Cat1)   Pearland, TX 254929   FCS Cycling Team
44 Robert Biard   Austin, TX 260814   787 Racing
45 Jake Boone   Hurst, TX 284344   FCS Cycling Team
46 Jeremy Andrews   Houston, TX 208908   PROACTIVE
47 Will Frank   Bentonville, AR 246407   Boston Mountain Cyclists
48 Andrew Armstrong (11 - Cat1)   Dallas, TX 187559   Matrix/RBM
49 Robert Lange   Fairview, TX 238220   Matrix/RBM
50 Kyle Sigl   Fort Worth, TX 243733   ThinkFinance Racing
51 Joey Mesa   Oklahoma City, OK 133355   Team Undiscovered

Men - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brad Price   Mc Kinney, TX 178625   
2 Patrick Burke   Mckinney, TX 201325   McKinney Velo Club
3 Kevin Schaefer   Austin, TX 216157   Austinbikes/Revenant
4 Richard Lamb   Spring, TX 20185   Southern Elite/Sun & Ski Sports
5 Chris Graham   Oklahoma City, OK 108311   Cycle-Smart, Inc.
6 Shaun Bonavita   Dallas, TX 4168   PARK PLACE DEALERSHIPS
7 Jorge Merle   Garland, TX 24084   PARK PLACE DEALERSHIPS
8 Greg Andersen   Chesterfield, MO 263901   Colavita Racing, Inc.
9 Stephen Weber   Mckinney, TX 50855   McKinney Velo Club
10 Tom Brandish   Mckinney, TX 233679   McKinney Velo Club
11 Michael Braden   Richardson, TX 4551   PACC
12 Robert Pinard   Flower Mound, TX 259601   GS Tenzing
13 Clay Hobson (1 - Cat3)   Richardson, TX 199977   McKinney Velo Club
14 James Soto (1 - Cat1)   Norman, OK 51422   CRRC/Canadian River
15 Jonathan Garrett   Grapevine, TX 12865   Knobbies & Slicks
16 Glen Love   Allen, TX 243668   PACC
17 Joel Hawks   Plano, TX 284976   Plano Athletic Cycling Club/PACC
18 Richard Welch (2 - Cat3)   Southlake, TX 163133   Colavita Racing
19 Patrick Harkins   Nashville, TN 224049   Austinbikes/Revenant
20 Cole Gober   Beaumont, TX 50573   Southern Elite/Sun & Ski Sports
21 John "Russ" Emerson   Dallas, TX 251354   Colavita Racing, Inc.
22 Kenneth Kristofek   Dallas, TX 306102   KingRacingGroup
23 Mark Ashton   Dallas, TX 157294   Mirage
24 Michael Gacki   Frisco, TX 58983   Southern Elite/Sun & Ski Sports
25 Michael Brown   Dallas, TX 60849   McKinney Velo Club
26 Scott Bennett (1 - Cat2)   Southlake, TX 214742   Geri Atrix
27 Paul Duva   Austin, TX 182412   Austin Nationals Cycling

Men - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jorge Merle   Garland, TX 24084   PARK PLACE DEALERSHIPS
2 Larry Price   Mckinney, TX 28693   McKinney Velo Club
3 Henry Skowronek (1 - Cat2)   Valley View, TX 200360   North Texas Road Team
4 Travis Rohde (1 - Cat3)   Mesquite, TX 65865   Rockwall Cycling
5 Peter Staneland (2 - Cat3)   Corpus Christi, TX 183239   North Texas Road Team
6 Paul Fletcher   Richardson, TX 58258   
7 Jordan Harrelson (3 - Cat3)   Fort Worth, TX 187474   North Texas Road Team
8 Bill Shirer   Dallas, TX 32500   Mirage
9 Barry Klunder   Haslet, TX 162941   TBi - Dedicated Race Team
10 Robert McCallum   Houston, TX 138628   
11 Douglas Darling   Navarre, FL 247596   TBi - Dedicated Race Team
12 Walter Megura   Plano, TX 111657   McKinney Velo Club
13 L Scott Porter   Flower Mound, TX 28463   North Texas Road Team
14 Craig Erickson   Plano, TX 47142   Matrix/RBM
15 Jeffery Scherer   Burleson, TX 248673   
16 Mark Wood   Garland, TX 282085   Matrix Cycling Club
17 Ronald Richardson   Nichols Hills, OK 215932   Foss1l Racing
18 William Christie (1 - Cat5)   Dallas, TX 344240   Oak Cliff Bicycle Company

Men - Master - 60-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gary Ziegler   Tulsa, OK 16511   Oklahoma City Velo Club
2 Russell Bowers   Flower Mound, TX 4441   
3 Les Banta   Oklahoma City, OK 200890   Oklahoma City Velo Club
4 Monty Maughan (1 - Cat4)   Oklahoma City, OK 237092   Team PG13
5 Skip Sparry   Plano, TX 46768   Matrix Cycling Club
6 Ernest McAfee   Richardson, TX 134188   Matrix Cycling Club

Men - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sebastian York   Asheville, NC 307679   Matrix Cycling Club
2 dallas myers   Edmond, OK 342174   Team Rad Racing Club
3 Nicholas McRight   Frisco, TX 333530   
4 Connor Herrington   Dallas, TX 293509   KingRacingGroup
5 Dylan Gray   Fulshear, TX 305312   Bike Barn Texas
6 Reydesel Garcia   Mckinney, TX 310049   Matrix/RBM
7 Andrew Singer   Dallas, TX 270911   Matrix/RBM

Men - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eric Woodcock   The Woodlands, TX 290327   Southern Elite/Sun & Ski Sports

Men - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charles Holsen   Spring, TX 324000   Southern Elite/Sun & Ski Sports
2 Nicholas Cash   Frisco, TX 261561   Matrix Cycling Club
3 Landon Beauchamp   Frisco, TX 285093   Matrix/RBM
4 Justin McQuerry   Alpharetta, GA 299251   Team Type 1
5 Nick Torraca   Grapevine, TX 338924   
6 jay Myers   Edmond, OK 337638   Team Rad Racing Club
7 Sawyer currie   Edmond, OK 337206   Team Rad Racing Club
8 Robert Archer   Richmond, TX 325060   Southern Elite/Sun & Ski Sports
9 Tyler Roberts   Wildwood, MO 243473   International Christian Cycling Club
10 Ian Smith   Pauls Valley 282320   
11 Josiah White   Pauls Valley, OK 277711   Team Rad Racing Club

Women - Cat1/2/3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer Purcell   Austin, TX 193628   Team Danbury Audi/Pedal and Pump
2 Christina Gokey-Smith   Denton, TX 217750   NOW and Novartis for MS
3 Kate Chilcott      
4 Lauren Robertson   Dallas, TX 288678   Century Road Club Association
5 Courtney Lowe      
6 Sheri Rothe   Austin, TX 221312   Austin Flyers Women's Cycling
7 Kirsten Fee   Austin, TX 185982   
8 Betty Hodges (1 - Cat2)   Gainesville, GA 270845   Team Wooly Mammoth
9 Rheannon Cunningham   Austin, TX 252159   Team Brain and Spine Cycling
10 Kathleen Hattaway   Austin, TX 144579   Austin Flyers Women's Cycling
11 Ginny King   Dallas, TX 153105   KingRacingGroup
12 Kim Ciolli   San Antonio, TX 210485   Team Brain and Spine Cycling
13 Kimberly Wilson (2 - Cat2)   Austin, TX 148427   Austin Flyers Women's Cycling
14 Sydney Brown   Lincoln, NE 250848   Rouse Bicycles
15 DAnn Arthur   Dallas, TX 324480   Dallas Racing
16 Tracy Christenson   Dallas, TX 204645   ThinkFinance Racing
17 Jennifer Prim   Frisco, TX 146130   
18 Kayla Sterling   Gerald, MO 267818   Rouse Bicycles
19 Regina Hancock   Jenks, OK 287509   Tom's Bicycles
20 Megan Baab (3 - Cat2)   Euless Texas  240318   FCS/ Metro Volkswagen
21 Tiffani Harkrider   Austin, TX 299187   Team Brain and Spine Cycling

Women - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DAnn Arthur   Dallas, TX 324480   Dallas Racing
2 Michelle Lewis Sirianni   Frisco, TX 324294   Matrix Cycling Club
3 Kathy Weldon   Royse City, TX 285360   Rockwall Cycling
4 Carla Keeton   Irving, TX 325924   FCS/ Metro Volkswagen
5 Audrey Manchester   The Woodlands, TX 248387   Southern Elite/Sun & Ski Sports
6 Shelley Hagan   Mill Valley, CA 329978   Mirage
7 Annalisa Fish   Bozeman, MT 325964   Austin Flyers Women's Cycling
8 Meredith Bush   Austin, TX 236922   Austin Flyers Women's Cycling
9 Lynna Hunt   Edmond, OK 202656   Exfuze Racing
10 Brooke Williamson   Houston, TX 287531   Tom's Bicycles
11 Jennifer Kepke   Denton, TX 289038   Plano Athletic Cycling Club/PACC
12 Courtney Bach   Dallas, TX 334094   
13 Katherine Brown   Austin, TX 301241   Austin Flyers Women's Cycling
14 Myrna Merle   Garland, TX 310310   PARK PLACE DEALERSHIPS

Women - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Regina Hancock   Jenks, OK 287509   Tom's Bicycles
2 Kathleen Hattaway   Austin, TX 144579   Austin Flyers Women's Cycling
3 Tracy Christenson   Dallas, TX 204645   ThinkFinance Racing
4 Caryn Montague   Dallas, TX 310042   KingRacingGroup
5 Tiffani Harkrider   Austin, TX 299187   Team Brain and Spine Cycling
6 Kathleen (Brandi) Lafleur   Wylie, TX 258415   PACC
7 Kimberly Chance   Dallas, TX 157443   Matrix/RBM
8 Margaux Salas   San Antonio, TX 297101   COLAVITA/BACI presented by COOKING LIGHT
9 Kimberly Wilson   Austin, TX 148427   Austin Flyers Women's Cycling
10 Sarah Lundeen   Dallas, TX 280211   FCS Cycling Team
11 Cindy Phillippi   Fort Worth, TX 254800   COLAVITA/BACI presented by COOKING LIGHT
12 Jennifer Prim   Frisco, TX 146130   
13 Lindy Alton   Austn, TX 240559   Team Brain and Spine Cycling
14 Kelley Gomez   Austin, TX 287018   Team Brain and Spine Cycling

Women - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 logan maxey   Royse City, TX 288879   KingRacingGroup

Women - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Audrey Manchester   The Woodlands, TX 248387   Southern Elite/Sun & Ski Sports
2 Christina Koeppe   Mc Kinney, TX 247242   Matrix/RBM

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOBonk BreakerUSACDFShimanoSpyCUORESierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee