Race Results for
Florida Velo Cup
New Port Richey, FL
(Event Information)
Criterium on 09/04/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 17-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 john zuluaga   Miami, FL00:28:32.125 257825  389 Team Paisa
2 Julian Marin   00:28:34.020  561 Unattached

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 65-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Neville Brabrook   Altamonte Springs, FL00:28:14.188 182031  535 Colavita Racing Inc.

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rigoberto Rielo   00:28:51.832  489 Unattached
2 Daniel DelliBovi   Port Richey, FL00:28:52.259 307400  520 Unattached
3 Duffy Fray   Cocoa, FL00:28:53.183 310845  526 Unattached
4 Justin Elza   Saint Petersburg, FL00:28:53.219 304204  525 Unattached
5 Mark Guido   00:28:53.234  550 Unattached
6 Joey Lee   Savannah, GA00:28:53.410 286484  565 Team Mack Racing Assoc. Ltd
7 Dave Severn   Cape Canaveral, FL00:28:53.584 299991  531 Space Coast Velo Sport
8 Gian Framingheddu   00:28:53.843  555 Unattached
9 Andrew McMullen   Staugustine, FL00:28:54.583 304523  501 Junior VeloCrew
10 Daniel Marin   00:28:55.331  560 Unattached
11 Jeff Bush   00:28:30.979  481 Unattached
12 Manuel Araujo   St Petersburg, FL00:28:31.179 305853  483 Unattached
13 Elias Posth   00:28:54.013  507 Citrus Cycling
14 Justin Pfaff   Alachua, FL00:29:21.508 237816  556 Cycle Logic
15 Regan Weiss   00:28:10.334  511 Unattached
16 Dave Bryan   00:27:35.816  547 Unattached

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cane Napolitano   Weston, FL00:29:40.530 310725  569 Bike America Racing Team
2 Steven Baltic   Clearwater, FL00:29:49.892 305494  490 Unattached
3 brian boyd   Sarasota, FL00:29:50.200 301900  464 Alfa 8 Racing
4 Benjamin Talbot   Gainesville, FL00:29:51.911 250989  465 352 Racing P/b Bikes And More
5 Yosvani Rosell   Tampa, FL00:29:53.749 305727  566 Unattached
6 John Vega   Trinity, FL00:29:54.656 115628  440 Unattached
7 Mark Poteet   Tampa, FL00:29:54.939 232389  160 EMBE Associates
8 Roberto Chamizo   Spring Hill, FL00:29:59.544 95714  498 Unattached
9 Scott Lameier   Valrico, FL00:29:59.787 305247  437 Team AJ's / Nutrishop
10 Robert Croslin   Saint Petersburg, FL00:30:00.869 292980  477 66 Fixed
11 Julio Prida   Tampa, FL00:30:02.201 307837  493 Unattached
12 Hugo Casanas   Tampa, FL00:30:02.519 306446  488 Powerhouse Cycling
13 Patrick Sheridan   Riverview, FL00:30:02.708 304901  492 Team AJ's / Nutrishop
14 Tony Timonere   Palm Harbor, FL00:30:03.785 164920  174 Gearlink Racing Inc.
15 Max Thilen   Weston, FL00:30:20.882 279347  568 Santo-Mega Cycle pb Anything but Wheels
16 Adam Skindel   Valrico, FL00:30:41.276 299567  459 Unattached
17 David Kramer   Gainesville, FL00:30:51.311 283966  497 Orlando Road Club Inc
18 robert meeks   Northport, FL00:31:13.387 279968  466 Unattached
19 Casey Braga   Longwood, FL00:31:29.854 282133  467 Colavita Racing Inc.
20 Rolando Hernandez   Tampa, FL00:28:25.303 286862  463 Powerhouse Cycling
21 Michael Green   Fort Myers, FL00:28:25.358 292341  454 Unattached
22 Jorge Padron   Tampa, FL00:28:25.853 282932  487 AJ'S BIKES AND BOARDS
23 Bruno Moreira   Riverview, FL00:30:32.493 292511  486 Team AJ's / Nutrishop
24 Rick Christenberry   Lithia, FL00:28:26.751 286772  496 Team AJ's / Nutrishop
25 Edwin Pinzon   Tampa, FL00:29:51.259 305843  439 Team AJ's / Nutrishop
26 Rodrigo Barreto   Portsaintlucie, FL00:25:28.917 308426  570 Unattached
27 Shawn McCole   Lakeland, FL00:17:40.264 315634  484 Unattached
28 Robert Berghel   Chattanooga, TN00:14:09.988 306836  441 Unattached

Men - Pro/Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Allison Anjos   Boca Raton, FL00:00:00.000 153443  85 Bike America Racing Team
2 Gabriel Larrea   Miami, FL00:00:00.000 195499  74 Santo-Mega Cycle pb Anything but Wheels
3 Yip Tsang   Davie, FL00:00:00.000 204595  25 ZMotion Racing Team
4 John Durango   Medellin Colombia00:00:00.000 275539  76 Santo-Mega Cycle pb Anything but Wheels
5 Rainiel Sanchez   Winter Park, FL00:00:00.000 59556  14 Z Bikes / VistaVelo.Com
6 Benjamin Renkema   Greenville, SC00:00:00.000 193086  179 Globalbike Racing
7 Daniel Chavez   Spring Hill, FL00:00:00.000 185066  77 P/c Miller
8 Oscar Henao   Dania Beach, FL00:00:00.000 288710  64 ZMotion Racing Team
9 Victor Herrera (1 - Cat1)   Dania, FL00:00:00.000 258392  40 ZMotion Racing Team
10 Ivan Franco   Miami, FL00:00:00.000 51178  75 Santo-Mega Cycle pb Anything but Wheels
11 Ryan Woodall   Ocala, FL00:00:00.000 153440  57 Unattached
12 Karel Sumbal   Jacksonville, FL00:00:00.000 225841  57 Team Linder Capital
13 Eric Stubbs   Gainesville, FL00:00:00.000 255870  90 352 Racing P/b Bikes And More
14 Ronaldo Tavares   Port Saint Lucie, FL00:00:00.000 235207  86 Unattached
15 Alexander Suarez (1 - Cat2)   Hialeah, FL00:00:00.000 108117  68 Team Performance Fitness-delray Center
16 Cody Johnson   Tallahassee, FL00:00:00.000 202661  26 Unattached
17 Shane Braley   Stuart, FL00:00:00.000 139426  98 Unattached
18 Jacob Brewer   Seattle, WA00:00:00.000 263501  58 Herring Gas Cycling
19 Noe Gonzalez   Hialeah, FL00:00:00.000 89503  69 Team Performance Fitness-delray Center
20 Craig Creeden   Longwood, FL00:00:00.000 211913  91 Atlantic Shores Velo
21 Ken Vida   Lithia, FL00:00:00.000 60148  73 Florida Velo
22 Patrick Diver   Orlando, FL00:00:00.000 9601  97 Unattached
23 Darren Dowling   Sarasota, FL00:00:00.000 219566  72 Florida Velo
24 Jos Chalmers   Indian Harbour Beach, FL00:00:00.000 271372  93 Colavita Racing Inc.
25 Alessandro DeFreitas   Port Saint Lucie , FL00:00:00.000 127568  63 ZMotion Racing Team
26 Raul Bello   Pembroke Pines, FL00:00:00.000 185881  79 Santo-Mega Cycle pb Anything but Wheels
27 Derek Bennett   Tampa, FL00:00:00.000 117436  92 Florida Velo
28 Anthony Vasilas   San Diego, CA00:00:00.000 197167  181 Unattached
29 Curtis Long   Atlantic Beach, FL00:00:00.000 108976  100 Team Linder Capital
30 Victor Lavinsky   Deerfield Beach, FL00:00:00.000 247860  59 ZMotion Racing Team
31 Gunter Hermanni   Miami, FL00:00:00.000 163923  62 ZMotion Racing Team
32 Nelson Trujillo (2 - Cat2)   Hialeah, FL00:00:00.000 225900  67 Team Performance Fitness-delray Center
33 Julio Cruz (3 - Cat2)   Hialeah, FL00:00:00.000 76784  82 Team Performance Fitness-delray Center
34 Osvaldo Villegas (4 - Cat2)   Miami, FL00:00:00.000 186358  83 Team Performance Fitness-delray Center
35 Juan Martinez Adorno   00:00:00.000  97 Unattached

Women - Cat 1/2/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Frances Schofield   Palm Beach Gardens, FL00:43:55.032 68653  152 ZMotion Racing Team
2 Rebecca Larson   Athens, GA00:44:44.339 91806  123 Team Vbf
3 Trish Cohen   Tampa, FL00:44:44.657 218675  166 Unattached
4 Kirsten Fee   Austin, TX00:44:44.980 185982  472 Unattached
5 Cathy Cote   Winter Springs, FL00:44:45.711 302518  395 Atlantic Shores Velo
6 Sue Hensley   Wintersprings, FL00:44:48.974 287529  163 DWC Racing
7 Lauren Clayton   Macon, GA00:44:49.763 310661  154 Unattached
8 Kimberly Vaughan   Odessa, FL00:44:50.528 242810  153 EMBE Associates
9 Lisa Schneider   Boca Raton, FL00:14:40.909 221768  397 Rivet Racing

Women - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Michelle Blake   Orlando, FL00:44:44.781 233167  373 Colavita Racing Inc.
2 Crystal Little   Davie, FL00:44:45.462 287714  379 Rivet Racing
3 Geri Laverty   00:44:46.470  479 Unattached
4 Amy Horstmeyer   Gainesville, FL00:44:46.895 289443  480 352 Racing P/b Bikes And More
5 Lisa Frink   Deerfield Beach, FL00:44:46.341 191535  368 ZMotion Racing Team
6 Sandra Pehl   Wesleychapel, FL00:44:49.436 302446  476 Team AJ's / Nutrishop
7 Zoe Mullins   Winter Garden, FL00:44:54.250 290669  475 Colavita Racing Inc.
8 Laura Dewitt   00:44:54.435  360 Unattached
9 Cynthia Manning   Orlando, FL00:44:11.643 287064  366 Orlando Road Club Inc
10 Laura Dewitt   00:44:58.445  474 Unattached
11 cathy kamhi   Largo, FL00:10:32.191 305518  388 Outspokin Bicycles
12 Loralei Timonere   00:04:54.547  485 Unattached

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Hans Vandenberg   Eagle, CO00:21:05.456 296888  509 Velobrew Cycling Club
2 Ethan Inauen   00:22:25.500  178 Unattached
3 Andrew Graeber   00:20:43.650  529 Colavita Central Florida
4 Mackenzie Collins   00:22:13.369  518 Lake County Pal
5 Brittany Nelson   Clermont, FL00:22:13.370 297038  503 Lake County Pal
6 Tyler Hoster   00:22:25.250  177 Unattached
7 Robert Zehr   Winter Garden, FL00:22:27.136 303478  558 Orlando Road Club Inc

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Abel Quintana   00:20:26.471  545 Team Paisa
2 Justin Pfaff   Alachua, FL00:20:26.584 237816  556 Cycle Logic
3 Michael Hernandez   Clermont, FL00:20:26.674 296605  541 Lake County Pal
4 Nicholas Collins   Canton, GA00:20:29.027 288702  533 Lake County Pal
5 Victoria Nelson   Clermont, FL00:20:31.932 286684  505 Lake County Pal
6 Julia Fresne   Lutz, FL00:21:02.499 307724  347 Florida Velo
7 Ian McMullen   Saint Augustine, FL00:21:02.500 304529  502 Junior VeloCrew
8 James Mertens   Vero Beach, FL00:22:12.895 269208  519 Colavita Racing Inc.
9 Jesse Dewitt   00:22:13.048  521 Unattached
10 Kyle Deschenes   Land O Lakes, FL00:22:13.100 292557  557 Colavita Racing Inc.
11 Jared Hughes   00:21:59.227  554 Unattached

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 15-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Daniel Marin   00:28:33.656  560 Unattached
2 Andrew McMullen   Staugustine, FL00:28:44.665 304523  501 Junior VeloCrew
3 Michael Neslon   Clermont, FL00:29:41.651 306147  504 Lake County Pal
4 briana luthman   Cocoa, FL00:29:52.636 282753  542 Colavita Racing Inc.

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Pedro Medina   Orlando, FL00:45:55.574 177274  88 Atlantic Shores Velo
2 Vance James   Lakeland, FL00:45:56.005 47935  151 Ball Watch Cycling Team
3 Carlos Soler   Longwood, FL00:45:56.202 104661  165 DWC Racing
4 Philip Elliott   Palm Beach, FL00:45:56.242 51741  167 GS Palm Beach
5 Adam Baskin   Clermont, FL00:45:56.363 88669  111 Ball Watch Cycling Team
6 Patrick Ellison   Tampa, FL00:45:56.483 288671  398 Florida Velo
7 Julio Rojas   Pompano Beach, FL00:45:56.494 175402  155 GS Palm Beach
8 Didier Fresne   Lutz, FL00:45:56.664 289531  66 Florida Velo
9 Stephen Gilligan   Deerfield Beach, FL00:45:56.936 85222  164 ZMotion Racing Team
10 Ryan Saylor   Gainesville, FL00:45:57.238 31413  80 Velobrew Cycling Club
11 Frank Lopez   Largo, FL00:45:57.530 21574  89 ZMotion Racing Team
12 Guillermo Suarez   Tampa, FL00:45:57.707 283294  170 Florida Velo
13 Tony Timonere   Palm Harbor, FL00:46:10.495 164920  174 Gearlink Racing Inc.
14 William Cosgray   Tarpon Springs, FL00:46:10.871 176763  478 Gearlink Racing Inc.
15 Chris Bishop   Lakeland, FL00:46:10.925 144608  158 Ball Watch Cycling Team
16 David Alexandrou   Lutz, FL00:46:11.008 122403  161 EMBE Associates
17 John Gissal   Tampa, FL00:46:11.092 173583  171 Orlando Velo
18 Darren Black   Clermont, FL00:46:11.105 106925  396 DWC Racing
19 Kurt Phillips   Lakeland, FL00:46:11.299 49190  156 Ball Watch Cycling Team
20 Robert O'Malley   Clermont, FL00:46:11.331 26458  242 DWC Racing
21 John Tanner   Clearwater, FL00:46:11.544 155000  220 Outspokin Bicycles
22 Joel Rierson   Delray Beach, FL00:46:11.569 29856  168 GS Palm Beach
23 Raymond Thompson   Fort Lauderdale, FL00:46:11.858 295818  392 Rivet Racing
24 Christopher Wright   Miami, FL00:46:11.860 226496  176 Team Performance Fitness-delray Center
25 David Munoz   Orlando, FL00:46:12.021 241035  87 Atlantic Shores Velo
26 Robert Croslin   Saint Petersburg, FL00:46:12.488 292980  477 66 Fixed
27 Mark Poteet   Tampa, FL00:46:12.936 232389  160 EMBE Associates
28 David McEnery   Largo, FL00:46:13.231 323966  564 Unattached
29 Cathy Cote   Winter Springs, FL00:46:13.315 302518  395 Atlantic Shores Velo
30 Michael Graham   Tampa, FL00:46:14.172 13862  473 Orlando Velo
31 Todd Hull   Jacksonville, FL00:46:25.688 82561  175 Velobrew Cycling Club
32 Harry Portellos   Tampa, FL00:46:44.347 84914  376 Gearlink Racing Inc.
33 Jared Zimlin   Palm Harbor, FL00:46:12.191 52228  172 Gearlink Racing Inc.
34 Joseph Hamilton   Orlando, FL00:46:26.731 103846  394 DWC Racing
35 Fitzroy Craig   Lauder Hill, FL00:43:37.878 198843  237 Team Performance Fitness-delray Center
36 Vincent Cook   Palm Harbor, FL00:41:41.868 7670  378 Gearlink Racing Inc.
37 Kelby Roberts   Tampa, FL00:42:02.950 66431  169 Flying Fish Bikes
38 Daniel Larson   Norman, OK00:45:03.201 58572  162 Fulton Flyers Cycling Club
39 Eric Brewer   Orlando, FL00:29:24.036 286798  391 Orlando Road Club Inc
40 Miguel Goodpasture   San Diego, CA00:29:45.819 268044  363 Unattached
41 Scott Snyder   Fort Pierce, FL00:05:03.702 50019  159 Treasure Coast Cycling Association

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ken Schofield   Juno Beach, FL00:44:36.826 207006  462 ZMotion Racing Team
2 John Faulk   Gainesville, FL00:44:36.830 115188  450 Jacksonville Racing Club
3 Jorge Cortes   Weston, FL00:44:36.870 140447  241 Z Bikes / VistaVelo.Com
4 Mark Stein   Tarpon Springs, FL00:44:37.139 33966  95 Florida Velo
5 Israel Vera   Miami, FL00:44:59.242 242172  225 Team Paisa
6 Pablo Santa Cruz   Safety Harbor, FL00:44:59.267 196540  224 Florida Velo
7 David Beaudoin   Cullowhee, NC00:44:59.294 50777  563 DWC Racing
8 Will Larson   Dunedin, FL00:44:59.368 196529  234 Gearlink Racing Inc.
9 Dallas Rose   Oldsmar, FL00:44:59.647 207120  232 Gearlink Racing Inc.
10 Peter Carlos   Coconut Grove, FL00:44:59.673 142009  233 Team Paisa
11 Peter Aldridge   Fort Lauderdale, FL00:45:00.944 222215  393 ZMotion Racing Team
12 Steven Kurth   Palm City, FL00:45:01.374 101266  451 Treasure Coast Cycling Association
13 Steven Griffith   Boca Raton, FL00:45:01.405 195918  456 ZMotion Racing Team
14 John Tanner   Clearwater, FL00:45:01.597 155000  220 Outspokin Bicycles
15 Kirby Johnson   Largo, FL00:45:01.935 191757  233 Gearlink Racing Inc.
16 Raife Snover   Fort Lauderdale, FL00:45:01.985 246899  460 ZMotion Racing Team
17 Marco Beltran   Hollywood, FL00:45:02.050 225734  230 Team Performance Fitness-delray Center
18 Eduardo Pichardo   Weston, FL00:45:02.233 227279  236 Team Performance Fitness-delray Center
19 Michael Rhoades   Tarpon Springs, FL00:45:02.578 202152  239 Neptune Cyclery
20 chuck holstein   Lecanto, FL00:45:02.632 263775  468 Citrus Cycling
21 James Kane   Clearwater, FL00:45:03.251 271987  227 Florida Velo
22 Greg Pickren   Oldsmar, FL00:45:03.662 242627  240 Gearlink Racing Inc.
23 Blain Reeves   Pembroke Pines, FL00:45:03.871 71611  452 ZMotion Racing Team
24 Martin Bates   Odessa, FL00:45:04.526 2867  458 EMBE Associates
25 Eddie Mullally   Tarpon Springs, FL00:45:05.213 84627  453 Neptune Cyclery
26 John Gibson   Fleming Island, FL00:45:05.723 249400  448 Colavita Racing Inc.
27 Jose Hernandez   Cutler Bay, FL00:45:08.681 270047  234 Team Paisa
28 Anthony Maisto   New Port Richey, FL00:45:09.039 22206  257 Deno's Wonder Wheel Cycling
29 Frances Schofield   Palm Beach Gardens, FL00:45:24.264 68653  152 ZMotion Racing Team
30 Mark Hewitt   Coconut Creek, FL00:45:44.594 59026  444 ZMotion Racing Team
31 Steve Noble   North Port, FL00:45:04.219 222335  235 Unattached
32 Scott Snyder   Fort Pierce, FL00:44:31.897 50019  159 Treasure Coast Cycling Association
33 Alfonso Castellanos   Bocaraton, FL00:44:23.212 306474  223 ZMotion Racing Team
34 James McConnell   Orlando, FL00:45:41.508 176305  449 Orlando Road Club Inc
35 David Low   Gainesville, FL00:44:23.424 258298  445 352 Racing P/b Bikes And More
36 Tim Powers   Zephyrhills, FL00:29:48.678 228614  226 Citrus Cycling

Mixed - Cat 1/2/3/4/5 - Master - 55-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 stuart lamb   Tampa, FL00:27:27.899 288588  436 Unattached
2 Robert Lecznar   New Port Richey, FL00:27:28.056 238352  552 Gearlink Racing Inc.
3 Julius Aulisio   Lakeland, FL00:27:28.303 187514  517 Treasure Coast Cycling Association
4 David Butcher   Lake Mary, FL00:27:28.426 141566  559 DWC Racing
5 Joseph Becchetti   Trinity, FL00:27:28.509 265633  553 Gearlink Racing Inc.
6 Manuel Aguilera   Wellington, FL00:27:28.564 61905  524 Relentless Bicycles
7 Jeffery Golden   Kissimmee, FL00:27:28.796 131332  528 Jacksonville Racing Club
8 Michael Nissley   Dunedin, FL00:27:28.955 300633  551 Gearlink Racing Inc.
9 Frank Mullen   Oldsmar, FL00:27:29.434 104477  390 Florida Velo
10 Robert Tyler   Winter Garden, FL00:27:30.343 108046  999 Orlando Road Club Inc
11 Pascal Jugy   Clearwater, FL00:27:32.511 196983  515 Florida Velo
12 cathy kamhi   Largo, FL00:27:35.613 305518  388 Outspokin Bicycles
13 Charles Thalheimer   00:27:35.837  549 Gearlink Racing Inc.

Mixed - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Domby   Tampa, FL00:46:02.762 226524  500 Bicycle Post
2 Ledy Alonso   Opa Locka, FL00:46:03.094 288822  387 Team Performance Fitness-delray Center
3 Jacob Hill   Saint Petersburg, FL00:46:03.207 235209  94 Best Of The Bay Cyclist
4 Charl Jordaan   Pompano Beach, FL00:46:03.465 210877  567 Cool Beans Racing
5 john zuluaga   Miami, FL00:46:03.723 257825  389 Team Paisa
6 james stahlschmidt   Tampa, FL00:46:03.833 258140  383 EMBE Associates
7 Taylor Warren   Loveland, CO00:46:04.052 287780  385 Colavita Racing Inc.
8 Douglas Pitts   Inverness, FL00:46:04.397 105325  359 Citrus Cycling
9 Lucas Wardein   Naples, FL00:46:04.728 233364  371 Orlando Road Club Inc
10 Dan Valdes   Plantation, FL00:46:04.761 202522  367 Cool Beans Racing
11 Buddy Spafford   Asheville, NC00:46:04.879 302191  356 Alfa 8 Racing
12 Norge Perez   Miami, FL00:46:05.709 209703  386 Team Performance Fitness-delray Center
13 John Manwaring   Oviedo, FL00:46:06.001 261036  377 Team AJ's / Nutrishop
14 David Monismith   Gainesville, FL00:46:06.181 257920  482 352 Racing P/b Bikes And More
15 Chris Slack   Venice, FL00:46:06.812 270967  494 Unattached
16 Keith Richards   Gainesville, FL00:46:07.545 222964  370 352 Racing P/b Bikes And More
17 Vincent Cook   Palm Harbor, FL00:46:34.458 7670  378 Gearlink Racing Inc.
18 Ian McGauvran   Longwood, FL00:46:38.678 289108  236 Colavita Racing Inc.
19 Drew Slocum   Macon, GA00:38:12.763 259254  355 Georgia Cycling Inc.
20 Grady Gosselin   Lithia, FL00:46:53.251 218024  381 EMBE Associates
21 Jason Yaeger   Tampa, FL00:35:01.109 292025  390 Florida Velo
22 Heather ElliottJones   Dunedin, FL00:28:38.029 285408  236 Florida Velo

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOCUORESpySierra NevadaUSACDFBonk BreakerShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee