Race Results for
Deer Valley NMBS
Deer Valley, UT
(Event Information)
Downhill on 06/16/2007

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - SP - Junior - 1-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BEN CORBELLA   05:12.61  725 JUNIOR SYN
2 Daniel Burkhartsmeyer   San Luis Obispo, CA05:23.07 198499  730 MOREWOOD/S
3 ANDRE PEPIN   05:26.95  580 BEYOND BIK
4 JORDAN JACOB   05:27.66  443 FOOTLOOSE
5 MICHAEL WHITNEY   05:35.35  829 BLASTENHOF
6 ADAM JOHNSON   05:38.42  823 MTN VIEW C
7 Randy Johnson   Groveland, CA05:39.14 250512  769 
8 SEAN SWEENEY   05:39.37  414 FUELARMY/S
9 PATRICK WALDRON   05:41.56  883 TEAM WALDR
10 Dylan Patterson   Boulder, CO05:44.59 213777  686 
11 CAMERON SNYDER   05:45.50  813 FORTRESS E
12 CHRIS GEASLIN   05:56.80  959 
13 Hans Keisler   Aptos, CA05:56.85 232089  528 FOX RACING
14 AUSTIN GOMEZ   05:57.22  968 BLACK BETT
15 Taylor Holland   Orinda, CA06:00.67 245429  627 SYNDICATE
16 AYRTON BARCLAY   06:12.67  898 BIKES 2 BO
17 Dillon Smith   Carbondale, CO06:17.68 247134  644 
18 Traver Joehnck   Santa Barbara, CA06:28.18 249428  853 RAS PHOTOG
19 JACK BOWEN   06:29.38  631 YOUNG RIDE
20 JOEY COSTANZO   06:41.06  846 
21 BODHI BARNEY   07:51.53  625 O.T.R.RACI
DNF JOSH WARNICK   DNF  408 
DNF KENNY EVANS   DNF  595 
DNF DAVID NELSON   DNF  826 MOREWOOD/6
DNF JEFF WITTEN   DNF  894 MOJO WHEEL

Men - SP - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cristopher Ries   Flagstaff, AZ05:36.92 249413  420 UTOPIA OPT
2 Chance Anderson   Roseville, CA05:43.17 260007  806 
3 Scott Phillips   Summerfield, NC05:45.13 262358  935 
4 JON TRASK   05:47.94  411 
5 JORDAN HOPEWELL   05:53.40  842 REED CYCLE
6 MARSHALL CARLE   05:56.96  461 SCOTTS VAL
7 Erik Nelson   Gilbert, AZ06:01.76 240674  427 THOR/MICHE
8 CASEY FASSETT   06:03.80  810 ODI REPLAY
9 Joseph Larko   Los Gatos, CA06:04.52 218931  702 SANTA CRUZ
10 COLTON STREET   06:04.59  660 OGD MANUFA
11 Casey Hoffman   Portland, OR06:09.48 262706  970 WHEEL SPOR
12 Addison Williams   Louisville, CO06:15.23 230157  864 GRAVITEE
13 JOSH LEE   06:36.91  967 BLACK BETT
14 CHAZ NETTLETON   06:37.73  975 SDG/UTOPIA
15 Jeff McEniry   Centennial, CO07:29.48 239902  940 MOJO WHEEL
DNF HUNTER JOHNSON   DNF  710 AIRFLOW RA

Men - SP - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 TYSON HENRIE   05:32.77  1001 PARKS SPOR
2 JESSE COTTRELL   05:35.56  965 BARRIES
3 JOHN MAXWELL   05:48.05  995 
4 RYAN ERICKSON   05:57.45  663 AIR FLOW R
5 NELSON JOHNSON   06:05.94  709 AIRFLOW RA
6 Kendall Williams   Superior, CO06:10.79 230156  845 GRAVITEE
7 JARED BRYANT   06:21.18  790 
8 DAVID ROSALES   06:30.73  814 
9 Daniel Sapp   Kernersville, NC06:39.37 190986  939 BOONE VELO
10 NICK MARSH   06:56.66  937 
11 Nathan Sowle   Reno, NV09:10.95 198492  522 PIMPBIKER

Men - SP - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 GRAHAM WAGNER   05:41.87  409 
2 RYAN MEEBOER   05:42.51  699 
3 Dain Zaffke   San Anselmo, CA05:53.30 172117  649 WTB/FOX SH
4 TRAVIS ANDERSON   05:53.86  843 BROTHERS B
5 pete boerschinger   Dillon, CO06:16.40 252017  1025 INTENSE
6 JORY MITCHELL   07:20.54  1042 ATTITUDE C

Men - SP - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DAVID ELLER   05:34.00  758 
2 BRANDEN DAIS   05:48.28  778 BDAIS.PHOT
3 Jody Jones   Henderson, NV05:54.55 234852  954 S.V.P. BOA
4 SPENCER OLSEN   06:42.49  1034 ATTITUDE

Men - SP - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MARC MANLOVE   05:56.26  856 PROCRAFT
2 RANDY HALL   05:59.70  886 FOOTLOOSE
3 PAUL MONDORFF   06:01.34  507 THE BIKE S
4 THOMAS GOSSETT   06:22.15  509 THE BIKE S
5 Mark Owen   Glendale, CA06:24.25 26975  425 CHECKERED
6 David Dasta   Las Vegas, NV12:29.20 238231  531 KHS
DNF Jim Brown   Cool, CADNF 169685  1010 KONA/KENDA

Men - SP - Master - 40-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Stephen Waldron   Salt Lake Cty, UT05:49.38 107777  884 TEAM WALDR
2 STEVE HOFFMAN   06:06.08  971 WHEEL SPOR
3 GREG STALNAKER   06:08.25  570 
4 Stewart Mitchell   Bozeman, MT06:23.71 24624  844 
5 BRIAN PICCHIETTI   06:24.32  422 PARK CITY
6 Eric Johnson   Phoenix, AZ06:35.41 241526  711 AIRFOW RAC
7 Clint Bullock   Salt Lake City, UT06:46.49 228738  878 FLYIN FOSS
8 John Kresich   Clayton, CA06:48.87 229956  441 DH RENO
9 GARY UZZELL   06:57.89  639 

Men - SP - Master - 50-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Randy Earle    Tacoma, WA06:12.33 101858  875 REED CYCLE
2 Rolf Hebenstreit   Moab, UT06:22.34 174427  880 YETI/FLY'I
3 Steve Cleek   Reno, NV06:31.68 217990  727 DH RENO
4 Randy Robison   Reno, NV06:57.27 217974  678 DH RENO
5 James Koch   Atherton, CA08:58.13 250437  989 HABILIS DH

Men - EX - Junior - 1-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kevin Aiello   Rancho Santa Margarita, CA02:59.44 245409  802 SANTA CRUZ
2 Connor Bloum   San Diego, CA03:08.78 250421  603 BEYOND BIK
3 James Cooper   Groveland, CA03:10.35 218140  770 MOREWOOD/6
4 Parker Worthington   Mooresville, NC03:19.10 211836  501 PUMACOOLBR
5 Cody Stegemiller   Danville, CA03:19.88 230718  416 SANTA CRUZ
6 Nicholas Wright   Rancho Santa Fe, CA03:20.17 246257  402 MADCATZ IR
7 Derek Teel   Roseville, CA03:21.56 250236  412 SANTA CRUZ
8 Nic Hadley   Salt Lake City, UT03:25.90 200990  540 GO-RIDE.CO
9 Logan James   Durango, CO03:27.61 215000  879 
10 Anthony Marino   Newbury Park03:37.13 233908  795 ODI/SOUHRI
11 Andy Becker   Santa Barbara, CA03:53.12 217150  467 SPY/MICHEL
12 RYAN BLOUM   05:43.76  602 BEYOND BIK
DNF Blake Carney   Camarillo, CADNF 200586  555 FLY/MARZOC
DNF Dustin Belcher   Carbondale, CODNF 215649  481 ORBIT RACI

Men - EX - Senior - 19-24

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Preston Moore   Santa Barbara, CA03:01.41 245073  851 COMMENCAL
2 Corey Bellinger   Ketchum, ID03:13.88 191946  863 SU BOARD &
3 DYLAN BROWN   03:14.29  870 
4 Lane Paxton   Missoula, MT03:16.18 150826  822 SMITH/MTN
5 Tyler Wilson   Murrieta, CA03:18.45 260627  801 INTENSE CY
6 Casey Cornilsen   Roseville, CA03:21.10 211536  599 DARK HORSE
7 Brian Mugnier   Phoenix, AZ03:25.46 179147  892 NO BRAKES
8 Gerald Ives   Grand Junction, CO03:31.30 189544  928 GEN TAYLOR
9 Cameron Barton   Monument, CO03:31.37 230398  885 
10 Charles (Casey) Baker   Great Falls, VA03:34.27 213819  871 VIC'S TIRE
11 Jonathan Miller   Carmel, CA03:35.60 178133  868 JOSLELYN'S
12 Blair Brown   Rancho Santa Margarita, CA03:38.89 253423  951 CAL POLY P
13 Jesse Kroetch   Post Falls, ID03:51.35 263420  911 MTN VIEW C
14 Cory Hess   Billings, MT03:52.19 230197  857 
15 Taylor Cuisinot   Nevada City, CA03:55.49 217973  353 GIANT/SMIT
16 Jeff Jackson   Spokane, WA03:57.73 247058  820 
17 Tasso Koch   Atherton, CA04:00.50 226613  705 HABLIS DOW
18 Steven Trottier   Lewisville, NC04:01.22 190301  930 CYCLE THER
19 Caleb Cambern   Boulder, CO04:06.64 230230  728 RUBBER DOW
20 Eric Arce   Santa Cruz, CA04:13.54 234538  889 FOOTLOOSE
21 LOGAN BARCLAY   04:13.78  900 BIKES 2 BO
22 Charles Ellis   Durango, CO04:27.98 215125  974 PEDAL THE
23 TYLER PALMER   04:43.82  784 
24 JEFF SCHMELZLE   04:47.57  572 
25 Ryan Jamison   Post Falls, ID05:49.79 246924  949 FOES/PROFI
DNF Michael Burkhartsmeyer   DNF 210443  731 SNO-WHITE
DNF Dustin Richcreek   Boise, IDDNF 249035  962 PRO PEAK S
DNF Evan Elliott   Durango, CODNF 230183  721 DURANGO DE
DNF Brian Mendiola   Grass Valley, CADNF 195076  923 XTREME OUT

Men - EX - Senior - 25-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Casey Norton   Colorado Springs, CO03:10.10 183863  850 SANTA CRUZ
2 Spencer Moyers   Eagle Mountain, UT03:12.23 180885  696 
3 JOHN KERCHNER   03:20.06  941 
4 Chad Bryce   Salt Lake City, UT03:22.07 205635  534 SPY/OGD/HA
5 Kass Feuerhelm   Pollock Pines, CA03:33.10 140414  447 
6 Joseph Graceffa   Crested Butte, CO03:36.43 230725  899 
7 Travis Elquist   Pocatello, ID03:38.67 230619  952 DUKE SPEED
8 Edwin Vraspir   Fort Collins, CO03:48.13 265509  904 ROAD 34
9 Riley Tucker   American Fork, UT04:43.11 233151  953 PARKS/LEDG
10 Jon Houde   Roseville, CA05:37.60 245434  828 NORTHERN L
DNF GRAHAM MURRAY   DNF  506 WATTA BIKE
DNF Jeffrey Wu   Littleton, CODNF 164941  832 FUENTESDES
DNF Phil Patrick   Meredith, NHDNF 198299  978 2ND AVE
DNF Michael Johnson   Gunnison, CODNF 261366  760 C.B.M.P.
DNF Nick Newman   Draper, UTDNF 153793  694 
DNF George Simoncini   Redwood City, CADNF 190178  787 
DNF Robert Pierce   Roseville, CADNF 227068  807 NORTHERN L

Men - EX - Master - 30-34

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rob Parramore   Reno, NV03:45.75 218122  581 DIRTBAG DO
2 Clint DeMill   Salt Lake City, UT03:46.37 250085  514 
3 Thomas Ward   Bakersfield, CA03:47.74 245440  840 BIKE CO
4 Stephen Zvorsky   Simi Valley, CA03:49.55 167804  559 MONGOOSE T
5 Heath Sherratt   Roseville, CA03:51.10 189953  750 BEAR NAKED
6 ZANE PATTERSON   03:53.60  1039 
7 Darren Brooks   San Mateo, CA03:55.83 77219  463 VRIPTECH.C
8 Jeff Kegu   Leadville, CO04:00.44 245608  611 KOZOS MOTO
9 Enoch Tatton   Heber City, UT04:07.42 163626  642 BROTHERS B
10 Donald Morehouse   Reno, NV04:14.59 133559  431 DH RENO
DNF Scott Cannatelli   San Jose, CADNF 160992  927 SWD RACING
DNF MiKe Taylor   Cottonwood, AZDNF 234440  785 UTOPIA/BLA
DNF Mark George   Kamas, UTDNF 265063  858 MG CONSTRU

Men - EX - Master - 35-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jesse Chuse   Nevada City, CA03:30.36 190154  669 DARK HORSE
2 Harold (Lee) McGuffey   Salt Lake City, UT03:32.39 264026  583 
3 Joe Zarazua   Ventura, CA03:41.17 160773  771 AZONIC
4 Jeffrey Graceffa   Crested Butte, CO03:41.88 246647  717 C.B.M.P
5 Karl Eberhardt   San Diego, CA03:46.31 94812  836 RED BULL
6 David Decker   Newark, CA03:49.13 131607  453 OAKLEY/MAX
7 Jason Witt   Billings, MT03:55.01 172532  866 AZONIC/ATO
8 Brad Delzer   Gresham, OR03:57.10 137087  451 SHILOH CYC
9 Barry Hirst   Fillmore, CA04:02.20 190221  715 AZONIC/ONE
10 JUSTIN ARMSTRONG   04:28.86  761 
DNF Greg Austin   San Marcos, CADNF 155987  740 IRONHORSE
DNF Gary Bischoff   Durango, CODNF 102948  464 TURNER BIK
DNF Anthony Sams   Farmington, UTDNF 228778  608 FLYIN' FOS

Men - EX - Master - 40-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 CHRIS BOUDREAUX   03:33.14  847 QUONSET HU
2 Robert Garcia   Dillon, CO03:34.34 12796  929 WOLF PACK
3 Thomas Martinez   La Crescenta, CA03:47.85 155275  774 CHECKERED
4 Todd Blackmoore   Nipomo, CA03:48.41 151257  805 NORTHERN L
5 CURT CLEMETSON   03:54.13  619 
6 Jon Martin   Arcata, CA05:20.29 169689  650 DARK HORSE
DNF David Frame   Calistoga, CADNF 185148  491 AZONIC/MAX
DNF Gavin Spaulding   Belgrade, MTDNF 165834  775 KHS
DNF Jerry Vines   Tahoe City, CADNF 213115  791 DARK HORSE
DNF Craig Skinner   Sandy, UTDNF 175051  918 

Men - EX - Master - 45-49

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Don Jackson   Riverside, CADNF 17510  751 ODI/SOUTHR
DNF Craig Van Cleve   Henderson, NVDNF 110847  486 ODI/SOUTHR

Men - EX - Master - 50-54

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Smith   Porterville, CA05:35.08 33283  777 ODI /SOUTH
2 Scott Lideen   Phoenix, AZ06:04.10 142637  526 DP AIR

Men - EX - Master - 55-59

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Fred Joehnck   Santa Barbara, CA06:05.78 249427  852 VELO PRO

Men - BG - Junior - 1-16

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MIKE LITTLE   05:31.08  436 SANTA CRUZ
2 Tristan Littlehale   Saratoga, CA05:40.39 236595  494 SANTA CRUZ
3 TRENT WAGNER   05:45.37  546 SANTA CRUZ
4 CALE WARD   05:48.22  839 
5 COLE FREIDAY   06:25.50  914 BICYCLE WO
6 RYAN KAZOLE   06:39.49  815 
DNF CONNER RASMUSSEN   DNF  1033 
DNF HUNTER WISE   DNF  794 UTOPIA/TAH

Men - BG - Junior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 MICHAEL DANIELS   05:34.08  668 
2 JOSH ESFAHANI   05:38.48  831 SANTA CRUZ
3 Alex Ferran   Berkeley, CA06:42.68 240718  838 DAD
4 CHASE STALNAKER   06:51.15  571 
5 TED WEERTS   06:57.17  406 661/ROYAL
6 ERIK BARRON   14:46.69  912 

Men - BG - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 DANEIL CARLSON   05:59.60  916 BIKEWORLD
2 MARCUS LEHMAN   06:34.67  976 
3 Alexander Strauss   Boulder, CO06:48.11 182529  415 CU CYCLING

Men - BG - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JOHN RIINA   06:26.83  578 
2 DAN DEGENER   06:49.63  452 

Men - BG - Master - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 ROBERT FULLERTON   06:44.94  881 
DNF CHRIS NELSON   DNF  849 

Men - Junior - JR - 1-10

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Troy Sladeck   Foothill Ranch07:04.16 225356  964 SANTA CRUZ
2 JUSTICE PENDRY   08:43.12  1004 
3 JOSEPH GOSSETT   08:43.31  511 THE BIKE S
4 CHASE OLSEN   10:22.89  1035 TEAM CARNA
5 KELTY BARNEY   11:22.23  624 OTR RACING

Men - Junior - JR - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brad Oien   Fountain Valley, CA02:53.42 199509  817 ODI/SOUTHR
2 John Swanguen   San Diego02:54.18 175203  861 COVE BIKES
3 Ryan Anderson   Poway, CA02:55.26 189630  488 AVENT/BOMB
4 Tyler McCaul   Aptos, CA02:56.81 178124  508 TREK/FOX R
5 Chris Shewmake   Denver, CO02:57.12 212815  755 INTENSE CY
6 Joey Schusler   Boulder, CO02:59.53 201238  419 SPECIALIZE
7 Charlie Sponsel   Lake Oswego, OR02:59.54 230753  665 TONIC FAB
8 Ryan Kresich   Chico, CA03:05.47 218714  440 AIRBORNE R
9 Jordon Culp   Park City, UT03:07.73 249639  812 BROTHER BI
10 Chris Myers   Colorado Springs, CO03:08.56 225550  695 BRODIE BIK
11 Jeff Cayley   Santa Clarita, CA03:10.75 219853  809 MOREWOOD/6
12 Taylor Lideen   Phoenix, AZ03:13.21 210964  525 DP AIR/SAN
13 Taylor Borucki   Durango, CO03:15.85 247963  734 
14 Benjamin Hulse   Mooresville, NC03:17.18 211866  753 SPONSORMOM
15 Chris Hadley   Salt Lake City, UT03:18.49 191171  541 GO-RIDE.CO
16 Timothy Price   Great Falls, VA03:19.03 194155  872 SPECIALIZE
17 CASEY SWENSON   03:20.27  973 BIKERS EDG
18 Luke Wronski   Orange, CA03:24.93 189645  401 THE PATH
19 Marshall Roach   Grand Junction , CO03:25.03 221884  677 ABSAROKA B
20 Troy D'Elia   Moreno Valley, CA03:25.18 224206  776 FOES/UNBOU
21 Amado Stachenfeld   Berkeley, CA03:25.64 209079  754 STAATS/X-F
22 Peter Schulze   Los Alamos, NM03:26.19 263802  667 NUPTSE
23 Brian Alexander   Santa Barbara, CA03:26.96 226350  471 
24 Kyle Bickford   Peoria, AZ03:29.95 233378  736 JRA
25 Thomas Lauderdale   Aptos, CA03:33.89 217787  584 SNO-WHITE
26 ADAM CONNOLLY   03:37.60  600 DH RENO
27 Jason Cuervo   Grand Junction, CO03:41.00 210074  934 GENE TAYLO
28 John Koch   Atherton, CA03:41.47 244057  703 HABILIS DH
29 NICK CARON   03:43.90  620 
30 Ben Gager   Boulder, CO03:45.21 213348  446 THE FIX BI
31 Ben Cruz   Novato, CA04:05.18 213397  455 
32 Taylor Calvert   San Luis Obispo, CA04:07.02 218535  830 SANTA CRUZ
33 TRAIS TAYLOR   04:09.43  827 
34 Naish Ulmer   Hood River, OR05:29.02 175253  747 GO.RIDE.CO
DNF Chad Barentsen   Centennial, CODNF 243767  994 MOJO WHEEL
DNF Jerott King   Walnut Creek, CADNF 210854  811 RIDE SFO/U
DNF Jamie Fenn   Aspen, CODNF 234382  913 SDG/MONSTE
DNF Robert Rhall   Blue Lake CaDNF 218117  537 SWD/661/AZ
DNF Taylor Reed   Eagle, IDDNF 249638  841 REED CYCLE
DNF Roger Evans   Aptos, CADNF 255647  513 ROGUE/HAYE
DNF Keaton Cameron   Durango, CODNF 230184  981 PTP RACING
DNF Trace Lapid   Aptos, CADNF 211533  547 SANTA CRUZ

Men - Junior - JR - 11-12

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Hunter Becker   Santa Barbara, CA05:59.64 217149  466 MICHELIN
2 Galen Carter   Salt Lake City, UT06:49.26 231784  516 GO-RIDE.CO
3 Jordon Lindberg   Phoenix, AZ07:09.74 256972  987 DESERT DOG
4 DAMON KIRCHMEIER   12:29.28  539 YETI

Men - Junior - JR - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ian Keller   Gilbert, AZ05:45.00 262213  707 
2 GARRETT WARNICK   06:35.31  407 
3 GRANT DETTMER   07:07.00  450 
4 Tyler Coplea   Chandler07:56.76 196300  726 DESERT DOG
5 DENNIS EDWARDS   08:20.85  860 
6 RILEY PEEK   08:41.79  998 YOUNG RIDE
7 TIM SWEENEY   16:33.72  413 

Women - Cat 1/2/3 - Senior - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 SEBRAY GOSSETT   06:48.01  510 THE BIKE S
2 LAUREN WALDRON   08:25.38  882 TEAM WALDR

Women - Cat 1/2/3 - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rachel Bauer   Olympic Valley, CA06:47.07 261979  623 
2 ANNA RODRIGUEZ   06:53.39  786 
3 Heidi Kanayan   Mammoth Lakes, CA07:34.76 214650  613 FOX RACING
DNF LIANA GREGORY   DNF  716 CUTTHROAT

Women - Cat 1/2/3 - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 BETSY MEEBOER   06:38.33  698 
1 CATHERINE BALOG   1:26:39.03  873 
DNF KATIA MILLER   DNF  874 SWISS AMER

Women - Cat 1/2/3 - Senior - 40-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 LYNN WARE-PEAK   07:21.27  997 TEAM SUGAR

Women - EX - Senior - 19-29

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Christine Hirst   Fillmore, CA04:22.68 218064  714 AZONIC/ONE
2 Maureen Kunz   Oakland, CA05:19.02 206973  586 VANDERKITT
3 Brooke Shore   Bellevue, WA05:24.37 199612  666 SPEEDY BEA
4 Jennifer Wolf   Mammoth Lakes, CA06:40.74 260823  563 

Women - EX - Master - 30-39

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 JAIME ARAGON   04:03.88  931 
2 Theresa Seeberg   Salt Lake City, UT05:00.15 183006  848 JOHNNY CAT

Women - Junior - JR - 1-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chrissie Pinney   Concord, CA05:14.02 234704  781 RIDE SFO
DNF Essence Barton   Thousand Oak, CADNF 179924  519 DEVO/NFO

Women - Junior - JR - 13-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Jesse Blalock   Monterey, CADNF 243591  748 VENTANA
DNF DANIELLE WISHIEWSKI   DNF  920 SANTA CRUZ

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFBonk BreakerSierra NevadaCUORESpyShimanoOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee