Race Results for
Grant Park Criterium
Atlanta, GA
(Event Information)
View By:
Criterium on 08/19/2012

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Pro Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Oscar CLARK   Athens, GA 221975   The 706 Project
2 Tyler MAGNER   Griffin, GA 222180   
3 Daniel HOLT   Alpharetta , GA 63559   Team Type 1- Development
4 Brendan CORNETT   Athens, GA 201118   TBB Sports
5 David CUELI   Miami, FL 288788   Team Cocos
6 Neil BEZDEK   New York, NY 276693   Team Mountain Khakis
7 Joonas HENTTALA   Cumming, GA 385535   
8 Phillip GAIMON   North Hollywood, CA 211475   
9 Christopher BROWN   Chattanooga, TN 5048   LITESPEED-BMW
10 Jan KOLAR   Anniston, AL 274936   HomeSmart/L5Flyers
11 Emile ABRAHAM   Atlanta, GA 222021   Latino Cycling Team
12 Alder MARTZ   Charlotte Nc 202082   
13 Thomas BROWN   Athens, GA 191703   Team Mountain Khakis
14 Branden RUSSELL   Enumclaw Wa 320408   Team Type 1- Development
15 Philip O'DONNELL   Suwanee, GA 257659   Hot Tubes Development Cycling Team, Inc.
16 Andy LOUGHER   Atlanta, GA 21638   Iron Data Racing
17 Artur SAGAT   Roswell, GA 207381   LITESPEED-BMW
18 Liam HARLAND   Cumming, GA 385533   
19 Stephan HIRSCH   Indianapolis, IN 337040   The 706 Project
20 Benjamin BRYANT   Athens 211145   Latino Cycling Team
21 Dylan DEGAN   Marietta, GA 238093   
22 David GEARHART (1 - Cat2)   Smyrna, GA 230227   LITESPEED-BMW
23 Mclean HARRIS (2 - Cat2)   Atlanta, GA 300050   Smyrna Bicycles
24 Timothy HENRY   Franklin, TN 127993   Litespeed-BMW
25 Joe ELDRIDGE   Johns Creek, GA 194777   
26 Leonardo MARQUEZ (3 - Cat2)   Lawrenceville, GA 347902   Lifetime Bikes Loganville
27 Paolo CRAVANZOLA   Cumming, GA 380036   
28 Michael STONE   Monroe, GA 258441   Hincapie Development team
29 Benjy COIL (4 - Cat2)   Decatur, GA 85178   Litespeed-BMW
30 Matthew MILLER (5 - Cat2)   Atlanta, GA 183102   Athens Velo Club
31 James DONAHUE (6 - Cat2)   Hilton Head Island, SC 365192   SUBARU-AFAS p/b OSP
32 James GOTSICK (7 - Cat2)   Acworth, GA 69847   Iron Data Racing
33 Frank MARRS (8 - Cat2)   Atlanta, GA 272691   
34 Zachary HOOVER (9 - Cat2)   Chattanooga 296838   Friends Great Smokies (FGS Cycling)
35 Robert EVANS (10 - Cat2)   Atlanta, GA 90410   Team Mission Source-NGCA
36 Edison TURNER   Waxhaw, NC 261080   Hincapie Development team
37 Jafer BEIZER   Conyers, GA 192280   
38 Juan ARIAS (11 - Cat2)   Kennesaw, GA 374968   
39 Andrea CIACCHINI   Cumming, GA 385532   
40 Matthew BROOKS (12 - Cat2)   Alpharetta, GA 249788   Team Type 1- Development
41 Dalford ENGLAND (13 - Cat2)   Monroe, GA 299466   
42 Garey GOMEZ (14 - Cat2)   Atlanta, GA 166346   HomeSmart/L5Flyers
43 Daniel RUDALEV (15 - Cat2)   Alpharetta, GA 277981   Iron Data Racing
44 Nathan ROBINSON (16 - Cat2)   Auburn, AL 288972   
45 Anders SWANSON   Chattanooga, TN 251156   LITESPEED-BMW
46 Andrew SCARANO   Athens, GA 178109   Team United Healthcare Georgia/The 706 P
47 Wes PARRISH (17 - Cat2)   Atlanta, GA 27328   Litespeed-BMW
48 Douglas OLLERENSHAW   Atlanta, GA 138067   
49 Igor RUDALEV   Alpharetta, GA 261409   Iron Data Racing
50 Eric MURPHY   Athens, GA 127087   Team United Healthcare Georgia/The 706 P
51 Ryan SULLIVAN   Nashville, TN 305979   Team United Healthcare Georgia/The 706 P
52 Christian PARRETT   Macon, GA 220179   
53 David GOODMAN (18 - Cat2)   Suwanee, GA 229367   Athens Velo Club

Men - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Alexander DIJKEMA   Lawrenceville, GA 273828   Frazier Cycling
2 James TODD   Norcross, GA 272621   Frazier Cycling
3 Toby WAKELIN   Suwanee, GA 323478   Frazier Cycling Juniors
4 Davis BRANYON   Gainesville, GA 357029   Frazier Cycling Juniors
5 Rishi Teja MOCHERLA   Alpharetta, GA 277334   Frazier Cycling
6 David WORSNOP   Atlanta, GA 336546   Junior Flyers
7 Sophia BROADWELL   Roswell, GA 304929   Junior Flyers
8 Katherine ECKROTE   Suwanee, GA 314442   Frazier Cycling
9 Callum EAGER   Decatur 361935   
10 James STUART   Atlanta, GA 383566   
11 Blake WILSON   Acworth, GA 336652   Frazier Cycling Juniors
12 Antionio COOPER      
13 Holly WAKELIN      
14 Shawn WATKINS   Hendersonville, NC 350412   DIY Junior Development Team p/b ABRC
15 David HEATH   Alpharetta, GA 383705   Frazier Cycling Juniors
16 Sean BRANYON   Gainesville, GA 367920   Frazier Cycling
17 Thayne DEAN   Lawrenceville, GA 351328   Frazier Cycling
18 Reece LATHAM   Roswell 370045   Junior Flyers
19 Joseph Stuart   Rochester, MI 370020   
20 Angelica CORSELLO   Lilburn, GA 367530   Fulton Flyers Cycling Club
21 Owen BRAUNECKER   Sandy Springs, GA 370824   Junior Flyers

Men - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Fletcher LYDICK   Lawrenceville, GA 252912   Frazier Cycling
2 Paul PRICE JR   Columbia, SC 296500   Forest Acres Cycling Team
3 Tomas Petit   Lasne 386927   
4 Jake MORMAN   Loganville, GA 385976   
5 Parker HANEY   Duluth, GA 331590   Frazier Cycling
6 Benjamin ROTHSCHILD   Atlanta, GA 288121   Frazier Cycling
7 Jonathan CUCAZ   Lawrenceville, GA 288098   Frazier Cycling
8 Justin BASHE   Alpharetta, GA 285246   Frazier Cycling Juniors
9 William ROUSE   Atlanta 381882   Frazier Cycling
10 Michael HENLEY   Columbus, GA 368302   
11 Haegam ALTIZER   Decatur, GA 350322   Junior Flyers
12 Alexander WEXLER   Suwanee, GA 257892   Frazier Cycling
13 Caleigh HEBERT   Roswell, GA 312900   Frazier Cycling Juniors

Men - Cat 3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brandon PRUETT   Silvercreek, GA 299892   Rome Velo
2 Jonathan WOODROOF   Atlanta 303846   Faster Mustache
3 Steve SIMMONS   Alpharetta, GA 318380   North Georgia Cycling Association, Inc.
4 Cody HALL   Dallas, GA 243945   Smyrna Bicycles
5 Austin SHOLLY   Roswell, GA 307301   
6 Amos HARVEY   Cumming, GA 298681   Round Here Racing
7 Boris SIMMONDS   Birmingham, AL 224868   Bici Coop Racing
8 Drago CEPAR   Mableton, GA 276916   Depaula Racing
9 Nick GASTLEY   Atlanta, GA 248376   LITESPEED-BMW
10 Taylor DUNN   Stockbridge, GA 245911   Peachtree Bikes
11 Adam HANDLER   Atlanta, GA 168447   HomeSmart/L5Flyers
12 Tomas Petit   Lasne 386927   
13 Robert BERGHEL   Chattanooga, TN 306836   Scenic City Velo
14 Fletcher LYDICK   Lawrenceville, GA 252912   Frazier Cycling
15 Reid EASTBURN   Atlanta, GA 275578   HomeSmart/L5Flyers
16 Wesley BURRUSS   Marietta, GA 359186   Depaula Racing
17 Matt CORSE   Atlanta, GA 300680   Round Here Racing
18 Robby BRYANT   Decatur, GA 5276   HomeSmart/L5Flyers
19 E Daniel KLAPHEKE   Atlanta, GA 126632   North Georgia Cycling Association, Inc.
20 Daniel BUSCH   Roswell, GA 313642   BeckJanitorial.com
21 Christopher MCGEE   Rome, GA 147396   Rome Velo
22 D Chad STRICKLAND   Atlanta, GA 204674   HomeSmart/L5Flyers
23 Daren ROGERS   Soddydaisy, TN 302941   Krystal Elite Cycling Team
24 Stewart ALFORD   Asheville, NC 138720   HomeSmart/L5Flyers
25 David HICKS   Atlanta, GA 241937   HomeSmart/L5Flyers
26 Michael FITZGERALD   Decatur, GA 261128   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
27 Benjamin ROTHSCHILD   Atlanta, GA 288121   Frazier Cycling
28 Justin LANDIS   Atlanta, GA 291862   Round Here Racing
29 Gregg Palaian   Atlanta, GA 244209   Round Here Racing
30 Matthew STAHL   Rome, GA 33761   Rome Velo
31 Olbap Rojas   Atlanta, GA 276165   AeroCat Cycling
32 Ronnie BRATCHER   Cumming, GA 4666   L5Flyers p/b Quantum Mechanics

Men - Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert LOOMIS   Gainesville, GA 358544   Dingo Race Productions, LLC
2 Nathaniel ROWE   Atlanta, GA 358683   Georgia Institute of Technology
3 Eric KIRK   Athens, GA 266412   
4 Daudi COBB   Decatur, GA 142548   
5 Joseph KOCH   Lilburn, GA 367984   University of Georgia
6 Mikey WAINE   Douglasville, GA 281158   Junior Flyers
7 Justin BASHE   Alpharetta, GA 285246   Frazier Cycling Juniors
8 Justin MESCHLER   Juliette, GA 110595   Peaks Coaching Group Racing Team
9 Marcelo MARTINO   Grayson, GA 345944   Lifetime Bikes Loganville
10 Andy CLEMENT   Decatur, GA 272608   Drummond Racing
11 Jake MORMAN   Loganville, GA 385976   
12 Pablo DI MARCO   Cumming, GA 279707   North Georgia Cycling Association, Inc.
13 Johnny MAYERO   Lawrenceville, GA 223855   Frazier Cycling
14 Haegan ALTIZER   Decatur, GA 350322   Junior Flyers
15 Shawn SHIELDS   Tucker, GA 311478   
16 Sean PHILYAW   Buford, GA 336742   Dingo Race Productions, LLC
17 Erik VANNAME   Atlanta, GA 105218   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
18 Prithvi GUMMADI   Suwanee, GA 279392   Suwanee Creek Bicycles Inc.
19 Marc WONG   Atlanta, GA 342046   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
20 Blake JOHNSON   Summerville, GA 320480   Cycle-Therapy GA
21 Josua FULLER   Opelika 345574   Competitive Velo
22 Scott MORRIS   Lawrenceville, GA 306802   Lifetime Bikes Loganville
23 Alexander DIJKEMA   Lawrenceville, GA 273828   Frazier Cycling
24 Nick OESTREICH   Powder Springs, GA 277048   Junior Flyers
25 Don FIELDS   Nashville, TN 245874   Treehouse Racing
26 Greg LATHAM   Roswell, GA 219101   Team Mission Source-NGCA
27 Jerry ANDRICK   Cumming, GA 1758   Reality Bikes
28 Lino ASIATICO   Sharpsburg, GA 314822   Team Mission Source-NGCA
29 Brandon TAYLOR   Centerville, GA 204612   Doulos Cycling
30 John WILKES   Atlanta, GA 311255   
31 Steve RILEY   Atlanta, GA 125478   North Georgia Cycling Association, Inc.
32 Greg BRYANT   Warner Robins, GA 366933   Doulos Cycling
33 Mark SCHULZ   Lawrenceville, GA 316958   Frazier Cycling
34 James BILOTTO   Atlanta, GA 265381   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
35 James TODD   Norcross, GA 272621   Frazier Cycling
36 Modesto DIAZ   Puerto Rico 369051   Southern Crescent Cycling
37 Charlie PUTNAL   Flat Rock, NC 361156   Doulos Cycling
38 Calvin PERRY   Austell, GA 343554   Depaula Racing
39 Greg CASTEEL   Lenoir City, TN 95775   Harper Auto
40 Stephen BAXTER   Canton, GA 247741   Lifetime Bikes Loganville
41 Benjamin BELCHER   Opelika, AL 318744   
42 Kevin CLEVELAND   Fairview, TN 241640   Treehouse Racing
43 Jon HARBERT   Decatur, GA 94375   
44 Brian REISING   Duluth, GA 274882   
45 Daniel MCCARTHY   Smyrna, GA 234574   Smyrna Bicycles
46 Unknown Rider      
47 Parker HANEY   Duluth, GA 331590   Frazier Cycling
48 Blake WILSON   Acworth, GA 336652   Frazier Cycling Juniors
49 Robert HEATH   Alpharetta, GA 190848   Frazier Cycling
50 Rishi Teja MOCHERLA   Alpharetta, GA 277334   Frazier Cycling
51 Aditya GUMMADI   Suwanee, GA 279393   Suwanee Creek Bicycles Inc.

Men - Cat 5

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tyler PITTMAN   Athens Ga 380259   Athens Velo Club
2 Crispin DELNERO      
3 Adam HEWITT   New Bern, NC 349346   Atomic Cycles
4 Peter SMITH   Marietta, GA 381099   
5 Eric STONE      
6 Ian GARRISON   Decatur, GA 348098   Junior Flyers
7 Dawson MORTON   Decatur, GA 348432   
8 Grant CHAFFIN   Opelika, AL 288014   James Bros. Bikes
9 George VALENTINE   Marietta 368850   North Georgia Cycling Association, Inc.
10 Travis TINDLE   Fulshear, TX 379302   North Georgia Cycling Association, Inc.
11 Chris BULLOCH   Atlanta, GA 356772   
12 Devin VERNICK   Lilburn, GA 286780   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
13 Matthew O'CONNELL   Atlanta, GA 159216   
14 Aaron BUDSOCK   Kennesaw, GA 386551   
15 Kevin OGDEN   Decatur, GA 379769   
16 Miles GREATHOUSE   Columbus, GA 383049   
17 Matthew DALKE   Stone Mountain, GA 386519   
18 Daniel WEILAND   Atlanta, GA 336054   
19 Federico HOLGADO   Atlanta, GA 385513   
20 Buff Harsh   Atlanta, GA 232655   
21 Benjamin SPANGLER   Atlanta Ga 376035   
22 Bryan BERRYMAN      
23 Michael BRIERLEY   Decatur 386213   
24 Keith WERLE   Atlanta, GA 385752   
25 Ben CALLAWAY   Atlanta, GA 310162   
26 Kyle SCHULTZ   Atlanta, GA 326268   
27 Christopher STUBEL   Atlanta, GA 367772   
28 William ROUSE   Atlanta 381882   Frazier Cycling
29 Joel TURNER   Hemet, CA 355612   
30 Marcus LOSTRACCO      
31 David SOLER   Evans, GA 386384   
32 Thomas MOORE   Atlanta, GA 385511   
33 Michael PARLOTTO   Sandy Springs Ga 385936   
34 Austin DICKENS   Villa Rica, GA 385518   
35 Martin SPALDING   Atlanta 386175   
36 Scott MAY   Kennesaw, GA 367051   Rome Velo
37 Akwetee WATKINS   Atlanta, GA 304544   
38 Coleman RUDOLPH   Canton, GA 386321   
39 Eric STONE      
40 Tim JORDAN   Woodstock, GA 283265   Depaula Racing
41 Nicholas Plotts   Augusta Ga 386788   
42 Willem KAISER   Atlanta, GA 377954   Junior Flyers

Men - Master - 35-44

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Igor RUDALEV (1 - Cat1)   Alpharetta, GA 261409   Iron Data Racing
2 Christopher BROWN (2 - Cat1)   Chattanooga, TN 5048   LITESPEED-BMW
3 J Thomas SMITH (3 - Cat1)   Seven Springs, NC 161927   Asheville Bicycle Racing Club
4 Damien DUNN (1 - Cat2)   Athens, GA 227817   Cycle Sport Concepts
5 Leonardo MARQUEZ (2 - Cat2)   Lawrenceville, GA 347902   Lifetime Bikes Loganville
6 Scott DEMYER (3 - Cat2)   Atlanta, GA 145923   Iron Data Racing
7 Marek LIPOLD (4 - Cat2)   Bogart, GA 228079   
8 Michael BURNS (5 - Cat2)   Roswell, GA 75370   Deeds Publishing
9 Chris LESSING (6 - Cat2)   Alpharetta, GA 274824   Round Here Racing
10 Mike BUECHEL (4 - Cat1)   Portland, OR 50377   Hollander Benelux Racing p/b Badger Allo
11 Robby BRYANT (1 - Cat3)   Decatur, GA 5276   HomeSmart/L5Flyers
12 Brady ROGERS (5 - Cat1)   Atlanta, GA 144524   
13 Brad HARMAN (2 - Cat3)   Warrenville, SC 252264   
14 Brian DEROSE (3 - Cat3)   Cumming, GA 145540   Deeds Publishing
15 Charles ROSSIGNOL (7 - Cat2)   Atlanta, GA 173111   Litespeed-BMW
16 Javier Rozo   Duluth, GA 220726   
17 Kenneth WOOD (4 - Cat3)   Atlanta, GA 260714   Drummond Racing
18 Jason SMITHERMAN (8 - Cat2)   Atlanta, GA 306781   Round Here Racing
19 Gregory FINK (9 - Cat2)   Marietta, GA 48125   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
20 Eric ANDERSON (10 - Cat2)   Alpharetta, GA 151968   Deeds Publishing
21 Emilio ASCONEGUY (6 - Cat1)   Duluth, GA 259337   
22 Lee SHOWERS (11 - Cat2)   Statesboro, GA 52234   BeckJanitorial.com
23 Justin MESCHLER (1 - Cat4)   Juliette, GA 110595   Peaks Coaching Group Racing Team
24 Clay PARKS (12 - Cat2)   Atlanta, GA 56716   LITESPEED-BMW
25 Tony BLANSIT (5 - Cat3)   Warner Robins, GA 231516   Doulos Cycling
26 Creed Sewell   Atlanta, GA 147353   
27 Kevin CLEVELAND (2 - Cat4)   Fairview, TN 241640   Treehouse Racing
28 Todd WILSON (3 - Cat4)   Evans 259296   
29 Don FIELDS (6 - Cat3)   Nashville, TN 245874   Treehouse Racing
30 Robert WATKINS (13 - Cat2)   Hendersonville, NC 213592   Chainheart Masters p/b ABRC

Men - Master - 45-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brendan SULLIVAN (1 - Cat1)   Atlanta, GA 253424   Iron Data Racing
2 Terrence O TOOLE (1 - Cat2)   Atlanta, GA 59628   Iron Data Racing
3 Daniel ASBURY (2 - Cat2)   Atlanta, GA 160459   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
4 Kent WHEELER (2 - Cat1)   Albany, GA 175991   Deeds Publishing
5 Chuck SCHMIDT (1 - Cat3)   Atlanta, GA 164864   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
6 Neil KOPITSKY (3 - Cat2)   Atlanta, GA 19643   Litespeed-BMW
7 Tony ESPOSITO (2 - Cat3)   Anniston, AL 173319   BBC p/b WheelWorx
8 James GOTSICK (4 - Cat2)   Acworth, GA 69847   Iron Data Racing
9 Keith Lamberson (3 - Cat3)   Smyrna, GA 141026   Iron Data Racing
10 Ty TAGAMI (5 - Cat2)   Decatur, GA 221683   HomeSmart/L5Flyers
11 Kirk CORSELLO (6 - Cat2)   Lilburn, GA 57055   Iron Data Racing
12 Ronnie BRATCHER (4 - Cat3)   Cumming, GA 4666   L5Flyers p/b Quantum Mechanics
13 Jeff ARMSTRONG (1 - Cat4)   Atlanta, GA 200283   
14 Keith WERLE   Atlanta, GA 385752   
15 Charles SEWARD (7 - Cat2)   Stockbridge, GA 45926   Unione Sportiva Italiana
16 Jim PALMER (2 - Cat4)   North Augusta, SC 232169   

Women - Cat 1/2

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jamie BOOKWALTER   Asheville, NC 229620   Colavita Racing
2 Cari HIGGINS   Boulder, CO 225441   Exergy Twenty12
3 Emma Grant   Pleasanton, CA 379338   
4 Mary ZIDER   Barre, VT 212025   
5 Amy PHILLIPS (1 - Cat2)   Chattanooga, TN 337516   Mystique Cycling Team
6 Cheryl FULLER-MULLER (1 - Cat1)   Cumming, GA 235133   Louis Garneau Factory Team
7 Ann KOEHLER (2 - Cat1)   Portsmouth, NH 195481   Modry/Evergreen Partners
8 Zoe FRAZIER (2 - Cat2)   Suwanee, GA 229338   Frazier Cycling
9 Stephanie CUCAZ (3 - Cat2)   Lawrenceville 288099   Frazier Cycling
10 Shannon PARRISH (4 - Cat2)   Atlanta, GA 298925   Team Kenda presented by Geargrinder
11 Elizabeth LEE   Greenville, SC 231228   Louis Garneau Factory Team
12 Nancy JONES (5 - Cat2)   Monroe, GA 273590   VeloShine Cycling Team
13 Michele MOULTON (3 - Cat1)   Albany, GA 283377   Louis Garneau Factory Team
14 Jennifer DELONG   Ooltewah, TN 309479   Mystique Cycling Team
15 Dominique SHORE (6 - Cat2)   Suwanee, GA 236179   Frazier Cycling

Women - Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kailin ACHESON   Brentwood, TN 274816   Team Belladium
2 Debbie PROUTY   Savannah, GA 308680   SUBARU-AFAS p/b OSP
3 Ayesha FAKHRID-DEEN      
4 Elizabeth LEE (1 - Cat3)   Greenville, SC 231228   Louis Garneau Factory Team
5 Catherine DEWBERRY (2 - Cat3)   Franklin, TN 330172   Team Belladium
6 Jennifer DELONG (3 - Cat3)   Ooltewah, TN 309479   Mystique Cycling Team
7 Kimberly CAMPIONE (4 - Cat3)   Lawrenceville, GA 354256   Lifetime Bikes Loganville
8 Anna MCFARLAND (5 - Cat3)   Nashville, TN 306261   Team Belladium
9 Diana RAMOS (6 - Cat3)   Woodstock, GA 295037   Junior Flyers
10 Valerie NAGOSHINER (7 - Cat3)   Nashville, TN 271999   Team Belladium
11 Julia BRYANT (8 - Cat3)   Decatur, GA 218310   Sorella Cycling
12 Tina LOCKLEAR (9 - Cat3)   Warner Robins, GA 333532   Rome Velo
13 Sophia BROADWELL (1 - Cat4)   Roswell, GA 304929   Junior Flyers
14 Megan ROGERS (2 - Cat4)   Soddy Daisy, TN 309390   Scenic City Velo
15 Beth GEARHART (3 - Cat4)   Smyrna, GA 284432   Sorella Cycling p/b BVM Engineering
16 Lauren KLEIN (4 - Cat4)   Atlanta, GA 186203   Sorella Cycling p/b BVM Engineering
17 Shelly COLLINS (10 - Cat3)   Franklin, TN 305394   Team Belladium
18 Victoria HANEY (5 - Cat4)   Duluth Ga 365521   Frazier Cycling
19 Jessica SCOTT   Edmond Ok 379746   
20 Katherine ECKROTE (6 - Cat4)   Suwanee, GA 314442   Frazier Cycling
21 Madeleine HANEY (7 - Cat4)   Duluth, GA 361133   Frazier Cycling
22 Sophie WAKELIN (8 - Cat4)   Suwanee, GA 307786   Frazier Cycling Juniors
23 Caleigh HEBERT (9 - Cat4)   Roswell, GA 312900   Frazier Cycling Juniors

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOCUOREBonk BreakerSpySierra NevadaUSACDFShimano
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee