Race Results for
Cafe Hollander Sussex Criterium
Sussex, WI
(Event Information)
View By:
Road Race on 05/23/2010

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Everett Jones   Baraboo, WI 278456  749 Baraboo Sharks
2 Garrett Roth   Shorewood, WI 247466  762 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
3 Sam Beste   Brookfield, WI 278712  761 ISCorp Cycling Team
4 Chase Osborne   Mequon, WI 299940  768 ISCorp Cycling Team
5 Brad Jacques     763 unattached
6 Austin Connelly   Westfield, WI 296566  713 Baraboo Sharks
7 Stephen Sodergren   Baraboo, WI 295777  765 Baraboo Sharks
8 Payton Cummings     712 Baraboo Sharks
9 Jake Tarnowski   Milwaukee, WI 306400  764 ISCorp Cycling Team
10 Christopher Sodergren   Baraboo, WI 295776  767 Baraboo Sharks
12 Simon Jones   Milwaukee, WI 291893  769 ISCorp Cycling Team

Men - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomson Remo   Fond Du Lac, WI 212914  733 ISCorp Cycling Team
2 Patrick Diamond   South Milwaukee, WI 297764  728 Team Geargrinder
3 Leif Byrge-liebig   Menomonee Falls, WI 280257  730 ISCorp Cycling Team
4 Nathan Labecki   Milwaukee, WI 209414  715 Unattached
5 Peter Davis   Whitefish Bay, WI 255770  723 ISCorp Cycling Team
6 Kevin Lindlau   Waukesha, WI 298079  722 ISCorp Cycling Team
7 Cole McKenna   Elm Grove, WI 309167  721 ISCorp Cycling Team
8 Alex Beutel     726 unattached
9 Paul Kumm   Fort Collins 267392  720 ISCorp Cycling Team
10 Alexander Riva   Pleasant Prairie, WI 260381  724 TEAM GEARGRINDER
11 Samuel Geyer   Suamico, WI 258210  727 ISCorp Cycling Team
12 Alex Docter   Wauwatosa 291930  716 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
13 Joseph Tarnowski   Milwaukee, WI 277170  718 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
14 Lucas Kmezich   Bayside, WI 304639  725 Team Geargrinder
15 Theodore Pyzyk   Grafton, WI 310880  732 Team Geargrinder
16 Mitchell Bogardus   Kenosha, WI 210565  731 Unattached
17 Maxwell Ackermann   Whitefish Bay, WI 311386  729 ISCorp Cycling Team
18 Christopher Osborne   Mequon, WI 299939  719 ISCorp Cycling Team
19 Matthew Kosloske   Grafton, WI 309896  714 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
20 Garrett Roth   Shorewood, WI 247466  717 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
21 Riley Kopesky     734 unattached

Men - Cat 3 - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Douglas Bailey   Elkhorn, WI 212426  138 Team Wisconsin / MC2
2 Karl Schult   Lakewood, IL 94072  137 Capital Bicycle Racing Club
3 Ryan Carlson   Wauwatosa, WI 273574  135 Team Wheel & Sprocket
4 Derek Hughes   Appleton, WI 291716  124 O2 Cycling
5 Alex Ochowicz   Palo Alto, CA 246412  140 Unattached
6 Julio Jacobo   Libertyville 218778  125 PYOC
7 Travis Heller   Parker, CO 264205  127 Team Extreme
8 Nicholas Sabel   Ripon, WI 263354  136 Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
9 Michael Jenich   Shorewood, WI 260373  132 Team Pegasus
10 Andrew Stoll   Milwaukee, WI 294900  131 ISCorp Cycling Team
11 Brian Stoveken   Madison, WI 249708  134 Team Wisconsin / MC2
12 Brooks Leedahl   Madison, WI 252130  128 Colavita Racing
13 Jeramey Werbelow   West Bend, WI 287594  126 Team Extreme
14 Mark Norton   Madison, WI 291138  139 Team Wisconsin / MC2
15 Tony Damhoff   Lake Mills, WI 163551  133 Unattached
16 Matthew Bohm   Dunlap, IL 249934  130 Proctor Cycling Team
17 Bruce Breitrick   Port Edward, WI 148216  129 Team Wheel & Sprocket

Men - Pro/Cat 1/2/3 - Oct-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Timothy Clark   Denver Co 225833  69 Colavita Racing
2 Chris Halverson   Madison, WI 188913  40 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
3 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071  73 ISCorp Cycling Team
4 Jordan Roessingh   Madison, WI 170411  51 ISCorp Cycling Team
5 Maxwell Anderson   Hartford, WI 178840  68 Colavita Racing Inc.
6 Mitch Gantz   Green Bay, WI 225382  38 ISCorp Cycling Team
7 Alex Wieseler   Indianapolis, IN 207324  61 ISCorp Cycling Team
8 Marc Howe   Palm Bay, FL 264076  54 TEAM GEARGRINDER
9 Aaron Busche   Wauwatosa, WI 185455  56 Velo Trocadero
10 Dallas Fowler   Green Bay, WI 207074  63 
11 Nicholas Frye   Madison, WI 258744  55 Team Wisconsin / MC2
12 David Haase   Fond Du Lac, WI 14516  43 Attitude Sports
13 Ryan Lent (1 - Cat2)   Watertown, WI 214550  75 Hagens Berman Cycling
14 John Voigt   Oconomowoc, WI 53599  47 LAPT CC
15 Erik Loberg   Minneapolis, MN 213434  72 ISCorp Cycling Team
16 Thomson Remo   Fond Du Lac, WI 212914  37 ISCorp Cycling Team
17 Bret Glembocki   Burlington, WI 176372  46 ISCorp Cycling Team
18 Seth Eckert   Oregon, WI 148803  58 Great Dane Velo Club
19 Jason Svaldi   Monona, WI 190485  59 Great Dane Velo Club
20 Adam McClurg   Waukesha, WI 222744  60 Lakes Area Physical Therapy
21 Clayton Chase   Mequon, WI 246297  65 Team Geargrinder
22 Luke Holtan   Milwaukee, WI 262458  53 velo trocadero cycling
DNF Eric Knuth   Madison, WI 203995  39 Fisher Midwest Road Team
DNF Travis Heller   Parker, CO 264205  41 Team Extreme
DNF Richard Protasiewicz   Wauwatosa, WI 28762  42 Cafe Hollander RDC
DNF Matthew Bohm   Dunlap, IL 249934  44 Proctor Cycling Team
DNF Kenneth Haines   Wausau, WI 14626  45 Team Wheel & Sprocket
DNF Michael Jenich   Shorewood, WI 260373  48 Team Pegasus
DNF Brian Stoveken   Madison, WI 249708  50 Team Wisconsin / MC2
DNF Tony Damhoff   Lake Mills, WI 163551  49 Unattached
DNF Karl Schult   Lakewood, IL 94072  52 Capital Bicycle Racing Club
DNF Christopher Mantel   Cedarburg, WI 227962  57 velo trocadero cycling
DNF Charles Holbrook   Oconomowoc, WI 16496  62 LAPT CC
DNF Jason Boynton   Madison, WI 187093  64 Team Wheel & Sprocket
DNF Thomas Clark   Fort Collins, CO 179448  67 Attitude Sports
DNF John Van Susteren   Mukwonago, WI 208025  70 Lakes Area Physical Therapy
DNF Kelby Shaw   Milwaukee, WI 232522  71 River Valley Cycling Club- RVCC
DNF Tim Pacholski (Cat2)   Newberlin, WI 246502  74 velo trocadero cycling
DNF Jack Hirt   Wauwatosa, WI 216643  76 velo trocadero cycling
DNF Mark O'Banion   Saint Charles, IL 47603  66 Team Mack Racing Assn

Men - Cat 1/2/3 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Acker   Sherwood, WI 67867  358 Team Wheel & Sprocket
2 Billy Jones   Milwaukee, WI 53173  344 ISCorp Cycling Team
3 Dale Humphrey   Verona, WI 103842  376 Fisher Midwest Road Team
4 John Van Susteren   Mukwonago, WI 208025  362 Lakes Area Physical Therapy
5 Gordon Paulson   Cottage Grove, WI 176866  351 Planet Bike
6 Steven Flurry   Fond Du Lac, WI 66051  350 CZ Velo
7 Eugene Macken   Milwaukee, WI 91879  363 Unattached
8 Phillip Godkin   Milwaukee, WI 47198  383 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
9 Morgan Wiswall   Neenah, WI 67243  349 Team Wheel & Sprocket
10 Chris Halverson   Madison, WI 188913  356 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
11 John Voigt   Oconomowoc, WI 53599  377 LAPT CC
12 Chad Boyles   Pewaukee, WI 99459  381 BVC/Nomad Cycling
13 Eric Knuth   Madison, WI 203995  345 Fisher Midwest Road Team
14 William Ochowicz   Pewaukee, WI 101140  369 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
15 Robert Downs   Madison, WI 9947  365 Planet Bike
16 Taggert Brooks   La Crosse, WI 4987  360 CZ Velo
17 Greg Cullen   Menasha, WI 53729  357 O2 Cycling
18 Kenneth Haines   Wausau, WI 14626  371 Team Wheel & Sprocket
19 Gregory Ferguson   Middleton, WI 218703  342 Fisher Midwest Road Team
20 Michael Martens (1 - Cat2)   Grafton, WI 68766  370 BVC/Nomad Cycling
21 Dave Eckel   Trevor, WI 122771  348 Team Wisconsin / MC2
22 Samuel Tobias   Fond Du Lac, WI 183996  361 ISCorp Cycling Team
23 Rudy Byron   Racine, WI 62022  359 Team Chiropractic Partners
24 Mark Hughes   Waukesha, WI 56093  367 CZ Velo
25 Brian Rybarik   Madison, WI 120099  354 ISCorp Cycling Team
26 Corey Dempski   Sussex, WI 257610  352 Hollander RDC
27 Mike McKenna   Richfield, WI 50145  339 Unattached
28 Darin Chic   Sussex, WI 229777  341 LAPT CC
29 Jim Winter (2 - Cat2)   Delafield, WI 48859  379 Lakes Area Physical Therapy
30 James Broennimann   Fox Point, WI 274295  338 Cafe Hollander RDC
31 Mark O'Banion   Saint Charles, IL 47603  343 Team Mack Racing Assn
32 Richard Protasiewicz   Wauwatosa, WI 28762  364 Cafe Hollander RDC
33 Kent McDaniel   Altoona, WI 23374  374 Spring Street Sports
34 Tige Prickett   Glendale, WI 150532  372 CZ Velo
35 David Haase   Fond Du Lac, WI 14516  368 Attitude Sports
36 Anthony Marino   Whitefish Bay, WI 106776  373 CZ Velo
37 Curtis Hecht   Winnetka 59574  378 Start2Finish
38 Matthew Yeakey   Shawano 110582  347 Colavita Racing
39 Richard Olson   Milwaukee, WI 52494  346 LAPT CC
40 Gregg Coroleuski   Pewaukee, WI 49090  366 Lakes Area Physical Therapy
41 Michael Mercer (3 - Cat2)   Milwaukee, WI 148211  375 CZ Velo
42 Michael Weber   Whitefish Bay, WI 249214  382 ISCorp Cycling Team
DNF Patrick Callahan   Milwaukee, WI 214543  337 Hollander RDC
DNF John Peret   Hartland, WI 264352  340 Team Chiropractic Partners
DNF N/A   Chicago, IL 243692  353 Colavita Racing
DNF Aaron Duston   Colorado Springs, CO 229941  355 Team Chiropractic Partners
DNF Ryan Michels   New Braunfels 225770  380 Peoria Bicycle Club

Men - Cat 3/4 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff Melcher   West Bend, WI 166066  560 Team Extreme
2 Richard Amen   Wauwatosa, WI 259898  558 Team Extreme
3 Michael Daws   Elm Grove, WI 157895  563 Team Chiropractic Partners
4 Mark O'Banion   Saint Charles, IL 47603  580 Team Mack Racing Assn
5 John Svanda   Neenah Wi 278789  579 Lakes Area Physical Therapy
6 Gregory Ferguson   Middleton, WI 218703  570 Fisher Midwest Road Team
7 Carl Barkow   Pewaukee, WI 289518  568 Team Chiropractic Partners
8 Thomas Hooyer   Shorewood, WI 196544  565 Fisher Midwest Road Team
9 John Lirette   Menomonee Falls, WI 259146  554 Unattached
10 Glen Stroik   Franklin, WI 258547  561 Team Chiropractic Partners
11 Terence Beilfuss   Port Washington, WI 211273  548 Team Extreme
12 Tyson Beck   Pewaukee, WI 62605  562 Lakes Area Physical Therapy
13 Doug Wambach   Menomonee Falls, WI 263312  574 Team Chiropractic Partners
14 Steve Smith   Wauwatosa, WI 49477  539 Cafe Hollander RDC
15 Jeffrey Gantz   Green Bay Wi 187394  566 Team Extreme
16 Jed Schleisner   Greenville, WI 31600  571 O2 Cycling
17 Darin Chic   Sussex, WI 229777  567 LAPT CC
18 James Merrifield   Janesville, WI 52315  577 Fisher Midwest Road Team
19 richard doherty   Shorewood , WI 255728  540 ISCorp Cycling Team
20 David Greenblatt (1 - Cat3)   Madison, WI 72993  545 Fisher Midwest Road Team
21 Mike Budd   Wrightstown, WI 274937  557 Team Wheel & Sprocket
22 Brian Petted   Cedarburg, WI 58472  546 Team Extreme
23 Jay LaBonne   Pleasant Prairie, WI 216019  572 velo trocadero cycling
24 Ryan Michels   New Braunfels 225770  550 Peoria Bicycle Club
25 John Peret   Hartland, WI 264352  553 Team Chiropractic Partners
26 Andrew Reiland   Waukesha, WI 203977  556 Team Chiropractic Partners
27 James Broennimann   Fox Point, WI 274295  543 Cafe Hollander RDC
28 Patrick Callahan   Milwaukee, WI 214543  542 Hollander RDC
29 Aaron Schindler   Hartland, WI 137634  578 Team Chiropractic Partners
30 Pete Ikusz (2 - Cat3)   Pewaukee, WI 70486  576 Team Chiropractic Partners
DNF Jason Beerends   Iowa City, IA 294851  541 New Pioneer Food Co-op
DNF Steven Roeder   Milwaukee, WI 81307  544 Cafe Hollander RDC
DNF Jeff Parker   Cedarburg, WI 188011  547 Team Extreme
DNF John Timm   Germantown, WI 209235  549 Team Extreme
DNF Donald Janczak   Greendale, WI 295308  551 velo trocadero cycling
DNF Craig Shwonek   Sagamore Hills, OH 55615  552 Lakes Area Physical Therapy
DNF Andrew Reiland   Waukesha, WI 203977  555 Team Chiropractic Partners
DNF Barney Sheafor   Middleton, WI 210543  564 Fisher Midwest Road Team
DNF Robert Schallhorn   Hartland, WI 240346  569 Lakes Area Physical Therapy
DNF Voytek Glinkowski   Buffalo Grove, IL 250244  573 WDT-Allvoi International Cycling Team
DNF Bruce Bock   Muskego, WI 4046  575 V.C. Bikesport

Men - Cat 4/5 - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Andrew Tegge   Green Bay , WI 296361  255 Team Wheel & Sprocket
2 Jason Beerends   Iowa City, IA 294851  243 New Pioneer Food Co-op
3 Nathan Labecki   Milwaukee, WI 209414  228 Unattached
4 Travis Miller   Jefferson, WI 293344  230 Brazen Dropouts/Cronometro
5 Nicholas Burgraff   Suamico, WI 310792  259 Titletown Flyers Cycling Team
6 Patrick Diamond   South Milwaukee, WI 297764  242 Team Geargrinder
7 Andrew Webb   Appleton, WI 312724  258 O2 Cycling
8 Tristan Petsch-Horvath   Elkhorn, WI 312080  250 Team Mack Racing Assoc. LTD
9 Matthew Sokolowski (1 - Cat4)   Whitewater, WI 272754  251 Team Wheel & Sprocket
10 Benjamin Barbera   Milwaukee, WI 257827  227 Viking Sport Seattle
11 Nathan Klump   Grand View Wi 239719  249 Cafe Hollander RDC
12 Alex Docter   Wauwatosa 291930  229 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
13 Andrew Gierke   Eau Claire, WI 298058  262 Unattached
14 Patrick Heath   Madison, WI 229801  237 Brazen Dropouts/Cronometro
15 Erik Kolda   Appleton, WI 312298  260 O2 Cycling
16 Kevin Lindlau   Waukesha, WI 298079  236 ISCorp Cycling Team
17 Jarred Cassady   Lakemills, WI 305157  248 Fisher Midwest Road Team
18 Jesse Lemel (2 - Cat4)   Bayside, WI 292696  241 Team Wheel & Sprocket
19 Paul Kumm   Fort Collins 267392  233 ISCorp Cycling Team
21 Christopher Osborne   Mequon, WI 299939  232 ISCorp Cycling Team
22 Andrew Swokowski   Appleton, WI 312344  264 O2 Cycling
23 Terry Flynn   Ada, MN 297547  234 Unattached
24 Eric Hardrath   Milwaukee Wi 185463  252 Team Wheel & Sprocket
25 Leif Byrge-liebig   Menomonee Falls, WI 280257  245 ISCorp Cycling Team
26 brian kennedy   Sullivan, WI 273844  253 Unattached
27 Matthew Stachelski   Milwaukee, WI 287795  247 Unattached
28 Michael Kohnke     240 unattached
29 Mitchell Bogardus   Kenosha, WI 210565  246 Unattached
30 Miles Koller   Shorewood, WI 283250  256 Team Pegasus
31 Cole McKenna (1 - Cat5)   Elm Grove, WI 309167  235 ISCorp Cycling Team
32 Alexander Riva   Pleasant Prairie, WI 260381  239 TEAM GEARGRINDER
33 Joseph Tarnowski   Milwaukee, WI 277170  231 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
34 Bradley Byrge   Menomonee Falls, WI 93230  244 Unattached
35 Matthew Comella   Milwaukee, WI 304798  261 Team Pegasus
36 Rich Fischer     254 unattached
DNF Peter Davis   Whitefish Bay, WI 255770  238 ISCorp Cycling Team

Men - Cat 4/5 - Master - 35-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Terence Beilfuss   Port Washington, WI 211273  653 Team Extreme
2 John Lirette   Menomonee Falls, WI 259146  665 Unattached
3 Benny Smith   Milwaukee, WI 312254  647 TEAM GEARGRINDER
4 Donald Janczak   Greendale, WI 295308  663 velo trocadero cycling
5 James Buckley   De Pere, WI 226361  642 Colavita Racing
6 Michael Froh   Milwaukee, WI 172255  640 Velo Trocadero
7 Mike Budd   Wrightstown, WI 274937  668 Team Wheel & Sprocket
8 Dave Bednarek (1 - Cat4)   Fond Du Lac, WI 259829  669 Attitude Sports
9 Will Hollrith   Grafton, WI 279925  643 Team Extreme
10 Randy Scoville   Fox Point, WI 265746  672 Team Geargrinder
11 Matt Knoepke   Montello, WI 288061  655 Unattached
12 Xin Zhang (2 - Cat4)   Pewaukee, WI 292068  656 Unattached
13 Steve Werner   Sussex, WI 208604  674 Team Wisconsin/MC2
14 John Timm   Germantown, WI 209235  652 Team Extreme
15 William Koehler   Cedarburg, WI 214442  673 Team Extreme
16 Craig Busche   Wauwatosa, WI 250106  670 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
17 Todd Bugnacki   Franklin, WI 81238  641 Unattached
18 Timothy Theobald   Milwaukee, WI 35298  638 Cafe Hollander RDC
19 Jeff Parker   Cedarburg, WI 188011  649 Team Extreme
20 Rick Flayter   Waukesha, WI 200716  648 Unattached
21 brian kennedy   Sullivan, WI 273844  636 Unattached
22 Mike Hulen   Milwaukee, WI 265328  639 Team Wisconsin / MC2
23 Eric Schram     667 unattached
24 Timothy Docter   Milwaukee, WI 296356  645 FCA Endurance
25 David Davis   Mcfarland, WI 301536  658 Unattached
26 mases movsessian   Schaumburg, IL 317660  646 Spin Doctors Cyclewerks
27 Jorge Reyes   Saukville, WI 290649  657 Team Extreme
28 Tom Verstegen (1 - Cat5)   Mequon, WI 310988  659 Team Geargrinder
29 Craig Howe   Cedarburg, WI 266329  661 Team Geargrinder
30 James Hamer   Sussex, WI 76555  644 Unattached
31 Stephen Gaffield   Madison, WI 253036  664 Brazen Dropouts/Cronometro
32 Terry Flynn   Ada, MN 297547  634 Unattached
33 BRAD BABCOCK   Cedarburg, WI 274026  660 Team Extreme
34 Brad Knapp (2 - Cat5)   Appleton, WI 303018  650 O2 Cycling
35 Rit Booth   Milwaukee, WI 51735  671 Hampshire Cycle Club
36 Scott Ertl (3 - Cat4)   Cedarburg, WI 265813  662 Team Extreme
37 Jason Dietz     654 unattached
DNF Christian Meekma   Menomonee Falls, WI 310737  675 Unattached
1000 Bradley Byrge   Menomonee Falls, WI 93230  635 Unattached
1000 Peter Rathkamp     651 unattached

Women - Cat 1/2/3/4/5 - Junior - 10-14

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
11 Bethany Sodergren   Baraboo, WI 298556  766 Baraboo Sharks

Women - Cat 1/2/3/4/5 - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Holly Mathews   Madison, WI 294884  438 Unattached
2 Kelley Hess   Colorado Springs, CO 263476  415 Team Kenda
3 Elizabeth Lauer   Madison, WI 290993  433 Team Kenda
4 Anne Meyer   La Crosse, WI 55494  422 Mercy-Specialized
5 Kaitlin Antonneau   Colorado Springs, CO 200237  436 Team Kenda
6 Camie Kornely   Fort Lee, NJ 215018  425 Comedy Central-Sid's Bikes
7 Rachel Roessingh   Madison, WI 179920  435 ISCorp Cycling Team
8 Antonia Leal   Waukesha, WI 130161  423 Planet Bike
9 Lindsey Durst   Saint Charles, MO 270694  426 Team Kenda
10 Angela Theriault   Whitefish Bay, WI 210864  420 Cafe Hollander RDC
11 Kristin Wentworth   Madison, WI 207606  427 Team Kenda
12 Jennifer Perricone   Lake Mills, WI 258437  430 ISCorp Cycling Team
13 Shelley Smith   Waukesha, WI 176947  432 Team Kenda
14 Heidi Stangl   Shorewood, WI 314232  421 TEAM GEARGRINDER
15 Jessica Helmlinger   Cedarburg, WI 255881  416 Cafe Hollander RDC
16 Meredith Peterson   Madison, WI 248348  431 Team Kenda
17 Carrieann Kopernik   Union Grove, WI 172958  424 ISCorp Cycling Team
18 Monique Karlen   Madison, WI 165538  428 Team Kenda
19 Heather Curnutt   Madison, WI 246308  419 MadCity Velo Club
20 Corrie Osborne   Mequon, WI 298510  413 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
21 Deanna Courtney   Hartland, WI 263319  437 Team Chiropractic Partners
22 Sacha Horn   Muskego, WI 263536  417 Cafe Hollander RDC
23 Katie Weber   Whitefish Bay, WI 279945  434 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
24 Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258  414 ISCorp Cycling Team
25 Yvonne Schumacher   Mukwonago, WI 241694  429 ISCorp Cycling Team
26 Heidi Ploeg   Middleton, WI 219462  418 MadCity Velo Club
27 Marnie Pearsall   Fox Point , WI 314986  439 Unattached

Women - Cat 4 - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258  257 ISCorp Cycling Team

Women - Cat 4 - Junior - 15-18

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Corrie Osborne   Mequon, WI 298510  463 Nova Cycle Sports Foundation Inc.
2 Jennifer Koch   Wauwatosa, WI 315168  469 Team Geargrinder
3 Krista Baber   Elkhorn, WI 313644  477 Unattached
4 Sandy David   Shorewood, WI 313648  468 Team Geargrinder
5 Sara Liebert   Milwaukee Wi 315192  464 Unattached
6 Lynn LeRoy   Franklin, WI 311696  472 Team Chiropractic Partners
7 Dana Jones   Milwaukee, WI 312005  476 ISCorp Cycling Team
8 Alecia Jasper   Oak Creek, WI 244027  471 velo trocadero cycling
9 Nancy Iglinski   Racine, WI 313432  465 ISCorp Cycling Team
10 Marnie Pearsall   Fox Point , WI 314986  478 Unattached
11 Jane Lee   Madison, WI 237883  475 Brazen Dropouts/Cronometro
12 Skylar Schneider   West Allis, WI 300089  474 Unattached
13 Abigail Williams   Milwaukee, WI 311443  473 Unattached
14 Tracy Mather   Greenfield, WI 246314  466 Velo Trocadero
DNF Sarah Huang   Pleasant Prairie, WI 225258  467 ISCorp Cycling Team
DNF Jennifer Barr   Madison 290604  470 Team Kenda

Women - Cat 3 - 10-99

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Meredith Peterson   Madison, WI 248348  141 Team Kenda

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
OSMOUSACDFBonk BreakerCUOREShimanoSpySierra Nevada
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee