Race Results for
Leroy Township Cyclocross 2009
Leroy Township, OH
(Event Information)
View By:
Cyclo-cross on 10/04/2009

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


- Cat1/3

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
0 Craft Jeffery   Madison, OH 8033   
1 Martin Paul   North Royalton, OH 207549   
1 Price Sally   Cuyahoga Falls, OH 172593   
2 Weeks Matthew   Rocky River, OH 232237   
2 Lewis Sroka Julie   N Royalton, OH 143111   
3 Adams Shawn   Akron, OH 179664   
3 Halloran Leah   Lakewood, OH 284355   
4 Baldesare Jim   Kent, OH 63797   
4 House Samantha   Akron, OH 206620   
5 Sroka Rudy   N Royalton, OH 33715   
5 Davis Gwen   Tallmadge, OH 245157   
6 Evans Brent   Novelty, OH 11037   
6 Fisher Natalie   Brecksville, OH 284120   
7 Halloran Jason   Lakewood, OH 170377   
8 Quinlan Daniel   Salem, OH 214530   
9 Proppe John   North Royalton, OH 301502   
10 Huang Ray   Cleveland Heights, OH 16965   
11 Jackson Cameron   Akron 243794   
13 Steiner Dave   Chagrin Falls, OH 209770   
14 Martin Robert   Brecksville, OH 49126   
15 Wayne Ryan   Brecksville, OH 235650   
16 Wilford Derek   Euclid, OH 134363   
17 Keller Tom   Solon, OH 205603   
18 Plank Mike   Cleveland, OH 127073   
19 Ehrlinger John   South Euclid, OH 209482   
20 Cartledge Jeff   Austin, TX 201008   
21 Piccorelli Justin   Berea, OH 198292   
22 Chernosky David   Cuyahoga Falls, OH 49665   
23 Marut Bill   Painesville, OH 169120   
24 Burkholder Gary   Parma, OH 235538   
25 Vanucci Mike   Sagamore Hills, OH 58217   
26 Davis Brett   University Heights, OH 207616   
27 Riccardi Chris   Tallmadge, OH 115805   

- Cat 4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Norris Jeff   Westlake, OH 257221   
2 Madis Erick   Hudson, OH 284218   
5 Chapman Michael   Norton, OH 291562   
6 Belich Joe   Vermilion, OH 254015   
7 Wadsworth Phillip   Avon Lake, OH 284529   
9 Grella Rich   North Canton, OH 51308   
10 Harper Sara   Strongsville, OH 291899   
11 Elwell Richard   Painesville, OH 119977   

- Cat 3/4

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Furio Brooke   Rocky River, OH 12572   
2 Sroka Robert   North Royalton, OH 270997   
3 Bockbrader Matt   Lakewood, OH 261597   
4 Cornwell Andy (1 - Cat4)   Lakewood, OH 227037   
6 Pandy Larry   Mentor, OH 55504   
7 Lempka Scott   Cleveland Heights, OH 290590   
8 Parr Rick   Canton, OH 27316   
9 Huck Chris   Navarre, OH 165499   
10 Larimer Michael   Bay Village, OH 267814   
12 Wagner Ray (2 - Cat4)   Lakewood, OH 256617   
13 Germano Tom (3 - Cat4)   Princeton Junction, NJ 287832   
14 Miranda Pat   Valley City, OH 150146   
15 Kompa Jeff   Cleveland Ohio 282965   
16 Palmer Todd   Euclid, OH 292699   
19 Sawitke Dave   Sagamore Hills, OH 62451   
20 Frey Don   South Euclid, OH 220494   
21 Thornton Dave   Erie, PA 239723   
22 Hannibal Craig   Pepper Pike, OH 236062   
23 Fortner Tim   Lakewood, OH 77664   
24 Kafferlin Seth   Erie, PA 253644   
25 Staneiuis Chris   Shaker Heights, OH 181786   
27 Brelke Gregg   Lakewood, OH 154192   

- Junior

 Place Points NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Madis Ryan   Hudson, OH 284218   

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
USACDFOSMOBonk BreakerShimanoSierra NevadaSpyCUORE
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee