Race Results for
Alterra Coffee Bean Classic - WORS #9
Franklin, WI
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 09/08/2002

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Benjamin Overeem   Green Bay, WI 187175   
2 Mitch Gantz      
3 Thomas Vamvakos   Prospect Heights, IL 192997   
4 Dylan Weigel      
5 Casey Wampler      
6 Chris Alvino      
7 Shaine Nelson      
8 Sean Brogan      
9 Justin Palm      
10 Jonathan Bidlake      
11 Tylur Lengfeld      
12 Charles Rechner      
13 Emerson Nunez      
14 Carl Danielson      
DNF Andrew Disch      
DNF Nathan Fish      

Men - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cole House   Oneida Wi 183112   
2 Jordan Danielski      
3 Matt Radke      
4 Matthew Brandt      
5 Justin Schmidt      
6 Jason Roelse      
7 Matthew Limberg      
8 Peter Bergstrom      
9 Patrick Ettmayer      
10 Bobby Mantz      
11 Steven Zimbler      
12 Kyle Koll      
13 Ethan Reik      
14 Brad Wagner      
15 Alex Bird      
16 Dillon Bera      
17 Bj Lekander      
18 Jonathan Lauterbach      
19 Brian May      
20 Richie Miller      
21 Cody Spialek      
DNF Matt Delaney      

Men - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Joe Zwicke      
2 Peter Stanislaus      
3 Jeremy Zuend      
4 Dustin Zimmerman      
5 Aaron Kacala      
6 Ethan Lenss      
7 Mike Sherer      
8 Christopher Bidlake      
9 Brett Palm      
10 Brian Murrock      
11 Sam Leighton      
12 Sam Weis      
13 Aaron Brandt      
14 Mitch Dreher      
15 Brian Wampler      
16 Jake Whitwam      
17 Kyle Cortright      
18 Nicholas Hartman      
19 Joshua Heinecke      
20 Matt Bair      
21 Patrick Carman      
22 Nicholas Cripe      
23 Kip Spaude      
24 Jason Shong      
25 Mitch Kauppila      
26 Mike Rudebeck      
27 Jamie Selinske      
28 Michael Curtiss      
29 Justin Lengfeld      
30 William Westrick      
31 Ryan Paull      
32 Brandon McKnight      
33 Mike Snyder      
34 Aaron Gretzinger      
35 Rob Salentine      
36 Andrew Campbell      
37 Teddy Pererson      
38 Joshua Sohn      
39 Charlie Krause      
40 Rick Purcell      
41 Gabe Anderson      
42 Troy Hoppe      
43 Jake Abbott      
44 David Gretzinger      
45 Brian Braun      
46 Zak Entringer      
47 Marshall Hau      
48 Corwin Pobrowski      
49 Nick Jensen      
DNF Adam Schwaller      
DNF Brent Keller      

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dan Teaters      
2 Troy Carmody      
3 Aaron Whalen      
4 Scott Golomski      
5 Dave Riemersma      
6 Mitch Plout      
7 Eric Lau      
8 James Lalonde      
9 A J Ettmayer Jr      
10 Andy Mertlik      
11 Tim Jahn      
12 Philip Raymond      
13 Jared Suster      
14 Nick Maslanka      
15 Dana De Met      
16 Carl Morse      
17 Eric Murrock      
18 Christopher Waraxa   Germantown, WI 193023   
19 Derek Palm      
20 Charles Burton IV      
21 Jake Tschirgi      
22 Philip Ott      
23 Tyler Hau      
24 Will Roth      
25 Mark Johnson      
26 Kent Roberts      
27 Doug Depies      
28 Andy Rosch      
29 Steve Marek      
30 Aaron Cleveland      
31 Derek Powell      
32 Joshua Bucholtz      
33 Josh Schwartz      
34 Dan Getta      
35 Eric Butler      
36 Chip Olson      
37 Nathan Sippel      
38 Brandon Hoeft      
39 Matt Behm      
40 Michael Fenster      
41 Chad Hoppe      
42 Joseph Chojancki      
43 Andrew Glassman      
44 Jonathan Thomas      
45 Andrew Kyllonen      
DNF Paul Zuleta      
DNF Aaron Whalen      
DNF Tony Wagner      
DNF Shawn Sillman      
DNF Steve Scholzen      
DNF Matt Larson      
DNF Brent Baumgartner      

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Seth Lenss   Luxemburg, WI 182019   
2 Zachary Davies   Boulder, CO 182034   

Men - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brian Schaning   Renton, WA 161933   
2 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071   
3 Aaron Lenss      
4 Erich Ponath      
5 Daniel Swanson   St Louis Park, MN 117942   
6 David Kay   Appleton, WI 130383   
7 Matt Kleinmeyer      
DNF Daniel Tess      
DNF Justin Rinehart   Mankato, MN 149501   
DNF Travis Woodruff   Prescott, AZ 135975   

Men - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jesse Rients   Shakopee, MN 147524   
2 Tim Drankus   Sheboygan, WI 151397   
3 Justin Salzmann      
4 Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139   
5 Mike Phillips      
6 Eli Mercer   Fox Lake, IL 148150   
7 Douglas Pietz   Milwaukee, WI 138646   
8 John Spranger   Madison, WI 190206   
9 Chris Peariso   Amherst, WI 139566   
10 Alan Krueger   Menomonee Falls, WI 129126   
11 Rob Brugman      
DNF Ben Lund      
DNF Mat Bostelman      
DNF Frank Rowley   Channahon, IL 178739   
DNF Jeremey Rodriguez   Kenosha, WI 117449   
DNF Nathan Tock      
DNF Brian Schwaller      
DNF Ryan Rollins      
DNF Chris Pagels      

Men - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mike Spiro      
2 Jesse Haynes      
3 Matthew Stewart   St.charles, IL 34141   
4 Josh Barrett   Whitewater, WI 189760   
5 Jose Barraza   Chicago, IL 188356   
6 Brent Patterson      
DNF Chris Barron   North Prairie, WI 120276   
DNF John Rodriguez      

Men - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Todd McFadden   Duluth, MN 134734   
2 Mike Roberts   Wheaton, IL 134339   
3 Camden Kirkpatrick   Clive, IA 154860   
4 Jeff Melcher      
5 Eric Peterson      
6 Steven Gayner   Shorewood, WI 54076   
7 Bill Colvin      
DNF Scott Cole   Stevens Point, WI 7340   
DNF James Parker   Kingwood, TX 27261   

Men - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff Sympson      
2 Mitchell Hyra      
DNF James Smith      

Men - EX - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Timm      

Men - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dwight (Whitey) DeBroux   Boulder, CO 191625   
2 Joe Farris      
3 Neil Swanson      
4 Jim Bassett      
5 Mike Humpal   Mundelein, IL 189221   
6 Travis Olson   Sheboygon, WI 189985   
7 Craig Buechel   Milwaukee, WI 185664   
8 Seth Eckert   Oregon, WI 148803   
9 Brian Petzold      
10 Charles Schmidt      
11 Allan Schimberg      
12 Thomas Bender      
13 John Schoofs      
14 Brian Austin      
15 Kristian Corby      
16 Josh McDole      
17 Jesse Lalonde      
18 Jacob Mueller      
19 Kc McCauley      
20 Justin Danielski      
21 Brian Hertzberg      
22 Aaron Halfman      
23 Jonah Lenss      
24 Jeremy Vogels      
25 Jonathan Wooden      
26 Simon Suster      
27 Charles Nowacki      
28 Jonathan Camp      
29 Andrew Golding      
30 Christopher Rupiper      
31 Tony Messing      
32 Corey Voigt      
33 James Parman Jr      
34 Joshua Klintworth      
35 Brett Ebben      
36 Jeff Peterson      
37 Chris Ackerman      
38 Jonathon Whitney      
39 Andrew Sparapani   Appleton, WI 190031   
40 Ryan Will      
41 Timothy Krueger      
42 Robert Waddell      
DNF Nathan Rasmussen      
DNF Greg Partyka      
DNF Chris Setter   Waukesha, WI 135652   

Men - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Carter Shelton      
2 Matt Silvia      
3 Andy Hoenisch      
4 Ben Landers      
5 Ronald Knutowski      
6 Shad Young      
7 Gador Csonka      
8 Erich Hartman      
9 Todd Derksen      
10 Warren Heise   Hartland, WI 186878   
11 Jeff Becker      
12 Matt Lieven      
13 Gabriel Sanchez      
14 Tom Flicker      
15 Bradley Byrge      
16 Chad Wilson      
17 Micky Froehlich   Los Angeles, CA 188110   
18 Brad Beyer      
19 Eric Pompeo      
20 Jeremy Lincoln      
21 Carey Falkenberry      
22 Timothy Leverance      
23 Sanjay Ganju      
24 Toby Berg   Lacrosse, WI 123760   
25 Todd Steif      
26 Rick Walls      
27 Robert White Jr.      
28 Benjamin Swart      
29 John Mangin      
30 Jim Batchelder      
31 Jason Lilyquist      
32 Ben Lasecki      
33 Benjamin Bartoszuk      
34 Ryan Shiroma      
35 Ryan White      
36 Sean Fagan      
37 John Brown      
38 Jay Zielinski      
39 Don Van Daalwyk      
40 Tim Patterson      
41 Ritchie Greening      
42 Robert Willmas      
43 Hans Heller      
44 Bill Ostrowski      
45 Mark Balkenende      
46 Jack Thompson      
47 Vincent Purpero      
48 Michael Baumann      
49 Jeremiah Miller      
50 Maxwell Steiner      
DNF Michael Sheehan      
DNF Douglas Scheftner      
DNF Jonathan Reik      
DNF Justin Kraft      
DNF Ryan Jung      
DNF Chris Hoerz      
DNF Steve Ebling      
DNF Sean Boland      

Men - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steven Frost      
2 Chad Griffin      
3 Ray Nelson      
4 Randal Sahs      
5 Wayne Langbein      
6 Jerrod Collier      
7 Jeff Langlois      
8 Richard Damm      
9 Paul Weber      
10 Jason Ruesch      
11 Kevin Blake   Whitewater, WI 72005   
12 Paul Andresen      
13 Carlos Degroot      
14 Roger Eckes      
15 Mark Purdy      
16 Lowell Johnson   Waterford, WI 168345   
17 Art Coleman      
18 Stafford Kramer      
19 David Stahl      
20 Bill Nigh      
21 Scott Peterson      
22 Kevin Plato      
23 Norman Paternoster      
24 Kevin Klug      
25 Brendan Kealey      
26 Ryan Krayer      
27 Richard Rudolph      
28 Michael Gabor      
29 Erik Enyedy      
30 Mike Schmidt      
31 Trevor Townsend      
32 Mark Hesterberg   Evanston, IL 188925   
33 Scott Teresi      
34 Bradley Gruszynski      
35 David Bottum      
36 Kyle Wiberg      
37 Tony Gindt      
38 Eric Norstrom      
39 Daniel Guse      
40 Scott Janssen      
41 Steve Camber      
42 Mike Belden      
43 John Laska      
44 Kenny Dretzka      
45 Phil Taylor      
46 Ken Lutze      
47 Kevin Herman      
48 Rick Glos      
49 Wade Flisram      
50 Kyle Tomlin      
51 Chris Cooper      
52 Brian Rummelhart      
53 Shane Mae      
54 Paul Kaczmarowski      
55 Tim Smith      
56 Jonathan Nehring      
57 Brian Gill      
58 Andrew Douglass      
59 Michael Rosser      
60 Randy Snyder   Dixon, IL 126893   
61 Skip Holschbach      
62 Steve Gesicki      
63 Troy Olm      
64 Rob Klaskin      
65 Dave Lunz      
66 Tad Bruckner      
67 Todd Wroblewski      
68 Franco Juan Gonzalez      
69 Rich Uselman      
70 Eric Gibson      
71 Patrick Doornek      
72 Brian Powell      
73 Kevin Czaicki      
74 Christian Hilbert      
DNF Dain Trittau      
DNF Gregg Schutt      
DNF Chris Roberts      
DNF Mark Knowles      
DNF Brad Jenks      
DNF James Holton      
DNF Harlan Larson      
DNF Benjamin Griggs      
DNF Tom Durell      
DNF Adrian Codel      
DNF Francis Bongey      
DNF Robert Boldt      
DNF Jason Balden      
DNF David Augustiniak      
DNF Travis Armstrong      
DNF Kevin Heppner   Modesto 188763   

Men - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jack Nielsen      
2 Butch Welke   Lake Geneva, WI 169422   
3 Jerry Daanen      
4 John Wypiszinski      
5 Mike Stanislaus      
6 John Lirette      
7 Allen Brunner      
8 Robert Schlegel      
9 Robert Manwaring      
10 Michael Beatty      
11 Rob Hofmann      
12 Thomas Stehling      
13 Greg Duckett      
14 Todd Hill      
15 Mike Geitner      
16 Steven Pribek      
17 Mark Skaug      
18 Michael Tweet      
19 Steve Miller      
20 Chuck Cunningham      
21 Ross Lemke      
22 Mike Owens      
23 Bill Mick      
24 John Miller      
25 Russell Jobs      
26 Steve Judy      
27 Daniel Kutz      
28 David Bodmer      
29 Steve Jeske      
30 Mike Slade   Park Ridge Il 138933   
31 Glen Stroik      
32 Fred Young      
33 Thomas Flynn      
34 Steven Kuphal      
35 Len Cabaltera      
36 Bradley Giesel      
37 Douglas Kortbein      
38 John Mahr      
39 Greg Bautch      
40 Kevin Lesneski      
41 Bob Schmitt      
42 John Daming      
43 Andrew Overeem      
44 Randy Kelliher      
45 Cliff Henning      
46 Sean Shields      
47 Michael Prange      
48 Jon Holcomb      
49 Todd Arvidson      
50 Troy Sable      
51 Joseph Lucey      
DNF Jon Suyko      
DNF Dean Mueller      
DNF John Ellis      
DNF Tim Peters   Palatine, IL 163076   

Men - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Darin Steiner      
2 Thomas Rinehart      
3 Jeff Chesmore      
4 David Haradem      
5 Douglas House      
6 Leo Phelps      
7 Ron Oesterlein      
8 Michael Wodyn      
9 James Greenfield      
10 Jeffrey Brodek      
11 John Christensen      
12 Scott Palmersheim      
13 John Wrycza   Naperville, IL 76133   
14 Jay Graupp      
15 Steven Humphrey      
16 Daniel Halloran      
17 Craig Terlau      
18 Jeffrey Parker      
19 Jim Feuerstein      
20 Jim Splittgerber      
21 Tim Larson      
22 Edward Brogan      
23 Kevin Paul      
24 John Dabbeekeh      
25 Doug Callies      
26 John Senkerik      
27 Walter Richardson      
28 Steven Wagner      
29 Scott Woodruff      
30 Dennis Malmanger      
31 Tony Zbichorski      
32 Tim Snyder   Sugar Grove, IL 176846   
33 Michael Borchardt      
DNF Tom V Nelson      
DNF Joseph Nadolski      
DNF Ray Munch      
DNF Sam Kuehnel      
DNF Jerome Hamilton      
DNF Dan Griffin      
DNF Jeffrey Gantz      
DNF Dale Freund      

Men - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Al Schmidt      
2 Will Gehling      
3 David Peck      
4 Mark Schimberg      
5 Larry Reimer      
6 Scott Olson      
7 Mike Wanek      
8 Marc Larson      
9 Chip Camillo      
10 Curtis Allison      
11 Jim Radke      
12 Dave Oberst      
13 James Sniadajewski      
14 Kris Klapperich      
15 D J Weis      
16 Mark Danielski      
17 Sterling Schmidt      
18 John Kollock      
19 David Sparapani   Appleton, WI 189290   
20 Douglas Waraxa      
21 Bob Inda      
DNF Steven Stanislaus      
DNF Richard Schauer      
DNF Joseph Sanfilippo      
DNF Randy Pallex   Ashwaubenon, WI 176653   

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Larry Swanson      
2 Pete Noffke   Menasha, WI 189045   
3 Dewayne Bonnett      
4 Thomas McParlan      
5 Jon Derksen      
6 John Bartow      
7 Gary Smits      
8 Dale Lenss      
9 Richard Palmer      
10 Gordy Kacala      
11 Jerry Repphun      
12 Rich Ramsey      
13 John Washburn      
14 Thomas Silbernagel      
15 Wayne Lanser      
16 Don Howell      
17 Robert Langlois      
18 Thomas Vomastic      
DNF Kenneth Pokora      
DNF Albert Weigel      
DNF Robert Hayssen   Racine, WI 186713   
DNF Don Edberg      
DNF Errico Auricchio      
DNF Robert Hayssen   Racine, WI 186713   
DNF Marc Colbert   Lincolnshire, IL 163077   
DNF Mark Ullenberg      
DNF Neal Rollins      

Men - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shawn Hoppe      
2 Collin Schaafsma      
3 Luke Corsi      
4 Joshua Krick      
5 Bryan Scheel      
6 Tim Edwards      
7 John Patt      
8 Mark Radtke      
9 Noel Shanteau      
10 Ben Cleveland      
11 Casey Alauf      
12 Paul Arps      
13 Justin Shanks      
14 Adam Kerber      
15 Craig Jeske      
16 Von Dykstra      
17 Reginald Thomas      
DNF Robert Olsen      
DNF Peter Lawrence      
DNF Lisa Cronican      
DNF Christopher Brock      

Men - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Solan      
2 Kyle Watterson      
3 Kevin Cummisford      
4 David Volm      
5 Mike Kohnle      
6 Timothy Copeland      
7 Rick Leukhardt      
8 Kris Pietruszka      
9 Chad Frazer      
10 Brian Myers      
11 Bart Hazer      
12 Joe Greatens      
13 Larry Janke      
14 Ed Purtell      
15 Chris Birling      
16 Joshua Bartoszuk      
17 Clayton Hoteling      
18 Darrin Kolka      
19 Jerremiah Kilbourn      
20 Robert Polack      
21 Clarence McCook      
22 Scott Ariagno      
23 Paul McDowell      
24 Duane Biesterveld      
25 Brent Ninedorf      
DNF Joshua Pierre      
DNF Jim Eggleston      

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jason Britten      
2 Sebastian Kuncik      
3 Eric Van Remmen      
4 Michael Kienast      
5 David Gempler      
6 Joe Doyle      
7 Jeff Hammond      
8 Michael Peet      
9 Joe Skibinski      
10 Tim Geldermann      
11 Andrew Spahr      
12 Dan Covey      
13 Samuel Beusch      
14 Joel Hinkhouse      
15 Todd Engen      
16 Eric Yu      
17 Robert Brown      
18 Dwight Larkin      
19 Tony Osusky      
20 Earl Jacob Jr      
21 Timothy McMahan      
22 Chris Haars      
23 Philip Lee      
24 Uwe Krueger      
25 Christopher Hoyme      
26 Geroge Bornos      
27 Tom Michael      
28 Joe Abrams      
29 Steven Nejedlo      
30 Chris Pasternak      
31 David Rhodes      
32 Rob Livingston      
33 Stephen Kralovec      
34 Ozgun Ozguc      
DNF Jeffrey Storch      

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Todd Hentz      
2 Wade Swift      
3 Will Hollrith      
4 Trevor Russell      
5 David Pronger      
6 Greg Morrow      
7 John Vamvakos      
8 Bern Haggard      
9 Mark Ellison      
10 Chris Harold      
11 Michael Kaspar      
12 Kris Maj      
13 Dan Getzen      
14 Tshengzoo Lor      
15 James Deboer      
16 Andrew Christensen      
17 Kevin Niesen      
18 Kenneth Bickness      
19 Daniel Laabs      
20 Jim Kauppila      
21 Keith Wolf      
22 Rick Griesbach      
DNF Rick Torres      
DNF Craig Pagenkopf      
DNF Tom Nelson      
DNF Mark Domke      

Men - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tim Held      
2 Don Freitag      
3 Don Fischer      
4 Craig Vierck      
5 Thomas Wendland      
6 Craig Scholzen      
7 Barry Lengfeld      
8 Glenn Oleston      
9 Kelly Elliot      
10 Randy Lengling      
11 Dan Dittrich      
12 Kevin Bontrock      
13 Jim Carman      
14 Jeffery Samida      
15 Todd Cleaveland      
16 Wally Sniadajewski      

Men - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Bill Delaney      
2 Peter Kot      
3 Dennis Hoeft      
4 Mark Specht      
5 Fletcher Belt      
6 Bruce Harvey      
7 Daniel Braun      
8 Gerry Butler      
9 Derrek Palmer      
10 Paul Jones      
11 Tom Borchardt      
12 Thomas Cornils      
13 Jay Hoppe      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chuck Ziegler      
2 Wayne Maffei      
3 John Spaude      
4 Michael Ruzich      
5 Keith Westphal      
6 Jim Obrien      
7 James Heinecke      
8 Steve Manthe      
9 Neil Everson      
10 Jim Shong      
11 Arnie DeGarmo   Janesville, WI 193028   
12 Ted Batzer      
13 Don Mahcmeister      
14 Daniel Wong      
15 Richard Finch      
16 Bill Fitzpatrick      
17 Ricahard Schulz      
18 David Sherer      

Women - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jasmine House   Oneida, WI 183111   
2 Murphykate Montee      
3 Emily Stanislaus      

Women - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kieyla Smith      
2 Gabrielle Jaeger      
3 Dawn Yost      

Women - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Brianne Charles      
2 Jayme Christensen      
3 Andrea Zettler      
4 Tara Brophy      
5 Katie Miller      
6 Jenny Goelzer      
DNF Alison Palmer      
DNF Amanda Wanek      
DNF Kayla Schlegel      

Women - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kari Schindler   Shawano, WI 186876   
2 Sarah Krause      
3 Pam Foy      
DNF Amanda Negrete   Sugar Grove, IL 176844   

Women - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rosaleen Walsh      

Women - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sherry Scott      

Women - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Susan Juedes   Madison, WI 169773   
2 Christina Woodman      
DNF Ava Cuffe      

Women - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rebecca Cleveland   Green Bay, WI 100571   
2 Linda Gabor   Sarasota, FL 131862   
3 Amy Mack   Caldwell, NJ 22021   
4 Christine Cunningham      

Women - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lori Sable      
2 Karrie Timm      
3 Samantha Kaplan      
DNF Monique Karlen   Madison, WI 165538   
DNF Anne Grabowski   Minneapolis, MN 57292   

Women - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Cassandra Gran      

Women - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nikki Deprey      
2 Sabrina Coleman      
3 Jessica Smulka      

Women - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karen Zielinski      
2 Melissa Haberman      
3 Liza Krayer      
4 Erin VanDalen   Madison, WI 190207   
5 Sheila Ardisana      
6 Leely Lundgren   Edina, MN 180604   
7 Boglarka Gyorfi   Vernon Hills, IL 212199   
8 Laura Skrzeczkoski   Madison, WI 185685   
9 Michelle Peariso      
10 Katie Crocker      
11 Amy Lamkins      

Women - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Amy Pikalek      
2 Jennifer Skoloda      
3 Susan Keller      
4 Amy Giuffre      
5 Brittany Nigh      
6 Kathy Phythyon      
DNF Bonnie Casamassa      

Women - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Fran Beckmann      
2 Candy Hofmann      

Women - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Colleen Westphal      
2 Toni House      
3 Deborah Sykora   Sugar Grove, IL 176845   
4 Wendy Hildebrand   Santa Monica, CA 188016   
5 Patricia Bauer      
6 Susan Borchardt      
7 Rolleen Kralovec      

Women - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Deb Sniadajewski      
2 Mary Oberst      
3 Petra Peterson      

Women - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rose Lenss      

Women - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Lori Hennessy      
2 Tracy Oberst      
3 Jenny May      
4 Lindsay Butler      

Women - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Heidi Carter      
2 Lisa Kopidlansky      
3 Sara Borchardt      
4 Sarah Guse      
5 Jill Vongher      
6 Dana Schneider      
7 Shelley Kemp      

Women - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paula Gillis      
2 Carrie Peterson      
3 Sandra Kort      
4 Beth Haggard      
5 Lisa Leigh Peterson      
6 Natalie Modugno      
7 Danielle Noel      
8 Karen Parish      

Women - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cynthia Novak      
2 Janet Schlegel      
3 Michele Schmitz      
4 Diana Yost      
5 Berlinda Lopez      

Women - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Terri Cornils      
2 Cheryl Post      
3 Jacquelynn Nitka      
4 Leann Belt      
5 Regine Freund      
6 Pamela Gantz      
7 Christine Griesbach      
8 Karen Deboise      

Women - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Janet Roeming      

Women - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cheryl Rollins      
2 Sue Blankenheim      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
ShimanoCUORESpySierra NevadaBonk BreakerUSACDFOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee