Race Results for
Phillips Dirtfighter Classic - WORS #6
Phillips, WI
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 07/28/2002

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeremy Horman      
2 Benjamin Overeem   Green Bay, WI 187175   
3 Shaine Nelson      
4 Mitch Gantz      
5 Andrew Disch      
6 Thomas Vamvakos   Prospect Heights, IL 192997   
7 Casey Wampler      
8 David Paull      
9 Levi Riggs      
10 Sean Brogan      
11 Tylur Lengfeld      
12 Charles Rechner      
13 Nathan Holmes      

Men - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cole House   Oneida Wi 183112   
2 Mike Steavenson      
3 Jordan Danielski      
4 Matthew Brandt      
5 Karl Sachs   Seymour, WI 180985   
6 Shane McCaughlin      
7 Matt Radke      
8 Ron Larson      
9 Rusty Otten   Boulder, CO 175825   
10 Jeff Cook      
11 Sam Wellskopf      
12 Justin Schmidt      
13 Nathan Johnson      
14 Kyle Koll      
15 Matt Resop      
16 Matthew Limberg      
17 Bj Lekander      
18 Steven Zimbler      
19 Lanny Thomas      
20 Michael Heifner      
21 Richie Miller      
22 Joe Dallapiazza      
23 Zach Tranmer      
DNF Brad Wagner      

Men - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeremy Zuend      
2 Joe Zwicke      
3 Peter Stanislaus      
4 Jimmy Feely      
5 Dustin Zimmerman      
6 Mike Sherer      
7 Sam Weis      
8 Zachary Boxx   Eau Claire, WI 190322   
9 Ethan Lenss      
10 Chase Sova      
11 Richie Otten   Kildeer, IL 175824   
12 Kade Stackman      
13 Dan Hanson      
14 Sam Leighton      
15 Brian Murrock      
16 Brent Keller      
17 Hans Hare      
18 Tim Cook      
19 Aaron Brandt      
20 Jake Whitman      
21 Joshua Heinecke      
22 Kyle Cortright      
23 Jason Shong      
24 Kip Spaude      
25 Andreas Nickhorn      
26 Mike Rudebeck      
27 William Westrick      
28 Dallas Fowler      
29 Patrick Carman      
30 Jon Schmidt      
31 Kyle Martinelli      
32 Ryan Paull      
33 Jonathon McCarthy      
34 Rick Purcell      
35 Marshall Hau      
36 Judd Perner      
37 Alex Reeves      
38 Charlie Krause      
39 Paul Christensen      
40 Andrew Toigo      
41 Tyler Burzynski      
42 Troy Hoppe      
43 Rob Salentine      
44 Adam Erickson      
45 Mike Snyder      
46 Jacob Ross      
47 Aaron Gretzinger      
48 Peter Dehmer      
49 Mitch Dreher      
50 Joshua Sohn      
51 Matt Bair      
52 William Lukas      
53 Brian Wampler      
54 Nicholas Hartman      
DNF Bill Johnson      
DNF Jesse Dunsmoor      
DNF Nicholas Cripe      

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mitch Plout      
2 Troy Carmody      
3 Eric Lau      
4 Shawn Sillman      
5 Rick Oberst   Waukesha, WI 190188   
6 James Lalonde      
7 Aaron Whalen      
8 Dana De Met      
9 Ben Rahoy      
10 Bobby Wienbergen      
11 Philip Raymond      
12 Jake Haferman      
13 John Pemberton      
14 Jake Tschirgi      
15 Joe Nolan      
16 Carl Morse      
17 Eric Murrock      
18 Tony Wagner      
19 Dan Getta      
20 Taylor Bogdanske      
21 Trey Molitor      
22 Jarrod Rude      
23 John Wolf      
24 William Clements      
25 Philip Ott      
26 Tyler Hau      
27 Mark Johnson      
28 Kent Roberts      
29 Aaron Cleveland      
30 Mike Muhs      
31 Will Roth      
32 Doug Depies      
33 Joshua Bucholtz      
34 Andy Rosch      
35 Josh Ropson      
36 Eric Butler      
37 Bill Street      
38 Brandon Hoeft      
39 Dave Cornils      
40 Chad Hoppe      
41 Chip Olson      
42 Andrew Kyllonen      
43 Joseph Chojancki      
DNF Charles Lukas      

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Seth Lenss   Luxemburg, WI 182019   
2 Chad Sova   Thiensville, WI 189115   
3 John Devine   Dixon, IL 166980   
4 Jordan Carr   Gunnison, CO 170822   
DNF Michael Anderson   Colorado Springs, CO 183953   

Men - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071   
2 Daniel Swanson   St Louis Park, MN 117942   
3 Brian Schaning   Renton, WA 161933   
4 Brian Matter      
5 Aaron Lenss      
6 Linden Klein      
7 Travis Woodruff   Prescott, AZ 135975   
8 Brian Mohrlant      
9 Justin Rinehart   Mankato, MN 149501   
10 Matt Aro      
11 Joel Wandrey   Savage, MN 185514   
12 David Kay   Appleton, WI 130383   
13 Erich Ponath      
DNF Garrett Peltonen   Fort Collins, CO 173639   
DNF Douglas Swanson   Minnetonka, MN 102633   
DNF Adam Atkinson   Plymouth, WI 185667   

Men - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff Hall      
2 John Rowley   Pittsburgh, PA 175925   
3 Tim Drankus   Sheboygan, WI 151397   
4 Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139   
5 Eli Mercer   Fox Lake, IL 148150   
6 Justin Salzmann      
7 Jesse Rients   Shakopee, MN 147524   
8 Mat Bostelman      
9 Nathan Cover   Hendersonville, NC 127357   
10 Douglas Pietz   Milwaukee, WI 138646   
11 Nathan Tock      
DNF Jesse Garcia      
DNF Chris Peariso   Amherst, WI 139566   
DNF Jeremey Rodriguez   Kenosha, WI 117449   
DNF Shane Peltonen   Ashland, WI 67383   
DNF Ryan Rollins      

Men - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Robert McVean      
2 Randall McVean      
3 Jesse Haynes      
4 Chad Hildebrandt      
5 Mike Kelsall   Shorewood, IL 175959   
6 Brent Patterson      
DNF Matthew Stewart   St.charles, IL 34141   
DNF Mike Bushey      
DNF Nate Perkins   Waukegan, IL 76150   

Men - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mike Roberts   Wheaton, IL 134339   
2 Camden Kirkpatrick   Clive, IA 154860   
3 Todd McFadden   Duluth, MN 134734   
4 Jeff Melcher      
5 Eric Peterson      
6 Bill Colvin      

Men - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jim Peterson   Edgerton, WI 154720   
2 Francis Rushton      

Men - EX - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Evingson      

Men - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dwight (Whitey) DeBroux   Boulder, CO 191625   
2 Chris Cook      
3 Ryan Ruhland      
4 Nicholas Lemke      
5 Matias Lauryssens   Costa Mesa, CA 186888   
6 Mike Humpal   Mundelein, IL 189221   
7 Caleb Bonnett      
8 Brent Schwaller      
9 Brian Petzold      
10 Josh Probst      
11 Jared Wasielewski   Eagle, WI 186027   
12 Joe Farris      
13 Matt Kamphuis   Cottage Grove, WI 186054   
14 Matt Miller   Milwaukee, WI 185665   
15 Mike Eckert      
16 Bill Schwalbe      
17 Bryan Cook      
18 Craig Buechel   Milwaukee, WI 185664   
19 Seth Eckert   Oregon, WI 148803   
20 Jereme Noffke   Madison, WI 185686   
21 Jerry Piper      
22 Brian Austin      
23 Allan Schimberg      
24 Jesse Lalonde      
25 Jonathon Whitney      
26 Jacob Mueller      
27 Justin Danielski      
28 Tom Harris      
29 Sam Omans      
30 Brian Heifner      
31 Aaron Halfman      
32 Jaron Acker      
33 Jonah Lenss      
34 Daniel Fitzgerald      
35 Kyle Jefcik      
36 Jonathan Camp      
37 Christopher Rupiper      
38 Andrew Golding      
39 James Parman Jr      
40 Joshua Klintworth      
41 Keith Kudla      
42 Brett Ebben      
43 Ryan Kobs      
44 Chris Ackerman      
45 Brian Pipkorn      
46 Travis Molitor      
47 Andrew Sparapani   Appleton, WI 190031   
48 Brett Glebke      
49 Ryan Dionne      
DNF Eric Michaels      

Men - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jamison Stachel      
2 Justin Kraft      
3 Mark Lewis      
4 Rob Holden      
5 Matthew Lawrence      
6 Jeff Becker      
7 Ryan Ruesch      
8 Shad Young      
9 Matt Lieven      
10 Timothy Case      
11 Brian Gurney   Baraboo, WI 163587   
12 Chad Lane      
13 Ryan Shiroma      
14 Warren Heise   Hartland, WI 186878   
15 Carter Shelton      
16 Matthew Forst      
17 Mark Walter      
18 Jim Jacobs      
19 Jason Hanson      
20 Jay Hasart      
21 Patrick Fasse      
22 Tom Flicker      
23 Toby Berg   Lacrosse, WI 123760   
24 Chuck Birling      
25 Sanjay Ganju      
26 Chad Wilson      
27 Todd Steif      
28 Ed Leaphart      
29 Carey Falkenberry      
30 Robert White Jr.      
31 Nahum Burt      
32 Brad Beyer      
33 Brock Hanson      
34 Ritchie Greening      
35 Nathan Schroepper      
36 Ryan White      
37 Ben Lasecki      
38 John Brown      
39 Ian Johnson      
40 Steve Ebling      
41 Rick Walls      
42 Benjamin Swart      
43 Hans Heller      
44 Tim Patterson      
45 Jim Batchelder      
46 Eric Pompeo      
47 Vincent Purpero      
48 Mark Balkenende      
49 Erik Englebert      
50 Chris Roberts      
51 Frederic Ruebl      
52 Chris Hoerz      
DNF Sean Strosahl      
DNF Joel McCauley      
DNF Erich Hartman      
DNF Benjamin Bartoszuk      

Men - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ray Nelson      
2 Randal Sahs      
3 Jerrod Collier      
4 Chad Griffin      
5 Jeff Langlois      
6 Steven Frost      
7 Benjamin Griggs      
8 Paul Weber      
9 Steve Knaus      
10 Jason Ruesch      
11 Kevin Blake   Whitewater, WI 72005   
12 Paul Andresen      
13 Carlos Degroot      
14 Harlan Larson      
15 Bill Nigh      
16 Norman Paternoster      
17 David Kuphal      
18 David Stahl      
19 Ryan Krayer      
20 Tony Gindt      
21 Craig Marotz      
22 Scott Teresi      
23 Richard Rudolph      
24 Kenny Dretzka      
25 Eric Eisner      
26 Tom Meier      
27 Steve Camber      
28 Daniel Guse      
29 Greg Deberg      
30 Rick Glos      
31 Wade Flisram      
32 Brett Duchateau      
33 Eric Buzza      
34 Troy Olm      
35 Jim Gilbert      
36 Paul Kaczmarowski      
37 Dain Trittau      
38 Mike Shover      
39 Shawn Everts      
40 Chris Cooper      
41 Tom Durell      
42 Todd Wroblewski      
43 David Augustiniak      
44 Randy Jennings      
45 James Lee      
46 Brian Rummelhart      
47 Randy Snyder   Dixon, IL 126893   
48 Tad Bruckner      
49 Phil Taylor      
50 Scary Larry      
51 Gerard Lauzon      
52 Jonathan Wrightsman      
53 Thomas Williams   Chicago, IL 139455   
54 Shawn Hauser      
55 Michael Jaeger      
56 Christian Hilbert      
57 Kevin Czaicki      
58 Mark Szudrowitz      
DNF Peter Stinski      
DNF Jonathan Nehring      
DNF Jim Benedict      
DNF Anthony Gonzalez   Milwaukee, WI 188864   

Men - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jack Nielsen      
2 Donny Kay      
3 Butch Welke   Lake Geneva, WI 169422   
4 Jerry Daanen      
5 Michael Beatty      
6 John Lirette      
7 John Wypiszinski      
8 Daniel Schneider   Racine, WI 31695   
9 Robert Schlegel      
10 Allen Brunner      
11 Robert Manwaring      
12 Craig Hughes      
13 Jay Labecki      
14 Rob Hofmann      
15 Michael Young      
16 Chuck Cunningham      
17 Ross Lemke      
18 Mike Geitner      
19 Kevin Putzke      
20 Paul Grover      
21 Mike Meccia      
22 Ricky Hamilton      
23 Thomas Flynn      
24 Steven Pribek      
25 Steve Jeske      
26 Greg Duckett      
27 Todd Hill      
28 John Gregorski      
29 Jeffrey Frings      
30 Bill Humburg      
31 Russell Jobs      
32 Fred Young      
33 Daniel Kutz      
34 Michael Tans      
35 Cliff Henning      
36 James Moermond      
37 Kevin Lesneski      
38 Michael Prange      
39 Bob Schmitt      
40 Scott Wippermann      
41 Andrew Overeem      
42 John Daming      
43 Jon Holcomb      
44 Michael Follen      
45 Randy Beach      
46 Kirt Soukup      
47 Dennis Borchardt      
DNF Douglas Kortbein      

Men - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Rinehart      
2 Al Ludtke      
3 Jeff Chesmore      
4 Leo Phelps      
5 Jim Washatka      
6 James Greenfield      
7 Craig Watson      
8 John Christensen      
9 Jay Graupp      
10 Edward Brogan      
11 Jeit Jones      
12 Jeffrey Gantz      
13 Scott Palmersheim      
14 John Wrycza   Naperville, IL 76133   
15 Kevin Paul      
16 Walter Richardson      
17 Jim Feuerstein      
18 Donald Gellerup      
19 Tom V Nelson      
20 Jim Splittgerber      
21 Scott Woodruff      
22 Tim Larson      
23 Dirk Ingram      
24 Jack Gresmer      
25 Mark Kollock      
26 John Senkerik      
27 Jerome Hamilton      
28 Ron Suess      
29 Timothy Blob      
30 Bill Dunsmoot      
31 Michael Borchardt      
DNF Tim Zwicke      
DNF Jeffrey Parker      
DNF Douglas House      

Men - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Timm      
2 Randy Pallex   Ashwaubenon, WI 176653   
3 Steven Stanislaus      
4 Mark Schimberg      
5 Samuel Tobias      
6 Bruce Drew      
7 John Kollock      
8 Artur Ostrowski      
9 Mike Wanek      
10 Scott Olson      
11 James Sniadajewski      
12 Dave Oberst      
13 Jim Radke      
14 Marc Larson      
15 Mark Danielski      
16 Sterling Schmidt      
17 Kris Klapperich      
18 Bob Huber   Appleton, WI 189062   
19 Mark Haferman      
20 Tim Speer      
21 Oliver Clements      
22 Joseph Sanfilippo      
23 David Sparapani   Appleton, WI 189290   
DNF D J Weis      

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dewayne Bonnett      
2 Dennis Loy      
3 James Grant      
4 Pete Noffke   Menasha, WI 189045   
5 Stephen Week   Bloomer, WI 190236   
6 Wayne Fish      
7 Robert Hayssen   Racine, WI 186713   
8 Dale Lenss      
9 Gary Smits      
10 Neal Rollins      
11 Ken Kranz      
12 Marvin Schmeiser      
13 Peter Zenti      
14 Robert Langlois      
15 Jerry Repphun      
DNF Thomas McParlan      
DNF John Bartow      

Men - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Shawn Hoppe      
2 Conrad Faust      
3 Jonathan Watson      
4 Bryan Scheel      
5 Collin Schaafsma      
6 Noel Shanteau      
7 Luke Corsi      
8 Matt Appel      
9 Nick Zenner      
10 Joshua Krick      
11 Daniel Johanson      
12 Nicholas Mason      
13 Marty Thomas      
14 Lance Dickman      
15 Jake Arzer      
16 Matthew Byrge      
17 Tim Breitag      
18 Ben Cleveland      
19 Eric Leonard      
20 Jason Van Eperen      
21 Tim Edwards      
22 Landon Hefty      
23 Isaac Goodwin      
24 Dan Wellskopf      
25 Joseph Sargeant      

Men - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Craig Koehler      
2 Chris Solan      
3 Jeremy Brandt      
4 Kevin Foy      
5 Kris Pietruszka      
6 Rick Leukhardt      
8 Chad Frazer      
9 Adam Weber      
10 Joseph Miller      
11 John Wright      
12 Tom Last      
13 Harry Schoeninger      
14 Joe Greatens      
15 Ed Purtell      
16 Chris Goffard      
17 Clarence McCook      
18 Gary Mroczenski      

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eric Van Remmen      
2 Jason Britten      
3 Michael Brandl      
4 Joe Skibinski      
5 Sebastian Kuncik      
6 Andrew Spahr      
7 Jason Griese      
8 Michael Kienast      
9 Bruce Martin-Wright      
10 George Henze      
11 Peter Gellerup      
12 Jerome Derea      
13 John Jr. Deering      
14 Christopher Hoyme      
15 Ozgun Ozguc      
16 Rob Livingston      
17 Corey Carter      
18 Chris Pasternak      
19 Stephen Kralovec      
20 Dave Brandenburg      
21 Tom Franke      
22 Patrick Harrington      

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Will Hollrith      
2 Todd Hentz      
3 Randall De Greef      
4 Brett Morley      
5 David Pronger      
6 Kevin Everson      
7 Rick Torres      
8 Mark Spialek      
9 Brian Schmidt      
10 Dan Getzen      
11 Bern Haggard      
12 Kenneth Bickness      
13 Steve Prell      
14 James Deboer      
15 Paula Zwicke      

Men - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Don Freitag      
2 Craig Vierck      
3 Barry Lengfeld      
4 Glenn Oleston      
5 Patrick Omelia      
6 Joseph Gitter      
7 Chuck Schisel      
8 Michael Harrington      
9 Andrew Gitter      
10 Scott Bera      
11 Richard Duncan      
12 Dan Dittrich      
13 Jeffery Samida      
14 Wally Sniadajewski      

Men - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Peter Kot      
2 Michael Muhs      
3 Bill Delaney      
4 Keith Kaufman      
5 Mark Specht      
6 Dennis Hoeft      
7 Derrek Palmer      
8 Don Bogdanske      
9 Thomas Cornils      
10 William Laun      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Spaude      
2 Neil Everson      
3 Mark Turner      
4 James Heinecke      
5 Keith Westphal      
6 Michael Ruzich      
7 Steve Manthe      
8 Jim Shong      
9 Jim Obrien      
10 Robert Dallapiazza      
11 Arnie Degarmo      
12 Richard Finch      
13 Larry Frostman      
14 Mick Mohrlant      

Women - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jasmine House   Oneida, WI 183111   
2 Emily Stanislaus      

Women - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gabrielle Jaeger      
2 Kati Sympson      
3 Dawn Yost      
4 Sarah Lukas      

Women - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Amanda Wanek      
2 Brianne Charles      
3 Jayme Christensen      
4 Andrea Zettler      
5 Nicole Specht      
6 Katie Miller      
7 Tara Brophy      
8 Morgan Gantz      

Women - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kari Schindler   Shawano, WI 186876   
2 Julia Rice      
3 Kate Ratkovich      
4 Ashley Ferg      
5 Sarah Krause      

Women - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Holly Liske   Stanford, CA 190109   
2 Rosaleen Walsh      

Women - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sherry Scott      

Women - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kyia Mallenkovich      
2 Susan Juedes   Madison, WI 169773   
3 Christina Woodman      
4 Stephanie Moats Leibke      
DNF Andrea Hildebrand      
DNF Ava Cuffe      

Women - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rebecca Cleveland   Green Bay, WI 100571   
2 Amy Mack   Caldwell, NJ 22021   

Women - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anne Grabowski   Minneapolis, MN 57292   
2 Pamela Patterson      
3 Lori Sable      
DNF Karrie Timm      

Women - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cassandra Gran      

Women - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Erin Freeberg      
2 Nikki Deprey      
3 Ann Wakefield      
4 Sarah Weis      
5 Pamela Halbach      

Women - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Leanne Greco-Gill      
2 Melissa Haberman      
3 Leely Lundgren   Edina, MN 180604   
4 Sheila Ardisana      
5 Liza Krayer      
6 Kelly Bendickson      
7 Becky Blaschka      
8 Amy Lamkins      
9 Laura Skrzeczkoski   Madison, WI 185685   
10 Katie Crocker      
11 Michelle Peariso      
12 Julie George      
DNF Anne Medeiros      
DNF Jamie Foster      

Women - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jennifer Skoloda      
2 Amy Pikalek      
3 Bonnie Casamassa      
4 Melissa Putzer      
5 Annie Johnson      
6 Brittany Nigh      
7 Kathy Phythyon      

Women - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kerry Putzke      
2 Fran Beckmann      
3 Joan Sachs   Seymour, WI 188740   
DNF Candy Hofmann      

Women - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Angie Sturtevant   Madison, WI 183063   
2 Toni House      
3 Ann Schield      
4 Colleen Westphal      
5 Susan Borchardt      
6 Patricia Bauer      
7 Rolleen Kralovec      

Women - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Deb Sniadajewski      
2 Mary Oberst      
3 Petra Peterson      

Women - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Rose Lenss      

Women - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Catherine Devito      
2 Jenny May      
3 Lindsay Butler      
4 Autumn De Met      
5 Angie Danielski      

Women - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sara Borchardt      
2 Dana Schneider      
3 Julie Grover      
4 Tiffani Walter      
5 April Demler      
6 Sarah Guse      
DNF Monica Trieber      

Women - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Paula Gillis      
2 Carrie Peterson      
3 Shelley Reifschlager      
4 Beth Haggard      
5 Sandra Schellinger      
6 Nancy Rendl      
7 Karen Parish      

Women - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ulla Saroldi-Gonzale      
2 Cynthia Novak      
3 Lynne Senkerik      
4 Julie Ochalek      
5 Diana Yost      
6 Janet Schelgel      
7 Nancy Nesbit      

Women - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cheryl Post      
2 Jacquelynn Nitka      
3 Terri Cornils      
4 Pamela Gantz      
5 Maria Phelps      

Women - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nancy Sippl      
2 Cindy Carter      

Women - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cheryl Rollins      
2 Sue Blankenheim      
3 Connie Schmeiser      
4 Mary Otten      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
ShimanoSpyUSACDFOSMOCUORESierra NevadaBonk Breaker
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee