Race Results for
Kewaunee XC Adventure - WORS #2
Kewaunee, WI
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 05/19/2002

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-10

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Derek Uselman      
2 Nick Montee      
3 Hunter Putzke      

Men - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Derek Denil      
2 Shaine Nelson      
3 Casey Wampler      
4 Mitch Gantz      
5 Andrew Disch      
6 Justin Palm      
7 Cory Gorski      
8 Thomas Vamvakos   Prospect Heights, IL 192997   
9 Zach De George      
10 Sean Brogan      
11 Tylur Lengfeld      
12 Charles Rechner      
13 Patrick Harrington      
DNF Benjamin Overeem   Green Bay, WI 187175   

Men - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Cole House   Oneida Wi 183112   
2 Jordan Danielski      
3 Matthew Brandt      
4 Eric Bojan      
5 Tommy Richgels      
6 Rusty Otten   Boulder, CO 175825   
7 Justin Schmidt      
8 Jason Roelse      
9 Shane Dietrich      
10 Patrick Ettmayer      
11 Peter Bergstrom      
12 Bj Lekander      
13 Ron Larson      
14 Matthew Limberg      
15 Jared Yost      
16 Dillon Bera      
17 Steven Zimbler      
18 Andy Van Rens      
19 Dj Denny      
20 Mark Williquette      
21 Kyle Koll      
22 Trenton Schroeder      
23 Joshua Kuhn      
24 Jae Erickson      
25 Zach Pontillo      
26 Richie Miller      
27 Aaron Rusch      
DNF Garrett Van Wyk      

Men - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeremy Zuend      
2 Peter Stanislaus      
3 Dustin Zimmerman      
4 Adam Schwaller      
5 Ethan Lenss      
6 Kade Stackman      
7 Bill Johnson      
8 Brett Palm      
9 Andrew Basinski      
10 Sam Weis      
11 Aaron Brandt      
12 Richie Otten   Kildeer, IL 175824   
13 Teddy Peterson      
14 Brent Keller      
15 Brian Wampler      
16 Andreas Nickhorn      
17 Nicholas Hartman      
18 Mitch Dreher      
19 Kip Spaude      
20 Joshua Heinecke      
21 William Westrick      
22 Zak Entringer      
23 Kyle Cortright      
24 Dallas Fowler      
25 Patrick Carman      
26 Jon Schmidt      
27 Sy Haufe      
28 Jake Degroot      
29 Brandon McKnight      
30 Joshua Sohn      
31 Marshall Hau      
32 Jamie Selinske      
33 Andrew Toigo      
34 Rob Reindl      
35 Rick Purcell      
36 David Gretzinger      
37 Mike Snyder      
38 John Radloff      
39 Jonathan Davis      
40 Aaron Gretzinger      
41 Troy Hoppe      
42 Jeff Collins      
43 Jake Whitman      
44 Charlie Krause      
45 Gabe Anderson      
46 Eric Heywood      
47 Nick Jensen      
DNF Joe Zwicke      
DNF Jeff Meyer      
DNF Matt Krahenbuhl      

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dan Teaters      
2 Dave Riemersma      
3 Scott Golomski      
4 Eric Lau      
5 Weston Bierma      
6 Derek Dobratz      
7 Brad Uttech      
8 Shawn Sillman      
9 Mark Schnettler      
10 Stuey Malingowski      
11 A J Ettmayer+K157 Jr      
12 Tim Jahn      
13 Paul Zuleta      
14 John Wolf      
15 Philip Raymond      
16 James Lalonde      
17 Derek Palm      
18 Charles Burton IV      
19 Dana De Met      
20 Aaron Whalen      
21 John Henry      
22 John Pemberton      
23 Tony Wagner      
24 Joe Nolan      
25 Jake Tschirgi      
26 John Harris      
27 Jarrod Rude      
28 Ben Laska      
29 Derek Nellis      
30 Scott Borkovetz      
31 Christopher Waraxa      
32 Kevin Langenecker      
33 Andrew Kasper      
34 Eric Butler      
35 Aaron Cleveland      
36 Michael Collins      
37 Doug Depies      
38 Mike Muhs      
39 Nathan Sippel      
40 Scott Brooks      
41 Brandon Hoeft      
42 Josh Ropson      
43 Dave Cornils      
44 Joshua Bucholtz      
45 Andy Rosch      
46 Michael Fenster      
47 Joseph Chojancki      
48 Chad Hoppe      
49 Rodney Stephanie      
50 Andrew Kyllonen      
DNF Joshua Wendt      
DNF Jared Suster      
DNF Brian Kohlman      
DNF Troy Carmody      

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Zachary Davies   Boulder, CO 182034   
2 Michael Anderson   Colorado Springs, CO 183953   
3 Jordan Carr   Gunnison, CO 170822   
4 Seth Lenss   Luxemburg, WI 182019   
5 Chad Sova   Thiensville, WI 189115   

Men - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Douglas Swanson   Minnetonka, MN 102633   
2 Justin Rinehart   Mankato, MN 149501   
3 Brian Schaning   Renton, WA 161933   
4 Daniel Swanson   St Louis Park, MN 117942   
5 Bryan Bos      
6 Aaron Lenss      
7 Travis Woodruff   Prescott, AZ 135975   
8 Matthew Carter      
9 David Kay   Appleton, WI 130383   
10 Erich Ponath      
11 Andrew Harrison   Madison, WI 117621   
12 Daniel Tess      
13 Adam Atkinson   Plymouth, WI 185667   
DNF Christopher Fisher   Inver Grove Heights, MN 182827   
DNF Tristan Schouten   Plymouth, WI 145071   

Men - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Rowley   Pittsburgh, PA 175925   
2 Eli Mercer   Fox Lake, IL 148150   
3 Mike Phillips      
4 Jesse Rients   Shakopee, MN 147524   
5 Craig Manthe   Eau Claire, WI 78139   
6 Frank Rowley   Channahon, IL 178739   
7 Chris Pagels      
8 Chris Peariso   Amherst, WI 139566   
9 Tim Drankus   Sheboygan, WI 151397   
10 Maciej Nowak   Waukesha, WI 182256   
11 Jeremey Rodriguez   Kenosha, WI 117449   
12 Nathan Cover   Hendersonville, NC 127357   
13 Nathan Tock      
14 Zachary Stanford      
15 Rob Brugman      
16 John Spranger   Madison, WI 190206   
17 Douglas Pietz   Milwaukee, WI 138646   
DNF Ryan Rollins      
DNF Josh Hanson      
DNF Mat Bostelman      
DNF Brian Hammer   Madison, WI 132723   

Men - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Josh Barrett   Whitewater, WI 189760   
2 Ray Follen      
3 Joe Stephens      
4 Matthew Stewart   St.charles, IL 34141   
5 Mike Kelsall   Shorewood, IL 175959   
6 John Gatto   Oak Forest, IL 121461   
7 Dave Schulze      
8 Jeff Abitz      
9 Chad Hildebrandt      
10 Brent Patterson      
11 Jose Barraza   Chicago, IL 188356   
12 Sergio Barraza      
13 David Sutton      
DNF John Rodriguez      
DNF Michael Jeschke      

Men - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mike Roberts   Wheaton, IL 134339   
2 Camden Kirkpatrick   Clive, IA 154860   
3 Scott Cole   Stevens Point, WI 7340   
4 Brian Parker      
5 Jeff Melcher      
6 Eric Peterson      
7 Bill Colvin      
8 Timothy Ingram      
DNF Derrick Flugegge   Oak Park, IL 135400   

Men - EX - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeffery Otto   Beaverton, OR 105304   
2 Jim Peterson   Edgerton, WI 154720   
3 Jeff Sympson      
4 James Smith      

Men - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Dwight (Whitey) DeBroux   Boulder, CO 191625   
2 Ryan Ruhland      
3 Thomas Bender      
4 Matias Lauryssens   Costa Mesa, CA 186888   
5 Joe Farris      
6 Mike Humpal   Mundelein, IL 189221   
7 Allan Schimberg      
8 Matt Miller   Milwaukee, WI 185665   
9 Colin Hughes      
10 Seth Eckert   Oregon, WI 148803   
11 Matt Kamphuis   Cottage Grove, WI 186054   
12 Jared Wasielewski   Eagle, WI 186027   
13 Travis Olson   Sheboygon, WI 189985   
14 Greg Partyka      
15 Scott Ramsey      
16 Craig Buechel   Milwaukee, WI 185664   
17 John Schoofs      
18 Jerry Piper      
19 Brian Austin      
20 Jared Pitroski      
21 Andy Skurda      
22 Jereme Noffke   Madison, WI 185686   
23 David Loeper      
24 Nicholas Lemke      
25 Josh McDole      
26 Steven Sukowatey      
27 Jacob Mueller      
28 Jeremy Vogels      
29 Caleb Wendel      
30 Jonathon Whitney      
31 Jonah Lenss      
32 Jonathan Wooden      
33 Colin Powell      
34 Daniel Fitzgerald      
35 Justin Danielski      
36 Brian Heifner      
37 Joshua Klintworth      
38 Ryan Timm      
39 Tom Harris      
40 Keith Krautkramer   Whitewater, WI 153239   
41 Ryan Hamilton      
42 Craig Lashley      
43 Todd Vandeberg      
44 Christopher Rupiper      
45 Tim Booms      
46 Kyle Jefcik      
47 Jared Nellis      
48 Keith Kudla      
49 Adam Ault      
50 Glenn Kingsley      
51 Jeff Peterson      
52 Timothy Krueger      
53 Andrew Golding      
54 Andrew Sparapani   Appleton, WI 190031   
55 Jonathan Camp      
56 Brian Pipkorn      
57 Aaron Halfman      
58 Chris Ackerman      
DNF Eric Willman      
DNF Brent Schwaller      
DNF Ryan Mihm      
DNF Chris Dewsnap      

Men - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Adam Swank      
2 Chad Pliskie   Brookfield, WI 190128   
3 Erich Hartman      
4 Matt Silvia      
5 Ryan Ruesch      
6 Justin Kraft      
7 Andrew Hargarten      
8 Todd Derksen      
9 Shad Young      
10 Marcin Nowak      
11 Chad Lane      
12 Matt Lieven      
13 Andy Hoenisch      
14 Chad Wilsing   Milwaukee, WI 186886   
15 Carter Shelton      
16 Ronald Knutowski      
17 Ben Hoppe      
18 Ryan Shiroma      
19 Warren Heise   Hartland, WI 186878   
20 Matthew Forst      
21 Brian Gurney      
22 Toby Berg   Lacrosse, WI 123760   
23 Tom Flicker      
24 Bradley Byrge      
25 Sanjay Ganju      
26 Richard MacKins      
27 Jeremy Lincoln      
28 Scott Frazer      
29 Jeremiah Miller      
30 Benjamin Bartoszuk      
31 Christopher Hiebert      
32 Chris Lawn      
33 Jason Williams      
34 Jason Lilyquist      
35 Nahum Bert      
36 Ryan Jung      
37 Chad Wilson      
38 Rick Walls      
39 Tim Patterson      
40 Edward Poindexter      
41 Bill Anderson      
42 Todd Steif      
43 Ian Johnson      
44 Robert White Jr.      
45 Micky Froehlich   Los Angeles, CA 188110   
46 John Tomljenovic      
47 Timothy Leverance      
48 Bill Ostrowski      
49 Brad Beyer      
50 Ryan White      
51 John Brown      
52 Benjamin Swart      
53 Chris Meier      
54 Matthew Hotelling      
55 Robert Schwalbach      
56 Benny Smith      
57 Ben Wilkinson      
58 Mark Balkenende      
59 Matt Evans      
60 James Gatz      
61 Gregory Ziesemer      
62 Jim Liesen      
63 Dan Joswiak      
64 Andy Schweitzer      
65 Eric Anderson      
66 Eric Hack      
67 Jeff Steckbauer      
68 Richard McCaleb      
69 Vincent Purpero      
70 Chris Gabrielson      
71 Andy Peters      
72 Maxwell Steiner      
73 Clayton Hotelling      
DNF Shawn Carlson      
DNF Mark Walter      
DNF Michael Waisbrat      
DNF Marc Salm      
DNF Eric Pompeo      
DNF Joel McCauley      
DNF Matthew Lawrence      
DNF Matthew Gittins      

Men - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Matthew Montagne      
2 Jeff Johnson   Elgin, IL 127482   
3 Jerrod Collier      
4 Anthony Gonzalez   Milwaukee, WI 188864   
5 Chad Griffin      
6 Peter Stinski      
7 Steven Frost      
8 Mike Arft      
9 Wayne Langbein      
10 Randal Sahs      
11 Mike Budd      
12 Jeff Langlois      
13 Paul Weber      
14 Lowell Johnson   Waterford, WI 168345   
15 Benjamin Griggs      
16 Chris Oleson      
17 Paul Andresen      
18 Steve Knaus      
19 Jason Ruesch      
20 Kevin Heppner   Modesto 188763   
21 Kevin Blake   Whitewater, WI 72005   
22 Scott Young      
23 Joe Ramos   Holly, MI 190466   
24 Stafford Kramer      
25 Erik Enyedy      
26 Bill Nigh      
27 David Stahl      
28 Michael Gabor      
29 Kevin Plato      
30 Ryan Krayer      
31 Aaron Boyd      
32 Harlan Larson      
33 Scott Peterson      
34 Douglas Cutler      
35 Mark Hesterberg   Evanston, IL 188925   
36 Paul Kaczmarowski      
37 Jon Matheus      
38 Rob Buksyk      
39 Scott Janssen      
40 Dan Tavela      
41 Craig Marotz      
42 Norman Paternoster      
43 Mike Williams      
44 Kevin Klug      
45 Wade Flisram      
46 Tom Durell      
47 Ken Stuckart      
48 Nicholas Rogne      
49 Kevin Herman      
50 Scott Teresi      
51 Lane Pittner      
52 Greg Murphy      
53 Brett Duchateau      
54 Troy Olm      
55 Tony Gindt      
56 James Lee      
57 Timothy Eddy      
58 Todd Wroblewski      
59 Gerard Lauzon      
60 Jason Brown      
61 Jonathan Nehring      
62 Chan Barden      
63 Tim Bouche      
64 Michael Jaeger      
65 Phil Taylor      
66 Greg Deberg      
67 Jim Gilbert      
68 Brian Gill      
69 Randy Snyder   Dixon, IL 126893   
70 Brian Rummelhart      
71 Steve Camber      
72 Skip Holschbach      
73 Leif Hagman      
74 Steve Gesicki      
75 David Augustiniak      
76 Paul Kloppenburg      
77 Chris Cooper      
78 Randy Jennings      
79 Mark Szudrowitz      
80 Shawn Hauser      
81 Eric Gibson      
82 Tad Bruckner      
83 Rich Uselman      
84 Patrick Doornek      
85 Matt Cooper      
86 David Kuphal      
87 Shawn Graybeal      
88 Francis Bongey      
89 Christian Hilbert      
90 Kevin Czaicki      
91 Ric Jump      
92 Mike Steffel      
93 Stephen Kralovec      
DNF Greg Blake      
DNF Dain Trittau      
DNF Daniel Guse      
DNF Jason Griffin      
DNF Craig Shwonek      
DNF Scary Larry      

Men - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jack Nielsen      
2 Donny Kay      
3 Jerry Daanen      
4 Butch Welke   Lake Geneva, WI 169422   
5 Michael Beatty      
6 John Lirette      
7 Jon Suyko      
8 John Wypiszinski      
9 Robert Schlegel      
10 Todd Winney      
11 Steve Smith      
12 Keith Russell      
13 Jeffrey Kloppenburg   Jackson, WY 170768   
14 Daniel Schneider   Racine, WI 31695   
15 Jay Labecki      
16 Chris Hammer      
17 Allen Brunner      
18 Steve Roeder      
19 Mark Kultgen      
20 Rob Hofmann      
21 Mike Geitner      
22 Ross Lemke      
23 Greg Bautch      
24 Bill Humburg      
25 Michael Tweet      
26 Mike Stanislaus      
27 Greg Duckett      
28 Sean Shields      
29 Daniel Kutz      
30 Mike Meccia      
31 Jeffrey Frings      
32 John Miller      
33 Scott Wippermann      
34 Steve Miller      
35 Kevin Putzke      
36 Craig Hughes      
37 Steven Kuphal      
38 Todd Hill      
39 Steven Pribek      
40 John Gregorski      
41 Cliff Henning      
42 Russell Jobs      
43 Steve Jeske      
44 Scott Riedl      
45 Chuck Cunningham      
46 Edward Schuster      
47 Michael Prange      
48 Andrew Overeem      
49 Todd Arvidson      
50 Randy Kelliher      
51 Scott Peterson      
52 John Daming      
53 Jon Holcomb      
54 Kevin Lesneski      
55 Michael Follen      
56 Richard Kester      
57 Douglas Kortbein      
58 Bob Schmitt      
59 Fred Young      
60 David Geibel      
61 Scott Thielsen   Naperville, IL 76553   
62 Jeff Ginocchio      
63 Kelly Longtine      
64 Dean De George      
65 James McCreary      
66 Richard Blust      
67 Dennis Borchardt      
DNF Robert Manwaring      
DNF Jeffrey Homan      
DNF Ricky Hamilton      
DNF Randy Beach      

Men - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Thomas Rinehart      
2 Chuck Strauss      
3 Dan Griffin      
4 Michael Bottum      
5 Jeff Chesmore      
6 Kent Wenger   Madison, WI 99087   
7 David Poulton   Lake Forest, IL 28536   
8 Jeffrey Brodek      
9 Leo Phelps      
10 Mark Golomski      
11 Michael Giafagleene      
12 James Greenfield      
13 Jeffrey Gantz      
14 John Christensen      
15 John Wrycza   Naperville, IL 76133   
16 Edward Brogan      
17 Scott Palmersheim      
18 Jim Feuerstein      
19 Jay Graupp      
20 Doug Callies      
21 Mark Kollock      
22 Tim Larson      
23 Kevin Paul      
24 Scott Woodruff      
25 Walter Richardson      
26 Donald Gellerup      
27 Timothy Blob      
28 Sam Kuehnel      
29 John Dabbeekeh      
30 Marty Weigel      
31 Chet Bergstrom      
32 Joe Elliot      
33 Jim Splittgerber      
34 Gary Van Vreede      
35 Marc Wildeman      
36 Dennis Malmanger      
37 Dirk Ingram      
38 Tony Zbichorski      
39 Dean Clipps      
40 Tom V Nelson      
41 John Senkerik      
42 Michael Borchardt      
43 Brian Oagle      
44 Jerome Hamilton      
45 Randy Borst      
DNF Tim Zwicke      
DNF Arthur Spurlock      
DNF Michael Orr      
DNF Mark Day      

Men - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Timm      
2 Samuel Tobias      
3 Randy Pallex   Ashwaubenon, WI 176653   
4 Steven Stanislaus      
5 Mark Schimberg      
6 Larry Reimer      
7 John Kollock      
8 Marc Larson      
9 Curtis Allison      
10 Mike Wanek      
11 Scott Olson      
12 Dave Oberst      
13 Jerry Leair      
14 D J Weis      
15 Peter Degroot      
16 Sterling Schmidt      
17 Steve Ferguson      
18 Tim Speer      
19 Rod Swendsen      
20 Rick Schnell      
21 David Sparapani   Appleton, WI 189290   
22 Kris Klapperich      
23 Al Olson      
24 William Cassidy      
25 Douglas Waraxa      
DNF David Peck      
DNF Michael Berzinski      

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Steve Hildebrandt      
2 Larry Swanson      
3 Pete Noffke   Menasha, WI 189045   
4 Jon Derksen      
5 Don Edberg      
6 Errico Auricchio      
7 Marc Colbert   Lincolnshire, IL 163077   
8 Robert Hayssen   Racine, WI 186713   
9 Steve Schmelzer      
10 Neal Rollins      
11 Gary Smits      
12 Dale Lenss      
13 Mark Ullenberg      
14 Ronald Faccio      
15 Stephen Blank      
16 Robert Langlois      
17 Thomas Silbernagel      
18 Thomas Vomastic      
DNF John Bartow      

Men - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Marty Thomas      
2 Jeff Godbout      
3 Jason Bitter      
4 Shawn Hoppe      
5 Matthew Byrge      
6 Luke Corsi      
7 Collin Schaafsma      
8 Darek Huckbody      
9 Noel Shanteau      
10 Eric Allen      
11 Joshua Krick      
12 Andy Czechanski      
13 Bruce Kennedy      
14 Josh Binder      
15 Sean Ringer      
16 Gary Bradley      
17 Tim Breitag      
18 Lance Dickman      
19 Gregory Hudy      
20 Tim Edwards      
21 Jason Van Eperen      
22 Ben Cleveland      
23 Jacob Schroeder      
24 Jake Arzer      
DNF Richard Gibson      
DNF Ryan Franson      

Men - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Solan      
2 Mike Kohnle      
3 Kris Pietruszka      
4 Donald Palmquist      
5 Kyle Watterson      
6 Joshua Pierre      
7 Edward Colson      
8 Paul McDowell      
9 Tom Last      
10 Adam Weber      
11 Chad Frazer      
12 Eric Gorder      
13 Rick Leukhardt      
14 Joshua Bartoszuk      
15 Ryan Walther      
16 Larry Janke      
17 Jim Eggleston      
18 Scott Rollo      
19 Jason Hanson      
DNF Christopher Klauck      

Men - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Tony Christianson      
2 Jason Britten      
3 Joe Skibinski      
4 David Gempler      
5 Chris Weiland      
6 Joe Doyle      
7 Sebastian Kuncik      
8 Eric Van Remmen      
9 Dan Covey      
10 Michael Brandl      
11 Robert Biddle      
12 Andrew Spahr      
13 Mark Wilkinson      
14 Tyson Tatro      
15 Chris Haars      
16 Dave Brandenburg      
17 Tony Hess      
18 Jason Griese      
19 Earl Jacob Jr      
20 Bruce Martin-Wright      
21 Donald Lueck      
22 Robert Brown      
23 Doug Carr      
24 Christopher Harris      
25 Chris Pasternak      
26 Rob Livingston      
27 Steven Nejedlo      
28 Ozgun Ozguc      
29 Christopher Hoyme      
30 Marcus Steele      
DNF Stephen Kokesh      
DNF Mike Stromme      

Men - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Will Hollrith      
2 Peter Janu      
3 Art Eichmann      
4 Trevor Russell      
5 Todd Hentz      
6 Don Slickman      
7 Casey Wanek      
8 Derek Slickman      
9 Randall De Greef      
10 Tim Felsinger      
11 Mark Spialek      
12 Jeffrey Scott      
13 Bern Haggard      
14 Rick Torres      
15 Kevin Niesen      
16 Kenneth Bickness      
17 James Deboer      
18 Brian Schmidt      
19 Steve Prell      
20 Ray Sopper      

Men - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Don Freitag      
2 Don Fischer      
3 Craig Vierck      
4 Chuck Schisel      
5 Thomas Wendland      
6 Glenn Oleston      
7 Robert Stephens      
8 Dan Dittrich      
9 Jim Carman      
10 Gary Ertl      
11 Barry Lengfeld      
12 Michael Harrington      
13 Wally Sniadajewski      
14 Tim Montee      

Men - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Simpson      
2 Andrzej Kozik      
3 Michael Muhs      
4 Peter Kot      
5 Michael Sanders      
6 Jeff Bartsch      
7 Denny Proffitt      
8 Dave Deboer      
9 Bruce Harvey      
10 Dennis Hoeft      
11 Kurt Gilbertson      
12 Tom Borchardt      
13 Jon Calowell      
14 Jay Hoppe      
15 Thomas Cornils      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Spaude      
2 James Heinecke      
3 Keith Westphal      
4 Steve Manthe      
5 Michael Ruzich      
6 Ted Batzer      
7 Jim Shong      
8 Arnie Degarmo      
9 Stephen Scoll      
10 Richard Finch      
DNF James Schnettler      
DNF John Rosch      

Women - Junior - JR - 11-12

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jasmine House   Oneida, WI 183111   
2 Murphykate Montee      
3 Emily Stanislaus      
4 Regina Richardson      

Women - Junior - JR - 13-14

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Gabrielle Jaeger      

Women - Junior - JR - 15-16

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jayme Christensen      
2 Andrea Zettler      
3 Morgan Gantz      
4 Tara Brophy      
5 Katie Miller      
6 Brianne Charles      
DNF Amanda Wanek      

Women - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Heather Herzfeldt      

Women - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kari Schindler   Shawano, WI 186876   

Women - EX - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sherry Scott      
DNF Erin Freeberg      

Women - EX - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Susan Juedes   Madison, WI 169773   
2 Ava Cuffe      

Women - EX - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Linda Gabor   Sarasota, FL 131862   
2 Rebecca Cleveland   Green Bay, WI 100571   
3 Amy Mack   Caldwell, NJ 22021   
4 Heather Convey   Chicago, IL 188228   
5 Carrie Barrett      
6 Pamela Koski      
DNF Michele Schulze      

Women - EX - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Anne Grabowski   Minneapolis, MN 57292   
2 Karrie Timm      
3 Pamela Patterson      

Women - SP - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nikki Deprey      
2 Kristin Beck      
3 Ann Wakefield      
4 Sarah Weis      
5 Jessica Smulka      
6 Pamela Halbach      

Women - SP - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Leanne Greco-Gill      
2 Melissa Haberman      
3 Sheila Ardisana      
4 Leely Lundgren   Edina, MN 180604   
5 Christina Falci      
6 Sara Stanford      
7 Laura Skrzeczkoski   Madison, WI 185685   
8 Jamie Foster      
9 Liza Krayer      
10 Kelly Bendickson      
11 Lindsey Kriete      
12 Erin VanDalen   Madison, WI 190207   
13 Amy Lamkins      
14 Katie Crocker      
15 Michelle Peariso      
16 Ann Casamassa      

Women - SP - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Amy Giuffre      
2 Bonnie Casamassa      
3 Annie Johnson      
4 Jennifer Skoloda      
5 Amy Pikalek      
6 Christine Young      
7 Amy Dedecker      
8 Brittany Nigh      
DNF Jennifer Erdmann      

Women - SP - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Kerry Putzke      
2 Fran Beckmann      
3 Joan Sachs   Seymour, WI 188740   
4 Candy Hofmann      
5 Lyn Arft      
6 Judi Zaferos-Pylant      
DNF Julie Ochalek      

Women - SP - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Angie Sturtevant   Madison, WI 183063   
2 Gretchen Montee      
3 Colleen Westphal      
4 Wendy Hildebrand   Santa Monica, CA 188016   
5 Toni House      
6 Rolleen Kralovec      
7 Susan Borchardt      

Women - SP - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Petra Peterson      
2 Mary Oberst      

Women - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
DNF Rose Lenss      

Women - BG - Senior - 19-24

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jasey Hein      
2 Katja Maertens      
3 Jenny May      
4 Lindsey Cover      

Women - BG - Senior - 25-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Heidi Carter      
2 Katherine Wheeler      
3 Mandy Weis      
4 Wendy Wydeven      
5 Monica Trieber      
6 LIsa Kopidlansky      
7 Sarah Guse      
8 Dana Schneider      
9 Julie George      
10 Erin Rhodehamel      
11 Darcie Dekker      

Women - BG - Master - 30-34

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Carrie Peterson      
2 Shelley Reifschlager      
3 Nancy Rendl      
4 Beth Haggard      
5 Lisa Leigh Peterson      
6 Danielle Noel      
7 Sarah Slickman      
8 Maren Slickman      

Women - BG - Master - 35-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Alyson Chapman      
2 Lynne Senkerik      
3 Diana Yost      
DNF Barbara Daanen      

Women - BG - Master - 40-44

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sabine Bottum      
2 Terri Cornils      
3 Jacquelyn Nitka      
4 Cheryl Post      
5 Carole-Anne Stewart      
6 Tc Spitz      
7 Pamela Gantz      
8 Patricia Bauer      
9 Bernadette Barton      

Women - BG - Master - 45-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Mary MacHt-Brooks      
2 Gretchen Schmelzer      

Women - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Sue Blankenheim      
2 Christine Danielson      
DNF Cheryl Rollins      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
Sierra NevadaBonk BreakerShimanoUSACDFCUORESpyOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee