Race Results for
Fat Tire Classic
Farmington, CT
(Event Information)
View By:
This is a non-competitive event
Cross Country on 04/22/2001

Note: Ranking points are NOT upgrade points. An explanation of ranking points can be found here.


Men - Junior - JR - 1-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ross Novak   Guilford, CT 172281   
2 Will Adams      
3 Dan Goucher      
4 Peter Coenen      
5 Joshua Gilbert      
6 Brian Hayes   West Hartford, CT 178919   
7 Adam Criscuolo   Seattle, WA 80885   
8 Vincent Appel      
9 Joseph Ziemann      
10 Shane Beatty      
11 Sean Buck      
12 Pat Hunter      
13 Peter Wick   Granby, CT 163962   
14 Noah Levine      
15 Deco Goodman      
16 Doug Isleis      
17 Brian Tucker   Ivoryton, CT 170394   
18 Alex Morley      
19 Kevin Coble      
20 Peter Von Bucher      
21 Eric Jackson   Northford, CT 146419   
22 David Garfield      
23 Daniel Sostre      
24 David Johnson      
25 Chris Murdoch      
26 Richard Patty      
27 Michael Waskom      
28 Jacob Vellaccio      
29 Lawrence Irvine      
30 Justin Grigg      
31 Chris Keefer      
32 Rob Olson   Granby, CT 157598   
33 James Sistare      
34 Scott Hagler      
35 Gregory Stellato      
36 William Ramirez      
37 Michael Rapetti      
38 Robert Borkowski      
39 Peter Sargent      
40 Travis Pelletier      
41 Adam Szczerkowski   Lyme, CT 170303   
42 Will Rhame      
43 Seth Kadarspiel      
44 Philip Bordon      
45 Tristan Schneiter      
46 Steven Benedict      
DNF Jason Bangma   Uxbridge, MA 171499   
DNF Frank Sprole      

Men - Junior - JR - 10-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Nick Fenton      
2 Paul Belliveau      
3 Luke Jordan   Riverside, CT 179034   
4 Jesse Freundlich      
5 Matthew Hurley   Trumbull, CT 163737   
6 Jacob Ringquist   Westminster, MA 169110   
7 Adam Khan      
8 Gavin Vaughan   Sharon, VT 173589   
9 Matthew Beriau      
10 Mark Lockwood      
11 Carter Rowley      
12 Paul Isabella      
13 Alex Clark      
14 Joshua Scavetta   Glastonbury, CT 171827   
15 Andrew Hodges   Darien, CT 170390   
16 Ryan Barlow      
17 Josh Hoffnagle      
18 Trevor Peckham   Boston, MA 166700   
19 Brooks Chamberlin   Darien, CT 170389   
20 Dan Moyal      
21 Wylie Karl-Cannon      

Men - Junior - JR - 17-18

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeff Buckles   Henrico, VA 179529   
2 Matt Missari   Glastonbury, CT 170785   
3 Peter Welch   Tolland, CT 165015   
4 Kevin Montgomery   Littleton, CO 16476   
5 Michael Medeirs      
6 Ben Yanni-Lazarus      
7 Adam Crane   Old Greenwich, CT 170400   
8 Ethan VanArnam   Waterford, CT 161017   
9 Kevin Nealon   Durham, NC 170397   
10 Nathan Lally   Waterford, CT 140111   
11 Kyle Stemmlet   Montgomery, NY 147489   
12 Matt Verrato   Middleton, CT 159689   
13 Derrick White      
14 Milan Lucic   Ellington, CT 150025   
15 Richard Fennessey   Haydenville, MA 169095   
16 Patrick Snoop   Monroe, NY 106358   
17 Jesse Dekrey   Rhinebeck, NY 166239   
18 Kenneth Hesse      
DNF Benjamin Coleman   Blacksburg, VA 159690   

Men - Junior - JR - JuniorX

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Otto Newmuth      
2 Matthew Crane   Richmond, VA 170399   
3 Kevin Parsons   Great Barrington, MA 146989   
4 Samuel Benson   Sharon, VT 122425   
5 Ross Scatchard      
6 Adam Snyder      
7 Breeze Keller   Kennebunkport, ME 130824   
8 Kendell Shailer      
9 Patrick Carey   Keene, NY 171839   
10 Maximilian (Max) Hoener   Rhinebeck, NY 154637   
11 Nick LaLonde   Wappinger Falls, NY 173524   
12 John Hanson      
13 Bryan Boeckmann   West Camp, NY 152491   
14 David Woods   York Beach, ME 175184   
15 Andrew Freye   Allentown, PA 164856   
16 Joshua Kissinger   E Hampton, CT 168844   
DNF Rich Hollenbeck      
DNF Adam Thyse      
DNF Andrew Nelson   San Francisco, CA 150668   
DNF Kyle Drennen   Waterford, CT 146510   
DNF Bryan Weldon      

Men - PR/SM - Senior

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Salem Mazzawy   S Glastonbury, CT 23079   
1 Todd Bowden   Glastonbury, CT 144319   
2 Adam Bucklin   Bend, OR 117273   
2 Robert Scott   Wappingers Falls , NY 32000   
3 Luis Francisco   Mahopac, NY 124782   
3 Sam Armao   Averill Park, NY 1897   
4 Matthew Hawkins   Cumberland, ME 112855   
5 James Bilodeau   Easthampton, MA 50634   
DNF Thomas Young   Lyme, CT 39325   

Men - EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Eneas Fregre   Norwalk, CT 146736   
2 Damon Parke      
3 Robert Kelley   Patterson, NY 148571   
4 Brian Clark   Middlefield, CT 40571   
5 Nathan (Nate) Ringquist   Westminster, MA 140698   
6 Corey Lowe   Morgan Hill, CA 165582   
7 Roland Meunier   Templeton, MA 138682   
8 Donald Snoop Jr   Beverly, MA 82776   
9 Luke Hurley      
10 Leland Turner   Breckenridge, CO 94880   
11 Scott Livingston      
12 Michael Dietrich   Tucson, AZ 156115   
13 Jonathan Kindig   Louisville, KY 106200   
14 Erick Galuza   Bath, ME 159323   
15 John Foley   Fiskdale, MA 121026   
16 Arthur Roti      
17 Jason Olson   Niantic, CT 140118   
18 Kyle Brookes   Palo Alto, CA 81391   
19 John Legere   Canton, CT 156979   
20 Anthony Parent   Wallingford, CT 174437   
21 Tim Ratta      
22 Jess Priest   Cheshire, CT 113713   
23 Bob Shebest   Storrs, CT 104877   
24 Jason Boeckmann   Middlebury, VT 137809   
25 Lance Reed      
26 Alec Stall   Poughkeepsie, NY 33774   
27 Rick Roshka   New Milford, CT 83761   
28 Charles Lester   Poughkeepsie, NY 159764   
29 Jordan Lucier      
30 Ethan Spinelli      
31 Justin Scott      
32 Steve Resagno   Park City, UT 149018   
DNF Mark Dickey   Croton On Hudson, NY 122235   
DNF Matthew Nalesnik   Wellesley, MA 119092   
DNF Charles McCarthy   Burlington, VT 99405   
DNF Sean Langford   Middleton, MA 79871   
DNF Steven Gniazdowski      

Men - EX - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Karl Strauss   Manchester, CT 159515   
2 Samuel Wilcox   Glastonbury, CT 38212   
3 Jeff Murray   Andover, CT 81459   
4 Stuart Jensen   Windsor, CT 94818   
5 Johan Koserius   Sandy Hook, CT 125973   
6 Ken Caputo      
7 Martin Baker   Hillsboro, OR 137718   
8 James Conopask      
9 William Turner   Northboro, MA 101153   
10 David Cormier   Tolland, CT 121841   
11 Michael Patrick   Milford, CT 77698   
12 Gary Velardi   Wallingford, CT 170856   
13 David Dubois      
14 Mark Andersen   Winsted, CT 1579   
15 Joshua Begin   Brookline, MA 163260   
16 Curtis Boivin   Rye, NH 120079   
17 Edward Desimas   Canton, CT 9304   
18 Robert McCormick      
19 Robert McCarty   Morrisonville, NY 147930   
20 Mark Hixson   Simsbury, CT 170815   
21 David Seymour   West Chazy, NY 108944   
22 Shawn Doran      
23 Glen Giglio      
24 Christopher Smith      
25 Sean Ford   Norwell, MA 139466   
26 Thomas Melia   Manchester, CT 98114   
27 Gray Eldridge   Falmouth, MA 103758   
28 Steve Bonin      
29 Tony Cipolla      
30 Edward Ludwig   Ellington, CT 21773   
31 Glenn Medeiros   South Burlington, VT 160221   
32 Maximno Veiga      
33 Brian Kelley   Pawling, NY 133393   
34 Frank Cerra   Southington, CT 143677   
35 David Richardson   Tolland, CT 102782   
DNF Mike Czerwonka   Middletown, CT 155473   
DNF Richard Thomas   Windsor, VT 125564   
DNF Robert Malaguti      
DNF Dan Hageman      
DNF Edward Charbonneau      

Men - EX - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Patrick Bolduc      
2 Mark Luebbers   Delmar, NY 21775   
3 David Wallace   Dalton, MA 87510   
4 Michael Allaire   North Salem, NY 115222   
5 David Morgan   Swansea, MA 63581   
6 Bruce Saxton      
7 Steve Alger   Uncasville, CT 134091   
8 Ken Welch   Hopewell Jct, NY 37650   
9 Matthew Soucy   Bolton, CT 125883   
10 Ross Bonacci   Newtown, CT 93099   
11 Christopher Logan      
12 Paul Nyberg      
13 Randy Tefft   Keene, NH 100727   
14 Robert Linden      
15 William Thompson      
16 Jeff Tillis   Amenia, NY 83902   
17 Keith Bombard   Morrisonville, NY 116902   
DNF Wayne Barlow   Lyme, NH 2609   

Men - EX - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Richard Stevens      
2 Douglas Bilodeau   S Deerfield, MA 58341   

Men - SP - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Chris Cosma      
2 Sam Talbot      
3 Joseph Saperstein      
4 Ernest Tautkus      
5 Myron Baker Jr   Hamilton, NJ 175086   
6 Jamie Belchak   Killington, VT 172803   
7 Anthony Eisley   Norwich, CT 117285   
8 Brian Wolff   Sound Beach, NY 92298   
9 Ryan Hayman   Medford, MA 143028   
10 Stanley Lezon      
11 William Kramer      
12 Joseph Tindel   Coventry, CT 170208   
13 Brian Holinko   Trumbull, CT 125381   
14 Timothy Eichner      
15 Seth Mitchell      
16 Marcus Moir      
17 Karl Bender   Avon, CT 147064   
18 Matt Wilson   Dunbarton, NH 175177   
19 Denis Lafaille   Bridgeport, CT 146990   
20 Damien Colfer      
21 Tim Strickland      
22 James Gardner   New Fairfield, CT 126401   
23 Michael Jacques   Fitchburg, MA 171459   
24 Mark Sondeen      
25 Troy Romanowski      
26 Andrew Wilson   Boxborough, MA 171496   
27 Jim Holden      
28 Krasowski      
29 Anthony Vecca   Portland, CT 171374   
30 Vollkommer Jr.      
31 Robert Cruz      
32 Christopher Bozzuto      
33 James Myers   Newington, CT 170409   
34 Jorge Monteiro   Trumbull, CT 174013   
35 Steve Werner      
36 Sam Alsop      
37 Jason Omalley      
38 Kevin Zelenski   Wallingford, CT 174426   
39 Dan Brakke   Manchester, CT 162854   
41 Clint Schuckel      
42 Erik Pikas      
43 Justin Dougherty      
44 Richard Friedrich      
45 Dan Hauserman   Vernon, CT 171837   
364 Steven Harlacker      
DNF Michael Klimkewicz   Middletown, CT 164436   
DNF Hunter Pronovo   Cheshire, CT 99523   

Men - SP - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 John Loughrey   Shelton, CT 153266   
2 Anthony Grabiec   Stamford, CT 157239   
3 Douglas DeLapp   Mystic, CT 144949   
4 Joseph Munson   Somers, CT 136945   
5 Sam Stevens      
6 Jim Slavin   New Castle, PA 73385   
7 Eric Winzer      
8 Anthony Mahan   Preston, CT 59901   
9 Donald Navis   Lakeland, FL 163259   
10 Fran Devlin      
11 #REF! Hildebrand Jr.      
12 Jack Enxuto   Simsbury, CT 75160   
13 Chris Chisholm      
14 Andrew Sullivan   Cos Cob, CT 114443   
15 Bill Barrows      
16 Charles Beal   W Hartford, CT 106073   
17 Robert Wolff   Middle Island, NY 92296   
18 Daniel Abbe   Warren, MA 140119   
19 Chris Crowell   Prospect, CT 173890   
20 Shaun Berry      
21 Terry Spezzano   Trumbull, CT 108552   
22 Martin Henry      
23 David Terrell      
24 Wayne Holzman   Winsted, CT 16648   
25 Wayne Lasalle      
26 Raul Santiago      
27 Eric Faust      
28 Michael Cook   Franklin, MA 169310   
29 Jeffrey Belair      
30 Michael Sherlock   Staten Island, NY 174415   
31 Johnny Valdes      
32 Dean Dells   Longmeadow, MA 171830   
33 Charles Dorn   Manchester, CT 132079   
34 Tom Gervais      
35 Brent Mather      
36 Benjamin Moore   Bloomfield, CT 159697   
37 Scott Brunelle      
38 Philip Moulton      
39 Mike Barberio      
40 James Whaley   Smithtown, NY 163463   
41 David Tess      
42 Derek Slayton      
43 Frank Ferrara   Norwalk, CT 159509   
44 Craig Stevens   Hamden, CT 34076   
45 Chris Pitts   Ballston Spa, NY 161724   
46 Patrick Heaney      
47 Steve Battaglini      
48 Christopher Demott   Newark, OH 99411   
49 Charles Geis      
50 Randall Dutton      
51 Daniel Duprez      
52 Francis Blesso      
53 Marc Dupuis      
54 Deryl Gage      
55 Peter Conrad   Trumbull, CT 157742   
56 Benny Ma   Staten Island, NY 167576   
57 Todd Cardillo      
58 Terrence Ford      
59 Mark Flynn      
60 Kevin Johnson      
61 James Schumacher      
62 Henry Schaeffer   N Franklin, CT 163854   
63 Kerry Robair      
64 Guy Herrmann      
65 Grant Gorczyca   Higganum, CT 171457   
66 David Cornell      
67 John Mynttinen      
68 Matthew Mueller   Torrington, CT 146422   
69 Carey Cummings   Glen Cove, NY 92347   
70 David Amspacher Amspacher      
71 Michael Pajarillo   Hope Valley, RI 114646   
72 Bryan Zieroff      
73 Glenn Vernes   Middletown, CT 36619   
DNF George Sylvestrie      
DNF Robert Perless      
DNF Juan De Jesus      

Men - SP - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ed Burgess   Irvine, CA 549   
2 Brian Rafferty   Mamaroneck, NY 169430   
3 Robert Melanson   Bloomfield, CT 159647   
4 Michael Medeiros      
5 Todd Samuelson   Centerbrook, CT 31160   
6 James Mcallister      
7 David Schachte      
8 Greg Schwalm   South Windsor, CT 137715   
9 Charles Moss   Plantsville, CT 159701   
10 Jonathan Fielding   Princeton, MA 155775   
11 Ray Bennettson   Newington, CT 3345   
12 Kevin Breton      
13 Michael Milan   Miller Place, NY 147962   
14 Robert Vaughan   Sharon, VT 170260   
15 Eric Perkins   Niantic, CT 159314   
16 Charles Udry   Fairfield, CT 134192   
17 Dave Isleis      
18 Lou Denaro      
19 Paul Brais   Chepachet, RI 146123   
20 Mark Eddins   Plantsville, CT 160940   
21 Bill Lawless   Webster, MA 171464   
22 Frank Geissler      
23 Matthew Davies      
24 John Stockford   Norwich, CT 140117   
25 Richard Sanborn   Spencer, MA 168824   
26 Terry Culvey      
28 William Palumbo      
DNF Mark Virello   Boston, MA 171561   
DNF Stephen Boudreau      

Men - SP - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Edward Parchaiski   New London, CT 171565   
2 Steve Agronick   Villages, FL 1209   
3 Robert Spreng   Groton, CT 79869   
4 Leonard Deaso   Fairfield, CT 117134   
5 George Record   Burlington, CT 29329   
6 Daniel Rose   Fairfield, CT 99711   
7 Bill Hart      
8 John Kraiza      
9 Donald Snoop   Middleburgh, NY 104325   

Men - BG - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Ben Piecuch      
2 Jeremy Sokolnicki      
3 Jason Miele      
4 Bryan Truex      
5 William Lunn   Mystic, CT 178457   
6 Grahm Thompson      
7 Johan Rodriguez      
8 Lindsay King   Milford, CT 172495   
9 Scott Dalene      
10 Chris Kindig      
11 John Prendergast      
12 Jon Friedman      
13 Philip Golden   Canton, MA 101482   
14 Arana Ovares      
15 Michael Purcell   Middletown, CT 168693   
16 John Lee      
17 Leo Kiefer      
18 Gus Ellison      
19 James Grider      
20 Andrew Frasca      
21 Adam #REF!      
22 Paul Margetis      
23 Carmine Perri   Stanhope, NJ 176035   
24 Brian Sullivan      
25 Scott Reed   Chaplin, CT 171379   
26 Joseph Levine   Cambridge, MA 167399   
27 Joseph Pedone      
28 Donald Nelson      
29 Michael Vernile      
30 Oliver Larouche      
31 Joseph Spurgeon      
32 Keith Boucher      
33 Kyle Findly      
34 Gregory Wise   Belchertown, MA 178663   
35 Alan Buck      
DNF Zach rouse      
DNF Mark Severance      
DNF Chad Pramuka      
DNF Jamie Legg      
DNF Jon Burr      

Men - BG - Master - 30-39

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Scott Harper   Sandy Hook, CT 170970   
2 Mark Bridgeman      
3 Jeffery Collins      
4 John Meyerle   Monroe, CT 174385   
5 Ralph Depew      
6 Jeff ONeil      
7 George Fox   Cheshire, CT 153631   
8 Jim Proulx      
9 John Skala   Windsor Locks, CT 178743   
10 Scott Struve      
11 Andrew Egan   Stratford, CT 176873   
12 Mike Chase      
13 Jeff Sowa   Middletown, CT 172807   
14 Robert Cerdeira      
15 Dimitris Velonis   Farmington, CT 177316   
16 Jonathan Lerner      
17 Guy Paterson      
18 Rob Devaux      
19 Eric Policarpio      
20 Steven Melocowsky      
21 Kevin Pickett   East Bridgewater, MA 174072   
22 Bob Depianta      
23 Rob Mullins      
24 Jason Klein      
25 John Kleine      
26 Bill Honeck      
27 Ben Burdick      
28 Eric Hill      
29 Rich Long      
30 Daniel Poulin      
31 Armando Monton      
32 Alan Goetschius      
33 Robert Dancosse      
34 Eric Zalewsky   Ballston Spa, NY 144412   
35 Michael Duval      
36 John Fisher      
37 Harry Dulak      
38 Mark Price      
39 Terry Briscoe   Saratoga Spgs, NY 128954   
40 Ed Dossantos      
41 Craig Mccormack      
42 Matt Juros      
43 Alan Case      
44 Daniel Johnson   Worcester, MA 170862   
DNF Craig Allmendinger   Canton, CT 173646   
DNF Timothy Dufault   Worcester, MA 10111   
DNF Jeff Steele      

Men - BG - Master - 40-49

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Frank Boate      
2 Timothy Brown      
3 Ronald Beliveau      
4 Raymond Crane   Old Greenwich, CT 179113   
5 Mike Stone   Danbury, CT 84831   
6 James Gambino      
7 Paul Annis      
8 William Bonin      
9 Ben Wilson      
10 David Contois      
11 Larry Waskom   Littleton, CO 71806   
12 Christopher Hinds      
13 Shawn Black      
14 Bob Busa      
15 William Barbato      
16 Todd Stall   Poughkeepsie, NY 33775   
17 Mark Belsky   Avon, CT 132424   
18 Michael Drescher      
19 Richard Williams      
20 Russell Peckham   Somers, NY 179652   
21 Ken Schluger      
22 David Scavetta    171377   
23 Paul Roth      
24 Roger Boeckmann      

Men - BG - Master - 50-99

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Charles Bierce   Winsted, CT 111884   
2 Don Morley      
3 Bob Werner      
4 John Smith   Medford, MA 33153   
5 Peter Hawks   S Burlington, VT 161896   
6 Mark Levine      
7 Charlie Goodrich      

Women - Pro - Senior

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Elizabeth Begosh   Millville, PA 3176   

Women - EX - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Hiroko Shimada   Hamden, CT 154705   
1 Holly Hageman   Glastonbury, CT 32341   
2 Amy Mack   Caldwell, NJ 22021   
2 Stacy Beneke   Kingston, NY 24479   
3 Sara Bresnick   Arlington, MA 166426   
4 Sonya Swartzentruber   Park City, UT 132455   
5 Jennifer Kaylan   Cos Cob, CT 115878   
6 Courtney Lower   Brush Prairie, WA 154881   
7 Kristina Folcik   Willington, CT 138299   
8 Amy Vaillancourt      
DNF Debbie Dickey   Croton On Hudson, NY 159585   

Women - SP - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Susan Hill   Sharon, CT 150502   
1 Mindy Hutchings      
2 Kathleen Shaw   East Hartland, CT 109094   
2 Elizabeth Merikle      
3 Karen Peterson   Haydenville, MA 170367   
3 Melissa Roti      
4 Gina Roncalli      
4 Anne Hassel   Leverett, MA 175577   
5 Kathy Schonenberg   New Fairfield, CT 168086   
5 Kristen Haberin      
6 Pat Rosier      
6 Holly Hovious      
7 Michelle Macdonald      
7 Kim Bean      
8 Tracey Schaeffer      
9 Rebecca Schaffer      
10 Abby Keiser      
11 Linda Fijol      
12 Erin Leahy      
13 Lesli Comp      
14 Kimberly Carson   W Haven, CT 159646   
15 Nicole Kesselring   Killington, VT 174029   
16 Darcy Cornell   Sturbridge, MA 175568   
17 Sharon Hawkins      
18 Joselle Crandall      
19 Erin Reilly   Highland Falls, NY 154596   
20 Jen Krolikowski      
21 Kerri Coughlin   Bloomfield, CT 159698   
22 Candi Vorio      
23 Jennifer Ringquist      
24 Mary Lynn Wikar      
25 Katherine Schwab      
26 Noelle Bonczek      
27 Hensley Evans      
28 Cathy Wilson   Middle Island, NY 163898   
DNF Harley Erickson      

Women - BG - Senior - 19-29

 Place NameCity, StateTime USAC #BibTeam
1 Jeanne Demay      
2 Janene Willsey      
3 Christine Greene      
4 Andrea Hilderbrand      
5 Andrea Novotny      
6 Elise-Marie Staley      
7 Martha Wilson      
8 Gemma Barrritt   Highland, NY 177550   
9 Nancy Stratman      
10 Tanya Hanson      
11 Jody Katrein      
12 Jennifer Bashore      
13 Emily Darrow      
14 Cheryl Vaillancourt      
15 Anne Michalman      
16 Kara Bonsack      
17 Sheila Tourangeau      
18 Cheryl Hancin      
19 Kristine Klinger      
20 Christine Buzzell      
21 Sonya Brown   Westminster, MA 171463   
22 Linda Tarbox      
23 Beth Schluger      
24 Heather Varrato   Middletown, CT 175185   
25 Sherry Goglia      
DNF Elizabeth Johnson   Greenwich, CT 176612   
DNF Linnea Olsson      
DNF Jill Logan      
DNF Kim Hoffman      

Report missing or incorrect license numbers

Volkswagen
SpyShimanoCUOREUSACDFSierra NevadaBonk BreakerOSMO
UCI USA Cycling is the official governing body for all disciplines of competitive cycling in the United States. The 501c3, membership-based organization aims both to achieve sustained success in international cycling competition and to grow competitive cycling in America while delivering an exceptional customer experience.
View Children's Online Privacy Protection Policy
US Olympic Committee